Licensed to Mililani High School       HY-TEK's Meet Manager 3/12/2016 08:34 PM
                  2016 Qualifying Meet 2 Waianae - 3/12/2016                   
                                 Host: Waianae                                 
                             Mililani High School                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================================
          16.44  AUTO State Auto
          18.04  CONS State Cons
          19.24  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
Finals
  1 Santoro, Melanie          10 Mililani                 18.36 OIA               2 
  2 Tanuvassa, Anaiah         JR Kapolei                  20.04 JV                2 
  3 Otsu, Maya                10 Mililani                 20.08 JV                2 
  4 Taylor, Jade              FR Pearl City               20.37 JV                1 
  5 Bartlett, Taimana         10 Campbell                 20.72 JV                1 
  6 Gutierrez, Elena          10 Mililani                 20.77 JV                2 
  7 Shklov, Elizabeth-Jules    9 Mililani                 20.90 JV                1 
  8 Miller, Maycee            FR Waianae                  20.96 JV                1 
  9 Shibata, Kelsie           SO AIEA                     21.01 JV                2 
 10 Basilio, Shantel Hannell  FR AIEA                     21.28 DIV               1 
 11 Graddy, Ashlyn             9 Mililani                 21.47 DIV               1 
 12 Barnes, Leilani           FR Waianae                  21.94 DIV               2 
 13 Yancey-Iokia, Savannah     9 Campbell                 23.85 DIV               2 
 
Event 2  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          16.44  AUTO State Auto
          18.04  CONS State Cons
          19.24  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Shimizu, Kaitlyn          10 Mililani                 18.80 OIA               2 
  2 Sylva, Ciera              SR Pearl City               18.87 OIA               1 
  3 Ah Nee, Jasianna          11 Campbell                 19.27 DIV               1 
  4 Faumui, Akuanani          12 Campbell                 19.43 DIV               2 
  5 Rego, Kalei               11 Mililani                 19.45 DIV               2 
  6 Perdido, Kira             11 Campbell                 19.49 DIV               2 
  7 Cook, Asanati                Waianae                  20.15 DIV               1 
  8 Kelly, Caroline           12 Mililani                 20.21 DIV               1 
  9 Hanohano-Pastushin-M, De  11 Campbell                 20.41 DIV               2 
 10 Corpuz, Jeanette          12 Campbell                 21.77 DIV               1 
 11 Sanders, Taylor              Pearl City               22.32 DIV               2 
 12 Sanchez, Joy              12 Mililani                 22.72 DIV               1 
 
Event 3  Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
          15.54  AUTO State Auto
          16.74  CONS State Cons
          18.54  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Mauga, Kana'i             SO Waianae                  17.48 OIA              
  2 Davis Jr, Keoki           SO Waianae                  18.35 OIA              
  3 Kukahiko, Trevor          FR Kapolei                  18.57 JV               
  4 O'Neal, Theopholius       SO Pearl City               20.00 JV               
  5 Singalton, Keane           9 Campbell                 20.01 JV               
  6 Evans, Remington          FR Pearl City               22.83 DIV              
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          15.54  AUTO State Auto
          16.74  CONS State Cons
          18.54  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Liana, Jonathan           SR Kapolei                  15.92 CONS              1 
  2 Mason, Xhavier            JR Kapolei                  16.87 OIA               2 
  3 Chan, JR, Glenn           SR AIEA                     18.93 DIV               2 
  4 Rajkowski, Dalton         JR Waianae                  19.06 DIV               1 
  5 Butac, Jetro              SR AIEA                     19.18 DIV               2 
  6 Ocreto, Josiah            11 Mililani                 19.41 DIV               2 
  7 Tootoo, Jerusalem         JR Waianae                  19.58 DIV               2 
  8 Tapaoan, Quentin-Tyson    12 Mililani                 19.60 DIV               2 
  9 Eliptico, Skye            SR AIEA                     19.62 DIV               1 
 10 Stokes, Ikari             FR Kapolei                  19.95 DIV               2 
 11 Weber, Dayton             JR Waianae                  20.08 DIV               2 
 12 Soares, Lovell            12 Mililani                 20.20 DIV               1 
 13 Layton, Chaz              12 Mililani                 20.47 DIV               1 
 14 Rodriguez-Wong, Yarey     12 Mililani                 20.88 DIV               1 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          12.84  AUTO State Auto
          13.34  CONS State Cons
          13.84  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Leopard, Leilani           9 Campbell                 13.36 OIA               3 
  2 Pogue, Devan               9 Mililani                 13.45 OIA               1 
  3 Caetano, Kyrie-Rae        FR AIEA                     13.83 OIA               1 
  4 Morgan, Chaunice          FR Kapolei                  13.87 JV                5 
  5 Danae, Tanner             SO Kapolei                  13.93 JV                2 
  6 Malama-Nawatani, Genesis  FR Kapolei                  14.01 JV                3 
  7 Wilson, Hailey            10 Mililani                 14.09 JV                2 
  8 Lancaster, Alexzandra     SO Waianae                  14.18 JV                1 
  9 Bonifacio, Michele        SO Kapolei                  14.25 JV                3 
 10 Ah Nee, Jasha              9 Campbell                 14.29 JV                1 
 11 Sengbounouvong, Alexandr  FR Pearl City               14.39 DIV               2 
 12 Day, Alison               10 Campbell                 14.45 DIV               4 
 13 Kilpatrick, Alyssa         9 Mililani                 14.56 DIV               3 
 14 Sims, Tehera              FR Kapolei                  14.61 DIV               5 
 15 Ordenstein, Tavia         10 Mililani                 14.64 DIV               1 
 16 Duke, Diami               FR Kapolei                  14.65 DIV               4 
 17 Chanthacham, Tionna       SO Waianae                  14.65 DIV               1 
 18 Kahanauui, Shannya           Waianae                  14.74 DIV               4 
 19 Salcedo, Kamaile           9 Mililani                 14.75 DIV               4 
 20 Taylor, Jade              FR Pearl City               14.75 DIV               3 
 21 Palama-Fuller, Isabel     SO Kapolei                  14.76 DIV               1 
 22 Talkington, Chloe         SO Waianae                  14.98 DIV               4 
 23 Castillo, Erisa           10 Mililani                 15.07 DIV               2 
 24 Fong, Chloe                9 Mililani                 15.27 DIV               2 
 25 Sua, Skykar                9 Mililani                 15.27 DIV               5 
 26 Espinueva-Manuel, Asia     9 Mililani                 15.31 DIV               3 
 27 Tandy, Leilani            FR Kapolei                  15.34 DIV               1 
 28 Lee-Kiaana, Leejan           Waianae                  15.53 DIV               3 
 29 Shibata, Kelsie           SO AIEA                     15.61 DIV               2 
 30 Kang, Min Kyoung           9 Mililani                 15.78 DIV               4 
 31 Shimabukuro, Brooke       SO AIEA                     15.86 DIV               4 
 32 Barr, Lydia               FR Kapolei                  15.88 DIV               5 
 33 Ocampo, Hannah             9 Mililani                 16.14 DIV               5 
 34 Matsumoto, Stepahanie      9 Mililani                 16.37 DIV               5 
 35 Dixon, Ariel              FR Kapolei                  16.37 DIV               4 
 36 Koahoaina, Kailee            Waianae                  16.56 DIV               3 
 37 Marietelles, Selena          Waianae                  16.89                   5 
 38 Hokoana, Ashlynn             Waianae                  18.37                   2 
 -- Lovell, Alyssa            FR Kapolei                     NT                   2 
 
Event 6  Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          12.84  AUTO State Auto
          13.34  CONS State Cons
          13.84  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Dulay, Tristen            12 Campbell                 12.67 AUTO              1 
  2 Smith, Kameron            11 Campbell                 13.16 CONS              2 
  3 Keller, Leah              12 Mililani                 13.50 OIA               1 
  4 Johnson, Imani            10 Mililani                 13.67 OIA               1 
  5 Arakaki, Kailee              Kauai                    13.71 OIA               1 
  6 Frazier, Alycia           11 Campbell                 13.86 DIV               2 
  7 Delos Santos-Miralle, Br  12 Mililani                 14.54 DIV               2 
  8 Lorenzo, Aries               Campbell                 14.72 DIV               2 
  9 Ballesteros, Blythe       10 Mililani                 14.82 DIV               2 
 10 Sanders, Taylor           SR Pearl City               14.86 DIV               1 
 11 Hernandez-Waialae, Chael  JR Kapolei                  14.87 DIV               1 
 12 Ramiscal, Gianna          11 Mililani                 15.18 DIV               1 
 13 Perry, Cait               JR Kapolei                  15.77 DIV               2 
 14 Novio, Anika              SR AIEA                     16.18 DIV               2 
 
Event 7  Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          11.14  AUTO State Auto
          11.54  CONS State Cons
          11.84  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Cabral, Tony              SO Waianae                  11.91 JV                3 
  2 Lara, Miguel              SO Waianae                  12.01 JV                3 
  3 Torres, Blaze             09 Mililani                 12.07 JV                3 
  4 Mogote, Austin            FR AIEA                     12.13 JV                1 
  5 Bardenas, Drake           10 Campbell                 12.16 JV                3 
  6 Redding, Tyrel            SO Kapolei                  12.16 JV                1 
  7 Balanque, Jeorel          10 Campbell                 12.20 JV                4 
  8 Hallums, Tamarick         10 Campbell                 12.22 JV                2 
  9 Mandac-Ewig, Cody         10 Campbell                 12.23 JV                5 
 10 Miguel, Nikeo             SO Kapolei                  12.47 DIV               3 
 11 Kamealoha, Xaistin        FR Waianae                  12.51 DIV               4 
 12 Capanang, Carlito         FR AIEA                     12.52 DIV               5 
 13 Buckingham, Vaiailoa      11 Mililani                 12.55 DIV               6 
 14 Redona, Kameron           SO Kapolei                  12.57 DIV               6 
 15 Freitas, Jesse            10 Campbell                 12.61 DIV               1 
 16 Alvarez-Ranan, Kaeo       SO Kapolei                  12.66 DIV               1 
 17 Tirado, Cooper            SO Kapolei                  12.72 DIV               7 
 18 Tamayo, Victor            10 Mililani                 12.73 DIV               1 
 19 Towne, Javen              JR Waianae                  12.74 DIV               2 
 20 Robello, Sinai            FR Kapolei                  12.77 DIV               4 
 21 Deponte, Donovan          10 Campbell                 12.81 DIV               7 
 22 Manuel, Jaycob             9 Mililani                 12.83 DIV               5 
 23 Salvido, Joshua           10 Campbell                 12.84 DIV               6 
 24 Cadiz, Garrett            SO Pearl City               12.90 DIV               1 
 25 Okamoto, Samuel           SO AIEA                     12.92 DIV               4 
 26 Davis Jr, Keoki           SO Waianae                  12.93 DIV               1 
 27 Robello, Zion             FR Kapolei                  12.94 DIV               5 
 28 Miller, Andrew            FR Kapolei                  13.02 DIV               3 
 29 Lainaz, Leonardo          10 Campbell                 13.02 DIV               2 
 30 Ramos, John Gilbert          Waianae                  13.17 DIV               5 
 31 Napierala-Rose, J-Zen     SO Waianae                  13.25 DIV               6 
 32 Lagrinas, Shadrach        SO Waianae                  13.26 DIV               5 
 33 Meyer, Ben                FR Kapolei                  13.40 DIV               2 
 33 Moreno, Keanu              9 Mililani                 13.40 DIV               7 
 35 Amphonephong, Damien      SO Kapolei                  13.44 DIV               2 
 36 Kekahuna, Calvin          JR Waianae                  13.45 DIV               7 
 37 Zubrod, Mitchell          SO Kapolei                  13.47 DIV               3 
 38 Higa, Kaysen              10 Mililani                 13.50 DIV               2 
 39 Higa, Noa                 SO Kapolei                  13.54 DIV               2 
 40 Gonzaga, Jarrance         FR Kapolei                  13.62 DIV               1 
 41 Ortiz, Blaze              SO Kapolei                  13.76                   4 
 42 Schotte, Christopher      SO Waianae                  13.85                   5 
 43 Paet, Izack               SO Kapolei                  13.89                   5 
 44 Valdez, Jonavan           SO Waianae                  14.09                   6 
 45 Hanks, Brendon            10 Mililani                 14.13                   4 
 46 Balagat, Shandell         FR AIEA                     14.36                   3 
 47 Murakami, Brayden          9 Mililani                 14.50                   4 
 48 Bagley, Antonyo           FR AIEA                     15.54                   2 
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          11.14  AUTO State Auto
          11.54  CONS State Cons
          11.84  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Smith, Corey              12 Campbell                 11.43 CONS              1 
  2 Liana, Jonathan           SR Kapolei                  11.44 CONS              1 
  3 Pogue, Kaileo             11 Mililani                 11.57 OIA               1 
  4 Freeney, Isaiah           JR Waianae                  11.68 OIA               1 
  5 Valladarei, Andrew        11 Mililani                 11.71 OIA               5 
  6 Norbrey, Ronald           11 Campbell                 11.72 OIA               2 
  7 Banas, Brandon            SR Pearl City               11.78 OIA               4 
  8 Mason, Xhavier            JR Kapolei                  11.85 DIV               2 
  9 Johnson-Slay, Fabian      11 Mililani                 11.89 DIV               2 
 10 Ieriko, Devin             11 Mililani                 11.95 DIV               1 
 11 Ventura, Bryson           12 Mililani                 11.97 DIV               1 
 12 Lee, Stanton              11 Mililani                 11.98 DIV               3 
 13 Gonsalves, Makana         JR Waianae                  12.02 DIV               4 
 14 Clemente, Keli            12 Mililani                 12.16 DIV               3 
 15 Bachiller, Nicholas       11 Campbell                 12.20 DIV               4 
 16 Tauai, Makana             12 Mililani                 12.20 DIV               3 
 17 Chapur-Ferrera, Mic       11 Mililani                 12.22 DIV               2 
 18 Pontes-Borje, Jorell      JR Waianae                  12.23 DIV               2 
 19 Keith, Ledarius           SR AIEA                     12.25 DIV               1 
 20 Mamea, Tielu              11 Mililani                 12.26 DIV               3 
 21 Ulep, Benjamin            SR AIEA                     12.27 DIV               5 
 22 Rajkowski, Dalton         JR Waianae                  12.28 DIV               3 
 23 Miller, Zachary           JR Kapolei                  12.31 DIV               2 
 24 Toomalatai, Alosina       SR Pearl City               12.47 DIV               5 
 25 Padilla, Brody            JR Pearl City               12.52 DIV               1 
 26 James-Fainga, Dante       11 Mililani                 12.55 DIV               4 
 27 Akiona, Chanson           SR Kapolei                  12.67 DIV               5 
 28 Smith, Dathaniel          JR Kapolei                  12.69 DIV               4 
 29 Covington, James          JR Kapolei                  12.70 DIV               5 
 30 Jury, Joshua              JR Waianae                  12.92 DIV               2 
 31 Sanpei, Jordan            JR Pearl City               12.95 DIV               3 
 32 Bardon, Kainoa            SR Kapolei                  12.97 DIV               3 
 33 Factora, Tommy            11 Mililani                 13.06                   4 
 34 Knight, Adrian            11 Mililani                 13.11                   4 
 35 Nacnac, Michael           SR Pearl City               13.16                   2 
 36 Ramos, John Gilbert          Waianae                  13.29                   5 
 37 Hara, Kalen               11 Mililani                 13.33                   5 
 38 Roldon-Ramo, Rylan        JR AIEA                     14.03                   3 
 
Event 9  Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        5:03.14  AUTO State Auto
        5:17.84  CONS State Cons
        5:44.24  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Valeriano, Samantha        9 Campbell               5:41.11 OIA              
  2 Rivera, Ana               FR AIEA                   5:44.23 OIA              
  3 Ogawa, Kyrra              SO Pearl City             5:53.42 JV               
  4 Groover, Isabella         SO Pearl City             5:54.98 JV               
  5 Hashimoto, Katie          10 Mililani               5:58.87 JV               
  6 Oshiro, Kaila             FR Pearl City             6:05.46 JV               
  7 Yasutake, Kara            SO Pearl City             6:10.27 JV               
  8 Hwang, Ashley             SO Pearl City             6:12.15 JV               
  9 Takazono, Kyla            SO Pearl City             6:27.04 JV               
 10 Kam, Shannon              FR Pearl City             6:42.76 DIV              
 11 Logsdon, Kamomikea         9 Campbell               6:47.61 DIV              
 
Event 10  Girls 1500 Meter Run Varsity
================================================================================
        5:03.14  AUTO State Auto
        5:17.84  CONS State Cons
        5:44.24  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Gibbs, Lauren             12 Mililani               5:10.63 CONS             
  2 Roybal, Vanessa           12 Mililani               5:29.64 OIA              
  3 Caranto, Kiana            12 Mililani               5:33.75 OIA              
  4 Borges, Alexandria        JR Kapolei                5:36.58 OIA              
  5 Tsuruta, Kinsey           11 Mililani               5:36.93 OIA              
  6 Borges, Alicia            JR Kapolei                5:37.78 OIA              
  7 Wadsack-Myers, Jeanalyn   SR Pearl City             5:41.42 OIA              
  8 Schiller, Brandee         12 Mililani               5:47.01 DIV              
  9 Hoeft, Maya               11 Mililani               5:51.57 DIV              
 10 Takazono, Kyla            SO Pearl City             6:01.77 DIV              
 11 Valeriano, Emma           11 Campbell               6:19.81 DIV              
 12 Lamug, Abigail            12 Campbell               6:45.12 DIV              
 13 Hirsch, Anna              11 Campbell               6:50.49 DIV              
 14 Abarquez, Precious        11 Campbell               7:14.06                  
 15 Guillermo, Amanda         11 Campbell               7:32.84                  
 
Event 11  Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        4:17.34  AUTO State Auto
        4:28.64  CONS State Cons
        4:47.04  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Schiller, Timothy         10 Mililani               4:42.91 OIA              
  2 Wren, Samuel                 Kapolei                5:03.58 JV               
  3 Cullen, Riley             SO Pearl City             5:05.61 DIV              
  4 Cadiz, Garrett            SO Pearl City             5:08.87 DIV              
  5 Balbas, Patrick           10 Campbell               5:11.28 DIV              
  6 Tupper, Dylan              9 Campbell               5:14.48 DIV              
  7 Bue, Noah                 FR Pearl City             5:21.96 DIV              
  8 Powell, Alton             FR AIEA                   5:23.60 DIV              
  9 Okawa, Braden             SO Pearl City             5:34.30 DIV              
 10 Hampton, Jordan           SO Waianae                5:36.50 DIV              
 11 Vang, Kong-Mong           10 Campbell               5:43.54 DIV              
 12 Cruz, Robert              10 Campbell               5:44.16 DIV              
 13 Hauhio, Paris             FR Kapolei                6:00.42 DIV              
 14 Kuroiwa, Joshua           FR Pearl City             6:00.44 DIV              
 15 Tomi, Dustin              FR Pearl City             6:25.97                  
 16 Alonzo, Alvarez           SO Kapolei                7:01.37                  
 17 Estrada, Jeremiah         SO Pearl City             7:31.51                  
 
Event 12  Boys 1500 Meter Run Varsity
================================================================================
        4:17.34  AUTO State Auto
        4:28.64  CONS State Cons
        4:47.04  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Beters, Pathrick          JR Kapolei                4:35.82 OIA              
  2 Richbow, Quincy           SR Kapolei                4:39.96 OIA              
  3 Jovero, Jalen             JR Kapolei                4:42.60 OIA              
  4 Watanabe, Brent           SR Pearl City             4:44.20 OIA              
  5 Stiles, Tyler             11 Mililani               4:47.35 DIV              
  6 Abramo, Elijah            11 Mililani               4:52.11 DIV              
  7 Chang, Jacob              12 Mililani               4:56.16 DIV              
  8 Yonamine, Evan            12 Mililani               4:59.15 DIV              
  9 Delos Reyes, Justin       SR Kapolei                5:12.21 DIV              
 10 Filisi, Filipo            SR Waianae                5:22.94 DIV              
 11 Ohira, Cody               12 Mililani               5:29.83 DIV              
 12 Lum, Alexander            JR Pearl City             5:36.51                  
 13 Gonsalves, Makana         JR Waianae                5:49.19                  
 14 Leggett, Baylee           11 Campbell               5:50.96                  
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
          51.34  AUTO State Auto
          54.94  CONS State Cons
          58.24  OIA OIA Varsity
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Kapolei High School  'A'                              54.00 CONS             
  2 Campbell High School  'A'                             56.73 OIA              
  3 Aiea HS  'A'                                          58.84 JV               
 -- Mililani High School  'A'                                DQ                  
 -- Waianae High School  'A'                                 DQ                  
 
Event 14  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
          51.34  AUTO State Auto
          54.94  CONS State Cons
          58.24  OIA OIA Varsity
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Campbell High School  'A'                             51.32 AUTO             
 
Event 15  Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
          44.14  AUTO State Auto
          46.84  CONS State Cons
          47.24  OIA OIA Varsity
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Waianae High School  'A'                              47.40 JV               
  2 Campbell High School  'A'                             47.94 JV               
  3 Mililani High School  'A'                             48.35 JV               
  4 Campbell High School  'B'                             48.80 JV               
  5 Waianae High School  'B'                              50.70 JV               
  6 Aiea HS  'A'                                          50.73 JV               
 
Event 16  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
          44.14  AUTO State Auto
          46.84  CONS State Cons
          47.24  OIA OIA Varsity
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Mililani High School  'A'                             45.09 CONS             
  2 Waianae High School  'A'                              46.68 CONS             
  3 Kapolei High School  'A'                              46.93 OIA              
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
        1:00.74  AUTO State Auto
        1:03.84  CONS State Cons
        1:07.24  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Bonifacio, Michele        SO Kapolei                1:05.97 OIA               1 
  2 Morgan, Chaunice          FR Kapolei                1:09.73 JV                1 
  2 Duke, Diami               FR Kapolei                1:09.73 JV                1 
  4 Shimabukuro, Brooke       SO AIEA                   1:10.14 JV                1 
  5 Takaki, Amy               10 Mililani               1:10.82 JV                2 
  6 Inay, Faith                9 Campbell               1:11.36 JV                2 
  7 Palama-Fuller, Isabel     SO Kapolei                1:11.73 JV                1 
  8 Tandy, Leilani            FR Kapolei                1:12.61 DIV               2 
  9 Caetano, Kyrie-Rae        FR AIEA                   1:13.39 DIV               2 
 10 Sengbounouvong, Alexandr  FR Pearl City             1:14.63 DIV               1 
 11 Sabado, Chyna-Rose        10 Campbell               1:15.98 DIV               2 
 12 Dixon, Ariel              FR Kapolei                1:19.33 DIV               2 
 13 Sims, Tehera              FR Kapolei                1:20.37 DIV               2 
 14 Barr, Lydia               FR Kapolei                1:21.71 DIV               2 
 
Event 18  Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
        1:00.74  AUTO State Auto
        1:03.84  CONS State Cons
        1:07.24  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Thomas, Ki'ana            SR Kapolei                1:00.18 AUTO              1 
  2 Keller, Leah              12 Mililani               1:01.76 CONS              1 
  3 Johnson, Imani            10 Mililani               1:04.99 OIA               2 
  4 Lorenzo, Aries               Campbell               1:07.28 DIV               1 
  5 Yiu, Sue Yee              11 Mililani               1:09.43 DIV               2 
  6 Lesane, Celine            12 Campbell               1:09.69 DIV               2 
  7 Rabor, Elfa               SR Pearl City             1:12.39 DIV               1 
  8 Hernandez-Waialae, Chael  JR Kapolei                1:13.00 DIV               2 
  9 Conley, Kayla             JR Kapolei                1:13.39 DIV               1 
 10 Perry, Cait               JR Kapolei                1:18.13 DIV               2 
 
Event 19  Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          51.84  AUTO State Auto
          53.44  CONS State Cons
          55.24  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Redding, Tyrel            SO Kapolei                  56.51 JV                4 
  2 Tamam, Ian                 9 Mililani                 57.11 JV                4 
  3 Miyamura, Dylan            9 Mililani                 57.77 JV                2 
  4 Bardenas, Drake           10 Campbell                 58.23 JV                3 
  5 Balanque, Jeorel          10 Campbell                 58.23 JV                5 
  6 Mandac-Ewig, Cody         10 Campbell                 58.49 JV                5 
  7 Alvarez-Ranan, Kaeo       SO Kapolei                  58.67 JV                1 
  8 Roberts, Noah             10 Campbell                 58.98 JV                3 
  9 Torres, Fidel              9 Campbell                 59.08 DIV               4 
 10 Freitas, Jesse            10 Campbell                 59.43 DIV               1 
 11 Capanang, Carlito         FR AIEA                     59.72 DIV               5 
 12 Hallums, Tamarick         10 Campbell                 59.81 DIV               1 
 13 Stokes, Ikari             FR Kapolei                1:00.10 DIV               2 
 14 Mogote, Austin            FR AIEA                   1:00.44 DIV               4 
 15 Combes, Kai                9 Mililani               1:00.55 DIV               3 
 16 Robello, Sinai            FR Kapolei                1:00.88 DIV               4 
 17 Robello, Zion             FR Kapolei                1:01.08 DIV               5 
 18 Diamond, Elijah            9 Mililani               1:01.18 DIV               1 
 19 Kaplan, Kyle               9 Campbell               1:01.62 DIV               4 
 20 Evangalista, Dayne        SO Waianae                1:01.87 DIV               5 
 21 Miller, Andrew            FR Kapolei                1:02.25 DIV               3 
 22 Zubrod, Mitchell          SO Kapolei                1:02.40 DIV               2 
 23 Cagasan, Justin           FR Pearl City             1:02.43 DIV               1 
 24 Amphonephong, Damien      SO Kapolei                1:02.50 DIV               2 
 25 Meyer, Ben                FR Kapolei                1:02.82 DIV               3 
 26 Cabel, Isaiah             FR Campbell               1:02.90 DIV               6 
 27 Lainaz, Leonardo          10 Campbell               1:03.38 DIV               3 
 28 Fergueson, Colin           9 Campbell               1:03.50 DIV               2 
 29 Okamoto, Samuel           SO AIEA                   1:04.19 DIV               2 
 30 Stephenson, Kainoa        10 Campbell               1:05.04 DIV               4 
 31 Kaichi, Ka-Noa             9 Campbell               1:05.94 DIV               6 
 32 Kobayashi, Joshua         FR Pearl City             1:06.04 DIV               3 
 33 Asato, Jarrid-Paul         9 Campbell               1:06.04 DIV               2 
 34 Higa, Noa                 SO Kapolei                1:06.60                   1 
 35 Gonzaga, Jarrance         FR Kapolei                1:06.68                   1 
 36 Kidani, Nathan            10 Campbell               1:06.87                   6 
 37 Miguel, Nikeo             SO Kapolei                1:11.73                   6 
 38 Jones, Izaiah             FR Pearl City             1:13.44                   2 
 39 Bagley, Antonyo           FR AIEA                   1:15.40                   1 
 40 Balagat, Shandell         FR AIEA                   1:16.26                   3 
 
Event 20  Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          51.84  AUTO State Auto
          53.44  CONS State Cons
          55.24  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Culp, Nicolas             12 Mililani                 52.99 CONS              1 
  2 Norbrey, Ronald           11 Campbell                 54.10 OIA               1 
  3 Tupper, David             11 Campbell                 54.83 OIA               1 
  4 Bachiller, Nicholas       11 Campbell                 54.86 OIA               2 
  5 Haas, Robert              12 Mililani                 55.01 OIA               1 
  6 Howard, Hamilton          11 Mililani                 55.29 DIV               2 
  7 Folger, Karriem              Campbell                 55.66 DIV               2 
  8 Chapur-Ferrera, Mic       11 Mililani                 56.34 DIV               2 
  9 Keith, Ledarius           SR AIEA                     56.36 DIV               1 
 10 McConnell, John           SR Kapolei                  56.64 DIV               1 
 11 Padilla, Brody            JR Pearl City               57.15 DIV               2 
 12 Miller, Zachary           JR Kapolei                  57.22 DIV               2 
 13 Boykins, Jarian           JR Pearl City               57.38 DIV               2 
 14 Shimomura, Justin         JR Pearl City             1:02.43 DIV               1 
 15 Roldon-Ramo, Rylan        JR AIEA                   1:08.66                   2 
 
Event 21  Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================================
          48.54  AUTO State Auto
          52.34  CONS State Cons
          56.24  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Santoro, Melanie          10 Mililani                 50.98 CONS              1 
  2 Yancey-Iokia, Savannah     9 Campbell                 54.81 OIA               2 
  3 Lancaster, Alexzandra     SO Waianae                  56.40 JV                1 
  4 Bartlett, Taimana         10 Campbell                 56.44 JV                1 
  5 Gutierrez, Elena          10 Mililani                 56.79 JV                2 
  6 Basilio, Shantel Hannell  FR AIEA                     57.77 JV                2 
  7 Shklov, Elizabeth-Jules    9 Mililani                 58.53 JV                1 
  8 Miller, Maycee            FR Waianae                  59.96 JV                2 
  9 Barnes, Leilani           FR Waianae                  59.98 JV                1 
 10 Taylor, Jade              FR Pearl City             1:01.46 DIV               1 
 11 Graddy, Ashlyn             9 Mililani               1:02.10 DIV               2 
 12 Santana, Ilana            FR Waianae                1:06.29 DIV               2 
 13 Rice, Kayla               SO Waianae                1:06.55 DIV               2 
 14 Shibata, Kelsie           SO AIEA                   1:08.63                   1 
 
Event 22  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          48.54  AUTO State Auto
          52.34  CONS State Cons
          56.24  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Perdido, Kira             11 Campbell                 52.07 CONS              2 
  2 Ah Nee, Jasianna          11 Campbell                 55.27 OIA               1 
  3 Shimizu, Kaitlyn          10 Mililani                 56.56 DIV               2 
  4 Kane, Sydney              12 Campbell                 57.44 DIV               2 
  5 Faumui, Akuanani          12 Campbell                 59.01 DIV               1 
  6 Sanders, Taylor           SR Pearl City               59.56 DIV               2 
  7 Sylva, Ciera              SR Pearl City               59.92 DIV               1 
  8 Sanchez, Joy              12 Mililani               1:02.28 DIV               1 
 
Event 23  Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
          41.64  AUTO State Auto
          43.84  CONS State Cons
          47.24  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Singalton, Keane           9 Campbell                 48.01 JV               
  2 Kukahiko, Trevor          FR Kapolei                  49.62 JV               
  3 O'Neal, Theopholius       SO Pearl City               50.10 JV               
  4 Evans, Remington          FR Pearl City               54.04 DIV              
 
Event 24  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          41.64  AUTO State Auto
          43.84  CONS State Cons
          47.24  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Layton, Chaz              12 Mililani                 47.31 DIV               2 
  2 Smith, Dathaniel          JR Kapolei                  47.57 DIV               1 
  3 Pontes-Borje, Jorell      JR Waianae                  47.78 DIV               2 
  4 Soares, Lovell            12 Mililani                 47.95 DIV               1 
  5 Weber, Dayton             JR Waianae                  48.07 DIV               1 
  6 Eliptico, Skye            SR AIEA                     48.64 DIV               2 
  7 Ocreto, Josiah            11 Mililani                 49.01 DIV               2 
  8 Butac, Jetro              SR AIEA                     50.06                   2 
  9 Tapaoan, Quentin-Tyson    12 Mililani                 50.08                   1 
 10 Chan, JR, Glenn           SR AIEA                     51.64                   1 
 
Event 25  Girls 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        2:27.14  AUTO State Auto
        2:33.64  CONS State Cons
        2:49.04  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Hashimoto, Katie          10 Mililani               2:46.03 OIA              
  2 Ogawa, Kyrra              SO Pearl City             2:49.40 JV               
  3 Inay, Faith                9 Campbell               2:53.24 JV               
  4 Oshiro, Kaila             FR Pearl City             2:54.73 JV               
  5 Day, Alison               10 Campbell               3:00.37 DIV              
  6 Sabado, Chyna-Rose        10 Campbell               3:10.26 DIV              
  7 Takazono, Kyla            SO Pearl City             3:12.33 DIV              
  8 Batar, Serena             SO Kapolei                3:12.95 DIV              
 
Event 26  Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================================
        2:27.14  AUTO State Auto
        2:33.64  CONS State Cons
        2:49.04  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Wadsack-Myers, Jeanalyn   SR Pearl City             2:41.45 OIA              
  2 Borges, Alexandria        JR Kapolei                2:44.21 OIA              
  3 Borges, Alicia            JR Kapolei                2:44.60 OIA              
  4 Ching, Cody               12 Mililani               2:45.74 OIA              
  5 Roybal, Vanessa           12 Mililani               2:48.91 OIA              
  6 Tsuruta, Kinsey           11 Mililani               2:49.97 DIV              
  7 Lesane, Celine            12 Campbell               2:50.96 DIV              
  8 Schiller, Brandee         12 Mililani               2:51.00 DIV              
  9 Hoeft, Maya               11 Mililani               2:54.34 DIV              
 10 Valeriano, Emma           11 Campbell               2:58.61 DIV              
 11 Hirsch, Anna              11 Campbell               3:10.46 DIV              
 12 Guillermo, Amanda         11 Campbell               3:39.14                  
 
Event 27  Boys 800 Meter Run Junior Varsity
===================================================================================
        2:04.64  AUTO State Auto
        2:08.34  CONS State Cons
        2:16.24  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Lancaster, Kyrus          10 Campbell               2:13.95 OIA               1 
  2 Roberts, Noah             10 Campbell               2:18.84 JV                1 
  3 Diamond, Elijah            9 Mililani               2:20.14 JV                1 
  4 Beters, Micah             FR Kapolei                2:22.81 JV                1 
  5 Wren, Samuel                 Kapolei                2:25.56 DIV               1 
  6 Kaplan, Kyle               9 Campbell               2:25.70 DIV               1 
  7 Miyamura, Dylan            9 Mililani               2:25.72 DIV               2 
  8 Okawa, Braden             SO Pearl City             2:27.89 DIV               1 
  9 Ruck Vega, Alejandro      11 Mililani               2:30.46 DIV               2 
 10 Darny, Beau               FR Kapolei                2:30.96 DIV               1 
 11 Balbas, Patrick           10 Campbell               2:31.52 DIV               1 
 12 Fergueson, Colin           9 Campbell               2:32.79 DIV               2 
 13 Morales, Jadon            10 Mililani               2:33.01 DIV               2 
 14 Tupper, Dylan              9 Campbell               2:34.26 DIV               1 
 15 Torres, Fidel              9 Campbell               2:37.01 DIV               2 
 16 Powell, Alton             FR AIEA                   2:39.46 DIV               1 
 17 Hussey, Soloman              Waianae                2:40.96 DIV               2 
 18 Vang, Kong-Mong           10 Campbell               2:43.19 DIV               1 
 19 Asato, Jarrid-Paul         9 Campbell               2:44.37 DIV               1 
 20 Kaichi, Ka-Noa             9 Campbell               2:45.38                   2 
 21 Hampton, Jordan           SO Waianae                2:45.59                   2 
 22 Tomi, Dustin              FR Pearl City             2:52.98                   2 
 23 Kuroiwa, Joshua           FR Pearl City             2:56.63                   2 
 24 Hauhio, Paris             FR Kapolei                3:01.87                   2 
 25 Alonzo, Alvarez           SO Kapolei                3:05.94                   2 
 26 Estrada, Jeremiah         SO Pearl City             3:29.16                   2 
 
Event 28  Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================================
        2:04.64  AUTO State Auto
        2:08.34  CONS State Cons
        2:16.24  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Saenz, Adan               12 Mililani               2:07.92 CONS             
  2 McConnell, John           SR Kapolei                2:09.31 OIA              
  3 Keith, Ledarius           SR AIEA                   2:12.90 OIA              
  4 Rutz, Gage                JR Kapolei                2:13.85 OIA              
  5 Folger, Karriem              Campbell               2:17.99 DIV              
  6 Rodriguez-Wong, Yarey     12 Mililani               2:18.33 DIV              
  7 Yonamine, Evan            12 Mililani               2:24.09 DIV              
  8 Ohira, Cody               12 Mililani               2:34.42                  
  9 Lum, Alexander            JR Pearl City             2:38.81                  
 10 Leggett, Baylee           11 Campbell               2:44.37                  
 11 Girrado, Ryan             JR Kapolei                2:45.22                  
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          26.64  AUTO State Auto
          27.74  CONS State Cons
          29.04  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Leopard, Leilani           9 Campbell                 28.04 OIA               2 
  2 Pogue, Devan               9 Mililani                 28.61 OIA               1 
  3 Lovell, Alyssa            FR Kapolei                  28.79 OIA               3 
  4 Morgan, Chaunice          FR Kapolei                  29.15 JV                2 
  5 Bonifacio, Michele        SO Kapolei                  29.43 JV                1 
  6 Wilson, Hailey            10 Mililani                 29.53 JV                2 
  7 Danae, Tanner             SO Kapolei                  29.73 JV                3 
  8 Ah Nee, Jasha              9 Campbell                 29.81 JV                1 
  9 Caetano, Kyrie-Rae        FR AIEA                     30.52 DIV               2 
 10 Duke, Diami               FR Kapolei                  30.54 DIV               4 
 11 Silva, Danielle              Campbell                 30.69 DIV               3 
 12 Salcedo, Kamaile           9 Mililani                 30.71 DIV               3 
 13 Kahanauui, Shannya           Waianae                  30.82 DIV               1 
 14 Palama-Fuller, Isabel     SO Kapolei                  31.09 DIV               2 
 15 Takaki, Amy               10 Mililani                 31.14 DIV               2 
 16 Miyaji, Kamie             10 Mililani                 31.31 DIV               2 
 17 Kilpatrick, Alyssa         9 Mililani                 31.52 DIV               4 
 18 Sua, Skykar                9 Mililani                 31.86 DIV               4 
 19 Castillo, Erisa           10 Mililani                 31.86 DIV               1 
 20 Sims, Tehera              FR Kapolei                  32.49 DIV               4 
 21 Espinueva-Manuel, Asia     9 Mililani                 32.52 DIV               4 
 22 Shimabukuro, Brooke       SO AIEA                     32.84 DIV               3 
 23 Shibata, Kelsie           SO AIEA                     33.09 DIV               1 
 24 Tandy, Leilani            FR Kapolei                  33.18 DIV               1 
 25 Graddy, Ashlyn             9 Mililani                 33.24 DIV               3 
 26 Barr, Lydia               FR Kapolei                  34.58 DIV               2 
 27 Dixon, Ariel              FR Kapolei                  35.49                   1 
 
Event 30  Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          26.64  AUTO State Auto
          27.74  CONS State Cons
          29.04  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Dulay, Tristen            12 Campbell                 26.07 AUTO              1 
  2 Smith, Kameron            11 Campbell                 26.77 CONS              1 
  3 Thomas, Ki'ana            SR Kapolei                  27.00 CONS              1 
  4 Keller, Leah              12 Mililani                 27.16 CONS              1 
  5 Johnson, Imani            10 Mililani                 27.89 OIA               1 
  6 Frazier, Alycia           11 Campbell                 28.72 OIA               1 
  7 Arakaki, Kailee              Kauai                    29.38 DIV               1 
  8 Amorin, Ashley Tianna     SR Pearl City               29.42 DIV               1 
  9 Hanohano-Pastushin-M, De  11 Campbell                 29.48 DIV               2 
 10 Perdido, Kira             11 Campbell                 29.77 DIV               2 
 11 Yiu, Sue Yee              11 Mililani                 30.64 DIV               2 
 12 Delos Santos-Miralle, Br  12 Mililani                 30.77 DIV               2 
 13 Lorenzo, Aries               Campbell                 30.79 DIV               2 
 14 Kane, Sydney              12 Campbell                 30.88 DIV               2 
 15 Hernandez-Waialae, Chael  JR Kapolei                  31.82 DIV               2 
 16 Novio, Anika              SR AIEA                     34.29 DIV               2 
 
Event 31  Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          23.14  AUTO State Auto
          23.64  CONS State Cons
          24.44  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Lara, Miguel              SO Waianae                  24.50 JV                1 
  2 Bardenas, Drake           10 Campbell                 25.44 JV                3 
  3 Hallums, Tamarick         10 Campbell                 25.44 JV                1 
  4 Mogote, Austin            FR AIEA                     25.49 DIV               4 
  5 Balanque, Jeorel          10 Campbell                 25.53 DIV               2 
  6 Tamam, Ian                 9 Mililani                 25.54 DIV               1 
  7 Paet, Izack               SO Kapolei                  25.64 DIV               3 
  8 Miguel, Nikeo             SO Kapolei                  25.73 DIV               3 
  9 Redding, Tyrel            SO Kapolei                  25.91 DIV               1 
 10 Faumui, Tasi              10 Campbell                 25.93 DIV               1 
 11 Alvarez-Ranan, Kaeo       SO Kapolei                  26.11 DIV               2 
 12 Tamayo, Victor            10 Mililani                 26.20 DIV               2 
 13 Fernandez, Andrei         10 Campbell                 26.29 DIV               2 
 14 Freitas, Jesse            10 Campbell                 26.39 DIV               4 
 15 Manuel, Jaycob             9 Mililani                 26.48 DIV               2 
 16 Capanang, Carlito         FR AIEA                     26.52 DIV               3 
 17 Anguay-Acosta, Lafounzio  10 Campbell                 26.57 DIV               6 
 18 Mandac-Ewig, Cody         10 Campbell                 26.69 DIV               6 
 19 Napierala-Rose, J-Zen     SO Waianae                  27.05 DIV               6 
 20 Ramos, John Gilbert          Waianae                  27.06 DIV               5 
 21 Robello, Sinai            FR Kapolei                  27.19 DIV               6 
 22 Cagasan, Justin           FR Pearl City               27.32 DIV               1 
 23 Davis Jr, Keoki           SO Waianae                  27.33 DIV               1 
 24 Hussey, Soloman              Waianae                  27.37 DIV               2 
 25 Okamoto, Samuel           SO AIEA                     27.40 DIV               1 
 26 Lainaz, Leonardo          10 Campbell                 27.42 DIV               5 
 27 Singalton, Keane           9 Campbell                 27.54 DIV               4 
 28 Miller, Andrew            FR Kapolei                  27.69 DIV               5 
 29 Moreno, Keanu              9 Mililani                 27.75 DIV               4 
 30 Robello, Zion             FR Kapolei                  27.81 DIV               5 
 31 Amphonephong, Damien      SO Kapolei                  27.90 DIV               4 
 32 Salvido, Joshua           10 Campbell                 28.07 DIV               6 
 33 Zubrod, Mitchell          SO Kapolei                  28.16 DIV               2 
 34 Combes, Kai                9 Mililani                 28.18 DIV               6 
 35 Kobayashi, Joshua         FR Pearl City               28.25                   4 
 36 Morita, Noah              SO Waianae                  28.29                   4 
 37 Higa, Kaysen              10 Mililani                 28.39                   2 
 38 Higa, Noa                 SO Kapolei                  28.40                   3 
 39 Kamealoha, Xaistin        FR Waianae                  29.01                   3 
 40 Kekahuna, Calvin          JR Waianae                  29.32                   6 
 41 Valdez, Jonavan           SO Waianae                  29.43                   4 
 42 Buckingham, Vaiailoa      11 Mililani                 30.27                   5 
 43 Murakami, Brayden          9 Mililani                 30.52                   3 
 44 Balagat, Shandell         FR AIEA                     30.61                   5 
 45 Jones, Izaiah             FR Pearl City               31.83                   3 
 
Event 32  Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          23.14  AUTO State Auto
          23.64  CONS State Cons
          24.44  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Smith, Corey              12 Campbell                 22.83 AUTO              1 
  2 Pogue, Kaileo             11 Mililani                 23.87 OIA               1 
  3 Mitchell, Douglas         JR Waianae                  24.18 OIA               2 
  4 Culp, Nicolas             12 Mililani                 24.26 OIA               3 
  5 Freeney, Isaiah           JR Waianae                  24.27 OIA               1 
  6 Ieriko, Devin             11 Mililani                 24.46 DIV               2 
  7 Haas, Robert              12 Mililani                 24.50 DIV               2 
  8 Johnson-Slay, Fabian      11 Mililani                 24.63 DIV               2 
  9 Valladarei, Andrew        11 Mililani                 24.64 DIV               1 
 10 Lee, Stanton              11 Mililani                 24.86 DIV               3 
 11 Padilla, Brody            JR Pearl City               25.08 DIV               1 
 12 Miller, Zachary           JR Kapolei                  25.30 DIV               1 
 13 Bachiller, Nicholas       11 Campbell                 25.48 DIV               3 
 14 Gonsalves, Makana         JR Waianae                  25.78 DIV               3 
 15 Norbrey, Ronald           11 Campbell                 25.98 DIV               2 
 16 Fox, Keawe                11 Mililani                 26.24 DIV               2 
 17 Pontes-Borje, Jorell      JR Waianae                  26.32 DIV               1 
 18 Boykins, Jarian           JR Pearl City               26.43 DIV               4 
 19 Renon, Lanaki                Waianae                  26.58 DIV               4 
 20 Knight, Adrian            11 Mililani                 26.73 DIV               4 
 21 Jury, Joshua              JR Waianae                  26.85 DIV               2 
 22 Shimomura, Justin         JR Pearl City               27.15                   2 
 23 Sanpei, Jordan            JR Pearl City               27.16                   3 
 24 Nacnac, Michael           SR Pearl City               27.47                   4 
 25 Grey, Solofua             JR Waianae                  27.67                   4 
 26 Hara, Kalen               11 Mililani                 28.15                   4 
 27 Gonzales, Jaylen             Waianae                  28.21                   3 
 28 Roldon-Ramo, Rylan        JR AIEA                     29.73                   1 
 
Event 33  Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
       11:09.74  AUTO State Auto
       12:02.34  CONS State Cons
       13:15.24  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Valeriano, Samantha        9 Campbell              12:27.49 OIA              
  2 Groover, Isabella         SO Pearl City            12:29.65 OIA              
  3 Rivera, Ana               FR AIEA                  12:48.60 OIA              
  4 Hwang, Ashley             SO Pearl City            13:23.40 JV               
  5 Yasutake, Kara            SO Pearl City            13:44.09 JV               
 
Event 34  Girls 3000 Meter Run Varsity
================================================================================
       11:09.74  AUTO State Auto
       12:02.34  CONS State Cons
       13:15.24  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Gibbs, Lauren             12 Mililani              11:00.84 AUTO             
  2 Roybal, Vanessa           12 Mililani              11:39.94 CONS             
  3 Caranto, Kiana            12 Mililani              11:46.90 CONS             
  4 Wadsack-Myers, Jeanalyn   SR Pearl City            13:10.63 OIA              
  5 Hoeft, Maya               11 Mililani              13:11.83 OIA              
  6 Stillion, Kelsey          JR Kapolei               14:05.81 DIV              
  7 Hirsch, Anna              11 Campbell              15:43.05 DIV              
  8 Abarquez, Precious        11 Campbell              15:43.08 DIV              
 
Event 35  Boys 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        9:35.34  AUTO State Auto
       10:00.84  CONS State Cons
       10:40.24  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Schiller, Timothy         10 Mililani              10:21.36 OIA              
  2 Cadiz, Garrett            SO Pearl City            11:18.94 JV               
  3 Bue, Noah                 FR Pearl City            11:19.31 JV               
  4 Cruz, Robert              10 Campbell              12:25.65 DIV              
 
Event 36  Boys 3000 Meter Run Varsity
================================================================================
        9:35.34  AUTO State Auto
       10:00.84  CONS State Cons
       10:40.24  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Richbow, Quincy           SR Kapolei                9:56.13 CONS             
  2 Watanabe, Brent           SR Pearl City            10:12.27 OIA              
  3 Stiles, Tyler             11 Mililani              10:23.49 OIA              
  4 Jovero, Jalen             JR Kapolei               10:29.30 OIA              
  5 Abramo, Elijah            11 Mililani              10:57.81 DIV              
  6 Chang, Jacob              12 Mililani              11:00.84 DIV              
  7 Delos Reyes, Justin       SR Kapolei               11:47.60 DIV              
 
Event 37  Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
        4:17.44  AUTO State Auto
        4:36.64  CONS State Cons
        4:48.24  OIA OIA Varsity
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Kapolei High School  'A'                            4:39.17 OIA              
  2 Campbell High School  'A'                           4:41.03 OIA              
  3 Mililani High School  'A'                           4:43.08 OIA              
  4 Mililani High School  'B'                           4:44.47 OIA              
 
Event 38  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
        4:17.44  AUTO State Auto
        4:36.64  CONS State Cons
        4:48.24  OIA OIA Varsity
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Campbell High School  'A'                           4:21.73 CONS             
  2 Kapolei High School  'A'                            4:38.55 OIA              
  3 Pearl City High School  'A'                         4:57.77 DIV              
 
Event 39  Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
===================================================================================
        3:37.84  AUTO State Auto
        3:50.84  CONS State Cons
        3:52.24  OIA OIA Varsity
    School                                               Finals                  H#
===================================================================================
  1 Campbell High School  'A'                           3:57.31 JV                1 
  2 Mililani High School  'A'                           4:01.55 JV                1 
  3 Mililani High School  'B'                           4:01.97 JV                2 
  4 Campbell High School  'C'                           4:06.01 JV                2 
  5 Kapolei High School  'A'                            4:08.06 DIV               1 
  6 Campbell High School  'D'                           4:10.57 DIV               2 
  7 Waianae High School  'B'                            4:11.44 DIV               2 
  8 Campbell High School  'B'                           4:14.78 DIV               1 
 -- Waianae High School  'A'                                 DQ                   1 
 
Event 40  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
        3:37.84  AUTO State Auto
        3:50.84  CONS State Cons
        3:52.24  OIA OIA Varsity
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Mililani High School  'A'                           3:39.99 CONS             
  2 Mililani High School  'B'                           3:40.03 CONS             
  3 Mililani High School  'C'                           3:54.21 DIV              
  4 Campbell High School  'A'                           3:58.75 DIV              
  5 Pearl City High School  'A'                         3:59.00 DIV              
  6 Aiea HS  'A'                                        4:08.08 DIV              
 
Event 41  Girls High Jump Junior Varsity
================================================================================
        5-02.00  AUTO State Auto
        4-10.00  CONS State Cons
        4-06.00  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Gutierrez, Elena          10 Mililani               4-08.00 OIA              
  1 Gonzales, Jayce              Waianae                4-08.00 OIA              
  3 Sims, Tehera              FR Kapolei                3-00.00                  
 
Event 42  Girls High Jump Varsity
================================================================================
        5-02.00  AUTO State Auto
        4-10.00  CONS State Cons
        4-06.00  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Ah Nee, Jasianna          11 Campbell               5-00.00 CONS             
  2 Uehara, Nikki             12 Mililani               3-08.00                  
 -- Warner, Angela            12 Mililani                    NH                  
 
Event 43  Boys High Jump Junior Varsity
================================================================================
        6-00.00  AUTO State Auto
        5-08.00  CONS State Cons
        5-04.00  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Tirado, Cooper            SO Kapolei                5-06.00 OIA              
  2 Redona, Kameron           SO Kapolei                5-00.00 JV               
  2 Davis Jr, Keoki           SO Waianae                5-00.00 JV               
  2 Mauga, Kana'i             SO Waianae                5-00.00 JV               
  2 Alvarez-Ranan, Kaeo       SO Kapolei                5-00.00 JV               
  2 Ramos, John Gilbert          Waianae                5-00.00 JV               
  7 Demello, Rhyzon           SO Waianae                4-10.00 DIV              
  8 Meyer, Ben                FR Kapolei                4-06.00                  
 
Event 44  Boys High Jump Varsity
================================================================================
        6-00.00  AUTO State Auto
        5-08.00  CONS State Cons
        5-04.00  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Mitchell, Douglas         JR Waianae                5-10.00 CONS             
  2 Matthews-Medeiros, Mauna  12 Campbell               5-06.00 OIA              
  3 Valladarei, Andrew        11 Mililani               5-04.00 OIA              
  3 Ulep, Benjamin            SR AIEA                   5-04.00 OIA              
  3 Davis Jr, Keoki           SO Waianae                5-04.00 OIA              
  6 Rolark, Darin             11 Campbell               5-02.00 DIV              
  7 Rodriguez-Wong, Yarey     12 Mililani               5-00.00 DIV              
  7 Tootoo, Jerusalem         JR Waianae                5-00.00 DIV              
  7 Pontes-Borje, Jorell      JR Waianae                5-00.00 DIV              
 10 Chapur-Ferrera, Mic       11 Mililani               4-10.00                  
 10 Rajkowski, Dalton         JR Waianae                4-10.00                  
 10 Layton, Chaz              12 Mililani               4-10.00                  
 
Event 45  Girls Pole Vault Junior Varsity
================================================================================
       10-00.00  AUTO State Auto
        8-00.00  CONS State Cons
        6-06.00  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Ramos, Anika               9 Mililani               6-00.00 JV               
  2 Relly, Leila               9 Mililani               5-06.00 DIV              
 -- Stark, Faith              10 Campbell                    NH                  
 -- Day, Alison               10 Campbell                    NH                  
 
Event 46  Girls Pole Vault Varsity
================================================================================
       10-00.00  AUTO State Auto
        8-00.00  CONS State Cons
        6-06.00  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Segura, Martina           11 Mililani               8-00.00 CONS             
  2 Faumui, Akuanani          12 Campbell               6-00.00 DIV              
  2 Warner, Angela            12 Mililani               6-00.00 DIV              
 
Event 47  Boys Pole Vault Junior Varsity
================================================================================
       13-00.00  AUTO State Auto
       11-06.00  CONS State Cons
        9-06.00  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Ruck Vega, Alejandro      11 Mililani               7-00.00                  
  2 Brown, Jayden              9 Campbell               6-06.00                  
  2 Anguay-Acosta, Lafounzio  10 Campbell               6-06.00                  
 -- Jessop, Ian                9 Campbell                    NH                  
 
Event 48  Boys Pole Vault Varsity
================================================================================
       13-00.00  AUTO State Auto
       11-06.00  CONS State Cons
        9-06.00  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Guzman, Adam              12 Mililani              11-06.00 CONS             
  2 Dagan, Sean               11 Mililani              10-00.00 OIA              
  3 Rudolph, Desta            12 Mililani               9-06.00 OIA              
  3 Pasoquen-Castillo, Akoni  11 Mililani               9-06.00 OIA              
  5 Miller, Ryan              11 Campbell               8-00.00 DIV              
  5 Dudoit, Isaiah            12 Campbell               8-00.00 DIV              
 
Event 49  Girls Long Jump Junior Varsity
================================================================================
       16-05.50  AUTO State Auto
       15-06.00  CONS State Cons
       14-05.00  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Morgan, Chaunice          FR Kapolei               13-07.00 JV               
  2 Santoro, Melanie          10 Mililani              13-06.00 JV               
  3 Duke, Diami               FR Kapolei               13-04.00 JV               
  4 Shibata, Kelsie           SO AIEA                  12-08.00 DIV              
  5 Fong, Chloe                9 Mililani              12-07.00 DIV              
  6 Matsumoto, Stepahanie      9 Mililani              11-08.00                  
  7 Dixon, Ariel              FR Kapolei               11-05.00                  
  8 Kang, Min Kyoung           9 Mililani              10-08.00                  
  8 Ocampo, Hannah             9 Mililani              10-08.00                  
 
Event 50  Girls Long Jump Varsity
================================================================================
       16-05.50  AUTO State Auto
       15-06.00  CONS State Cons
       14-05.00  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Orego, Lizbeth            12 Mililani              16-01.00 CONS             
  2 Perdido, Kira             11 Campbell              13-10.00 DIV              
  2 Corpuz, Jeanette          12 Campbell              13-10.00 DIV              
  4 Ramiscal, Gianna          11 Mililani              13-05.00 DIV              
  5 Hanohano-Pastushin-M, De  11 Campbell              13-03.00 DIV              
  6 Ah Nee, Jasianna          11 Campbell              13-00.00 DIV              
  7 Dixon, Kierra             11 Mililani              12-10.00                  
  8 Ballesteros, Blythe       10 Mililani              12-07.00                  
  9 Novio, Anika              SR AIEA                  11-08.00                  
 
Event 51  Boys Long Jump Junior Varsity
================================================================================
       21-02.25  AUTO State Auto
       19-09.25  CONS State Cons
       18-10.00  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Redding, Tyrel            SO Kapolei               19-03.00 OIA              
  2 Kukahiko, Trevor          FR Kapolei               17-06.00 JV               
  3 Balagat, Shandell         FR AIEA                  17-00.00 JV               
  4 Okamoto, Samuel           SO AIEA                  16-09.00 DIV              
  5 Robello, Zion             FR Kapolei               16-08.00 DIV              
  6 Miguel, Nikeo             SO Kapolei               16-06.00 DIV              
  7 Deponte, Donovan          10 Campbell              16-05.00 DIV              
  7 Vang, Kong-Mong           10 Campbell              16-05.00 DIV              
  9 Dulay, Joshua             10 Campbell              16-02.00 DIV              
  9 Jessop, Ian                9 Campbell              16-02.00 DIV              
 11 Lagrinas, Shadrach        SO Waianae               16-01.00 DIV              
 12 Schotte, Christopher      SO Waianae               15-11.00 DIV              
 13 Duron, John                9 Campbell              15-07.00 DIV              
 14 Robello, Sinai            FR Kapolei               15-05.00 DIV              
 15 Fernandez, Andrei         10 Campbell              15-02.00 DIV              
 16 Sawyer, Nathan             9 Mililani              14-08.00                  
 17 Singalton, Keane           9 Campbell              14-03.00                  
 18 Hussey, Soloman              Waianae               13-06.00                  
 
Event 52  Boys Long Jump Varsity
================================================================================
       21-02.25  AUTO State Auto
       19-09.25  CONS State Cons
       18-10.00  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Banas, Brandon            SR Pearl City            19-10.00 CONS             
  2 Liana, Jonathan           SR Kapolei               19-07.00 OIA              
  3 Freeney, Isaiah           JR Waianae               19-04.00 OIA              
  4 Yadao, Jaymen             11 Mililani              19-01.00 OIA              
  5 Lee, Stanton              11 Mililani              18-11.00 OIA              
  6 Rolark, Darin             11 Campbell              18-02.00 DIV              
  7 Sevao, Iosua              11 Campbell              17-08.00 DIV              
  8 Miller, Zachary           JR Kapolei               17-07.00 DIV              
  9 Pontes-Borje, Jorell      JR Waianae               17-05.00 DIV              
 10 Tootoo, Jerusalem         JR Waianae               17-03.00 DIV              
 11 Mitchell, Douglas         JR Waianae               17-02.00 DIV              
 12 Tapaoan, Quentin-Tyson    12 Mililani              17-00.00 DIV              
 12 Filisi, Filipo            SR Waianae               17-00.00 DIV              
 14 Weber, Dayton             JR Waianae               16-10.00 DIV              
 15 Jury, Joshua              JR Waianae               15-08.00                  
 16 Akiona, Chanson           SR Kapolei               15-06.50                  
 17 Kekahuna, Calvin          JR Waianae               13-09.00                  
 
Event 53  Girls Triple Jump Junior Varsity
================================================================================
       33-10.50  AUTO State Auto
       31-11.50  CONS State Cons
       28-00.00  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kang, Min Kyoung           9 Mililani              27-09.00 JV               
  2 Fong, Chloe                9 Mililani              26-05.00 JV               
  3 Matsumoto, Stepahanie      9 Mililani              25-01.00 DIV              
 -- Ocampo, Hannah             9 Mililani                    ND                  
 
Event 54  Girls Triple Jump Varsity
================================================================================
       33-10.50  AUTO State Auto
       31-11.50  CONS State Cons
       28-00.00  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Orego, Lizbeth            12 Mililani              32-09.00 CONS             
  2 Perdido, Kira             11 Campbell              31-09.00 OIA              
  3 Ballesteros, Blythe       10 Mililani              29-05.00 OIA              
  4 Ramiscal, Gianna          11 Mililani              28-06.00 OIA              
 -- Uehara, Nikki             12 Mililani                    ND                  
 
Event 55  Boys Triple Jump Junior Varsity
================================================================================
       42-03.25  AUTO State Auto
       39-04.25  CONS State Cons
       37-00.00  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kukahiko, Trevor          FR Kapolei               36-00.00 JV               
  2 Davis Jr, Keoki           SO Waianae               35-02.00 JV               
  3 Okamoto, Samuel           SO AIEA                  34-05.00 JV               
  4 Duron, John                9 Campbell              33-04.00 DIV              
  5 Capanang, Carlito         FR AIEA                  33-02.00 DIV              
  6 Lagrinas, Shadrach        SO Waianae               33-01.00 DIV              
  7 Fernandez, Andrei         10 Campbell              32-02.00 DIV              
  8 Sawyer, Nathan             9 Mililani              30-04.00 DIV              
 
Event 56  Boys Triple Jump Varsity
================================================================================
       42-03.25  AUTO State Auto
       39-04.25  CONS State Cons
       37-00.00  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Mitchell, Douglas         JR Waianae               41-02.00 CONS             
  2 Rolark, Darin             11 Campbell              39-05.00 CONS             
  3 Pontes-Borje, Jorell      JR Waianae               35-04.00 DIV              
  4 Weber, Dayton             JR Waianae               34-07.00 DIV              
 -- Chan, JR, Glenn           SR AIEA                        ND                  
 
Event 57  Girls Discus Throw Junior Varsity
================================================================================
         107-11  AUTO State Auto
          93-06  CONS State Cons
          85-00  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Woodward, Skylyn           9 Campbell              66-06.00 DIV              
  2 Alaiafine, Brittney       SO Waianae               63-07.00 DIV              
  3 Vilinueva, Kayla          SO Kapolei               56-08.00 DIV              
 
Event 58  Girls Discus Throw Varsity
================================================================================
         107-11  AUTO State Auto
          93-06  CONS State Cons
          85-00  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Scanlan, Ferrari          JR Waianae               91-07.00 OIA              
  2 Young-Rios, Kealani       SR AIEA                  89-02.00 OIA              
  3 Tanuvassa, Anaiah         JR Kapolei               79-08.00 DIV              
  4 Cui, Tiara                12 Campbell              74-01.00 DIV              
  5 Suaava, Iliana            JR Kapolei               72-06.00 DIV              
  6 Sabado, Cierra-Nicole     11 Campbell              72-01.00 DIV              
  7 Flores, Jerica            11 Campbell              69-05.00 DIV              
  8 Agoot, Mariel             11 Campbell              67-06.00 DIV              
  9 Garcia, Charlotte         JR Waianae               66-00.00 DIV              
 10 Miles, Valerie            12 Campbell              65-07.00 DIV              
 11 Stanley, Lashonda         SR AIEA                  65-01.00 DIV              
 12 Amorin, Ashley Tianna     SR Pearl City            64-07.00 DIV              
 13 Smythe-Salcedo, Aaliyah   JR Waianae               61-07.00 DIV              
 14 Tanielu, Fiapaipai        JR Waianae               59-10.00 DIV              
 15 Maiava, Priscilla         JR Pearl City            59-06.00 DIV              
 16 Andrews, Jade             12 Campbell              54-11.00                  
 
Event 59  Boys Discus Throw Junior Varsity
================================================================================
         142-10  AUTO State Auto
         124-05  CONS State Cons
         110-00  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Paese, Andrew             SO Waianae              109-07.00 JV               
  2 Marcelo, Alexander        SO Kapolei              101-04.00 JV               
  3 Thompson, Nathaniel       10 Campbell              93-04.00 JV               
  4 Moli, Atarangi            SO AIEA                  89-01.00 JV               
  5 Kidani, Nathan            10 Campbell              88-09.00 JV               
  6 Faumui, Tasi              10 Campbell              86-09.00 DIV              
  7 Llana, Jesse              SO Pearl City            84-10.00 DIV              
  8 Okamura, Dane             SO Kapolei               83-06.00 DIV              
  9 Torres, Blaze             09 Mililani              81-05.00 DIV              
 10 Cook, Selu                   Waianae               80-00.00 DIV              
 11 Apuya, Tyler              10 Campbell              78-01.00                  
 12 Ferreira, Micah            9 Campbell              73-05.00                  
 13 Sevao, Isaac              10 Campbell              72-05.00                  
 14 Banglos, Dominic          FR Waianae               70-03.00                  
 15 Manu, Jacob                9 Campbell              69-03.00                  
 16 Okochi, Daylan            10 Mililani              68-05.00                  
 17 Delossantos, Shane        SO Waianae               68-02.00                  
 18 Villanueva, Ariel         10 Campbell              67-00.00                  
 19 Etevati, Jansen           FR Waianae               64-11.00                  
 20 Saunders, Taka            SO Kapolei               63-09.00                  
 21 Martin, Draco             SO Waianae               62-09.00                  
 22 Cruz, Ryan                 9 Campbell              60-11.00                  
 23 Papu, Methodist           S0 Waianae               54-11.00                  
 -- Lagrinas, Shadrach        SO Waianae                     ND                  
 -- Tupuola, Treau            SO AIEA                        ND                  
 -- Kekahuna, Calvin          JR Waianae                     ND                  
 
Event 60  Boys Discus Throw Varsity
================================================================================
         142-10  AUTO State Auto
         124-05  CONS State Cons
         110-00  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Tapasa, Shiloh            SR AIEA                 138-05.00 CONS             
  2 Toomalatai, Alosina       SR Pearl City           129-11.00 CONS             
  3 deCastro, Jaycarl         SR Kapolei              122-07.00 OIA              
  4 McFall, John              JR Waianae              113-08.00 OIA              
  5 Akina, Kristian           11 Campbell             109-10.00 DIV              
  6 Wilcox, Dyllen            SR AIEA                 108-06.00 DIV              
  7 Chan, JR, Glenn           SR AIEA                 106-02.00 DIV              
  8 Misipati, Mililani        JR Waianae              106-00.00 DIV              
  9 Ailua, Feletoa            JR Waianae              102-07.00 DIV              
 10 Akiona, Kupono            SR Pearl City           101-04.00 DIV              
 11 Banno-Pei, Skyson         SR AIEA                 100-03.00 DIV              
 12 Viliamu, Josiah           JR Waianae               99-08.00 DIV              
 13 Minor, Kashma             SR AIEA                  99-06.00 DIV              
 14 Matthews-Medeiros, Mauna  12 Campbell              98-03.00 DIV              
 15 Grey, Solofua             JR Waianae               95-11.00 DIV              
 16 Gonzales, Jaylen             Waianae               94-05.00 DIV              
 17 Markham-Faumui, Syrus-Is  12 Campbell              92-09.00 DIV              
 18 Moli, Anetelea            SR AIEA                  89-06.00                  
 19 Lagaaia, Pelenato         JR AIEA                  88-06.00                  
 20 Nojima, Dyan              12 Mililani              88-04.00                  
 21 Silva, Feleti             SR AIEA                  88-01.00                  
 22 Aviu, Ramsey              SR AIEA                  88-00.00                  
 23 James-Fainga, Dante       11 Mililani              87-07.00                  
 24 Vallejo, John             SR Kapolei               85-11.00                  
 25 Haywood, Josiah           SR Kapolei               85-03.00                  
 26 Ortiz, Keanu              SR Kapolei               85-02.00                  
 27 Maae-Liupaono, Zelius     JR AIEA                  82-01.00                  
 28 Rozelle, Devonte          SR AIEA                  79-02.00                  
 29 Paige, Logan              SR Kapolei               78-11.00                  
 30 Ramunto, Marc             12 Mililani              78-09.00                  
 31 Barte, Shaun              SR AIEA                  66-01.00                  
 
Event 61  Girls Shot Put Junior Varsity
================================================================================
       36-01.50  AUTO State Auto
       32-07.75  CONS State Cons
       29-00.00  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Lancaster, Alexzandra     SO Waianae               30-09.00 OIA              
  2 Alaiafine, Brittney       SO Waianae               26-01.50 JV               
  3 Kapihe, Alexus               Waianae               25-01.00 JV               
  4 Williams, Hailey             Waianae               22-01.00 DIV              
  5 Woodward, Skylyn           9 Campbell              21-09.50 DIV              
  6 Clay, Jezre-el            SO Waianae               21-02.00 DIV              
  7 Muamua, Jade              FR Waianae               18-07.50                  
  8 Vilinueva, Kayla          SO Kapolei               18-07.00                  
 
Event 62  Girls Shot Put Varsity
================================================================================
       36-01.50  AUTO State Auto
       32-07.75  CONS State Cons
       29-00.00  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Young-Rios, Kealani       SR AIEA                  32-03.00 OIA              
  2 Scanlan, Ferrari          JR Waianae               30-08.50 OIA              
  3 Garcia, Charlotte         JR Waianae               28-06.00 DIV              
  4 Suaava, Iliana            JR Kapolei               28-02.00 DIV              
  5 Paogofie, Jahcynda        SR Waianae               27-10.00 DIV              
  6 Tanuvassa, Anaiah         JR Kapolei               26-08.50 DIV              
  7 Amorin, Ashley Tianna     SR Pearl City            25-08.00 DIV              
  8 Miles, Valerie            12 Campbell              24-02.00 DIV              
  9 Andrews, Jade             12 Campbell              23-06.50 DIV              
 10 Maile, Marjory-ann        SR Waianae               22-11.00 DIV              
 11 Cui, Tiara                12 Campbell              22-05.00 DIV              
 12 Stanley, Lashonda         SR AIEA                  22-01.00 DIV              
 13 Tanielu, Fiapaipai        JR Waianae               21-09.50 DIV              
 14 Flores, Jerica            11 Campbell              21-06.00 DIV              
 15 Agoot, Mariel             11 Campbell              21-00.00 DIV              
 16 Muamua, Hope              JR Waianae               20-05.50                  
 16 Sabado, Cierra-Nicole     11 Campbell              20-05.50                  
 18 Maiava, Priscilla         JR Pearl City            18-00.00                  
 -- Cook, Asanati                Waianae                     ND                  
 
Event 63  Boys Shot Put Junior Varsity
================================================================================
       47-05.25  AUTO State Auto
       43-06.50  CONS State Cons
       39-00.00  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Tupuola, Treau            SO AIEA                  37-11.00 JV               
  2 Evangalista, Dayne        SO Waianae               36-09.00 JV               
  3 Kelekoma, Ezekiel         SO Waianae               35-07.00 JV               
  4 Thompson, Nathaniel       10 Campbell              33-07.00 JV               
  5 Marcelo, Alexander        SO Kapolei               32-07.00 JV               
  6 Mauga, Kana'i             SO Waianae               32-04.00 JV               
  7 Sevao, Isaac              10 Campbell              31-07.00 DIV              
  8 Paese, Andrew             SO Waianae               31-06.00 DIV              
  8 Ayala, Ezekiel               Waianae               31-06.00 DIV              
 10 Moli, Atarangi            SO AIEA                  29-07.00 DIV              
 11 Torres, Blaze             09 Mililani              29-01.00 DIV              
 12 Faumui, Tasi              10 Campbell              28-07.00 DIV              
 13 Cook, Selu                   Waianae               28-04.00 DIV              
 14 Villanueva, Ariel         10 Campbell              27-07.00 DIV              
 15 Apuya, Tyler              10 Campbell              27-03.00 DIV              
 16 Kidani, Nathan            10 Campbell              27-00.00 DIV              
 17 Llana, Jesse              SO Pearl City            26-11.00 DIV              
 18 Ferreira, Micah            9 Campbell              26-10.00 DIV              
 19 Okamura, Dane             SO Kapolei               26-05.00 DIV              
 20 Manu, Jacob                9 Campbell              25-07.00                  
 21 Saunders, Taka            SO Kapolei               25-03.00                  
 22 Martin, Draco             SO Waianae               24-07.00                  
 23 Cruz, Ryan                 9 Campbell              24-06.00                  
 24 Papu, Methodist           S0 Waianae               22-05.00                  
 
Event 64  Boys Shot Put Varsity
================================================================================
       47-05.25  AUTO State Auto
       43-06.50  CONS State Cons
       39-00.00  OIA OIA Varsity
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Tapasa, Shiloh            SR AIEA                  47-01.00 CONS             
  2 deCastro, Jaycarl         SR Kapolei               41-08.00 OIA              
  3 Matthews-Medeiros, Mauna  12 Campbell              41-01.00 OIA              
  4 Aviu, Ramsey              SR AIEA                  40-06.00 OIA              
  5 Misipati, Mililani        JR Waianae               40-00.00 OIA              
  6 Wilcox, Dyllen            SR AIEA                  39-05.00 OIA              
  7 Toomalatai, Alosina       SR Pearl City            38-05.00 DIV              
  8 James-Fainga, Dante       11 Mililani              37-03.00 DIV              
  8 Maga, Jonah                  Waianae               37-03.00 DIV              
 10 Atuatasi, Micah              Waianae               36-10.00 DIV              
 11 Paige, Logan              SR Kapolei               36-07.00 DIV              
 12 Ortiz, Keanu              SR Kapolei               35-01.00 DIV              
 13 Viliamu, Josiah           JR Waianae               34-10.00 DIV              
 14 Lagaaia, Pelenato         JR AIEA                  34-07.00 DIV              
 15 Ailua, Feletoa            JR Waianae               34-05.00 DIV              
 16 Moli, Anetelea            SR AIEA                  34-03.00 DIV              
 16 Banno-Pei, Skyson         SR AIEA                  34-03.00 DIV              
 16 Akina, Kristian           11 Campbell              34-03.00 DIV              
 19 Papu, Kaleokalani            Waianae               33-00.00 DIV              
 20 Akiona, Kupono            SR Pearl City            32-10.00 DIV              
 20 Nojima, Dyan              12 Mililani              32-10.00 DIV              
 22 Barte, Shaun              SR AIEA                  32-07.00 DIV              
 23 Vallejo, John             SR Kapolei               32-06.50 DIV              
 24 Silva, Feleti             SR AIEA                  32-05.00 DIV              
 25 Maae-Liupaono, Zelius     JR AIEA                  32-03.00 DIV              
 26 Ramunto, Marc             12 Mililani              31-02.00 DIV              
 27 Rozelle, Devonte          SR AIEA                  31-00.00 DIV              
 28 Haywood, Josiah           SR Kapolei               30-06.50 DIV              
 29 Minor, Kashma             SR AIEA                  28-01.00