Licensed To: Mililani High School 
                   2014 Last Chance Qualify meet  26-Apr-14                    
 
  2  V Girls   100m Hurdles
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
        17.22 F OIA     Jhenna-Rae Caldetera      JR Pearl City         1       
        17.70 F OIA     Emma Knott                SO Waialua            2       
        17.83 F OIA     Megan Annoura             SR Kalani             3       
        18.41 F OIA     Tea Cece                  SO Kapolei            4       
        18.67 F OIA     Sarah Patanapaiboon       11 Campbell           5       
        18.94 F OIA     Lana Bowers               SR Waialua            6       
        19.27 F         Abigail Lariba            JR Kapolei            7       
        19.31 F         Malaya Valenzuela         JR McKinley           8       
        19.46 F         Samantha Carter           10 Castle             9       
        19.59 F         Asenati Cook              SO Waianae           10       
        21.29 F         So Hye Jang               SO McKinley          11       
        22.54 F         Desiree Warren            11 Campbell          12       
 
  4  V Boys   110m Hurdles
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
        16.45 F OIA     Jonah Jessop              10 Campbell           1       
        16.78 F OIA     Mark Lester Apuya         SR Waipahu            2       
        17.62 F OIA     Lamont Petty              10 Castle             3       
        17.95 F OIA     Mason Lautzenheiser       11 Mililani           4       
        18.32 F         Kaita Tsuchiya            SR Kalani             5       
        19.23 F         Glenn Chan                SO Aiea               6       
        19.69 F         Jetro Butac               SO Aiea               7       
        19.93 F         Charles Ombao             SO Aiea               8       
        20.13 F         Alika Jacang-Buchanan        Leilehua           9       
        20.71 F         Jaymison Oshiro           SO Waipahu           10       
        20.76 F         Raymond Alves             SR Kalani            11       
        21.62 F         Nicholas Folks            12 Mililani          12       
        22.74 F         Brendan Hardin            SO Waialua           13       
 
  6  V Girls   100m Dash
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
        12.77 F OIA     Tristen Dulay             10 Campbell           1       
        12.89 F OIA     Kameron Smith              9 Campbell           2       
        13.28 F OIA     Abcde Cox                 SR Kalaheo            3       
        13.76 F OIA     Asayena Viengmany         JR McKinley           4       
        13.84 F OIA     Jojo Lau                  SR McKinley           5       
        14.21 F         Kiana Lambert             SO McKinley           6       
        14.59 F         Misty Masaki              SR Waipahu            7       
        14.82 F         Megan Koehn               SO Kaiser             8       
        14.91 F         Helena Stevenson          SR Kalaheo            9       
 
  8  V Boys   100m Dash
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
        11.33 F OIA     Albert Bee                12 Castle             1       
        11.37 F OIA     Tristan Centeio           JR Kapolei            2       
        11.48 F OIA     Tyler Uratsuka            12 Mililani           3       
        11.62 F OIA     Travis Anderson           FR Kapolei            4       
        11.70 F OIA     Bronson Ader              12 Mililani           5       
        11.72 F OIA     Corey Cooper              10 Campbell           6       
        11.89 F         Khalil Stevens            12 Mililani           7       
        11.89 F         Latrell Scales            12 Campbell           8       
        11.90 F         Joshua Forte              12 Campbell           9       
        12.01 F         DaJohn Harbin             11 Campbell          10       
        12.05 F         Mark Ciparro              11 Mililani          11       
        12.13 F         Derrick Chaffin           JR Farrington        12       
        12.14 F         Ian Namu                  12 Mililani          13       
        12.16 F         Quinn Aquino              10 Castle            14       
        12.17 F         Ross Bala                 SR McKinley          15       
        12.17 F         Taylor Bee                10 Castle            15       
        12.20 F         Vic-Mathew Pasaylo        12 Campbell          17       
        12.22 F         Ryan Reedy                12 Mililani          18       
        12.23 F         Gary Domingo              JR Waianae           19       
        12.23 F         Jack Bell                 JR Kalaheo           20       
        12.36 F         Kevin Pilotin             JR Waipahu           21       
        12.37 F         Austin May                11 Campbell          22       
        12.42 F         Jonathan Napierala-Rose   SR Waianae           23       
        12.49 F         Chaz Au                   JR Kaiser            24       
        12.71 F         Brandon Sunderland        SO Roosevelt         25       
           DQ F         Tyler Ho                  JR Kalani                     
 
 10  V Girls   1500m Run
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
      5:17.73 F OIA     Vanessa Roybal            10 Mililani           1       
      5:39.07 F OIA     Janice Hata               10 Castle             2       
      5:51.61 F         Samantha Amburgey         SR Kahuku             3       
           DQ F         Phoebe Brandt              9 Castle                     
 
 12  V Boys   1500m Run
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
      4:27.71 F OIA     Jeremy Ephriam            11 Campbell           1       
      4:32.49 F OIA     Pierce Humble             SR Kalaheo            2       
      4:34.99 F OIA     Motomasa Mitsui           SO McKinley           3       
      4:37.42 F OIA     Zachary Brown             SO Waipahu            4       
      4:56.83 F         Jeffrey Zheng             SR Kaiser             5       
      5:00.02 F         Justin Pascual            SR Waipahu            6       
      5:00.43 F         Michael Pascual           SO Waipahu            7       
      5:39.98 F         Kristian Kim              SO Roosevelt          8       
 
 14  V Girls   4x100m Relay
=====================================================================================
       Score  Rnd      Relay            Place    Pts
=====================================================================================
        52.21 F           A  'Campbell'          1       
        54.03 F           A  'Roosevelt'         2       
        54.51 F           A  'McKinley'          3       
        55.61 F           A  'Aiea'              4       
        55.65 F           A  'Waipahu'           5       
 
 16  V Boys   4x100m Relay
=====================================================================================
       Score  Rnd      Relay            Place    Pts
=====================================================================================
        44.79 F           A  'Mililani'          1       
        47.02 F           A  'Roosevelt'         2       
        48.70 F           A  'Farrington'        3       
        51.70 F           A  'Anuenue'           4       
 
 18  V Girls   400m Dash
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
      1:02.36 F OIA     Sabrina Hallabay          JR McKinley           1       
      1:03.94 F OIA     Kelsey McEwen             SO Kalaheo            2       
      1:06.72 F OIA     Valencia Faateleupu       SR Pearl City         3       
      1:08.90 F         Tristen Dulay             10 Campbell           4       
      1:10.95 F         Kiana Lambert             SO McKinley           5       
      1:12.34 F         Sasha Kapuras             SR Pearl City         6       
 
 20  V Boys   400m Dash
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
        53.80 F OIA     Jensen McDaniel           SO Kaiser             1       
        54.07 F OIA     Joshua Forte              12 Campbell           2       
        54.49 F OIA     DaJohn Harbin             11 Campbell           3       
        54.79 F OIA     Anthony Pablo             11 Campbell           4       
        54.95 F OIA     Jake Feyedelem            SO Kalaheo            5       
        55.67 F OIA     Jonah Jessop              10 Campbell           6       
        55.88 F         Jack Bell                 JR Kalaheo            7       
        56.26 F         Jacy Crail                SR Pearl City         8       
        56.30 F         Cedric Petty              12 Castle             9       
        56.37 F         Thomas Pule               JR Waialua           10       
        56.59 F         John McConnell            SO Kapolei           11       
        56.97 F         Arthur Dickerson          SO Kalaheo           12       
        57.19 F         Corey Cooper              10 Campbell          13       
        57.91 F         Chaz Au                   JR Kaiser            14       
        57.92 F         Cody Crail                SR Pearl City        15       
        59.55 F         Zahkee Pullack            SO Kaiser            16       
 
 22  V Girls   300m Hurdles
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
        53.32 F OIA     Meaghan Ababa             SO McKinley           1       
        54.50 F OIA     Samantha Carter           10 Castle             2       
        54.82 F OIA     Akuanani Faumui           10 Campbell           3       
        55.80 F OIA     Asenati Cook              SO Waianae            4       
        56.44 F         Munaalofa Cook            JR Roosevelt          5       
        56.72 F         Ira Francisco             11 Campbell           6       
        57.04 F         Jennifer Chinen           10 Castle             7       
        57.16 F         Lana Bowers               SR Waialua            8       
        57.88 F         Sarah Patanapaiboon       11 Campbell           9       
        59.92 F         Abigail Lariba            JR Kapolei           10       
 
 24  V Boys   300m Hurdles
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
        43.49 F OIA     Jonah Jessop              10 Campbell           1       
        44.62 F OIA     Jorden Manuel             11 Mililani           2       
        44.94 F OIA     Kaita Tsuchiya            SR Kalani             3       
        45.04 F OIA     Tristan Centeio           JR Kapolei            4       
        47.27 F         Lamont Petty              10 Castle             5       
        48.26 F         Jetro Butac               SO Aiea               6       
        48.27 F         Andrew Drake              SR Kalaheo            7       
        48.75 F         Brendan Hardin            SO Waialua            8       
        49.29 F         Nicholas Folks            12 Mililani           9       
        50.76 F         Glenn Chan                SO Aiea              10       
        52.27 F         Bailey Campbell           SR Kalaheo           11       
        52.40 F         Charles Ombao             SO Aiea              12       
 
 26  V Girls   800m Run
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
      2:32.09 F OIA     Percie Lyons              JR Kalaheo            1       
      2:40.38 F OIA     Samantha Amburgey         SR Kahuku             2       
      2:49.86 F OIA     Kiley Haraguchi           11 Campbell           3       
      2:52.25 F         Brittney Ann Copp         11 Campbell           4       
      2:53.59 F         Porsha Tupinio            11 Campbell           5       
 
 28  V Boys   800m Run
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
      2:04.84 F OIA     Hayden Morgan             JR Kalaheo            1       
      2:08.84 F OIA     Cody Fujimoto             SR Roosevelt          2       
      2:09.84 F OIA     Jacob Arakawa             12 Mililani           3       
      2:10.86 F OIA     Stephen Radkov            JR Roosevelt          4       
      2:10.95 F OIA     Daniel Brandt             11 Castle             5       
      2:14.08 F OIA     Kentaro Horikawa          10 Kaiser             6       
      2:14.17 F OIA     Jaleek Barnette           SR Pearl City         7       
      2:14.47 F OIA     Jacob Chang               10 Mililani           8       
      2:15.66 F OIA     Evan Yonamine             10 Mililani           9       
      2:17.16 F OIA     Stanton Otto              SR Kalaheo           10       
      2:18.56 F         Christian Farinas         JR Aiea              11       
      2:21.05 F         Cody Crail                SR Pearl City        12       
      2:22.13 F         Francisco Apilado         SO Waipahu           13       
      2:24.60 F         Cedric Petty              12 Castle            14       
      2:28.98 F         Travis David Ibera        SO Pearl City        15       
 
 30  V Girls   200m Dash
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
        26.42 F OIA     Kameron Smith              9 Campbell           1       
        28.72 F OIA     Serena Michel             SR Roosevelt          2       
        28.95 F OIA     Asayena Viengmany         JR McKinley           3       
        29.05 F         Alliya Gabriel            SO Roosevelt          4       
        29.20 F         Sabrina Hallabay          JR McKinley           5       
        29.39 F         Kelsey McEwen             SO Kalaheo            6       
        29.69 F         Jojo Lau                  SR McKinley           7       
        30.39 F         Kiana Lambert             SO McKinley           8       
        30.42 F         Megan Koehn               SO Kaiser             9       
        31.05 F         Sasha Kapuras             SR Pearl City        10       
        31.62 F         Helena Stevenson          SR Kalaheo           11       
 
 32  V Boys   200m Dash
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
        23.18 F OIA     Corey Cooper              10 Campbell           1       
        23.28 F OIA     Albert Bee                12 Castle             2       
        23.71 F OIA     Tristan Centeio           JR Kapolei            3       
        23.91 F OIA     Tyler Uratsuka            12 Mililani           4       
        23.94 F OIA     Khalil Stevens            12 Mililani           5       
        24.27 F OIA     Jorden Manuel             11 Mililani           6       
        24.36 F OIA     Damien Decosta            10 Castle             7       
        24.38 F OIA     Bronson Ader              12 Mililani           8       
        24.45 F         Jake Feyedelem            SO Kalaheo            9       
        24.52 F         Anthony Pablo             11 Campbell          10       
        24.66 F         DaJohn Harbin             11 Campbell          11       
        24.78 F         Jack Bell                 JR Kalaheo           12       
        25.14 F         Vic-Mathew Pasaylo        12 Campbell          13       
        25.19 F         Justin Furtado            JR Roosevelt         14       
        25.20 F         Brandon Banas             SO Pearl City        15       
        25.24 F         Thomas Pule               JR Waialua           16       
        25.27 F         Jonathan Napierala-Rose   SR Waianae           17       
        25.31 F         Arthur Dickerson          SO Kalaheo           18       
        25.69 F         John McConnell            SO Kapolei           19       
        25.79 F         Jetro Butac               SO Aiea              20       
        25.89 F         Chaz Au                   JR Kaiser            21       
        25.92 F         Ross Bala                 SR McKinley          22       
        27.05 F         Nesa Taufi                JR Waianae           23       
        27.73 F         Josiah Torres             SR Pearl City        24       
        28.14 F         Glenn Chan                SO Aiea              25       
        28.26 F         Charles Ombao             SO Aiea              26       
           DQ F         Dallas Sapla              JR Kapolei                    
 
 34  V Girls   3000m Run
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
     12:26.14 F OIA     Maya Taylor               JR Roosevelt          1       
     12:34.64 F OIA     Jasmine Labrador          SO Roosevelt          2       
 
 36  V Boys   3000m Run
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
      8:56.25 F OIA     Makai Clemons             JR Kalaheo            1       
      9:55.09 F OIA     Pierce Humble             SR Kalaheo            2       
     10:09.18 F OIA     Motomasa Mitsui           SO McKinley           3       
     10:23.28 F OIA     Brent Watanabe            SO Pearl City         4       
     11:00.30 F         Michael Pascual           SO Waipahu            5       
     11:05.50 F         Brandon Waldrep           JR Kalaheo            6       
     11:08.43 F         David Nemoto              SR Kalaheo            7       
     11:26.45 F         Kenta Nakamura            JR Aiea               8       
     12:03.32 F         Justin Pascual            SR Waipahu            9       
     13:54.10 F         Joshua Lam                SR McKinley          10       
 
 38  V Girls   4x400m Relay
=====================================================================================
       Score  Rnd      Relay            Place    Pts
=====================================================================================
      4:37.06 F           A  'Kalani'            1       
      4:40.52 F           A  'Castle'            2       
      4:44.69 F           A  'McKinley'          3       
      4:45.50 F           A  'Waipahu'           4       
 
 42  V Girls    High Jump
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
      5-00.00 F OIA     Shatres Ah Nee            12 Campbell           1       
      4-08.00 F OIA     Ginon Jones               FR Kaiser             2       
      4-05.00 F         Kiley Haraguchi           11 Campbell           3       
 
 44  V Boys    High Jump
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
      5-08.00 F OIA     Joshua Forte              12 Campbell           1       
      5-06.00 F OIA     Nesa Taufi                JR Waianae            2       
 
 50  V Girls    Long Jump
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
     16-04.50 F OIA     Lizbeth Orego             10 Mililani           1       
     15-10.00 F OIA     Eden Ines                 JR Kapolei            2       
     15-08.00 F OIA     Olivia Prindle            JR Waialua            3       
     15-08.00 F OIA     Asayena Viengmany         JR McKinley           3       
     15-04.00 F OIA     Kailana Kaeo               9 Mililani           5       
     14-11.00 F OIA     Rheann Pascual            SO Aiea               6       
     14-06.00 F OIA     Malaya Valenzuela         JR McKinley           7       
 
 52  V Boys    Long Jump
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
     21-07.00 F OIA     Tyler Ho                  JR Kalani             1       
     21-00.00 F OIA     Travis Anderson           FR Kapolei            2       
     20-10.00 F OIA     Khalil Stevens            12 Mililani           3       
     20-03.00 F OIA     Ryan Durden               JR Kalaheo            4       
     20-00.00 F OIA     Latrell Scales            12 Campbell           5       
     19-07.50 F OIA     John Barbieto             JR Waianae            6       
     19-06.00 F OIA     Brandon Banas             SO Pearl City         7       
     19-05.50 F OIA     Donovan Benjamin          10 Anuenue            8       
     19-05.00 F OIA     Julian Balsamo            JR Kalaheo            9       
     19-04.00 F OIA     Justin Furtado            JR Roosevelt         10       
     19-03.00 F OIA     Royce Simeona-Townsend    10 Castle            11       
     19-02.50 F OIA     Brandon Snerling          JR Pearl City        12       
     19-02.00 F OIA     Joshua Forte              12 Campbell          13       
     19-01.00 F OIA     Hector Rivera             SO Roosevelt         14       
 
 54  V Girls    Triple Jump
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
     33-04.75 F OIA     Eden Ines                 JR Kapolei            1       
     32-00.75 F OIA     Qi Lin Liao               JR Roosevelt          2       
     31-11.00 F OIA     Rheann Pascual            SO Aiea               3       
     31-09.50 F OIA     Lizbeth Orego             10 Mililani           4       
     31-06.00 F OIA     Olivia Prindle            JR Waialua            5       
     28-09.25 F OIA     Abigail Lariba            JR Kapolei            6       
     28-03.75 F OIA     Kauhanelani Mossman       10 Castle             7       
         FOUL F         Brandy-Lynn Ines-Agcaoil  JR Kapolei                    
         FOUL F         Asayena Viengmany         JR McKinley                   
 
 56  V Boys    Triple Jump
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
     41-08.50 F OIA     Ian Namu                  12 Mililani           1       
     41-02.00 F OIA     Logan Madrona             10 Castle             2       
     40-10.00 F OIA     Latrell Scales            12 Campbell           3       
     40-08.75 F OIA     Joshua Forte              12 Campbell           4       
     39-08.25 F OIA     Temujin Greywolf          SO Roosevelt          5       
     39-06.00 F OIA     Ryan Reedy                12 Mililani           6       
     39-00.50 F OIA     John Barbieto             JR Waianae            7       
     38-10.25 F OIA     Royce Simeona-Townsend    10 Castle             8       
     38-06.00 F OIA     David Zerba                  Kapolei            9       
         FOUL F         Austin May                11 Campbell                   
         FOUL F         Marco Lemus               SO Kapolei                    
         FOUL F         Brandon Villacrusis       SO Kapolei                    
 
 58  V Girls    Discus
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
     88-07.50 F OIA     Marquesa Sue'sue          15 Kahuku             1       
     86-07.00 F OIA     Monique Paogofie          JR Waianae            2       
     81-10.00 F         Raegina Atiga             JR Waianae            3       
 
 60  V Boys    Discus
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
    111-07.00 F         Jordan Fuamatu               Pearl City         1       
    111-06.50 F         Vaaitino Atuatasi         SR Waianae            2       
    111-05.00 F         Kelii Padello             12 Mililani           3       
 
 62  V Girls    Shot Put
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
     33-04.00 F OIA     Monique Paogofie          JR Waianae            1       
     33-03.50 F OIA     Raegina Atiga             JR Waianae            2       
     30-08.50 F OIA     Marlyn Maifea             JR Waianae            3       
     29-01.00 F         Devena Samuelu            11 Campbell           4       
     26-07.00 F         Naomi Brown               11 Campbell           5       
 
 64  V Boys    Shot Put
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
     45-07.00 F OIA     Kalalena Mauga            JR Waianae            1       
     42-02.50 F OIA     Jordan Fuamatu               Pearl City         2       
     42-01.50 F OIA     Sausau Foumai             SR Aiea               3       
     40-11.00 F OIA     Vaaitino Atuatasi         SR Waianae            4