Licensed to Mililani High School       HY-TEK's Meet Manager 3/24/2018 07:25 PM
                      2018 Qualifying Meet #3 - 3/24/2018                      
                                 Host: Waianae                                 
                              Waipahu High School                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
          18.04  STAT State
          21.04  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
Finals
  1 Yasmine Adams             10 Mililani                 18.46 JV               
  2 Keolani Sayles            S0 Aiea                     20.26 JV               
  3 Hailey Dease              10 Mililani                 20.31 JV               
  4 Lexee Lehano               9 Mililani                 20.83 JV               
  5 Kanoelani Quintal         FR Pearl City               21.34                  
  6 Jillian Huh                9 Mililani                 21.82                  
 
Event 2  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
          17.44  STAT State
          19.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kaitlyn Shimizu           12 Mililani                 17.95 OIA              
  2 Judy Ann Cabico           11 Waipahu                  18.18 OIA              
  3 Maya Otsu                 12 Mililani                 19.01 OIA              
  4 Kaitlynn Bitonio-Domingo  12 Waipahu                  20.75                  
  5 Caralyn Yamasaki          11 Mililani                 21.49                  
 
Event 3  Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
          16.64  STAT State
          21.74  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kai Vutnoski              10 Mililani                 17.79 JV               
  2 Saege Ayala               FR Waianae                  19.76 JV               
  3 Jonah Fong-Aiu            FR Pearl City               20.11 JV               
  4 Chase Kaseli              10 Waipahu                  21.10 JV               
  5 Tyler Fernandez           SO Pearl City               22.48                  
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
          16.64  STAT State
          18.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Joshua Kobayashi          JR Pearl City               18.91                  
  2 Cornelius Mooring         11 Waipahu                  19.86                  
  3 Michael Puni              11 Waipahu                  20.04                  
  4 Christian Macias          11 Mililani                 20.33                  
  5 Kasey Kikuyama            SR Pearl City               20.57                  
  6 Ryan James Domingo        11 Mililani                 21.54                  
  7 Brennan Palani Buccat     12 Waipahu                  22.87                  
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          13.14  STAT State
          14.24  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Shanniah Correa Tripp     SO Waianae                  13.88 JV                1 
  2 Nicole Miyazono           FR Pearl City               13.89 JV                2 
  3 Savannah Breeze Miranda   S0 Aiea                     14.01 JV                4 
  4 Keolani Sayles            S0 Aiea                     14.02 JV                1 
  5 Lainey Sapla               9 Mililani                 14.06 JV                2 
  6 Meagan Tamashiro          10 Mililani                 14.12 JV                3 
  7 Reijhae Basco-Asibal      10 Mililani                 14.18 JV                4 
  8 Soraya Santos             FR Pearl City               14.27                   1 
  9 Tiffany Noda              SO Pearl City               14.33                   3 
 10 Kylie Sylva               10 Waipahu                  14.44                   1 
 11 Tiania Failauga           SO Aiea                     14.54                   2 
 12 Sierra Hirae              10 Mililani                 14.65                   3 
 13 Danica Baxa                9 Waipahu                  14.73                   4 
 14 Raeshalyn Luna            FR Waianae                  14.74                   2 
 15 Mia Anzai                 10 Mililani                 14.82                   4 
 16 Georgette Hutchinson      10 Waipahu                  14.83                   3 
 17 Alysia Goo                SO Aiea                     14.99                   4 
 18 Kayla Carabbacan          10 Waipahu                  15.02                   1 
 19 Hermaine Beltran          SO Pearl City               15.05                   4 
 20 Jillian Huh                9 Mililani                 15.16                   2 
 21 Camryn Baptista           10 Waipahu                  15.20                   1 
 22 Xyrelle Agustin           10 Waipahu                  15.32                   2 
 23 Erin Livas                 9 Mililani                 15.62                   1 
 24 Sofia Carmona              9 Mililani                 15.70                   5 
 25 Iris Ponce                FR Pearl City               16.02                   5 
 26 Princess Domingo          10 Waipahu                  16.25                   2 
 27 Angela-Marie Kakazu       SO Aiea                     16.46                   3 
 28 Caitlyn Sato              10 Mililani                 16.66                   3 
 29 Patricia Jean Cambe       10 Waipahu                  17.17                   3 
 30 Jannai Oganeku             9 Mililani                 17.48                   5 
 31 Chrystal Jade Garlitos    10 Waipahu                  17.61                   2 
 -- Jasmin Perez               9 Mililani                    FS                   1 
 
Event 6  Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          13.14  STAT State
          13.74  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Mackenzie Reed            11 Mililani                 12.85 STAT              1 
  2 Amber Tadeo-Gilbert       10 Mililani                 12.98 STAT              2 
  3 Devan Pogue               11 Mililani                 13.31 OIA               3 
  4 Ryanne Navarro            11 Mililani                 13.53 OIA               3 
  5 Shaunya Kahananui         SR Waianae                  13.65 OIA               1 
  6 Kathleen Basilio          SR Pearl City               13.93                   1 
  7 Kaitlyn Shimizu           12 Mililani                 14.23                   1 
  8 Hailey Wilson             12 Mililani                 14.27                   2 
  9 Braiesha Rosa             SR Waianae                  14.33                   2 
 10 Zaniyah McCray            SO Aiea                     14.33                   1 
 11 Kathleen Claire Francisc  12 Waipahu                  14.57                   1 
 12 Lexi Hara                 11 Mililani                 14.65                   3 
 13 Kaili Himalaya               Waialua                  14.86                   1 
 14 Tamlyn Higaki             SR Pearl City               15.05                   2 
 15 Brooke Shimabukuro        SR Aiea                     15.10                   2 
 16 Maya Otsu                 12 Mililani                 15.15                   3 
 17 Genesis Edrozo            SR Waianae                  15.41                   1 
 18 Maria Jolina Benaza       11 Waipahu                  15.49                   2 
 19 Caralyn Yamasaki          11 Mililani                 15.54                   3 
 20 Lyndsie Valdez            12 Waipahu                  15.82                   2 
 -- Noelle Teague             12 Mililani                    FS                   3 
 
Event 7  Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          11.44  STAT State
          12.24  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Kole Thurston             SO Pearl City               11.72 JV                1 
  2 Jansen York               10 Mililani                 11.99 JV                1 
  3 Devin Uyeda                9 Mililani                 12.09 JV                2 
  4 Hezekiah Salsis-Ganigan   SO Pearl City               12.24 JV                1 
  5 Mharc Remigio             10 Waipahu                  12.46                   1 
  6 Malik Brown               S0 Waianae                  12.51                   2 
  7 Saege Ayala               FR Waianae                  12.55                   1 
  7 Matteo Resonable          10 Mililani                 12.55                   4 
  9 Isidro Guiala III         10 Waipahu                  12.64                   2 
 10 Zachary Montayre           9 Mililani                 12.67                   2 
 11 Justin Benedict           SO Pearl City               12.73                   2 
 12 Tracen Higa                9 Mililani                 12.74                   1 
 13 Kody Kikuyama             SO Pearl City               12.86                   4 
 14 Zhanden Kahue-Magsanide   S0 Waianae                  12.91                   2 
 15 Quinn Kaneshiro           SO Pearl City               12.94                   5 
 16 Eric Rios                 SO Pearl City               12.95                   2 
 17 Vaisen Viloria             9 Mililani                 12.99                   3 
 18 Chase Miyagi-Machida       9 Mililani                 13.02                   3 
 19 Chad Pule                 S0 Waianae                  13.04                   3 
 20 Toa Mamea                 FR Pearl City               13.09                   3 
 21 Tyler Jay Subia            9 Waipahu                  13.19                   3 
 22 Damar Jones               FR Pearl City               13.36                   5 
 23 Benjamin Rossiello        FR Aiea                     13.40                   4 
 24 Jhon Patrick Bilen        10 Waipahu                  13.51                   4 
 25 Sho Amemiya               FR Aiea                     13.70                   3 
 26 Clyde Peters              FR Aiea                     13.72                   2 
 27 Marc Alconis              10 Waipahu                  13.90                   4 
 28 Shayden Kaleikini         FR Waianae                  13.95                   3 
 29 Kaleb Manufekai           SO Pearl City               14.03                   4 
 30 Chase Kaseli              10 Waipahu                  14.04                   1 
 31 Aldrin Rafael              9 Waipahu                  14.13                   4 
 32 Gavin Peng                SO Pearl City               14.47                   5 
 33 Mac Blue                  S0 Waianae                  14.74                   3 
 34 Jerome Castillo           10 Waipahu                  15.14                   4 
 -- Casey Ferreira Sparks     S0 Waianae                     FS                   1 
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          11.44  STAT State
          11.74  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Isaiah Harris             12 Waipahu                  11.26 STAT              1 
  2 Tony Cabral               SR Waianae                  11.59 OIA               1 
  3 Atui Valu                 SR Waianae                  11.67 OIA               1 
  4 Kaimana Swann-Merritt     SR Waianae                  11.69 OIA               2 
  5 Babu Capanang             JR Aiea                     11.71 OIA               4 
  6 Miguel Lara               SR Waianae                  11.73 OIA               2 
  7 Blaze Tores               12 Mililani                 11.75                   1 
  8 Jaycob Manuel             11 Mililani                 11.97                   1 
  9 Kendal Oya                11 Waipahu                  11.99                   2 
 10 Austin Mogote             JR Aiea                     12.02                   3 
 11 Devan Yoshimura           SR Pearl City               12.06                   2 
 12 Isaiah Asinsin            SR Pearl City               12.12                   2 
 13 Jaison-Noah Sarte-Enos    JR Pearl City               12.31                   1 
 14 J-Zen Napierala-Rose      SR Waianae                  12.36                   3 
 15 Kenneth Michael John Cab  11 Waipahu                  12.56                   3 
 16 Ayson Ganton              11 Waipahu                  12.59                   3 
 17 Christian Macias          11 Mililani                 12.72                   1 
 18 Ryan James Domingo        11 Mililani                 12.78                   2 
 19 Timoteo Sumalinog III     11 Waipahu                  12.79                   3 
 20 Brennan Palani Buccat     12 Waipahu                  12.90                   1 
 21 Sonnyboy Ringor           11 Waipahu                  13.00                   4 
 22 Iulai Amani               11 Waipahu                  13.03                   4 
 23 Alex Meksavanh            11 Waipahu                  13.04                   3 
 24 Mayson Foumai             11 Mililani                 13.17                   3 
 25 Robert Ancheta            SR Aiea                     13.39                   4 
 26 Roniel Branford Mendoza   11 Waipahu                  13.72                   4 
 27 Jacob Harris              11 Waipahu                  13.81                   4 
 28 Dustin Tomi               JR Pearl City               14.29                   3 
 29 Kaidin Lopke                 Waialua                  14.91                   2 
 -- Junior Tabangcura         JR Pearl City                  FS                   2 
 
Event 9  Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        5:22.94  STAT State
        6:15.24  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Lorraine Pedro             9 Waipahu                6:11.06 JV               
  2 Heidi Lagafuaina          10 Mililani               6:12.38 JV               
  3 Vanessa-Rhea Sao          10 Waipahu                6:40.74                  
  4 Skecynth Perlas           10 Waipahu                8:42.37                  
 
Event 10  Girls 1500 Meter Run Varsity
================================================================================
        5:22.94  STAT State
        5:45.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kaili Himalaya               Waialua                6:11.06                  
  2 Ana Rivera                JR Aiea                   6:12.38                  
  3 Shannon Kam               JR Pearl City             6:16.51                  
  4 Maya Sylva                12 Waipahu                6:28.07                  
 
Event 11  Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        4:27.54  STAT State
        5:15.24  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kainalu Pagente           FR Pearl City             4:42.15 JV               
  2 Kyle Shifflett            10 Mililani               4:51.28 JV               
  3 Mark Budiao                9 Mililani               4:54.46 JV               
  4 Donovan Young             10 Mililani               4:59.67 JV               
  5 Kevin Poepoe              S0 Waianae                5:03.11 JV               
  6 Jordan Tuttle             FR Waianae                5:05.11 JV               
  7 Trevan Kamei              SO Pearl City             5:11.32 JV               
  8 Devin Kubota              FR Pearl City             5:12.31 JV               
  9 Matthew Loo               FR Pearl City             5:14.19 JV               
 10 Shayde Tamura             FR Pearl City             5:15.44                  
 11 Jason Williams             9 Mililani               5:15.75                  
 12 Adam Ramadan               9 Mililani               5:28.78                  
 13 Clyde Peters              FR Aiea                   5:45.32                  
 14 Carl Vincent Custodio     10 Waipahu                5:47.06                  
 
Event 12  Boys 1500 Meter Run Varsity
================================================================================
        4:27.54  STAT State
        4:45.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Timothy Schiller          12 Mililani               4:32.30 OIA              
  2 Garrett Cadiz             SR Pearl City             4:49.11                  
  3 Riley Cullen              SR Pearl City             4:55.47                  
  4 Oliver Hanley                Waialua                4:57.62                  
  5 Alexander Ink             11 Mililani               5:03.23                  
  6 Ty Dylan Yang             11 Mililani               5:03.24                  
  7 Braden Okawa              SR Pearl City             5:20.78                  
  8 Jeremiah Estrada          SR Pearl City             5:49.54                  
  9 Micah Mateo               11 Waipahu                6:02.86                  
 10 Christopher James Ona     11 Waipahu                6:17.33                  
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
          53.84  STAT State
        1:05.24  JV OIA JV Championships
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Pearl City High School  'A'                           53.76 STAT             
  2 Aiea High School  'A'                                 56.80 JV               
  3 Waipahu High School  'B'                              58.04 JV               
  4 Waipahu High School  'A'                            1:05.08 JV               
 
Event 14  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
          53.84  STAT State
          58.24  OIA OIA Varsity Champ
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Mililani High School  'A'                             50.68 STAT             
  2 Waianae High School  'A'                              54.97 OIA              
  3 Waipahu High School  'A'                              57.44 OIA              
 
Event 15  Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
          45.24  STAT State
          56.04  JV OIA JV Championships
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Mililani High School  'A'                             46.80 JV               
  2 Pearl City High School  'A'                           47.59 JV               
  3 Waipahu High School  'A'                              50.46 JV               
  4 Aiea High School  'A'                                 54.13 JV               
 
Event 16  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
          45.24  STAT State
          47.24  OIA OIA Varsity Champ
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Waianae High School  'A'                              44.34 STAT             
  2 Pearl City High School  'A'                           46.58 OIA              
  3 Aiea High School  'A'                                 47.09 OIA              
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
        1:03.74  STAT State
        1:12.24  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Kenya Glenn               FR Pearl City             1:05.44 JV                2 
  2 Kaela Soberman            10 Mililani               1:06.46 JV                2 
  3 Hope Ishizaka             10 Mililani               1:06.64 JV                1 
  4 Danica Baxa                9 Waipahu                1:08.30 JV                1 
  5 Kylie Sylva               10 Waipahu                1:08.82 JV                1 
  6 Tai Phaniphon             10 Mililani               1:09.65 JV                2 
  7 Nadine Domingo             9 Waipahu                1:11.50 JV                1 
  8 Jaymie Nomura             FR Pearl City             1:12.80                   1 
  9 Georgette Hutchinson      10 Waipahu                1:13.59                   2 
 10 Ku'u Andrade              10 Waipahu                1:14.40                   1 
 11 Hermaine Beltran          SO Pearl City             1:15.62                   2 
 12 Camryn Baptista           10 Waipahu                1:16.32                   2 
 13 Xyrelle Agustin           10 Waipahu                1:17.06                   2 
 14 Alysia Goo                SO Aiea                   1:19.98                   1 
 15 Angela-Marie Kakazu       SO Aiea                   1:22.28                   2 
 
Event 18  Girls 400 Meter Dash Varsity
================================================================================
        1:03.74  STAT State
        1:07.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Imani Johnson             12 Mililani               1:04.15 OIA              
  2 Kathleen Basilio          SR Pearl City             1:07.28                  
  3 Zaniyah McCray            SO Aiea                   1:10.67                  
  4 Kyrra Ogawa               SR Pearl City             1:12.31                  
  5 Lyndsie Valdez            12 Waipahu                1:15.35                  
 
Event 19  Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          53.24  STAT State
          59.24  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Casey Ferreira Sparks     S0 Waianae                  56.19 JV                2 
  2 Isaiah Trice              10 Mililani                 56.76 JV                3 
  3 Luis Garcia                9 Mililani                 56.95 JV                1 
  4 Saege Ayala               FR Waianae                  56.97 JV                2 
  5 Emilian Rabor             SO Pearl City               58.16 JV                4 
  6 Eric Rios                 SO Pearl City               58.78 JV                1 
  7 Xavier Pilcher            10 Mililani                 58.97 JV                2 
  8 Gabriel Parrish           SO Pearl City               59.31                   4 
  9 Matteo Resonable          10 Mililani                 59.49                   2 
 10 Gabriel Kuheana           SO Pearl City               59.93                   2 
 11 Mason Dasig               FR Pearl City             1:00.33                   2 
 12 Zhanden Kahue-Magsanide   S0 Waianae                1:00.46                   1 
 13 Bryan Calabitin            9 Mililani               1:00.92                   1 
 14 Matthew Matsuo             9 Mililani               1:01.21                   2 
 15 Kevin Poepoe              S0 Waianae                1:01.36                   3 
 16 Sho Amemiya               FR Aiea                   1:01.85                   3 
 17 Chad Pule                 S0 Waianae                1:02.26                   3 
 18 Damar Jones               FR Pearl City             1:02.76                   3 
 19 Arion Ugalino              9 Mililani               1:02.78                   1 
 20 Quinn Kaneshiro           SO Pearl City             1:03.21                   4 
 21 Mako Ader                 SO Pearl City             1:03.25                   3 
 22 Nathaniel Escamilla       FR Aiea                   1:03.27                   3 
 23 Malik Brown               S0 Waianae                1:04.20                   1 
 24 Benjamin Rossiello        FR Aiea                   1:05.03                   2 
 25 Isaiah Basilio            SO Pearl City             1:05.45                   3 
 26 Michael Longoria          FR Aiea                   1:06.05                   4 
 27 Aaron Aytes                9 Mililani               1:06.85                   1 
 28 Matthew Guerrero          FR Aiea                   1:08.16                   1 
 29 Kaleb Manufekai           SO Pearl City             1:08.20                   4 
 30 Gavin Peng                SO Pearl City             1:08.97                   4 
 
Event 20  Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          53.24  STAT State
          55.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Rafal Soberman            12 Mililani                 54.27 OIA               1 
  2 Isaiah Harris             12 Waipahu                  55.11 OIA               2 
  3 Trace Pule                   Waialua                  55.48                   2 
  4 Noel Arcangel             SR Pearl City               56.36                   1 
  5 Timoteo Sumalinog III     11 Waipahu                  57.83                   2 
  6 Kenneth Michael John Cab  11 Waipahu                  58.59                   1 
  7 Oliver Hanley                Waialua                  58.62                   1 
  8 Cassen Kikuyama           JR Pearl City               59.61                   1 
  9 Inpeng Sengvilay          SR Pearl City             1:00.46                   2 
 10 Andrew Hayashi            JR Pearl City             1:06.40                   2 
 11 Kyle Maki                 JR Pearl City             1:12.24                   2 
 
Event 21  Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
          50.44  STAT State
        1:00.24  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Keolani Sayles            S0 Aiea                     55.38 JV               
  2 Yasmine Adams             10 Mililani                 55.95 JV               
  3 Jillian Huh                9 Mililani                 56.58 JV               
  4 Kanoelani Quintal         FR Pearl City               56.61 JV               
 
Event 22  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
          50.44  STAT State
          56.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kaitlyn Shimizu           12 Mililani                 51.65 OIA              
  2 Caralyn Yamasaki          11 Mililani                 57.04                  
  3 Judy Ann Cabico           11 Waipahu                  57.07                  
  4 Maya Otsu                 12 Mililani                 57.70                  
  5 Kaitlynn Bitonio-Domingo  12 Waipahu                  58.44                  
 
Event 23  Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
          43.94  STAT State
          52.24  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kai Vutnoski              10 Mililani                 45.66 JV               
  2 Jonah Fong-Aiu            FR Pearl City               47.34 JV               
  3 Chase Kaseli              10 Waipahu                  51.77 JV               
  4 Aldrin Rafael              9 Waipahu                  58.88                  
  5 Jerome Castillo           10 Waipahu                1:03.87                  
 -- Clyde Peters              FR Aiea                        FS                  
 
Event 24  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          43.94  STAT State
          46.74  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Jaycob Manuel             11 Mililani                 46.25 OIA               1 
  2 Joshua Kobayashi          JR Pearl City               47.02                   2 
  3 Christian Macias          11 Mililani                 48.12                   2 
  4 Michael Puni              11 Waipahu                  49.15                   2 
  5 Ryan James Domingo        11 Mililani                 49.72                   1 
  6 Cornelius Mooring         11 Waipahu                  49.83                   1 
  7 Trace Pule                   Waialua                  50.09                   2 
  8 Iulai Amani               11 Waipahu                  50.95                   2 
  9 Alex Meksavanh            11 Waipahu                  51.35                   1 
 10 Brennan Palani Buccat     12 Waipahu                  51.82                   2 
 11 Darin Thompson            SR Aiea                     57.26                   1 
 
Event 25  Girls 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        2:35.94  STAT State
        3:00.24  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Hope Ishizaka             10 Mililani               2:40.68 JV               
  2 Zianya Gonzalez            9 Mililani               2:42.67 JV               
  3 Angela-Marie Kakazu       SO Aiea                   3:06.38                  
  4 Chasia Del Rosario         9 Waipahu                3:07.00                  
  5 Lorraine Pedro             9 Waipahu                3:11.67                  
  6 J-Lyn Napierala-Rose      SO Waianae                3:31.72                  
 
Event 26  Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================================
        2:35.94  STAT State
        2:45.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Ana Rivera                JR Aiea                   2:51.18                  
  2 Kaili Himalaya               Waialua                2:59.23                  
  3 Shannon Kam               JR Pearl City             3:02.18                  
  4 Maya Sylva                12 Waipahu                3:09.53                  
  5 Genesis Edrozo            SR Waianae                3:33.71                  
 
Event 27  Boys 800 Meter Run Junior Varsity
===================================================================================
        2:07.54  STAT State
        2:25.24  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Luis Garcia                9 Mililani               2:13.71 JV                1 
  2 Ethan Ballou              10 Mililani               2:14.17 JV                1 
  3 Donovan Young             10 Mililani               2:22.82 JV                2 
  4 Peter Jan Ramos           10 Waipahu                2:23.50 JV                2 
  5 Kevin Poepoe              S0 Waianae                2:26.32                   1 
  6 John McCann               10 Waipahu                2:34.63                   2 
  7 Jason Williams             9 Mililani               2:34.69                   2 
  8 Shayde Tamura             FR Pearl City             2:37.04                   1 
  9 Michael Longoria          FR Aiea                   2:38.68                   2 
 10 Matthew Guerrero          FR Aiea                   2:39.14                   2 
 11 Adam Ramadan               9 Mililani               2:40.82                   1 
 12 Derek Bonilla             S0 Waianae                2:42.54                   2 
 13 Aldrin Rafael              9 Waipahu                2:48.54                   1 
 14 Kenly Tumaneng            10 Waipahu                2:50.31                   1 
 15 Clyde Peters              FR Aiea                   2:57.45                   1 
 16 Aaron Aytes                9 Mililani               2:59.77                   2 
 
Event 28  Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================================
        2:07.54  STAT State
        2:15.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Ty Dylan Yang             11 Mililani               2:19.41                  
  2 Atui Valu                 SR Waianae                2:19.42                  
  3 Alton Powell              JR Aiea                   2:21.61                  
  4 Braden Okawa              SR Pearl City             2:23.01                  
  5 Alexander Ink             11 Mililani               2:24.11                  
  6 Riley Cullen              SR Pearl City             2:24.49                  
  7 Timoteo Sumalinog III     11 Waipahu                2:30.67                  
  8 Jorden Hampton            SR Waianae                2:34.54                  
  9 Jeremiah Estrada          SR Pearl City             2:48.70                  
 10 Micah Mateo               11 Waipahu                3:00.16                  
 11 Christopher James Ona     11 Waipahu                3:01.04                  
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          27.44  STAT State
          30.24  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Savannah Breeze Miranda   S0 Aiea                     28.35 JV                1 
  2 Kenya Glenn               FR Pearl City               28.59 JV                3 
  3 Lainey Sapla               9 Mililani                 28.75 JV                1 
  4 Soraya Santos             FR Pearl City               28.85 JV                2 
  5 Nicole Miyazono           FR Pearl City               28.88 JV                3 
  6 Tiania Failauga           SO Aiea                     29.12 JV                2 
  7 Meagan Tamashiro          10 Mililani                 29.29 JV                2 
  8 Hailey Dease              10 Mililani                 29.38 JV                1 
  9 Tiffany Noda              SO Pearl City               29.45 JV                1 
 10 Kylie Sylva               10 Waipahu                  29.83 JV                2 
 11 Sierra Hirae              10 Mililani                 30.28                   2 
 12 Raeshalyn Luna            FR Waianae                  30.31                   2 
 13 Reijhae Basco-Asibal      10 Mililani                 30.44                   4 
 14 Breanna Nuesca             9 Mililani                 30.91                   3 
 15 Mia Anzai                 10 Mililani                 31.13                   4 
 16 Payton Murai               9 Mililani                 31.37                   3 
 17 Georgette Hutchinson      10 Waipahu                  31.63                   2 
 18 Jasmin Perez               9 Mililani                 31.86                   1 
 19 Jaymie Nomura             FR Pearl City               32.12                   4 
 20 Xyrelle Agustin           10 Waipahu                  32.16                   1 
 21 Kayla Carabbacan          10 Waipahu                  32.30                   2 
 22 Camryn Baptista           10 Waipahu                  32.49                   1 
 23 Princess Domingo          10 Waipahu                  32.63                   1 
 24 Erin Livas                 9 Mililani                 32.70                   4 
 25 Hermaine Beltran          SO Pearl City               32.72                   4 
 26 Moana Aquino              FR Pearl City               34.01                   4 
 27 Angela-Marie Kakazu       SO Aiea                     36.05                   3 
 
Event 30  Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          27.44  STAT State
          28.74  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Mackenzie Reed            11 Mililani                 26.47 STAT              1 
  2 Amber Tadeo-Gilbert       10 Mililani                 26.98 STAT              2 
  3 Ryanne Navarro            11 Mililani                 27.15 STAT              2 
  4 Zaniyah McCray            SO Aiea                     28.49 OIA               1 
  4 Noelle Teague             12 Mililani                 28.49 OIA               2 
  6 Kathleen Basilio          SR Pearl City               28.62 OIA               1 
  7 Hailey Wilson             12 Mililani                 30.56                   1 
  8 Lexi Hara                 11 Mililani                 31.08                   2 
  8 Braiesha Rosa             SR Waianae                  31.08                   1 
 10 Kyrra Ogawa               SR Pearl City               31.18                   2 
 11 Tamlyn Higaki             SR Pearl City               31.70                   2 
 12 Maria Jolina Benaza       11 Waipahu                  35.74                   1 
 
Event 31  Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          23.34  STAT State
          25.74  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Isaiah Trice              10 Mililani                 23.40 JV                3 
  2 Casey Ferreira Sparks     S0 Waianae                  24.18 JV                1 
  3 Kole Thurston             SO Pearl City               24.44 JV                2 
  4 Mharc Remigio             10 Waipahu                  24.75 JV                1 
  5 Jansen York               10 Mililani                 24.89 JV                1 
  6 Gabriel Parrish           SO Pearl City               24.99 JV                6 
  7 Hezekiah Salsis-Ganigan   SO Pearl City               25.12 JV                3 
  8 Devin Uyeda                9 Mililani                 25.17 JV                1 
  9 Matteo Resonable          10 Mililani                 25.48 JV                2 
 10 Emilian Rabor             SO Pearl City               25.73 JV                3 
 11 Zachary Montayre           9 Mililani                 25.93                   2 
 12 Chazton Kawelo            FR Waianae                  26.00                   3 
 13 Isidro Guiala III         10 Waipahu                  26.13                   1 
 14 Zhanden Kahue-Magsanide   S0 Waianae                  26.32                   2 
 15 Chase Miyagi-Machida       9 Mililani                 26.49                   3 
 16 Tracen Higa                9 Mililani                 26.53                   4 
 17 Damar Jones               FR Pearl City               26.55                   4 
 18 Quinn Kaneshiro           SO Pearl City               26.59                   6 
 19 Justin Benedict           SO Pearl City               26.72                   4 
 20 Eric Rios                 SO Pearl City               26.82                   3 
 21 Malik Brown               S0 Waianae                  26.90                   1 
 22 Toa Mamea                 FR Pearl City               26.90                   2 
 23 Kody Kikuyama             SO Pearl City               26.93                   5 
 24 Bryan Calabitin            9 Mililani                 26.93                   4 
 25 Vaisen Viloria             9 Mililani                 26.96                   4 
 26 Mason Dasig               FR Pearl City               27.03                   5 
 27 Tyler Jay Subia            9 Waipahu                  27.05                   4 
 28 Chad Pule                 S0 Waianae                  27.18                   3 
 29 Nathaniel Escamilla       FR Aiea                     27.24                   3 
 30 Gabriel Kuheana           SO Pearl City               27.39                   5 
 31 Sho Amemiya               FR Aiea                     27.58                   2 
 32 Matthew Matsuo             9 Mililani                 27.63                   2 
 33 Mako Ader                 SO Pearl City               27.77                   5 
 34 Arion Ugalino              9 Mililani                 27.78                   4 
 35 Jhon Patrick Bilen        10 Waipahu                  27.84                   5 
 36 Kaleb Manufekai           SO Pearl City               28.39                   6 
 37 Benjamin Rossiello        FR Aiea                     28.41                   1 
 38 Shayden Kaleikini         FR Waianae                  28.47                   2 
 39 Marc Alconis              10 Waipahu                  28.89                   5 
 40 Michael Longoria          FR Aiea                     29.44                   5 
 41 Matthew Guerrero          FR Aiea                     29.72                   1 
 42 Isaiah Basilio            SO Pearl City               29.86                   5 
 43 Tyler Fernandez           SO Pearl City               30.07                   6 
 44 Gavin Peng                SO Pearl City               30.29                   6 
 45 Mac Blue                  S0 Waianae                  31.16                   4 
 
Event 32  Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          23.34  STAT State
          24.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Blaze Tores               12 Mililani                 23.76 OIA               1 
  2 Babu Capanang             JR Aiea                     23.79 OIA               3 
  3 Hunter Knight Roman Vict  S0 Waianae                  23.79 OIA               2 
  4 Devan Yoshimura           SR Pearl City               24.00 OIA               1 
  5 Noel Arcangel             SR Pearl City               24.21 OIA               1 
  6 Inpeng Sengvilay          SR Pearl City               24.33                   3 
  7 Kendal Oya                11 Waipahu                  24.40                   1 
  8 Rafal Soberman            12 Mililani                 24.46                   2 
  9 Jaison-Noah Sarte-Enos    JR Pearl City               24.78                   2 
 10 J-Zen Napierala-Rose      SR Waianae                  25.15                   2 
 11 Kenneth Michael John Cab  11 Waipahu                  25.43                   2 
 12 LJ Vongsy                 JR Aiea                     25.48                   3 
 13 Ayson Ganton              11 Waipahu                  25.59                   3 
 14 Michael Puni              11 Waipahu                  25.74                   2 
 15 Cassen Kikuyama           JR Pearl City               25.90                   2 
 16 Brennan Palani Buccat     12 Waipahu                  26.17                   1 
 17 Alex Meksavanh            11 Waipahu                  26.61                   1 
 18 Sonnyboy Ringor           11 Waipahu                  27.15                   3 
 19 Oliver Hanley                Waialua                  27.28                   1 
 20 Andrew Hayashi            JR Pearl City               29.14                   3 
 21 Dustin Tomi               JR Pearl City               29.48                   3 
 22 Kaidin Lopke                 Waialua                  30.04                   2 
 23 Kyle Maki                 JR Pearl City               31.70                   3 
 
Event 33  Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
       11:56.04  STAT State
       14:15.24  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Heidi Lagafuaina          10 Mililani              14:21.38                  
 
Event 34  Girls 3000 Meter Run Varsity
================================================================================
       11:56.04  STAT State
       13:15.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Erisa Castillo            12 Mililani              13:44.99                  
  2 Ana Rivera                JR Aiea                  13:53.51                  
 
Event 35  Boys 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        9:57.04  STAT State
       11:35.24  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kainalu Pagente           FR Pearl City            10:09.94 JV               
  2 Ethan Ballou              10 Mililani              10:57.74 JV               
  3 Jordan Tuttle             FR Waianae               11:22.33 JV               
  4 Trevan Kamei              SO Pearl City            11:47.14                  
  5 Devin Kubota              FR Pearl City            11:47.29                  
  6 Matthew Loo               FR Pearl City            11:48.88                  
  7 Ty Fritcher               SO Pearl City            12:07.93                  
  8 John McCann               10 Waipahu               12:58.77                  
  9 Carl Vincent Custodio     10 Waipahu               13:04.74                  
 
Event 36  Boys 3000 Meter Run Varsity
================================================================================
        9:57.04  STAT State
       10:40.24  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Timothy Schiller          12 Mililani               9:50.29 STAT             
  2 Alton Powell              JR Aiea                  10:31.95 OIA              
  3 Garrett Cadiz             SR Pearl City            10:47.08                  
 
Event 37  Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
        4:30.94  STAT State
        5:10.24  JV OIA JV Championships
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Mililani High School  'A'                           4:34.65 JV               
  2 Pearl City High School  'B'                         4:37.58 JV               
  3 Aiea High School  'A'                               4:42.88 JV               
  4 Waipahu High School  'A'                            4:49.51 JV               
  5 Pearl City High School  'A'                         5:03.63 JV               
 
Event 38  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
        4:30.94  STAT State
        4:48.24  OIA OIA Varsity Champ
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Mililani High School  'A'                           4:12.29 STAT             
  2 Waipahu High School  'A'                            4:54.26                  
 -- Mililani High School  'B'                               DNF                  
 
Event 39  Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
===================================================================================
        3:43.84  STAT State
        4:07.14  JV OIA JV Championships
    School                                               Finals                  H#
===================================================================================
  1 Mililani High School  'B'                           3:51.19 JV                2 
  2 Pearl City High School  'D'                         3:55.92 JV                2 
  3 Mililani High School  'C'                           3:59.29 JV                2 
  4 Waianae High School  'A'                            4:12.62                   2 
  5 Pearl City High School  'C'                         4:15.12                   2 
  6 Waipahu High School  'B'                            4:20.05                   2 
  7 Aiea High School  'B'                               4:20.52                   2 
 
Event 40  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
===================================================================================
        3:43.84  STAT State
        3:55.24  OIA OIA Varsity Champ
    School                                               Finals                  H#
===================================================================================
  1 Mililani High School  'C'                           3:46.70 DIV                2 
  2 Aiea High School  'A'                               3:47.27 DIV                2 
  3 Waipahu High School  'B'                            4:07.57 DIV                2 
  4 Pearl City High School  'A'                         4:10.28 DIV                2 
  5 Waipahu High School  'C'                            4:31.21                    2 
 
Event 41  Girls High Jump Junior Varsity
================================================================================
        4-10.00  STAT State
        4-00.00  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Zakia Kierstedt           10 Mililani               4-06.00 JV               
  2 Hailey Dease              10 Mililani               4-04.00 JV               
  3 Yasmine Adams             10 Mililani               3-10.00                  
  4 Sofia Carmona              9 Mililani               3-08.00                  
  5 Chrystal Jade Garlitos    10 Waipahu                3-06.00                  
 -- Princess Domingo          10 Waipahu                     NH                  
 -- Jannai Oganeku             9 Mililani                    NH                  
 -- Patricia Jean Cambe       10 Waipahu                     NH                  
 
Event 42  Girls High Jump Varsity
================================================================================
        4-10.00  STAT State
        4-06.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Brooke Shimabukuro        SR Aiea                   3-10.00                  
  1 Kelsie Shibata            SR Aiea                   3-10.00                  
  3 Lily Tiefel               SR Aiea                   3-06.00                  
 
Event 43  Boys High Jump Junior Varsity
================================================================================
        5-10.00  STAT State
        4-10.00  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
 -- Noah Nappi                10 Mililani                    NH                  
 
Event 44  Boys High Jump Varsity
================================================================================
        5-10.00  STAT State
        5-06.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Reichel Vegas             11 Mililani               5-04.00                  
  1 Nayyir Muhammad           12 Mililani               5-04.00                  
  3 Micahel Enos              11 Mililani               4-10.00                  
 -- Rafal Soberman            12 Mililani                    NH                  
 -- Ty Litsey                 12 Mililani                    NH                  
 
Event 45  Girls Pole Vault Junior Varsity
================================================================================
        8-00.00  STAT State
        6-00.00  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Tabitha Myers              9 Mililani               8-00.00 STAT             
  2 Alina Fujinaka             9 Mililani               6-00.00 JV               
 -- Jiana Abela-Nakashima      9 Mililani                    NH                  
 -- Maria Segura               9 Mililani                    NH                  
 
Event 46  Girls Pole Vault Varsity
================================================================================
        8-00.00  STAT State
        6-06.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
 -- Maya Sylva                12 Waipahu                     NH                  
 
Event 47  Boys Pole Vault Junior Varsity
================================================================================
       11-06.00  STAT State
        7-06.00  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Thomas Schiller           10 Mililani               8-00.00 JV               
  2 Tyler Jay Subia            9 Waipahu                7-00.00                  
  3 Carl Vincent Custodio     10 Waipahu                6-06.00                  
 -- Matthew Rutledge          10 Mililani                    NH                  
 
Event 48  Boys Pole Vault Varsity
================================================================================
       11-06.00  STAT State
        9-06.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Isaac Dagan               10 Mililani              10-06.00 OIA              
  2 Jimmie Paeste             12 Mililani              10-00.00 OIA              
 -- Micah Mateo               11 Waipahu                     NH                  
 
Event 49  Girls Long Jump Junior Varsity
================================================================================
       15-07.75  STAT State
       13-00.00  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jasmine Abe                9 Mililani              13-06.00 JV               
  2 Tai Phaniphon             10 Mililani              13-04.00 JV               
  3 Kaela Soberman            10 Mililani              12-09.00                  
  4 Breanna Nuesca             9 Mililani              12-06.00                  
  5 Hermaine Beltran          SO Pearl City            11-08.00                  
  6 Caitlyn Sato              10 Mililani              11-03.00                  
  7 Payton Murai               9 Mililani              11-00.00                  
  8 Kanoelani Quintal         FR Pearl City            10-04.00                  
 
Event 50  Girls Long Jump Varsity
================================================================================
       15-07.75  STAT State
       14-00.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Lily Tiefel               SR Aiea                  14-02.00 OIA              
  2 Judy Ann Cabico           11 Waipahu               12-10.00                  
  3 Chloe Fong                11 Mililani              12-09.00                  
  4 Kelsie Shibata            SR Aiea                  12-08.00                  
  5 Shaunya Kahananui         SR Waianae               12-06.00                  
  6 Alexzandra Lancaster-Ban  SR Waianae               12-00.00                  
  7 Maya Claytor               9 Mililani              11-06.00                  
  8 Angelle Samoson           10 Mililani              10-07.00                  
 -- Kaitlynn Bitonio-Domingo  12 Waipahu                     ND                  
 
Event 51  Boys Long Jump Junior Varsity
================================================================================
       20-02.75  STAT State
       17-00.00  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Devin Uyeda                9 Mililani              17-10.00 JV               
  1 Casey Ferreira Sparks     S0 Waianae               17-10.00 JV               
  3 Toa Mamea                 FR Pearl City            17-09.00 JV               
  4 Tracen Higa                9 Mililani              17-07.00 JV               
  5 Vaisen Viloria             9 Mililani              16-10.00                  
  6 Mharc Remigio             10 Waipahu               15-11.50                  
  7 Malik Brown               S0 Waianae               15-10.00                  
 -- Saege Ayala               FR Waianae                     ND                  
 
Event 52  Boys Long Jump Varsity
================================================================================
       20-02.75  STAT State
       19-00.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Reichel Vegas             11 Mililani              20-08.50 STAT             
  2 Miguel Lara               SR Waianae               19-02.00 OIA              
  3 Javon Rodriguez           12 Mililani              19-00.00 OIA              
  4 Ty Litsey                 12 Mililani              18-09.50                  
  5 Junior Tabangcura         JR Pearl City            16-11.00                  
  6 Kaimana Swann-Merritt     SR Waianae               16-10.00                  
  7 Sonnyboy Ringor           11 Waipahu               16-09.00                  
  8 Inpeng Sengvilay          SR Pearl City            16-06.00                  
  9 Roniel Branford Mendoza   11 Waipahu               16-05.00                  
 10 Kendal Oya                11 Waipahu               14-09.50                  
 
Event 53  Girls Triple Jump Junior Varsity
================================================================================
       32-08.50  STAT State
       26-00.00  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jasmine Abe                9 Mililani              30-10.00 JV               
  2 Breanna Nuesca             9 Mililani              26-09.00 JV               
  3 Angelle Samoson           10 Mililani              26-01.00 JV               
  4 Payton Murai               9 Mililani              25-09.00                  
 -- Bethany Ballesteros        9 Mililani                    ND                  
 
Event 54  Girls Triple Jump Varsity
================================================================================
       32-08.50  STAT State
       28-00.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Lily Tiefel               SR Aiea                  29-00.00 OIA              
  2 Chloe Fong                11 Mililani              28-09.00 OIA              
  3 Kelsie Shibata            SR Aiea                  27-08.00                  
 
Event 55  Boys Triple Jump Junior Varsity
================================================================================
       40-02.75  STAT State
       33-00.00  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Mharc Remigio             10 Waipahu               34-00.00 JV               
 
Event 56  Boys Triple Jump Varsity
================================================================================
       40-02.75  STAT State
       37-00.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Reichel Vegas             11 Mililani              39-02.00 OIA              
  2 Ty Litsey                 12 Mililani              38-02.00 OIA              
  3 Trace Pule                   Waialua               34-03.00                  
  4 Roniel Branford Mendoza   11 Waipahu               33-08.00                  
  5 Inpeng Sengvilay          SR Pearl City            33-03.00                  
  6 Sonnyboy Ringor           11 Waipahu               33-00.00                  
 
Event 57  Girls Discus Throw Junior Varsity
================================================================================
          99-08  STAT State
          65-00  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jocelyn Saribay           10 Waipahu               86-11.00 JV               
  2 Siatua Ulugalu            SO Pearl City            82-01.00 JV               
  3 Hailey Dease              10 Mililani              79-08.00 JV               
  4 Honey Tumaneng            10 Waipahu               68-07.00 JV               
  5 Sina Matautia             FR Waianae               64-06.00                  
  6 Shanelle-Louise Nakila-T  FR Waianae               64-01.00                  
  7 Tai Failauga              SO Aiea                  56-03.00                  
  8 Alyssa-Lei Areola         10 Waipahu               47-04.00                  
  9 Marie Agoto               10 Waipahu               46-05.00                  
 10 Angel Roe-Savea           FR Waianae               43-09.00                  
 
Event 58  Girls Discus Throw Varsity
================================================================================
          99-08  STAT State
          85-00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Leslie Mamai-Lagafuaina   SR Aiea                 108-01.00 STAT             
  2 Gafaolaufi Ale            SR Aiea                  88-10.00 OIA              
  3 Leila Reilly              11 Mililani              82-09.00                  
  4 Kelsey Pong               JR Pearl City            74-02.00                  
  5 Angelica Moli             JR Aiea                  73-03.00                  
  6 Alexzandra Lancaster-Ban  SR Waianae               71-04.00                  
  7 Laulea Ho                 SR Waianae               68-00.00                  
  8 Tyra Afoa                 JR Pearl City            66-09.00                  
  9 Kylee Thomas              JR Pearl City            65-07.00                  
 10 Britney Alaiafune-Bailey  SR Waianae               60-08.00                  
 11 Jerilyn Mataia            SO Pearl City            60-00.00                  
 
Event 59  Boys Discus Throw Junior Varsity
================================================================================
         130-04  STAT State
          90-00  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Adonnis Puou              S0 Waianae              105-01.00 JV               
  2 Brycen Sniffen            11 Mililani              82-11.00                  
  3 Chazton Kawelo            FR Waianae               78-07.00                  
  4 Matthew Araki             SO Pearl City            77-00.00                  
  5 Loi Ulugalu               FR Pearl City            76-06.00                  
  6 Kawika Pegram             10 Waipahu               75-03.00                  
  7 Gavin Verzon              SO Pearl City            73-07.00                  
  8 Dean Cabato               10 Waipahu               68-07.00                  
  9 John Lee                  10 Waipahu               62-05.00                  
 10 Hunter Knight Roman Vict  S0 Waianae               62-03.00                  
 11 Jason Vu                  SO Pearl City            55-04.00                  
 
Event 60  Boys Discus Throw Varsity
================================================================================
         130-04  STAT State
         112-00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Treau Tupuola             SR Aiea                 137-10.00 STAT             
  2 Elijah Aken-Matthewson    JR Waianae              128-02.00 OIA              
  3 Ferenise Lualemana        SR Aiea                 122-07.00 OIA              
  4 Jesse Llana               SR Pearl City           109-06.00                  
  5 Donovan Lee               JR Pearl City           106-00.00                  
  6 David Hernandez           SR Waianae              105-03.00                  
  7 Atarangi Moli             SR Aiea                 104-00.00                  
  8 J-Zen Napierala-Rose      SR Waianae              103-04.00                  
  9 Marcus Jackson            12 Mililani             103-02.00                  
 10 Atui Valu                 SR Waianae              100-03.00                  
 11 Jon Laurienzo             JR Aiea                  97-05.00                  
 12 LJ Vongsy                 JR Aiea                  95-02.00                  
 13 Cyrus DeRego              11 Mililani              93-07.00                  
 14 Matthew Keoni Aquiat      12 Waipahu               93-05.00                  
 15 Daniel Odette-Spillner    12 Waipahu               92-08.00                  
 16 Samuel Soto               SR Pearl City            92-04.00                  
 17 Ernesto Arizala           12 Waipahu               91-03.00                  
 18 Lance Labuan              SR Aiea                  90-06.00                  
 19 Layton Kam                11 Mililani              89-03.00                  
 20 Kyler Navarro Hiwauli     JR Waianae               87-10.00                  
 21 Josiah Takazono           SR Pearl City            85-02.00                  
 22 Micah Wong                SR Pearl City            84-10.00                  
 23 Daylan Okouchi            12 Mililani              83-11.00                  
 24 Makain Gervacio           SR Aiea                  81-07.00                  
 25 Robert Ancheta            SR Aiea                  78-11.00                  
 26 Jordan Cacao              JR Pearl City            74-10.00                  
 27 Mayson Foumai             11 Mililani              72-11.00                  
 28 Jeremy Buclatin           JR Pearl City            70-08.00                  
 29 Jacob Harris              11 Waipahu               70-06.00                  
 30 Alakai Deboma             SR Pearl City            63-05.00                  
 31 Argie Arellano            12 Waipahu               62-06.00                  
 32 Johan Vicente             12 Waipahu               60-01.00                  
 33 Kaidin Lopke                 Waialua               58-04.00                  
 34 Brendan Funakoshi         SR Aiea                  58-03.00                  
 
Event 61  Girls Shot Put Junior Varsity
================================================================================
       32-01.00  STAT State
       23-00.00  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jocelyn Saribay           10 Waipahu               26-06.00 JV               
  2 Siatua Ulugalu            SO Pearl City            23-09.00 JV               
  3 Honey Tumaneng            10 Waipahu               23-07.00 JV               
  4 Tai Failauga              SO Aiea                  23-00.00 JV               
  5 Angel Roe-Savea           FR Waianae               22-05.00                  
  6 Shanelle-Louise Nakila-T  FR Waianae               21-02.00                  
  7 Sina Matautia             FR Waianae               21-01.00                  
  8 Alyssa-Lei Areola         10 Waipahu               17-11.00                  
  9 Marie Agoto               10 Waipahu               16-05.00                  
 
Event 62  Girls Shot Put Varsity
================================================================================
       32-01.00  STAT State
       29-00.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Leslie Mamai-Lagafuaina   SR Aiea                  41-04.00 STAT             
  2 Gafaolaufi Ale            SR Aiea                  36-09.00 STAT             
  3 Alexzandra Lancaster-Ban  SR Waianae               32-04.00 STAT             
  4 Angelica Moli             JR Aiea                  31-11.50 OIA              
  5 Jewelynn Vaoalii          SR Waianae               29-01.50 OIA              
  6 Leila Reilly              11 Mililani              28-08.50                  
  7 Britney Alaiafune-Bailey  SR Waianae               27-05.00                  
  8 Kylee Thomas              JR Pearl City            23-04.50                  
  9 Tyra Afoa                 JR Pearl City            21-03.00                  
 10 Seini Pohiva              SO Pearl City            20-06.00                  
 11 Jerilyn Mataia            SO Pearl City            19-02.50                  
 
Event 63  Boys Shot Put Junior Varsity
================================================================================
       43-09.00  STAT State
       32-00.00  JV OIA JV Championships
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Adonnis Puou              S0 Waianae               37-10.00 JV               
  2 Chazton Kawelo            FR Waianae               32-04.00 JV               
  3 Matthew Araki             SO Pearl City            31-04.00                  
  4 Dean Cabato               10 Waipahu               30-07.00                  
  5 Kawika Pegram             10 Waipahu               28-05.50                  
  6 Brycen Sniffen            11 Mililani              28-03.00                  
  6 Hunter Knight Roman Vict  S0 Waianae               28-03.00                  
  8 Loi Ulugalu               FR Pearl City            27-11.00                  
  9 Gavin Verzon              SO Pearl City            25-09.00                  
 10 John Lee                  10 Waipahu               24-08.00                  
 11 Jason Vu                  SO Pearl City            23-02.00                  
 
Event 64  Boys Shot Put Varsity
================================================================================
       43-09.00  STAT State
       40-00.00  OIA OIA Varsity Champ
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Ferenise Lualemana        SR Aiea                  51-01.00 STAT             
  2 Treau Tupuola             SR Aiea                  47-05.50 STAT             
  3 Atui Valu                 SR Waianae               42-10.50 OIA              
  4 David Hernandez           SR Waianae               42-00.50 OIA              
  5 Marcus Jackson            12 Mililani              37-01.00                  
  6 Samuel Soto               SR Pearl City            36-08.00                  
  7 Atarangi Moli             SR Aiea                  36-00.00                  
  8 Donovan Lee               JR Pearl City            35-05.50                  
  9 Jesse Llana               SR Pearl City            35-04.00                  
 10 Ernesto Arizala           12 Waipahu               33-08.00                  
 11 Mayson Foumai             11 Mililani              33-06.00                  
 12 Johan Vicente             12 Waipahu               33-05.00                  
 13 Matthew Keoni Aquiat      12 Waipahu               33-02.00                  
 14 Jon Laurienzo             JR Aiea                  32-03.00                  
 15 Lance Labuan              SR Aiea                  31-05.00                  
 16 Kyler Navarro Hiwauli     JR Waianae               31-00.00                  
 17 Robert Ancheta            SR Aiea                  30-10.00                  
 18 Daniel Odette-Spillner    12 Waipahu               30-08.00                  
 19 Daylan Okouchi            12 Mililani              30-06.00                  
 20 Trace Pule                   Waialua               30-01.50                  
 21 Makain Gervacio           SR Aiea                  29-09.50                  
 22 Jordan Cacao              JR Pearl City            29-01.50                  
 23 Layton Kam                11 Mililani              28-06.00                  
 24 Micah Wong                SR Pearl City            27-06.00                  
 25 Alakai Deboma             SR Pearl City            27-05.50                  
 26 Jeremy Buclatin           JR Pearl City            27-00.00                  
 27 Jacob Harris              11 Waipahu               26-05.00                  
 28 Brendan Funakoshi         SR Aiea                  25-01.00                  
 29 Josiah Takazono           SR Pearl City            22-07.00                  
 30 Kaidin Lopke                 Waialua               22-04.00                  
 -- Argie Arellano            12 Waipahu                     ND