Punahou High School                                5/12/2018 - 3:06 PM
  HHSAA State Track and Field Championships - 5/11/2018 to 5/12/2018   
                      Sponsored by Island Movers                       
                 Kamehameha Schools - Kapalama Campus                  
 
Event 1  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Flight  1                                                              
  1 Alama Uluave              SR Punahou School          166-11   10   
  2 Kalawai'a Pescaia         SR KSKV                    162-07    8   
  3 Ahofitu Maka              SR Punahou School          160-07    6   
  4 Apakasi Felemi            JR Lahainaluna             155-02    4   
  5 Kennedy Freeman           JR Punahou School          148-06    2   
  6 Josh White                SR Saint Louis             145-11    1   
  7 Braxton Victor            SR Leilehua                145-03        
  8 Micah Au-Haupu            SR Kamehameha Maui         132-07        
  9 Treau Tupuola             SR Aiea High School        132-02        
 10 Ferenise Lualemana        SR Aiea High School        126-07        
 -- Koa Evalu-Robinson        SR Lahainaluna               FOUL        
Flight  2                                                              
  1 Israel Sagapolutele       SR Damien                  145-08        
  2 Loni Bloomfield           SR Hilo                    130-08        
  3 Grayson Cosier            SR Kamehameha Hawaii       128-11        
  4 Hunter Copp               JR Campbell                128-01        
  5 Abel Pacatang             JR Waiakea                 124-11        
  6 Elijah Aken-Matthewson    JR Waianae High School     120-03        
  7 Charles Mortensen         SR Kamehameha Hawaii       118-03        
  8 Jonathan Dalmacio         JR Damien                  110-05        
 -- Siaosi Taumua             JR Farrington                FOUL        
 -- Kamanao Gilliland         SO KSKV                      FOUL        
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Alama Uluave              SR Punahou School          166-11   10   
  2 Kalawai'a Pescaia         SR KSKV                    162-07    8   
  3 Ahofitu Maka              SR Punahou School          160-07    6   
  4 Apakasi Felemi            JR Lahainaluna             155-02    4   
  5 Kennedy Freeman           JR Punahou School          148-06    2   
  6 Josh White                SR Saint Louis             145-11    1   
  7 Israel Sagapolutele       SR Damien                  145-08        
  8 Braxton Victor            SR Leilehua                145-03        
  9 Micah Au-Haupu            SR Kamehameha Maui         132-07        
 10 Treau Tupuola             SR Aiea High School        132-02        
 11 Loni Bloomfield           SR Hilo                    130-08        
 12 Grayson Cosier            SR Kamehameha Hawaii       128-11        
 13 Hunter Copp               JR Campbell                128-01        
 14 Ferenise Lualemana        SR Aiea High School        126-07        
 15 Abel Pacatang             JR Waiakea                 124-11        
 16 Elijah Aken-Matthewson    JR Waianae High School     120-03        
 17 Charles Mortensen         SR Kamehameha Hawaii       118-03        
 18 Jonathan Dalmacio         JR Damien                  110-05        
 -- Koa Evalu-Robinson        SR Lahainaluna               FOUL        
 -- Siaosi Taumua             JR Farrington                FOUL        
 -- Kamanao Gilliland         SO KSKV                      FOUL        

Event 3  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Flight  1                                                              
  1 Leslie Mamai-Lagafuaina   SR Aiea High School      42-08.50   10   
  2 Zada Tagovailoa           SO Damien                37-04.75    8   
  3 Tioleaoauli Posiulai      SR ULS                   36-09.25    6   
  4 Mele Vaka                 SR Hilo                  36-04.25    4   
  5 Taysia Pimemtel           SR Seabury Hall          36-03.50    2   
  6 Gafaolaufi Ale            SR Aiea High School     J35-09.50        
  7 Sina Uluave               JR Punahou School        34-09.50        
  8 Kayleen Funaki            SR Hilo                  33-00.00        
  9 Alexzandra Lancaster-Ban  SR Waianae High School   32-07.50        
Flight  2                                                              
  1 Jordan Zarate             SR Hawaii Prep Academy   35-09.50    1   
  2 Taegan Keep               SR Kauai Girls           35-06.25        
  3 Mackenzie Leong           SR KSKV                  34-08.00        
  4 Leona Toledo              SO Hilo                  34-00.25        
  5 Leuasamaimauga Alo-Willi  SR Kailua High School    34-00.00        
  6 Taylor-James Sullivan     SR Kamehameha Hawaii     33-08.00        
  7 Nata Suguturaga           JR Punahou School        33-07.25        
  8 Julia Hufanga             SO Leilehua              33-05.00        
  9 Nora Suguturaga           JR Punahou School        33-01.75        
 10 Saje Pedroza-Kanemitsu    SR Kamehameha Maui       32-07.25        
Flight  3                                                              
  1 Taeya Blakeney            SO Kaiser High School    34-03.50        
  2 Kehau Gilliland           SR Maryknoll School      33-09.00        
  3 MarQee Maunakea           SR KSKV                  32-02.25        
  4 Anastasia Tuifua          S0 Kealakehe             31-11.00        
  5 Angelica Moli             JR Aiea High School      31-01.75        
  6 Leila Reilly              JR Mililani              30-07.50        
  7 Leiohu Chun               SO Waimea High School    29-06.25        
  8 Jocelyn Saribay           S0 Waipahu High School   29-00.50        
  9 Gheymee Perreira          SO Waimea High School    28-06.50        
 10 Hera Salmeron             SR Kamehameha Hawaii     28-05.00        
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Leslie Mamai-Lagafuaina   SR Aiea High School      42-08.50   10   
  2 Zada Tagovailoa           SO Damien                37-04.75    8   
  3 Tioleaoauli Posiulai      SR ULS                   36-09.25    6   
  4 Mele Vaka                 SR Hilo                  36-04.25    4   
  5 Taysia Pimemtel           SR Seabury Hall          36-03.50    2   
  6 Jordan Zarate             SR Hawaii Prep Academy   35-09.50    1   
  7 Gafaolaufi Ale            SR Aiea High School     J35-09.50        
  8 Taegan Keep               SR Kauai Girls           35-06.25        
  9 Sina Uluave               JR Punahou School        34-09.50        
 10 Mackenzie Leong           SR KSKV                  34-08.00        
 11 Taeya Blakeney            SO Kaiser High School    34-03.50        
 12 Leona Toledo              SO Hilo                  34-00.25        
 13 Leuasamaimauga Alo-Willi  SR Kailua High School    34-00.00        
 14 Kehau Gilliland           SR Maryknoll School      33-09.00        
 15 Taylor-James Sullivan     SR Kamehameha Hawaii     33-08.00        
 16 Nata Suguturaga           JR Punahou School        33-07.25        
 17 Julia Hufanga             SO Leilehua              33-05.00        
 18 Nora Suguturaga           JR Punahou School        33-01.75        
 19 Kayleen Funaki            SR Hilo                  33-00.00        
 20 Alexzandra Lancaster-Ban  SR Waianae High School   32-07.50        
 21 Saje Pedroza-Kanemitsu    SR Kamehameha Maui       32-07.25        
 22 MarQee Maunakea           SR KSKV                  32-02.25        
 23 Anastasia Tuifua          S0 Kealakehe             31-11.00        
 24 Angelica Moli             JR Aiea High School      31-01.75        
 25 Leila Reilly              JR Mililani              30-07.50        
 26 Leiohu Chun               SO Waimea High School    29-06.25        
 27 Jocelyn Saribay           S0 Waipahu High School   29-00.50        
 28 Gheymee Perreira          SO Waimea High School    28-06.50        
 29 Hera Salmeron             SR Kamehameha Hawaii     28-05.00        

Event 6  Girls Long Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Flight  1                                                                   
  1 Arianna Lovell            SR KSKV                  16-02.50   NWI       
  2 Taylor Venenciano         JR Iolani School         15-11.50   NWI       
  3 Chadelle Gregory          JR KSKV                  15-09.50   NWI       
  4 Jocelyn Chen              SR Sacred Hearts         15-02.50   NWI       
  5 Jenna Plan                JR Farrington            15-02.00   NWI       
  5 Torrie Hasegawa           SR Kauai Girls           15-02.00   NWI       
  7 Maile Doughery            JR Seabury Hall          14-11.00   NWI       
  7 Erica Pilotin             SR Seabury Hall          14-11.00   NWI       
  9 Jenna Maruyama            SR Iolani School         14-10.00   NWI       
 10 Kennadi James             FR Leilehua              14-03.50   NWI       
 11 Caneel Corpuz             SO Hilo                  14-03.00   NWI       
 11 Sophia Horovitz           SO Seabury Hall          14-03.00   NWI       
 13 Lila Braff                FR Punahou School        14-02.50   NWI       
 -- Stevie Marvin             JR Punahou School            FOUL             
Flight  2                                                                   
  1 Chenoa Frederick          SO Kamehameha Hawaii     17-05.75   NWI  10   
  2 Kimberly Owens            SO Leilehua              17-00.50   NWI   8   
  3 Azure Chung               JR Kalani High School    16-09.00   NWI   6   
  4 Sela Panuve               JR Baldwin               16-07.50   NWI   4   
  5 Kiana Over                JR Kamehameha Maui       16-07.00   NWI   2   
  6 Sascia Campos--Ewaliko    SR Baldwin               16-04.50   NWI   1   
  7 Gemma Palleschi           JR Hawaii Prep Academy   16-03.00   NWI       
  8 Keely Logan               JR Kamehameha Maui       15-10.00   NWI       
  9 Sheree Tam                JR Kalani High School    15-08.00   NWI       
 10 Saydee Aganus             SR Kamehameha Hawaii     15-03.00   NWI       
 11 Elizabeth Ofa             JR Nanakuli              15-00.00   NWI       
 12 Waileia Edwards           SO Kauai Girls           14-11.25   NWI       
 13 Nanea Estrella            SO Lahainaluna           14-00.25   NWI       
 -- Alyssa Leong              SO Kaiser High School          ND   NWI       
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Chenoa Frederick          SO Kamehameha Hawaii     17-05.75   NWI  10   
  2 Kimberly Owens            SO Leilehua              17-00.50   NWI   8   
  3 Azure Chung               JR Kalani High School    16-09.00   NWI   6   
  4 Sela Panuve               JR Baldwin               16-07.50   NWI   4   
  5 Kiana Over                JR Kamehameha Maui       16-07.00   NWI   2   
  6 Sascia Campos--Ewaliko    SR Baldwin               16-04.50   NWI   1   
  7 Gemma Palleschi           JR Hawaii Prep Academy   16-03.00   NWI       
  8 Arianna Lovell            SR KSKV                  16-02.50   NWI       
  9 Taylor Venenciano         JR Iolani School         15-11.50   NWI       
 10 Keely Logan               JR Kamehameha Maui       15-10.00   NWI       
 11 Chadelle Gregory          JR KSKV                  15-09.50   NWI       
 12 Sheree Tam                JR Kalani High School    15-08.00   NWI       
 13 Saydee Aganus             SR Kamehameha Hawaii     15-03.00   NWI       
 14 Jocelyn Chen              SR Sacred Hearts         15-02.50   NWI       
 15 Torrie Hasegawa           SR Kauai Girls           15-02.00   NWI       
 15 Jenna Plan                JR Farrington            15-02.00   NWI       
 17 Elizabeth Ofa             JR Nanakuli              15-00.00   NWI       
 18 Waileia Edwards           SO Kauai Girls           14-11.25   NWI       
 19 Erica Pilotin             SR Seabury Hall          14-11.00   NWI       
 19 Maile Doughery            JR Seabury Hall          14-11.00   NWI       
 21 Jenna Maruyama            SR Iolani School         14-10.00   NWI       
 22 Kennadi James             FR Leilehua              14-03.50   NWI       
 23 Sophia Horovitz           SO Seabury Hall          14-03.00   NWI       
 23 Caneel Corpuz             SO Hilo                  14-03.00   NWI       
 25 Lila Braff                FR Punahou School        14-02.50   NWI       
 26 Nanea Estrella            SO Lahainaluna           14-00.25   NWI       
 -- Alyssa Leong              SO Kaiser High School          ND   NWI       
 -- Stevie Marvin             JR Punahou School            FOUL             

Event 7  Boys Triple Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Flight  1                                                                   
  1 Isaiah Harris             SR Waipahu High School   46-04.00   NWI  10   
  2 Jevon Flippin             SR Hawaii Prep Academy   46-02.00   NWI   8   
  3 Kamoi Latu                FR Saint Louis           44-08.75   NWI   6   
  4 J'Drien Jones             JR Radford High School   44-01.00   NWI   4   
  5 Kovee Rivera              SR Hilo                  43-05.50   NWI   2   
  6 Micah Williams            JR Punahou School        42-06.00   NWI       
  7 Nicholas Allen            JR Punahou School        42-05.25   NWI       
  8 Korvin Feagins            JR Saint Louis           41-06.00   NWI       
  9 James McGary              JR Leilehua              40-10.25   NWI       
 10 Antrone Cliff             JR Kaimuki High School   40-07.00   NWI       
 11 Zion Williams             SO Kapaa High School     39-10.50   NWI       
Flight  2                                                                   
  1 Tai Atkins                JR Kamehameha Hawaii     42-07.00   NWI   1   
  2 Bishop Wickes             JR Baldwin               42-01.25   NWI       
  3 August Perriera           JR Kapolei High School   42-00.00   NWI       
  4 Alexander Thompson        JR Punahou School        41-08.00   NWI       
  5 Micah Akiu                JR KSKV                  41-07.00   NWI       
  6 Macky Coleman             SR KSKV                  40-10.00   NWI       
  7 Christian Reinhardt       JR Baldwin               40-09.00   NWI       
  8 Trevor Kukahiko           JR Kapolei High School   40-04.50   NWI       
  9 Matt Watkins              SR Saint Louis           39-04.00   NWI       
 10 Hieu Huynh                SR McKinley              36-05.00   NWI       
Flight  3                                                                   
  1 Brock Barr                SR KSKV                  41-01.75   NWI       
  2 Keoki Davis               SR Waianae High School   40-06.00   NWI       
  3 Nathaniel Cremer          JR Baldwin               40-02.50   NWI       
  4 AJ Ulufale                SR Assets School         40-00.75   NWI       
  5 Cody Alvaro-Thomas        SR Waiakea               39-10.50   NWI       
  6 Keanu Young               SR Hawaii Prep Academy   39-09.00   NWI       
  7 Kesean James              JR Leilehua              39-07.00   NWI       
  8 Junah Corpuz              SR Kauai Boys            38-02.00   NWI       
  9 Thibaut Dabrowski         SO Konawaena             37-06.50   NWI       
 -- Jaylen Williams           SR Radford High School       FOUL             
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Isaiah Harris             SR Waipahu High School   46-04.00   NWI  10   
  2 Jevon Flippin             SR Hawaii Prep Academy   46-02.00   NWI   8   
  3 Kamoi Latu                FR Saint Louis           44-08.75   NWI   6   
  4 J'Drien Jones             JR Radford High School   44-01.00   NWI   4   
  5 Kovee Rivera              SR Hilo                  43-05.50   NWI   2   
  6 Tai Atkins                JR Kamehameha Hawaii     42-07.00   NWI   1   
  7 Micah Williams            JR Punahou School        42-06.00   NWI       
  8 Nicholas Allen            JR Punahou School        42-05.25   NWI       
  9 Bishop Wickes             JR Baldwin               42-01.25   NWI       
 10 August Perriera           JR Kapolei High School   42-00.00   NWI       
 11 Alexander Thompson        JR Punahou School        41-08.00   NWI       
 12 Micah Akiu                JR KSKV                  41-07.00   NWI       
 13 Korvin Feagins            JR Saint Louis           41-06.00   NWI       
 14 Brock Barr                SR KSKV                  41-01.75   NWI       
 15 James McGary              JR Leilehua              40-10.25   NWI       
 16 Macky Coleman             SR KSKV                  40-10.00   NWI       
 17 Christian Reinhardt       JR Baldwin               40-09.00   NWI       
 18 Antrone Cliff             JR Kaimuki High School   40-07.00   NWI       
 19 Keoki Davis               SR Waianae High School   40-06.00   NWI       
 20 Trevor Kukahiko           JR Kapolei High School   40-04.50   NWI       
 21 Nathaniel Cremer          JR Baldwin               40-02.50   NWI       
 22 AJ Ulufale                SR Assets School         40-00.75   NWI       
 23 Cody Alvaro-Thomas        SR Waiakea               39-10.50   NWI       
 23 Zion Williams             SO Kapaa High School     39-10.50   NWI       
 25 Keanu Young               SR Hawaii Prep Academy   39-09.00   NWI       
 26 Kesean James              JR Leilehua              39-07.00   NWI       
 27 Matt Watkins              SR Saint Louis           39-04.00   NWI       
 28 Junah Corpuz              SR Kauai Boys            38-02.00   NWI       
 29 Thibaut Dabrowski         SO Konawaena             37-06.50   NWI       
 30 Hieu Huynh                SR McKinley              36-05.00   NWI       
 -- Jaylen Williams           SR Radford High School       FOUL             

Event 10  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Shawn Silva               SR Baldwin                6-04.00   10   
  2 Korvin Feagins            JR Saint Louis           J6-04.00    8   
  3 Easton Phillips           SR Kapolei High School   J6-04.00    6   
  4 Luke Stevens              JR Kaiser High School     6-02.00    4   
  5 Hugh Donlon               JR Mid Pacific           J6-02.00    2   
  6 J'Drien Jones             JR Radford High School    6-00.00    1   
  7 Theopholis O'Neal         SR Pearl City            J6-00.00        
  8 Henry Nixon               SR Campbell               5-10.00        
  8 Isaiah Tanner             SR Lahainaluna            5-10.00        
 10 Cameron Yahata            JR Castle High School    J5-10.00        
 10 Mark Tabalbag             SR Kauai Boys            J5-10.00        
 12 Chase Houghtailing        SR Maryknoll School      J5-10.00        
 -- Kawika Clemente           FR KSKV                        NH        
 -- Matt Watkins              SR Saint Louis                 NH        
 -- Joshua Romero             SR Baldwin                     NH        
 -- Aaron Hirahara            JR Punahou School              NH        
 -- Dean Connors              FR Hawaii Prep Academy         NH        
 -- William Kamaka            SR Waimea High School          NH        

Event 11  Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Tianna Powell             SO Baldwin               12-00.00   10   
  2 Kira Watanabe             SR Punahou School        11-06.00    8   
  3 Jaelyn Domingo            SR KSKV                  10-06.00    6   
  4 Mariah Higashi            SR Waiakea              J10-06.00    4   
  5 Juliette Lum              SR Kaiser High School   J10-06.00    2   
  6 Elena Yuen                SO Punahou School        10-00.00    1   
  7 Teija Tuitele             FR Kamehameha Maui      J10-00.00        
  7 Brandi Burnett            JR KSKV                 J10-00.00        
  9 Alexis Asato              FR Baldwin                9-06.00        
  9 Jasmine Lewis             JR Waiakea                9-06.00        
  9 Taryn Yogi                JR Iolani School          9-06.00        
  9 Joelle Cantiberos         SR KSKV                   9-06.00        
 13 Aaliyah Kahaloa-Young     SR Waiakea                9-00.00        
 13 Sophia Jao                SR Punahou School         9-00.00        
 15 Lily Gavagan              SR Kamehameha Maui        8-06.00        
 15 Cassidy Hollenbeck        SO Kaiser High School     8-06.00        
 15 Julia Perry               SR Hawaii Prep Academy    8-06.00        
 18 Stephanie Matsuda         JR Roosevelt              8-00.00        
 18 Sofia Salvatierra         SO Kamehameha Maui        8-00.00        
 -- Madalein Miller           JR Castle High School          NH        
 -- Srey Nich Kong            SO Mililani                    NH        
 -- Tehya Caceres             SO Kamehameha Hawaii           NH        

Event 13  Girls 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Madison Moku              SR HBA                      15.08   NWI  10   
  2 Saydee Aganus             SR Kamehameha Hawaii        15.28   NWI   8   
  3 Lexi Lowery               JR Punahou School           16.08   NWI   6   
  4 Leilani Leopard           JR Campbell                 16.28   NWI   4   
  5 Nikki Shimao              SO Iolani School            16.30   NWI   2   
  6 Grace Blanchette          JR Punahou School           16.54   NWI   1   
  7 Cameron Woods             SR Kalani High School       16.88   NWI       
  8 Ameera Waterford          SO Seabury Hall             17.12   NWI       

Event 14  Boys 110 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Rey Cadiz                 JR Baldwin                  14.53   NWI  10   
  2 Tyler Udarbe              JR Iolani School            15.03   NWI   8   
  3 Lucas Milne               SR Punahou School           15.40   NWI   6   
  4 Dylan Forbes              SR Hilo                     15.59   NWI   4   
  5 James McGary              JR Leilehua                 15.65   NWI   2   
  6 Payton Mulleitner         SR KSKV                     15.78   NWI   1   
  7 Justyce Kahunahana-Simms  SR Kealakehe                15.83   NWI       
  8 Tanner Moku               SO KSKV                     16.21   NWI       

Event 15  Girls 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Chenoa Frederick          SO Kamehameha Hawaii        12.52   NWI  10   
  2 Alyssa Mae Antolin        JR Maui High School         12.57   NWI   8   
  3 Kealoha Scullion          SR Punahou School           12.58   NWI   6   
  4 Amy Warrington            JR Mid Pacific              12.71   NWI   4   
  5 Harley Frye               SR Leilehua                 12.86   NWI   2   
  6 Mackenzie Reed            JR Mililani                 12.91   NWI   1   
  7 Isabella Dillon           FR King Kekaulike           12.99   NWI       
  8 Saydee Aganus             SR Kamehameha Hawaii        13.26   NWI       

Event 16  Boys 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Andrei Iosivas            SR Punahou School           10.85   NWI  10   
  2 Jacob Schmidt             SR Leilehua                 10.90   NWI   8   
  3 Roman Wilson              SO Saint Louis              11.02   NWI   6   
  4 Korvin Feagins            JR Saint Louis              11.10   NWI   4   
  5 Riley Patterson           JR Hilo                     11.14   NWI   2   
  6 Vincent Terrell           SO Punahou School           11.15   NWI   1   
  7 Keanu Wallace             FR Saint Louis              11.31   NWI       
  8 Austin Ewing              SR Konawaena                11.44   NWI       

Event 17  Girls 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Veronica Winham           SR Seabury Hall           4:50.27   10   
  2 Maiya Fujiwara            JR Punahou School         4:50.30    8   
  3 Chloe Gangnath            JR Seabury Hall           4:50.43    6   
  4 Kayla Almeida             SO Punahou School         4:51.37    4   
  5 Aya Margraf               SO Iolani School          4:53.87    2   
  6 Kallalei Ryden            SO Seabury Hall           4:54.57    1   
  7 Mia Schiel                SR Punahou School         4:56.04        
  8 Sophia Cash               JR Honoka'a               5:03.06        
  9 Mari Monico               FR HBA                    5:10.16        
 10 Carly Dailey              SR Moanalua               5:14.99        
 11 Aja Greene                SR Kahuku High School     5:15.45        
 -- Leann Hamilton            SO Kealakehe                  DNF        

Event 18  Boys 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Jason Wang                SR Iolani School          4:08.04   10   
  2 Hudson Lockette           SR Castle High School     4:08.30    8   
  3 Colby Otero               SR Kalaheo High School    4:11.50    6   
  4 Narayana Schneider        SO McKinley               4:12.71    4   
  5 Nicholas Arima            SR Iolani School          4:14.11    2   
  6 Noah Roberts              SR Campbell               4:14.15    1   
  7 Garret Smith              SO Kapaa High School      4:16.55        
  8 Riley Lathrop             SR Punahou School         4:19.55        
  9 Timothy Schiller          SR Mililani               4:21.42        
 10 William Ho                FR KSKV                   4:23.62        
 11 Chai Capili               JR Waialua High School    4:25.32        
 12 Damon Wakefield           So Maui Prepara           4:26.58    

Event 33  Mixed 4x100 Meter Relay Unified
===============================================================
    School                                               Finals
===============================================================
Finals                                                         
  1 Maui High Unified                                     50.61
  2 Pahoa High Unified                                    52.92
  3 Hilo High Unified  'B'                               x53.14
  4 Hilo High Unified                                     53.17
  5 Pahoa High Unified  'B'                              x56.88
  6 Maui High Unified  'B'                               x58.26

Event 19  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Punahou School                                        48.76   10   
     1) Stevie Marvin JR                2) Alia Yamafuji SR            
     3) Kayie Klausing                  4) Kealoha Scullion SR         
  2 Leilehua High School                                  49.80    8   
  3 Mililani High School                                  49.81    6   
  4 Kalani High School                                    50.56    4   
  5 Iolani School                                         50.99    2   
  6 Kauai Girls                                           51.02    1   
  7 Kamehameha Hawaii                                     51.05        
  8 King Kekaulike                                        51.35        

Event 20  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Punahou School                                        42.18   10   
     1) Tanner Ono SR                   2) Vincent Terrell SO          
     3) Justin Pu'u-Robinson JR         4) Andrei Iosivas SR           
  2 Baldwin                                               42.87    8   
  3 Saint Louis Jv/Varsity                                43.08    6   
  4 Konawaena                                             43.49    4   
  5 Kealakehe                                             43.52    2   
  6 Leilehua High School                                  43.53    1   
  7 Mililani High School                                  43.77        
  8 Castle High School                                    43.94        

Event 21  Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Kaila Ronquilio           SO Punahou School           57.06   10   
  2 Allie Little              FR Punahou School           58.67    8   
  3 Ryanne Navarro            JR Mililani                 59.29    6   
  4 Chenoa Frederick          SO Kamehameha Hawaii        59.45    4   
  5 Jordan Schmidt            SO Leilehua                 59.52    2   
  6 Hannah Schmidt            FR Leilehua               1:00.35    1   
  7 Phoenix Dawn Miranda      FR Aiea High School       1:00.58        
  8 Mahina Kaomea             FR KSKV                   1:01.66        

Event 22  Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Aaron Rivas               SR Kaiser High School       49.09   10   
  2 Trenton Wailehua          SO Saint Louis              49.30    8   
  3 Hauoli Akau               SR Konawaena                49.41    6   
  4 Cooper Tirado             SR Kapolei High School      49.59    4   
  5 Keola Sanchez             SO KSKV                     50.48    2   
  6 David Tamura              SR Punahou School           51.24    1   
  7 Franklin Scott            SO Radford High School      51.59        
  8 Zack Lietzke              SR Punahou School           51.90        

Event 23  Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Madison Moku              SR HBA                      44.71   10   
  2 Nikki Shimao              SO Iolani School            45.57    8   
  3 Leilani Leopard           JR Campbell                 46.90    6   
  4 Saydee Aganus             SR Kamehameha Hawaii        47.37    4   
  5 Mya Fuller                SR Iolani School            47.62    2   
  6 Kahiau Among              SO Iolani School            48.13    1   
  7 Melody Lum                FR Punahou School           48.30        
  8 Hannah Hollenbeck         SR Kaiser High School       48.34 

Event 24  Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================            
    Name                    Year School                  Finals  Points            
=======================================================================            
Finals                                                                             
  1 Rey Cadiz                 JR Baldwin                  38.90   10               
  2 Lucas Milne               SR Punahou School           38.98    8               
  3 Henry Nixon               SR Campbell                 39.82    6               
  4 Michael Edwards           JR Radford High School      40.17    4               
  5 Payton Mulleitner         SR KSKV                     40.25    2               
  6 Chris Paige               FR Punahou School           40.68    1               
  7 Justyce Kahunahana-Simms  SR Kealakehe                41.30                    
 -- Bishop Wickes             JR Baldwin                     DQ   Hurdle Infraction
 
Event 25  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Veronica Winham           SR Seabury Hall           2:20.30   10   
  2 Chloe Gangnath            JR Seabury Hall           2:20.48    8   
  3 Maiya Fujiwara            JR Punahou School         2:20.51    6   
  4 Kayla Almeida             SO Punahou School         2:22.41    4   
  5 Leann Hamilton            SO Kealakehe              2:22.79    2   
  6 Karla Angulo              SR Radford                2:25.92    1   
  7 Anna Fujisaki             SO Punahou School         2:27.16        
  8 Mahealani Deenik 	      SO KSKV                   2:29.62         
 
Event 26  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Josiah Vallez             SR Konawaena              1:58.42   10   
  2 Austin Fortiner           SR Campbell               2:01.18    8   
  3 Samuel Wren               JR Kapolei High School    2:01.20    6   
  4 Sydney Mizukami           JR Kaiser High School     2:01.56    4   
  5 Hudson Lockette           SR Castle High School     2:02.12    2   
  6 Ryan Nakagawa             SR Punahou School         2:02.45    1   
  7 Damien Stack              SR Kamehameha Hawaii      2:03.84        
  8 Joshua Graves             SO Voyagers               2:04.24        
 
Event 27  Girls 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Alyssa Mae Antolin        JR Maui High School         25.01   NWI  10   
  2 Amy Warrington            JR Mid Pacific              25.35   NWI   8   
  3 Kealoha Scullion          SR Punahou School           25.50   NWI   6   
  4 Kaila Ronquilio           SO Punahou School           25.55   NWI   4   
  5 Mackenzie Reed            JR Mililani                 25.80   NWI   2   
  6 Alia Yamafuji             SR Punahou School           26.35   NWI   1   
  7 Angelina Gonzalez         SO Roosevelt                26.48   NWI       
 
Event 28  Boys 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Andrei Iosivas            SR Punahou School           21.67   NWI  10   
  2 Jacob Schmidt             SR Leilehua                 21.78   NWI   8   
  3 Riley Patterson           JR Hilo                     22.37   NWI   6   
  4 Vincent Terrell           SO Punahou School           22.50   NWI   4   
  5 Isaiah Trice              SO Mililani                 22.75   NWI   2   
  6 Darrian Cremer            SR Baldwin                  22.91   NWI   1   
  7 Avery Curet               SR Iolani School            23.63   NWI       
  8 Austin Ewing              SR Konawaena                24.68   NWI       
 
Event 29  Girls 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Veronica Winham           SR Seabury Hall          10:49.27   10   
  2 Aya Margraf               SO Iolani School         10:50.83    8   
  3 Darby Mulligan            SR Seabury Hall          10:52.75    6   
  4 Kacie Kwan                SO HBA                   10:55.83    4   
  5 Kallalei Ryden            SO Seabury Hall          10:59.65    2   
  6 Gianna Sbarbaro           JR Le Jardin Academy     11:01.96    1   
  7 Johanna Seng              FR HBA                   11:04.04        
  8 Sophia Cash               JR Honoka'a              11:05.83        
  9 Georgi Brady              JR Punahou School        11:06.22        
 10 Jordan Jones              SR SAP                   11:12.45        
 11 Mari Monico               FR HBA                   11:14.53        
 12 Megumi Takushi            SR Pearl City            11:20.14        
 13 Jamie Tanaka              SR Iolani School         11:20.46        
 14 Dallas Inouye             SO Moanalua              11:20.54        
 15 D'Elle Martin             SO Roosevelt             11:24.94        
 16 Maya Mastick              SO Punahou School        11:28.72        
 17 Leann Hamilton            SO Kealakehe             11:35.67        
 18 Kristina (Tessa) Domingo  FR Maryknoll School      11:38.35        
 19 Catlin Kawaiaea           SR Nanakuli              11:41.82        
 20 Leilani Tandy             JR Iolani School         11:45.97        
 21 Brooklyn Allen            SR Moanalua              11:48.53        
 22 Claire Cutler             SR Punahou School        11:49.18        
 
Event 30  Boys 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Colby Otero               SR Kalaheo High School    8:57.38   10   
  2 Jason Wang                SR Iolani School          9:07.31    8   
  3 Adam Harder               SO Hanalani               9:08.43    6   
  4 Alec Ankrum               FR Kealakehe              9:20.94    4   
  5 Narayana Schneider        SO McKinley               9:22.55    2   
  6 Noah Roberts              SR Campbell               9:22.78    1   
  7 Nicholas Arima            SR Iolani School          9:23.41        
  8 Timothy Schiller          SR Mililani               9:25.26        
  9 Aaron Shiinoki            SR Punahou School         9:26.41        
 10 Justin Berry              SR Kalani High School     9:30.26        
 11 Logan Finley              FR Campbell               9:32.21        
 12 Garret Smith              SO Kapaa High School      9:32.83        
 13 Benjamin Hodge            FR Hanalani               9:32.85        
 14 Eden Mackinnon            SR King Kekaulike         9:36.78        
 15 Connor Kong               FR Maui High School       9:36.98        
 16 Adam Hakola               SO Maui High School       9:37.80        
 17 Carlos Orona-Frias        SO Leilehua               9:38.74        
 18 Hudson Lockette           SR Castle High School     9:38.80        
 19 Reimon Wada               JR Roosevelt              9:40.53        
 20 William Ho                FR KSKV                   9:41.07        
 21 Parker Mooney             JR Punahou School         9:41.18        
 22 Steven Chung              JR Hilo                   9:42.31        
 23 Joshua Lerner             FR Iolani School          9:43.88        
 24 Aziah Schaal              JR Saint Louis            9:46.69        
 25 Marcus Tsuruda            SR Maryknoll School       9:49.27        
 26 Marshall Brenha           SR Kea'au                 9:50.40        
 27 Ansel Newman              FR King Kekaulike        10:43.98        
 
Event 34  Mixed 4x400 Meter Relay Unified
================================================================  
    School                                               Finals   
================================================================  
Finals                                                            
  1 Maui High Unified                                   4:15.77   
     1) Jeremy Abut                     2) Edwin Hayman           
     3) Gavin Gilo                      4) Waiohinu Cuello        
  2 Hilo High Unified                                   4:22.68   
     1) Arnold Kahaunaele               2) Julian Nelson-Langaker 
     3) Kaleo Apao                      4) Logan Rasay Kaili      
  3 Pahoa High Unified                                  4:32.74   
     1) Matthew Ortega                  2) Kalavite Afu           
     3) Elias Krofmacher                4) William Velez          
  4 Hilo High Unified  'B'                             x4:38.24   
     1) Elijah Apao                     2) James Fonseca          
     3) Kona Hinojosa                   4) Darien-Lee Ducusin-Wong
  5 Pahoa High Unified  'B'                            x4:46.23   
     1) Matthew Meyers                  2) Robert Wong            
     3) Duke Palma                      4) Kendrick Mederios      
  6 Maui High Unified  'B'                             x5:06.00   
     1) Britney Bautista                2) Ana Fernandez          
     3) Jeffrey Fernandez               4) Robert Russel          

Event 31  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Mililani High School                                3:58.71   10   
  2 Punahou School                                      3:58.71    8   
  3 Seabury Hall                                        4:07.52    6   
  4 Castle High School                                  4:09.57    4   
  5 Kauai Girls                                         4:10.73    2   
  6 Kaiser High School                                  4:12.76    1   
  7 Kamehameha Schools Kapalama                         4:14.49        
  8 Leilehua High School                                4:16.20         

Event 32  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Punahou School                                      3:19.74   10   
     1) David Tamura SR                 2) Justin Pu'u-Robinson JR     
     3) Micah Williams JR               4) Andrei Iosivas SR           
  2 Konawaena                                           3:20.85    8   
  3 Radford High School                                 3:24.43    4   
  4 Kealakehe                                           3:27.10    6   
  5 Leilehua High School                                3:28.18    2   
  6 Pearl City High School                              3:28.33    1   
  7 Kapolei High School                                 3:28.55        
  8 Iolani School                                       3:30.10