Licensed to Mililani High School       HY-TEK's Meet Manager 3/10/2018 10:05 PM
                      2018 Qualifying Meet #1 - 3/10/2018                      
                            Host: Nanakuli/Radford                             
                              Waipahu High School                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================================
          18.04  CONS State Cons
          21.04  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
Finals
  1 Yasmine Adams             10 Mililani                 18.79 JV                2 
  2 Naomi Bates               FR Radford                  19.12 JV                2 
  3 Hailey Dease              10 Mililani                 20.69 JV                2 
  4 Elaina Bolanos            SO Radford                  20.73 JV                2 
  5 Peyton Wilson             FR Radford                  20.86 JV                1 
  6 Kanoelani Quintal         FR Pearl City               21.01 JV                1 
  7 Madison Byrum             FR Radford                  21.03 JV                2 
  8 Angela Howell             SO Radford                  21.03 JV                1 
  9 Lexee Lehano               9 Mililani                 21.41                   1 
 10 Jillian Huh                9 Mililani                 21.62                   1 
 11 Gloryanne Romero          SO Radford                  21.86                   1 
 12 Riana Chen                 9 Mililani                 22.07                   2 
 13 Camille Ladd              FR Radford                  22.19                   2 
 14 Jade Baker                SO Radford                  22.75                   1 
 -- Rachel Fredenburgh        SO Radford                     FS                   2 
 
Event 2  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          18.04  CONS State Cons
          19.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Kaitlyn Shimizu           12 Mililani                 17.68 CONS              1 
  2 Anessia Williams          JR Radford                  17.72 CONS              2 
  3 Judy Ann Cabico           11 Waipahu                  18.44 OIA               1 
  4 Maya Otsu                 12 Mililani                 19.10 OIA               2 
  5 Kristine Namnama          JR Radford                  19.13 OIA               2 
  6 Avionna Williams          JR Radford                  19.55                   1 
  7 De'mara McKenzie          SR Radford                  19.60                   1 
  8 Elizabeth Ofa             JR Nanakuli                 19.80                   1 
  9 Mairussian Glushenko      JR Nanakuli                 20.45                   2 
 10 Kaitlynn Bitonio-Domingo  12 Waipahu                  20.48                   2 
 11 Caralyn Yamasaki          11 Mililani                 20.86                   1 
 12 Clarissa-May Areola       12 Waipahu                  21.03                   2 
 13 Alissa Parr               SR Radford                  22.44                   1 
 14 Jhamie Simeon             11 Waipahu                  22.66                   1 
 15 Christina Carlson         JR Radford                  24.45                   2 
 16 Kamaile Salcedo           11 Mililani                 27.25                   2 
 
Event 3  Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
          16.64  CONS State Cons
          20.44  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kai Vutnoski              10 Mililani                 18.28 JV               
  2 Gavin Miles               FR Radford                  21.98                  
  3 Mark McKenzie             SO Radford                  22.08                  
  4 Chase Kaseli              10 Waipahu                  22.36                  
  5 Caleb Hawkes              FR Radford                  22.76                  
  6 Aaron Aytes                9 Mililani                 22.84                  
  7 Joshua Leonard             9 Mililani                 23.54                  
  8 Tyler Fernandez           SO Pearl City               23.72                  
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          16.64  CONS State Cons
          17.64  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Theopholis O'Neal         SR Pearl City               16.87 OIA               1 
  2 Michael Edwards           JR Radford                  17.99                   1 
  3 Paston Omeally            SR Radford                  18.84                   2 
  4 Joshua Kobayashi          JR Pearl City               19.08                   2 
  5 Kasey Kikuyama            SR Pearl City               19.40                   2 
  6 Sage Borges               11 Mililani                 19.90                   2 
  7 Andrew Pabelico           SR Radford                  20.20                   2 
  8 Kaleb Hargrove            SR Radford                  20.47                   1 
  9 Madden Partin             12 Mililani                 21.15                   2 
 10 Michael Puni              11 Waipahu                  21.23                   1 
 11 Ryan James Domingo        11 Mililani                 21.28                   1 
 12 Braden Kent               SO Radford                  21.63                   2 
 13 Christian Macias          11 Mililani                 21.72                   1 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          13.34  CONS State Cons
          14.14  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Nicole Miyazono           FR Pearl City               13.98 JV                3 
  2 Naomi Bates               FR Radford                  14.22                   2 
  3 Hayley Labonte            10 Mililani                 14.24                   6 
  4 Elaina Bolanos            SO Radford                  14.33                   1 
  5 Soraya Santos             FR Pearl City               14.44                   1 
  6 Cierra White              SO Radford                  14.48                   1 
  7 Vanessa Bentley Johnson   FR Radford                  14.53                   3 
  8 Reijhae Basco-Asibal      10 Mililani                 14.53                   5 
  9 Meagan Tamashiro          10 Mililani                 14.55                   3 
 10 Srey Nich Kong            10 Mililani                 14.60                   1 
 11 Angela Howell             SO Radford                  14.65                   6 
 12 Tai Phaniphon             10 Mililani                 14.65                   5 
 13 Hailey Dease              10 Mililani                 14.68                   2 
 14 Keolani Sayles            S0 Aiea                     14.69                   2 
 15 Zakia Kierstedt           10 Mililani                 14.78                   7 
 16 Jasmine Abe                9 Mililani                 14.86                   5 
 17 Kaela Soberman            10 Mililani                 14.92                   6 
 18 Peyton Wilson             FR Radford                  14.93                   8 
 19 Georgette Hutchinson      10 Waipahu                  14.94                   1 
 20 Peace Gardner             SO Radford                  14.98                   5 
 21 Payton Murai               9 Mililani                 15.02                   7 
 22 Jillian Huh                9 Mililani                 15.02                   8 
 23 Guessha-Alexis Chow Chin  SR Nanakuli                 15.05                   2 
 24 Tiania Failauga           SO Aiea                     15.07                   1 
 25 Leisha Tokioka            FR Nanakuli                 15.10                   1 
 26 Layna Santiago            FR Nanakuli                 15.13                   3 
 27 Breanna Nuesca             9 Mililani                 15.14                   6 
 28 Alysia Goo                SO Aiea                     15.16                   4 
 29 Serenity Truth            FR Radford                  15.19                   5 
 30 Sierra Hirae              10 Mililani                 15.26                   7 
 31 Aaliyah Saunders          SO Radford                  15.31                   3 
 32 Camille Ladd              FR Radford                  15.35                   8 
 33 Trinity Gardner           FR Radford                  15.40                   4 
 34 Hermaine Beltran          SO Pearl City               15.43                   2 
 35 Leilani Aleka             FR Nanakuli                 15.53                   4 
 36 Gloryanne Romero          SO Radford                  15.55                   5 
 37 Bethany Ballesteros        9 Mililani                 15.59                   6 
 38 Jaymie Nomura             FR Pearl City               15.67                   4 
 39 Tiffany Grisham           SO Radford                  15.69                   6 
 40 Jasmin Perez               9 Mililani                 15.76                   1 
 41 Sofia Carmona              9 Mililani                 15.88                   8 
 42 Madison Byrum             FR Radford                  16.03                   2 
 43 Alyssa Quintana-Byers     FR Radford                  16.12                   4 
 44 Ku'u Andrade              10 Waipahu                  16.26                   2 
 45 Elizabeth Johnson          9 Mililani                 16.31                   8 
 46 Kaila Takai               FR Pearl City               16.47                   3 
 47 Iris Ponce                FR Pearl City               16.63                   6 
 48 Joy Miyazaki              FR Pearl City               16.68                   5 
 49 Moana Aquino              FR Pearl City               16.87                   5 
 50 Angelina Paquin           FR Radford                  16.94                   3 
 51 Angela-Marie Kakazu       SO Aiea                     16.97                   3 
 52 Kyasia Robinson           SO Radford                  17.12                   4 
 53 Ashlynn Saffery           SO Pearl City               17.34                   6 
 54 Rachel Fredenburgh        SO Radford                  18.20                   7 
 55 Jannai Oganeku             9 Mililani                 19.16                   7 
 -- Mia Anzai                 10 Mililani                    FS                   4 
 -- Lainey Sapla               9 Mililani                    FS                   2 
 -- Erin Livas                 9 Mililani                    FS                   4 
 
Event 6  Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          13.34  CONS State Cons
          13.74  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Mackenzie Reed            11 Mililani                 13.13 CONS              1 
  2 Daelenn Tokunaga          SR Pearl City               13.57 OIA               1 
  3 Amber Tadeo-Gilbert       10 Mililani                 13.58 OIA               2 
  4 Devan Pogue               11 Mililani                 13.60 OIA               2 
  5 Ryanne Navarro            11 Mililani                 13.70 OIA               1 
  6 Briahna Watson            SR Radford                  13.75                   3 
  7 Kathleen Basilio          SR Pearl City               13.95                   2 
  8 Noelle Teague             12 Mililani                 14.14                   5 
  9 Anessia Williams          JR Radford                  14.18                   4 
 10 Jozelyn Hall              JR Radford                  14.22                   3 
 11 De'mara McKenzie          SR Radford                  14.27                   1 
 12 Elizabeth Ofa             JR Nanakuli                 14.29                   2 
 13 Imani Johnson             12 Mililani                 14.36                   1 
 14 Qeiara Hawthorn           JR Radford                  14.43                   3 
 15 Kaitlyn Shimizu           12 Mililani                 14.50                   4 
 16 Rose Penamora             JR Radford                  14.66                   2 
 17 Lexi Hara                 11 Mililani                 14.66                   3 
 18 Judy Ann Cabico           11 Waipahu                  14.69                   3 
 19 Hailey Wilson             12 Mililani                 14.85                   2 
 20 Sara Bergstroem           JR Radford                  14.90                   1 
 21 Kamaile Salcedo           11 Mililani                 14.95                   3 
 22 Kristine Namnama          JR Radford                  15.05                   1 
 23 Isabelle Guerrero         JR Radford                  15.07                   5 
 24 Sierra Burton             SR Radford                  15.18                   4 
 25 Emilynn Richards          JR Radford                  15.24                   4 
 26 Tamlyn Higaki             SR Pearl City               15.29                   3 
 27 Caitlin Cyrus             SO Radford                  15.56                   5 
 28 Clotilde Poupot           JR Radford                  15.68                   4 
 29 Lyndsie Valdez            12 Waipahu                  15.74                   1 
 30 Caralyn Yamasaki          11 Mililani                 15.75                   3 
 31 Avionna Williams          JR Radford                  15.85                   2 
 32 Maria Jolina Benaza       11 Waipahu                  16.20                   2 
 33 Stefany Saldana           SO Radford                  17.47                   5 
 34 Christina Carlson         JR Radford                  17.49                   5 
 35 Gabriella Buchanan        JR Radford                  19.30                   4 
 
Event 7  Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          11.44  CONS State Cons
          12.14  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Donovan Young             10 Mililani                 12.29                   5 
  2 Devin Uyeda                9 Mililani                 12.50                   5 
  3 Gabriel Parrish           SO Pearl City               12.58                   1 
  4 Jadan Baker               SO Radford                  12.63                   2 
  5 Brycen Cooper             FR Radford                  12.74                   4 
  6 Hezekiah Salsis-Ganigan   SO Pearl City               12.75                   2 
  7 Matteo Resonable          10 Mililani                 12.79                   1 
  8 Dennis Tadeo-Gilbert      10 Mililani                 12.84                   2 
  9 Zachary Montayre           9 Mililani                 12.89                   4 
 10 Marterrious McCraw        FR Radford                  12.92                   7 
 11 Chase Miyagi-Machida       9 Mililani                 13.06                   4 
 12 Mharc Remigio             10 Waipahu                  13.10                   2 
 13 Kaikaina Paneku           FR Nanakuli                 13.12                   4 
 14 Quinn Kaneshiro           SO Pearl City               13.13                   7 
 15 Maddox Kainuma            FR Pearl City               13.15                   2 
 16 Kaiea Orr                 FR Radford                  13.15                   5 
 17 Timothy Matelski          SO Radford                  13.23                   6 
 18 Tykiese Walden-Powell     FR Nanakuli                 13.25                   3 
 19 Vaisen Viloria             9 Mililani                 13.36                   7 
 20 Adam Puchert              SO Pearl City               13.38                   5 
 21 Toa Mamea                 FR Pearl City               13.38                   3 
 22 Tracen Higa                9 Mililani                 13.39                   7 
 23 Tyler Jay Subia            9 Waipahu                  13.49                   1 
 24 Mason Dasig               FR Pearl City               13.51                   3 
 25 Gregory Hamilton          FR Radford                  13.53                   5 
 26 Brayden Autele-Acera      10 Mililani                 13.59                   3 
 27 Mark McKenzie             SO Radford                  13.60                   3 
 28 Mako Ader                 SO Pearl City               13.71                   5 
 29 Benjamin Rossiello        FR Aiea                     13.84                   3 
 30 Kyle Ignacio              SO Pearl City               13.85                   6 
 31 Tahj Hauhio               FR Nanakuli                 13.96                   2 
 32 Clyde Peters              FR Aiea                     13.98                   4 
 33 MACKTON Minor             SO Aiea                     14.02                   1 
 34 Michael Pabelico          FR Radford                  14.04                   2 
 35 Alexander Eickmeyer       FR Radford                  14.08                   7 
 36 Jhon Patrick Bilen        10 Waipahu                  14.14                   3 
 37 Sho Amemiya               FR Aiea                     14.17                   2 
 38 Tristen McKinney          FR Pearl City               14.29                   4 
 39 Dean Cabato               10 Waipahu                  14.43                   5 
 40 Gavin Miles               FR Radford                  14.45                   3 
 41 Marc Alconis              10 Waipahu                  14.48                   6 
 42 Aldrin Rafael              9 Waipahu                  14.54                   5 
 43 Wystan Winter             SO Radford                  14.84                   1 
 44 Tyler Fernandez           SO Pearl City               14.88                   6 
 45 Gavin Verzon              SO Pearl City               14.94                   7 
 46 Jerome Castillo           10 Waipahu                  16.63                   4 
 -- Kole Thurston             SO Pearl City                  FS                   1 
 -- Holbin Cash-Meyers        SO Nanakuli                    FS                   1 
 -- Hunter Neubeck            FR Radford                     FS                   4 
 -- Dominick Domingo          SO Radford                     FS                   1 
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          11.44  CONS State Cons
          11.74  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Isaiah Harris             12 Waipahu                  11.56 OIA               1 
  2 Babu Capanang             JR Aiea                     11.80                   2 
  3 Noah Holcomb              11 Mililani                 11.99                   3 
  4 Cody Morales              12 Waipahu                  12.03                   1 
  5 Franklin Scott            SO Radford                  12.09                   3 
  6 Michael Edwards           JR Radford                  12.11                   1 
  7 Carson Dean               JR Radford                  12.12                   3 
  8 Austin Mogote             JR Aiea                     12.14                   3 
  9 J'Drien Jones             JR Radford                  12.16                   1 
 10 Thomas Nahinu             SR Nanakuli                 12.19                   2 
 11 Justin Pfau               JR Pearl City               12.20                   1 
 12 Jon-Daniel Guerra         JR Radford                  12.24                   4 
 13 Willis Yin                SR Nanakuli                 12.27                   1 
 14 Blaze Torres              12 Mililani                 12.27                   1 
 15 Jaycob Manuel             11 Mililani                 12.34                   2 
 16 Devan Yoshimura           SR Pearl City               12.38                   2 
 17 Kendal Oya                11 Waipahu                  12.39                   2 
 18 Inpeng Sengvilay          SR Pearl City               12.51                   4 
 19 Matai Suitonu             JR Radford                  12.55                   6 
 20 Garret Wilson             JR Radford                  12.62                   4 
 21 Sonny Boy Tofi            JR Pearl City               12.63                   2 
 22 Jaylen Williams           SR Radford                  12.63                   6 
 23 Ty Litsey                 12 Mililani                 12.66                   6 
 24 Sinai Robello             JR Nanakuli                 12.69                   3 
 25 Alona Aleka               FR Nanakuli                 12.71                   4 
 26 Andrew Pabelico           SR Radford                  12.92                   7 
 27 Brian Acebo               11 Mililani                 12.96                   5 
 28 Christian Macias          11 Mililani                 12.99                   5 
 29 Tavian Bryant             JR Radford                  13.00                   2 
 30 Matthew Keoni Aquiat      12 Waipahu                  13.12                   6 
 31 Sage Borges               11 Mililani                 13.13                   4 
 32 Ryan James Domingo        11 Mililani                 13.13                   7 
 33 Joshua Alonzo             11 Waipahu                  13.19                   6 
 34 Cassen Kikuyama           JR Pearl City               13.24                   5 
 35 Helios Phan               SR Pearl City               13.34                   3 
 36 Johan Vicente             12 Waipahu                  13.35                   7 
 37 Michael Puni              11 Waipahu                  13.36                   5 
 38 Mark Lim                  12 Waipahu                  13.45                   4 
 39 Brennan Palani Buccat     12 Waipahu                  13.46                   4 
 40 Andrew Hayashi            JR Pearl City               13.48                   6 
 41 Junior Tabangcura         JR Pearl City               13.50                   5 
 42 Darnell Forbes            SR Radford                  13.52                   5 
 43 Alex Meksavanh            11 Waipahu                  13.67                   5 
 44 Roberto Butac             JR Aiea                     13.75                   1 
 45 Roniel Branford Mendoza   11 Waipahu                  13.91                   3 
 46 Mayson Foumai             11 Mililani                 13.97                   7 
 46 Joshua Lomavita           SR Pearl City               13.97                   7 
 48 Sonnyboy Ringor           11 Waipahu                  14.08                   7 
 49 Jacob Harris              11 Waipahu                  14.21                   3 
 50 Dustin Tomi               JR Pearl City               14.39                   7 
 51 Luke Reyes                11 Waipahu                  15.01                   4 
 -- Zion Robello              JR Nanakuli                    FS                   2 
 
Event 9  Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        5:19.64  CONS State Cons
        6:15.24  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Marianna Johnson          SO Radford                6:07.17 JV               
  2 Ekaterina Martyusheva     SO Radford                6:15.67                  
  3 Heidi Lagafuaina          10 Mililani               6:22.88                  
  4 Arion Hutchinson          FR Radford                6:28.66                  
  5 Shanli Alvarez            SO Radford                6:32.27                  
  6 Alysia Goo                SO Aiea                   6:51.70                  
  7 Skecynth Perlas           10 Waipahu                6:58.49                  
  8 Chasia Del Rosario         9 Waipahu                7:12.74                  
  9 Lorraine Pedro             9 Waipahu                7:23.59                  
 10 Julie Lim                 10 Waipahu                7:56.30                  
 11 Vanessa-Rhea Sao          10 Waipahu                8:54.73                  
 12 Shaina Caliboso           10 Waipahu                9:51.18                  
 
Event 10  Girls 1500 Meter Run Varsity
================================================================================
        5:19.64  CONS State Cons
        5:44.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Catlin Kawaiaea           SR Nanakuli               5:30.91 OIA              
  2 Megumi Takushi            SR Pearl City             5:48.03                  
  3 Ashley Hwang              SR Pearl City             6:03.32                  
  4 Ana Rivera                JR Aiea                   6:04.74                  
  5 Skylar Sua                11 Mililani               6:19.14                  
  6 Marcella Zamora           JR Radford                6:20.24                  
  7 Shannon Kam               JR Pearl City             6:27.60                  
  8 Erisa Castillo            12 Mililani               6:27.80                  
  9 Lindsey Millerd           11 Waipahu                7:00.58                  
 10 Maya Sylva                12 Waipahu                7:01.13                  
 
Event 11  Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        4:29.94  CONS State Cons
        5:15.24  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kainalu Pagente           FR Pearl City             4:42.48 JV               
  2 Matthew Hoffman           SO Radford                4:42.75 JV               
  3 Ethan Ballou              10 Mililani               4:46.38 JV               
  4 Kale Glunt                 9 Mililani               4:48.86 JV               
  5 Donovan Young             10 Mililani               4:51.62 JV               
  6 Kyle Shifflett            10 Mililani               4:55.94 JV               
  7 Justin Coronado           SO Radford                4:59.88 JV               
  8 Mark Budiao                9 Mililani               5:02.40 JV               
  9 Charles Butz              SO Radford                5:02.92 JV               
 10 Jahari Davis              SO Radford                5:06.46 JV               
 11 Logan Bogacz              SO Pearl City             5:07.71 JV               
 12 Peter Jan Ramos           10 Waipahu                5:10.20 JV               
 13 Jason Williams             9 Mililani               5:16.75                  
 14 Trevan Kamei              SO Pearl City             5:23.49                  
 15 Adam Ramadan               9 Mililani               5:24.67                  
 16 Devin Kubota              FR Pearl City             5:26.53                  
 17 Matthew Loo               FR Pearl City             5:27.78                  
 18 Ty Fritcher               SO Pearl City             5:32.95                  
 19 Jack Terry                SO Radford                5:41.33                  
 20 Dominic Paquin            SO Radford                5:41.74                  
 21 Jacob Thomas              SO Radford                5:43.59                  
 22 Carl Vincent Custodio     10 Waipahu                5:47.98                  
 23 Noah Nappi                10 Mililani               6:06.95                  
 24 Kenly Tumaneng            10 Waipahu                6:32.39                  
 25 Braxton Almogela           9 Waipahu                6:57.25                  
 
Event 12  Boys 1500 Meter Run Varsity
================================================================================
        4:29.94  CONS State Cons
        4:42.74  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Timothy Schiller          12 Mililani               4:37.76 OIA              
  2 Garrett Cadiz             SR Pearl City             4:48.77                  
  3 Austin Tirona             SR Radford                4:50.35                  
  4 Noah Dollente             SR Pearl City             4:52.77                  
  5 Alton Powell              JR Aiea                   4:53.81                  
  6 Remington Evans           JR Pearl City             4:55.64                  
  7 Riley Cullen              SR Pearl City             4:59.81                  
  8 Noah Bue                  JR Pearl City             5:00.35                  
  9 Dylan Miyamura            11 Mililani               5:02.80                  
 10 Alexander Ink             11 Mililani               5:16.31                  
 11 Ty Dylan Yang             11 Mililani               5:16.39                  
 12 Matthew Delao             SR Radford                5:16.45                  
 13 Braden Okawa              SR Pearl City             5:17.44                  
 14 Michael Tabe              12 Mililani               5:22.55                  
 15 Karin Avita               SR Pearl City             5:22.87                  
 16 Gilson Villanueva         JR Radford                5:31.80                  
 17 Vincent Villanueva        JR Radford                5:45.01                  
 18 Noah Forster              SR Radford                5:49.08                  
 19 Jeremiah Estrada          SR Pearl City             6:04.85                  
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
          54.74  CONS State Cons
        1:06.24  JV OIA JV Championships
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Pearl City High School  'A'                           56.27 JV               
  2 Waipahu High School  'A'                              56.95 JV               
 
Event 14  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
          54.74  CONS State Cons
          58.24  OIA OIA Varsity Champ
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Waipahu High School  'A'                            1:01.61                  
 
Event 15  Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
          45.94  CONS State Cons
          56.04  JV OIA JV Championships
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Pearl City High School  'A'                           47.07 JV               
  2 Pearl City High School  'B'                           50.49 JV               
  3 Waipahu High School  'A'                              51.68 JV               
 
Event 16  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
          45.94  CONS State Cons
          47.24  OIA OIA Varsity Champ
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Waipahu High School  'A'                              46.29 OIA              
  2 Pearl City High School  'B'                           46.54 OIA              
 -- Pearl City High School  'A'                              DQ                  
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
        1:03.84  CONS State Cons
        1:11.24  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Hope Ishizaka             10 Mililani               1:06.59 JV                1 
  2 Kaela Soberman            10 Mililani               1:08.05 JV                4 
  3 Tiania Failauga           SO Aiea                   1:09.42 JV                3 
  4 Vanessa Bentley Johnson   FR Radford                1:10.62 JV                1 
  5 Tai Phaniphon             10 Mililani               1:10.63 JV                4 
  6 Keolani Sayles            S0 Aiea                   1:11.15 JV                1 
  7 Guessha-Alexis Chow Chin  SR Nanakuli               1:11.52                   1 
  8 Caitlin Cyrus             SO Radford                1:12.49                   3 
  9 Leisha Tokioka            FR Nanakuli               1:13.20                   2 
 10 Michelle Santiago         SO Pearl City             1:13.50                   1 
 11 Jaymie Nomura             FR Pearl City             1:14.02                   3 
 12 Nadine Domingo             9 Waipahu                1:14.89                   4 
 13 Aaliyah Saunders          SO Radford                1:15.49                   2 
 14 Serenity Truth            FR Radford                1:15.71                   1 
 15 Layna Santiago            FR Nanakuli               1:17.30                   3 
 16 Deannazen Latosky         10 Mililani               1:17.35                   3 
 17 Iris Ponce                FR Pearl City             1:18.90                   2 
 18 Leilani Aleka             FR Nanakuli               1:20.53                   4 
 19 Angela-Marie Kakazu       SO Aiea                   1:20.95                   3 
 20 Angelina Paquin           FR Radford                1:24.71                   2 
 21 Stefany Saldana           SO Radford                1:27.60                   4 
 22 Ella Cornelison           SO Nanakuli               1:31.97                   2 
 
Event 18  Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
        1:03.84  CONS State Cons
        1:07.64  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Mackenzie Reed            11 Mililani               1:02.38 CONS              2 
  2 Ryanne Navarro            11 Mililani               1:02.83 CONS              1 
  3 Imani Johnson             12 Mililani               1:05.81 OIA               2 
  4 Karla Angulo              SR Radford                1:06.57 OIA               2 
  5 Briahna Watson            SR Radford                1:07.50 OIA               2 
  6 Rose Penamora             JR Radford                1:09.03                   2 
  7 Jozelyn Hall              JR Radford                1:09.11                   2 
  8 Xandria Roquid            JR Radford                1:11.34                   1 
  9 Kyrra Ogawa               SR Pearl City             1:12.35                   1 
 10 Sara Bergstroem           JR Radford                1:13.90                   2 
 11 Emilynn Richards          JR Radford                1:14.55                   1 
 12 Qeiara Hawthorn           JR Radford                1:15.04                   2 
 13 Clotilde Poupot           JR Radford                1:16.91                   1 
 14 Sierra Burton             SR Radford                1:21.43                   1 
 
Event 19  Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          53.34  CONS State Cons
          59.74  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Luis Garcia                9 Mililani                 55.89 JV                1 
  2 Isaiah Trice              10 Mililani                 56.16 JV                2 
  3 Donovan Young             10 Mililani                 57.24 JV                2 
  4 Matteo Resonable          10 Mililani                 58.61 JV                2 
  5 Kale Glunt                 9 Mililani                 58.71 JV                3 
  6 Emilian Rabor             SO Pearl City               59.26 JV                1 
  7 Marterrious McCraw        FR Radford                  59.60 JV                2 
  8 Timothy Matelski          SO Radford                  59.89                   4 
  9 Xavier Pilcher            10 Mililani               1:00.02                   3 
 10 Brycen Cooper             FR Radford                1:00.18                   1 
 11 Kaiea Orr                 FR Radford                1:00.46                   2 
 12 Mason Dasig               FR Pearl City             1:01.16                   4 
 13 Bryan Calabitin            9 Mililani               1:01.37                   3 
 14 Sho Amemiya               FR Aiea                   1:01.86                   4 
 15 Gregory Hamilton          FR Radford                1:01.94                   1 
 16 Grayson Wu                FR Pearl City             1:02.02                   4 
 17 Matthew Matsuo             9 Mililani               1:02.29                   1 
 18 Kaikaina Paneku           FR Nanakuli               1:02.48                   3 
 19 Dominick Domingo          SO Radford                1:02.57                   3 
 20 Jadan Baker               SO Radford                1:02.65                   3 
 21 Arion Ugalino              9 Mililani               1:03.27                   4 
 22 Holbin Cash-Meyers        SO Nanakuli               1:04.53                   3 
 23 Michael Longoria          FR Aiea                   1:05.02                   2 
 24 MACKTON Minor             SO Aiea                   1:05.47                   3 
 25 Tahj Hauhio               FR Nanakuli               1:05.50                   2 
 26 Benjamin Rossiello        FR Aiea                   1:06.24                   4 
 27 Nathaniel Escamilla       FR Aiea                   1:06.97                   1 
 28 Tykiese Walden-Powell     FR Nanakuli               1:08.75                   1 
 29 Malachi Henry             FR Radford                1:10.54                   2 
 
Event 20  Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          53.34  CONS State Cons
          55.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Noah Holcomb              11 Mililani                 52.87 CONS              1 
  2 Cody Morales              12 Waipahu                  53.26 CONS              1 
  3 Babu Capanang             JR Aiea                     54.08 OIA               2 
  4 Franklin Scott            SO Radford                  54.10 OIA               4 
  5 Carson Dean               JR Radford                  54.18 OIA               1 
  6 Rafal Soberman            12 Mililani                 54.91 OIA               2 
  7 Noel Arcangel             SR Pearl City               55.32                   1 
  8 Austin Mogote             JR Aiea                     55.70                   1 
  9 Sinai Robello             JR Nanakuli                 56.13                   1 
 10 Matai Suitonu             JR Radford                  56.68                   2 
 11 Dylan Tucker              11 Waipahu                  56.80                   2 
 12 Adin Draper               JR Pearl City               57.03                   1 
 13 Ian Tamane                11 Mililani                 57.18                   4 
 14 Zion Robello              JR Nanakuli                 57.95                   2 
 15 Darnell Forbes            SR Radford                  58.88                   4 
 16 Jaylen Williams           SR Radford                  58.93                   2 
 17 Brian Acebo               11 Mililani                 59.03                   3 
 18 Jon-Daniel Guerra         JR Radford                  59.34                   4 
 19 Timoteo Sumalinog III     11 Waipahu                  59.40                   3 
 20 Inpeng Sengvilay          SR Pearl City               59.45                   2 
 21 Cassen Kikuyama           JR Pearl City               59.70                   3 
 22 Alona Aleka               FR Nanakuli               1:00.14                   3 
 23 Helios Phan               SR Pearl City             1:00.46                   3 
 24 Kenneth Michael John Cab  11 Waipahu                1:00.47                   3 
 25 Kevin Sellers             JR Pearl City             1:00.50                   2 
 26 Andrew Hayashi            JR Pearl City             1:08.85                   4 
 27 Dustin Tomi               JR Pearl City             1:09.13                   4 
 28 Kyle Maki                 JR Pearl City             1:15.69                   4 
 
Event 21  Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================================
          51.74  CONS State Cons
          59.24  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Naomi Bates               FR Radford                  55.15 JV                1 
  2 Yasmine Adams             10 Mililani                 55.27 JV                2 
  3 Camille Ladd              FR Radford                  56.43 JV                2 
  4 Keolani Sayles            S0 Aiea                     56.65 JV                1 
  5 Gloryanne Romero          SO Radford                  56.78 JV                2 
  6 Angela Howell             SO Radford                  57.78 JV                1 
  7 Kanoelani Quintal         FR Pearl City               58.70 JV                1 
  8 Jillian Huh                9 Mililani                 59.42                   2 
  9 Elaina Bolanos            SO Radford                  59.96                   1 
 10 Lexee Lehano               9 Mililani               1:00.31                   2 
 11 Jade Baker                SO Radford                1:00.57                   1 
 12 Riana Chen                 9 Mililani               1:00.73                   2 
 13 Peyton Wilson             FR Radford                1:01.64                   1 
 14 Madison Byrum             FR Radford                1:02.17                   2 
 15 Rachel Fredenburgh        SO Radford                1:17.26                   2 
 
Event 22  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          51.74  CONS State Cons
          55.64  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Kaitlyn Shimizu           12 Mililani                 51.45 CONS              1 
  2 De'mara McKenzie          SR Radford                  52.53 OIA               1 
  3 Elizabeth Ofa             JR Nanakuli                 53.43 OIA               2 
  4 Kaleianuenue Cates        SR Nanakuli                 54.14 OIA               2 
  5 Mairussian Glushenko      JR Nanakuli                 54.31 OIA               1 
  6 Anessia Williams          JR Radford                  56.32                   2 
  7 Kamaile Salcedo           11 Mililani                 56.71                   1 
  8 Judy Ann Cabico           11 Waipahu                  56.88                   1 
  9 Kristine Namnama          JR Radford                  56.88                   2 
 10 Caralyn Yamasaki          11 Mililani                 59.31                   2 
 11 Avionna Williams          JR Radford                  59.82                   1 
 12 Clarissa-May Areola       12 Waipahu                1:01.51                   2 
 13 Alissa Parr               SR Radford                1:04.79                   2 
 14 Christina Carlson         JR Radford                1:08.47                   1 
 15 Jhamie Simeon             11 Waipahu                1:15.87                   1 
 
Event 23  Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================================
          44.04  CONS State Cons
          51.34  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Kai Vutnoski              10 Mililani                 46.32 JV                1 
  2 Mark McKenzie             SO Radford                  49.15 JV                1 
  3 Caleb Hawkes              FR Radford                  51.43                   1 
  4 Chase Kaseli              10 Waipahu                  52.64                   2 
  5 Gavin Miles               FR Radford                  54.04                   2 
  6 Joshua Leonard             9 Mililani                 55.74                   2 
  7 Aaron Aytes                9 Mililani                 56.31                   1 
  8 Aldrin Rafael              9 Waipahu                  58.25                   2 
  9 Clyde Peters              FR Aiea                     59.14                   1 
 
Event 24  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          44.04  CONS State Cons
          45.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Michael Edwards           JR Radford                  42.29 CONS              1 
  2 Theopholis O'Neal         SR Pearl City               42.93 CONS              1 
  3 Paston Omeally            SR Radford                  47.47                   2 
  4 Jaycob Manuel             11 Mililani                 47.92                   1 
  5 Kasey Kikuyama            SR Pearl City               48.04                   2 
  6 Joshua Kobayashi          JR Pearl City               48.17                   3 
  7 Christian Macias          11 Mililani                 48.64                   1 
  8 Sage Borges               11 Mililani                 49.80                   2 
  9 Andrew Pabelico           SR Radford                  51.48                   3 
 10 Michael Puni              11 Waipahu                  51.64                   1 
 11 Joshua Alonzo             11 Waipahu                  53.09                   3 
 12 Ryan James Domingo        11 Mililani                 53.60                   3 
 13 Madden Partin             12 Mililani                 54.05                   2 
 14 Brennan Palani Buccat     12 Waipahu                  54.88                   2 
 15 Izaiah Jones              JR Pearl City               55.07                   3 
 16 Alex Meksavanh            11 Waipahu                  55.91                   3 
 17 Roberto Butac             JR Aiea                   1:04.36                   1 
 
Event 25  Girls 800 Meter Run Junior Varsity
===================================================================================
        2:33.64  CONS State Cons
        3:00.24  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Hope Ishizaka             10 Mililani               2:47.08 JV                1 
  2 Marianna Johnson          SO Radford                2:55.07 JV                1 
  3 Emiko Tsutsumi            10 Mililani               3:00.25                   2 
  4 Alysia Goo                SO Aiea                   3:03.79                   1 
  5 Arion Hutchinson          FR Radford                3:04.14                   2 
  6 Alana Crowell             FR Radford                3:04.23                   2 
  7 Ekaterina Martyusheva     SO Radford                3:06.80                   1 
  8 Shanli Alvarez            SO Radford                3:06.92                   1 
  9 Angela-Marie Kakazu       SO Aiea                   3:17.97                   2 
 10 Skecynth Perlas           10 Waipahu                3:20.87                   1 
 11 Chasia Del Rosario         9 Waipahu                3:21.23                   1 
 12 Lorraine Pedro             9 Waipahu                3:21.66                   1 
 13 Vanessa-Rhea Sao          10 Waipahu                4:13.96                   2 
 14 Shaina Caliboso           10 Waipahu                4:45.55                   2 
 
Event 26  Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================================
        2:33.64  CONS State Cons
        2:46.74  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Catlin Kawaiaea           SR Nanakuli               2:37.63 OIA              
  2 Karla Angulo              SR Radford                2:40.12 OIA              
  3 Megumi Takushi            SR Pearl City             2:46.91                  
  4 Ana Rivera                JR Aiea                   2:52.17                  
  5 Shannon Kam               JR Pearl City             3:08.94                  
  6 Maya Sylva                12 Waipahu                3:19.14                  
 
Event 27  Boys 800 Meter Run Junior Varsity
===================================================================================
        2:09.64  CONS State Cons
        2:28.24  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Ethan Ballou              10 Mililani               2:15.26 JV                1 
  2 Conner Puchert            FR Pearl City             2:16.73 JV                1 
  3 Matthew Hoffman           SO Radford                2:18.53 JV                1 
  4 Donovan Young             10 Mililani               2:19.23 JV                1 
  5 Luis Garcia                9 Mililani               2:19.88 JV                2 
  6 Mark Budiao                9 Mililani               2:22.24 JV                1 
  7 Charles Butz              SO Radford                2:22.77 JV                1 
  8 Justin Coronado           SO Radford                2:23.83 JV                1 
  9 Jahari Davis              SO Radford                2:25.94 JV                1 
 10 Logan Bogacz              SO Pearl City             2:26.53 JV                1 
 11 Trevan Kamei              SO Pearl City             2:30.72                   2 
 12 Peter Jan Ramos           10 Waipahu                2:30.76                   2 
 13 Jason Williams             9 Mililani               2:33.03                   1 
 14 Matthew Loo               FR Pearl City             2:35.04                   2 
 15 Caleb Hawkes              FR Radford                2:35.73                   1 
 16 Bryan Calabitin            9 Mililani               2:36.06                   2 
 17 Devin Kubota              FR Pearl City             2:36.45                   2 
 18 Dominic Paquin            SO Radford                2:39.22                   2 
 19 Jahsigh Conrad            FR Nanakuli               2:40.79                   1 
 20 Matthew Guerrero          FR Aiea                   2:43.10                   1 
 21 Jack Terry                SO Radford                2:44.30                   1 
 22 Adam Ramadan               9 Mililani               2:48.08                   2 
 23 Michael Longoria          FR Aiea                   2:48.25                   2 
 24 Jacob Thomas              SO Radford                2:50.80                   2 
 25 Bernard Kaeo              SO Nanakuli               2:50.85                   2 
 26 Kainalu Glushenko         SO Nanakuli               2:51.87                   1 
 27 Noah Nappi                10 Mililani               2:55.93                   2 
 28 Nathaniel Escamilla       FR Aiea                   3:05.88                   1 
 
Event 28  Boys 800 Meter Run Varsity
===================================================================================
        2:09.64  CONS State Cons
        2:17.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Timothy Schiller          12 Mililani               2:07.97 CONS              1 
  2 Remington Evans           JR Pearl City             2:10.13 OIA               1 
  3 Clayton Edwards           JR Radford                2:11.60 OIA               2 
  4 Rafal Soberman            12 Mililani               2:12.17 OIA               1 
  5 Dylan Miyamura            11 Mililani               2:12.37 OIA               1 
  6 Alton Powell              JR Aiea                   2:20.56                   1 
  7 Braden Okawa              SR Pearl City             2:21.71                   1 
  8 Ty Dylan Yang             11 Mililani               2:22.63                   1 
  9 Alexander Ink             11 Mililani               2:22.71                   2 
 10 Garret Wilson             JR Radford                2:23.90                   2 
 11 Michael Tabe              12 Mililani               2:26.81                   2 
 12 Kaleb Hargrove            SR Radford                2:29.60                   2 
 13 Timoteo Sumalinog III     11 Waipahu                2:32.95                   1 
 14 Kenneth Michael John Cab  11 Waipahu                2:36.35                   1 
 15 Vincent Villanueva        JR Radford                2:36.36                   1 
 16 Noah Forster              SR Radford                2:39.01                   1 
 17 Jeremiah Estrada          SR Pearl City             2:56.31                   1 
 18 Tuan Giang                12 Waipahu                3:05.08                   2 
 19 Christopher James Ona     11 Waipahu                3:06.26                   2 
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          27.74  CONS State Cons
          30.04  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Kenya Glenn               FR Pearl City               28.63 JV                1 
  2 Danica Baxa                9 Waipahu                  29.19 JV                3 
  3 Savannah Breeze Miranda   S0 Aiea                     29.26 JV                4 
  4 Nicole Miyazono           FR Pearl City               29.33 JV                3 
  5 Hayley Labonte            10 Mililani                 29.84 JV                6 
  6 Meagan Tamashiro          10 Mililani                 30.27                   4 
  7 Lainey Sapla               9 Mililani                 30.44                   3 
  8 Soraya Santos             FR Pearl City               30.47                   1 
  9 Vanessa Bentley Johnson   FR Radford                  30.90                   4 
 10 Keolani Sayles            S0 Aiea                     30.98                   1 
 11 Leisha Tokioka            FR Nanakuli                 31.11                   1 
 12 Tiania Failauga           SO Aiea                     31.12                   2 
 13 Elaina Bolanos            SO Radford                  31.14                   1 
 14 Georgette Hutchinson      10 Waipahu                  31.51                   4 
 15 Payton Murai               9 Mililani                 31.52                   2 
 16 Jasmine Abe                9 Mililani                 31.60                   3 
 17 Breanna Nuesca             9 Mililani                 31.61                   2 
 18 Peace Gardner             SO Radford                  31.86                   3 
 19 Sierra Hirae              10 Mililani                 32.07                   6 
 20 Reijhae Basco-Asibal      10 Mililani                 32.11                   4 
 21 Caitlin Cyrus             SO Radford                  32.12                   2 
 22 Michelle Santiago         SO Pearl City               32.31                   4 
 23 Serenity Truth            FR Radford                  32.63                   5 
 24 Aaliyah Saunders          SO Radford                  32.67                   3 
 25 Mia Anzai                 10 Mililani                 32.78                   5 
 26 Trinity Gardner           FR Radford                  32.87                   1 
 27 Hermaine Beltran          SO Pearl City               32.95                   4 
 28 Camryn Baptista           10 Waipahu                  33.16                   2 
 29 Jaymie Nomura             FR Pearl City               33.31                   6 
 30 Jasmin Perez               9 Mililani                 33.34                   1 
 31 Xyrelle Agustin           10 Waipahu                  33.43                   1 
 32 Tiffany Grisham           SO Radford                  33.78                   6 
 33 Ku'u Andrade              10 Waipahu                  34.12                   5 
 34 Alyssa Quintana-Byers     FR Radford                  34.53                   2 
 35 Erin Livas                 9 Mililani                 35.01                   5 
 36 Angelina Paquin           FR Radford                  35.19                   2 
 37 Deannazen Latosky         10 Mililani                 35.26                   6 
 38 Kaila Takai               FR Pearl City               35.39                   2 
 39 Iris Ponce                FR Pearl City               35.97                   6 
 40 Angela-Marie Kakazu       SO Aiea                     35.98                   3 
 41 Moana Aquino              FR Pearl City               36.26                   6 
 42 Joy Miyazaki              FR Pearl City               36.31                   5 
 43 Stefany Saldana           SO Radford                  36.37                   3 
 44 Kyasia Robinson           SO Radford                  36.98                   6 
 45 Ashlynn Saffery           SO Pearl City               37.17                   5 
 46 Jannai Oganeku             9 Mililani                 37.94                   4 
 
Event 30  Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          27.74  CONS State Cons
          28.64  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Mackenzie Reed            11 Mililani                 27.55 CONS              1 
  2 Daelenn Tokunaga          SR Pearl City               28.12 OIA               1 
  3 Ryanne Navarro            11 Mililani                 28.21 OIA               1 
  4 Briahna Watson            SR Radford                  28.35 OIA               4 
  5 Amber Tadeo-Gilbert       10 Mililani                 28.44 OIA               2 
  6 Kathleen Basilio          SR Pearl City               29.26                   2 
  7 Noelle Teague             12 Mililani                 29.48                   4 
  8 Devan Pogue               11 Mililani                 29.77                   4 
  9 Jozelyn Hall              JR Radford                  30.10                   2 
 10 Rose Penamora             JR Radford                  30.13                   4 
 11 Qeiara Hawthorn           JR Radford                  30.46                   4 
 12 Kaitlyn Shimizu           12 Mililani                 31.05                   1 
 13 Xandria Roquid            JR Radford                  31.17                   1 
 14 Hailey Wilson             12 Mililani                 31.52                   3 
 15 Lexi Hara                 11 Mililani                 31.68                   2 
 16 Sara Bergstroem           JR Radford                  31.85                   1 
 17 Kyrra Ogawa               SR Pearl City               32.05                   3 
 18 Emilynn Richards          JR Radford                  32.29                   2 
 19 Clotilde Poupot           JR Radford                  32.87                   3 
 20 Sierra Burton             SR Radford                  32.89                   2 
 21 Isabelle Guerrero         JR Radford                  33.24                   3 
 22 Tamlyn Higaki             SR Pearl City               33.30                   4 
 23 Evangelina Evans          SR Radford                  33.58                   3 
 24 Lyndsie Valdez            12 Waipahu                  33.70                   1 
 25 Ralia Techur              JR Radford                  33.82                   1 
 26 Maria Jolina Benaza       11 Waipahu                  35.43                   2 
 
Event 31  Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          23.44  CONS State Cons
          25.74  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Gabriel Parrish           SO Pearl City               25.36 JV                1 
  2 Jadan Baker               SO Radford                  25.70 JV                2 
  3 Devin Uyeda                9 Mililani                 25.79                   1 
  4 Brycen Cooper             FR Radford                  25.87                   1 
  5 Dennis Tadeo-Gilbert      10 Mililani                 26.01                   2 
  6 Matteo Resonable          10 Mililani                 26.03                   2 
  7 Hezekiah Salsis-Ganigan   SO Pearl City               26.22                   1 
  8 Zachary Montayre           9 Mililani                 26.46                   3 
  9 Emilian Rabor             SO Pearl City               26.80                   3 
 10 Kale Glunt                 9 Mililani                 26.94                   2 
 11 Tracen Higa                9 Mililani                 27.05                   4 
 12 Timothy Matelski          SO Radford                  27.06                   5 
 13 Dominick Domingo          SO Radford                  27.13                   4 
 14 Maddox Kainuma            FR Pearl City               27.15                   1 
 15 Chase Miyagi-Machida       9 Mililani                 27.27                   4 
 16 Toa Mamea                 FR Pearl City               27.32                   2 
 17 Kaiea Orr                 FR Radford                  27.34                   5 
 18 Gregory Hamilton          FR Radford                  27.48                   4 
 19 Mason Dasig               FR Pearl City               27.57                   2 
 20 Mako Ader                 SO Pearl City               27.75                   3 
 21 Grayson Wu                FR Pearl City               27.80                   4 
 22 Quinn Kaneshiro           SO Pearl City               27.81                   5 
 23 Vaisen Viloria             9 Mililani                 27.86                   5 
 24 Tyler Jay Subia            9 Waipahu                  28.10                   1 
 25 Matthew Matsuo             9 Mililani                 28.24                   3 
 26 Sho Amemiya               FR Aiea                     28.29                   3 
 27 Adam Puchert              SO Pearl City               28.35                   1 
 28 MACKTON Minor             SO Aiea                     28.63                   4 
 29 Kaleb Manufekai           SO Pearl City               28.69                   5 
 30 Arion Ugalino              9 Mililani                 29.08                   5 
 31 Benjamin Rossiello        FR Aiea                     29.51                   5 
 32 Clyde Peters              FR Aiea                     29.60                   2 
 33 Nathaniel Escamilla       FR Aiea                     30.35                   5 
 34 Matthew Guerrero          FR Aiea                     30.36                   1 
 35 Tyler Fernandez           SO Pearl City               30.50                   2 
 36 Michael Longoria          FR Aiea                     30.70                   4 
 37 Gavin Peng                SO Pearl City               31.12                   3 
 38 Tristen McKinney          FR Pearl City               31.73                   3 
 
Event 32  Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          23.44  CONS State Cons
          24.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Isaiah Harris             12 Waipahu                  23.82 OIA               1 
  2 Cody Morales              12 Waipahu                  24.02 OIA               1 
  3 Babu Capanang             JR Aiea                     24.12 OIA               1 
  4 Franklin Scott            SO Radford                  24.46                   1 
  5 Devan Yoshimura           SR Pearl City               24.63                   2 
  6 Willis Yin                SR Nanakuli                 24.74                   1 
  7 Adin Draper               JR Pearl City               24.82                   2 
  8 Noah Holcomb              11 Mililani                 24.87                   1 
  9 Noel Arcangel             SR Pearl City               24.97                   2 
 10 Blaze Torres              12 Mililani                 25.08                   2 
 11 Jon-Daniel Guerra         JR Radford                  25.26                   2 
 12 Inpeng Sengvilay          SR Pearl City               25.37                   1 
 13 Thomas Nahinu             SR Nanakuli                 25.37                   2 
 14 Zion Robello              JR Nanakuli                 25.58                   3 
 15 Kendal Oya                11 Waipahu                  25.77                   2 
 16 Matai Suitonu             JR Radford                  25.97                   3 
 17 Ian Tamane                11 Mililani                 25.98                   4 
 18 LJ Vongsy                 JR Aiea                     26.40                   4 
 19 Paston Omeally            SR Radford                  26.64                   3 
 20 Michael Puni              11 Waipahu                  26.69                   4 
 21 Darnell Forbes            SR Radford                  26.82                   4 
 22 Brian Acebo               11 Mililani                 26.83                   4 
 23 Cassen Kikuyama           JR Pearl City               26.99                   3 
 24 Sam Okamoto               SR Aiea                     27.13                   5 
 25 Helios Phan               SR Pearl City               27.16                   5 
 26 Joshua Alonzo             11 Waipahu                  27.36                   3 
 27 Joshua Kobayashi          JR Pearl City               27.40                   4 
 28 Brennan Palani Buccat     12 Waipahu                  27.49                   3 
 29 Junior Tabangcura         JR Pearl City               27.66                   3 
 30 Sonnyboy Ringor           11 Waipahu                  27.90                   5 
 31 Izaiah Jones              JR Pearl City               28.25                   4 
 32 Roberto Butac             JR Aiea                     28.66                   2 
 33 Jacob Harris              11 Waipahu                  29.17                   1 
 34 Andrew Hayashi            JR Pearl City               29.62                   5 
 35 Dustin Tomi               JR Pearl City               30.04                   5 
 36 Kyle Maki                 JR Pearl City               32.22                   5 
 
Event 33  Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
       12:02.34  CONS State Cons
       14:15.24  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Marianna Johnson          SO Radford               13:51.60 JV               
  2 Ekaterina Martyusheva     SO Radford               14:02.58 JV               
  3 Lindsey Millerd           11 Waipahu               15:04.95                  
 
Event 34  Girls 3000 Meter Run Varsity
================================================================================
       12:02.34  CONS State Cons
       13:09.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Ashley Hwang              SR Pearl City            12:43.48 OIA              
  2 Ana Rivera                JR Aiea                  13:26.61                  
  3 Marcella Zamora           JR Radford               14:29.68                  
  4 Lindsey Millerd           11 Waipahu               15:56.56                  
 
Event 35  Boys 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
       10:08.24  CONS State Cons
       11:30.04  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kainalu Pagente           FR Pearl City            10:13.80 JV               
  2 Matthew Hoffman           SO Radford               10:40.36 JV               
  3 Kale Glunt                 9 Mililani              10:43.72 JV               
  4 Ethan Ballou              10 Mililani              10:57.14 JV               
  5 Charles Butz              SO Radford               11:29.35 JV               
  6 Jack Terry                SO Radford               12:53.95                  
  7 Dominic Paquin            SO Radford               13:41.46                  
  8 Jacob Thomas              SO Radford               13:53.12                  
 
Event 36  Boys 3000 Meter Run Varsity
================================================================================
       10:08.24  CONS State Cons
       10:40.04  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Timothy Schiller          12 Mililani              10:05.51 CONS             
  2 Noah Bue                  JR Pearl City            10:14.82 OIA              
  3 Noah Dollente             SR Pearl City            10:29.99 OIA              
  4 Garrett Cadiz             SR Pearl City            10:30.68 OIA              
  5 Alton Powell              JR Aiea                  10:32.44 OIA              
  6 Riley Cullen              SR Pearl City            10:43.54                  
  7 Gilson Villanueva         JR Radford               12:07.57                  
  8 Kaleb Hargrove            SR Radford               13:26.86                  
  9 Vincent Villanueva        JR Radford               13:38.54                  
 
Event 37  Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
        4:36.64  CONS State Cons
        5:12.24  JV OIA JV Championships
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Pearl City High School  'A'                         4:36.39 CONS             
  2 Mililani High School  'A'                           4:46.27 JV               
  3 Mililani High School  'B'                           4:54.23 JV               
  4 Nanakuli High School  'A'                           5:04.43 JV               
  5 Aiea High School  'A'                               5:06.24 JV               
  6 Pearl City High School  'B'                         5:07.96 JV               
  7 Pearl City High School  'C'                         5:35.85                  
 
Event 38  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
        4:36.64  CONS State Cons
        4:48.24  OIA OIA Varsity Champ
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Mililani High School  'A'                           4:19.87 CONS             
  2 Mililani High School  'B'                           4:30.00 CONS             
  3 Pearl City High School  'A'                         4:34.44 CONS             
  4 Nanakuli High School  'A'                           4:34.56 CONS             
 
Event 39  Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
        3:41.84  CONS State Cons
        4:07.14  JV OIA JV Championships
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Mililani High School  'A'                           3:53.77 JV               
  2 Mililani High School  'B'                           3:56.78 JV               
  3 Pearl City High School  'A'                         4:01.96 JV               
  4 Pearl City High School  'B'                         4:06.90 JV               
  5 Mililani High School  'C'                           4:14.37                  
  6 Nanakuli High School  'A'                           4:18.13                  
  7 Pearl City High School  'C'                         4:28.77                  
  8 Aiea High School  'A'                               4:31.88                  
 
Event 40  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
===================================================================================
        3:41.84  CONS State Cons
        3:45.24  OIA OIA Varsity Champ
    School                                               Finals                  H#
===================================================================================
  1 Radford High School  'A'                            3:36.06 CONS              1 
  2 Pearl City High School  'A'                         3:45.60                   1 
  3 Mililani High School  'B'                           3:50.99                   2 
  4 Mililani High School  'A'                           3:51.37                   1 
  5 Nanakuli High School  'A'                           3:54.92                   1 
  6 Waipahu High School  'A'                            4:01.96                   1 
  7 Aiea High School  'A'                               4:02.51                   2 
  8 Pearl City High School  'B'                         4:13.35                   2 
  9 Pearl City High School  'C'                         4:17.25                   2 
 10 Pearl City High School  'D'                         4:37.69                   2 
 
Event 41  Girls High Jump Junior Varsity
================================================================================
        4-10.00  CONS State Cons
        4-00.00  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Angela Howell             SO Radford                4-06.00 JV               
  2 Zakia Kierstedt           10 Mililani               4-04.00 JV               
  3 Elizabeth Johnson          9 Mililani               4-02.00 JV               
  4 Leilani Aleka             FR Nanakuli               4-00.00 JV               
  4 Yasmine Adams             10 Mililani               4-00.00 JV               
  6 Peace Gardner             SO Radford                3-10.00                  
  6 Caitlin Cyrus             SO Radford                3-10.00                  
  6 Hailey Dease              10 Mililani               3-10.00                  
  6 Leisha Tokioka            FR Nanakuli               3-10.00                  
 -- Stefany Saldana           SO Radford                     NH                  
 -- Jannai Oganeku             9 Mililani                    NH                  
 -- Sofia Carmona              9 Mililani                    NH                  
 
Event 42  Girls High Jump Varsity
================================================================================
        4-10.00  CONS State Cons
        4-06.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Evangelina Evans          SR Radford                4-04.00                  
  2 Kelsie Shibata            SR Aiea                   4-02.00                  
  2 Sara Bergstroem           JR Radford                4-02.00                  
  4 Kaleianuenue Cates        SR Nanakuli               4-00.00                  
  4 Alissa Parr               SR Radford                4-00.00                  
  6 Rose Penamora             JR Radford                3-10.00                  
  6 Lily Tiefel               SR Aiea                   3-10.00                  
 
Event 43  Boys High Jump Junior Varsity
================================================================================
        5-08.00  CONS State Cons
        5-00.00  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Cade Smith                SO Radford                5-06.00 JV               
  2 Andrew Pabelico           SR Radford                5-02.00 JV               
 -- Alexander Eickmeyer       FR Radford                     NH                  
 -- Braden Kent               SO Radford                     NH                  
 -- Jahari Davis              SO Radford                     NH                  
 -- Kaikaina Paneku           FR Nanakuli                    NH                  
 
Event 44  Boys High Jump Varsity
================================================================================
        5-08.00  CONS State Cons
        5-06.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 J'Drien Jones             JR Radford                5-06.00 OIA              
  1 Reichel Vegas             11 Mililani               5-06.00 OIA              
  3 Clayton Edwards           JR Radford                5-00.00                  
  3 Nayyir Muhammad           12 Mililani               5-00.00                  
  3 Jaylen Williams           SR Radford                5-00.00                  
  6 Matai Suitonu             JR Radford                4-06.00                  
 -- Daniel Odette-Spillner    12 Waipahu                     NH                  
 -- Malachi Henry             FR Radford                     NH                  
 -- Tavian Bryant             JR Radford                     NH                  
 
Event 45  Girls Pole Vault Junior Varsity
================================================================================
        8-00.00  CONS State Cons
        6-00.00  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Srey Nich Kong            10 Mililani               8-00.00 CONS             
  2 Tabitha Myers              9 Mililani               7-00.00 JV               
  3 Jiana Abela-Nakashima      9 Mililani               6-06.00 JV               
  4 Maria Segura               9 Mililani               6-00.00 JV               
  4 Evangelina Evans          SR Radford                6-00.00 JV               
  6 Peyton Wilson             FR Radford                5-06.00                  
  7 Alina Fujinaka             9 Mililani               5-00.00                  
  7 Lorraine Pedro             9 Waipahu                5-00.00                  
 -- Peace Gardner             SO Radford                     NH                  
 
Event 46  Girls Pole Vault Varsity
================================================================================
        8-00.00  CONS State Cons
        6-06.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kaitlynn Bitonio-Domingo  12 Waipahu                5-00.00                  
 
Event 47  Boys Pole Vault Junior Varsity
================================================================================
       11-06.00  CONS State Cons
        7-06.00  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Isaac Dagan               10 Mililani              10-06.00 JV               
  2 Memphis Hoeft             10 Mililani               9-00.00 JV               
  3 Thomas Schiller           10 Mililani               8-00.00 JV               
  3 Carl Vincent Custodio     10 Waipahu                8-00.00 JV               
  5 Braden Kent               SO Radford                5-06.00                  
  6 Tyler Jay Subia            9 Waipahu                5-00.00                  
  6 Soren Rudolph              9 Mililani               5-00.00                  
 
Event 48  Boys Pole Vault Varsity
================================================================================
       11-06.00  CONS State Cons
        9-06.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jimmie Paeste             12 Mililani               9-00.00                  
  1 Clayton Edwards           JR Radford                9-00.00                  
  1 Tavian Bryant             JR Radford                9-00.00                  
  4 Alejandro Ruck Vega       12 Mililani               8-06.00                  
  5 J'Drien Jones             JR Radford                8-00.00                  
  6 Jaylen Williams           SR Radford                5-06.00                  
 
Event 49  Girls Long Jump Junior Varsity
================================================================================
       15-06.00  CONS State Cons
       12-05.00  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Hayley Labonte            10 Mililani              15-00.50 JV               
  2 Vanessa Bentley Johnson   FR Radford               14-06.00 JV               
  3 Breanna Nuesca             9 Mililani              14-00.50 JV               
  4 Guessha-Alexis Chow Chin  SR Nanakuli              13-09.00 JV               
  5 Cierra White              SO Radford               13-07.50 JV               
  6 Jade Baker                SO Radford               13-06.50 JV               
  6 Tai Phaniphon             10 Mililani              13-06.50 JV               
  8 Jasmine Abe                9 Mililani              13-05.00 JV               
  9 Caitlin Cyrus             SO Radford               12-08.50 JV               
 10 Kaela Soberman            10 Mililani              12-08.00 JV               
 11 Peace Gardner             SO Radford               12-05.00 JV               
 12 Amira Fisher              S0 Aiea                  12-04.00                  
 12 Bethany Ballesteros        9 Mililani              12-04.00                  
 14 Payton Murai               9 Mililani              12-03.00                  
 15 Hermaine Beltran          SO Pearl City            11-10.00                  
 16 Elizabeth Johnson          9 Mililani              11-09.50                  
 17 Tiffany Grisham           SO Radford               11-06.00                  
 18 Kiara Dozier              FR Radford               10-05.50                  
 19 Ella Cornelison           SO Nanakuli               9-10.00                  
 -- Sofia Carmona              9 Mililani                    ND                  
 -- Stefany Saldana           SO Radford                     ND                  
 
Event 50  Girls Long Jump Varsity
================================================================================
       15-06.00  CONS State Cons
       14-00.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Elizabeth Ofa             JR Nanakuli              14-05.00 OIA              
  2 Kristine Namnama          JR Radford               14-04.00 OIA              
  3 Chloe Fong                11 Mililani              14-01.00 OIA              
  4 Lily Tiefel               SR Aiea                  14-00.00 OIA              
  5 Kaleianuenue Cates        SR Nanakuli              13-09.50                  
  6 Sara Bergstroem           JR Radford               13-07.00                  
  7 Emilynn Richards          JR Radford               13-05.00                  
  8 Kelsie Shibata            SR Aiea                  12-11.00                  
  9 Sierra Burton             SR Radford               12-10.50                  
 10 Clotilde Poupot           JR Radford               12-02.00                  
 10 Isabelle Guerrero         JR Radford               12-02.00                  
 12 Xandria Roquid            JR Radford               12-01.00                  
 13 Rose Penamora             JR Radford               11-09.50                  
 -- Ralia Techur              JR Radford                   FOUL                  
 
Event 51  Boys Long Jump Junior Varsity
================================================================================
       19-10.50  CONS State Cons
       17-03.00  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Mharc Remigio             10 Waipahu               18-02.50 JV               
  2 Devin Uyeda                9 Mililani              18-00.00 JV               
  3 Cade Smith                SO Radford               17-10.00 JV               
  4 Malachi Henry             FR Radford               16-07.50                  
  5 Tracen Higa                9 Mililani              16-06.00                  
  6 Kaiea Orr                 FR Radford               16-02.00                  
  7 Vaisen Viloria             9 Mililani              15-11.00                  
  8 Tahj Hauhio               FR Nanakuli              15-07.00                  
  9 Gregory Hamilton          FR Radford               14-10.00                  
 10 Braden Kent               SO Radford               14-08.00                  
 11 Holbin Cash-Meyers        SO Nanakuli              13-05.00                  
 12 Marterrious McCraw        FR Radford               11-08.00                  
 -- Alexander Eickmeyer       FR Radford                     ND                  
 -- Aldrich Pascual           JR Radford                     ND                  
 -- Toa Mamea                 FR Pearl City                FOUL                  
 
Event 52  Boys Long Jump Varsity
================================================================================
       19-10.50  CONS State Cons
       19-00.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Reichel Vegas             11 Mililani              22-01.50 CONS             
  2 Javon Rodriguez           12 Mililani              20-04.00 CONS             
  3 Isaiah Harris             12 Waipahu               20-01.00 CONS             
  4 Ty Litsey                 12 Mililani              19-06.00 OIA              
  5 Babu Capanang             JR Aiea                  18-10.50                  
  6 J'Drien Jones             JR Radford               18-08.50                  
  7 Kendal Oya                11 Waipahu               18-02.50                  
  8 Jaylen Williams           SR Radford               18-00.25                  
  9 Inpeng Sengvilay          SR Pearl City            18-00.00                  
 10 Mark Lim                  12 Waipahu               17-10.00                  
 11 Junior Tabangcura         JR Pearl City            17-05.50                  
 12 Sonny Boy Tofi            JR Pearl City            17-05.00                  
 13 Nayyir Muhammad           12 Mililani              17-03.50                  
 14 Willis Yin                SR Nanakuli              17-00.00                  
 15 Tavian Bryant             JR Radford               16-07.50                  
 15 Paston Omeally            SR Radford               16-07.50                  
 17 Matai Suitonu             JR Radford               16-06.00                  
 18 Sonnyboy Ringor           11 Waipahu               16-04.00                  
 19 Clayton Edwards           JR Radford               16-02.00                  
 20 Roniel Branford Mendoza   11 Waipahu               15-11.50                  
 21 Sam Okamoto               SR Aiea                  15-10.00                  
 22 Dylan Tucker              11 Waipahu               15-06.00                  
 23 Kevin Sellers             JR Pearl City            14-04.50                  
 -- Aldrich Pascual           JR Radford                     ND                  
 -- Austin Tirona             SR Radford                     ND                  
 -- Jacob Harris              11 Waipahu                   FOUL                  
 
Event 53  Girls Triple Jump Junior Varsity
================================================================================
       31-11.50  CONS State Cons
       26-00.00  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Cierra White              SO Radford               30-02.50 JV               
  2 Lily Tiefel               SR Aiea                  28-01.00 JV               
  3 Amira Fisher              S0 Aiea                  28-00.00 JV               
  4 Kelsie Shibata            SR Aiea                  27-02.00 JV               
  5 Isabelle Guerrero         JR Radford               26-07.00 JV               
  6 Xandria Roquid            JR Radford               26-02.00 JV               
 -- Ariana Love               SO Radford                     ND                  
 -- Ralia Techur              JR Radford                     ND                  
 
Event 54  Girls Triple Jump Varsity
================================================================================
       31-11.50  CONS State Cons
       28-00.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Chloe Fong                11 Mililani              28-09.50 OIA              
 
Event 55  Boys Triple Jump Junior Varsity
================================================================================
       40-05.50  CONS State Cons
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 J'Drien Jones             JR Radford               41-06.50 CONS             
  2 Tavian Bryant             JR Radford               37-08.00                  
  3 Babu Capanang             JR Aiea                  37-07.00                  
  4 Jaylen Williams           SR Radford               36-02.00                  
  5 Mharc Remigio             10 Waipahu               36-00.00                  
  6 Mark Lim                  12 Waipahu               34-03.00                  
  7 Matai Suitonu             JR Radford               32-02.50                  
  8 Braden Kent               SO Radford               28-04.00                  
 -- Sam Okamoto               SR Aiea                        ND                  
 -- Clayton Edwards           JR Radford                     ND                  
 
Event 56  Boys Triple Jump Varsity
================================================================================
       40-05.50  CONS State Cons
       39-00.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Isaiah Harris             12 Waipahu               42-08.00 CONS             
  2 Ty Litsey                 12 Mililani              39-05.00 OIA              
  3 Reichel Vegas             11 Mililani              38-09.00                  
  4 Javon Rodriguez           12 Mililani              37-08.50                  
  5 Jacob Harris              11 Waipahu               27-11.00                  
 
Event 57  Girls Discus Throw Junior Varsity
================================================================================
          95-05  CONS State Cons
          65-00  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Shaniece Steer            SO Radford               80-05.00 JV               
  2 Siatua Ulugalu            SO Pearl City            75-08.00 JV               
  3 Ryan Wynder               SO Radford               70-08.00 JV               
  3 Honey Tumaneng            10 Waipahu               70-08.00 JV               
  5 Isabelle Stobie           SO Radford               57-07.00                  
  6 Maya Claytor               9 Mililani              56-08.00                  
  7 Jocelyn Saribay           10 Waipahu               55-04.00                  
  8 Hailey Dease              10 Mililani              54-00.00                  
  9 Ariana Love               SO Radford               52-07.00                  
 10 Tai Failauga              SO Aiea                  52-06.00                  
 11 Ashlyn McGarrah           FR Radford               51-00.00                  
 12 Sophia Stobie             FR Radford               50-07.00                  
 13 Kiara Dozier              FR Radford               48-10.00                  
 14 Jadyn Davis               FR Radford               46-03.00                  
 15 Alyssa-Lei Areola         10 Waipahu               46-01.00                  
 16 Marie Agoto               10 Waipahu               40-02.00                  
 17 Delanie Tuumalo           FR Radford               37-03.00                  
 
Event 58  Girls Discus Throw Varsity
================================================================================
          95-05  CONS State Cons
          85-00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Leslie Mamai-Lagafuaina   SR Aiea                 102-01.00 CONS             
  2 Angelica Moli             JR Aiea                  90-05.00 OIA              
  3 Leila Rellly              11 Mililani              90-02.00 OIA              
  4 Lachelle Ku               SR Nanakuli              81-08.00                  
  5 Seini Pohiva              SO Pearl City            72-11.00                  
  6 Trinidi Kauvaka-Mamea     SR Aiea                  68-07.00                  
  7 Kylee Thomas              JR Pearl City            65-11.00                  
  8 Tyra Afoa                 JR Pearl City            65-10.00                  
  9 Kelsey Pong               JR Pearl City            64-02.00                  
 10 Schae Yamashiro           SR Pearl City            63-11.00                  
 11 Victoria Mapu             JR Pearl City            60-09.00                  
 12 Kahealani Tomas           SR Pearl City            59-03.00                  
 13 Destiny Bradford-Watson   JR Pearl City            51-00.00                  
 14 Asia Guting               JR Pearl City            50-05.00                  
 15 Taryn Afoa                JR Pearl City            44-11.00                  
 -- Gafaolaufi Ale            SR Aiea                        ND                  
 
Event 59  Boys Discus Throw Junior Varsity
================================================================================
         136-01  CONS State Cons
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Israel Mann               SO Radford              115-03.00                  
  2 Brycen Sniffen            11 Mililani              86-04.00                  
  3 Richard Kealoha           FR Radford               84-05.00                  
  4 Matthew Araki             SO Pearl City            79-08.00                  
  5 Jamaal Teague              9 Mililani              79-02.00                  
  6 Loi Ulugalu               FR Pearl City            74-02.00                  
  7 Kawika Pegram             10 Waipahu               73-02.00                  
  8 Dean Cabato               10 Waipahu               72-06.00                  
  9 Lopaka Feesago            SO Pearl City            69-01.00                  
 10 Hunter Neubeck            FR Radford               66-05.00                  
 11 Timothy Matelski          SO Radford               65-11.00                  
 12 Jason Vu                  SO Pearl City            64-05.00                  
 13 Nicholas Yanik            FR Radford               49-11.00                  
 
Event 60  Boys Discus Throw Varsity
================================================================================
         136-01  CONS State Cons
         120-00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Treau Tupuola             SR Aiea                 132-08.00 OIA              
  2 Jesse Llana               SR Pearl City           119-11.00                  
  3 Jonathan Pei              JR Aiea                 112-07.00                  
  4 Atarangi Moli             SR Aiea                 109-04.00                  
  4 Cyrus DeRego              11 Mililani             109-04.00                  
  6 LJ Vongsy                 JR Aiea                 108-09.00                  
  7 Ethan Santiago            11 Mililani             106-11.00                  
  8 Ferenise Lualemana        SR Aiea                 105-08.00                  
  9 Rio Claytor               12 Mililani             104-04.00                  
 10 Tyler Corpuz              JR Radford              101-09.00                  
 11 Marcus Jackson            12 Mililani              98-08.00                  
 12 Micah Wong                SR Pearl City            97-10.00                  
 13 Joshua Lomavita           SR Pearl City            93-04.00                  
 14 Ernesto Arizala           12 Waipahu               91-07.00                  
 15 Samuel Soto               SR Pearl City            89-02.00                  
 16 Lance Labuan              SR Aiea                  87-06.00                  
 17 Julius Severs             SR Radford               86-07.00                  
 18 Josiah Takazono           SR Pearl City            85-09.00                  
 19 Ethan-James Batalona      SR Nanakuli              83-09.00                  
 20 Daylan Okouchi            12 Mililani              83-00.00                  
 21 Matthew Keoni Aquiat      12 Waipahu               82-04.00                  
 22 Makain Gervacio           SR Aiea                  81-10.00                  
 23 Daniel Odette-Spillner    12 Waipahu               75-08.00                  
 24 Mayson Foumai             11 Mililani              74-08.00                  
 25 Noah Forster              SR Radford               74-06.00                  
 26 Mica White-Hilalea        SR Aiea                  73-08.00                  
 27 Josiah Jordan             JR Aiea                  70-08.00                  
 28 Luke Reyes                11 Waipahu               69-00.00                  
 29 Jeremy Buclatin           JR Pearl City            66-04.00                  
 30 Brendan Funakoshi         SR Aiea                  64-06.00                  
 31 Malumalo Auelua           SR Radford               63-10.00                  
 32 Jacob Nichols             SR Radford               61-03.00                  
 33 Dominic Paquin            SO Radford               61-02.00                  
 34 Johan Vicente             12 Waipahu               59-04.00                  
 35 Argie Arellano            12 Waipahu               47-11.00                  
 
Event 61  Girls Shot Put Junior Varsity
================================================================================
       32-07.75  CONS State Cons
       23-00.00  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Maya Claytor               9 Mililani              28-04.00 JV               
  2 Ryan Wynder               SO Radford               27-02.00 JV               
  3 Shaniece Steer            SO Radford               26-07.50 JV               
  4 Isabelle Stobie           SO Radford               24-10.50 JV               
  5 Jocelyn Saribay           10 Waipahu               24-10.00 JV               
  6 Siatua Ulugalu            SO Pearl City            23-03.00 JV               
  7 Honey Tumaneng            10 Waipahu               22-11.00                  
  8 Ariana Love               SO Radford               22-10.00                  
  9 Tai Failauga              SO Aiea                  19-04.00                  
 10 Kiara Dozier              FR Radford               19-03.50                  
 11 Delanie Tuumalo           FR Radford               19-03.00                  
 12 Alyssa-Lei Areola         10 Waipahu               19-02.00                  
 13 Marie Agoto               10 Waipahu               18-01.00                  
 14 Sophia Stobie             FR Radford               17-08.00                  
 15 Ashlyn McGarrah           FR Radford               17-07.00                  
 16 Jadyn Davis               FR Radford               15-05.00                  
 
Event 62  Girls Shot Put Varsity
================================================================================
       32-07.75  CONS State Cons
       29-00.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Leslie Mamai-Lagafuaina   SR Aiea                  39-11.00 CONS             
  2 Gafaolaufi Ale            SR Aiea                  36-10.00 CONS             
  3 Leila Rellly              11 Mililani              34-03.00 CONS             
  4 Angelica Moli             JR Aiea                  32-08.50 CONS             
  5 Seini Pohiva              SO Pearl City            24-11.00                  
  6 Victoria Mapu             JR Pearl City            24-03.00                  
  7 Kylee Thomas              JR Pearl City            23-00.00                  
  7 Trinidi Kauvaka-Mamea     SR Aiea                  23-00.00                  
  9 Taryn Afoa                JR Pearl City            21-07.00                  
 10 Tyra Afoa                 JR Pearl City            21-01.25                  
 11 Kahealani Tomas           SR Pearl City            21-00.00                  
 12 Anamaria Ale              SR Pearl City            20-09.50                  
 13 Asia Guting               JR Pearl City            18-09.00                  
 14 Schae Yamashiro           SR Pearl City            18-06.50                  
 15 Kelsey Pong               JR Pearl City            17-10.00                  
 
Event 63  Boys Shot Put Junior Varsity
================================================================================
       41-08.25  CONS State Cons
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Israel Mann               SO Radford               36-00.00                  
  2 Dean Cabato               10 Waipahu               32-01.00                  
  3 Hunter Neubeck            FR Radford               28-00.75                  
  4 Richard Kealoha           FR Radford               27-11.00                  
  5 Lopaka Feesago            SO Pearl City            27-07.00                  
  6 Brycen Sniffen            11 Mililani              27-05.00                  
  7 Kawika Pegram             10 Waipahu               26-10.50                  
  8 Loi Ulugalu               FR Pearl City            26-09.00                  
  9 Matthew Araki             SO Pearl City            23-10.50                  
 10 Jason Vu                  SO Pearl City            21-04.50                  
 11 Nicholas Yanik            FR Radford               21-04.00                  
 
Event 64  Boys Shot Put Varsity
================================================================================
       41-08.25  CONS State Cons
       40-00.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Ferenise Lualemana        SR Aiea                  47-08.00 CONS             
  2 Jonathan Pei              JR Aiea                  44-02.50 CONS             
  3 Treau Tupuola             SR Aiea                  44-00.50 CONS             
  4 Marcus Jackson            12 Mililani              38-00.50                  
  5 Ethan-James Batalona      SR Nanakuli              35-05.00                  
  6 Matthew Keoni Aquiat      12 Waipahu               35-01.00                  
  7 Rio Claytor               12 Mililani              34-11.00                  
  8 Atarangi Moli             SR Aiea                  34-02.00                  
  9 Samuel Soto               SR Pearl City            33-07.50                  
 10 Cyrus DeRego              11 Mililani              33-00.00                  
 11 Ethan Santiago            11 Mililani              32-11.00                  
 11 Tyler Corpuz              JR Radford               32-11.00                  
 13 Johan Vicente             12 Waipahu               31-06.50                  
 14 Joshua Lomavita           SR Pearl City            31-05.00                  
 15 Ernesto Arizala           12 Waipahu               30-10.00                  
 16 Daylan Okouchi            12 Mililani              30-09.00                  
 17 Kai Vutnoski              10 Mililani              30-02.50                  
 18 Jesse Llana               SR Pearl City            30-00.00                  
 19 Makain Gervacio           SR Aiea                  29-05.50                  
 20 Daniel Odette-Spillner    12 Waipahu               29-01.50                  
 21 Lance Labuan              SR Aiea                  29-01.00                  
 22 Mica White-Hilalea        SR Aiea                  29-00.00                  
 23 Josiah Jordan             JR Aiea                  28-10.50                  
 24 LJ Vongsy                 JR Aiea                  28-08.50                  
 25 Jacob Nichols             SR Radford               28-02.00                  
 26 Julius Severs             SR Radford               27-06.00                  
 27 Micah Wong                SR Pearl City            27-00.50                  
 28 Brendan Funakoshi         SR Aiea                  26-05.50                  
 29 Jeremy Buclatin           JR Pearl City            25-09.00                  
 30 Luke Reyes                11 Waipahu               25-01.00                  
 31 Josiah Takazono           SR Pearl City            24-02.00                  
 32 Argie Arellano            12 Waipahu               24-01.00                  
 33 Dominic Paquin            SO Radford               22-01.00                  
 34 Malumalo Auelua           SR Radford               21-02.00