Licensed to Mililani High School        HY-TEK's Meet Manager 5/1/2022 02:17 PM
                2022 OIA Tune Up Meet at Pearl City - 4/29/2022                
                         Host: Pearl City High School                          
                            Pearl City High School                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          20.04  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
Finals
  1 Tiana Burgess             11 Roosevelt                16.47 OIA               2 
  2 Kelia Giusta              12 Moanalua                 17.11 OIA               2 
  3 Kailani Balbas            12 Campbell                 17.69 OIA               2 
  4 Brooke Yamamoto           11 Kalani                   18.16 OIA               2 
  5 Sayje Lactaoen            12 Campbell                 18.33 OIA               2 
  6 Aleena Kai                12 Campbell                 18.59 OIA               2 
  7 Kaylie Liu                 9 Kalani                   18.86 OIA               1 
  8 Julia Oshiro              11 Pearl City               18.91 OIA               1 
  9 Kimberlyn Agacir          12 Pearl City               19.52 OIA               1 
 10 Elizabeth Ryan            10 Mililani                 20.47                   1 
 11 Nia Dorsey                10 Kapolei                  20.53                   1 
 12 Stephanie Cubilete-Parri  11 Aiea                     21.12                   1 
 13 Dianara Martinez          11 Mililani                 22.35                   1 
 -- Jazmin Smith              10 Moanalua                   DNF                   2 
 
Event 2  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          18.74  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Timothy Wallace            9 Mililani                 16.33 OIA               2 
  2 Brayden Furtado           12 Leilehua                 16.91 OIA               2 
  3 Diamond Hanohano-Patushi  10 Campbell                 17.02 OIA               2 
  4 Isaiah Hill               11 Moanalua                 17.05 OIA               2 
  5 Timothy Del Rosario       12 Roosevelt                17.87 OIA               1 
  6 Joshua Darlow             12 Campbell                 18.10 OIA               2 
  7 Allen Lee                 12 Kalani                   18.20 OIA               2 
  8 Thomas Feeney             11 Roosevelt                19.18                   2 
  9 Reece Poscablo            10 Roosevelt                20.09                   1 
 10 Isaia Luther              10 Leilehua                 20.56                   1 
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          13.84  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Kaitlyn Redding           11 Campbell                 13.17 OIA               2 
  2 Ryan Kaneko               12 Kalani                   13.60 OIA               2 
  3 Shamari Beatty            10 Leilehua                 13.75 OIA               2 
  4 Julia Carmona             10 Mililani                 13.79 OIA               1 
  5 Miranda Scott              9 Aiea                     13.83 OIA               1 
  6 Amanda Begonia            12 McKinley                 13.94                   2 
  7 Kalea King                11 Moanalua                 14.04                   2 
  8 Amaris O'Pry              11 Aiea                     14.22                   2 
  9 Trinity Jamison           12 Campbell                 14.36                   2 
 10 Nyla Conrad               10 Nanakuli                 14.40                   2 
 11 Imani King                 9 Moanalua                 14.42                   1 
 12 Reyanah Yadao             11 Kapolei                  14.71                   1 
 13 Aaliyah Valdez            10 Farrington               14.88                   1 
 14 Kohana Afuola             11 Kapolei                  15.11                   1 
 15 Rachel Shimabukuro        11 Kalani                   15.14                   1 
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          11.84  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Raine Fujimura            11 Pearl City               11.27 OIA               3 
  2 Jaylan Johnson            11 Mililani                 11.31 OIA               3 
  3 Jett Cabal                12 Leilehua                 11.83 OIA               3 
  4 Josiah del Prado          12 Kapolei                  11.83 OIA               2 
  5 Eric Stephens             10 Mililani                 11.85                   3 
  6 Jaydiv Locklear            9 Leilehua                 11.90                   3 
  7 Abcd Almazan              11 Campbell                 11.98                   3 
  8 Andrew Manivong           10 Mililani                 12.01                   3 
  9 Reshod Scott               9 Moanalua                 12.06                   3 
 10 Cole Northington          10 Leilehua                 12.21                   2 
 11 Zayah Vincent             11 Waianae                  12.21                   2 
 12 Matthew Frisbie           12 Kalani                   12.32                   1 
 13 Aiden Polendey            12 Kapolei                  12.41                   2 
 14 Chase Yuen                11 Pearl City               12.55                   2 
 15 Yuta Cole                 10 Kalani                   12.64                   1 
 16 Isaiah Fontanilla         12 Aiea                     12.79                   1 
 
Event 5  Girls 1500 Meter Run Varsity
================================================================================
        5:55.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jessica Phung             11 Kalani                 5:16.93 OIA              
  2 Melanie Toczko             9 Campbell               5:20.47 OIA              
  3 Kacey Miura               11 Kalani                 5:33.50 OIA              
  4 Samantha Morinaga          9 Kalani                 5:35.16 OIA              
  5 Amanda McCoy              10 Waianae                5:45.54 OIA              
  6 Sophia Kyriakakis          9 Kalani                 5:45.68 OIA              
  7 Millicent Nouchi           9 Kalani                 5:51.80 OIA              
  8 Tiffany Mendoza           12 Waipahu                6:06.55                  
  9 Antonice Burwell          11 Farrington             6:44.63                  
 
Event 6  Boys 1500 Meter Run Varsity
================================================================================
        4:45.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Raudo Inomata             12 Kalani                 4:26.67 OIA              
  2 Sage Soto                 11 Kapolei                4:27.37 OIA              
  3 Yuta Cole                 10 Kalani                 4:29.51 OIA              
  4 Gosei Doi                 12 Kalani                 4:38.62 OIA              
  5 Maru Sekine               11 Kalani                 4:42.37 OIA              
  6 Luke Anderson             10 Mililani               4:48.31                  
  7 Bryan Yamamoto            12 Moanalua               4:50.67                  
  8 Jason Winters             11 Mililani               4:56.44                  
  9 Jayden Golden             12 Campbell               4:58.83                  
 10 Evan Martinez             11 Campbell               4:59.06                  
 11 Joshua Elsen              12 Leilehua               5:05.16                  
 
Event 7  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
          58.24  OIA OIA Varsity Champ
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Leilehua  'A'                                         53.26 OIA              
  2 Kalani  'A'                                           53.77 OIA              
  3 Campbell  'A'                                         55.59 OIA              
 
Event 8  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
          47.24  OIA OIA Varsity Champ
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Pearl City  'A'                                       44.50 OIA              
  2 Mililani  'A'                                         45.11 OIA              
  3 Kapolei  'A'                                          45.40 OIA              
  4 Kalani  'A'                                           45.48 OIA              
  5 Campbell  'A'                                         46.55 OIA              
  6 Nanakuli  'A'                                         46.76 OIA              
  7 Leilehua  'A'                                         46.79 OIA              
  8 Pearl City  'B'                                     1:00.25                  
 
Event 9  Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
        1:08.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Zoe Kamakani Maikai       10 Anuenue                1:02.65 OIA               2 
  2 Kiana Muratsuka           12 Mililani               1:03.77 OIA               1 
  3 Camryn Kunihisa            9 Mililani               1:03.80 OIA               1 
  4 Krista Cox                11 Kapolei                1:04.11 OIA               1 
  5 Tatiana Smith             10 Kapolei                1:04.57 OIA               2 
  6 Jasey Friel               11 Kalani                 1:06.57 OIA               2 
  7 Naia Johnson                 Pearl City             1:07.81 OIA               2 
  8 Claire Elsen              10 Leilehua               1:08.30                   2 
  9 Kyra Wise                 10 Moanalua               1:09.30                   1 
 10 Ryan Kaneko               12 Kalani                 1:12.44                   1 
 11 Leilani Alvira            11 Leilehua               1:12.47                   2 
 12 Wynnette Abamonga         11 Campbell               1:13.28                   2 
 
Event 10  Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          55.44  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Reece Kosaki              12 Kalani                   53.55 OIA               1 
  2 Keaopopoe Kalahiki        11 Kahuku                   54.45 OIA               3 
  3 Ryan Littlejohn           12 Pearl City               54.49 OIA               3 
  4 Bobby Best                10 Pearl City               54.78 OIA               3 
  5 Rahsaan Soberman          11 Mililani                 55.51                   3 
  6 Tyler Collo               12 Moanalua                 56.10                   3 
  7 Zar Godoy                 12 Campbell                 56.64                   2 
  8 Braxton Nakamoto          10 Leilehua                 56.78                   2 
  9 Cal-Von Baker             11 Campbell                 56.96                   2 
 10 Jaydiv Locklear            9 Leilehua                 57.13                   3 
 11 Richard Federico           9 Nanakuli                 57.30                   3 
 12 Tai Aipia-Barrett         10 Waipahu                  57.46                   3 
 13 Izaea Lino                10 Kapolei                  58.12                   1 
 14 Isaiah Pa'ahao            12 Pearl City               58.43                   2 
 15 Adann Coloma              11 Campbell                 59.07                   2 
 16 Kekoa Young               12 Kapolei                  59.96                   1 
 17 Aiseah Paul               12 Aiea                   1:00.31                   2 
 18 Stuart Nakahara           11 Aiea                   1:01.18                   2 
 19 Shezon Apilando           11 Kapolei                1:03.04                   1 
 
Event 11  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          58.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Aleena Kai                12 Campbell                 49.87 OIA               2 
  2 Kelia Giusta              12 Moanalua                 50.51 OIA               2 
  3 Kailani Balbas            12 Campbell                 51.76 OIA               2 
  4 Kaylie Liu                 9 Kalani                   52.60 OIA               2 
  5 Sayje Lactaoen            12 Campbell                 52.99 OIA               2 
  6 Ava Oshiro                 9 Kalani                   54.50 OIA               2 
  7 Brooke Yamamoto           11 Kalani                   55.72 OIA               2 
  8 Jordynn Uele               9 Leilehua                 56.51 OIA               1 
  9 Dianara Martinez          11 Mililani               1:05.99                   1 
 
Event 12  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          47.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Diamond Hanohano-Patushi  10 Campbell                 43.22 OIA               2 
  2 Thomas Feeney             11 Roosevelt                43.89 OIA               2 
  3 Oshyn Nobmann             12 Leilehua                 44.12 OIA               2 
  4 Aiden Polendey            12 Kapolei                  44.28 OIA               1 
  5 Jase Oshiro               12 Kalani                   44.67 OIA               2 
  6 Joshua Darlow             12 Campbell                 45.46 OIA               1 
  7 Reece Poscablo            10 Roosevelt                46.22 OIA               2 
  8 Jerrold Serupion          12 Moanalua                 46.60 OIA               2 
  9 Timothy Del Rosario       12 Roosevelt                46.91 OIA               1 
 10 Aaron Dumaslan            10 Waipahu                  47.11 OIA               1 
 11 Edmund Madrid             12 Waianae                  47.13 OIA               1 
 
Event 13  Girls 800 Meter Run Varsity
===================================================================================
        2:45.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Zola O'Donnell            11 Mililani               2:22.67 OIA               2 
  2 Raini Mayo                10 Mililani               2:26.37 OIA               2 
  3 Ami Yamane                10 Kalani                 2:31.63 OIA               2 
  4 Taylor Low                12 Pearl City             2:32.34 OIA               2 
  5 Kacie Teruya              11 Moanalua               2:38.38 OIA               2 
  6 Casey Ochoa                9 Moanalua               2:39.50 OIA               1 
  7 Jasmin Jackson            12 Waipahu                2:40.86 OIA               1 
  8 Melanie Toczko             9 Campbell               2:42.92 OIA               2 
  9 Rashelli Rodriguez        11 Roosevelt              2:44.75 OIA               1 
 10 Kaylin Gabriel            12 Campbell               2:45.64                   1 
 11 Courtney Ito               9 Kalani                 2:55.31                   1 
 
Event 14  Boys 800 Meter Run Varsity
===================================================================================
        2:14.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Matthew Frisbie           12 Kalani                 2:06.86 OIA               2 
  2 Colin Shimabukuro         11 Moanalua               2:06.92 OIA               2 
  3 Sage Soto                 11 Kapolei                2:07.06 OIA               2 
  4 Hiroshi Ludwig            12 Moanalua               2:08.49 OIA               2 
  5 Dean Mizukami             12 Roosevelt              2:10.48 OIA               2 
  6 Gosei Doi                 12 Kalani                 2:12.83 OIA               2 
  7 Jaelen Myrick             12 Castle                 2:13.40 OIA               1 
  8 Giovanni Ortiz            12 Kapolei                2:15.30                   1 
  9 Jaz Takamune              10 Roosevelt              2:15.47                   1 
 10 Gabriel Powell            11 Mililani               2:16.13                   2 
 11 Justin Ingebrethsen       10 Pearl City             2:18.57                   1 
 12 Shayne Fujimoto           10 Farrington             2:23.81                   1 
 13 Isaiah Bryant             12 Leilehua               2:26.94                   1 
 14 Kade Kawamura             10 Leilehua               2:35.19                   1 
 15 Beau Allen Perez          12 Campbell               2:40.07                   1 
 
Event 15  Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          29.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Kaitlyn Redding           11 Campbell                 27.47 OIA               3 
  2 Zoe Kamakani Maikai       10 Anuenue                  27.47 OIA               3 
  3 Micaiah Harvey            12 Mililani                 28.21 OIA               3 
  4 Miranda Scott              9 Aiea                     28.64 OIA               2 
  5 Shamari Beatty            10 Leilehua                 29.04 OIA               3 
  6 Kokona Watanabe           10 Kalani                   29.24 OIA               1 
  7 Jasey Friel               11 Kalani                   29.24 OIA               3 
  8 Claire Elsen              10 Leilehua                 29.29                   3 
  9 Kelli Lung                11 Mililani                 29.51                   2 
 10 Chasity Hampton           10 Kapolei                  30.16                   2 
 11 Nyla Conrad               10 Nanakuli                 30.29                   3 
 12 Imani King                 9 Moanalua                 30.30                   1 
 13 Roselynda Graham-Stewart  10 Campbell                 30.51                   2 
 14 Leilani Alvira            11 Leilehua                 30.68                   2 
 15 Elizabeth-Jane Santana-S  10 Kapolei                  30.69                   2 
 16 Aaliyah Valdez            10 Farrington               31.51                   1 
 17 Kalea King                11 Moanalua                 32.18                   1 
 18 Trinity Jamison           12 Campbell                 32.44                   2 
 19 Shylah Chanel             12 Aiea                     33.62                   1 
 
Event 16  Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          24.44  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Marcus Rodriguez          11 Pearl City               23.59 OIA               3 
  2 Josiah del Prado          12 Kapolei                  23.80 OIA               3 
  3 Kayin Maloian             12 Kalani                   23.95 OIA               3 
  4 Kunique Yandall-Parker    12 Kapolei                  24.05 OIA               1 
  5 Christopher Kanemori      11 Kalani                   24.06 OIA               2 
  6 Jett Cabal                12 Leilehua                 24.18 OIA               3 
  7 Riley Camarillo           11 Kapolei                  24.33 OIA               3 
  8 Jaydiv Locklear            9 Leilehua                 24.37 OIA               2 
  9 Jerrold Serupion          12 Moanalua                 24.42 OIA               2 
 10 Cole Leong                12 Pearl City               24.47                   1 
 11 Rahsaan Soberman          11 Mililani                 24.62                   2 
 12 Abcd Almazan              11 Campbell                 24.64                   3 
 13 Zayah Vincent             11 Waianae                  24.99                   3 
 14 Cole Northington          10 Leilehua                 25.04                   2 
 15 Michael Garvin            12 Pearl City               25.68                   2 
 16 Zar Godoy                 12 Campbell                 25.68                   1 
 17 Stuart Nakahara           11 Aiea                     26.90                   1 
 18 Isaiah Fontanilla         12 Aiea                     27.04                   1 
 
Event 17  Girls 3000 Meter Run Varsity
================================================================================
       13:20.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kaylee Noda               12 Pearl City            11:09.87 OIA              
  2 Jessica Phung             11 Kalani                12:02.85 OIA              
  3 Samantha Morinaga          9 Kalani                12:08.93 OIA              
  4 Millicent Nouchi           9 Kalani                12:40.91 OIA              
  5 Sophia Kyriakakis          9 Kalani                12:48.39 OIA              
  6 Courtney Ito               9 Kalani                13:40.70                  
  7 Tiffany Mendoza           12 Waipahu               13:50.47                  
  8 Mikayla Kitagawa          12 Pearl City            14:31.51                  
 
Event 18  Boys 3000 Meter Run Varsity
================================================================================
       10:45.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Benjamin Whitehurst       12 Pearl City            10:14.64 OIA              
  2 Jourdan Hung              10 Mililani              10:16.65 OIA              
  3 Gosei Doi                 12 Kalani                10:24.56 OIA              
  4 Payton Ikeda              12 Mililani              10:47.37                  
  5 Carl Lapurga              11 Moanalua              10:50.45                  
  6 Ryan Fukunaga             12 Pearl City            10:54.92                  
  7 Evan Martinez             11 Campbell              10:57.91                  
 
Event 21  Girls High Jump Varsity
================================================================================
        4-04.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jadyne Ota                11 Mililani               4-04.00 OIA              
  1 Kokona Watanabe           10 Kalani                 4-04.00 OIA              
  1 Jah-Naya Reyes-duffey     11 Roosevelt              4-04.00 OIA              
  1 Hokulani Perez            11 Moanalua               4-04.00 OIA              
 -- Angelyn Munjar            12 Roosevelt                   NH                  
 -- Elizabeth Ryan            10 Mililani                    NH                  
 -- Jennesice Sueing          12 Kalani                      NH                  
 
Event 22  Boys High Jump Varsity
================================================================================
        5-06.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
 -- Derrick Jordan            10 Kapolei                     NH                  
 -- Triton Salvido-Arneho     10 Campbell                    NH                  
 -- Cleveland Tadiarca-Warne  11 Kapolei                     NH                  
 -- Makel Paiva               10 Mililani                    NH                  
 -- Allen Lee                 12 Kalani                      NH                  
 -- Dorian Payton-Sherman     11 Pearl City                  NH                  
 -- Averett Mariano           11 Campbell                    NH                  
 -- Jason Winters             11 Mililani                    NH                  
 -- Matthew Olaivar           12 Waipahu                    DNS                  
 -- Jackson Augustine         10 Leilehua                   DNS                  
 -- Connor Chanhboury         11 Castle                     DNS                  
 
Event 24  Boys Pole Vault Varsity
================================================================================
        8-06.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Nathan Au                 11 Roosevelt             10-00.00 OIA              
  2 Beau Allen Perez          12 Campbell               8-06.00 OIA              
  2 Aiden Adkins              11 Campbell               8-06.00 OIA              
 -- Jackson Bingham           11 Mililani                    NH                  
 -- Jameson Kam               10 Moanalua                    NH                  
 
Event 25  Girls Long Jump Varsity
================================================================================
       13-06.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Tiana Burgess             11 Roosevelt             17-01.25 OIA              
  2 Maliza Lincoln            10 Leilehua              14-06.50 OIA              
  3 Jordynn Uele               9 Leilehua              14-01.75 OIA              
  4 Mya Habon-Godding         11 Waipahu               14-01.50 OIA              
  5 Salah Williams            11 Leilehua              13-06.50 OIA              
 -- Rihanna Momoe              9 Campbell                    ND                  
 -- Alexsis Momoe             12 Campbell                    ND                  
 
Event 26  Boys Long Jump Varsity
================================================================================
       18-06.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Trenton Phillips          11 Waianae               19-00.25 OIA              
  2 Joshua Darlow             12 Campbell              18-07.00 OIA              
  3 Taualai Leutu             11 Kapolei               18-06.50 OIA              
 -- Tai Aipia-Barrett         10 Waipahu                     ND                  
 -- Brian Lau                 10 Kalani                      ND                  
 -- James Lee II              10 Leilehua                    ND                  
 -- Jacob Kauleinamoku        11 Aiea                        ND                  
 -- Alex McBride              10 Kapolei                     ND                  
 -- Maluolefale Tuinei-Afele  11 Aiea                        ND                  
 -- Aaron Ellis               12 Campbell                    ND                  
 -- Jordan Tsugawa            11 Castle                      ND                  
 -- Cal-Von Baker             11 Campbell                    ND                  
 -- Noah Numasaki             11 Kalani                      ND                  
 -- Joshua Tsugawa            11 Castle                      ND                  
 
Event 27  Girls Triple Jump Varsity
================================================================================
       27-00.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Tiana Burgess             11 Roosevelt             37-03.50 OIA              
  2 Maliza Lincoln            10 Leilehua              30-02.25 OIA              
  3 Mya Habon-Godding         11 Waipahu               30-02.00 OIA              
  4 Mia Garvin                 9 Kalani                29-06.50 OIA              
  5 Salah Williams            11 Leilehua              28-04.25 OIA              
  6 Alexsis Momoe             12 Campbell              28-00.50 OIA              
  7 Rachel Shimabukuro        11 Kalani                27-03.00 OIA              
 -- Kelly Beesley-Wadzinski   11 Campbell                  FOUL                  
 -- Rihanna Momoe              9 Campbell                  FOUL                  
 -- Harmony Jackson           11 Leilehua                   DNS                  
 
Event 28  Boys Triple Jump Varsity
================================================================================
       36-00.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jordan McQueen            12 Kapolei               46-04.50 OIA              
  2 Cameron Galutira          12 Pearl City            39-11.00 OIA              
  3 Connor Chanhboury         11 Castle                38-05.00 OIA              
  4 Dean Mizukami             12 Roosevelt             37-10.00 OIA              
  5 Aaron Dumaslan            10 Waipahu               37-03.50 OIA              
  5 Joey Chu                   9 Kalani                37-03.50 OIA              
  7 Bradley Kansou            11 Pearl City            37-01.50 OIA              
  8 Derrick Jordan            10 Kapolei               36-11.50 OIA              
  9 James Lee II              10 Leilehua              36-03.00 OIA              
 10 Noah Numasaki             11 Kalani                36-00.00 OIA              
 -- Josefa Cakobau            12 Campbell                    ND                  
 -- Triton Salvido-Arneho     10 Campbell                    ND                  
 
Event 29  Girls Discus Throw Varsity
================================================================================
          75-00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Taina Tanuvasa            12 Kalani               117-08.00 OIA              
  2 Jennesice Sueing          12 Kalani               108-05.00 OIA              
  3 Keani Chaselyn Thompson   11 Anuenue               99-06.00 OIA              
  4 Tapaita Hufanga              Leilehua              85-03.00 OIA              
  5 Jenna Hickman             12 Pearl City            83-02.00 OIA              
  6 Kate Shower               10 Kalani                81-09.00 OIA              
  7 Shamya Beatty             10 Leilehua              80-05.00 OIA              
  8 Jyra Saena                10 Farrington            76-02.00 OIA              
  8 Allannah Bayudan-Levy     12 Waipahu               76-02.00 OIA              
 10 Kendra Kidani              9 Campbell              75-04.00 OIA              
 11 Emily Respicio-Enomoto    12 Kapolei               73-03.00                  
 12 Kelly Beesley-Wadzinski   11 Campbell              70-03.00                  
 -- Shanai Koli               11 Waipahu                     ND                  
 -- Joselyn Momoe-Mitchell    11 Campbell                    ND                  
 -- Caroline Mikaele          11 Kahuku                      ND                  
 -- Sage You                  12 Kapolei                     ND                  
 -- Estrella Perez            10 Aiea                        ND                  
 -- Francis Hufanga           11 Leilehua                    ND                  
 -- Janyah Momoe               9 Campbell                    ND                  
 -- Michaela Kanoena Bridges  10 Anuenue                     ND                  
 
Event 30  Boys Discus Throw Varsity
================================================================================
         105-00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Elijah Melemai            12 McKinley             120-05.00 OIA              
  2 Jacob Man                    Nanakuli             116-10.00 OIA              
  3 EJ Murphy                 11 Campbell             110-10.00 OIA              
  4 Kalekona Spencer          11 Kalani               110-06.00 OIA              
  5 Tevita Filimoehala        12 Farrington           106-11.00 OIA              
  6 Isaiah Quitog             12 Waipahu              104-00.00                  
  7 Ezra Filo                 12 Campbell              99-02.00                  
  7 Leland Kawelo                Nanakuli              99-02.00                  
 -- Christian Ulep            12 Aiea                        ND                  
 -- Oliliko Rodrigues         11 Anuenue                     ND                  
 -- Kaulana-David Neilson     10 Kapolei                     ND                  
 -- Mason Simbahon            12 Roosevelt                   ND                  
 -- Donoven Mahelona          11 Roosevelt                   ND                  
 -- Isaia Luther              10 Leilehua                    ND                  
 -- Kelton Cambra             11 Pearl City                  ND                  
 -- Brensen Beatty            10 Campbell                    ND                  
 -- Va'aimalae Fonoti         10 Kahuku                      ND                  
 -- Blaise Barry              11 Pearl City                  ND                  
 -- Aqua Saolele              12 Campbell                    ND                  
 -- Destin O'Brien            12 Aiea                        ND                  
 -- Imriel Kekoa              11 Kapolei                     ND                  
 -- Rayden Pagarigan          12 Farrington                  ND                  
 -- Pono Brede                10 Anuenue                     ND                  
 
Event 31  Girls Shot Put Varsity
================================================================================
       27-05.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Taina Tanuvasa            12 Kalani                31-05.50 OIA              
  2 Tapaita Hufanga              Leilehua              30-07.50 OIA              
  3 Shamya Beatty             10 Leilehua              29-07.00 OIA              
  4 Caroline Mikaele          11 Kahuku                27-09.50 OIA              
  5 Alannah Collins           11 Farrington            27-06.50 OIA              
 -- Joselyn Momoe-Mitchell    11 Campbell                    ND                  
 -- Emily Respicio-Enomoto    12 Kapolei                     ND                  
 -- Sage You                  12 Kapolei                     ND                  
 -- Kendra Kidani              9 Campbell                    ND                  
 -- Estrella Perez            10 Aiea                        ND                  
 -- Shanai Koli               11 Waipahu                     ND                  
 -- Kate Shower               10 Kalani                      ND                  
 -- Francis Hufanga           11 Leilehua                    ND                  
 -- Janyah Momoe               9 Campbell                    ND                  
 -- Ashley Wahinepio          11 Farrington                  ND                  
 
Event 32  Boys Shot Put Varsity
================================================================================
       36-00.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Tevita Filimoehala        12 Farrington            41-06.00 OIA              
  2 Jacob Maneafaiga          10 Farrington            41-00.00 OIA              
  3 Oliliko Rodrigues         11 Anuenue               39-08.00 OIA              
  4 Mason Simbahon            12 Roosevelt             39-03.50 OIA              
  5 Aqua Saolele              12 Campbell              38-10.00 OIA              
  6 Ezra Filo                 12 Campbell              38-04.50 OIA              
 -- Vincent Verhasselt        11 Kapolei                     ND                  
 -- Imriel Kekoa              11 Kapolei                     ND                  
 -- Brensen Beatty            10 Campbell                    ND                  
 -- Kalekona Spencer          11 Kalani                      ND                  
 -- Maluolefale Tuinei-Afele  11 Aiea                        ND                  
 -- Christian Ulep            12 Aiea                        ND                  
 -- Isaia Luther              10 Leilehua                    ND                  
 -- Destin O'Brien            12 Aiea                        ND                  
 -- Dorian Payton-Sherman     11 Pearl City                  ND                  
 -- Kaulana-David Neilson     10 Kapolei                     ND                  
 -- Va'aimalae Fonoti         10 Kahuku                      ND                  
 -- Kelton Cambra             11 Pearl City                  ND                  
 -- EJ Murphy                 11 Campbell                    ND                  
 -- Isaiah Quitog             12 Waipahu                     ND                  
 -- Donoven Mahelona          11 Roosevelt                   ND                  
 
Event 33  Boys Hammer Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
 -- Jourdan Hung              10 Mililani                   DNS  
 -- Payton Ikeda              12 Mililani                   DNS