Licensed to Mililani High School       HY-TEK's Meet Manager 5/15/2021 06:33 PM
       2021 OIA Meet #5 Host Mililani at Waipahu High School - 5/14/2021       
                          Host: Mililani High School                           
                              Waipahu High School                              
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Rachael Enstrom           12 Campbell                 18.08  
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jadaiah Taugasolo         11 Campbell                 16.43  
  2 Jacob Ribac               12 Campbell                 18.24  
  3 Tanner Dayag              12 Campbell                 18.52  
  4 Tyler Nonaka              12 Mililani                 18.67  
  5 Roshan Engineer           12 Mililani                 20.14  
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kaitlyn Redding           10 Campbell                 13.63   1 
  2 Kelli Che                 10 Mililani                 13.69   1 
  3 Mya Habon-Godding         10 Waipahu                  14.26   2 
  4 Kuukamalani Aldosa        10 Nanakuli                 14.82   1 
  5 Titaina Moujaes            9 Campbell                 14.95   1 
  6 Kamaililaulii Peneku       9 Nanakuli                 15.54   2 
  7 Jaslyn Rose Combis        10 Waipahu                  16.13   1 
  8 Kristine Bautista         10 Waipahu                  18.43   2 
 
Event 6  Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Monika Allen              12 Campbell                 13.15   2 
  2 Deiona Carter              9 Mililani                 13.19   2 
  3 Paige Harris              11 Waipahu                  13.52   2 
  4 Jahlycxs Liana            11 Nanakuli                 13.58   2 
  5 Taylor VanAntwerp         11 Mililani                 13.69   1 
  6 Kaitlyn Madden            12 Campbell                 13.90   2 
  7 Emily Che                 12 Mililani                 14.16   1 
  8 Sarah Johnson             11 Mililani                 14.32   1 
  9 Amaila Keaunui-Gabaylo    12 Waipahu                  14.35   1 
 10 Trinity Jamison           11 Campbell                 14.42   1 
 11 Alissa Mabini             12 Waipahu                  14.64   2 
 12 Sharie Lynne Mamuad       11 Waipahu                  15.86   2 
 
Event 7  Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jaylan Johnson            10 Mililani                 12.05   2 
  2 Abcd Almazan              10 Campbell                 12.18   1 
  3 Bailey Abrazado           10 Mililani                 12.19   1 
  4 Roman Kaslow              10 Campbell                 12.86   2 
  5 Mikhail Brooks             9 Mililani                 12.87   1 
  6 Kana'i Acosta-Mendoza     10 Nanakuli                 13.07   1 
  7 Adann Coloma              10 Campbell                 13.17   1 
  8 Lyric Sarae                9 Mililani                 14.34   2 
  9 Tristin Litalien           9 Mililani                 14.62   2 
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Josiah Batalla            12 Campbell                 11.62   1 
  2 Kekoa Sanchez             11 Waipahu                  11.71   2 
  3 Reyn Nishimura            12 Mililani                 11.84   1 
  4 Zachary Montayre          12 Mililani                 12.03   1 
  5 Josiah Lucrecio           12 Mililani                 12.12   1 
  6 Kali Larita               12 Campbell                 12.21   2 
  7 David Kalili              10 Nanakuli                 12.35   1 
  8 Allen Mahoe               10 Nanakuli                 12.77   2 
  9 Kaden Lindsey             12 Campbell                 13.11   2 
 10 Jarvis Polite             12 Mililani                 14.76   2 
 
Event 9  Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zola O'Donnell            10 Mililani               5:10.24  
  2 Ellie Ikemura             10 Mililani               5:40.63  
  3 Cassie Chong              10 Mililani               5:45.61  
 
Event 10  Girls 1500 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zianya Gonzalez           12 Mililani               5:25.94  
  2 Kamryn Shigemoto          11 Mililani               5:44.20  
  3 Misa Miyashiro            12 Mililani               5:44.51  
  4 Tiffany Mendoza           11 Waipahu                6:14.53  
  5 Kristiny Jamison          11 Campbell               7:26.27  
 
Event 11  Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nathan Lopez              10 Mililani               4:55.37  
  2 Nathan Belajac            10 Campbell               5:12.77  
  3 Nathaniel Ferraris         9 Waipahu                5:27.86  
 
Event 12  Boys 1500 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gabriel Sarpi             12 Campbell               4:44.26  
  2 Murphy Boksanski          11 Mililani               4:52.90  
  3 Ashton Char               12 Campbell               4:56.82  
  4 Payton Ikeda              11 Mililani               5:17.38  
 
Event 14  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Mililani  'A'                                         51.61  
     1) Kelli Che 10                    2) Deiona Carter 9                
     3) Taylor VanAntwerp 11            4) Elle Rimando 11                
  2 Campbell  'A'                                         53.43  
     1) Monika Allen 12                 2) Rachael Enstrom 12             
     3) Olivia Ingram 12                4) Kaitlyn Madden 12              
  3 Waipahu  'A'                                          57.20  
     1) Allannah Bayudan-Levy 11        2) Christina Jayne Bayani 12      
     3) Renae Lezlie Maglay 11          4) Savannah Pilialoha 12          
  4 Waipahu  'B'                                        1:09.61  
     1) Paige Harris 11                 2) Alissa Mabini 12               
     3) Amaila Keaunui-Gabaylo 12       4) Sharie Lynne Mamuad 11         
 
Event 16  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Mililani  'A'                                         45.47  
     1) Josiah Lucrecio 12              2) Jaylan Johnson 10              
     3) Zachary Montayre 12             4) Reyn Nishimura 12              
  2 Nanakuli  'A'                                         46.56  
     1) Allen Mahoe 10                  2) David Kalili 10                
     3) Kaikaina Paneku 12              4) Chazton Kawelo 12              
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kuukamalani Aldosa        10 Nanakuli               1:12.84  
  2 Titaina Moujaes            9 Campbell               1:13.41  
  3 Jaslyn Rose Combis        10 Waipahu                1:17.52  
  4 Kristine Bautista         10 Waipahu                1:22.78  
 
Event 18  Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Olivia Ingram             12 Campbell               1:03.70   2 
  2 Ciara Conley              10 Mililani               1:04.69   2 
  3 Micaiah Harvey            11 Mililani               1:06.71   1 
  4 Paige Harris              11 Waipahu                1:06.97   2 
  5 Alissa Mabini             12 Waipahu                1:09.15   2 
  6 Jasmin Jackson            11 Waipahu                1:09.73   1 
  7 Trinity Jamison           11 Campbell               1:14.35   2 
 
Event 19  Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rahsaan Soberman          10 Mililani                 56.38  
  2 Robbey Navarro             9 Mililani                 56.55  
  3 Abcd Almazan              10 Campbell                 59.69  
  4 Adann Coloma              10 Campbell               1:03.17  
  5 Kana'i Acosta-Mendoza     10 Nanakuli               1:07.71  
  6 Zachary Tamboa            10 Waipahu                1:16.44  
 
Event 20  Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Luis Garcia               12 Mililani                 53.04   1 
  2 Kali Larita               12 Campbell                 53.58   1 
  3 Miguel Mancha             12 Campbell                 54.79   2 
  4 Chalijah Maunakea-Kaneha  11 Nanakuli                 57.62   1 
  5 Kainoa Sumailo            11 Campbell                 58.04   2 
  6 Christopher Benson        12 Mililani               1:01.24   1 
 
Event 22  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rachael Enstrom           12 Campbell                 51.45  
  2 Olivia Ingram             12 Campbell                 57.82  
 
Event 24  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jadaiah Taugasolo         11 Campbell                 44.69  
  2 Jacob Ribac               12 Campbell                 46.92  
  3 Tanner Dayag              12 Campbell                 49.70  
  4 Roshan Engineer           12 Mililani                 49.85  
 
Event 25  Girls 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zola O'Donnell            10 Mililani               2:33.17  
  2 Ellie Ikemura             10 Mililani               2:39.40  
  3 Cassie Chong              10 Mililani               2:47.42  
 
Event 26  Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zianya Gonzalez           12 Mililani               2:38.50  
  2 Misa Miyashiro            12 Mililani               2:40.40  
  3 Jasmin Jackson            11 Waipahu                2:45.50  
  4 Kamryn Shigemoto          11 Mililani               2:48.14  
  5 Tiffany Mendoza           11 Waipahu                2:54.52  
  6 Kristiny Jamison          11 Campbell               3:30.39  
 
Event 27  Boys 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nathan Lopez              10 Mililani               2:21.62  
  2 Nathaniel Ferraris         9 Waipahu                2:30.17  
  3 Nathan Belajac            10 Campbell               2:33.39  
 
Event 28  Boys 800 Meter Run Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Justin Holder             12 Mililani               2:11.87   2 
  2 Zander Golden             12 Campbell               2:14.15   2 
  3 Ashton Char               12 Campbell               2:28.19   1 
  4 Payton Ikeda              11 Mililani               2:36.48   1 
  5 Arion Ugalino             12 Mililani               2:37.37   1 
  6 Jayden Golden             11 Campbell               2:39.38   1 
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Titaina Moujaes            9 Campbell                 31.45   1 
  2 Mya Habon-Godding         10 Waipahu                  31.84   1 
  3 Julia Carmona              9 Mililani                 31.90   2 
  4 Kamaililaulii Peneku       9 Nanakuli                 32.89   1 
  5 Jaslyn Rose Combis        10 Waipahu                  34.33   2 
  6 Kristine Bautista         10 Waipahu                  36.87   2 
 
Event 30  Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Deiona Carter              9 Mililani                 27.28   2 
  2 Ciara Conley              10 Mililani                 27.88   2 
  3 Paige Harris              11 Waipahu                  28.01   2 
  4 Jahlycxs Liana            11 Nanakuli                 28.34   2 
  5 Monika Allen              12 Campbell                 28.54   1 
  6 Taylor VanAntwerp         11 Mililani                 28.68   1 
  7 Imogen Rose Sotelo        11 Mililani                 29.10   2 
  8 Sarah Johnson             11 Mililani                 29.37   1 
  9 Kaitlyn Madden            12 Campbell                 29.43   1 
 10 Amaila Keaunui-Gabaylo    12 Waipahu                  29.47   1 
 11 Alissa Mabini             12 Waipahu                  31.19   2 
 12 Sharie Lynne Mamuad       11 Waipahu                  33.66   2 
 
Event 31  Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jaylan Johnson            10 Mililani                 24.49   1 
  2 Bailey Abrazado           10 Mililani                 24.71   1 
  3 Abcd Almazan              10 Campbell                 25.27   2 
  4 Rahsaan Soberman          10 Mililani                 25.49   2 
  5 Robbey Navarro             9 Mililani                 26.02   1 
  6 Roman Kaslow              10 Campbell                 26.47   2 
  7 Adann Coloma              10 Campbell                 26.97   1 
  8 Kana'i Acosta-Mendoza     10 Nanakuli                 27.97   2 
  9 Lyric Sarae                9 Mililani                 29.16   2 
 10 Zachary Tamboa            10 Waipahu                  33.15   1 
 
Event 32  Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kekoa Sanchez             11 Waipahu                  23.95   2 
  2 Josiah Batalla            12 Campbell                 24.15   3 
  3 Kali Larita               12 Campbell                 24.50   1 
  4 Luis Garcia               12 Mililani                 24.55   1 
  5 Reyn Nishimura            12 Mililani                 24.84   3 
  6 Zachary Montayre          12 Mililani                 25.24   2 
  7 Jacob Ribac               12 Campbell                 25.39   1 
  8 David Kalili              10 Nanakuli                 25.52   2 
  9 Christopher Benson        12 Mililani                 26.62   3 
 10 Kaden Lindsey             12 Campbell                 26.62   3 
 11 Tyler Jay Subia           12 Waipahu                  27.46   2 
 
Event 33  Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ellie Ikemura             10 Mililani              12:22.50  
  2 Cassie Chong              10 Mililani              12:41.70  
 
Event 34  Girls 3000 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jasmin Jackson            11 Waipahu               13:29.95  
  2 Tiffany Mendoza           11 Waipahu               14:33.90  
 
Event 35  Boys 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nathan Lopez              10 Mililani              11:09.06  
 
Event 36  Boys 3000 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kale Glunt                12 Mililani               9:55.64  
  2 Justin Albee              12 Campbell              10:08.69  
  3 Gabriel Sarpi             12 Campbell              10:13.32  
  4 Zander Golden             12 Campbell              10:53.58  
  5 Murphy Boksanski          11 Mililani              11:11.27  
  6 Miguel Mancha             12 Campbell              11:12.73  
 
Event 38  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Mililani  'A'                                       4:27.10  
     1) Zola O'Donnell 10               2) Zianya Gonzalez 12             
     3) Misa Miyashiro 12               4) Kamryn Shigemoto 11            
  2 Campbell  'A'                                       4:30.21  
     1) Jourdyn Curran 12               2) Rachael Enstrom 12             
     3) Kristiny Jamison 11             4) Trinity Jamison 11             
 
Event 39  Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Campbell  'A'                                       4:13.72  
     1) Nathan Belajac 10               2) Adann Coloma 10                
     3) Alex Delgado 9                  4) Roman Kaslow 10                
  2 Waipahu  'A'                                        5:08.24  
 
Event 40  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Campbell  'A'                                       3:35.53  
     1) Justin Albee 12                 2) Ashton Char 12                 
     3) Gabriel Sarpi 12                4) Zander Golden 12               
  2 Mililani  'A'                                       3:44.02  
     1) Robbey Navarro 9                2) Rahsaan Soberman 10            
     3) Lyric Sarae 9                   4) Nathan Lopez 10                
  3 Nanakuli  'A'                                       3:49.76  
     1) Chazton Kawelo 12               2) Chalijah Maunakea-Kanehailua 11
     3) Tahj Hauhio 12                  4) Kaikaina Paneku 12             
  4 Mililani  'B'                                       4:00.05  
     1) Luis Garcia 12                  2) Kale Glunt 12                  
     3) Justin Holder 12                4) Zachary Montayre 12            
  5 Campbell  'B'                                       4:04.05  
     1) Tanner Dayag 12                 2) Kaden Lindsey 12               
     3) Jacob Ribac 12                  4) Jordan Salazar 12              
  6 Mililani  'C'                                       4:06.35  
     1) Tyler Nonaka 12                 2) Arion Ugalino 12               
     3) Christopher Benson 12           4) Andrew Garcia 11               
  7 Campbell  'C'                                       4:16.06  
     1) Josiah Batalla 12               2) Logan Finley 12                
     3) Miguel Mancha 12                4) Kali Larita 12                 
 
Event 42  Girls High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bethany Ballesteros       12 Mililani               4-02.00  
 
Event 44  Boys High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Christopher Benson        12 Mililani               5-00.00  
 -- Tahj Hauhio               12 Nanakuli                    NH  
 
Event 46  Girls Pole Vault Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Maria Del Carmen Segura   12 Mililani               7-06.00  
  2 Kylie Sisson              11 Mililani               6-00.00  
 -- Emily Che                 12 Mililani                    NH  
 
Event 48  Boys Pole Vault Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Stephen Chezik            11 Mililani              11-06.00  
  2 Tyler Jay Subia           12 Waipahu                9-00.00  
 
Event 49  Girls Long Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Julia Carmona              9 Mililani              15-04.00  
  2 Mya Habon-Godding         10 Waipahu               12-10.00  
 
Event 50  Girls Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Elle Rimando              11 Mililani              15-07.00  
  2 Monika Allen              12 Campbell              15-01.00  
  3 Kaitlyn Madden            12 Campbell              13-11.00  
  4 Bethany Ballesteros       12 Mililani              13-04.00  
  5 Breanna Nuesca            12 Mililani              12-00.25  
 
Event 51  Boys Long Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mikhail Brooks             9 Mililani              17-09.00  
  2 Tristin Litalien           9 Mililani              13-06.00  
 -- Jaylan Johnson            10 Mililani                  FOUL  
 
Event 52  Boys Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bailey Abrazado           10 Mililani              19-00.00  
  2 Josiah Lucrecio           12 Mililani              18-03.00  
  3 Kekoa Sanchez             11 Waipahu               16-09.00  
  4 Tyler Nonaka              12 Mililani              16-02.00  
 
Event 53  Girls Triple Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Julia Carmona              9 Mililani              34-08.00  
  2 Mya Habon-Godding         10 Waipahu               28-07.00  
 
Event 54  Girls Triple Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Elle Rimando              11 Mililani              34-08.00  
  2 Bethany Ballesteros       12 Mililani              27-07.00  
 
Event 55  Boys Triple Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mikhail Brooks             9 Mililani              34-00.00  
  2 Tristin Litalien           9 Mililani              31-02.00  
 
Event 56  Boys Triple Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Josiah Lucrecio           12 Mililani              38-07.00  
  2 Reyn Nishimura            12 Mililani              38-06.00  
 
Event 58  Girls Discus Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Christina Jayne Bayani    12 Waipahu                  73-11  
  2 Savannah Pilialoha        12 Waipahu                  66-01  
  3 Cyan Tote                 11 Mililani                 65-05  
  4 Allannah Bayudan-Levy     11 Waipahu                  53-06  
  5 Renae Lezlie Maglay       11 Waipahu                  47-09  
 
Event 59  Boys Discus Throw Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alex Delgado               9 Campbell                 61-05  
 -- Nhan Dang                 10 Waipahu                     ND  
 -- Alexis Nacario             9 Waialua                     ND  
 
Event 60  Boys Discus Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hanohano Hokoana          12 Mililani                127-09  
  2 Bruce Lee                 12 Mililani                106-02  
  3 Isaiah Quitog             11 Waipahu                  86-11  
  4 Jordan Salazar            12 Campbell                 57-06  
 -- Ikaika McCormick          11 Waialua                     ND  
 -- Kayde Mahuka              12 Waialua                     ND  
 -- Ezekiel Sheridan          11 Waialua                     ND  
 
Event 62  Girls Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Savannah Pilialoha        12 Waipahu               28-09.00  
  2 Cyan Tote                 11 Mililani              25-07.50  
  3 Christina Jayne Bayani    12 Waipahu               25-02.00  
  4 Renae Lezlie Maglay       11 Waipahu               19-09.00  
  5 Allannah Bayudan-Levy     11 Waipahu               17-07.00  
 
Event 63  Boys Shot Put Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alex Delgado               9 Campbell              23-01.00  
 -- Nhan Dang                 10 Waipahu                     ND  
 
Event 64  Boys Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chazton Kawelo            12 Nanakuli              40-09.50  
  2 Isaiah Quitog             11 Waipahu               34-01.00  
  3 Hanohano Hokoana          12 Mililani              33-01.00  
  4 Bruce Lee                 12 Mililani              32-08.00  
  5 Jordan Salazar            12 Campbell              29-07.00  
 -- Tyler Jay Subia           12 Waipahu                     ND  
 -- Ikaika McCormick          11 Waialua                     ND