Printable Meet Program

Licensed to Mililani High School       HY-TEK's Meet Manager 3/21/2019 02:10 AM
             2019 Cal Track Ruby Tuesday Invitational - 3/23/2019              
                                  Track Meet                                   
                                 Meet Program                                  
 
Event 1  Girls Discus Throw (16)
===============================================================================
      Record:  141-00  3/22/2014   Kahoa Mikaele, Kailua                       
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1725 Ulugalu, Siatua               JR Pearl City           100-03 
  2        Uluave, Sina                  12 Punahou              100-04 
  3    643 Yamaguchi-Taufaasau, Serenit  JR Kailua               100-06 
  4    603 Crowell, Serynity             SO Kailua               101-02 
  5        Suguturaga, Nata              12 Punahou              101-11 
  6    892 Nohara, Randilyn              12 Kaiser               104-08 
  7   1853 Tapasa, Shaddai               SR Radford              106-04 
  8        Tagovailoa, Zada              SO Damien               121-03 
Flight 2  Finals
  1   5020 Larkin, Mackenzie             JR Oak Bay               75-00 
  2    633 Tigilau, Maria                JR Kailua                95-03 
  3        Daniel-Richards, Dia?ane      11 Iolani                95-06 
  4        Makekau, Kyeesia              12 Iolani                97-05 
  5    891 Souza, Chaysie                12 Kaiser                97-11 
  6   5006 Maghanoy, Kiana                  Maui High             98-03 
  7    402 Semisi-Fuamoli, Maselynn      12 Farrington            99-01 
  8        Liilii, Aleah                 10 Punahou               99-11 
 
Event 2  Boys Discus Throw (16)
===============================================================================
      Record:  170-00  3/25/2017   Cole Smith, New Port Harbor                 
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   5068 Mcleod, Keali'i               SO Waianae              127-09 
  2    424 Taumua, Siaosi                12 Farrington           128-03 
  3   5025 Kolomatangi, Akuila              Baldwin              128-04 
  4    423 Sedeno, Chase                 12 Farrington           132-07 
  5    418 Matagi, Joshua                11 Farrington           133-07 
  6        Matautia, Legend              11 Punahou              136-07 
  7        Freeman, Kennedy              12 Punahou              141-06 
  8   1052 Balangitao, Nathaniel         11 Kalani               148-09 
Flight 2  Finals
  1   5015 Warmington, Robert            SO Oak Bay               64-00 
  2   5016 McDowell, Evan                SO Oak Bay               64-00 
  3        Harbottle, Lima               11 Iolani               118-06 
  4    883 Tom, Koa                      12 Kaiser            120-06.50 
  5    622 Crowell, Royal                JR Kailua            122-07.50 
  6   1143 Mahelona, Elijah              12 Kapolei              122-11 
  7   2610 Copp, Hunter                  SR Radford              124-03 
  8   5026 Kahiamoe, Henry                  Baldwin              126-03 
 
Event 3  Boys Shot Put (17)
===============================================================================
      Record:  59-10.50  3/26/2016   Cole Smith, Unattached                    
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1        Liftee, Nalu                  11 St Louis           44-00.00 
  2   5027 Tokunang, Ben                    Baldwin            44-02.00 
  3   1144 Makinano, Nicholas            12 Kapolei            44-02.00 
  4        Blake, Kupono                 12 St Louis           44-05.00 
  5        Pauole, Lokahi                12 St Louis           44-08.00 
  6   1052 Balangitao, Nathaniel         11 Kalani             44-09.00 
  7        Freeman, Kennedy              12 Punahou            46-11.50 
  8    421 Faitau, Logan                 12 Farrington         52-04.00 
Flight 2  Finals
  1   5034 McFie, Holt                      Unattached B       24-08.25 
  2   5033 Duley, Logan                     Unattached B       27-09.50 
  3   5035 Fox, Michael                     Unattached B       29-09.00 
  4        Leiato, Jonas                 11 Punahou            41-06.00 
  5    417 Matagi, Caleb                 11 Farrington         41-11.50 
  6   2610 Copp, Hunter                  SR Radford            42-10.00 
  7        Matautia, Legend              11 Punahou            43-06.00 
  8    420 Collins, Saleaula             12 Farrington         43-09.00 
  9        Godbout, Justin               12 St Louis           43-10.50 
 
Event 4  Girls Shot Put (16)
===============================================================================
      Record:  39-03.50  3/25/2017   Leslie Mamai-Lagafuaina, Aiea             
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    893 Blakeney, Taeya               11 Kaiser             32-07.00 
  2   1867 Russell, Mahogany             SR Radford            33-06.00 
  3   2382 Saribay, Jocelyn              11 Waipahu            34-05.00 
  4        Suguturaga, Nora              12 Punahou            34-07.00 
  5        Liilii, Aleah                 10 Punahou            35-00.00 
  6   1853 Tapasa, Shaddai               SR Radford            35-03.00 
  7        Uluave, Sina                  12 Punahou            36-05.00 
  8        Tagovailoa, Zada              SO Damien             36-08.00 
Flight 2  Finals
  1   5020 Larkin, Mackenzie             JR Oak Bay            26-00.00 
  2    633 Tigilau, Maria                JR Kailua             30-05.00 
  3   2917 Faumui, Laciana               SR Campbell           30-06.00 
  4        Motuapuaka, Chiara            11 Maryknoll          31-01.00 
  5   1156 Parker, Kahealani             12 Kapolei            31-01.00 
  6   3317 Tanuvasa, Taina               09 Kalani             31-08.00 
  7   5006 Maghanoy, Kiana                  Maui High          32-02.75 
  8    402 Semisi-Fuamoli, Maselynn      12 Farrington         32-06.00 
 
Event 5  Girls Long Jump (16)
===============================================================================
      Record:  16-08.75  3/26/2016   Kayla Afoa, KSKV                          
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1        Panuve, Sela                  SR Baldwin            16-02.75 
  2    429 Plan, Jenna                   12 Farrington         16-03.00 
  3   5054 Logan, Keely                     KS - Maui          16-04.00 
  4   1444 Rimando, Elle                  9 Mililani           16-04.50 
  5   5053 Over, Kiana                      KS - Maui          16-06.00 
  6   5017 Dickerson, Makayla            JR Oak Bay            16-08.00 
  7   3362 Tam, Sheree                   12 Kalani             16-10.00 
  8   1405 Bowen, Jailah                 12 Mililani           17-04.00 
Flight 2  Finals
  1   5022 Parker, Lily                  SO Oak Bay            12-04.00 
  2        Veneciano, Taylor             12 Iolani             15-06.00 
  3        Weeshoff, Katie               10 Punahou            15-07.00 
  4   5036 Ho, Caroline                  FR Unattached B       15-08.00 
  5        Marvin, Stevie                12 Punahou            15-08.75 
  6   1605 Ofa, Elizabeth                SR Nanakuli           15-10.50 
  7    385 Witthoeft, Izzy               SR CAST               15-11.00 
  8        Gregory, Chadelle             12 Iolani             16-00.50 
 
Event 6  Boys Long Jump (28)
===============================================================================
      Record:  21-07.75  3/22/2014   Reece Alvarado, PAC5                      
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1        Coleman, Macky                12 Kamehameha         20-07.75 
  2   5081 Rebolledo, Michael               Baldwin            20-08.00 
  3   3621 Grace, Ezra                   SR Moanalua           20-08.00 
  4   5064 Kamealoha, Xaistin            SR Waianae            20-08.00 
  5   2755 Schuppe, Trent                12 Mililani           20-10.00 
  6        Akiu, Micah                   12 Kamehameha         20-11.00 
  7   3654 Tanner, Rashod                JR Moanalua           20-11.00 
  8        Latu, Kamoi                   11 St Louis           21-05.00 
  9   2768 Vegas, Reichel                12 Mililani           21-06.00 
 10        Clemente, Kawika              10 Kamehameha         22-01.50 
Flight 2  Finals
  1   5007 Benn, Adam                    JR Oak Bay            18-01.00 
  2   5058 Hamasaki, CJ                     KS - Maui          19-02.00 
  3   1335 Williams, Zion                JR McKinley           19-03.00 
  4   2630 Jones, J'Drien                SR Radford            19-03.00 
  5        Madariaga, Jacob              JR Maui High          19-05.00 
  6    344 Yahata, Cameron               SR CAST               19-07.00 
  7   3608 Daniels, Izaiah               SR Moanalua           19-09.00 
  8   5029 Cremer, Nathanial                Baldwin            20-00.00 
  9        Donlon, Hugh                  JR Mid Pacific        20-00.50 
 10        Kiaaina-Caires, Rayden        10 Punahou            20-02.50 
Flight 3  Finals
  1   5034 McFie, Holt                      Unattached B       14-02.50 
  2   5041 Mo, Ian                          Unattached B       15-00.00 
  3   5035 Fox, Michael                     Unattached B       15-05.25 
  4   5033 Duley, Logan                     Unattached B       15-09.00 
  5   5040 Kan, Adrian                      Unattached B       15-09.25 
  6   5013 Irish, Lauchlan               SO Oak Bay            17-00.00 
  7   5039 Cheung, Clarence                 Unattached B       17-01.00 
  8   5010 Clements, Isaac               SR Oak Bay            17-06.00 
 
Event 7  Girls Triple Jump (17)
===============================================================================
      Record:  35-09  3/25/2017   Mikiala Maio, KSKV                           
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   2929 Yancey-Iokia, Savannah        SR Campbell           33-09.00 
  2   5053 Over, Kiana                      KS - Maui          34-00.00 
  3   5078 Bigelow, Sienna                  Seabury Hall       34-03.00 
  4   5036 Ho, Caroline                  FR Unattached B       34-05.00 
  5        Doughery, Maile               JR Seabury Hall       34-06.00 
  6   1444 Rimando, Elle                  9 Mililani           34-07.50 
  7        Nagaji, Cameryn Ann           10 Iolani             34-11.25 
  8        Panuve, Sela                  SR Baldwin            36-03.00 
Flight 2  Finals
  1   5023 Pekter, Marilla               JR Oak Bay            21-06.00 
  2   1415 Fong, Chloe                   12 Mililani           32-00.00 
  3        Lovell, Ariana                12 Iolani             32-00.75 
  4        Weeshoff, Katie               10 Punahou            32-01.50 
  5   1400 Abe, Jasmine                  10 Mililani           32-02.00
  6        Wong, Nicole                  12 Iolani             32-03.50 
  7   1856 White, Cierra                 JR Radford            32-11.50 
  8        Marvin, Stevie                12 Punahou            33-04.50 
  9   5054 Logan, Keely                     KS - Maui          33-06.00 
 
Event 8  Boys Triple Jump (17)
===============================================================================
      Record:  44-10.50  3/21/2015   Michael Jones-Quering, Aiea               
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1989 Doyle, Jason                  SR Roosevelt          40-04.50 
  2        Allen, Nicholas               12 Punahou            40-05.00 
  3   2755 Schuppe, Trent                12 Mililani           40-05.00 
  4        Reinhardt, Christian          SR Baldwin            40-07.00 
  5   5064 Kamealoha, Xaistin            SR Waianae            40-08.00 
  6   2630 Jones, J'Drien                SR Radford            40-09.00 
  7   2725 Higa, Tracen                  10 Mililani           41-01.00 
  8   5024 Wicks, Bishop                    Baldwin            41-10.00 
  9   3621 Grace, Ezra                   SR Moanalua           42-02.50 
 10        Akiu, Micah                   12 Kamehameha         42-03.50 
Flight 2  Finals
  1   5039 Cheung, Clarence                 Unattached B       37-01.00 
  2   5058 Hamasaki, CJ                     KS - Maui          38-06.00 
  3   2488 Mooring, Cornelious           12 Waipahu            38-08.00 
  4   5075 Mcleod, Sheldon               JR Waianae            39-00.00 
  5        Lau, Hunter                   10 Punahou            39-00.50 
  6        Thompson, Alexander           12 Punahou            39-11.75 
  7   2605 Bryant, Tavian                SR Radford            40-03.00 
 
Event 9  Girls High Jump (17)
===============================================================================
      Record:   5-00  3/23/2013   Joanna Christenson, Kamehameha               
        Tied:   5-00  3/25/2017   Jasianna AhNee-Green, Campbell               
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1        Cockett, Rylee                11 Iolani              4-07.00 
  2        Oliveira, Payton               9 Kamehameha          4-07.00 
  3    801 Ah See, Sarah                 12 Kaiser              4-08.00 
  4   2915 Billingsley, Niya             SR Campbell            4-08.00 
  5    290 Maake, Alisha                 SO Campbell            4-08.00 
  6   1807 Broadus, Nilanie              FR Radford             4-08.00 
  7        McClure, Malie                12 Kamehameha          4-09.00 
  8   5078 Bigelow, Sienna                  Seabury Hall        4-09.00 
  9   1423 Kierstedt, Zakia              11 Mililani            4-10.00 
 10   1827 Howell, Angela                JR Radford             4-10.00 
 11   1440 Perez, Jasmin                 10 Mililani            4-10.00 
 12        Kahahawai, Devin               9 Kamehameha          4-11.00 
 13        Matias, Jackie                 9 Punahou             4-11.00 
 14   1405 Bowen, Jailah                 12 Mililani            5-00.00 
 15   2911 Ah-Nee Green, Jasha-Ann       SR Campbell            5-00.00 
 16   5054 Logan, Keely                     KS - Maui           5-01.00 
 17   5076 King, Lexi                       Unattached          5-01.00 
 
Event 10  Boys High Jump (16)
===============================================================================
      Record:   6-06  3/26/2016   Clayce Akeo, MPI                             
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1990 Hur, Jason                    JR Roosevelt           5-07.00 
  2   1989 Doyle, Jason                  SR Roosevelt           5-08.00 
  3   5050 Weber, Ezekiel                   KS - Maui           5-08.00 
  4   5075 Mcleod, Sheldon               JR Waianae             5-08.00 
  5   5029 Cremer, Nathanial                Baldwin             5-08.00 
  6   2719 Enos, Micahel                 12 Mililani            5-08.00 
  7   5046 Braun, Cruz                      KS - Maui           5-08.00 
  8        Taylor, Noa                   10 Kamehameha          5-09.00 
  9   5001 Isaiah, Richards                 Maui High           5-09.00 
 10        Taba, Trey                    12 St Louis            5-09.00 
 11    344 Yahata, Cameron               SR CAST                5-10.00 
 12   2630 Jones, J'Drien                SR Radford             5-10.00 
 13        Donlon, Hugh                  JR Mid Pacific         6-01.00 
 14        Hirahara, Aaron               12 Punahou             6-01.00 
 15        Manuel, Wailoa                10 Iolani              6-01.00 
 16        Feagins, Korvin               12 St Louis            6-06.00 
 
Event 11  Girls Pole Vault (16)
===============================================================================
      Record:  12-06  3/22/2014   Sammy Marumoto, Punahou                      
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   5023 Pekter, Marilla               JR Oak Bay             7-00.00 
  2   1527 Lauro, Nicole                 SR Moanalua            8-00.00 
  3    370 Gatanis, Tiffany              SR CAST                8-00.00 
  4        Fano, Konakaiopua             10 Kamehameha          8-00.00 
  5   1923 Matsuda, Stephanie            SR Roosevelt           8-00.00 
  6   1426 Kong, Srey Nich               11 Mililani            8-06.00 
  7        Kerber, Anela                  9 Punahou             8-06.00 
  8   1929 Umetsu, Taylor                SR Roosevelt           8-06.00 
  9    372 Jumawan, Laina                SR CAST                9-00.00 
 10   5032 Asato, Alexis                    Baldwin             9-06.00 
 11    822 Hollenbeck, Cassidy           11 Kaiser              9-06.00 
 12        Kia, Namele                    9 Punahou             9-06.00 
 13   5018 Forrest, Jade                 JR Oak Bay            10-01.00 
 14        Burnett, Brandi               12 Kamehameha         10-03.00 
 15        Moku, Tatum                    8 Unattached         11-00.00 
 16        Powell, Tianna                JR Baldwin            11-06.00 
 
Event 12  Boys Pole Vault (16)
===============================================================================
      Record:  15-03  3/31/2018   J. Kai Yamafuji, Punahou                     
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   3644 Montero, Isaiah               SR Moanalua           10-06.00 
  2   1965 Liang, William                JR Roosevelt          10-06.00 
  3   2754 Schiller, Thomas              11 Mililani           10-06.00 
  4    335 Puinivai, Senituli            SR CAST               11-00.00 
  5   1971 Okami, Noah                   SO Roosevelt          11-00.00 
  6    332 Omengebar, Paul               SR CAST               11-00.00 
  7    308 Ching, Justice                JR CAST               11-00.00 
  8   2715 Dagan, Isaac                  11 Mililani           11-07.00 
  9        Kimata, Mauhia                11 Punahou            12-00.00 
 10   5031 Wong, Kahiau                  SR Baldwin            12-00.00 
 11        Borengasser, Duke             11 Kamehameha         12-00.00 
 12        Parker, Joshua                10 Kamehameha         12-06.00 
 13        Ideoka, Matthew               SR Baldwin            12-09.00 
 14   5030 Ancheta, Gillian                 Baldwin            12-09.00 
 15   5010 Clements, Isaac               SR Oak Bay            14-01.00 
 16        Kai Yamafuji, J.              11 Punahou            15-00.00 
 
Event 13  Girls 100 Meter Hurdles (24)
===============================================================================
      Record:  15.25  3/23/2013   Abrianna Johnson-Edwards, Iolani Girls       
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1801 Adams, Yasmine                JR Radford               18.47 
  2   3313 Quijano, Tiare                10 Kalani                18.21 
  3        Kaio, Caela                   12 Kamehameha            18.15 
  4   2925 Marshall, Amiah               SR Campbell              17.99 
  5   2929 Yancey-Iokia, Savannah        SR Campbell              18.02 
  6   1859 Wilson, Peyton                SO Radford               18.17 
  7   1129 Hirano, Kaitlyn               12 Kapolei               18.27 
  8        Aluli, Anuhea                  9 Kamehameha            18.48 
Section 2  Timed Finals
  1   1520 Giusta, Keila                 FR Moanalua              17.71 
  2   2364 Cabico, Judy Ann              12 Waipahu               17.30 
  3   5056 Stuppleben, Sofia                KS - Maui             17.05 
  4        Wong, Anne                    SO Sacred Hearts         16.83 
  5        Domingo, Maria                SO Sacred Hearts         17.04 
  6   1605 Ofa, Elizabeth                SR Nanakuli              17.28 
  7        Sugihara, Jami                12 Kamehameha            17.60 
  8        Jackson, Lexie                10 Punahou               17.78 
Section 3  Timed Finals
  1   1120 Dukes, Diami                  12 Kapolei               16.75 
  2        Among, Kahiau                 11 Iolani                16.65 
  3        Panuve, Sela                  SR Baldwin               16.05 
  4        Blanchette, Grace             12 Punahou               15.90 
  5        Waterford, Ameera             SO Seabury Hall          15.93 
  6   2922 Leopard, Leilani              SR Campbell              16.23 
  7   1805 Bates, Naomi                  SO Radford               16.67 
  8        Lowery, Lexi                  12 Punahou               16.76 
 
Event 14  Boys 110 Meter Hurdles (24)
===============================================================================
      Record:  14.52  3/31/2018   Tanner Moku, KSKV                            
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    442 Chaffin, Darius               10 Farrington            17.70 
  2        Eveleth, Ian                   9 Punahou               17.50 
  3    205 Taugasolo, Jadaiah            FR Campbell              17.37 
  4   3663 Callaway, Malik               JR Moanalua              17.06 
  5    921 Ashley, Martin                11 Kalaheo               17.37 
  6   1061 Martinez, Tyler               11 Kalani                17.42 
  7    262 Singleton, Keane              SR Campbell              17.57 
  8   2488 Mooring, Cornelious           12 Waipahu               17.73 
Section 2  Timed Finals
  1   2770 Vutnoski, Kai                 11 Mililani              16.94 
  2   1964 Li, Devin                     SR Roosevelt             16.87 
  3        Kan, Trevor                   11 Iolani                16.60 
  4   1197 Badoyen, Elijah               12 Kapolei               16.31 
  5   1135 Kukahiko, Trevor              12 Kapolei               16.56 
  6    881 Kelly, Liam                      Kaiser                16.85 
  7   1963 Lei, Andy                     SR Roosevelt             16.90 
  8    242 Gostage, Gavyn                JR Campbell              17.01 
Section 3  Timed Finals
  1   2648 Saxton, Kendall               SO Radford               16.00 
  2   5024 Wicks, Bishop                    Baldwin               15.66 
  3        Thompson, Alexander           12 Punahou               15.15 
  4        Cadiz, Rey                    SR Baldwin               14.44 
  5        Adachi, Tyler                 SR Baldwin               15.09 
  6        Udarbe, Tyler                 12 Iolani                15.61 
  7        Paige, Chris                  10 Punahou               15.70 
  8   2617 Edwards, Michael              SR Radford               16.10 
 
Event 15  Girls 100 Meter Dash (40)
===============================================================================
      Record:  12.32  3/31/2018   Hailey Williams, Alaska                      
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   5037 Baziw, Bridgett               JR Unattached B          14.53 
  2        Veneciano, Taylor             12 Iolani                13.93 
  3   1809 Bolanos, Elaina               JR Radford               13.89 
  4   1181 Vasquez-Phillips, Jenny       10 Kapolei               13.88 
  5   1506 Bryant, Chekara               SO Moanalua              13.88 
  6   5036 Ho, Caroline                  FR Unattached B          13.90 
  7    912 Vasconcellos, Kishti          10 Kalaheo               14.01 
  8   5022 Parker, Lily                  SO Oak Bay               14.76 
Section 2  Timed Finals
  1   1857 Thompson, Torianna            SO Radford               13.78 
  2        Lee, Faith                    11 Hanalani              13.74 
  3   3311 Okamura, Kady Ann             10 Kalani                13.65 
  4        Gregory, Chadelle             12 Kamehameha            13.62 
  5    276 Allen, Monika                 SO Campbell              13.62 
  6    373 Kaneshiro, Lyla               SO CAST                  13.66 
  7   1866 Truth, Serenity               SO Radford               13.75 
  8   1536 Spencer, Zaira                JR Moanalua              13.86 
Section 3  Timed Finals
  1   1528 Mosley, Detynee               SO Moanalua              13.60 
  2   3353 Griffiths, Sydney             11 Kalani                13.57 
  3   2308 Casison, Leila-Jayne          10 Waipahu               13.55 
  4        Clark, Nikki                  10 Maryknoll             13.51 
  5        Marvin, Stevie                12 Punahou               13.53 
  6   1146 Malama-Nawatani, Genisis      12 Kapolei               13.57 
  7        Weeshoff, Katie               10 Punahou               13.58 
  8        Miura, Hannah                  9 Punahou               13.60 
Section 4  Timed Finals
  1    279 Chisholm, Asia                SO Campbell              13.44 
  2        Reed, Maya                    11 Pac 5                 13.31 
  3   5069 Perry, Lizjean                SO Waianae               13.20 
  4        Reed, Olivia                   9 Pac 5                 13.17 
  5   5052 Bulosan, Jaycie                  KS - Maui             13.19 
  6    369 Garbett, Saphyre              JR CAST                  13.21 
  7        Kamauoha-phillips, Kylee      10 Kamehameha            13.34 
  8   1610 Liana, Jahlycxs               FR Nanakuli              13.46 
Section 5  Timed Finals
  1   5051 Goueytes, Madisun                KS - Maui             13.12 
  2   1442 Pogue, Devan                  12 Mililani              13.09 
  3   5019 Hall, Taleesha                SO Oak Bay               12.88 
  4   3362 Tam, Sheree                   12 Kalani                12.79 
  5        Warrington, Amy               JR Mid Pacific           12.86 
  6   2316 Harris, Paige                  9 Waipahu               13.06 
  7    429 Plan, Jenna                   12 Farrington            13.09 
  8    385 Witthoeft, Izzy               SR CAST                  13.14 
 
Event 16  Boys 100 Meter Dash (37)
===============================================================================
      Record:  10.80  3/25/2017   Christian Padron, Damien                     
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2   5041 Mo, Ian                          Unattached B          14.50 
  3   5039 Cheung, Clarence                 Unattached B          12.95 
  4   5035 Fox, Michael                     Unattached B          12.80 
  5   5033 Duley, Logan                     Unattached B          12.81 
  6   5034 McFie, Holt                      Unattached B          13.01 
Section 2  Timed Finals
  1    114 Rapozo, Hoapili               11 Anuenue               11.91 
  2        Falatea, Les (Toa)            12 Punahou               11.89 
  3   3623 Jackman, Aaron                SO Moanalua              11.87 
  4   2764 Torres, Blaze                 12 Mililani              11.85 
  5        Napoleon, Hiawatha            10 Hanalani              11.87 
  6   5050 Weber, Ezekiel                   KS - Maui             11.88 
  7   2497 Oya, Kendal                   12 Waipahu               11.90 
  8   1197 Badoyen, Elijah               12 Kapolei               11.91 
Section 3  Timed Finals
  1   2410 Sanchez, Kekoa                 9 Waipahu               11.80 
  2   2662 Owens, Jacob                  JR Radford               11.76 
  3   5064 Kamealoha, Xaistin            SR Waianae               11.72 
  4        Topinka, Tom                  12 Iolani                11.69 
  5   2612 Dean, Carson                  SR Radford               11.70 
  6   2727 Holcomb, Noah                 12 Mililani              11.75 
  7    255 Mokiao-Atimalala, Tamatoa     JR Campbell              11.78 
  8   1063 Salas, Zachary                12 Kalani                11.82 
Section 4  Timed Finals
  1   5003 Geffe, Jason                     Maui High             11.60 
  2   3466 Pfau, Justin                  SR Pearl City            11.53 
  3    343 Wong, Raiden                  SR CAST                  11.45 
  4    315 Figueroa, Jonah               JR CAST                  11.27 
  5   5043 Luke, Colton                     KS - Maui             11.43 
  6   2621 Guerra, Jon-Daniel            SR Radford               11.52 
  7        Clemente, Kawika              10 Kamehameha            11.59 
  8   5045 Gushiken, Kapena                 KS - Maui             11.61 
Section 5  Timed Finals
  1        Rosen, David                  12 Punahou               11.25 
  2        Terrell, Vincent              11 Punahou               11.24 
  3        McHone-Todd, Calvin           JR Kealakehe             11.13 
  4        Payne, Noah                   JR Seabury Hall          10.79 
  5        Wilson, Roman                 11 St Louis              11.02 
  6        Yadao, Keola                  11 St Louis              11.23 
  7   2765 Trice, Isaiah                 11 Mililani              11.25 
  8   3473 Thurston, Kole                JR Pearl City            11.27 
 
Event 17  Girls 1500 Meter Run (24)
===============================================================================
      Record:  4:52.15  3/22/2014   Teri Brady, Punahou                        
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    908 Maciel, Karina                10 Kalaheo             5:30.99 
  2        Stokes, Kaci                  10 Kamehameha          5:31.76 
  3   5060 Branigan, Iyanamae            FR Waianae             5:32.84 
  4   1832 Martyusheva, Ekaterina        JR Radford             5:34.48 
  5   1828 Hutchinson, Arion             SO Radford             5:35.64 
  6        Kaonohi, Isabelle Aulani      10 Kamehameha          5:36.10 
  7    631 Smith, Kylee                  JR Kailua              5:36.28 
  8   1141 Mach, Kyla                    11 Kapolei             5:36.67 
  9   1420 Ishizaka, Hope                11 Mililani            5:36.88 
 10   2927 Valeriano, Samantha           SR Campbell            5:39.77 
 11    906 Carroll, Macy                 11 Kalaheo             5:40.21 
 12   5038 Kitson, Kate                  FR Unattached B        6:27.70 
Section 2  Timed Finals
  1        Gangnath, Chloe               JR Seabury Hall        4:54.00 
  2   5021 Chan, Delaney                 JR Oak Bay             4:56.00 
  3        Hamilton, Leann               JR Kealakehe           4:57.91 
  4        Almeida, Kayla                11 Punahou             5:04.56 
  5        Seng, Johanna                 FR HBA                 5:06.77 
  6        Lewis, Aya                     9 Pac 5               5:12.87 
  7        Kwan, Kacie                   SO HBA                 5:15.13 
  8   5080 Volner, Kaylee                   Seabury Hall        5:16.00 
  9   1525 Kanayama, Maleah              FR Moanalua            5:17.51 
 10        Tandy, Leilani                12 Iolani              5:20.13 
 11   1912 Martin, D'Elle                JR Roosevelt           5:22.46 
 12        Domingo, Kristina (Tessa)     10 Maryknoll           5:24.34 
 
Event 18  Boys 1500 Meter Run (25)
===============================================================================
      Record:  4:03.70  3/27/2016   Kaeo Kruse, KSKV                           
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1        Harder, Adam                  11 Hanalani            4:28.12 
  2        Wagnild, Parker                9 Mid Pacific         4:28.24 
  3        Schaal, Aziah                 12 Saint Louis         4:29.49 
  4   5042 Simpliciano, Jahren           SR Kealakehe           4:29.76 
  5   2627 Hoffman, Matthew              JR Radford             4:29.91 
  6   5009 Charlesworth, Zach            JR Oak Bay             4:30.00 
  7   2601 Baptist, James                JR Radford             4:32.08 
  8        Mooney, Parker                12 Punahou             4:32.72 
  9   2724 Glunt, Kale                   10 Mililani            4:33.02 
 10    209 Albee, Justin                 SO Campbell            4:33.33 
 11        Furuta, Jordan                 9 Punahou             4:33.35 
 12   2659 Moore, Gabriel                JR Radford             4:33.42 
 13   5040 Kan, Adrian                      Unattached B        5:39.04 
Section 2  Timed Finals
  1   5008 Boden, Jack                   SR Oak Bay             4:06.00 
  2   5014 Robertson, Jioe               SR Oak Bay             4:08.00 
  3   1377 Schneider, Narayana           JR McKinley            4:12.61 
  4   5002 Wakefield, Damon                 Maui High           4:15.58 
  5    938 Eckenfels, Chase              12 Kalaheo             4:23.40 
  6        Ho, William                   10 Kamehameha          4:23.42 
  7        Shiinoki, Michael             10 Iolani              4:24.13 
  8   3640 Marin, Andre                  JR Moanalua            4:24.39 
  9        Hakola, Adam                  SO Maui High           4:24.77 
 10        Hodge, Ben                    10 Hanalani            4:25.97 
 11    911 Willweber, Micah              11 Kalaheo             4:26.63 
 12    233 Finley, Logan                 SO Campbell            4:26.98 
 
Event 19  Girls 4x100 Meter Relay (16)
===============================================================================
      Record:  48.60  3/21/2015   Campbell High School, Campbell               
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Waipahu High School  'A'                               54.42 
  2  Kapolei High School  'A'                               54.07 
  3  Iolani  'A'                                            53.44 
  4  Castle High School  'A'                                53.17 
  5  Seabury Hall  'A'                                      53.30 
  6  Hanalani Schools  'A'                                  53.88 
  7  Maryknoll  'A'                                         54.39 
  8  Nanakuli High School  'A'                              54.67 
Section 2  Timed Finals
  1  Kalani High School  'A'                                53.04 
  2  Kamehameha  'A'                                        52.98 
  3  Punahou  'A'                                           52.36 
  4  Campbell High School  'A'                              51.49 
  5  Kaiser High School  'A'                                52.02 
  6  Moanalua High School  'A'                              52.69 
  7  Mililani High School  'A'                              53.03 
  8  Roosevelt High School  'A'                             53.08 
 
Event 20  Boys 4x100 Meter Relay (16)
===============================================================================
      Record:  43.23  3/25/2017   Damien Memorial School, Damien               
                      S Lam, S Soga, J Livingston-Lopez, C Padron       
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Kalani High School  'A'                                47.42 
  2  Hanalani Schools  'A'                                  46.10 
  3  Campbell High School  'A'                              46.01 
  4  Radford High School  'A'                               45.45 
  5  Iolani  'A'                                            45.58 
  6  Roosevelt High School  'A'                             46.07 
  7  Kapolei High School  'A'                               46.61 
  8  Maryknoll  'A'                                         47.59 
Section 2  Timed Finals
  1  Maui High School  'A'                                  45.15 
  2  Kamehameha  'A'                                        44.73 
  3  Castle High School  'A'                                44.07 
  4  St Louis  'A'                                          42.20 
  5  Baldwin  'A'                                           44.04 
  6  Mililani High School  'A'                              44.27 
  7  Moanalua High School  'A'                              44.99 
  8  Pearl City High School  'A'                            45.44 
 
Event 21  Girls 400 Meter Dash (32)
===============================================================================
      Record:  55.80  3/21/2015   Tanner Ealum, Unattached                     
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   5037 Baziw, Bridgett               JR Unattached B        1:10.33 
  2   3356 Jokura, Rochelle              11 Kalani              1:07.63 
  3   1840 Penamora, Rose                SR Radford             1:07.22 
  4   1720 Noda, Tiffany                 JR Pearl City          1:07.07 
  5    922 Teramura, Larissa              9 Kalaheo             1:07.08 
  6        Kashima, Logan                 9 Kamehameha          1:07.39 
  7   1911 Moore, Mari                   FR Roosevelt           1:07.66 
  8   5038 Kitson, Kate                  FR Unattached B        1:15.60 
Section 2  Timed Finals
  1        Dela Vega, Hannah             10 Maryknoll           1:06.65 
  2   1838 Parker, Pixie                 FR Radford             1:06.50 
  3        Hoohuli, Stormee              11 Hanalani            1:05.82 
  4   3305 Harvey-Harahap, Elise         10 Kalani              1:05.55 
  5   1506 Bryant, Chekara               SO Moanalua            1:05.70 
  6   1451 Soberman, Kaela               11 Mililani            1:06.23 
  7   1523 Hudson, Elizabeth             FR Moanalua            1:06.51 
  8    290 Maake, Alisha                 SO Campbell            1:06.88 
Section 3  Timed Finals
  1    266 Clark, Sophia                 FR Campbell            1:05.19 
  2        Castro, Kylie                  9 Hanalani            1:05.03 
  3   2319 Jackson, Jasmin                9 Waipahu             1:04.36 
  4   1910 Gonzalez, Angelina            JR Roosevelt           1:04.17 
  5        Clark, Nikki                  10 Maryknoll           1:04.34 
  6        Okumura, Courtney              9 Iolani              1:04.69 
  7   5079 Swartz, Elly                     Seabury Hall        1:05.18 
  8   1806 Herbertson, Summer            FR Radford             1:05.20 
Section 4  Timed Finals
  1        Maroney, Adri                 10 Punahou             1:03.46 
  2   1437 Navarro, Ryanne               12 Mililani            1:01.97 
  3        Gangnath, Chloe               JR Seabury Hall        1:00.56 
  4   5017 Dickerson, Makayla            JR Oak Bay               58.96 
  5   1443 Reed, Mackenzie               12 Mililani              59.28 
  6        Little, Ally                  10 Punahou             1:00.63 
  7   2304 Baxa, Danica                  10 Waipahu             1:02.92 
  8   5055 Sjorstrand, Meleani              KS - Maui           1:03.80 
 
Event 22  Boys 400 Meter Dash (32)
===============================================================================
      Record:  49.65  3/25/2017   Trenton Wailehua, SLS                        
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   5040 Kan, Adrian                      Unattached B        1:06.14 
  2   3465 Parrish, Gabriel              JR Pearl City            54.96 
  3    224 Mancha, Miguel                SO Campbell              54.67 
  4   2722 Garcia, Luis                  10 Mililani              54.49 
  5        Fujita, James                 10 Punahou               54.53 
  6   3620 Grace, Aukai                  SR Moanalua              54.67 
  7   5015 Warmington, Robert            SO Oak Bay             1:01.20 
  8   5041 Mo, Ian                          Unattached B        1:11.23 
Section 2  Timed Finals
  1   1944 Calinao, Kirk                 JR Roosevelt             54.30 
  2    308 Ching, Justice                JR CAST                  54.22 
  3   2741 Miyamura, Dylan               12 Mililani              54.05 
  4   2618 Dean, Ethan                   JR Radford               53.83 
  5   1063 Salas, Zachary                12 Kalani                53.85 
  6        Hedani, Brock                 11 Iolani                54.20 
  7   2649 Scott, Franklin               JR Radford               54.22 
  8   3608 Daniels, Izaiah               SR Moanalua              54.45 
Section 3  Timed Finals
  1        Edison, Kai                   FR Mid Pacific           53.67 
  2        Georgia, Evan                 10 Iolani                53.53 
  3        Moku, Tanner                  11 Kamehameha            53.43 
  4   5044 Segundo, Kamalu                  KS - Maui             53.33 
  5        Haynes, Jonathan              12 Punahou               53.42 
  6   2727 Holcomb, Noah                 12 Mililani              53.48 
  7   5047 Genobia, Zach                    KS - Maui             53.63 
  8   5000 MacPhearson, Connor              Unattached            53.80 
Section 4  Timed Finals
  1        Danovich, Ryan                10 Maui High             52.80 
  2        Catalani, Aleix               12 Punahou               51.77 
  3        Sanchez, Keola                11 Kamehameha            51.53 
  4        Wailehua, Trenton             11 Saint Louis           50.47 
  5        Gardner, Alexander             8 Unattached            51.34 
  6        Raymond, Kainoa               SR Kealakehe             51.65 
  7        Tom, Elliot                   SR Baldwin               52.43 
  8    807 Brenek, Lucus                 11 Kaiser                52.93 
 
Event 23  Girls 300 Meter Hurdles (24)
===============================================================================
      Record:  46.59  3/22/2014   Lindsey Combs, Iolani Girls                  
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1418 Hirae, Sierra                 11 Mililani              54.50 
  2   1836 Namnama, Kristine             SR Radford               53.50 
  3    895 Kinlaw, Chloe                    Kaiser                53.31 
  4   3313 Quijano, Tiare                10 Kalani                52.91 
  5   5056 Stuppleben, Sofia                KS - Maui             53.11 
  6   1408 Chen, Fiona                    9 Mililani              53.42 
  7   1916 Lau, Charley                  SO Roosevelt             54.16 
  8   3359 Lee, Bridgette                12 Kalani                56.13 
Section 2  Timed Finals
  1        Sugihara, Jami                12 Kamehameha            52.41 
  2   1520 Giusta, Keila                 FR Moanalua              52.24 
  3   1805 Bates, Naomi                  SO Radford               50.38 
  4        Wong, Anne                    SO Sacred Hearts         49.75 
  5   2929 Yancey-Iokia, Savannah        SR Campbell              50.05 
  6   2364 Cabico, Judy Ann              12 Waipahu               51.54 
  7        Aluli, Anuhea                  9 Kamehameha            52.27 
  8        Turner, Natalie               11 Punahou               52.46 
Section 3  Timed Finals
  1        Lowery, Lexi                  12 Punahou               49.50 
  2        Among, Kahiau                 11 Iolani                48.28 
  3        Kaomea, Mahina                10 Kamehameha            47.90 
  4   2922 Leopard, Leilani              SR Campbell              45.18 
  5        Blanchette, Grace             12 Punahou               47.33 
  6        Waterford, Ameera             SO Seabury Hall          48.08 
  7        Doughery, Maile               JR Seabury Hall          49.05 
  8    283 Enstrom, Rachael              SO Campbell              49.65 
 
Event 24  Boys 300 Meter Hurdles (24)
===============================================================================
      Record:  40.02  3/26/2016   Quade Aiu, KSKV                              
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1132 Johnson, Zaire                11 Kapolei               45.67 
  2    626 Goo, Tyler                    SR Kailua                45.58 
  3   2738 Manuel, Jaycob                12 Mililani              44.99 
  4    256 Dickens, Charles              SR Campbell              44.95 
  5    921 Ashley, Martin                11 Kalaheo               44.97 
  6   5070 Pule, Chad                    JR Waianae               45.31 
  7   2625 Hawkes, Caleb                 SO Radford               45.60 
  8    442 Chaffin, Darius               10 Farrington            45.92 
Section 2  Timed Finals
  1   3663 Callaway, Malik               JR Moanalua              44.30 
  2    316 Fong-Aiu, Jonah               SO CAST                  44.07 
  3    205 Taugasolo, Jadaiah            FR Campbell              43.64 
  4   1061 Martinez, Tyler               11 Kalani                43.20 
  5   1964 Li, Devin                     SR Roosevelt             43.60 
  6        Thompson, Alexander           12 Punahou               44.03 
  7   1197 Badoyen, Elijah               12 Kapolei               44.08 
  8        Kan, Trevor                   11 Iolani                44.66 
Section 3  Timed Finals
  1    242 Gostage, Gavyn                JR Campbell              42.97 
  2        Bowers, Luke                  12 Punahou               42.34 
  3        Paige, Chris                  10 Punahou               40.67 
  4        Cadiz, Rey                    SR Baldwin               40.01 
  5   2617 Edwards, Michael              SR Radford               40.57 
  6        Udarbe, Tyler                 12 Iolani                42.19 
  7   2648 Saxton, Kendall               SO Radford               42.46 
  8        Adachi, Tyler                 SR Baldwin               42.98 
 
Event 25  Girls 800 Meter Run (24)
===============================================================================
      Record:  2:17.55  3/23/2013   Elli Brady, Punahou                        
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1140 Mach, Camden                  09 Kapolei             2:37.25 
  2   5060 Branigan, Iyanamae            FR Waianae             2:39.50 
  3   2920 Inay, Faith                   SR Campbell            2:40.16 
  4   1846 Roquid, Xandria               SR Radford             2:40.37 
  5   1920 Pham, Mai                     JR Roosevelt           2:41.05 
  6   2319 Jackson, Jasmin                9 Waipahu             2:41.20 
  7   1420 Ishizaka, Hope                11 Mililani            2:41.42 
  8        Castro, Kylie                  9 Hanalani            2:42.87 
Section 2  Timed Finals
  1   1525 Kanayama, Maleah              FR Moanalua            2:31.22 
  2        Margraf, Aya                  11 Iolani              2:32.10 
  3        Lewis, Aya                     9 Pac 5               2:32.71 
  4        Seng, Johanna                 FR HBA                 2:32.86 
  5        Deenik, Mahea                 11 Kamehameha          2:33.00 
  6    906 Carroll, Macy                 11 Kalaheo             2:34.51 
  7   3356 Jokura, Rochelle              11 Kalani              2:34.97 
  8   1806 Herbertson, Summer            FR Radford             2:35.87 
Section 3  Timed Finals
  1        Hamilton, Leann               JR Kealakehe           2:21.47 
  2        Gangnath, Chloe               JR Seabury Hall        2:22.00 
  3        Almeida, Kayla                11 Punahou             2:24.57 
  4   5037 Baziw, Bridgett               JR Unattached B        2:25.25 
  5    825 Hanusz Soguk, Derya           10 Kaiser              2:29.48 
  6    363 Bean, Kylie                   SR CAST                2:30.18 
  7        Maldonado, Keonaokalani       10 Kamehameha          2:30.74 
  8        Kwan, Kacie                   SO HBA                 2:30.95 
 
Event 26  Boys 800 Meter Run (25)
===============================================================================
      Record:  1:58.52  3/23/2013   Gary Fanelli, Damien                       
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   5000 MacPhearson, Connor              Unattached          2:09.75 
  2     50 Lee, Cameron                  SR Hanalani            2:10.58 
  3    917 Meyers, Kang-san              11 Kalaheo             2:10.89 
  4   1002 Canaday, Dristen              09 Kalani              2:11.18 
  5   2741 Miyamura, Dylan               12 Mililani            2:11.47 
  6    880 Hanusz Soguk, Ali             12 Kaiser              2:12.26 
  7        Scully, Ben                   11 Hanalani            2:12.86 
  8        Okagawa, Scott                12 Iolani              2:12.91 
  9   5040 Kan, Adrian                      Unattached B        2:25.31 
Section 2  Timed Finals
  1   5011 Cote, Brodie                  SR Oak Bay             2:06.00 
  2        Char, Micah                   12 Maryknoll           2:06.64 
  3   3640 Marin, Andre                  JR Moanalua            2:07.04 
  4        Shields, Rylie                JR Maui High           2:08.50 
  5   5042 Simpliciano, Jahren           SR Kealakehe           2:08.65 
  6        Lindell, James                10 Pac 5               2:08.83 
  7        Ho, William                   10 Kamehameha          2:09.46 
  8   2627 Hoffman, Matthew              JR Radford             2:09.54 
Section 3  Timed Finals
  1   1377 Schneider, Narayana           JR McKinley            1:58.23 
  2    818 Georgia, Nicholas             12 Kaiser              1:59.04 
  3   5002 Wakefield, Damon                 Maui High           2:01.14 
  4    907 Fernandez, Thatcher           11 Kalaheo             2:03.76 
  5    938 Eckenfels, Chase              12 Kalaheo             2:05.00 
  6   2722 Garcia, Luis                  10 Mililani            2:05.04 
  7   2618 Dean, Ethan                   JR Radford             2:05.75 
  8        Hodge, Ben                    10 Hanalani            2:05.84 
 
Event 27  Girls 200 Meter Dash (40)
===============================================================================
      Record:  24.80  3/21/2015   Tanner Ealum, Unattached                     
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   2321 Keaunui-Gabaylo, Amaila       10 Waipahu               29.52 
  2   5037 Baziw, Bridgett               JR Unattached B          29.44 
  3   1181 Vasquez-Phillips, Jenny       10 Kapolei               29.43 
  4        Hoohuli, Stormee              11 Hanalani              29.29 
  5   3311 Okamura, Kady Ann             10 Kalani                29.32 
  6   1840 Penamora, Rose                SR Radford               29.43 
  7   5036 Ho, Caroline                  FR Unattached B          29.50 
  8   1911 Moore, Mari                   FR Roosevelt             29.55 
Section 2  Timed Finals
  1   1803 Asaah, Angeludi               FR Radford               29.03 
  2   1528 Mosley, Detynee               SO Moanalua              28.93 
  3        Lee, Faith                    11 Hanalani              28.72 
  4   1361 Nguyen, Amy                   SR McKinley              28.64 
  5   1536 Spencer, Zaira                JR Moanalua              28.70 
  6        Inouye, Sienna                 9 Kamehameha            28.74 
  7        Dela Vega, Hannah             10 Maryknoll             28.99 
  8        Olson, Jordan                  9 Kamehameha            29.13 
Section 3  Timed Finals
  1        Yoshida, Ali                  10 Iolani                28.54 
  2    266 Clark, Sophia                 FR Campbell              28.46 
  3   1513 Cordes, Hailey                JR Moanalua              28.31 
  4    841 Leong, Alyssa                 11 Kaiser                28.21 
  5        Oliveira, Payton               9 Kamehameha            28.26 
  6    369 Garbett, Saphyre              JR CAST                  28.31 
  7   5079 Swartz, Elly                     Seabury Hall          28.52 
  8        Miura, Hannah                  9 Punahou               28.62 
Section 4  Timed Finals
  1   2316 Harris, Paige                  9 Waipahu               28.10 
  2    429 Plan, Jenna                   12 Farrington            27.92 
  3    279 Chisholm, Asia                SO Campbell              27.77 
  4   5055 Sjorstrand, Meleani              KS - Maui             27.56 
  5   5052 Bulosan, Jaycie                  KS - Maui             27.65 
  6   1437 Navarro, Ryanne               12 Mililani              27.89 
  7    385 Witthoeft, Izzy               SR CAST                  28.02 
  8   2304 Baxa, Danica                  10 Waipahu               28.15 
Section 5  Timed Finals
  1        Clark, Nikki                  10 Maryknoll             27.45 
  2        Reed, Maya                    11 Pac 5                 27.27 
  3        Warrington, Amy               JR Mid Pacific           26.47 
  4   1443 Reed, Mackenzie               12 Mililani              26.15 
  5   2922 Leopard, Leilani              SR Campbell              26.28 
  6   1910 Gonzalez, Angelina            JR Roosevelt             27.17 
  7        Reed, Olivia                   9 Pac 5                 27.36 
  8   5051 Goueytes, Madisun                KS - Maui             27.52 
 
Event 28  Boys 200 Meter Dash (40)
===============================================================================
      Record:  21.88  3/31/2018   Andrei Iosivas, Punahou                      
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   5034 McFie, Holt                      Unattached B          28.49 
  2   5039 Cheung, Clarence                 Unattached B          26.88 
  3   5016 McDowell, Evan                SO Oak Bay               24.73 
  4    211 Batalla, Josiah               SO Campbell              24.63 
  5   2662 Owens, Jacob                  JR Radford               24.64 
  6   5035 Fox, Michael                     Unattached B          26.70 
  7   5033 Duley, Logan                     Unattached B          27.38 
  8   5041 Mo, Ian                          Unattached B          31.28 
Section 2  Timed Finals
  1   1944 Calinao, Kirk                 JR Roosevelt             24.53 
  2    310 Ciacci, Chaz                  SR CAST                  24.40 
  3   3623 Jackman, Aaron                SO Moanalua              24.39 
  4   2932 Maxwell, Josh                 JR Campbell              24.33 
  5        Makaula, Kaulana              12 Punahou               24.39 
  6   2727 Holcomb, Noah                 12 Mililani              24.40 
  7   5064 Kamealoha, Xaistin            SR Waianae               24.46 
  8   1176 Taylor, Jeremiah              11 Kapolei               24.62 
Section 3  Timed Finals
  1    227 Mokiao-Atimalala, Titus       SO Campbell              24.26 
  2   5003 Geffe, Jason                     Maui High             24.08 
  3        Liufau, Marist                12 Punahou               24.02 
  4        Wong, Karter                  10 Maryknoll             23.85 
  5        Clemente, Kawika              10 Kamehameha            23.91 
  6   5043 Luke, Colton                     KS - Maui             24.07 
  7        Napoleon, Hiawatha            10 Hanalani              24.17 
  8   1150 Miller, Andrew                12 Kapolei               24.26 
Section 4  Timed Finals
  1        Raymond, Kainoa               SR Kealakehe             23.59 
  2   3466 Pfau, Justin                  SR Pearl City            23.57 
  3   5044 Segundo, Kamalu                  KS - Maui             23.37 
  4   3473 Thurston, Kole                JR Pearl City            23.33 
  5        Danovich, Ryan                10 Maui High             23.33 
  6        Wallace, Keanu                10 St Louis              23.46 
  7   2612 Dean, Carson                  SR Radford               23.58 
  8        Topinka, Tom                  12 Iolani                23.76 
Section 5  Timed Finals
  1   2765 Trice, Isaiah                 11 Mililani              23.18 
  2        Sanchez, Keola                11 Kamehameha            22.99 
  3        Wailehua, Trenton             11 Saint Louis           22.58 
  4        Payne, Noah                   JR Seabury Hall          22.22 
  5        Rosen, David                  12 Punahou               22.40 
  6        McHone-Todd, Calvin           JR Kealakehe             22.95 
  7   5047 Genobia, Zach                    KS - Maui             23.17 
  8    343 Wong, Raiden                  SR CAST                  23.33 
 
Event 29  Girls 3000 Meter Run (16)
===============================================================================
      Record:  10:48.23  3/22/2014   Teri Brady, Punahou                       
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1        Gangnath, Chloe               JR Seabury Hall        9:45.00 
  2        Sbarbaro, Gianna              12 Pac 5              10:48.60 
  3        Seng, Johanna                 FR HBA                11:00.62 
  4        Margraf, Aya                  11 Iolani             11:09.42 
  5        Lewis, Aya                     9 Pac 5              11:20.25 
  6   5080 Volner, Kaylee                   Seabury Hall       11:40.00 
  7        Domingo, Kristina (Tessa)     10 Maryknoll          11:43.25 
  8        Saunders, Lauren               9 Punahou            11:46.02 
  9        Stokes, Kaci                  10 Kamehameha         11:48.37 
 10        Kwan, Kacie                   SO HBA                11:55.60 
 11   3351 Basilio, Paige                11 Kalani             11:57.66 
 12   1912 Martin, D'Elle                JR Roosevelt          11:59.97 
 13        Pomeroy, Jordan               11 Hanalani           12:06.71 
 14   1832 Martyusheva, Ekaterina        JR Radford            12:07.57 
 15        Kop, Sophia                   10 Iolani             12:10.45 
 16   5038 Kitson, Kate                  FR Unattached B       13:26.24 
 
Event 30  Boys 3000 Meter Run (16)
===============================================================================
      Record:  8:50.18  3/31/2018   Colby Otero, Kalaheo                       
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1        Harder, Adam                  11 Hanalani            9:17.95 
  2   5012 Day, Findlay                  SR Oak Bay             9:25.00 
  3        Hakola, Adam                  SO Maui High           9:31.00 
  4   5002 Wakefield, Damon                 Maui High           9:31.61 
  5   3431 Pagente, Kainalu              SO Pearl City          9:35.46 
  6   1377 Schneider, Narayana           JR McKinley            9:35.74 
  7        Hodge, Ben                    10 Hanalani            9:36.33 
  8        Lerner, Joshua                10 Iolani              9:36.75 
  9    233 Finley, Logan                 SO Campbell            9:44.24 
 10    938 Eckenfels, Chase              12 Kalaheo             9:52.91 
 11        Wagnild, Parker                9 Mid Pacific         9:54.50 
 12    926 Zerr, Benjamin                09 Kalaheo             9:55.53 
 13   1987 Wada, Reimon                  SR Roosevelt           9:56.85 
 14        Sakamaki, Charles             12 Iolani              9:57.47 
 15    209 Albee, Justin                 SO Campbell            9:58.04 
 16    323 Kim, Jaden                    SO CAST                9:59.37 
 
Event 31  Girls 4x400 Meter Relay (16)
===============================================================================
      Record:  4:07.60  3/21/2015   kaiser high school, kaiser                 
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Waipahu High School  'A'                             4:27.67 
  2  Sacred Hearts Academy  'A'                           4:25.64 
  3  Iolani  'A'                                          4:24.07 
  4  Kamehameha  'A'                                      4:21.77 
  5  Moanalua High School  'A'                            4:22.71 
  6  Kaiser High School  'A'                              4:24.30 
  7  Hanalani Schools  'A'                                4:25.77 
  8  Kalaheo High School  'A'                             4:40.01 
Section 2  Timed Finals
  1  Kalani High School  'A'                              4:20.99 
  2  Castle High School  'A'                              4:18.97 
  3  Campbell High School  'A'                            4:13.06 
  4  Mililani High School  'A'                            4:10.97 
  5  Punahou  'A'                                         4:11.41 
  6  Radford High School  'A'                             4:18.24 
  7  Seabury Hall  'A'                                    4:20.00 
  8  Roosevelt High School  'A'                           4:21.37 
 
Event 32  Boys 4x400 Meter Relay (16)
===============================================================================
      Record:  3:26.51  3/31/2018   Punahou School, Punahou                    
                        A Catalani, J Pu'u-Robinson, M Williams, D Tamura 
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Pearl City High School  'A'                          3:41.70 
  2  Oak Bay High School  'A'                             3:40.00 
  3  Mililani High School  'A'                            3:38.22 
  4  Kamehameha Schools Maui  'A'                         3:37.00 
  5  Iolani  'A'                                          3:37.98 
  6  Kamehameha  'A'                                      3:39.36 
  7  Kalani High School  'A'                              3:41.25 
  8  Campbell High School  'A'                            3:44.28 
Section 2  Timed Finals
  1  Moanalua High School  'A'                            3:35.73 
  2  Roosevelt High School  'A'                           3:34.44 
  3  Maui High School  'A'                                3:32.71 
  4  Kaiser High School  'A'                              3:31.28 
  5  Radford High School  'A'                             3:31.29 
  6  Baldwin  'A'                                         3:32.73 
  7  Kapolei High School  'A'                             3:34.69 
  8  Punahou  'A'                                         3:36.54 
 
Event 33  Mixed 4x100 Meter Relay Mixed (10)
===============================================================================
      Record:  48.62  3/31/2018   Punahou School, Punahou                      
                      L Milne, S Marvin, J Yamafuji, A Yamafuji         
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Campbell High School  'A'                                 NT 
  2  Kapolei High School  'A'                                  NT 
  3  Oak Bay High School  'A'                                  NT 
  5  Roosevelt High School  'A'                                NT 
  7  Punahou  'A'                                              NT 
Section 2  Timed Finals
  1  Hanalani Schools  'A'                                     NT 
  2  Unattached B  'A'                                         NT 
  3  Waianae High School  'A'                                  NT 
  6  Waipahu High School  'A'                                  NT 
  8  Moanalua High School  'A'                                 NT