Licensed to Mililani High School       HY-TEK's Meet Manager 3/17/2014 10:09 PM
                  2014 Waianae Qualifying Meet 3 - 3/15/2014                   
                                 Host: Waianae                                 
                             Mililani High School                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================================
          16.24  AUTO
          17.74  CONS
          21.24  JV
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
Finals
  1 Kiana Thomas              SO KAPO                     18.96 JV                1 
  2 Asenati Cook              SO Waianae                  19.16 JV                1 
  3 Tea Cece                  SO KAPO                     20.39 JV                1 
  4 Jasianna Ah Nee            9 Campbell                 20.88 JV                2 
  5 Zoe Wieman                   Leilehua                 21.17 JV                2 
  6 Elika Simmons             SO KAPO                     21.64                   2 
  7 Hailey Mitchell           10 Campbell                 21.82                   2 
  8 Mia Alleyne                9 Campbell                 21.89                   2 
  9 Caroline Kelly            10 Mililani                 21.92                   2 
 10 Yaisa Coburn              10 Campbell                 22.58                   2 
 11 Celine Lesane              9 Campbell                 22.87                   2 
 12 Akuanani Faumui           10 Campbell                 25.91                   1 
 
Event 2  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
          16.24  AUTO
          17.74  CONS
          18.54  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Ky'Yonna Chapman             Leilehua                 16.64 CONS             
  2 Maraiah Fermahin-Lime     12 Mililani                 18.89                  
  3 Desiree Warren            11 Campbell                 19.46                  
  4 Abigail Lariba            JR KAPO                     19.90                  
  5 Kaheela Reid              11 Campbell                 21.84                  
  6 Ira Francisco             11 Campbell                 21.99                  
 
Event 3  Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
          15.64  AUTO
          16.84  CONS
          21.24  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Travis Anderson           FR KAPO                     16.43 CONS             
  2 Jonah Jessop              10 Campbell                 17.82 JV               
  3 Seth-Patric Quimzon        9 Campbell                 18.59 JV               
  4 Jetro Butac               SO AIEA                     20.45 JV               
  5 Oursavior Smith              Leilehua                 21.14 JV               
  6 Joseph Ulau                  Leilehua                 21.42                  
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          15.64  AUTO
          16.84  CONS
          17.64  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Kahieau Kilaulani            Leilehua                 16.59 CONS              2 
  2 Nainoa-Kaukahi Soto-Thom  11 Campbell                 17.10 OIA               1 
  3 Jordan Matheu             JR AIEA                     18.27                   1 
  4 Jorden Manuel             11 Mililani                 19.13                   2 
  5 Sione Haunga                 Leilehua                 20.27                   1 
  6 Lincoln Naiwi-Kotrys      SR KAPO                     21.33                   2 
  7 Cris Sampaga              11 Mililani                 21.50                   1 
  8 Mark Ciparro              11 Mililani                 21.50                   1 
  9 Nicholas Folks            12 Mililani                 22.86                   2 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          12.74  AUTO
          13.24  CONS
          14.24  JV
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Kameron Smith              9 Campbell                 13.33 JV                1 
  2 Hiilani Yin-Kahookan      FR Waianae                  14.21 JV                1 
  3 Kyleigh Kahala-Giron      SO Waianae                  14.51                   2 
  4 Rheann Pascual            SO AIEA                     14.66                   2 
  5 Alycia Frazier             9 Campbell                 14.77                   2 
  6 Cieana Curran              9 Campbell                 14.81                   2 
  7 Toria Agbayani             9 Mililani                 14.85                   1 
  8 Jaynee Salcedo            FR Waianae                  14.89                   3 
  9 Kayli Chun                10 Mililani                 15.04                   4 
 10 Umeko Peterson            FR KAPO                     15.19                   1 
 11 Alyssa Mullins            10 Campbell                 15.27                   3 
 12 Ashley Doldolea           10 Campbell                 15.36                   3 
 13 Megan Usui                10 Mililani                 15.39                   4 
 14 Akuanani Faumui           10 Campbell                 15.42                   4 
 15 Kirsan Simmons               Leilehua                 15.84                   1 
 16 Breanna Bactista           9 Mililani                 15.87                   2 
 17 Caitlin Mason                Leilehua                 15.90                   3 
 18 Zoe Wieman                   Leilehua                 15.91                   4 
 19 Deisha Bala               SO AIEA                     15.96                   1 
 20 Eliana Kovaloff           10 Campbell                 16.00                   4 
 21 Mayalin Nakasone          10 Mililani                 16.29                   1 
 22 Kierra Dixon               9 Mililani                 16.32                   2 
 23 Khierstyne Kelekoma       FR Waianae                  16.37                   4 
 23 Star Hargrove                Leilehua                 16.37                   2 
 25 Anika Norio               SO AIEA                     17.42                   3 
 -- Kailana Kaeo               9 Mililani                    FS                   3 
 
Event 6  Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          12.74  AUTO
          13.24  CONS
          13.64  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Tristen Dulay             10 Campbell                 13.08 CONS              2 
  2 Shatres Ah Nee            12 Campbell                 13.73                   3 
  3 Mazi Lucas                12 Mililani                 13.80                   1 
  4 Sonest Furtado            SR Waianae                  13.94                   3 
  5 Diane Iosua               11 Campbell                 14.16                   1 
  6 Savanna Sherman           SR Waianae                  14.31                   1 
  7 Eden Ines                 JR KAPO                     14.45                   1 
  8 Pacs Angena-Angelici      JR Waianae                  14.52                   2 
  9 Samantha Sherman          JR Waianae                  14.62                   3 
 10 Abigail Lariba            JR KAPO                     14.94                   2 
 11 Jenda Fong                SR AIEA                     15.54                   2 
 12 Sydney Unciano            SR AIEA                     15.68                   1 
 13 Vaiula Fuiava             JR KAPO                     15.77                   2 
 14 Breanna Asam-Balicanta    SR AIEA                     15.80                   1 
 15 Sharisse Maluina          SR KAPO                     16.71                   3 
 16 Alexandria Linares        SR AIEA                     16.74                   3 
 17 Amera Hasan               SR AIEA                     18.18                   2 
 -- Sierra Sherman            SR Waianae                     FS                   3 
 
Event 7  Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          11.14  AUTO
          11.44  CONS
          12.24  JV
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Travis Anderson           FR KAPO                     12.11 JV                2 
  2 Terrell Johnson           10 Campbell                 12.28                   1 
  3 Kaimana Souza Pa'aluhi    10 Mililani                 12.35                   1 
  4 Taufaapue Toilolo            Leilehua                 12.38                   1 
  5 Royce Carrick             SO Waianae                  12.53                   4 
  6 Bryson Ventura            10 Mililani                 12.65                   4 
  7 Alexander Quijano         SO Waianae                  12.65                   2 
  8 Ronald Norbrey             9 Campbell                 12.66                   2 
  9 Jurick Valdez             SO Waianae                  12.66                   1 
 10 Triston Brakhage             Leilehua                 12.73                   2 
 11 Marcus Simmons               Leilehua                 12.74                   4 
 12 Dylan Florentine           9 Campbell                 12.78                   4 
 13 Javen Towne               FR Waianae                  12.90                   3 
 14 Keani Pacheco             10 Campbell                 12.92                   4 
 15 Charles Mamala            SO Waianae                  12.93                   4 
 16 Noah Esprecion            10 Campbell                 12.99                   3 
 17 David Zerba                  KAPO                     13.09                   3 
 18 Jetro Butac               SO AIEA                     13.16                   1 
 19 Nicholas Tyler Bachiller   9 Campbell                 13.43                   3 
 20 Jorell Pontas             FR Waianae                  13.44                   1 
 20 Frank Akina                  Leilehua                 13.44                   2 
 22 Ikaika Paaoao                Waianae                  13.54                   2 
 23 Alex Lee                   9 Mililani                 13.61                   3 
 24 Austin Keliinoi-Westbroo  SO Waianae                  13.67                   3 
 25 David William             FR KAPO                     13.81                   1 
 26 Joseph Ulau                  Leilehua                 14.05                   3 
 27 Mikhail Smith                Leilehua                 14.21                   4 
 28 Raven Villanueva          FR AIEA                     14.45                   2 
 29 Trysten Williams             Leilehua                 15.00                   1 
 30 Nicholas Culp             10 Mililani                 19.62                   2 
 -- Trent Gifford                Leilehua                    FS                   3 
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          11.14  AUTO
          11.44  CONS
          11.54  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Randy Neverson               Leilehua                 11.79                   3 
  2 Darius Hampton            JR AIEA                     11.86                   1 
  3 Tristan Centeio           JR KAPO                     11.89                   1 
  4 Kahieau Kilaulani            Leilehua                 11.95                   1 
  5 Tyler Uratsuka            12 Mililani                 12.01                   4 
  6 Nainoa-Kaukahi Soto-Thom  11 Campbell                 12.07                   1 
  7 Kameron Carino            11 Campbell                 12.08                   4 
  8 Kainoa Wilson             11 Mililani                 12.11                   1 
  9 Bronson Ader              12 Mililani                 12.11                   2 
 10 Dallas Sapla              JR KAPO                     12.16                   2 
 11 Xzavier Robinson             Leilehua                 12.16                   2 
 12 John Barbieto             JR Waianae                  12.33                   3 
 13 Tyrone Harp                  Leilehua                 12.35                   3 
 14 Jorden Manuel             11 Mililani                 12.39                   3 
 15 Derek Savage              12 Campbell                 12.44                   2 
 16 Lincoln Tappe             JR AIEA                     12.49                   2 
 17 Jonathan Napierala-Rose   SR Waianae                  12.62                   1 
 18 Cory Walton               JR AIEA                     12.65                   4 
 19 DaJohn Harbin             11 Campbell                 12.66                   4 
 20 Bradley Padama-Kinere     JR AIEA                     12.69                   3 
 21 Lucas Villeza             11 Mililani                 12.76                   2 
 22 Vic-Mathew Pasaylo        12 Campbell                 12.84                   3 
 23 Nesa Taufi                JR Waianae                  12.96                   4 
 24 Bryant DeCosta            JR KAPO                     13.26                   3 
 25 William Balfour              Leilehua                 13.55                   1 
 26 Jordan Matheu             JR AIEA                     13.68                   3 
 27 Jeremiah Leovao           JR AIEA                     13.70                   4 
 28 Mana Ka'ahanui            SR AIEA                     13.82                   4 
 29 Sinjin Kama               JR Waianae                  13.88                   2 
 30 Michael Paquinto             Leilehua                 14.26                   2 
 31 Jonathon Ishimura         SR Waianae                  14.52                   1 
 32 Alex Santos               SR AIEA                     16.69                   4 
 
Event 9  Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        4:58.74  AUTO
        5:29.14  CONS
        6:30.24  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Cody Ching                10 Mililani               5:33.77 JV               
  2 Brandee Schiller          10 Mililani               5:35.29 JV               
  3 Kiana Caranto             10 Mililani               5:42.02 JV               
  4 Nikki Uehara              10 Mililani               6:04.77 JV               
  5 Mila Gaston                9 Mililani               6:13.34 JV               
  6 katelyn Kesinger          11 Leilehua               6:20.22 JV               
  7 Tianna Mann                9 Campbell               6:35.17                  
  8 Nicole Zahar              SO KAPO                   6:47.77                  
  9 Danelle Kema               9 Campbell               7:02.22                  
 10 Riley McGuire                Leilehua               7:04.04                  
 11 Kayley Tuite                 Leilehua               7:44.25                  
 
Event 10  Girls 1500 Meter Run Varsity
================================================================================
        4:58.74  AUTO
        5:29.14  CONS
        5:44.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Mary Eccles                  Leilehua               5:16.00 CONS             
  2 Vanessa Roybal            10 Mililani               5:32.79 OIA              
  3 Amber Miya                   Leilehua               5:47.26                  
  4 Lauren Martinez           11 Leilehua               5:59.68                  
  5 Elizabeth Hamm            12 Mililani               6:05.90                  
  6 Jessica Pauls             11 Campbell               6:09.25                  
  7 Brittney Ann Copp         11 Campbell               6:11.34                  
  8 Amber Moniz                  Leilehua               6:33.43                  
  9 Lacy Roehl                JR KAPO                   6:40.54                  
 10 Onielia Williams          11 Campbell               6:40.84                  
 
Event 11  Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        4:17.34  AUTO
        4:30.64  CONS
        5:15.24  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Alec Auz                  10 Campbell               4:40.45 JV               
  2 David Schmidt                Leilehua               4:46.88 JV               
  3 Joseph Coogan             10 Mililani               4:51.79 JV               
  4 Jacob Chang               10 Mililani               4:55.32 JV               
  5 Allan Epstein             FR KAPO                   5:00.45 JV               
  6 Marcus Silva                 Leilehua               5:02.84 JV               
  7 Noah Ballaibe              9 Mililani               5:08.14 JV               
  8 Craig Peterson            FR KAPO                   5:11.23 JV               
  9 Trevor Nakasone           10 Mililani               5:17.83                  
 10 Quincy Richbow            SO KAPO                   5:18.51                  
 11 Christian Gibbons         SO KAPO                   5:35.36                  
 12 Tyler Stiles               9 Mililani               5:35.43                  
 13 Elijah Abramo              9 Mililani               5:40.75                  
 14 Andy Yu                   SO KAPO                   5:41.91                  
 15 Aron Ramos                SO KAPO                   5:43.02                  
 16 Maxwell Tupua-Tau         10 Campbell               6:02.49                  
 17 Rylan Rolean-Ramo         FR AIEA                   6:11.49                  
 
Event 12  Boys 1500 Meter Run Varsity
================================================================================
        4:17.34  AUTO
        4:30.64  CONS
        4:42.74  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 John-Paul Putegnat        12 Campbell               4:42.24 OIA              
  2 Jeremy Ephriam            11 Campbell               4:42.41 OIA              
  3 Aaron Calabrese           12 Leilehua               4:51.07                  
  4 William Balfour              Leilehua               4:51.24                  
  5 Christian Farinas         JR AIEA                   4:57.73                  
  6 Christopher Zaryske       JR KAPO                   5:09.33                  
  7 Kale Haina                12 Campbell               5:09.35                  
  8 Kenta Nakamura            JR AIEA                   5:19.07                  
  9 Joshua Burroughs             Leilehua               5:33.28                  
 10 Nevin Fia                 11 Campbell               5:35.82                  
 11 Larry Jr. McKenzie           Leilehua               6:02.04                  
 12 Christian Dela Cruz       11 Campbell               6:22.70                  
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
          51.54  AUTO
          55.44  CONS
        1:06.24  JV
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Campbell High School  'A'                             54.18 CONS             
  2 Waianae High School  'A'                              54.58 CONS             
  3 Mililani High School  'A'                             56.21 JV               
 
Event 14  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
          51.94  AUTO
          54.94  CONS
          58.24  OIA
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Campbell High School  'A'                             50.37 AUTO             
  2 Waianae High School  'A'                              52.33 CONS             
  3 Aiea High School  'A'                                 57.72 OIA              
  4 Mililani High School  'A'                           1:12.82                  
 
Event 15  Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
          44.14  AUTO
          44.14  CONS
          56.04  JV
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Leilehua High School  'A'                             46.80 JV               
  2 Waianae High School  'A'                              46.99 JV               
  3 Campbell High School  'A'                             47.35 JV               
  4 Kapolei High School  'A'                              49.13 JV               
 
Event 16  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
          44.14  CONS
          44.14  AUTO
          47.24  OIA
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Mililani High School  'A'                             44.64 OIA              
  2 Aiea High School  'A'                                 45.55 OIA              
  3 Leilehua High School  'A'                             45.85 OIA              
  4 Campbell High School  'A'                             49.13                  
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
        1:00.34  AUTO
        1:04.04  CONS
        1:12.04  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kameron Smith              9 Campbell               1:07.09 JV               
  2 Nanea Nomura              10 Mililani               1:07.13 JV               
  3 Alycia Frazier             9 Campbell               1:12.37                  
  4 Cieana Curran              9 Campbell               1:13.56                  
  5 Alyssa Mullins            10 Campbell               1:14.71                  
  6 Shianne Pfeifer           10 Campbell               1:14.81                  
  7 Celine Lesane              9 Campbell               1:16.54                  
  8 Eliana Kovaloff           10 Campbell               1:18.91                  
 
Event 18  Girls 400 Meter Dash Varsity
================================================================================
        1:00.34  AUTO
        1:04.04  CONS
        1:07.74  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Sydney Unciano            SR AIEA                   1:12.53                  
  2 Vaiula Fuiava             JR KAPO                   1:15.88                  
  3 Sharisse Maluina          SR KAPO                   1:16.38                  
 
Event 19  Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          51.54  AUTO
          53.94  CONS
          59.24  JV
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Josiah Talamantes         10 Mililani                 55.71 JV                1 
  2 Jonah Jessop              10 Campbell                 55.72 JV                1 
  3 Karriem Folger             9 Campbell                 56.21 JV                2 
  4 Triston Brakhage             Leilehua                 56.68 JV                1 
  5 Adam Saenz                10 Mililani                 56.73 JV                1 
  6 Dylan Florentine           9 Campbell                 57.64 JV                2 
  7 Pathrick Beters           FR KAPO                     57.70 JV                3 
  8 John McConnell            SO KAPO                     57.79 JV                1 
  9 Robert Haas               10 Mililani                 58.12 JV                2 
 10 Nicholas Tyler Bachiller   9 Campbell                 58.94 JV                2 
 11 Siaosi Soto                9 Campbell                 59.78                   3 
 12 Bretman Sacayanan          9 Campbell                 59.86                   3 
 13 Harry Banto                  Leilehua               1:01.98                   1 
 14 Jorell Pontas             FR Waianae                1:03.47                   2 
 15 Darin Rolark               9 Campbell               1:03.98                   1 
 16 Austin Keliinoi-Westbroo  SO Waianae                1:04.68                   3 
 17 Ikaika Paaoao                Waianae                1:06.60                   2 
 -- Reijiro Rose               9 Campbell                    FS                   3 
 
Event 20  Boys 400 Meter Dash Varsity
================================================================================
          51.54  AUTO
          53.94  CONS
          55.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 John-Paul Putegnat        12 Campbell                 51.56 CONS             
  2 Dallas Sapla              JR KAPO                     53.08 CONS             
  3 Michael Jones-Querng      JR AIEA                     53.63 CONS             
  4 Anothony Pablo            11 Campbell                 53.69 CONS             
  5 DaJohn Harbin             11 Campbell                 55.29                  
  6 Keahi Abreu               11 Campbell                 56.40                  
  7 Triston Quitugua          12 Campbell                 56.55                  
  8 Tyrone Harp                  Leilehua                 58.44                  
 
Event 21  Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================================
          47.94  AUTO
          51.84  CONS
        1:01.34  JV
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Kiana Thomas              SO KAPO                     50.29 CONS              1 
  2 Tea Cece                  SO KAPO                     55.57 JV                1 
  3 Sydney Kane               10 Campbell                 57.85 JV                1 
  4 Jasianna Ah Nee            9 Campbell                 59.09 JV                2 
  5 Asenati Cook              SO Waianae                1:00.28 JV                1 
  6 Elika Simmons             SO KAPO                   1:00.82 JV                2 
  7 Yaisa Coburn              10 Campbell               1:01.40                   2 
  8 Mia Alleyne                9 Campbell               1:01.42                   2 
  9 Akuanani Faumui           10 Campbell               1:02.40                   1 
 10 Darlene-Fiel Labador      10 Campbell               1:03.24                   1 
 11 Hailey Mitchell           10 Campbell               1:04.59                   2 
 12 Healani Sampaga            9 Mililani               1:06.70                   1 
 13 Celine Lesane              9 Campbell               1:07.10                   2 
 
Event 22  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          47.94  AUTO
          51.84  CONS
          55.74  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Nakia James                  Leilehua                 53.41 OIA               1 
  2 Kiley Haraguchi           11 Campbell                 54.34 OIA               2 
  3 Abigail Lariba            JR KAPO                     55.61 OIA               1 
  4 Diane Iosua               11 Campbell                 56.12                   1 
  5 Desiree Warren            11 Campbell                 57.90                   2 
  6 Alyssa Fukumae            12 Mililani                 58.07                   2 
  7 Ira Francisco             11 Campbell                 59.02                   1 
  8 Kiana Jones               11 Mililani                 59.33                   1 
  9 Kaheela Reid              11 Campbell               1:01.91                   2 
 
Event 23  Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
          41.64  AUTO
          44.24  CONS
          51.04  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jonah Jessop              10 Campbell                 46.38 JV               
  2 Seth-Patric Quimzon        9 Campbell                 46.49 JV               
  3 Jetro Butac               SO AIEA                     50.28 JV               
  4 Oursavior Smith              Leilehua                 51.45                  
  5 Joseph Ulau                  Leilehua                 53.45                  
 
Event 24  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          41.64  AUTO
          44.14  OIA
          44.24  CONS
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Nainoa-Kaukahi Soto-Thom  11 Campbell                 45.42                   1 
  2 Jorden Manuel             11 Mililani                 46.61                   2 
  3 Keahi Abreu               11 Campbell                 48.65                   2 
  4 Lincoln Naiwi-Kotrys      SR KAPO                     49.96                   1 
  5 Bradley Padama-Kinere     JR AIEA                     50.60                   1 
  6 Sione Haunga                 Leilehua                 50.77                   2 
  7 Alika Jacang-Buchanan        Leilehua                 51.18                   2 
  8 Cris Sampaga              11 Mililani                 52.81                   1 
  9 Justin Hara               11 Mililani                 54.36                   2 
 
Event 25  Girls 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        2:24.84  AUTO
        2:34.94  CONS
        2:59.24  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jena Brittain                Leilehua               2:45.60 JV               
  2 Erika Eifler                 Leilehua               2:45.73 JV               
  3 katelyn Kesinger          11 Leilehua               2:55.18 JV               
  4 Lacy Roehl                JR KAPO                   2:57.98 JV               
  5 Nicole Zahar              SO KAPO                   3:10.51                  
  6 Riley McGuire                Leilehua               3:10.83                  
  7 Jocelyn Dunn                 Leilehua               3:38.57                  
 
Event 26  Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================================
        2:24.84  AUTO
        2:34.94  CONS
        2:47.74  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Vanessa Roybal            10 Mililani               2:46.75 OIA              
  2 Brittney Ann Copp         11 Campbell               2:56.48                  
  3 Sydney Unciano            SR AIEA                   2:57.98                  
  4 Porsha Tupinio            11 Campbell               3:00.44                  
 
Event 27  Boys 800 Meter Run Junior Varsity
===================================================================================
        2:01.74  AUTO
        2:09.14  CONS
        2:25.24  JV
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Noah Ballaibe              9 Mililani               2:16.57 JV                1 
  2 DeAndre Dilworth             Leilehua               2:17.63 JV                1 
  3 Pathrick Beters           FR KAPO                   2:17.86 JV                1 
  4 Karriem Folger             9 Campbell               2:18.03 JV                2 
  5 David Schmidt                Leilehua               2:21.81 JV                1 
  6 Reijiro Rose               9 Campbell               2:23.00 JV                2 
  7 Craig Peterson            FR KAPO                   2:31.15                   1 
  8 Marco Lemus               SO KAPO                   2:42.32                   1 
  9 Tyler Stiles               9 Mililani               2:43.41                   1 
 10 Quincy Richbow            SO KAPO                   2:44.63                   1 
 11 Darin Rolark               9 Campbell               2:47.06                   2 
 12 Elijah Abramo              9 Mililani               2:50.07                   1 
 13 Christian Gibbons         SO KAPO                   2:51.35                   1 
 14 Maxwell Tupua-Tau         10 Campbell               2:55.46                   2 
 15 Rylan Rolean-Ramo         FR AIEA                   2:58.80                   1 
 
Event 28  Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================================
        2:01.74  AUTO
        2:09.14  CONS
        2:13.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jordan Onkst              12 Campbell               2:06.10 CONS             
  2 Jacob Arakawa             12 Mililani               2:09.26 OIA              
  3 John-Paul Putegnat        12 Campbell               2:14.91                  
  4 Triston Quitugua          12 Campbell               2:16.11                  
  5 Malik Sneed               11 Campbell               2:18.24                  
  6 Bryant DeCosta            JR KAPO                   2:21.25                  
  7 William Balfour              Leilehua               2:21.57                  
  8 Christopher Zaryske       JR KAPO                   2:27.45                  
  9 Nevin Fia                 11 Campbell               2:38.33                  
 10 Roger Graziano               Waianae                2:40.17                  
 11 Eljean Maio                  Waianae                2:42.53                  
 12 Larry Jr. McKenzie           Leilehua               2:54.03                  
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          26.64  AUTO
          27.84  CONS
          30.24  JV
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Kameron Smith              9 Campbell                 27.91 JV                1 
  2 Kailana Kaeo               9 Mililani                 29.53 JV                2 
  3 Kiana Thomas              SO KAPO                     29.65 JV                1 
  4 Kyleigh Kahala-Giron      SO Waianae                  29.65 JV                1 
  5 Rheann Pascual            SO AIEA                     30.54                   3 
  6 Jaynee Salcedo            FR Waianae                  31.28                   2 
  7 Nanea Nomura              10 Mililani                 31.36                   1 
  8 Yaisa Coburn              10 Campbell                 31.56                   2 
  9 Ashley Doldolea           10 Campbell                 31.92                   3 
 10 Kayli Chun                10 Mililani                 32.04                   3 
 11 Alyssa Mullins            10 Campbell                 32.31                   3 
 12 Akuanani Faumui           10 Campbell                 32.59                   2 
 13 Elika Simmons             SO KAPO                     32.76                   2 
 14 Shianne Pfeifer           10 Campbell                 32.78                   3 
 15 Deisha Bala               SO AIEA                     33.14                   2 
 16 Darlene-Fiel Labador      10 Campbell                 33.65                   3 
 17 Mayalin Nakasone          10 Mililani                 33.67                   2 
 18 Joy Sanchez               10 Mililani                 33.69                   1 
 19 Fale Taua                    Leilehua                 33.71                   2 
 20 Mia Alleyne                9 Campbell                 33.80                   1 
 21 Cathleen Zarate              Leilehua                 34.17                   1 
 22 Anika Norio               SO AIEA                     36.17                   1 
 
Event 30  Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          26.64  AUTO
          27.84  CONS
          28.74  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Shatres Ah Nee            12 Campbell                 26.79 CONS              2 
  2 Mazi Lucas                12 Mililani                 28.23 OIA               1 
  3 Sonest Furtado            SR Waianae                  28.53 OIA               2 
  4 Eden Ines                 JR KAPO                     28.74 OIA               1 
  5 Kiley Haraguchi           11 Campbell                 28.85                   2 
  6 Diane Iosua               11 Campbell                 29.46                   1 
  7 Savanna Sherman           SR Waianae                  29.59                   1 
  8 Sierra Sherman            SR Waianae                  30.42                   1 
  9 Pacs Angena-Angelici      JR Waianae                  30.58                   1 
 10 Sydney Unciano            SR AIEA                     32.71                   2 
 11 Vaiula Fuiava             JR KAPO                     32.89                   2 
 12 Breanna Asam-Balicanta    SR AIEA                     33.17                   1 
 13 Sharisse Maluina          SR KAPO                     34.32                   2 
 14 Alexandria Linares        SR AIEA                     36.07                   1 
 15 Amera Hasan               SR AIEA                     39.63                   2 
 
Event 31  Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          22.74  AUTO
          23.44  CONS
          25.64  JV
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Kaimana Souza Pa'aluhi    10 Mililani                 25.07 JV                1 
  2 Alexander Quijano         SO Waianae                  25.39 JV                1 
  3 Deytwan Palmore              Leilehua                 25.47 JV                1 
  4 Royce Carrick             SO Waianae                  25.73                   4 
  5 Triston Brakhage             Leilehua                 25.74                   2 
  6 Marcus Simmons               Leilehua                 25.97                   4 
  7 Stanton Lee                9 Mililani                 25.99                   2 
  8 Jurick Valdez             SO Waianae                  26.12                   2 
  9 Terrell Johnson           10 Campbell                 26.15                   1 
 10 Keani Pacheco             10 Campbell                 26.47                   2 
 11 Dylan Florentine           9 Campbell                 26.48                   4 
 12 Javen Towne               FR Waianae                  26.62                   3 
 13 Bryson Ventura            10 Mililani                 26.68                   3 
 14 Taufaapue Toilolo            Leilehua                 26.88                   1 
 15 Charles Mamala            SO Waianae                  26.89                   2 
 16 Jetro Butac               SO AIEA                     27.08                   1 
 17 Siaosi Soto                9 Campbell                 27.15                   2 
 18 Noah Esprecion            10 Campbell                 27.20                   4 
 19 Jorell Pontas             FR Waianae                  27.32                   3 
 20 Nicholas Tyler Bachiller   9 Campbell                 27.33                   3 
 21 Alex Lee                   9 Mililani                 27.43                   1 
 22 James Jessoms                Leilehua                 28.50                   4 
 23 Austin Keliinoi-Westbroo  SO Waianae                  28.67                   4 
 24 Mikhail Smith                Leilehua                 28.80                   1 
 25 Stephen Choy              10 Mililani                 29.15                   2 
 26 Joseph Ulau                  Leilehua                 29.32                   3 
 27 Jeremery Atiz-Nerveza        Leilehua                 30.60                   2 
 
Event 32  Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          22.74  AUTO
          23.44  CONS
          24.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Dallas Sapla              JR KAPO                     24.08 OIA               2 
  2 Tristan Centeio           JR KAPO                     24.26                   1 
  3 Nainoa-Kaukahi Soto-Thom  11 Campbell                 24.42                   1 
  4 Jorden Manuel             11 Mililani                 24.76                   2 
  5 Tyler Uratsuka            12 Mililani                 24.79                   1 
  6 Kainoa Wilson             11 Mililani                 24.86                   2 
  7 Anothony Pablo            11 Campbell                 24.92                   2 
  8 Demetrius Harp               Leilehua                 25.11                   1 
  9 DaJohn Harbin             11 Campbell                 25.32                   1 
 10 John Barbieto             JR Waianae                  25.35                   2 
 11 Stanton Spencer           JR Waianae                  25.37                   1 
 12 Lucas Villeza             11 Mililani                 25.39                   1 
 13 Derek Savage              12 Campbell                 25.59                   2 
 14 Jonathan Napierala-Rose   SR Waianae                  25.63                   2 
 15 Bradley Padama-Kinere     JR AIEA                     26.25                   2 
 16 Jonathon Ishimura         SR Waianae                  30.55                   1 
 
Event 33  Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
       11:09.74  AUTO
       12:19.94  CONS
       14:45.24  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Brandee Schiller          10 Mililani              12:13.98 CONS             
  2 Nikki Uehara              10 Mililani              13:29.93 JV               
  3 Mila Gaston                9 Mililani              13:50.28 JV               
  4 Tianna Mann                9 Campbell              14:42.56 JV               
 
Event 34  Girls 3000 Meter Run Varsity
================================================================================
       11:09.74  AUTO
       12:19.94  CONS
       13:30.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Mary Eccles                  Leilehua              11:23.97 CONS             
  2 Vanessa Roybal            10 Mililani              11:39.31 CONS             
  3 Lauren Martinez           11 Leilehua              12:55.30 OIA              
  4 Elizabeth Hamm            12 Mililani              13:12.20 OIA              
 
Event 35  Boys 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        9:37.54  AUTO
       10:11.74  CONS
       11:28.24  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Alec Auz                  10 Campbell              10:15.76 JV               
  2 David Schmidt                Leilehua              10:22.32 JV               
  3 Joseph Coogan             10 Mililani              10:30.95 JV               
  4 Turner Dailey             10 Mililani              10:33.70 JV               
  5 Jacob Chang               10 Mililani              10:44.83 JV               
  6 Allan Epstein             FR KAPO                  10:48.77 JV               
  7 Reijiro Rose               9 Campbell              11:47.80                  
  8 Andy Yu                   SO KAPO                  11:57.16                  
  9 Aron Ramos                SO KAPO                  12:37.63                  
 
Event 36  Boys 3000 Meter Run Varsity
================================================================================
        9:37.54  AUTO
       10:11.74  CONS
       10:40.04  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jakob Dewald              11 Mililani              10:07.59 CONS             
  2 Christian Farinas         JR AIEA                  11:42.73                  
  3 Kenta Nakamura            JR AIEA                  11:43.18                  
 
Event 37  Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
        4:17.44  AUTO
        4:43.14  CONS
        5:12.24  JV
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Campbell High School  'A'                           4:47.53 JV               
 
Event 39  Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
        3:32.54  AUTO
        3:46.84  CONS
        4:07.14  JV
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Campbell High School  'A'                           3:53.11 JV               
  2 Kapolei High School  'A'                            3:55.27 JV               
  3 Mililani High School  'A'                           3:58.84 JV               
  4 Waianae High School  'A'                            4:05.92 JV               
 
Event 40  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
        3:32.54  AUTO
        3:45.24  OIA
        3:46.84  CONS
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Campbell High School  'A'                           3:40.65 OIA              
  2 Leilehua High School  'A'                           3:47.00                  
  3 Mililani High School  'A'                           3:56.15                  
 
Event 41  Girls High Jump Junior Varsity
================================================================================
        5-00.00  AUTO
        4-08.00  CONS
        4-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Erika Eifler                 Leilehua               4-06.00 JV               
  2 Caitlin Mason                Leilehua               4-02.00 JV               
 
Event 42  Girls High Jump Varsity
================================================================================
        5-00.00  AUTO
        4-08.00  CONS
        4-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Myla Pereira              12 Mililani               4-02.00                  
  2 Bernice Ching             JR KAPO                   4-00.00                  
  2 Makea Atiga               SR Waianae                4-00.00                  
  2 Oreana Cook               JR Waianae                4-00.00                  
  5 Kuulei Bailey             SR Waianae               J4-00.00                  
 
Event 43  Boys High Jump Junior Varsity
================================================================================
        6-00.00  AUTO
        5-08.00  CONS
        5-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Seth-Patric Quimzon        9 Campbell               5-00.00 JV               
 -- Craig Peterson            FR KAPO                        NH                  
 -- Frank Akina                  Leilehua                    NH                  
 -- Oursavior Smith              Leilehua                    NH                  
 
Event 44  Boys High Jump Varsity
================================================================================
        6-00.00  AUTO
        5-08.00  CONS
        5-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Zibrex Cabel              11 Campbell               6-00.00 AUTO             
  2 Quignon Lechamp           12 Campbell               5-08.00 CONS             
  3 Nesa Taufi                JR Waianae                5-06.00 OIA              
  4 Ian Namu                  12 Mililani               5-04.00                  
  5 Kameron Carino            11 Campbell              J5-04.00                  
 -- Antwone Gusman               Leilehua                    NH                  
 -- John Barbieto             JR Waianae                     NH                  
 
Event 45  Girls Pole Vault Junior Varsity
================================================================================
        9-06.00  AUTO
        7-06.00  CONS
        6-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Martina Segura             9 Mililani               6-00.00 JV               
  2 Eliana Kovaloff           10 Campbell               5-06.00                  
 -- Celine Lesane              9 Campbell                    NH                  
 
Event 46  Girls Pole Vault Varsity
================================================================================
        9-06.00  AUTO
        7-06.00  CONS
        6-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Mari Domingo              10 Mililani               7-06.00 CONS             
  2 Amber Miya                   Leilehua               5-06.00                  
  3 Kassandra Green           11 Mililani               5-00.00                  
 -- Alyssa Jimenez            11 Mililani                    NH                  
 
Event 47  Boys Pole Vault Junior Varsity
================================================================================
       13-00.00  AUTO
       12-00.00  CONS
        7-06.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Triston Brakhage             Leilehua               9-06.00 JV               
  2 Ronald Norbrey             9 Campbell               8-06.00 JV               
  3 Desta Rudolph             10 Mililani               8-00.00 JV               
  4 Akoni Pasoquen-Castillo    9 Mililani               7-00.00                  
  5 Jake Serrano               9 Mililani              J7-00.00                  
 -- Trysten Williams             Leilehua                    NH                  
 
Event 48  Boys Pole Vault Varsity
================================================================================
       13-00.00  AUTO
       12-00.00  CONS
        9-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Dillon Nguyen             12 Mililani              11-06.00 OIA              
  2 Dakota Mengel             11 Mililani              10-06.00 OIA              
  3 Justin Hara               11 Mililani              10-00.00 OIA              
  4 William Balfour              Leilehua               9-00.00                  
  5 Derek Savage              12 Campbell               8-06.00                  
  6 Lattner Delos Santos      11 Mililani              J8-06.00                  
 -- Vic-Mathew Pasaylo        12 Campbell                    NH                  
 
Event 49  Girls Long Jump Junior Varsity
================================================================================
       16-05.50  AUTO
       15-06.00  CONS
       13-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Lizbeth Orego             10 Mililani              14-09.25 JV               
  2 Athena Figueroa           SO AIEA                  14-02.25 JV               
  3 Umeko Peterson            FR KAPO                  13-00.00 JV               
  4 Chasstiny Balagso          9 Campbell              12-07.75                  
  5 Darlene-Fiel Labador      10 Campbell              11-04.50                  
  6 Shianne Pfeifer           10 Campbell              11-03.25                  
 -- Hiilani Yin-Kahookan      FR Waianae                   FOUL                  
 
Event 50  Girls Long Jump Varsity
================================================================================
       16-05.50  AUTO
       15-06.00  CONS
       14-05.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Samantha Sherman          JR Waianae               15-04.50 OIA              
  2 Sonest Furtado            SR Waianae               14-01.75                  
  2 Jeanette Corpuz           10 Campbell              14-01.75                  
  4 Abigail Lariba            JR KAPO                  13-11.25                  
  5 Imani Johnson             11 Campbell              13-09.25                  
  6 Nakia James                  Leilehua              13-08.00                  
  7 Katelyn Nakasone          JR AIEA                  13-02.75                  
  8 Myla Pereira              12 Mililani              13-01.50                  
  9 Bernice Ching             JR KAPO                  12-06.00                  
 10 Kuulei Bailey             SR Waianae               12-02.00                  
 11 Vaiula Fuiava             JR KAPO                  11-05.50                  
 -- Desiree Warren            11 Campbell                  FOUL                  
 -- Eden Ines                 JR KAPO                      FOUL                  
 
Event 51  Boys Long Jump Junior Varsity
================================================================================
       21-07.25  AUTO
       20-00.75  CONS
       17-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Deytwan Palmore              Leilehua              18-08.00 JV               
  2 Kaimana Souza Pa'aluhi    10 Mililani              18-01.00 JV               
  3 Taufaapue Toilolo            Leilehua              17-00.75 JV               
  4 Jaymen Yadao              10 Mililani              17-00.50 JV               
  5 Lawrence Pinter           FR AIEA                  16-09.00                  
  6 Stanton Lee                9 Mililani              16-06.00                  
  7 Nicholas Kernaghan        10 Campbell              16-01.75                  
  8 Trent Gifford                Leilehua              15-10.25                  
  9 Tyson Tafai               10 Campbell              15-09.50                  
 10 Pathrick Beters           FR KAPO                  15-08.00                  
 11 David Zerba                  KAPO                  15-05.50                  
 12 Seth Thomsen              10 Mililani              15-02.50                  
 13 Kanieala Kuhia             9 Campbell              14-10.75                  
 14 Bretman Sacayanan          9 Campbell              14-10.50                  
 15 David William             FR KAPO                  14-09.75                  
 16 Marco Lemus               SO KAPO                  14-07.50                  
 17 Fangaima Mailei            9 Campbell              14-01.00                  
 18 Brandon Villacrusis       SO KAPO                  13-11.00                  
 19 Darin Rolark               9 Campbell              12-11.75                  
 20 Frank Akina                  Leilehua              12-07.00                  
 
Event 52  Boys Long Jump Varsity
================================================================================
       21-07.25  AUTO
       20-00.75  CONS
       19-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Michael Jones-Querng      JR AIEA                  20-00.50 OIA              
  2 Xzavier Robinson             Leilehua              18-04.50                  
  3 John Barbieto             JR Waianae               18-01.75                  
  4 Austin May                11 Campbell              18-01.00                  
  5 Ian Namu                  12 Mililani              18-00.00                  
  6 Ryan Reedy                12 Mililani              17-06.75                  
  7 Kainoa Wilson             11 Mililani              17-04.00                  
  8 Demetrius Harp               Leilehua              16-06.00                  
  9 Kamekona Reiny-Aloy       11 Campbell              16-04.00                  
 10 Elijah Calzo              12 Leilehua              15-06.00                  
 11 Quignon Lechamp           12 Campbell              15-02.75                  
 12 Bryant DeCosta            JR KAPO                  14-11.00                  
 13 Frank Akina                  Leilehua              14-01.00                  
 -- Trevor Yasunaga           11 Mililani                  FOUL                  
 -- Kameron Carino            11 Campbell                  FOUL                  
 -- Lincoln Naiwi-Kotrys      SR KAPO                      FOUL                  
 
Event 53  Girls Triple Jump Junior Varsity
================================================================================
       33-05.25  AUTO
       31-08.50  CONS
       26-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Lizbeth Orego             10 Mililani              31-00.50 JV               
  2 Chasstiny Balagso          9 Campbell              28-02.00 JV               
  3 Kehaulani Pakami-Tells     9 Mililani              27-00.50 JV               
 
Event 54  Girls Triple Jump Varsity
================================================================================
       33-05.25  AUTO
       31-08.50  CONS
       30-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Sonest Furtado            SR Waianae               33-01.00 CONS             
  2 Christyn Jenkins          SR KAPO                  32-05.00 CONS             
  3 Jeanette Corpuz           10 Campbell              30-10.50 OIA              
  4 Imani Johnson             11 Campbell              29-04.50                  
  5 Abigail Lariba            JR KAPO                  28-00.00                  
  6 Bernice Ching             JR KAPO                  27-00.00                  
  7 Nakia James                  Leilehua              26-04.00                  
 
Event 55  Boys Triple Jump Junior Varsity
================================================================================
       42-03.25  AUTO
       39-10.50  CONS
       34-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kaimana Souza Pa'aluhi    10 Mililani              39-06.00 JV               
  2 Harry Banto                  Leilehua              37-06.50 JV               
  3 Deytwan Palmore              Leilehua              37-00.00 JV               
  4 David William             FR KAPO                  35-09.00 JV               
  5 David Zerba                  KAPO                  35-08.00 JV               
  6 Brandon Villacrusis       SO KAPO                  33-10.00                  
  7 Triston Brakhage             Leilehua              31-07.00                  
  8 Fangaima Mailei            9 Campbell              31-01.00                  
  9 Kanieala Kuhia             9 Campbell              30-05.00                  
 -- Marco Lemus               SO KAPO                      FOUL                  
 
Event 56  Boys Triple Jump Varsity
================================================================================
       42-03.25  AUTO
       39-10.50  CONS
       39-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Michael Jones-Querng      JR AIEA                  43-00.50 AUTO             
  2 Kameron Carino            11 Campbell              38-00.00                  
  3 Ian Namu                  12 Mililani              37-08.00                  
  4 John Barbieto             JR Waianae               36-03.00                  
  5 Kamekona Reiny-Aloy       11 Campbell              35-10.50                  
  6 Austin May                11 Campbell              34-09.00                  
 -- Ryan Reedy                12 Mililani                  FOUL                  
 
Event 57  Girls Discus Throw Junior Varsity
================================================================================
         123-06  AUTO
          91-10  CONS
          68-03  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Fale Taua                    Leilehua              77-06.00 JV               
  2 Angel Eli                    Leilehua              71-02.00 JV               
  3 Ferrari Scanlan           FR Waianae               67-11.00                  
  4 Tea Cece                  SO KAPO                  57-02.00                  
  5 Elizabeth Mataipule        9 Campbell              52-10.00                  
  6 Yuki Hardman              SO KAPO                  50-10.00                  
  7 Foga'a Solomona              Leilehua              49-11.00                  
 
Event 58  Girls Discus Throw Varsity
================================================================================
         123-06  AUTO
          91-10  CONS
          85-00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Monique Paogofie          JR Waianae               89-11.00 OIA              
  2 Marlyn Maifea             JR Waianae               84-02.00                  
  3 Justice Dewey             12 Mililani              81-10.00                  
  4 Teresa Tuiolosega            Leilehua              77-02.00                  
  5 Brittney Ann Copp         11 Campbell              72-05.00                  
  6 Geovahn Goya              12 Mililani              70-03.00                  
  7 Raegina Atiga             JR Waianae               70-01.00                  
  8 Donnette Tuisano          SR Waianae               69-03.00                  
  9 Devena Samuelu            11 Campbell              69-02.00                  
 10 Kuulei Bailey             SR Waianae               68-02.00                  
 11 Laeriet Lauti                Leilehua              65-05.00                  
 12 Makea Atiga               SR Waianae               59-05.00                  
 13 Jaselyn Gonsalves         11 Campbell              56-04.00                  
 14 Faasapa Telea             SO Waianae               55-09.00                  
 15 Nakita Nansen                Waianae               54-01.00                  
 16 Naomi Brown               11 Campbell              52-01.00                  
 17 Chasidee DelaCuesta-Bata  12 Mililani              45-02.00                  
 18 Taifita Solomona             Leilehua              42-02.00                  
 19 Oreana Cook               JR Waianae                   0.50                  
 
Event 59  Boys Discus Throw Junior Varsity
================================================================================
         149-00  AUTO
         125-08  CONS
          87-00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Shiloh Tapasa             10 AIEA                 113-11.00 JV               
  2 Tyler Santos              10 Mililani             111-11.00 JV               
  3 Zachary Co                SO KAPO                 101-09.00 JV               
  4 Jeremery Atiz-Nerveza        Leilehua              98-09.00 JV               
  5 Josiah Manuel             10 Campbell              85-05.00                  
  6 Nicholas Kernaghan        10 Campbell              80-05.00                  
  7 Netane Muti                  Leilehua              76-03.00                  
  8 Michael Paquinto             Leilehua              74-09.00                  
  9 Shaun Barte               SO AIEA                  67-08.00                  
 10 Ewan Bernardo             SO AIEA                  66-00.00                  
 11 Tyson Tafai               10 Campbell              65-08.00                  
 12 Fredrick Kernaghan        10 Campbell              62-02.00                  
 13 Kyle Chinen               10 Mililani              60-03.00                  
 14 Eric Taua                    Leilehua              49-00.00                  
 
Event 60  Boys Discus Throw Varsity
================================================================================
         149-00  AUTO
         125-08  CONS
         123-00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Johnathan Harling Gray    12 Mililani             127-05.00 CONS             
  2 Kolby Castillo            JR AIEA                 126-08.00 CONS             
  3 Epeli Natoku                 Leilehua             119-03.00                  
  4 Jeremiah Leovao           JR AIEA                 114-00.00                  
  5 Ma'ake Muti                  Leilehua             103-01.00                  
  6 Deon Carroll              SR Waianae               98-00.00                  
  7 Sausau Foumai             SR AIEA                  95-05.00                  
  8 Timali'i Liulamaga        11 Campbell              94-03.00                  
  9 Kelii Padello             12 Mililani              93-08.00                  
 10 Stansen Fonoti            SR Waianae               89-09.00                  
 11 Austin May                11 Campbell              86-07.00                  
 12 Dayton Furuta             12 Mililani              86-03.00                  
 13 Kalalena Mauga            JR Waianae               85-00.00                  
 14 Sione Haunga                 Leilehua              84-02.00                  
 15 Sione Taukolo                Waianae               79-06.00                  
 16 Brandon Lapitan           12 Mililani              76-03.00                  
 17 Trevor Yasunaga           11 Mililani              71-02.00                  
 18 Mesha Hoyle               11 Campbell              70-09.00                  
 19 Alex Santos               SR AIEA                  70-04.00                  
 20 Dakota Koki               12 Mililani              68-04.00                  
 21 Keone Faaui                  Leilehua              66-03.00                  
 -- Mana Ka'ahanui            SR AIEA                      FOUL                  
 
Event 61  Girls Shot Put Junior Varsity
================================================================================
       38-00.00  AUTO
       31-05.75  CONS
       25-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Ferrari Scanlan           FR Waianae               26-11.00 JV               
  2 Tea Cece                  SO KAPO                  23-04.00                  
  3 Yuki Hardman              SO KAPO                  20-05.00                  
 
Event 62  Girls Shot Put Varsity
================================================================================
       38-00.00  AUTO
       31-05.75  CONS
       30-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Raegina Atiga             JR Waianae               30-00.00 OIA              
  2 Monique Paogofie          JR Waianae               29-02.00                  
  2 Teresa Tuiolosega            Leilehua              29-02.00                  
  4 Donnette Tuisano          SR Waianae               27-06.00                  
  5 Kuulei Bailey             SR Waianae               27-05.00                  
  6 Angel Eli                    Leilehua              27-02.00                  
  7 Marlyn Maifea             JR Waianae               25-06.00                  
  8 Devena Samuelu            11 Campbell              25-03.00                  
  9 Faasapa Telea             SO Waianae               24-05.00                  
 10 Fale Taua                    Leilehua              24-03.00                  
 11 Foga'a Solomona              Leilehua              23-08.00                  
 12 Justice Dewey             12 Mililani              23-06.00                  
 13 Makea Atiga               SR Waianae               23-01.00                  
 14 Geovahn Goya              12 Mililani              22-04.00                  
 14 Naomi Brown               11 Campbell              22-04.00                  
 16 Laeriet Lauti                Leilehua              21-05.00                  
 16 Oreana Cook               JR Waianae               21-05.00                  
 16 Jaselyn Gonsalves         11 Campbell              21-05.00                  
 19 Nakita Nansen                Waianae               21-03.00                  
 20 Elizabeth Mataipule        9 Campbell              18-04.00                  
 21 Taifita Solomona             Leilehua              17-02.00                  
 22 Chasidee DelaCuesta-Bata  12 Mililani              16-09.00                  
 
Event 63  Boys Shot Put Junior Varsity
================================================================================
       47-05.25  AUTO
       41-08.50  CONS
       32-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Zachary Co                SO KAPO                  41-04.50 JV               
  2 Shiloh Tapasa             10 AIEA                  37-07.50 JV               
  3 Tyson Tafai               10 Campbell              34-01.00 JV               
  4 Nicholas Kernaghan        10 Campbell              33-00.00 JV               
  4 Sifa Hufang                  Leilehua              33-00.00 JV               
  6 Tyler Santos              10 Mililani              32-03.00 JV               
  7 Jeremery Atiz-Nerveza        Leilehua              31-03.00                  
  8 Michael Paquinto             Leilehua              30-02.50                  
  9 Netane Muti                  Leilehua              29-10.00                  
 10 Shaun Barte               SO AIEA                  26-03.00                  
 11 Josiah Manuel             10 Campbell              25-07.00                  
 12 Kyle Chinen               10 Mililani              25-02.00                  
 13 Fredrick Kernaghan        10 Campbell              25-00.00                  
 14 Ewan Bernardo             SO AIEA                  21-02.00                  
 
Event 64  Boys Shot Put Varsity
================================================================================
       47-05.25  AUTO
       41-08.50  CONS
       41-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kolby Castillo            JR AIEA                  45-02.50 CONS             
  2 Ma'ake Muti                  Leilehua              44-02.50 CONS             
  3 Sausau Foumai             SR AIEA                  43-05.00 CONS             
  4 Mana Ka'ahanui            SR AIEA                  42-00.00 CONS             
  5 Epeli Natoku                 Leilehua              40-05.00                  
  6 Kalalena Mauga            JR Waianae               39-08.00                  
  7 Johnathan Harling Gray    12 Mililani              39-05.50                  
  8 Sione Haunga                 Leilehua              38-04.50                  
  9 Jeremiah Leovao           JR AIEA                  34-11.00                  
 10 Stansen Fonoti            SR Waianae               34-05.00                  
 10 Dayton Furuta             12 Mililani              34-05.00                  
 12 Kelii Padello             12 Mililani              34-04.00                  
 13 Sione Taukolo                Waianae               33-06.50                  
 14 Timali'i Liulamaga        11 Campbell              31-09.00                  
 15 Deon Carroll              SR Waianae               29-11.00                  
 16 Alex Santos               SR AIEA                  29-09.00                  
 17 Dakota Koki               12 Mililani              26-06.50                  
 18 Trevor Yasunaga           11 Mililani              24-09.00                  
 19 Mesha Hoyle               11 Campbell              24-05.00                  
 20 Brandon Lapitan           12 Mililani              23-08.50