2021 Brown & Gold Meet Results

TEAM SCORES
Event Brown Gold
Running Events Girls 36.5 57.5
Running Events Boys 66.5 64.5
Field Events Girls 20 24
Field Events Boys 43 11
Total  166 157

Running Events

60 H (girls) Team Time Pl. Pts.   60 H (boys) Team Time Pl. Pts.
Fiona Chen brown 10.8 1 6   Mieszko Stachowski brown 10.2 1 6
            Tyler Nonaka gold 10.4 2 4
            Ares Pasion brown 11.0 3 3
            Zane Thomason gold 11.2 4 2
            Sage Borges brown 11.5 5 1
            Joshua Leonard gold 11.8    
                     
200m (girls) Team Time Pl. Pts.   200m (boys) Team Time Pl. Pts.
Deiona-Marie Carter gold 27.7 1 6   Reyn Nishimura brown 24.5 1 6
Ciara Conley brown 28.3 2 4   Zach Montayre gold 25.5 2 4
Taylor VanAntwerp gold 28.9 3 3   Jaylan Johnson gold 26.2 2 3
Imogen Sotelo gold 29.8 4 2   Roshan Engineer brown 26.3 4 2
Kelli Che gold 30.5 5 0.5   Adrian Soriano brown 26.4 5 1
Ailah Johnson brown 30.9 5 0.5   Chris Benson gold 26.9    
Serena Birchard brown 31.1       Robbey Navarro gold 26.9    
Aiko Burgos brown 33.1       Alika Harbottle gold 27.0    
Kanani Fukuda gold 33.2       Josh Ishizaka gold 28.2    
Gabby Abenes Visconti brown 33.5       Elijah Trice gold 28.7    
Emily Robello brown 34.5       Jarod Miguel brown 29.4    
Marlee Naira brown 34.9       Kainalu Ortegero gold 29.4    
Allison Iida gold 39.2       Andrew Garcia gold 29.5    
            Tanner Zane brown 29.5    
            William Sensiba brown 29.6    
            William Guiney gold 30.9    
            Caden Yuen gold 38.2    
                     
1600 (girls) Team Time Pl. Pts.   1600 (boys) Team Time Pl. Pts.
Zola O'Donnell Brown 5:41 1 6   Nathan Lopez Gold 5:19 1 6
Zianya Gonzalez Brown 5:56 2 4   Murphy Boksanski Gold 5:19 2 4
Ellie Ikemura Gold 6:19 3 3   Payton Ikeda Gold 5:57 3 3
Cassie Chong Gold 6:23 4 2   Alex Ballou Brown 5:57 4 2
Kamryn Shigemoto Gold 6:26 5 1   Lyric Sarae Gold 5:58 5 1
Misa Miyashiro Brown 6:57       Jordan Hung Brown 6:00    
Kelsi Kiyoyi Brown 7:33       Gabe Powell Brown 6:14    
            George Lee Gold 6:33    
                     
400m (girls) Team Time Pl. Pts.   400 m (boys) Team Time Pl. Pts.
            Jeffrey Kamphaus Brown 71.7 1 6
                     
150 H (girls) Team Time Pl. Pts.   150 H (boys) Team Time Pl. Pts.
Fiona Chen Brown 24.4 1 6   Mieszko Stachowski Brown 21.7 1 6
            Tyler Nonaka Gold 22.9 2 4
            Ares Pasion Brown 23.0 3 3
            Zane Thomason Gold 24.9 4 2
                     
800m (girls) Team Time Pl. Pts.   800m (boys) Team Time Pl. Pts.
Zola O'Donnell Brown 2:36 1 6   Luis Garcia Gold *2:02* 1 6
Zianya Gonzalez Brown 2:41 2 4   Kale Glunt Brown 2:11 2 4
Ellie Ikemura Gold 2:47 3 3   Justin Holder Brown 2:18 3 3
Kamryn Shigemoto Gold 2:53 4 2   Nathan Lopez Gold 2:25 4 2
Cassie Chong Gold 2:53 5 1   Alex Ballou Brown 2:29 5 1
Misa Miyashiro Brown 2:58       Jordan Hung Brown 2:34    
Kelsi Kiyoyi Brown 3:15       Payton Ikeda Gold 2:35    
            Arion Ugalino Brown 2:39    
            Gabe Powell Brown 2:40    
            George Lee Gold 2:47    
                     
100m (girls) Team Time Pl. Pts.   100m (boys) Team Time Pl. Pts.
Elle Rimando Gold 13.2 1 6   Zach Montayre Gold 12.1 1 6
Kelli Che Gold 14.4 2 4   Josiah Lucrecio Brown 12.3 2 4
Julia Carmona Brown 14.6 3 3   Josh Ishizaka Gold 13.1 3 2.5
Emily Che Gold 14.9 4 2   Mikkhail Brooks Brown 13.1 3 2.5
Serena Birchard Brown 15.0 5 1   Elijah Trice Gold 13.5 4 1
Kanani Fukuda Gold 15.4       Jarod Miguel Brown 13.9    
Aiko Burgos Brown 15.8       William Sensiba Brown 13.9    
Gabby Abenes Visconti Brown 15.9       Toby Nguyen Brown 14.0    
Emily Robello Brown 16.0       Tanner Zane Brown 14.0    
Kylie Sisson Brown 16.1       Kainalu Ortegero Gold 14.1    
Marlee Naira Brown 16.2       Tristin Litalien Gold 14.2    
Allison Iida Gold 18.2       Lyric Sarae Gold 14.2    
                     
4x400 (girls) Team Splits Pl. Pts.   4x400 (boys) Team Splits Pl. Pts.
Taylor VanAntwerp Gold A 66.9 1 10   Kale Glunt Br A 55.3 1 10
Zianya Gonzalez Gold A 69.9       Adrian Soriano Br A 60.4    
Kamryn Shigemoto Gold A 71.1       Reyn Nishimura Br A 56.5    
Deiona-Marie Carter Gold A 63.8       Justin Holder Br A 57.3    
    4:31.5           3:49.5    
                     
Zola O'Donnell Br A 69.2 2 8   Robbey Navarro Gold A 59.5 2 8
Ailah Johnson Br A 73.7       Alika Harbottle Gold A 62.9    
Misa Miyashiro Br A 71.7       Chris Benson Gold A 62.6    
Ciara Conley Br A 64.5       Luis. Garcia Gold A 53.5    
    4:39.1           3:58.5    
                     
            Jaylan Johnson Gold B 63.4 3 6
            Murphy Boksanski Gold B 62.4    
            Payton Ikeda Gold B 68.3    
            Nathan Lopez Gold B 63.3    
                4:17.3    
                     
            Gabe Powell Br B 66.3 4 4
            Jeffrey Kamphaus Br B 70.2    
            Arion Ugalino Br B 65.5    
            Roshan Engineer Br B 66.2    
                4:28.0    

Field Events

Long Jump (girls) Team Dist Pl. Pts.   Long Jump (boys) Team Dist. Pl.  Pts.
Elle Rimando Gold 16'1 1 6   Reyn Nishimura Brown 18'10 1 6
Julia Carmona Brown 14'11 2 4   Josiah Lucrecio Brown 18'9 2 4
Bethany Ballesteros Brown 13'6 3 3   Jaylan Johnson Brown 18'4 3 3
            Tyler Nonaka Gold 17'9 4 2
            Toby Nguyen Gold 15'11 5 1
            Tristin Litalien Gold 15'2    
            Mikhail Brooks Brown 14'8    
            Bailee Abrazado Brown 11'7    
                     
High Jump (girls) Team Height Pl. Pts.   High Jump (boys) Team Height Pl.  Pts.
Bethany Ballesteros Brown 4'0 1 6   Chris Benson Brown 4'6 1 6
                     
                     
Pole Vault (girls) Team Height Pl. Pts.   Pole Vault (boys) Team Height Pl.  Pts.
Emily Che Gold 6'6 1 6   Stephen Chezik Brown 11'6 1 6
Kylie Sisson Brown 6'0 2 4            
Carmen Segura Brown 6'0 3 3            
                     
Discus (girls) Team Distance Pl.  Pts.   Discus (boys) Team Distance Pl.  Pts.
Cyan Tote Gold 62'1 1 6   Bruce Lee Brown 79'7.5 1 6
            Hanohano Hokoana Gold 74'3 2 4
            Alika Welch Brown 50'2.75 3 3
                     
Shot Put (girls) Team Distance Pl.  Pts.   Discus (boys) Team Distance Pl.  Pts.
Cyan Tote Gold 22'7 1 6   Bruce Lee Brown 33'11.5 1 6
            Hanohano Hokoana Gold 33'3.5 2 4
            Alika Welch Brown 27'10.5 3 3