Licensed to Mililani High School       HY-TEK's Meet Manager 2/27/2016 08:52 PM
                2/27/2016 Nanakuli Qualifying Meet - 2/27/2016                 
                            Host: Nanakuli/Radford                             
                             Mililani High School                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
          16.64  AUTO
          17.44  CONS
          20.24  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
Finals
  1 Melanie Santoro           10 Mililani                 18.02 JV               
  2 Gabrielle Hackbarth       10 Mililani                 19.48 JV               
  3 Maya Otsu                 10 Mililani                 19.89 JV               
  4 Elizabeth-Jules Shklov     9 Mililani                 20.79                  
  5 Jade Taylor               FR Pearl City               21.08                  
  6 Tekyah White              FR Radford                  21.53                  
  7 Elena Gutierrez           10 Mililani                 21.64                  
  8 Ashlyn Graddy              9 Mililani                 24.08                  
 
Event 2  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          16.64  AUTO
          17.44  CONS
          19.04  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Ciera Sylva               SR Pearl City               18.33 OIA               1 
  2 Kaitlyn Shimizu           10 Mililani                 18.77 OIA               2 
  3 Kiersten Quiocho          11 Nanakuli                 19.16                   2 
  4 Mia Stojadinovic          11 Mililani                 19.26                   2 
  5 Caroline Kelly            12 Mililani                 19.87                   1 
  6 Kalei Rego                11 Mililani                 20.03                   1 
  7 Michelle Vazquez          SR Radford                  21.24                   2 
  8 Qiara Epting              JR Radford                  31.13                   2 
 -- Haley Davis               JR Radford                     NT                   1 
 -- Kaille Lane               JR Radford                     NT                   1 
 
Event 3  Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================================
          15.74  AUTO
          16.54  CONS
          20.44  JV
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Kana'i Mauga              SO Waianae HS               18.47 JV                2 
  2 Charles Johnson           SO Radford                  18.93 JV                1 
  3 Keoki Davis Jr            SO Waianae HS               20.75                   1 
  4 Jordan Nagasawa           FR Pearl City               20.89                   1 
  5 Michael Edwards           FR Radford                  21.12                   2 
  6 Kenneth Joseph            FR Waianae HS               21.91                   2 
  7 Kaleb Hargrove            SO Radford                  22.43                   1 
  8 Methodist Papu            S0 Waianae HS               22.78                   1 
  9 Shadrach Lagrinas         SO Waianae HS               22.97                   1 
 10 Chevy Moniz               FR Waianae HS               24.56                   2 
 11 Christopher Schotte       SO Waianae HS               26.71                   2 
 12 J'Drien Jones             FR Radford                  26.72                   2 
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          15.74  AUTO
          16.54  CONS
          17.64  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Solomon Loggins           SR Radford                  17.49 OIA               1 
  2 Jorell Pontes-Borje       JR Waianae HS               18.37                   2 
  3 Glenn Chan, JR            SR AIEA                     19.23                   1 
  4 Lovell Soares             12 Mililani                 19.42                   1 
  5 Jetro Butac               SR AIEA                     19.59                   2 
  6 Michael Edwards           FR Radford                  19.71                   1 
  7 Dayton Weber              JR Waianae HS               19.72                   1 
  8 Chaz Layton               12 Mililani                 20.16                   2 
  9 Jerusalem Tootoo          JR Waianae HS               20.24                   2 
 10 Quentin-Tyson Tapaoan     12 Mililani                 20.73                   2 
 11 Skye Eliptico             SR AIEA                     20.78                   1 
 12 Andreas Casillas          JR Radford                  20.89                   1 
 13 Joshua Jury               JR Waianae HS               21.49                   2 
 14 Josiah Ocreto             11 Mililani                 21.92                   2 
 15 Kevin Jafar               JR Radford                  27.63                   1 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          12.94  AUTO
          13.24  CONS
          14.24  JV
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Devan Pogue                9 Mililani                 13.58 JV                1 
  2 Melanie Santoro           10 Mililani                 13.58 JV                1 
  3 Kyrie-Rae Caetano         FR AIEA                     14.00 JV                1 
  4 Hailey Wilson             10 Mililani                 14.36                   4 
  5 Shannya Kahanauui            Waianae HS               14.64                   3 
  6 Jade Taylor               FR Pearl City               14.71                   1 
  7 Anika Ramos                9 Mililani                 14.74                   3 
  8 Qeiara Hawthorn           FR Radford                  14.75                   2 
  9 Aaliyah Holloway          FR Radford                  14.80                   1 
 10 Tavia Ordenstein          10 Mililani                 14.83                   4 
 11 Kamaile Salcedo            9 Mililani                 14.83                   2 
 12 Elizabeth Ofa              9 Nanakuli                 14.85                   2 
 13 Alexandrea Sengbounouvon  FR Pearl City               14.92                   4 
 14 Chloe Fong                 9 Mililani                 15.13                   3 
 15 Kamie Miyaji              10 Mililani                 15.14                   4 
 16 Xandria Roquid            FR Radford                  15.20                   2 
 17 Evangelina Evans          SO Radford                  15.30                   3 
 18 Jenna Takara               9 Mililani                 15.39                   3 
 19 Skykar Sua                 9 Mililani                 15.61                   2 
 20 Asia Espinueva-Manuel      9 Mililani                 15.64                   4 
 21 Taejah Amani                 Waianae HS               15.65                   4 
 22 Min Kyoung Kang            9 Mililani                 15.77                   4 
 23 Tekyah White              FR Radford                  15.79                   1 
 24 Kelsie Shibata            SO AIEA                     15.82                   2 
 25 Leila Relly                9 Mililani                 15.85                   4 
 26 Brooke Shimabukuro        SO AIEA                     15.89                   1 
 27 Isabel Camacho             9 Mililani                 15.98                   3 
 28 Ralia Techur              FR Radford                  16.25                   2 
 29 Stepahanie Matsumoto       9 Mililani                 16.70                   3 
 30 Tahnee Lee-Kakatin        SO Radford                  16.96                   3 
 
Event 6  Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          12.94  AUTO
          13.24  CONS
          13.74  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Leah Keller               12 Mililani                 13.43 OIA               1 
  2 Chevyn-Rae Morgan         12 Nanakuli                 13.46 OIA               3 
  3 Kiyara Peart              JR Radford                  13.52 OIA               1 
  4 Imani Johnson             10 Mililani                 13.87                   1 
  5 Alexa Conrad              JR Radford                  14.21                   4 
  6 Shania Silva              SR Pearl City               14.37                   1 
  7 Kaille Lane               JR Radford                  14.44                   4 
  8 Haley Davis               JR Radford                  14.45                   1 
  9 Elfa Rabor                SR Pearl City               14.65                   1 
 10 Jailin Dennis             JR Radford                  14.70                   2 
 11 Haille Lane               SR Radford                  14.70                   4 
 12 Princess Mangrobang       12 Nanakuli                 14.83                   2 
 13 Breanna Delos Santos-Mir  12 Mililani                 14.84                   2 
 14 Blythe Balleseros         10 Mililani                 14.85                   4 
 15 Deisha Bala               SR AIEA                     15.01                   2 
 16 Angelica Apiag-Crespo     SR Radford                  15.09                   3 
 17 Gianna Ramiscal           11 Mililani                 15.18                   2 
 18 Kiara Nelson-Brown        JR Radford                  15.47                   3 
 19 Victoria Edwards          JR Radford                  15.61                   3 
 20 Aliyah Gladney            JR Radford                  15.78                   2 
 21 Samantha McManus          SR Radford                  15.83                   1 
 22 Qiara Epting              JR Radford                  15.98                   1 
 23 Jemima Montaniel          JR Radford                  16.09                   4 
 24 Lindsay Gacayan           SR Radford                  16.14                   4 
 25 Angela Warner             12 Mililani                 16.77                   3 
 26 Anika Novio               SR AIEA                     16.85                   3 
 27 Jaelene Robley            SR Pearl City               17.03                   2 
 
Event 7  Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          11.24  AUTO
          11.44  CONS
          12.14  JV
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Franklin Orego             9 Mililani                 11.81 JV                2 
  2 Matteo Dumas              SO Radford                  12.01 JV                3 
  3 Nicholas De Los Santos    SO Radford                  12.07 JV                5 
  4 Miguel Lara               SO Waianae HS               12.21                   1 
  5 Garret Wilson             FR Radford                  12.28                   4 
  6 Brandon Gladney           FR Radford                  12.30                   4 
  7 Austin Mogote             FR AIEA                     12.39                   1 
  8 Ethan Olson               SO Radford                  12.47                   6 
  9 Charles Johnson           SO Radford                  12.51                   5 
 10 Kana'i Mauga              SO Waianae HS               12.60                   4 
 11 James Crosby              10 Mililani                 12.84                   1 
 12 Victor Tamayo             10 Mililani                 12.88                   1 
 13 Xaistin Kamealoha         FR Waianae HS               12.89                   3 
 14 Isaiah Edwards            FR Radford                  12.91                   4 
 15 Keoki Davis Jr            SO Waianae HS               12.94                   2 
 15 Blake Kekahuna             9 Nanakuli                 12.94                   6 
 17 Sam Okamoto               SO AIEA                     13.02                   2 
 18 Kenneth Joseph            FR Waianae HS               13.02                   5 
 19 Clayton Edwards           FR Radford                  13.02                   3 
 20 Chevy Moniz               FR Waianae HS               13.07                   4 
 21 Anthony John Benito       SO Radford                  13.11                   5 
 22 Caden Andersson           SO Radford                  13.14                   6 
 23 Keanu Moreno               9 Mililani                 13.20                   1 
 24 Jaycob Manuel              9 Mililani                 13.23                   1 
 25 Kahiohu Kila              10 Mililani                 13.25                   1 
 26 Shadrach Lagrinas         SO Waianae HS               13.32                   4 
 27 Theopholius O'Neal        SO Pearl City               13.33                   3 
 28 J-Zen Napierala-Rose      SO Waianae HS               13.38                   3 
 29 John Gilbert Ramos           Waianae HS               13.44                   2 
 30 Jonathyn Faulkner-Smith   SR Radford                  13.45                   2 
 31 Kawan White               FR Radford                  13.50                   6 
 32 Jordan Nagasawa           FR Pearl City               13.59                   3 
 33 Noah Morita               SO Waianae HS               13.62                   5 
 34 Joshua Kobayashi          FR Pearl City               13.84                   5 
 35 Kaleb Hargrove            SO Radford                  14.10                   3 
 36 Jonavan Valdez            SO Waianae HS               14.19                   3 
 37 Brendon Hanks             10 Mililani                 14.27                   2 
 38 Remington Evans           FR Pearl City               14.35                   6 
 39 Eugene Martin             FR Radford                  14.37                   6 
 40 Shaun De Jesus            FR Radford                  14.40                   6 
 41 Jimmie Paeste             10 Mililani                 14.47                   2 
 42 Jaylin Orr                FR Radford                  14.65                   6 
 43 Brayden Murakami           9 Mililani                 14.66                   1 
 44 Ryan Worcester            SO Radford                  14.83                   4 
 45 Jericho Domingo           FR Radford                  14.88                   5 
 46 Izaiah Jones              FR Pearl City               15.12                   4 
 47 Antonyo Bagley            FR AIEA                     15.99                   2 
 48 Alvin Velasco             FR Radford                  16.47                   5 
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          11.24  AUTO
          11.44  CONS
          11.54  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Kaileo Pogue              11 Mililani                 11.51 OIA               3 
  2 Randolph Manewa           12 Nanakuli                 11.61                   2 
  3 Isaiah Freeney            JR Waianae HS               11.85                   2 
  4 Andrew Valladarei         11 Mililani                 11.89                   1 
  5 Andrew Miller             JR Radford                  11.91                   4 
  6 Makana Gonsalves          JR Waianae HS               11.93                   3 
  7 Brandon Banas             SR Pearl City               11.93                   2 
  8 Carl Hermosura            JR Pearl City               12.00                   1 
  9 Isian Wong-Lonzandia      12 Nanakuli                 12.01                   3 
 10 Hamilton Howard           11 Mililani                 12.07                   2 
 11 Devin Ieriko              11 Mililani                 12.11                   1 
 12 Makana Tauai              12 Mililani                 12.16                   2 
 13 Jorell Pontes-Borje       JR Waianae HS               12.20                   1 
 14 Ledarius Keith            SR AIEA                     12.21                   4 
 15 Javen Towne               JR Waianae HS               12.24                   2 
 16 Devin Bugado              JR Pearl City               12.43                   2 
 17 Jetro Butac               SR AIEA                     12.53                   4 
 18 Iain Vaovasa              11 Mililani                 12.60                   1 
 19 TY Tengan                 JR AIEA                     12.75                   3 
 20 Joshua Jury               JR Waianae HS               12.85                   1 
 21 Adrian Knight             11 Mililani                 12.87                   3 
 22 Tommy Factora             11 Mililani                 13.01                   3 
 23 Caelan Fukushima          12 Mililani                 13.03                   1 
 24 Jarian Boykins            JR Pearl City               13.05                   2 
 25 Arick Roman               SR Radford                  13.23                   4 
 26 Solofua Grey              JR Waianae HS               13.24                   1 
 27 Andreas Casillas          JR Radford                  13.31                   4 
 28 Demetrius Ligon           11 Mililani                 13.49                   3 
 29 Kevin Jafar               JR Radford                  13.82                   4 
 30 Edwin Doctolero JR        JR AIEA                     14.57                   4 
 
Event 9  Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        5:08.54  AUTO
        5:24.24  CONS
        6:07.64  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Brooke Michaels           FR Radford                5:21.47 CONS             
  2 Caitlin Kawaiaea          10 Nanakuli               5:30.33 JV               
  3 Cayce Hafer               SO AIEA                   5:40.82 JV               
  4 Kyrra Ogawa               SO Pearl City             5:56.82 JV               
  5 Isabella Groover          SO Pearl City             5:57.78 JV               
  6 Trinity Vigliante         FR Radford                6:03.67 JV               
  7 Marcella Zamora           FR Radford                6:05.11 JV               
  8 Ana Rivera                FR AIEA                   6:06.19 JV               
  9 Kaila Oshiro              FR Pearl City             6:11.55                  
 10 Ashley Hwang              SO Pearl City             6:17.12                  
 11 Alle Aipoalani-Tuaoi-To'   9 Nanakuli               6:21.88                  
 12 Kara Yasutake             SO Pearl City             6:25.13                  
 13 Kiana Burgher             SO Pearl City             6:25.38                  
 14 Shannon Kam               FR Pearl City             6:25.52                  
 15 Kyla Takazono             SO Pearl City             6:37.51                  
 16 Kayla Rice                SO Waianae HS             7:58.91                  
 
Event 10  Girls 1500 Meter Run Varsity
================================================================================
        5:08.54  AUTO
        5:24.24  CONS
        5:46.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Mary Moloney              SO Radford                5:10.77 CONS             
  2 Lauren Gibbs              12 Mililani               5:20.69 CONS             
  3 Vanessa Roybal            12 Mililani               5:30.44 OIA              
  4 Caitlyn Dodge             SR Radford                5:31.52 OIA              
  5 Camryn Butz               JR Radford                5:34.06 OIA              
  6 Kinsey Tsuruta            11 Mililani               5:36.01 OIA              
  7 Kiana Caranto             12 Mililani               5:45.75 OIA              
  8 Mila Gaston               11 Mililani               5:53.47                  
  9 Maya Hoeft                11 Mililani               5:53.93                  
 10 Karissa Oda               JR Pearl City             6:11.55                  
 11 Brigina Terry             SR Radford                6:28.60                  
 
Event 11  Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        4:19.64  AUTO
        4:27.94  CONS
        5:15.24  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Azriel Burcham             9 Mililani               4:56.38 JV               
  2 Riley Cullen              SO Pearl City             5:02.73 JV               
  3 Austin Tirona             SO Radford                5:04.35 JV               
  4 Esai Saldana              SO Pearl City             5:04.36 JV               
  5 Noah Dollente             SO Pearl City             5:04.44 JV               
  6 Garrett Cadiz             SO Pearl City             5:13.33 JV               
  7 Noah Bue                  FR Pearl City             5:20.12                  
  8 Alton Powell              FR AIEA                   5:20.37                  
  9 Jaxon Andersson           FR Radford                5:29.00                  
 10 Ahnou Boulom              SO Radford                5:30.40                  
 11 Steven Ahlstrom           FR Radford                5:32.91                  
 12 Braden Okawa              SO Pearl City             5:49.16                  
 13 Jordan Hampton            SO Waianae HS             6:10.43                  
 14 Dustin Tomi               FR Pearl City             6:23.90                  
 15 Jeremiah Estrada          SO Pearl City             7:28.59                  
 
Event 12  Boys 1500 Meter Run Varsity
================================================================================
        4:19.64  AUTO
        4:27.94  CONS
        4:42.74  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Adan Saenz                12 Mililani               4:37.69 OIA              
  2 Jacob Vigliante           JR Radford                4:43.15                  
  3 Tyler Stiles              11 Mililani               4:49.06                  
  4 Brent Watanabe            SR Pearl City             4:50.69                  
  5 Evan Yonamine             12 Mililani               4:57.66                  
  6 Elijah Abramo             11 Mililani               4:59.89                  
  7 Alexander Lum             JR Pearl City             5:47.19                  
  8 Devin Bugado              JR Pearl City             5:59.08                  
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
          51.94  AUTO
          54.94  CONS
        1:06.24  JV
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Aiea HS  'A'                                          59.86 JV               
 
Event 14  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
          51.94  AUTO
          54.94  CONS
          58.24  OIA
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Radford High School  'A'                              56.36 OIA              
 
Event 15  Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
          44.24  AUTO
          45.74  CONS
          56.04  JV
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Radford High School  'A'                              47.52 JV               
  2 Waianae High School  'B'                              49.41 JV               
  3 Waianae High School  'A'                              49.58 JV               
  4 Mililani High School  'A'                             51.84 JV               
 
Event 16  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
          44.24  AUTO
          45.74  CONS
          47.24  OIA
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Mililani High School  'A'                             46.17 OIA              
  2 Waianae High School  'A'                              46.72 OIA              
  3 Aiea HS  'A'                                          49.22                  
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
        1:01.64  AUTO
        1:03.84  CONS
        1:10.74  JV
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Ryanne Navarro             9 Mililani               1:02.98 CONS              2 
  2 Karla Angulo              SO Radford                1:06.53 JV                1 
  3 Amy Takaki                10 Mililani               1:09.38 JV                2 
  4 Hailey Wilson             10 Mililani               1:09.46 JV                2 
  5 Aaliyah Holloway          FR Radford                1:13.79                   1 
  6 Elzar Aipoalani-Tuaoi-To   9 Nanakuli               1:16.04                   1 
  7 Alexandrea Sengbounouvon  FR Pearl City             1:16.30                   2 
  8 Mia Kaakaukai             10 Nanakuli               1:16.59                   2 
  9 Qeiara Hawthorn           FR Radford                1:17.01                   1 
 10 Xandria Roquid            FR Radford                1:19.40                   2 
 11 Jasmine Chase              9 Mililani               1:21.24                   2 
 12 Taejah Amani                 Waianae HS             1:21.88                   1 
 13 Kayla Rice                SO Waianae HS             1:25.33                   1 
 14 Ralia Techur              FR Radford                1:26.54                   2 
 15 Shannya Kahanauui            Waianae HS             1:41.61                   1 
 16 Jezre-el Clay             SO Waianae HS             1:46.63                   1 
 
Event 18  Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
        1:01.64  AUTO
        1:03.84  CONS
        1:08.84  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Leah Keller               12 Mililani               1:01.37 AUTO              1 
  2 Michelle Vazquez          SR Radford                1:04.49 OIA               1 
  3 Imani Johnson             10 Mililani               1:05.29 OIA               2 
  4 Sarah Dodge               SR Radford                1:05.84 OIA               2 
  5 Jailin Dennis             JR Radford                1:08.86                   2 
  6 Keaira Muqaddim           JR Radford                1:09.97                   1 
  7 Ashley Perez              JR Radford                1:10.83                   1 
  8 Samantha McManus          SR Radford                1:11.31                   1 
  9 Shania Silva              SR Pearl City             1:12.86                   2 
 10 Kaylee Nuuanu             12 Nanakuli               1:19.20                   2 
 11 Jaelene Robley            SR Pearl City             1:24.47                   2 
 12 Jemima Montaniel          JR Radford                1:25.92                   1 
 
Event 19  Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          51.44  AUTO
          53.14  CONS
          58.74  JV
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Matteo Dumas              SO Radford                  54.40 JV                1 
  2 Ian Tamam                  9 Mililani                 58.31 JV                3 
  3 Garret Wilson             FR Radford                  59.49                   2 
  4 Dylan Miyamura             9 Mililani               1:00.55                   3 
  5 Ethan Olson               SO Radford                1:00.59                   1 
  6 Clayton Edwards           FR Radford                1:00.94                   1 
  7 Elijah Diamond             9 Mililani               1:01.05                   2 
  8 Blake Kekahuna             9 Nanakuli               1:01.60                   2 
  9 Kai Combes                 9 Mililani               1:02.28                   3 
 10 Anthony John Benito       SO Radford                1:02.76                   2 
 11 Caden Andersson           SO Radford                1:03.97                   3 
 12 J-Zen Napierala-Rose      SO Waianae HS             1:05.05                   3 
 13 Kawan White               FR Radford                1:06.30                   2 
 14 Jorden Kauwalu             9 Nanakuli               1:07.20                   1 
 15 Remington Evans           FR Pearl City             1:08.83                   3 
 16 Joshua Kobayashi          FR Pearl City             1:09.73                   2 
 17 Jonathyn Faulkner-Smith   SR Radford                1:12.02                   1 
 18 Shaun De Jesus            FR Radford                1:12.86                   1 
 19 Izaiah Jones              FR Pearl City             1:16.30                   1 
 20 Jericho Domingo           FR Radford                1:19.41                   2 
 
Event 20  Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          51.44  AUTO
          53.14  CONS
          55.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Thomas Reid III           SR Radford                  52.37 CONS              1 
  2 Robert Haas               12 Mililani                 54.45 OIA               2 
  3 Nicolas Culp              12 Mililani                 55.06 OIA               1 
  4 Michael Chapur-Ferrera    11 Mililani                 55.52                   2 
  5 Anthony Booker            11 Nanakuli                 56.23                   1 
  6 Jarian Boykins            JR Pearl City               59.11                   1 
  7 Roman Gennero             SR Radford                  59.46                   1 
  8 Filipo Filisi             SR Waianae HS               59.96                   2 
  9 Nick Souza-Meyers         11 Nanakuli               1:00.51                   1 
 10 Sej Flores                JR Radford                1:03.68                   2 
 11 Jordan Sanpei             JR Pearl City             1:03.97                   2 
 12 Brennon Weiss             11 Nanakuli               1:04.82                   2 
 13 Kalen Hara                11 Mililani               1:05.55                   1 
 14 Damon Sylva               11 Nanakuli               1:06.80                   2 
 
Event 21  Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================================
          49.14  AUTO
          51.24  CONS
        1:01.34  JV
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Melanie Santoro           10 Mililani                 52.26 JV                2 
  2 Gabrielle Hackbarth       10 Mililani                 56.33 JV                1 
  3 Kalei Cates               10 Nanakuli                 57.25 JV                2 
  4 Elena Gutierrez           10 Mililani                 57.46 JV                1 
  5 Elizabeth-Jules Shklov     9 Mililani                 58.68 JV                1 
  6 Jade Taylor               FR Pearl City               59.67 JV                2 
  7 Maya Otsu                 10 Mililani               1:01.60                   1 
  8 Mairussian Glushenko       9 Nanakuli               1:02.74                   2 
  9 Ashlyn Graddy              9 Mililani               1:03.91                   2 
 10 Tekyah White              FR Radford                1:10.20                   1 
 
Event 22  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          49.14  AUTO
          51.24  CONS
          56.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Kaille Lane               JR Radford                  53.25 OIA               2 
  2 Mia Stojadinovic          11 Mililani                 53.37 OIA               2 
  3 Haley Davis               JR Radford                  54.53 OIA               1 
  4 Kaitlyn Shimizu           10 Mililani                 55.55 OIA               1 
  5 Alana Nuuanu              11 Nanakuli                 55.98 OIA               2 
  6 Alexa Conrad              JR Radford                  57.03                   1 
  7 Ciera Sylva               SR Pearl City               58.10                   1 
  8 Aubrey Hubble             SR Radford                1:01.88                   1 
  9 Caroline Kelly            12 Mililani               1:02.08                   2 
 10 Kalei Rego                11 Mililani               1:02.66                   2 
 11 Kiara Nelson-Brown        JR Radford                1:05.67                   2 
 12 Qiara Epting              JR Radford                1:06.19                   1 
 
Event 23  Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
          41.64  AUTO
          43.24  CONS
          51.34  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Charles Johnson           SO Radford                  47.70 JV               
  2 Kana'i Mauga              SO Waianae HS               49.54 JV               
  3 Michael Edwards           FR Radford                  50.32 JV               
  4 Jordan Nagasawa           FR Pearl City               50.46 JV               
  5 Kaleb Hargrove            SO Radford                  52.91                  
  6 Ahnou Boulom              SO Radford                  53.19                  
  7 Theopholius O'Neal        SO Pearl City               54.08                  
 
Event 24  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          41.64  AUTO
          43.24  CONS
          44.14  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Solomon Loggins           SR Radford                  45.97                   1 
  2 Lovell Soares             12 Mililani                 47.75                   2 
  3 Jorell Pontes-Borje       JR Waianae HS               48.22                   1 
  4 Jarian Boykins            JR Pearl City               48.70                   1 
  5 Chaz Layton               12 Mililani                 48.99                   2 
  6 Arick Roman               SR Radford                  49.01                   1 
  7 Desta Rudolph             12 Mililani                 49.25                   2 
  8 Andreas Casillas          JR Radford                  49.72                   1 
  9 Dustin Tomi               FR Pearl City               49.90                   1 
 10 Glenn Chan, JR            SR AIEA                     50.76                   2 
 11 Skye Eliptico             SR AIEA                     51.53                   2 
 12 Joshua Jury               JR Waianae HS               52.39                   1 
 13 Kevin Jafar               JR Radford                  54.58                   1 
 14 Jetro Butac               SR AIEA                     54.61                   2 
 15 Dayton Weber              JR Waianae HS               57.57                   2 
 
Event 25  Girls 800 Meter Run Junior Varsity
===================================================================================
        2:28.14  AUTO
        2:34.54  CONS
        2:56.54  JV
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Brooke Michaels           FR Radford                2:34.35 CONS              1 
  2 Karla Angulo              SO Radford                2:47.11 JV                1 
  3 Alle Aipoalani-Tuaoi-To'   9 Nanakuli               2:51.95 JV                2 
  4 Ana Rivera                FR AIEA                   2:52.20 JV                1 
  5 Kyrra Ogawa               SO Pearl City             2:52.77 JV                2 
  6 Isabella Groover          SO Pearl City             2:56.81                   1 
  7 Trinity Vigliante         FR Radford                2:57.94                   1 
  8 Kaila Oshiro              FR Pearl City             3:00.35                   1 
  9 Elzar Aipoalani-Tuaoi-To   9 Nanakuli               3:01.88                   2 
 10 Marcella Zamora           FR Radford                3:02.57                   1 
 11 Jasmine Chase              9 Mililani               3:04.41                   1 
 12 Kiana Burgher             SO Pearl City             3:08.70                   2 
 13 Shannon Kam               FR Pearl City             3:09.22                   2 
 14 Mia Kaakaukai             10 Nanakuli               3:10.26                   2 
 15 Ashley Hwang              SO Pearl City             3:10.28                   2 
 16 Kara Yasutake             SO Pearl City             3:12.25                   2 
 17 Kyla Takazono             SO Pearl City             3:17.76                   2 
 
Event 26  Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================================
        2:28.14  AUTO
        2:34.54  CONS
        2:48.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Caitlyn Dodge             SR Radford                2:32.87 CONS             
  2 Mary Moloney              SO Radford                2:33.67 CONS             
  3 Lauren Gibbs              12 Mililani               2:37.52 OIA              
  4 Camryn Butz               JR Radford                2:43.92 OIA              
  5 Kinsey Tsuruta            11 Mililani               2:45.48 OIA              
  6 Vanessa Roybal            12 Mililani               2:49.70                  
  7 Keaira Muqaddim           JR Radford                2:54.34                  
  8 Brigina Terry             SR Radford                2:58.95                  
  9 Karissa Oda               JR Pearl City             3:00.13                  
 
Event 27  Boys 800 Meter Run Junior Varsity
===================================================================================
        2:04.14  AUTO
        2:08.34  CONS
        2:24.24  JV
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Elijah Diamond             9 Mililani               2:25.21                   2 
  2 Riley Cullen              SO Pearl City             2:25.21                   1 
  3 Esai Saldana              SO Pearl City             2:29.16                   1 
  4 Kana'i Mauga              SO Waianae HS             2:29.17                   2 
  5 Noah Dollente             SO Pearl City             2:29.46                   2 
  6 Garrett Cadiz             SO Pearl City             2:29.47                   1 
  7 Austin Tirona             SO Radford                2:29.93                   1 
  8 Alejandro Ruck Vega       11 Mililani               2:29.93                   2 
  9 Jadon Morales             10 Mililani               2:34.41                   1 
  9 Braden Okawa              SO Pearl City             2:34.41                   2 
 11 Jorden Kauwalu             9 Nanakuli               2:36.84                   2 
 12 Steven Ahlstrom           FR Radford                2:36.85                   1 
 13 Alton Powell              FR AIEA                   2:45.03                   1 
 13 Noah Bue                  FR Pearl City             2:45.03                   2 
 15 Jordan Hampton            SO Waianae HS             3:03.14                   1 
 16 Dustin Tomi               FR Pearl City             3:03.15                   2 
 17 Jeremiah Estrada          SO Pearl City             3:39.74                   2 
 18 Jaxon Andersson           FR Radford                3:39.75                   1 
 
Event 28  Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================================
        2:04.14  AUTO
        2:08.34  CONS
        2:13.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Ledarius Keith            SR AIEA                   2:14.01                  
  2 Roman Philson             JR Radford                2:16.82                  
  3 Evan Yonamine             12 Mililani               2:17.97                  
  4 Jacob Vigliante           JR Radford                2:20.63                  
  5 Brent Watanabe            SR Pearl City             2:26.75                  
  6 Alexander Lum             JR Pearl City             2:39.75                  
  7 Devin Bugado              JR Pearl City             2:54.58                  
  8 Fabian Watanabe           SR Waianae HS             3:06.67                  
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          26.74  AUTO
          27.64  CONS
          29.74  JV
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Ryanne Navarro             9 Mililani                 28.40 JV                3 
  2 Devan Pogue                9 Mililani                 29.01 JV                2 
  3 Karla Angulo              SO Radford                  29.78                   3 
  4 Briana Marks              FR Radford                  29.86                   3 
  5 Alexzandra Lancaster      SO Waianae HS               30.69                   1 
  6 Kamaile Salcedo            9 Mililani                 30.88                   1 
  7 Qeiara Hawthorn           FR Radford                  30.96                   2 
  8 Amy Takaki                10 Mililani                 31.10                   2 
  9 Shannya Kahanauui            Waianae HS               31.23                   3 
 10 Jade Taylor               FR Pearl City               31.24                   1 
 11 Tavia Ordenstein          10 Mililani                 31.27                   3 
 12 Kamie Miyaji              10 Mililani                 31.46                   4 
 13 Anika Ramos                9 Mililani                 31.60                   3 
 14 Aaliyah Holloway          FR Radford                  32.10                   2 
 15 Katelyn Sebastian         10 Nanakuli                 32.13                   1 
 16 Skykar Sua                 9 Mililani                 32.16                   1 
 17 Alexandrea Sengbounouvon  FR Pearl City               32.35                   1 
 18 Leila Relly                9 Mililani                 32.89                   4 
 19 Taejah Amani                 Waianae HS               33.00                   2 
 20 Asia Espinueva-Manuel      9 Mililani                 33.16                   4 
 21 Isabel Camacho             9 Mililani                 33.19                   2 
 22 Jenna Takara               9 Mililani                 33.23                   2 
 23 Ashlyn Graddy              9 Mililani                 33.24                   4 
 24 Xandria Roquid            FR Radford                  34.45                   1 
 25 Ralia Techur              FR Radford                  36.37                   4 
 26 Tahnee Lee-Kakatin        SO Radford                  36.44                   3 
 
Event 30  Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          26.74  AUTO
          27.64  CONS
          29.44  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Leah Keller               12 Mililani                 27.50 CONS              1 
  2 Kiyara Peart              JR Radford                  27.85 OIA               3 
  3 Chevyn-Rae Morgan         12 Nanakuli                 28.06 OIA               1 
  4 Michelle Vazquez          SR Radford                  28.10 OIA               3 
  5 Imani Johnson             10 Mililani                 28.55 OIA               2 
  6 Shania Silva              SR Pearl City               30.09                   1 
  7 Alexa Conrad              JR Radford                  30.31                   3 
  8 Jailin Dennis             JR Radford                  30.34                   1 
  9 Ashley Perez              JR Radford                  30.70                   1 
 10 Princess Mangrobang       12 Nanakuli                 30.86                   2 
 11 Keaira Muqaddim           JR Radford                  30.90                   2 
 12 Haille Lane               SR Radford                  31.41                   1 
 13 Breanna Delos Santos-Mir  12 Mililani                 31.50                   2 
 14 Samantha McManus          SR Radford                  32.13                   3 
 15 Brigina Terry             SR Radford                  32.67                   3 
 16 Malia Garza               JR Radford                  33.86                   2 
 17 Aliyah Gladney            JR Radford                  33.88                   3 
 18 Jemima Montaniel          JR Radford                  36.27                   2 
 
Event 31  Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          22.84  AUTO
          23.54  CONS
          24.74  JV
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Franklin Orego             9 Mililani                 24.50 JV                4 
  2 Matteo Dumas              SO Radford                  24.75                   2 
  3 Miguel Lara               SO Waianae HS               24.76                   1 
  4 Nicholas De Los Santos    SO Radford                  24.89                   1 
  5 Ethan Olson               SO Radford                  25.70                   1 
  6 Brandon Gladney           FR Radford                  25.76                   1 
  7 Ian Tamam                  9 Mililani                 25.96                   2 
  8 Garret Wilson             FR Radford                  26.05                   2 
  9 Clayton Edwards           FR Radford                  26.29                   4 
 10 Xaistin Kamealoha         FR Waianae HS               26.38                   3 
 11 Victor Tamayo             10 Mililani                 26.62                   1 
 12 James Crosby              10 Mililani                 26.64                   4 
 13 Dylan Miyamura             9 Mililani                 26.75                   4 
 14 Kana'i Mauga              SO Waianae HS               26.79                   4 
 15 Blake Kekahuna             9 Nanakuli                 26.89                   3 
 16 Keoki Davis Jr            SO Waianae HS               26.96                   3 
 17 Jaycob Manuel              9 Mililani                 27.47                   4 
 18 Kahiohu Kila              10 Mililani                 27.72                   3 
 19 Keanu Moreno               9 Mililani                 28.20                   3 
 20 Jonathyn Faulkner-Smith   SR Radford                  28.43                   1 
 21 Kai Combes                 9 Mililani                 28.45                   2 
 22 Joshua Kobayashi          FR Pearl City               28.46                   1 
 23 Remington Evans           FR Pearl City               29.37                   2 
 24 Kawan White               FR Radford                  29.47                   1 
 25 Brendon Hanks             10 Mililani                 30.17                   2 
 26 Brayden Murakami           9 Mililani                 30.71                   3 
 27 Eugene Martin             FR Radford                  31.39                   2 
 28 Izaiah Jones              FR Pearl City               32.28                   3 
 29 Jericho Domingo           FR Radford                  33.16                   4 
 
Event 32  Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          22.84  AUTO
          23.54  CONS
          24.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Thomas Reid III           SR Radford                  23.29 CONS              1 
  2 Andrew Valladarei         11 Mililani                 23.41 CONS              1 
  3 Kaileo Pogue              11 Mililani                 23.86 OIA               3 
  4 Adan Saenz                12 Mililani                 24.31                   1 
  5 Randolph Manewa           12 Nanakuli                 24.36                   3 
  6 Robert Haas               12 Mililani                 24.52                   1 
  7 Devin Ieriko              11 Mililani                 24.56                   1 
  8 Hamilton Howard           11 Mililani                 24.82                   1 
  9 Stanton Lee               11 Mililani                 24.84                   4 
 10 Michael Chapur-Ferrera    11 Mililani                 24.88                   2 
 11 Carl Hermosura            JR Pearl City               24.89                   1 
 12 Andrew Miller             JR Radford                  24.97                   3 
 13 Brandon Banas             SR Pearl City               25.00                   3 
 14 Makana Gonsalves          JR Waianae HS               25.08                   4 
 15 Isian Wong-Lonzandia      12 Nanakuli                 25.16                   3 
 16 Makana Tauai              12 Mililani                 25.38                   2 
 17 Nicolas Culp              12 Mililani                 25.56                   1 
 18 Jorell Pontes-Borje       JR Waianae HS               25.83                   2 
 19 Jarian Boykins            JR Pearl City               26.08                   3 
 20 Nick Souza-Meyers         11 Nanakuli                 26.45                   2 
 21 Adrian Knight             11 Mililani                 26.80                   2 
 22 Sej Flores                JR Radford                  26.81                   3 
 23 Solofua Grey              JR Waianae HS               27.35                   4 
 24 Jordan Sanpei             JR Pearl City               27.36                   4 
 25 TY Tengan                 JR AIEA                     27.66                   2 
 26 Damon Sylva               11 Nanakuli                 28.75                   4 
 27 Demetrius Ligon           11 Mililani                 28.82                   2 
 28 Kalen Hara                11 Mililani                 29.05                   4 
 29 Ezekiel Kelekoma          SO Waianae HS               29.37                   4 
 30 Bryce Kaopua-Gallegos     12 Nanakuli                 31.71                   5 
 31 Tuiloma Lionel            10 Nanakuli                 32.44                   5 
 32 Josiah Viliamu            JR Waianae HS               35.91                   5 
 33 Feletoa Ailua             JR Waianae HS               37.31                   5 
 34 Dayne Evangalista         SO Waianae HS               43.49                   5 
 35 Gerri-co Jenks            SO Waianae HS               44.35                   5 
 36 Dominic Banglos           FR Waianae HS               44.41                   5 
 
Event 33  Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
       11:26.14  AUTO
       12:11.94  CONS
       13:32.24  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Brooke Michaels           FR Radford               11:50.26 CONS             
  2 Kyrra Ogawa               SO Pearl City            13:19.98 JV               
  3 Isabella Groover          SO Pearl City            13:24.01 JV               
  4 Cayce Hafer               SO AIEA                  13:32.14 JV               
  5 Trinity Vigliante         FR Radford               13:37.84                  
  6 Marcella Zamora           FR Radford               14:09.53                  
  7 Ashley Hwang              SO Pearl City            14:14.77                  
  8 Shannon Kam               FR Pearl City            14:37.95                  
  9 Kaila Oshiro              FR Pearl City            14:44.87                  
 10 Kara Yasutake             SO Pearl City            14:58.42                  
 11 Kyla Takazono             SO Pearl City            15:25.87                  
 12 Kiana Burgher             SO Pearl City            15:25.91                  
 
Event 34  Girls 3000 Meter Run Varsity
================================================================================
       11:26.14  AUTO
       12:11.94  CONS
       13:12.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Vanessa Roybal            12 Mililani              11:25.29 AUTO             
  2 Mary Moloney              SO Radford               11:35.83 CONS             
  3 Lauren Gibbs              12 Mililani              11:46.76 CONS             
  4 Kiana Caranto             12 Mililani              12:37.00 OIA              
  5 Mila Gaston               11 Mililani              13:13.71                  
  6 Karissa Oda               JR Pearl City            13:32.12                  
  7 Autumn Ollice             SR Radford               15:25.92                  
 
Event 35  Boys 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        9:39.44  AUTO
       10:08.24  CONS
       11:30.04  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Noah Dollente             SO Pearl City            11:44.91                  
  2 Riley Cullen              SO Pearl City            11:44.93                  
  3 Garrett Cadiz             SO Pearl City            11:48.93                  
  4 Austin Tirona             SO Radford               12:00.92                  
  5 Esai Saldana              SO Pearl City            12:16.04                  
  6 Noah Bue                  FR Pearl City            12:16.19                  
  7 Steven Ahlstrom           FR Radford               12:51.26                  
  8 Braden Okawa              SO Pearl City            13:29.93                  
  9 Dustin Tomi               FR Pearl City            14:03.72                  
 10 Jeremiah Estrada          SO Pearl City            17:43.05                  
 
Event 36  Boys 3000 Meter Run Varsity
================================================================================
        9:39.44  AUTO
       10:08.24  CONS
       10:40.04  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jacob Vigliante           JR Radford               10:26.69 OIA              
  2 Tyler Stiles              11 Mililani              10:32.87 OIA              
  3 Brent Watanabe            SR Pearl City            10:34.41 OIA              
  4 Roman Philson             JR Radford               11:07.09                  
  5 Elijah Abramo             11 Mililani              11:20.27                  
  6 Alexander Lum             JR Pearl City            12:48.47                  
  7 Devin Bugado              JR Pearl City            13:30.05                  
 
Event 37  Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
        4:19.34  AUTO
        4:35.84  CONS
        5:12.24  JV
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Nanakuli High School  'A'                           4:31.98 CONS             
  2 Mililani High School  'A'                           4:35.98 JV               
  3 Mililani High School  'B'                           4:48.86 JV               
  4 Mililani High School  'C'                           4:55.43 JV               
 
Event 38  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
        4:19.34  AUTO
        4:35.84  CONS
        4:48.24  OIA
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Radford High School  'A'                            4:23.89 CONS             
  2 Mililani High School  'A'                           4:29.52 CONS             
  3 Mililani High School  'B'                           4:51.74                  
  4 Nanakuli High School  'A'                           4:59.45                  
 
Event 39  Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
        3:34.14  AUTO
        3:41.84  CONS
        4:07.14  JV
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Radford High School  'A'                            3:49.24 JV               
  2 Mililani High School  'B'                           3:59.87 JV               
  3 Pearl City High School  'A'                         4:14.83                  
  4 Mililani High School  'A'                           4:17.17                  
  5 Nanakuli High School  'A'                           4:37.32                  
 
Event 40  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
===================================================================================
        3:34.14  AUTO
        3:41.84  CONS
        3:45.24  OIA
    School                                               Finals                  H#
===================================================================================
  1 Mililani High School  'C'                           3:42.54 OIA               2 
  2 Radford High School  'A'                            3:44.61 OIA               2 
  3 Mililani High School  'B'                           3:44.90 OIA               2 
  4 Pearl City High School  'A'                         3:57.07                   2 
  5 Nanakuli High School  'A'                           4:00.05                   1 
  6 Mililani High School  'D'                           4:09.75                   2 
  7 Mililani High School  'E'                           4:17.63                   2 
  8 Mililani High School  'F'                           4:25.50                   2 
  9 Mililani High School  'A'                           4:25.64                   1 
 
Event 41  Girls High Jump Junior Varsity
================================================================================
        5-00.00  AUTO
        4-10.00  CONS
        4-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Elena Gutierrez           10 Mililani               4-08.00 JV               
  2 Briana Marks              FR Radford                4-04.00 JV               
  3 Evangelina Evans          SO Radford                4-00.00 JV               
 -- Brooke Michaels           FR Radford                     NH                  
 
Event 42  Girls High Jump Varsity
================================================================================
        5-00.00  AUTO
        4-10.00  CONS
        4-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Rheann Pascual            SR AIEA                   4-10.00 CONS             
  2 Mia Stojadinovic          11 Mililani               4-06.00 OIA              
  2 Haley Davis               JR Radford                4-06.00 OIA              
  4 Ashley Hubble             JR Radford                4-04.00                  
  4 Rebecca McIllece          JR Radford                4-04.00                  
  6 Lindsay Gacayan           SR Radford                3-10.00                  
 
Event 43  Boys High Jump Junior Varsity
================================================================================
        6-00.00  AUTO
        5-08.00  CONS
        5-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kana'i Mauga              SO Waianae HS             5-00.00 JV               
  2 J'Drien Jones             FR Radford                4-10.00                  
  3 Rhyzon Demello            SO Waianae HS             4-08.00                  
  3 Clayton Edwards           FR Radford                4-08.00                  
  3 Keoki Davis Jr            SO Waianae HS             4-08.00                  
  6 Eugene Martin             FR Radford                4-06.00                  
 -- James Joseph              FR Waianae HS                  NH                  
 -- Kenneth Joseph            FR Waianae HS                  NH                  
 -- Chevy Moniz               FR Waianae HS                  NH                  
 -- Christopher Schotte       SO Waianae HS                  NH                  
 
Event 44  Boys High Jump Varsity
================================================================================
        6-00.00  AUTO
        5-08.00  CONS
        5-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Douglas Mitchell          JR Waianae HS             5-10.00 CONS             
  2 Roman Gennero             SR Radford                5-08.00 CONS             
  3 Dalton Rajkowski          JR Waianae HS             5-04.00                  
  3 Andrew Valladarei         11 Mililani               5-04.00                  
  3 Andrew Miller             JR Radford                5-04.00                  
  6 Solomon Loggins           SR Radford                5-00.00                  
  6 Kevin Jafar               JR Radford                5-00.00                  
  8 Chaz Layton               12 Mililani               4-10.00                  
  8 Dayton Weber              JR Waianae HS             4-10.00                  
  8 Javen Towne               JR Waianae HS             4-10.00                  
  8 Keawe Fox                 11 Mililani               4-10.00                  
 12 Jorell Pontes-Borje       JR Waianae HS             4-08.00                  
 12 Jerusalem Tootoo          JR Waianae HS             4-08.00                  
 14 Yarey Rodriguez-Wong      12 Mililani               4-06.00                  
 
Event 45  Girls Pole Vault Junior Varsity
================================================================================
        9-00.00  AUTO
        7-06.00  CONS
        6-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Anika Ramos                9 Mililani               5-06.00                  
  1 Leila Relly                9 Mililani               5-06.00                  
 
Event 46  Girls Pole Vault Varsity
================================================================================
        9-00.00  AUTO
        7-06.00  CONS
        6-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Martina Segura            11 Mililani               7-06.00 CONS             
  2 Angela Warner             12 Mililani               7-00.00 OIA              
 
Event 47  Boys Pole Vault Junior Varsity
================================================================================
       13-00.00  AUTO
       12-00.00  CONS
        7-06.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Alejandro Ruck Vega       11 Mililani               7-06.00 JV               
  2 Jimmie Paeste             10 Mililani               7-00.00                  
 
Event 48  Boys Pole Vault Varsity
================================================================================
       13-00.00  AUTO
       11-06.00  CONS
        9-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Desta Rudolph             12 Mililani              11-00.00 OIA              
  2 Sean Dagan                11 Mililani               9-06.00 OIA              
 
Event 49  Girls Long Jump Junior Varsity
================================================================================
       16-04.25  AUTO
       15-04.00  CONS
       13-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Melanie Santoro           10 Mililani              13-10.00 JV               
  2 Aaliyah Holloway          FR Radford               13-00.00 JV               
  3 Elizabeth Ofa              9 Nanakuli              12-09.00                  
  4 Cayce Hafer               SO AIEA                  12-04.50                  
  5 Chloe Fong                 9 Mililani              11-11.00                  
  6 Katelyn Sebastian         10 Nanakuli              11-06.00                  
  7 Kelsie Shibata            SO AIEA                  11-05.00                  
  8 Stepahanie Matsumoto       9 Mililani              11-03.50                  
  9 Jenna Takara               9 Mililani              10-07.00                  
 10 Trinity Vigliante         FR Radford                9-09.00                  
 
Event 50  Girls Long Jump Varsity
================================================================================
       16-04.25  AUTO
       15-04.00  CONS
       14-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kiyara Peart              JR Radford               15-02.00 OIA              
  2 Rheann Pascual            SR AIEA                  14-07.00 OIA              
  3 Ashley Hubble             JR Radford               12-10.00                  
  4 Gianna Ramiscal           11 Mililani              12-08.00                  
  4 Rebecca McIllece          JR Radford               12-08.00                  
  6 Angelica Apiag-Crespo     SR Radford               12-05.00                  
  6 Alexa Conrad              JR Radford               12-05.00                  
  6 Blythe Balleseros         10 Mililani              12-05.00                  
  9 Keaira Muqaddim           JR Radford               12-02.00                  
 10 Haille Lane               SR Radford               12-00.00                  
 11 Aubrey Hubble             SR Radford               11-05.00                  
 12 Anika Novio               SR AIEA                  10-02.00                  
 13 Lindsay Gacayan           SR Radford               10-01.50                  
 -- Victoria Edwards          JR Radford                     DQ                  
 
Event 51  Boys Long Jump Junior Varsity
================================================================================
       21-01.25  AUTO
       19-10.50  CONS
       17-06.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Franklin Orego             9 Mililani              17-11.00 JV               
  2 Sam Okamoto               SO AIEA                  16-11.00                  
  3 Clyde Enos                 9 Nanakuli              16-09.00                  
  4 Miguel Lara               SO Waianae HS            16-08.50                  
  5 Kana'i Mauga              SO Waianae HS            16-01.00                  
  6 J'Drien Jones             FR Radford               15-11.00                  
  7 Shadrach Lagrinas         SO Waianae HS            15-07.50                  
  8 Rhyzon Demello            SO Waianae HS            15-05.00                  
  9 Xaistin Kamealoha         FR Waianae HS            15-04.00                  
 10 Blake Kekahuna             9 Nanakuli              14-10.00                  
 11 Kenneth Joseph            FR Waianae HS            14-09.00                  
 11 Christopher Schotte       SO Waianae HS            14-09.00                  
 13 Chevy Moniz               FR Waianae HS            14-08.00                  
 14 Eugene Martin             FR Radford               13-09.00                  
 -- Noah Morita               SO Waianae HS                  ND                  
 -- Ahnou Boulom              SO Radford                     ND                  
 -- Jorden Kauwalu             9 Nanakuli                    ND                  
 -- James Joseph              FR Waianae HS                  ND                  
 -- Keoki Davis Jr            SO Waianae HS                  ND                  
 -- John Gilbert Ramos           Waianae HS                  ND                  
 -- Jonavan Valdez            SO Waianae HS                  ND                  
 
Event 52  Boys Long Jump Varsity
================================================================================
       21-01.25  AUTO
       19-10.50  CONS
       19-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Brandon Banas             SR Pearl City            20-00.50 CONS             
  2 Andrew Miller             JR Radford               19-00.00                  
  3 Carl Hermosura            JR Pearl City            18-10.50                  
  4 Douglas Mitchell          JR Waianae HS            18-09.00                  
  5 Stanton Lee               11 Mililani              18-01.00                  
  6 Jaymen Yadao              11 Mililani              17-11.00                  
  7 Roman Gennero             SR Radford               17-02.00                  
  8 Joshua Jury               JR Waianae HS            16-08.00                  
  9 Jorell Pontes-Borje       JR Waianae HS            16-07.00                  
 10 Dayton Weber              JR Waianae HS            16-06.00                  
 11 Jerusalem Tootoo          JR Waianae HS            16-04.50                  
 12 Quentin-Tyson Tapaoan     12 Mililani              16-04.00                  
 13 Nick Souza-Meyers         11 Nanakuli              16-01.00                  
 14 Dalton Rajkowski          JR Waianae HS            16-00.00                  
 15 Andreas Casillas          JR Radford               15-11.00                  
 16 Josiah Ocreto             11 Mililani              15-10.00                  
 17 Kevin Jafar               JR Radford               15-09.00                  
 18 Calvin Kekahuna           JR Waianae HS            14-11.00                  
 -- Anthony Booker            11 Nanakuli                    ND                  
 -- Brennon Weiss             11 Nanakuli                    ND                  
 
Event 53  Girls Triple Jump Junior Varsity
================================================================================
       34-05.75  AUTO
       32-06.75  CONS
       26-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kamie Miyaji              10 Mililani              28-03.50 JV               
  2 Min Kyoung Kang            9 Mililani              28-03.00 JV               
  3 Chloe Fong                 9 Mililani              25-10.75                  
  4 Stepahanie Matsumoto       9 Mililani              24-06.50                  
 -- Trinity Vigliante         FR Radford                     ND                  
 
Event 54  Girls Triple Jump Varsity
================================================================================
       34-05.75  AUTO
       32-06.75  CONS
       30-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Rheann Pascual            SR AIEA                  32-03.50 OIA              
  2 Kaille Lane               JR Radford               30-06.00 OIA              
  3 Blythe Balleseros         10 Mililani              29-04.50                  
  4 Gianna Ramiscal           11 Mililani              29-03.50                  
  5 Rebecca McIllece          JR Radford               28-06.00                  
  6 Ashley Hubble             JR Radford               27-05.50                  
 -- Lindsay Gacayan           SR Radford                     ND                  
 -- Aubrey Hubble             SR Radford                     ND                  
 -- Victoria Edwards          JR Radford                     ND                  
 
Event 55  Boys Triple Jump Junior Varsity
================================================================================
       42-06.25  AUTO
       40-05.50  CONS
       35-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Franklin Orego             9 Mililani              37-07.75 JV               
  2 Sam Okamoto               SO AIEA                  33-11.00                  
  3 Ahnou Boulom              SO Radford               29-09.00                  
  4 Eugene Martin             FR Radford               28-05.50                  
 
Event 56  Boys Triple Jump Varsity
================================================================================
       42-06.25  AUTO
       40-05.50  CONS
       39-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Roman Gennero             SR Radford               37-04.00                  
  2 Dayton Weber              JR Waianae HS            35-10.50                  
  3 Jorell Pontes-Borje       JR Waianae HS            33-08.00                  
  4 Glenn Chan, JR            SR AIEA                  33-00.75                  
  5 Kevin Jafar               JR Radford               32-04.50                  
 
Event 57  Girls Discus Throw Junior Varsity
================================================================================
         113-06  AUTO
          94-04  CONS
          74-03  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Shaddai Tapasa            FR Radford               78-03.00 JV               
 -- Leslie Mamai              SO AIEA                        DQ                  
 
Event 58  Girls Discus Throw Varsity
================================================================================
         113-06  AUTO
          95-00  OIA
          94-04  CONS
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kealani Young-Rios        SR AIEA                  91-09.00                  
  2 Ferrari Scanlan           JR Waianae HS            90-09.00                  
  3 Kelsey Otto               SR Waianae HS            74-05.00                  
  4 Charlotte Garcia          JR Waianae HS            67-00.00                  
  5 Rebecca McIllece          JR Radford               65-10.00                  
  6 Lindsay Gacayan           SR Radford               62-04.00                  
  7 Brittney Alaiafine        SO Waianae HS            61-08.00                  
  8 Autumn Ollice             SR Radford               58-04.00                  
  9 Ashley Tianna Amorin      SR Pearl City            56-01.00                  
 10 Marjory-ann Maile         SR Waianae HS            55-08.00                  
 11 Kiara Nelson-Brown        JR Radford               52-07.50                  
 12 Aaliyah Smythe-Salcedo    JR Waianae HS            51-10.00                  
 13 Victoria Edwards          JR Radford               49-11.00                  
 14 Fiapaipai Tanielu         JR Waianae HS            46-00.00                  
 15 Malia Garza               JR Radford               42-08.00                  
 16 Afaf Elmawardy            11 Nanakuli              34-09.00                  
 
Event 59  Boys Discus Throw Junior Varsity
================================================================================
         148-05  AUTO
         136-01  CONS
          90-00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Andrew Paese              SO Waianae HS            85-08.00                  
  2 Jesse Llana               SO Pearl City            78-09.00                  
  3 Ryan Worcester            SO Radford               78-07.00                  
  4 Ezekiel Kelekoma          SO Waianae HS            77-07.00                  
  5 Tuiloma Lionel            10 Nanakuli              77-06.00                  
  6 Dayne Evangalista         SO Waianae HS            75-09.00                  
  7 Enrique Escoto            SO Radford               73-09.00                  
  8 Kalehua Kaehuaea             Waianae HS            72-05.00                  
  9 Tyler Corpuz              FR Radford               71-04.00                  
 10 Gerri-co Jenks            SO Waianae HS            71-03.00                  
 11 Treau Tupuola             SO AIEA                  71-01.00                  
 12 Isaiah Edwards            FR Radford               70-10.00                  
 13 Ethan-James Batalona      10 Nanakuli              69-00.00                  
 14 Shane Delossantos         SO Waianae HS            68-10.00                  
 15 Kana'i Mauga              SO Waianae HS            67-07.00                  
 16 Dominic Banglos           FR Waianae HS            64-08.00                  
 17 Jaylin Orr                FR Radford               57-05.00                  
 18 Draco Martin              SO Waianae HS            56-04.00                  
 19 Jansen Etevati            FR Waianae HS            50-06.00                  
 20 Blake Zitto               SO Radford               49-01.00                  
 
Event 60  Boys Discus Throw Varsity
================================================================================
         148-05  AUTO
         136-01  CONS
         123-00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Shiloh Tapasa             SR AIEA                 135-04.00 OIA              
  2 Feletoa Ailua             JR Waianae HS           108-03.00                  
  3 Mililani Misipati         JR Waianae HS           103-11.00                  
  4 John McFall               JR Waianae HS           101-04.00                  
  5 Josiah Viliamu            JR Waianae HS            99-00.00                  
  6 Dante James-Fainga        11 Mililani              98-01.00                  
  7 Dyllen Wilcox             SR AIEA                  95-03.00                  
  8 Kashma Minor              SR AIEA                  94-08.00                  
  9 Solofua Grey              JR Waianae HS            90-03.00                  
 10 Skyson Banno-Pei          SR AIEA                  89-04.00                  
 11 Alosina Toomalatai        SR Pearl City            89-00.00                  
 12 Devonte Rozelle           SR AIEA                  88-04.00                  
 13 Bryce Kaopua-Gallegos     12 Nanakuli              87-06.00                  
 14 Javen Towne               JR Waianae HS            79-10.00                  
 15 Jorell Pontes-Borje       JR Waianae HS            78-04.00                  
 16 Dyan Nojima               12 Mililani              76-01.00                  
 17 Ewan Bernardo             SR AIEA                  75-04.00                  
 18 Feleti Silva              SR AIEA                  71-01.00                  
 19 Shaun Barte               SR AIEA                  66-05.00                  
 20 Marc Ramunto              12 Mililani              66-02.00                  
 21 Ramsey Aviu               SR AIEA                  65-03.00                  
 22 Zelius Maae-Liupaono      JR AIEA                  59-05.00                  
 
Event 61  Girls Shot Put Junior Varsity
================================================================================
       35-05.75  AUTO
       32-00.25  CONS
       25-09.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Leslie Mamai              SO AIEA                  32-03.00 CONS             
  2 Alexzandra Lancaster      SO Waianae HS            27-11.00 JV               
  3 Shaddai Tapasa            FR Radford               26-04.00 JV               
  4 Brittney Alaiafine        SO Waianae HS            23-03.50                  
  5 Jezre-el Clay             SO Waianae HS            21-06.50                  
  6 Hailey Williams              Waianae HS            21-05.00                  
  7 Tiffanny Kepoo               Waianae HS            21-03.50                  
  8 Keely Key                 SO Waianae HS            20-09.00                  
  9 Jade Muamua               FR Waianae HS            18-05.00                  
 
Event 62  Girls Shot Put Varsity
================================================================================
       35-05.75  AUTO
       32-00.25  CONS
       30-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Ilana Santana             FR Waianae HS            31-09.50 OIA              
  2 Kiara Nelson-Brown        JR Radford               28-08.00                  
  3 Kealani Young-Rios        SR AIEA                  28-04.50                  
  4 Charlotte Garcia          JR Waianae HS            27-06.50                  
  5 Ashley Tianna Amorin      SR Pearl City            24-06.00                  
  6 Jahcynda Paogofie         SR Waianae HS            21-04.00                  
  7 Autumn Ollice             SR Radford               20-04.50                  
  8 Hope Muamua               JR Waianae HS            20-00.00                  
  9 Malia Garza               JR Radford               18-07.50                  
 10 Fiapaipai Tanielu         JR Waianae HS            17-06.00                  
 
Event 63  Boys Shot Put Junior Varsity
================================================================================
       48-06.25  AUTO
       43-05.25  CONS
       34-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Tuiloma Lionel            10 Nanakuli              38-04.00 JV               
  2 Treau Tupuola             SO AIEA                  36-10.00 JV               
  3 Dayne Evangalista         SO Waianae HS            36-01.00 JV               
  4 Ezekiel Kelekoma          SO Waianae HS            35-00.50 JV               
  5 Gerri-co Jenks            SO Waianae HS            33-10.00                  
  6 Enrique Escoto            SO Radford               31-00.00                  
  7 Michael Edwards           FR Radford               29-01.00                  
  8 Ryan Worcester            SO Radford               28-06.00                  
  9 Draco Martin              SO Waianae HS            24-06.00                  
 10 Ethan-James Batalona      10 Nanakuli              24-05.00                  
 11 Jaylin Orr                FR Radford               24-03.00                  
 12 Tyler Corpuz              FR Radford               23-10.00                  
 13 Jesse Llana               SO Pearl City            23-09.50                  
 
Event 64  Boys Shot Put Varsity
================================================================================
       48-06.25  AUTO
       43-05.25  CONS
       41-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Shiloh Tapasa             SR AIEA                  46-00.25 CONS             
  2 Mililani Misipati         JR Waianae HS            41-01.00                  
  3 Dante James-Fainga        11 Mililani              37-02.00                  
  4 Ramsey Aviu               SR AIEA                  36-11.00                  
  5 Dyllen Wilcox             SR AIEA                  36-05.50                  
  6 Feletoa Ailua             JR Waianae HS            35-08.00                  
  7 Skyson Banno-Pei          SR AIEA                  34-10.00                  
  8 Alosina Toomalatai        SR Pearl City            33-07.00                  
  9 Zelius Maae-Liupaono      JR AIEA                  33-04.50                  
 10 John McFall               JR Waianae HS            33-02.00                  
 11 Feleti Silva              SR AIEA                  32-09.50                  
 12 Shaun Barte               SR AIEA                  32-00.50                  
 13 Dyan Nojima               12 Mililani              30-10.00                  
 14 Devonte Rozelle           SR AIEA                  30-08.00                  
 15 Bryce Kaopua-Gallegos     12 Nanakuli              29-07.00                  
 16 Marc Ramunto              12 Mililani              28-07.00                  
 17 Kashma Minor              SR AIEA                  28-04.00                  
 18 Ewan Bernardo             SR AIEA                  25-11.00                  
 -- Josiah Viliamu            JR Waianae HS                  DQ