Licensed to Mililani High School       HY-TEK's Meet Manager 3/26/2016 05:55 PM
             2016 Cal Track Ruby Tuesday Invitational - 3/26/2016              
                               Invitational Meet                               
                                Punahou School                                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Kamau, Brittany           JR Farrington            117-10     114-04  
  2 Graham, Maia              SR Iolani                109-11     112-08  
  3 Pacheco, Lokelani         SR Farrington            107-06     111-08  
  4 Anae, Bradina                Kahuku                107-09     107-03  
  5 Tuifua, Finausulieti      JR Kailua                 99-04     100-06  
  6 Tigilau, Aigafealofani    SO Kailua                 97-02      95-02  
  7 Burford, Madison          JR YOLI                   96-04      93-11  
  8 Calimpong-Burke, Tatjana  SR Iolani                 91-03      92-06  
  9 Salvador, Averi           JR Punahou                89-03      89-06  
 10 Fagan, Kelly              SR YOLI                   84-07      89-05  
 11 Atonio, Christine         JR Kailua                 97-06      88-06  
 12 Young-Rios, Kealani       SR AIEA                   93-01      84-07  
 13 Zamora, Dominique         JR kaiser                 84-06      79-07  
 14 Vaeatangitau, Olivia      JR St Francis             99-08      59-04  
 -- Perez-Wasson, Honey          Kahuku                 99-04         ND  
 
Event 2  Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Smith, Cole                  Unattached            172-05     162-09  
  2 Faagau, Wesley            SR KSKV                  159-00     155-11  
  3 Vea, Sione                12 Kalani                142-00     147-08  
  4 Suguturaga, Miki          JR Punahou               145-04     138-06  
  5 Tapasa, Shiloh            SR AIEA                  138-05     136-04  
  6 Pauole, Nakoa             JR KSKV                  135-02     131-00  
  7 Kapoi, Alema              SR KSKV                  143-09     129-02  
  8 Naeole, Christian         SR Iolani                124-02     128-02  
  9 Walder, Aaron             SR Punahou               130-09     115-08  
 10 Payne, Monty              JR Damien                118-01     111-07  
 11 Tabuno, Jordan            JR YOLI                  115-03     110-05  
 -- Toomalatai, Alosina       SR Pearl City            129-11       FOUL  
 -- Hauanio, Joshua           SR Iolani                133-08       FOUL  
 -- Aga, Tamatane             SR Iolani                143-10       FOUL  
 
Event 3  Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Smith, Cole                  Unattached          58-09.00   59-10.50  
  2 Kapoi, Alema              SR KSKV                54-06.50   53-07.50  
  3 Uluave, Alama             SO Punahou             43-10.00   48-10.25  
  4 Tapasa, Shiloh            SR AIEA                47-01.00   47-07.00  
  5 Aleki, Andrew                KSKV                49-01.50   47-04.00  
  6 Hauanio, Joshua           SR Iolani              49-00.00   47-00.00  
  7 Suguturaga, Miki          JR Punahou             41-10.50   46-07.75  
  8 Alualu, Freedom           JR Farrington          43-06.00   46-00.00  
  9 Vea, Sione                12 Kalani              47-01.00   45-06.75  
 10 Manewa, Randy             12 Nanakuli            44-08.00   44-09.00  
 11 Soa, Patamo               SR Punahou             43-03.00   43-10.50  
 12 Tabuno, Jordan            JR YOLI                43-05.00   43-09.00  
 13 Faagau, Wesley            SR KSKV                47-08.00   43-01.25  
 14 Payne, Monty              JR Damien              45-10.25   42-10.00  
 15 Moanuanu, Poa             JR Farrington          43-09.75   41-08.75  
 16 Matthews-Medeiros, Mauna  12 Campbell            43-01.00   41-08.25  
 17 Langi, Isikeli            12 Kalani              42-10.50   41-00.00  
 
Event 4  Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vaeatangitau, Olivia      JR St Francis          35-09.50   37-06.50  
  2 Anae, Bradina                Kahuku              38-06.00   36-07.00  
  3 Pacheco, Lokelani         SR Farrington          35-00.50   35-08.00  
  4 Fagan, Kelly              SR YOLI                35-02.75   35-05.50  
  5 Tuifua, Finausulieti      JR Kailua              34-10.50   34-05.00  
  6 Perez-Wasson, Honey          Kahuku              34-02.00   34-00.50  
  7 Burford, Madison          JR YOLI                34-09.50   34-00.00  
  8 Kamau, Brittany           JR Farrington          33-04.00   33-11.00  
  9 Tapasa, Shaddai           FR Radford             31-09.00   31-02.50  
 10 Tigilau, Aigafealofani    SO Kailua              30-07.50   31-01.50  
 11 Salvador, Averi           JR Punahou             31-03.25   30-00.00  
 12 Young-Rios, Kealani       SR AIEA                32-03.00   29-09.50  
 13 Graham, Maia              SR Iolani              31-06.50   29-02.50  
 
Event 5  Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Afoa, Kayla               JR KSKV                16-07.50   16-08.75  
  2 Chen, Jocelyn             SO SHA                 15-00.00   15-08.00  
  3 Bocobo, Caitlin           FR Hanalani            16-00.00   15-07.00  
  4 Orego, Lizbeth            12 Mililani            16-05.00   15-06.75  
  5 Watanabe, Kelly           SR Iolani              14-07.75   15-05.00  
  6 Totherow, Kailey          SR Punahou             15-06.75  J15-05.00  
  7 Venenciano, Taylor        FR Iolani              14-06.00   15-04.75  
  8 Maio, Mikiala             JR KSKV                16-02.50   15-04.00  
  9 Clemens, Pi'ikea          JR Punahou             14-08.50   15-02.50  
 10 Leong, Emily              11 Kalani              15-02.00   15-02.00  
 11 Lovell, Ariana            FR KSKV                14-08.00   13-09.50  
 12 Yamauchi, Kylie           SO Punahou             14-04.00   13-07.25  
 13 Corpuz, Jeanette          12 Campbell            15-00.00   13-07.00  
 14 Nuuanu, Kaylee            12 Nanakuli            14-07.00   13-04.50  
 15 Peart, Kiyara             JR Radford             15-05.50   12-01.75  
 
Event 6  Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Akeo, Clayce              JR MPI                 21-05.25   20-09.00  
  2 Botelho, Stokes              Kahuku              20-00.50   20-04.25  
  3 Jessop, Jonah             12 Campbell            20-07.00   19-11.25  
  4 Ching, Keola              SO KSKV                19-04.00   19-09.50  
  5 Silva, Dylan              SR KSKV                20-08.00   19-06.75  
  6 Tabary, Guillaume         12 Kalaheo             19-11.00   19-04.50  
  7 Hermosura, Carl           JR Pearl City          19-09.00   19-02.50  
  8 Banas, Brandon            SR Pearl City          20-00.50   19-00.00  
  9 Santiago, Louis              Kahuku              20-02.00   18-11.50  
 10 Richardson, Jaden         11 Kalaheo             19-03.00   18-11.00  
 11 Yahata, Cameron           FR Moanalua            19-08.00   18-06.00  
 12 Arceneaux, Cole           SO Punahou             19-06.75   18-02.00  
 13 Quinn, Mitchell           SO STL                 19-10.75   17-11.00  
 14 Hughes, Grant             JR YOLI                17-11.00   16-08.75  
 
Event 7  Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Maio, Mikiala             JR KSKV                35-10.50   34-07.25  
  2 Watanabe, Kelly           SR Iolani              33-00.00   33-03.75  
  3 Zoller, Anuenue           SR Punahou             32-09.00   32-08.75  
  4 Cabrera, Destiny          SR MPI                 32-08.75   31-08.00  
  5 Nicols, Jordyn            FR KSKV                32-05.50   31-06.50  
  6 Collis, Sophie            SR MPI                 30-10.25   30-09.50  
  7 Lane, Kaille              JR Radford             31-04.00   30-09.00  
  8 Lovell, Ariana            FR KSKV                31-05.75   30-08.25  
  9 Kaneshige, Rika           SO Punahou             30-07.75   30-01.50  
 10 Perdido, Kira             11 Campbell            32-07.00   30-01.00  
 11 Maruyama, Jenna           SO Iolani              30-11.00   27-10.00  
 -- Orego, Lizbeth            12 Mililani            33-02.00       FOUL  
 
Event 8  Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Koboyashi, Drew           SR STL                 44-03.50   42-01.75  
  2 Brady, Eamon              JR Punahou             44-03.25   41-08.00  
  3 Latu, Hirkley                Kahuku              40-01.75   41-06.50  
  4 Quinn, Mitchell           SO STL                 44-04.75   41-03.50  
  5 Norbrey, Ronald           11 Campbell            41-06.00   40-11.75  
  6 Jones, Jourdin            SR Roosevelt           40-11.00   40-07.00  
  7 Botelho, Stokes              Kahuku              40-11.50   39-05.50  
  8 Milne, Lucas              SO Punahou             39-04.25   38-09.00  
  9 Silva, Dylan              SR KSKV                39-02.00   38-00.50  
 10 Hughes, Grant             JR YOLI                37-02.00   37-11.00  
 11 Ching, Keola              SO KSKV                39-02.00   36-11.25  
 12 Rolark, Darin             11 Campbell            39-05.00   36-09.00  
 13 Warner, Kai               SR Iolani              38-05.25   35-09.50  
 
Event 9  Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 O'Handley, Kristen        JR kaiser               5-05.00    5-00.00  
  2 Jones, Ginon              JR kaiser               5-00.00   J5-00.00  
  3 Bocobo, Caitlin           FR Hanalani             4-10.00    4-10.00  
  3 Megorden, Kiki            SO Punahou              4-10.00    4-10.00  
  5 Afoa, Kayla               JR KSKV                 4-08.00   J4-10.00  
  6 Lovell, Tia               SR Punahou              4-10.00    4-08.00  
  6 Pascual, Rheann           SR AIEA                 4-10.00    4-08.00  
  8 Case, Kailyn              JR YOLI                 5-00.00   J4-08.00  
  9 Scullion, Kealoha         SO Punahou              4-06.00   J4-08.00  
  9 Hollenbeck, Hannah        SO kaiser               4-10.00   J4-08.00  
 
Event 10  Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Akeo, Clayce              JR MPI                  6-06.00    6-06.00  
  2 Hanohano-Hashimoto, Pete  SR KSKV                 6-04.00    6-04.00  
  3 Wilson, Bailey            JR Punahou              6-02.00    6-00.00  
  4 Gennero, Roman            SR Radford              5-10.00    5-10.00  
  4 Peeples, Kamui            JR Kailua               5-10.00    5-10.00  
  6 Norbrey, Ronald           11 Campbell             6-02.00   J5-10.00  
  7 Alfelor, Matt             SR Punahou              5-10.50    5-08.00  
 -- Matthews-Medeiros, Mauna  12 Campbell             5-10.00         NH  
 
Event 11  Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hintnaus, Tommi           JR kaiser              10-07.00   10-06.00  
  2 Domingo, Jaelyn           SO KSKV                 9-00.00   10-00.00  
  2 Watanabe, Kira            SO Punahou              9-06.00   10-00.00  
  4 Lee, Jessica              SR Iolani              10-06.00  J10-00.00  
  5 Zormeier, Ariana          SR YOLI                 9-06.00    9-06.00  
  6 Chan, Maya                SO Punahou              9-06.00   J9-06.00  
  7 Lum, Juliette             SO kaiser               8-06.00   J9-06.00  
  8 Dwight, Kiani             FR Punahou              9-00.00    9-00.00  
  9 Oliquiano, Jewels         12 Castle               9-00.00   J9-00.00  
  9 Johnson, Franchesca       JR KSKV                 9-00.00   J9-00.00  
 11 Futa, Donavyn             SO KSKV                 8-06.00    8-06.00  
 11 Robitaille, Kelci         JR kaiser               9-06.00    8-06.00  
 13 Ozawa, Kayla              SR Iolani               8-06.00    8-00.00  
 -- Chong, Amber              JR Punahou              9-06.00         NH  
 
Event 12  Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kimura, Maddux            JR Punahou             13-00.00   13-00.00  
  2 Bee, Taylor               12 Castle              12-06.00   12-06.00  
  3 Guzman, Adam              12 Mililani            11-06.00   12-00.00  
  4 Pahia, Dalton             12 Castle              12-06.00   11-06.00  
  4 Ewaliko, William          12 Castle              13-00.00   11-06.00  
  6 Hee, Micah                SO KSKV                11-00.00   11-00.00  
  6 Park, Tyler               SO KSKV                11-00.00   11-00.00  
  7 Thompson, Jacob           SO KSKV                11-00.00  J11-00.00  
  9 Okamura, Jarod            SO Iolani              10-06.00   10-06.00  
  9 Norbrey, Ronald           11 Campbell            11-06.00   10-06.00  
 11 Rudolph, Desta            12 Mililani            11-00.00   10-00.00  
 11 Young, Colby              JR kaiser              10-06.00   10-00.00  
 
Event 13  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Moku, Madison             SO HBA                    16.26      16.12   3 
  2 Hintnaus, Tommi           JR kaiser                 17.54      16.63   3 
  3 Zoller, Anuenue           SR Punahou                17.23      17.06   3 
  4 Lane, Kaille              JR Radford                18.11      17.40   2 
  5 Jones, Ginon              JR kaiser                 17.26      17.41   3 
  6 Santoro, Melanie          10 Mililani               18.02      17.54   2 
  7 Fuller, Mya               SO Iolani                 17.34      17.55   3 
  8 Kane, Sydney              12 Campbell               17.59      17.57   3 
  9 Usui, Aubrie              SR Iolani                 17.99      17.73   3 
 10 Woods, Cameron            10 Kalani                 18.90      17.77   1 
 11 Porter, Rovi              10 Kalani                 18.66      18.04   2 
 12 Sylva, Ciera              SR Pearl City             18.83      18.09   1 
 13 Borengasser, Kristen      JR Moanalua               18.25      18.10   2 
 14 Lowery, Lexi              FR Punahou                18.13      18.11   2 
 15 Davis, Haley              JR Radford                18.34      18.40   2 
 16 Lacio, Leinani            SO SHA                    17.73      18.46   3 
 17 Pang, Jaci lyn            JR Roosevelt              18.72      18.57   1 
 18 Pascua, Hii               JR KSKV                   18.22      18.58   2 
 19 Vegas, Rhyan              JR P5                     18.95      18.68   1 
 20 Robitaille, Kelci         JR kaiser                 18.32      19.09   2 
 21 Shimizu, Kaitlyn          10 Mililani               18.77      19.16   1 
 22 Kamalu, Kaiu              SO KSKV                   20.27      19.94   1 
 23 Sugihara, Jami               KSKV                   19.95      23.42   1 
 
Event 14  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Liu, Jonathan             SR Iolani                 16.95      14.90   2 
  2 Liana, Jonathan           SR Kapolei                15.71      15.32   3 
  3 Jessop, Jonah             12 Campbell               15.70      15.72   3 
  4 Aiu, Quade                JR KSKV                   16.08      16.06   3 
  5 Loggins, Solomon          SR Radford                17.47      16.16   2 
  6 Saltarelli, Nicholas      SR YOLI                   16.44      16.21   3 
  7 Johnson, Kevin            11 Campbell               17.23      16.22   2 
  8 Mulleitner, Payton           KSKV                   17.27      16.67   2 
  9 Greywolf, Temujin         SR Roosevelt              16.91      16.75   3 
 10 Mason, Xhavier            JR Kapolei                16.87      16.78   3 
 11 Hataishi, Bryer           SR Moanalua               16.93      16.85   3 
 12 Ah Mook Sang, Christophe  FR KSKV                   16.96      16.86   2 
 13 Santiago, Louis              Kahuku                 15.24      17.29   3 
 14 Thompson, Alexander       FR Punahou                17.95      17.37   2 
 15 Maeshiro, Preston         SR Moanalua               18.64      17.39   1 
 16 Kaniho, Joshua            JR kaiser                 18.99      17.93   1 
 17 Pregana, Jacob            SR Punahou                17.45      18.00   2 
 18 Perez, Roeden             JR kaiser                 18.73      18.05   1 
 19 Singleton, Keane           9 Campbell               19.39      18.81   1 
 20 Rubasch, Benjamin         SR Iolani                 18.44      18.86   1 
 21 Roman, Arick              SR Radford                19.71      20.65   1 
 22 Arakaki, Zachary          JR MPI                    17.72      21.23   2 
 
Event 15  Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Dulay, Tristen            12 Campbell               12.67      12.36   4 
  2 Moku, Madison             SO HBA                    12.98      12.88   4 
  3 Scullion, Kealoha         SO Punahou                13.20      12.93   3 
  4 Peart, Kiyara             JR Radford                13.10      12.93   4 
  5 Yamafuji, Alia            SO Punahou                13.21      12.94   3 
  6 Afoa, Kayla               JR KSKV                   12.70      12.95   4 
  7 Bell, Amber               SO Moanalua               13.33      12.96   3 
  8 Smith, Kameron            11 Campbell               13.14      13.05   4 
  9 Santiago, Rayna           10 Nanakuli               13.46      13.10   3 
 10 Nitta, Ani                SO Kamehameha Maui        13.02      13.17   4 
 11 Leopard, Leilani           9 Campbell               13.36      13.21   3 
 12 Cohen, Greyson            SR YOLI                   13.08      13.21   4 
 13 Marks, Briana             FR Radford                13.53      13.42   2 
 14 Warrington, Amy           FR MPI                    13.77      13.44   1 
 15 Chung, Azure               9 Kalani                 13.76      13.49   1 
 16 Maio, Mikiala             JR KSKV                   13.35      13.53   3 
 17 Warrington, Naomi         SR Moanalua               13.67      13.55   2 
 18 Amorin, Ashley Tianna     SR Pearl City             13.76      13.56   1 
 19 Pogue, Devan               9 Mililani               13.45      13.59   3 
 20 Leong, Emily              11 Kalani                 13.56      13.61   2 
 21 Plan, Jenna               FR Farrington             13.73      13.62   2 
 22 Kaohu, Mikaylah           SR KSKV                   13.00      13.62   4 
 23 Klausing, Kaylie          FR Punahou                13.61      13.70   2 
 24 Harada, Haley             JR Hanalani               13.78      13.72   1 
 25 Santiago, Reina           FR SHA                    13.74      13.76   2 
 26 Lubay, Char Mae           SO Farrington             13.62      13.78   2 
 27 Ozawa, Kayla              SR Iolani                 13.70      13.79   2 
 28 Gudoy, Gabrielle          JR MPI                    13.83      13.80   1 
 29 Chen, Jocelyn             SO SHA                    13.78      13.86   1 
 30 Wright, Tamia             10 Kalaheo                14.65      14.75   1 
 
Event 16  Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Makekau, Keoni-Kordell    SR Iolani                 11.11      11.09   4 
  2 Padron, Christian         JR Damien                 11.24      11.21   4 
  3 Valiente, Ethan           SR Roosevelt              11.44      11.21   3 
  4 Vartic, Luca              SR STL                    11.10      11.23   4 
  5 Deaski, Justin            JR KSKV                   11.30      11.27   2 
  6 Ihu, Grey                 JR P5                     11.25      11.29   4 
  7 Smith, Corey              12 Campbell               11.34      11.30   4 
  8 Quanico, Keoni            12 Kalaheo                11.28      11.31   4 
  9 Liana, Jonathan           SR Kapolei                11.44      11.53   3 
 10 Sua-Godinet, Noah         SR KSKV                   11.63      11.55   3 
 11 Daligcon, Randy           11 Kalani                 11.56      11.58   3 
 12 Pogue, Kaleo              11 Mililani               11.51      11.58   3 
 13 Faulkner-Smith, Jonathyn  SR Radford                11.77      11.61   2 
 14 Thompson, Myles           JR YOLI                   11.74      11.64   2 
 15 Manewa, Randy             12 Nanakuli               11.61      11.64   3 
 16 Ross, Jordan              SR Iolani                 11.72      11.69   2 
 17 Banas, Brandon            SR Pearl City             11.78      11.75   2 
 18 Cockett, Judd             JR Punahou                11.80      11.79   1 
 19 Koboyashi, Drew           SR STL                    11.35      11.83   4 
 20 Martin, Damon                Kamehameha Maui        11.71      11.84   2 
 21 Kamana, Noa               JR Punahou                11.94      11.86   1 
 22 Williams, Marcus          SR McKinley               11.72      11.88   2 
 23 Acorda, Christian Jay     JR Farrington             11.91      11.89   1 
 24 Park, Kualiiokalani       SO MPI                    11.50      11.92   3 
 25 Deloach, Zach                Hanalani               11.50      11.95   3 
 26 Livingston-Lopez, J. Kap  JR Damien                 11.92      11.99   1 
 27 Richardson, Jaden         11 Kalaheo                11.97      12.01   1 
 28 Soga, Shane               JR Damien                 11.40      12.01   4 
 29 Itomura, Joel             SO MPI                    11.70      12.05   2 
 30 Davis, Major              JR MPI                    12.08      12.08   1 
 31 Ono, Tanner               SO Punahou                12.00      12.09   1 
 32 Villa, Kurt               SO P5                     11.90      12.30   1 
 
Event 17  Girls 1500 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Shipman, Ava              JR SEA                  4:52.47    4:53.97   2 
  2 Brady, Teri               SR Punahou              4:57.42    4:58.67   2 
  3 Ellis, Hennessey             KSKV                 5:03.14    4:59.00   2 
  4 Jones, Jordan             SO P5                   5:02.56    5:01.22   2 
  5 Michaels, Brooke          FR Radford              5:11.47    5:06.38   2 
  6 Schiel, Mia               SO Punahou              5:03.12    5:06.64   2 
  7 Moloney, Mary             SO Radford              5:09.27    5:07.16   2 
  8 Gibbs, Lauren             12 Mililani             5:10.63    5:08.28   2 
  9 Winham, Veronica          SO SEA                  5:15.70    5:13.78   1 
 10 Ushijima, Maya            JR Iolani               5:18.56    5:14.10   1 
 11 Dodge, Caitlyn            SR Radford              5:12.89    5:16.35   2 
 12 Labrador, Jasmine         SR Roosevelt            5:25.54    5:18.75   1 
 13 Tam, Tiger                SR Punahou              5:23.84    5:19.32   1 
 14 Sekiguchi, Kokoro         JR Roosevelt            5:18.40    5:19.98   1 
 15 Roybal, Vanessa           12 Mililani             5:24.32    5:21.98   1 
 16 Kawaiaea, Caitlin         10 Nanakuli             5:13.78    5:22.71   1 
 17 Snow, Riley               SR Moanalua             5:29.29    5:23.73   1 
 18 Pinkevich, Tiffany        JR YOLI                 5:38.83    5:39.81   1 
 
Event 18  Boys 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kruse, Kaeo               SR KSKV                 4:06.32    4:03.70  
  2 Lehl, Connor              JR Punahou              4:03.13    4:07.93  
  3 Torres, Avery             11 Kalaheo              4:29.91    4:14.90  
  4 Arima, Nicholas           SO Iolani               4:22.37    4:16.27  
  5 Silva, Henry              SR YOLI                 4:21.34    4:18.85  
  6 Otero, Colby              10 Kalaheo              4:30.41    4:20.65  
  7 Mitsui, Motomasa          SR McKinley             4:23.02    4:20.99  
  8 Wysard, Jesse             JR Punahou              4:26.80    4:22.29  
  9 Wang, Jason               SO Iolani               4:32.41    4:22.71  
 10 Shaner II, Craig          SR P5                   4:29.79    4:23.31  
 11 McConnell, John           SR Kapolei              4:28.50    4:23.96  
 12 Lidstone-Cayabyab, Keola  SR KSKV                 4:32.51    4:27.94  
 13 Berry, Justin             SO St Francis           4:30.61    4:30.51  
 14 Richbow, Quincy           SR Kapolei              4:38.62    4:32.67  
 15 Tom, Gabriel              FR kaiser               4:34.61    4:38.69  
 16 Solorzano, Ricardo        FR McKinley             4:22.01    4:42.11  
 17 McCabe, Paul              JR Punahou              4:29.12    4:43.00  
 
Event 19  Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Campbell High School  'A'                           51.32      50.21   2 
     1) Smith, Kameron 11               2) Leopard, Leilani 9             
     3) Corpuz, Jeanette 12             4) Dulay, Tristen 12              
  2 Yorba Linda High School Track  'A'                             50.48   1 
  3 kaiser high school  'A'                             53.37      51.08   2 
  4 Punahou School  'A'                                 52.74      51.33   2 
  5 Nanakuli High School  'A'                           53.76      52.78   1 
     1) Morgan, Chevyn-Rae 12           2) Santiago, Rayna 10             
     3) Quiocho, Kiersten 11            4) Mangrobang, Princess 12        
  6 Moanalua High School  'A'                           53.45      53.34   2 
  7 Sacred Hearts Academy Jv/V  'A'                     54.41      53.55   1 
  8 Iolani School  'A'                                  53.25      53.70   2 
     1) Kihoi-Richardson, Alana SO      2) Ozawa, Kayla SR                
     3) Watanabe, Kelly SR              4) Hogan, Helen JR                
  9 Hawaii Baptist Academy  'A'                         55.38      54.74   1 
     1) Nakagawa, Katelyn SO            2) Wada, Ally SO                  
     3) Lorenzo, Morgan SO              4) Langford, Kallie SO            
 10 Kalaheo High School  'A'                            59.33      56.24   1 
     1) Avants, Jasmine 9               2) Avery, Kaylee 11               
     3) Cabral, Hannah 10               4) Wright, Tamia 10               
 -- Kalani High School  'A'                             53.49        DNF   2 
     1) Higaki, Chara 10                2) Chung, Azure 9                 
     3) Tsuzaki, Julia 10               4) Leong, Emily 11                
 
Event 20  Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Roosevelt High School  'A'                          44.93      44.08   2 
     1) Kahooikihala, Mana              2) Greywolf, Temujin SR           
     3) Rivera, Hector SR               4) Valiente, Ethan SR             
  2 Kahuku High School  'A'                                        44.40   2 
  3 Ksk Jv/Varsity  'A'                                 45.47      44.43   1 
  4 Damien Memorial School  'A'                         44.74      44.45   2 
     1) Lam, Scott JR                   2) Soga, Shane JR                 
     3) Livingston-Lopez, J. Kapilioha  4) Padron, Christian JR           
  5 Campbell High School  'A'                           47.41      44.56   1 
  6 Yorba Linda High School Track  'A'                             45.25   2 
  7 Kapolei High School  'A'                            45.40      45.61   2 
  8 Kalani High School  'A'                             45.77      45.96   1 
     1) Andaya, Keolaikaika 11          2) Daligcon, Randy 11             
     3) Low, Chase 12                   4) Matsuoka, Logan 10             
  9 Kalaheo High School  'A'                            44.97      45.98   2 
     1) Strait, Branden 11              2) Richardson, Jaden 11           
     3) Gribbins, Robert 10             4) Quanico, Keoni 12              
 10 Pac 5  'A'                                          46.91      46.01   1 
 11 Pearl City High School  'A'                         46.53      46.47   1 
 12 Moanalua High School  'A'                           47.04      46.51   1 
 13 Nanakuli High School  'A'                           46.07      46.81   1 
     1) Manewa, Randy 12                2) Yin, Willis                    
     3) Wong-Lonzandia, Isian 12        4) La'a, Shandon                  
 14 Farrington High School  'A'                         46.88      46.89   1 
 15 Iolani School  'A'                                  44.34      49.02   2 
     1) Liu, Alex SO                    2) Curet, Avery SO                
     3) Makekau, Keoni-Kordell SR       4) Liu, Jonathan SR               
 -- Mililani High School  'A'                           45.09        DNF   2 
 
Event 21  Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Reynolds, Maya Lee           Kihei                  58.45      58.44   3 
  2 Thomas, Ki'ana            SR Kapolei              1:00.18      59.62   3 
  3 O'Banion, Lauren          SO YOLI                 1:00.98      59.65   3 
  4 Keller, Leah              12 Mililani             1:01.37      59.92   3 
  5 Thrasher, Julianna        JR YOLI                 1:01.16    1:00.31   3 
  6 Kaohu, Mikaylah           SR KSKV                 1:00.84    1:00.83   3 
  7 Heckel, Sarah             SO YOLI                 1:00.89    1:01.32   3 
  8 Navarro, Ryanne            9 Mililani             1:02.57    1:01.36   3 
  9 Schlieman, Lily           SR Punahou              1:04.70    1:02.95   2 
 10 Johnson, Imani            10 Mililani             1:04.83    1:03.39   2 
 11 Terrell, Ashley           SO Punahou              1:04.60    1:04.23   2 
 12 Angulo, Karla             SO Radford              1:05.39    1:04.73   2 
 13 Hogan, Helen              JR Iolani               1:05.90    1:05.54   1 
 14 Pazcoguin, Kiley          SO SHA                  1:06.19    1:05.74   1 
 15 Dodge, Sarah              SR Radford              1:05.82    1:05.75   1 
 16 Vazquez, Michelle         SR Radford              1:04.49    1:05.83   2 
 17 Warrington, Amy           FR MPI                  1:06.15    1:06.70   1 
 18 Chang, Isabella           SO Iolani               1:05.22    1:06.92   2 
 19 Avery, Kaylee             11 Kalaheo              1:09.50    1:10.73   1 
 
Event 22  Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Reid III, Thomas          SR Radford                51.75      50.51   3 
  2 Tabary, Guillaume         12 Kalaheo                52.84      50.64   3 
  3 Rivas, Aaron              SO kaiser                 53.23      51.71   3 
  4 McDaniel, Jensen          SR kaiser                 52.95      51.73   3 
  5 Liu, Alex                 SO Iolani                 52.92      51.86   3 
  6 Rivera, Hector            SR Roosevelt              53.64      52.42   2 
  7 Crozier, Justice          SR Kihei                  52.67      52.65   3 
  8 Dumas, Matteo             SO Radford                53.19      52.67   3 
  9 Koeppel, Max              JR YOLI                   54.34      52.95   2 
 10 Halemano, Kaimipono          KSKV                   54.32      53.00   2 
 11 Itomura, Joel             SO MPI                    54.23      53.24   2 
 12 Jones, Jourdin            SR Roosevelt              56.13      53.27   1 
 13 Thomas II, Idris          SO Moanalua               55.91      53.33   1 
 14 Faulkner-Smith, Jonathyn  SR Radford                55.42      53.50   2 
 15 Bachiller, Nicholas       11 Campbell               54.86      54.03   2 
 16 Haas, Robert              12 Mililani               54.43      54.63   2 
 17 Ferguson, Max             SR YOLI                   55.50      54.71   1 
 18 Culp, Nicolas             12 Mililani               52.99      54.93   3 
 19 Imanaka, Jake             SO kaiser                 56.00      55.18   1 
 20 Park, Kualiiokalani       SO MPI                    56.16      55.73   1 
 
Event 23  Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Heckel, Sarah             SO YOLI                   49.64      47.79   3 
  2 Hollenbeck, Hannah        SO kaiser                 49.26      48.17   3 
  3 Tsuzaki, Julia            10 Kalani                 52.62      50.07   2 
  4 Pregana, Gab              SO Punahou                51.65      50.23   2 
  5 Quiocho, Kiersten         11 Nanakuli               51.34      50.26   3 
  6 Fuller, Mya               SO Iolani                 50.59      50.63   3 
  7 Perdido, Kira             11 Campbell               52.07      50.65   2 
  8 Russell, Olivia           SR kaiser                 51.51      50.85   3 
  9 Corpuz, Jeanette          12 Campbell               50.85      51.17   3 
 10 Lowery, Lexi              FR Punahou                53.82      51.22   1 
 11 Davis, Haley              JR Radford                52.90      51.51   2 
 12 Lacio, Leinani            SO SHA                    54.70      51.65   1 
 13 Usui, Aubrie              SR Iolani                 51.14      51.71   3 
 14 Santoro, Melanie          10 Mililani               50.98      51.97   3 
 15 Lane, Kaille              JR Radford                53.25      53.10   2 
 16 Pascua, Hii               JR KSKV                   52.69      53.78   2 
 17 Robitaille, Kelci         JR kaiser                 52.89      53.97   2 
 18 Yancey-Iokia, Savannah     9 Campbell               54.81      54.32   1 
 19 Valentine, Jamie          SR KSKV                   53.09      54.52   2 
 20 Pang, Jaci lyn            JR Roosevelt              53.28      55.34   1 
 21 Borengasser, Kristen      JR Moanalua               53.65      55.51   1 
 22 Pinkevich, Tiffany        JR YOLI                   53.28      55.58   1 
 23 Jang, So Hye              SR McKinley               54.49      55.76   1 
 
Event 24  Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Aiu, Quade                JR KSKV                   41.66      40.02   3 
  2 Liu, Jonathan             SR Iolani                 45.82      40.32   2 
  3 Jessop, Jonah             12 Campbell               41.95      40.66   3 
  4 Loggins, Solomon          SR Radford                44.30      41.45   3 
  5 Johnson, Kevin            11 Campbell               45.43      42.33   3 
  6 Greywolf, Temujin         SR Roosevelt              43.90      43.03   3 
  7 Olson, Ethan              SO Radford                45.90      43.90   2 
  8 Hataishi, Bryer           SR Moanalua               45.94      43.95   2 
  9 Kaniho, Joshua            JR kaiser                 45.83      44.46   2 
 10 Mulleitner, Payton           KSKV                   43.88      44.49   3 
 11 Pregana, Jacob            SR Punahou                44.64      44.77   3 
 12 Smith, Dathaniel          JR Kapolei                46.40      45.55   2 
 13 Saltarelli, Nicholas      SR YOLI                   44.97      45.83   1 
 14 Rubasch, Benjamin         SR Iolani                 46.10      46.21   2 
 15 Maeshiro, Preston         SR Moanalua               47.08      46.22   1 
 16 Valiente, Ethan           SR Roosevelt              43.11      46.50   3 
 17 Ah Mook Sang, Christophe  FR KSKV                   46.86      46.62   2 
 18 Singleton, Keane           9 Campbell               49.02      48.00   1 
 19 Hyde, Jason               JR Moanalua               47.86      48.22   1 
 20 Arakaki, Zachary          JR MPI                    46.98      49.04   1 
 21 Bowers, Luke              FR Punahou                47.31      52.26   1 
 
Event 25  Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shipman, Ava              JR SEA                  2:22.83    2:18.55  
  2 Kirk, Phoebe              SR SHA                  2:23.77    2:20.60  
  3 Totherow, Kailey          SR Punahou              2:30.71    2:25.61  
  4 Fujiwara, Maiya           FR Punahou              2:27.50    2:26.18  
  5 Burgess, Kuaihelani          KSKV                 2:30.25    2:30.40  
  6 Roy, Ariane               JR Iolani               2:37.96    2:30.86  
  7 Winham, Veronica          SO SEA                  2:29.01    2:33.04  
  8 Yee, Ryly                 JR P5                   2:32.71    2:34.71  
  9 Calinao, Kyra             JR Roosevelt            2:39.65    2:35.02  
 10 Ogawa, Brandi             SR Moanalua             2:43.02    2:35.48  
 11 Butz, Camryn              JR Radford              2:41.44    2:37.28  
 12 Sasaki, Kriston           SR MPI                  2:36.47    2:37.97  
 13 Wadsack-Myers, Jeanalyn   SR Pearl City           2:41.45    2:39.23  
 14 Kawaiaea, Caitlin         10 Nanakuli             2:34.01    2:43.71  
 15 Zamora, Alyssa            FR kaiser               2:43.95    2:51.83  
 
Event 26  Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tupper, David             11 Campbell             2:03.83    2:04.45  
  2 Saenz, Adan               12 Mililani             2:07.92    2:05.53  
  3 Renauld, Ikaia               Kamehameha Maui      2:05.98    2:07.13  
  4 McConnell, John           SR Kapolei              2:09.31    2:09.65  
  5 Berry, Justin             SO St Francis           2:08.16    2:09.88  
  6 Kuroiwa, Aaron            SR Punahou              2:06.35    2:10.87  
  7 Solorzano, Ricardo        FR McKinley             2:03.63    2:11.13  
  8 Imanaka, Rex              SR kaiser               2:05.24    2:11.65  
  9 Philson, Roman            JR Radford              2:11.00    2:12.81  
 10 Buto, Nicholas            SO Punahou              2:10.05    2:13.37  
 11 Matsumoto, Reagan         SR kaiser               2:10.27    2:13.46  
 12 Matlin, Ross              SR Punahou              2:08.11    2:13.78  
 13 Chin, Noah                SO Christian Acad       2:10.39    2:18.14  
 14 Wilson, Noah              SR P5                   2:12.44    2:18.32  
 15 Horikawa, Kentaro         JR kaiser               2:14.24    2:18.89  
 
Event 27  Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Dulay, Tristen            12 Campbell               25.98      25.62   3 
  2 O'Handley, Kristen        JR kaiser                 25.70      25.98   3 
  3 O'Banion, Lauren          SO YOLI                   26.75      26.46   3 
  4 Reynolds, Maya Lee           Kihei                  26.51      26.49   3 
  5 Moku, Madison             SO HBA                    26.53      26.56   3 
  6 Smith, Kameron            11 Campbell               26.65      26.56   3 
  7 Peart, Kiyara             JR Radford                27.40      26.77   2 
  8 Yamafuji, Alia            SO Punahou                26.84      26.82   3 
  9 Nitta, Ani                SO Kamehameha Maui        26.72      27.29   3 
 10 Bell, Amber               SO Moanalua               28.33      27.35   2 
 11 Cohen, Greyson            SR YOLI                   27.25      27.45   2 
 12 Santiago, Rayna           10 Nanakuli               27.94      27.49   2 
 13 Thrasher, Julianna        JR YOLI                   28.35      27.55   2 
 14 Chung, Azure               9 Kalani                 28.95      28.07   1 
 15 Amorin, Ashley Tianna     SR Pearl City             28.67      28.09   1 
 16 Manatad, Mirai            JR KSKV                   28.42      28.15   2 
 17 Pazcoguin, Kiley          SO SHA                    28.77      28.24   1 
 18 Klausing, Kaylie          FR Punahou                28.58      28.31   2 
 19 Higaki, Chara             10 Kalani                 28.92      28.50   1 
 20 Santiago, Reina           FR SHA                    28.64      28.54   2 
 21 Kihoi-Richardson, Alana   SO Iolani                 28.98      28.82   1 
 22 Venenciano, Taylor        FR Iolani                 29.17      29.10   1 
 23 Chen, Jocelyn             SO SHA                    28.71      29.57   1 
 
Event 28  Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Smith, Corey              12 Campbell               22.82      22.32   4 
  2 Ihu, Grey                 JR P5                     23.24      22.52   4 
  3 Quanico, Keoni            12 Kalaheo                22.63      22.59   4 
  4 Padron, Christian         JR Damien                 22.98      22.60   4 
  5 Curet, Avery              SO Iolani                 23.50      22.82   3 
  6 Faulkner-Smith, Jonathyn  SR Radford                24.01      23.17   3 
  7 Deaski, Justin            JR KSKV                   22.83      23.31   4 
  8 Thompson, Myles           JR YOLI                   25.45      23.66   1 
  9 Reid III, Thomas          SR Radford                23.27      23.68   4 
 10 Pogue, Kaleo              11 Mililani               23.86      23.73   3 
 11 Daligcon, Randy           11 Kalani                 24.13      23.82   3 
 12 Dumas, Matteo             SO Radford                24.30      23.83   3 
 13 Koeppel, Max              JR YOLI                   23.89      23.86   3 
 14 Crozier, Justice          SR Kihei                  23.38      23.95   4 
 15 Martin, Damon                Kamehameha Maui        24.59      23.98   2 
 16 Brady, Eamon              JR Punahou                24.66      24.04   2 
 17 Gelacio, Noah             SR KSKV                   24.73      24.12   2 
 18 Soga, Shane               JR Damien                 24.50      24.13   2 
 19 Lietzke, Zack             SO Punahou                23.97      24.17   3 
 20 Navarro, Landon           SR MPI                               24.27   1 
 21 Valladares, Andrew        11 Mililani               23.41      24.31   3 
 22 Taulapapa, Wayne          SR Punahou                24.77      24.36   1 
 23 Davis, Major              JR MPI                    24.71      24.37   2 
 24 Park, Kualiiokalani       SO MPI                    24.64      24.41   2 
 25 Bachiller, Nicholas       11 Campbell               24.66      24.43   2 
 26 Yano, Jonah               SO STL                    25.44      24.86   4 
 27 Ferguson, Max             SR YOLI                   26.12      25.16   1 
 
Event 29  Girls 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ellis, Hennessey             KSKV                11:07.75   10:59.10  
  2 Obermeyer, Noe            SR Punahou             11:21.38   11:03.51  
  3 Moloney, Mary             SO Radford             11:23.09   11:07.90  
  4 Shipman, Ava              JR SEA                 11:18.58   11:09.12  
  5 Fujiwara, Mikayla         SR Punahou             11:17.79   11:11.78  
  6 Jones, Jordan             SO P5                  11:15.78   11:15.57  
  7 Roybal, Vanessa           12 Mililani            11:14.52   11:36.91  
  8 Gibbs, Lauren             12 Mililani            11:00.84   11:45.18  
  9 Ushijima, Maya            JR Iolani              11:41.93   11:45.19  
 10 Tsuhako, Jayci            SO Punahou             11:56.08   11:47.91  
 11 Cole, Zelda               JR Iolani              12:05.77   11:55.18  
 12 Michaels, Brooke          FR Radford             11:40.34   11:58.07  
 13 Feato, Leah                  KSKV                12:04.85   12:03.23  
 14 Kawai, Kanna              SR MPI                 12:07.87   12:04.06  
 15 Groover, Isabella         SO Pearl City          12:29.65   12:05.42  
 16 Winham, Veronica          SO SEA                 11:51.98   12:07.65  
 17 Sekiguchi, Kokoro         JR Roosevelt           12:18.04   12:09.08  
 
Event 30  Boys 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kruse, Kaeo               SR KSKV                 9:03.52    9:15.55  
  2 Silva, Henry              SR YOLI                 9:17.98    9:20.70  
  3 Torres, Avery             11 Kalaheo              9:31.26    9:35.67  
  4 Otero, Colby              10 Kalaheo              9:32.48    9:37.87  
  5 Mitsui, Motomasa          SR McKinley             9:57.53    9:48.34  
  6 Richbow, Quincy           SR Kapolei              9:56.13    9:51.65  
  7 Cox, Brad                 SR kaiser               9:59.92    9:53.59  
  8 Arima, Nicholas           SO Iolani               9:16.15    9:53.75  
  9 Vigliante, Jacob          JR Radford             10:11.71    9:53.92  
 10 Wang, Jason               SO Iolani              10:01.23   10:02.10  
 11 Shaner II, Craig          SR P5                   9:50.70   10:05.02  
 12 Shiinoki, Aaron           SO Punahou              9:54.39   10:10.40  
 13 Murakami, Connor          SR Punahou             10:12.07   10:15.17  
 14 Condello, Frank           SO IPA                 10:12.73   10:43.13  
 15 Watanabe, Brent           SR Pearl City          10:12.27   10:49.85  
 16 Lidstone-Cayabyab, Keola  SR KSKV                10:02.14   11:57.89  
 
Event 31  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 kaiser high school  'A'                           4:18.18    4:11.86   2 
     1) Hollenbeck, Hannah SO           2) Lum, Juliette SO               
     3) Hintnaus, Tommi JR              4) O'Handley, Kristen JR          
  2 Yorba Linda High School Track  'A'                           4:12.71   2 
  3 Punahou School  'A'                               4:19.14    4:13.50   2 
  4 Mililani High School  'A'                         4:16.29    4:14.66   2 
  5 Radford High School  'A'                          4:23.89    4:17.43   2 
  6 Sacred Hearts Academy Jv/V  'A'                   4:21.85    4:19.90   2 
  7 Campbell High School  'A'                         4:21.73    4:23.24   2 
  8 Roosevelt High School  'A'                        4:33.65    4:28.21   1 
  9 Iolani School  'A'                                4:32.48    4:30.68   1 
 10 Nanakuli High School  'A'                         4:29.28    4:31.81   1 
 11 Kalani High School  'A'                           4:42.96    4:33.84   1 
 12 Moanalua High School  'A'                         4:37.00    4:35.81   1 
 13 Mid Pacific Institute  'A'                        4:48.89    4:44.49   1 
 
Event 32  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Iolani School  'A'                                3:34.91    3:30.69   2 
     1) Curet, Avery SO                 2) Liu, Jonathan SR               
     3) Liu, Alex SO                    4) Ross, Jordan SR                
  2 Radford High School  'A'                          3:38.31    3:31.77   2 
  3 Campbell High School  'A'                         3:34.29    3:35.34   2 
  4 kaiser high school  'A'                           3:44.45    3:35.89   2 
  5 Punahou School  'A'                               3:22.23    3:36.33   2 
  6 Roosevelt High School  'A'                        3:39.70    3:40.23   2 
  7 Kalaheo High School  'A'                          3:53.62    3:43.92   1 
  8 Yorba Linda High School Track  'A'                           3:44.39   1 
  9 Pearl City High School  'A'                       3:50.95    3:44.77   1 
 10 Damien Memorial School  'A'                       3:53.43    3:45.90   1 
 11 Mililani High School  'A'                         3:35.69    3:46.55   2 
 12 Moanalua High School  'A'                         3:51.49    3:47.56   1 
 13 Kalani High School  'A'                           3:58.93    3:48.26   1 
 14 Nanakuli High School  'A'                         3:59.63    3:56.50   1 
 15 Saint Louis School  'A'                           3:53.00    3:59.29   1