Licensed to Mililani High School       HY-TEK's Meet Manager 3/16/2013 10:12 AM
                        Mililani Meet 3/15 - 3/15/2013                         
                                Host: Mililani                                 
                             Mililani High School                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================================
          16.64  AUTO
          17.44  CONS
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
Finals
  1 Natoria Wilson            SO Leilehua                 19.24                   2 
  2 Madison Reneham              Leilehua                 19.82                   2 
  3 Asenati Cook              FR Waianae                  20.00                   1 
  4 Abigail Lariba            SO Kapolei                  20.50                   2 
  5 Desiree Warren            10 Campbell                 20.76                   2 
  6 Elika Simmons             FR Kapolei                  21.05                   2 
  7 Tea Cece                  FR Kapolei                  21.43                   1 
  8 Cathrine Hall             FR Leilehua                 21.55                   1 
  9 Sharon Sakuma              9 Mililani                 21.73                   1 
 10 Tazsharae Willis          SO Kapolei                  22.47                   1 
 11 Akuanani Darny-Olschewsk   9 Campbell                 22.76                   1 
 
Event 2  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          16.64  AUTO
          17.44  CONS
          19.04  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Jakeera Garret            12 Mililani                 16.54 AUTO              2 
  2 Brooklin Jensen           JR Leilehua                 17.45 OIA               1 
  3 Jasmine Perez             SO Leilehua                 17.87 OIA               2 
  4 Christene Ragudos         SR Aiea                     18.88 OIA               2 
  5 Samantha Pantanapaiboon   12 Campbell                 19.41                   1 
  6 Kiare Reis                SR KAIM                     20.34                   2 
  7 Jazlyn Corpuz             JR Aiea                     21.08                   1 
  8 Dev'n Vierra              SR Waianae                  21.19                   1 
  9 Khiriann Thomas           JR Leilehua                 22.19                   1 
 10 Shomari Gadsden           11 Campbell                 22.66                   2 
 
Event 3  Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================================
          15.74  AUTO
          16.54  CONS
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Dareese Lackland          SO Leilehua                 17.91                   2 
  2 Nainoa-Kaukahi Soto-Thom  10 Campbell                 18.06                   1 
  3 Brandon Dundar            FR Leilehua                 19.12                   2 
  4 Jorden Manuel             10 Mililani                 19.55                   1 
  5 Lopaka Lono               SO Leilehua                 20.11                   1 
  6 Triston Wilbur            SO Waianae                  20.27                   1 
  7 Corey Cooper               9 Campbell                 20.38                   2 
  8 Charles Ombao             FR Aiea                     20.51                   1 
  9 Skye Elittico             FR Aiea                     21.69                   2 
 10 Jeremiah Tuiolemotu       SO Leilehua                 22.03                   2 
 11 Filipo Filisi              9 Mililani                 22.17                   2 
 12 Logan Mortin              SO Aiea                     22.86                   1 
 13 Kristjann Hisolle         SO Leilehua                 24.28                   1 
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          15.74  AUTO
          16.54  CONS
          17.64  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Dustin Camarillo          12 Mililani                 15.81 CONS              2 
  2 Brannon Bantolina         12 Campbell                 16.12 CONS              1 
  3 Kealli Punley             SR Leilehua                 17.38 OIA               1 
  4 Keanu Ferreira-Kahele     SR Leilehua                 17.56 OIA               2 
  5 Zachary Bastatas          SR KAIM                     19.28                   1 
  6 Cedric De Francia         SR Aiea                     19.74                   1 
  7 Ryan Swinehart            JR KAIM                     20.36                   2 
  8 Mahvan Tau                JR Waianae                  20.96                   1 
  9 Nainoa Kauwe-Lau          JR Aiea                     22.66                   2 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          12.94  AUTO
          13.24  CONS
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Tristen Dulay              9 Campbell                 13.35                   1 
  2 Anessa Turner             FR Leilehua                 13.46                   2 
  3 Kiley Haraguchi           10 Campbell                 13.88                   3 
  4 Eden Ines                 SO Kapolei                  14.13                   2 
  5 Samantha Sherman          SO Waianae                  14.24                   1 
  6 Brooke Yasuda              9 Mililani                 14.44                   3 
  7 Abigail Lariba            SO Kapolei                  14.51                   3 
  8 Kristen Ishii              9 Mililani                 14.51                   4 
  9 Monique Pilcher           SO Leilehua                 14.77                   1 
 10 Brandy-Lynn Agcaoili      SO Kapolei                  14.83                   5 
 11 Elika Simmons             FR Kapolei                  14.86                   5 
 12 Mari Domingo              10 Mililani                 14.94                   1 
 13 Ashelyn Jones             JR Aiea                     14.97                   1 
 14 Asenati Cook              FR Waianae                  15.02                   2 
 15 Desiree Warren            10 Campbell                 15.12                   4 
 16 Cierra Mahuka              9 Campbell                 15.12                   5 
 17 Tea Cece                  FR Kapolei                  15.14                   1 
 18 Madison Reneham              Leilehua                 15.29                   1 
 19 Shannon Cavarocchi        SO Kapolei                  15.34                   4 
 20 Ashley Doldolea            9 Campbell                 15.46                   2 
 21 Cathrine Hall             FR Leilehua                 15.73                   5 
 22 Akuanani Darny-Olschewsk   9 Campbell                 15.75                   3 
 23 Jaime Cambra               9 Mililani                 15.94                   1 
 24 Joy Sanchez                9 Mililani                 15.95                   2 
 25 Alexandria Burton         FR Leilehua                 15.96                   3 
 26 Rosario Star-Hargrove     FR Leilehua                 15.98                   5 
 27 Lole Liulama              SO Aiea                     16.00                   2 
 28 Tazsharae Willis          SO Kapolei                  16.04                   2 
 29 Mizuki Wiseman            FR Kapolei                  16.09                   2 
 30 Ziyann Duke               SO Kapolei                  16.20                   4 
 31 Erika Ryckman              9 Mililani                 16.33                   4 
 32 Jade Wong                 FR Leilehua                 16.70                   4 
 33 Marie Patacsil            FR Aiea                     16.77                   3 
 
Event 6  Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          12.94  AUTO
          13.24  CONS
          13.74  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Shatres Ah Nee            11 Campbell                 13.32 OIA               3 
  2 Jade Savaiigaea           10 Campbell                 13.55 OIA               2 
  3 Diane Iosua               10 Campbell                 13.80                   1 
  4 Jakeera Garret            12 Mililani                 13.81                   3 
  5 Jasmine Perez             SO Leilehua                 13.86                   2 
  6 Zyriana Davies            11 Mililani                 13.89                   1 
  7 Nakia James               JR Leilehua                 13.92                   3 
  8 Christyn Jenkins          JR Kapolei                  13.94                   1 
  9 Jamie Wat                 SR Kapolei                  14.04                   2 
 10 Briana Crawley            SR Leilehua                 14.07                   1 
 11 Sierra Sherman            JR Waianae                  14.22                   3 
 12 Leilani Atuatasi          SR Waianae                  14.34                   2 
 13 Gabrielle Reznik          12 Mililani                 14.38                   2 
 14 Jazlyn Corpuz             JR Aiea                     14.74                   1 
 15 Sydney Clower             12 Campbell                 15.46                   1 
 16 Erica-Jane Otani             Waianae                  16.10                   2 
 17 Jenevahlynn Wilson        12 Campbell                 16.91                   3 
 
Event 7  Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          11.24  AUTO
          11.44  CONS
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Kameron Carino            10 Campbell                 12.20                   3 
  2 Desmond Pascual           10 Campbell                 12.31                   2 
  3 Zibrex Cabel              10 Campbell                 12.33                   1 
  4 Luis Ortiz                SO KAIM                     12.34                   1 
  5 Derreyl Ogawa             SO Aiea                     12.39                   2 
  6 Trenston Spragling        SO Waianae                  12.44                   4 
  7 JeromeConrad Masiclat     10 Campbell                 12.46                   1 
  8 Johnny Barbieto           SO Waianae                  12.52                   4 
  9 Gary Domingo-Ok           SO Waianae                  12.58                   2 
 10 Jurick Valdez             FR Waianae                  12.59                   1 
 11 Kamal Freeman              9 Mililani                 12.70                   3 
 12 Joshua Nakamatsu             Mililani                 12.77                   4 
 13 J-Ron Irons               10 Campbell                 12.77                   5 
 14 Bradley Padama            SO Aiea                     12.80                   1 
 15 Mark Yonashiro            SO KAIM                     12.83                   2 
 16 Kaimana Souza Pa'aluhi     9 Mililani                 12.86                   5 
 17 Lincoln Tappe             SO Aiea                     12.86                   5 
 18 Benjamin Patterson        SO Aiea                     12.92                   4 
 19 Jorden Manuel             10 Mililani                 12.93                   5 
 20 Salamanesa Taufi          SO Waianae                  12.93                   3 
 21 Noah Esprecion             9 Campbell                 12.97                   3 
 22 Joe Reiny-Aloy               Campbell                 13.14                   4 
 23 Tanner Todd               10 Mililani                 13.15                   4 
 24 Lopaka Lono               SO Leilehua                 13.17                   2 
 25 Halford Moleta            SO Aiea                     13.20                   1 
 26 Khang Nguyen              FR Kapolei                  13.21                   1 
 27 Vincent Olson             10 Mililani                 13.25                   2 
 28 Niko Kala-Mahiai          SO Waianae                  13.29                   5 
 29 Nathan Onaka              10 Mililani                 13.29                   1 
 30 Bryant DeCosta            SO Kapolei                  13.59                   2 
 31 Devin Parker              SO Aiea                     13.86                   5 
 32 Christian Farinas         SO Aiea                     13.96                   2 
 33 Glenn Chan                FR Aiea                     13.98                   3 
 34 Jeffery Cu                FR KAIM                     14.04                   3 
 35 Amari Urquhart            10 Mililani                 14.30                   3 
 36 Ramon Aispuro Simon       FR Aiea                     14.85                   4 
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          11.24  AUTO
          11.44  CONS
          11.54  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Corian Reyes-Thomas       12 Campbell                 11.68                   2 
  2 Lance Loventhal           12 Mililani                 11.73                   4 
  3 Kainoa Souza Pa'aluhi     11 Mililani                 11.85                   2 
  4 Tyler Uratsuka            11 Mililani                 11.89                   5 
  5 Randon Tuitama            JR KAIM                     11.97                   3 
  6 Vic-Mathew Pasaylo        11 Campbell                 11.98                   4 
  7 Abel Miller               12 Campbell                 11.99                   1 
  8 Travis Rosenow            12 Campbell                 12.01                   5 
  9 Joshua Forte              11 Campbell                 12.05                   1 
 10 Kanoa Halemano            SR Kapolei                  12.08                   1 
 11 Jawan Hurst-McCullough    SR Leilehua                 12.09                   1 
 12 Jemery Willes             JR Waianae                  12.17                   3 
 13 Jeffrey Baluyot           SR Kapolei                  12.34                   4 
 14 Quignon Lechamp           11 Campbell                 12.38                   3 
 15 Chaz Bollig               JR Waianae                  12.41                   1 
 16 Johnothon Napierala-Rose  JR Waianae                  12.50                   2 
 17 Quinn Webb                SO Leilehua                 12.51                   2 
 18 Cheyne Shiroma            12 Mililani                 12.53                   3 
 19 Joseph Lopes-Carter       SR Kapolei                  12.60                   3 
 20 Elijah Newton             11 Campbell                 12.68                   4 
 21 Joshua Nishimoto          SR Aiea                     12.76                   1 
 22 Sean Gresham              JR Kapolei                  12.89                   2 
 23 Dat Nguyen                JR Kapolei                  13.16                   5 
 24 Nainoa Kauwe-Lau          JR Aiea                     13.29                   3 
 25 Kevin Nguyen              SR KAIM                     13.51                   4 
 26 Landon Kato               JR Aiea                     13.90                   2 
 27 Ryan Firme                JR Aiea                     13.94                   4 
 28 Guy Lum                   SR Aiea                     14.03                   5 
 29 Johnathan Harling Gray    11 Mililani                 14.18                   1 
 30 Austin Dailey             11 Mililani                 14.20                   1 
 
Event 9  Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        5:08.54  AUTO
        5:24.24  CONS
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Cody Ching                 9 Mililani               5:28.10                  
  2 Vanessa Roybal             9 Mililani               5:38.77                  
  3 Malia Brittain            SO Leilehua               5:48.53                  
  4 Amber Miya                FR Leilehua               5:49.01                  
  5 Jayla Harris              FR Kapolei                5:57.11                  
  6 Nikki Uehara               9 Mililani               6:02.20                  
  7 Ciara Northen              9 Mililani               6:11.78                  
  8 Ashley Joy Gascon         10 Campbell               6:12.47                  
  9 Kiana Caranto              9 Mililani               6:18.84                  
 10 Meagan Coogan              9 Mililani               6:26.54                  
 11 Sharyse Nadamoto          11 Mililani               6:38.50                  
 12 Luse Lumas                 9 Campbell               6:41.61                  
 13 Abigail Lamug              9 Campbell               6:50.48                  
 
Event 10  Girls 1500 Meter Run Varsity
================================================================================
        5:08.54  AUTO
        5:24.24  CONS
        5:46.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Mary Eccles               JR Leilehua               5:33.09 OIA              
  2 Katelin Coogan            12 Mililani               5:33.92 OIA              
  3 Skyler Carlin             12 Campbell               5:39.50 OIA              
  4 Dina Ishihara             12 Mililani               6:01.45                  
  5 Elizabeth Hamm            11 Mililani               6:05.83                  
  6 Yuliya Byelokrynytska     JR Waianae                6:53.14                  
  7 Megan Ramos               SR Waianae                7:53.92                  
 
Event 11  Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        4:19.64  AUTO
        4:27.94  CONS
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jakob Dewald              10 Mililani               4:44.42                  
  2 Jeremy Ephriam            10 Campbell               4:51.75                  
  3 Micah Rutledge            FR Leilehua               4:54.99                  
  4 Marcus Shipton            FR Leilehua               4:56.41                  
  5 Alec Bell                 10 Campbell               4:57.77                  
  6 Turner Dailey              9 Mililani               5:11.61                  
  7 Reese Echavaria            9 Mililani               5:24.57                  
  8 Dalton Combs               9 Mililani               5:25.17                  
  9 David Phillips            SO Kapolei                5:27.19                  
 10 Joshua Kaahanui           SO Kapolei                5:32.27                  
 11 Kenta Nakamura            SO Aiea                   5:35.64                  
 12 Brandon Silbanuz          SO Waianae                5:36.81                  
 13 Silverius Alcaide          9 Mililani               5:37.13                  
 14 Michael Corotan           FR KAIM                   5:42.48                  
 15 Marion Manuma             FR Waianae                5:43.79                  
 16 Lester Aquino             FR Waianae                5:54.10                  
 17 Isaias Barrios            SO Waianae                5:55.34                  
 18 Fabian Watanabe           FR Waianae                8:23.64                  
 
Event 12  Boys 1500 Meter Run Varsity
================================================================================
        4:19.64  AUTO
        4:27.94  CONS
        4:42.74  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Dylan Martinez            SR Leilehua               4:27.59 CONS             
  2 Joshua Castro             SR Leilehua               4:33.13 OIA              
  3 Romnick Sarte             12 Campbell               4:39.19 OIA              
  4 Nicolas Edwards           SR Kapolei                4:51.31                  
  5 Justin Leninigton         SR Leilehua               4:53.45                  
  6 Daniel Schleif            SR Kapolei                5:01.10                  
  7 Aaron Berrigan            11 Campbell               5:10.95                  
  8 Tristan Hans Natividad    11 Campbell               5:23.98                  
  9 Kerwinn Mendoza           JR KAIM                   5:26.87                  
 10 Evgeny Artsibasov         JR Waianae                5:35.43                  
 11 Troy Jacobs               JR KAIM                   5:40.31                  
 12 Trent Jacobs              SR KAIM                   5:43.19                  
 13 William Domen                Waianae                5:46.08                  
 14 Kaulumano Basso              Waianae                6:47.54                  
 15 Johnathan Ishimura        JR Waianae                7:36.82                  
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
          51.94  AUTO
          54.94  CONS
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Campbell High School  'A'                             53.42 CONS             
  2 Kapolei High School  'A'                              54.55 CONS             
  3 Leilehua High School  'A'                             54.62 CONS             
  4 Mililani High School  'A'                             54.65 CONS             
  5 Waianae High School  'A'                              58.15                  
  6 Aiea High School  'A'                                 58.83                  
 
Event 14  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
          51.94  AUTO
          54.94  CONS
          58.24  OIA
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Campbell High School  'A'                             52.48 CONS             
  2 Leilehua High School  'A'                             53.04 CONS             
  3 Waianae High School  'A'                              55.38 OIA              
  4 Aiea High School  'A'                                 56.59 OIA              
 
Event 15  Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
          44.24  AUTO
          45.74  CONS
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Campbell High School  'A'                             46.25                  
  2 Waianae High School  'A'                              47.30                  
  3 Leilehua High School  'A'                             48.53                  
  4 Campbell High School  'B'                             49.44                  
  5 Aiea High School  'A'                                 49.47                  
 
Event 16  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
          44.24  AUTO
          45.74  CONS
          47.24  OIA
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Mililani High School  'A'                             44.43 CONS             
  2 Campbell High School  'A'                             44.84 CONS             
  3 Waianae High School  'A'                              46.06 OIA              
  4 Leilehua High School  'A'                             46.17 OIA              
  5 Aiea High School  'A'                                 46.22 OIA              
  6 Kaimuki High School  'A'                              46.48 OIA              
  7 Kapolei High School  'A'                              46.89 OIA              
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
        1:01.64  AUTO
        1:03.84  CONS
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Eden Ines                 SO Kapolei                1:03.85                   1 
  2 Jozette Cortez            SO Kapolei                1:03.99                   1 
  3 Nyquolle Van DeGrift      10 Mililani               1:06.46                   3 
  4 Nanea Nomura              FR Kapolei                1:06.96                   3 
  5 Jayla Harris              FR Kapolei                1:10.27                   3 
  6 Elika Simmons             FR Kapolei                1:11.81                   2 
  7 Brittney Ann Copp         10 Campbell               1:12.63                   1 
  8 Tazsharae Willis          SO Kapolei                1:15.01                   2 
  9 Erika Ryckman              9 Mililani               1:16.11                   1 
 10 Joy Sanchez                9 Mililani               1:16.72                   1 
 11 Nicole Zahar              FR Kapolei                1:19.18                   1 
 12 Ziyann Duke               SO Kapolei                1:19.51                   2 
 13 Jaime Cambra               9 Mililani               1:21.97                   2 
 14 Yuki Hardman              FR Kapolei                1:23.89                   2 
 15 Joelyn Dunn               FR Leilehua               1:32.08                   3 
 
Event 18  Girls 400 Meter Dash Varsity
================================================================================
        1:01.64  AUTO
        1:03.84  CONS
        1:08.84  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Sydney Unciano            JR Aiea                   1:10.93                  
  2 Meshia Tupinio            11 Campbell               1:14.61                  
 
Event 19  Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          51.44  AUTO
          53.14  CONS
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Michael Jones-Quering     SO Aiea                     55.04                   3 
  2 Anothony Pablo            10 Campbell                 55.60                   1 
  3 Alex Bryan                10 Campbell                 56.73                   3 
  4 Zibrex Cabel              10 Campbell                 57.08                   2 
  5 Desmond Pascual           10 Campbell                 57.23                   3 
  6 Kody Wakumoto             SO Aiea                     58.38                   1 
  7 DaJohn Harbin             10 Campbell                 58.89                   3 
  8 Isaiah Agiga              SO Waianae                  59.97                   2 
  9 Mosiah Brame               9 Waianae                1:00.47                   1 
 10 Vincent Olson             10 Mililani               1:00.72                   2 
 11 Malik Sneed               10 Campbell               1:02.26                   3 
 12 Nathan Onaka              10 Mililani               1:02.47                   1 
 13 Mark Yonashiro            SO KAIM                   1:02.79                   2 
 14 Ian Boggs                 FR Kapolei                1:02.97                   1 
 15 Jeffery Cu                FR KAIM                   1:04.05                   1 
 16 Christian Farinas         SO Aiea                   1:05.27                   2 
 17 Prestyn Timas             FR Leilehua               1:06.16                   2 
 18 Niko Kala-Mahiai          SO Waianae                1:07.54                   3 
 
Event 20  Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          51.44  AUTO
          53.14  CONS
          55.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Lance Loventhal           12 Mililani                 52.40 CONS              1 
  2 Travis Rosenow            12 Campbell                 53.48 OIA               2 
  3 Sidney Austin             10 Campbell                 54.84 OIA               3 
  4 Quinn Webb                SO Leilehua                 55.41                   3 
  5 Joshua Williams           SR Aiea                     55.62                   1 
  6 Justin Shounk             SO Leilehua                 56.26                   1 
  7 Kyle Ishikawa             SR Aiea                     56.72                   3 
  8 Roy Akamine               SR Kapolei                  57.26                   1 
  9 Emil Muraoka III          JR Waianae                  57.28                   3 
 10 Joseph Lopes-Carter       SR Kapolei                  57.61                   2 
 11 Latrell Scales            11 Campbell                 57.85                   1 
 12 Zachary Sutton            JR Kapolei                  57.88                   3 
 13 Jason Park-Serrao         JR KAIM                     58.51                   1 
 14 Marshall Fletcher         11 Campbell               1:00.58                   3 
 15 Kevin Nguyen              SR KAIM                   1:00.86                   3 
 16 Dexter Manglicmot         11 Campbell               1:01.14                   2 
 17 Nainoa Kauwe-Lau          JR Aiea                   1:01.39                   2 
 18 Michael Chapman           JR Leilehua               1:01.41                   2 
 19 Sean Gresham              JR Kapolei                1:01.94                   3 
 20 Joshua Burroughs          JR Leilehua               1:05.81                   2 
 21 Briant Pham               SR KAIM                   1:07.83                   2 
 22 Elijah Newton             11 Campbell               1:08.25                   1 
 23 James Pacio               JR KAIM                   1:09.63                   2 
 
Event 21  Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
          49.14  AUTO
          51.24  CONS
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Ariel Cabello             SO Leilehua                 53.84                  
  2 Madison Reneham              Leilehua                 57.01                  
  3 Asenati Cook              FR Waianae                  57.05                  
  4 Sharon Sakuma              9 Mililani                 57.58                  
  5 Tea Cece                  FR Kapolei                  59.57                  
  6 Kiana Jones               10 Mililani                 59.58                  
  7 Emi Christine Bentosino   10 Campbell               1:00.00                  
  8 Tazsharae Willis          SO Kapolei                1:02.09                  
 
Event 22  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          49.14  AUTO
          51.24  CONS
          56.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Brooklin Jensen           JR Leilehua                 48.87 AUTO              1 
  2 Jasmine Perez             SO Leilehua                 54.66 OIA               2 
  3 Tristyn Wiehl             12 Mililani                 55.32 OIA               1 
  4 Kiare Reis                SR KAIM                     56.25                   1 
  5 Samantha Pantanapaiboon   12 Campbell                 58.42                   1 
  6 Jazlyn Corpuz             JR Aiea                     59.00                   2 
  7 Vanessa Mercado           12 Campbell               1:00.74                   2 
  8 Sydney Clower             12 Campbell               1:01.34                   2 
  9 Alyssa Fukumae            11 Mililani               1:02.72                   2 
 10 Dev'n Vierra              SR Waianae                1:03.91                   1 
 11 Shomari Gadsden           11 Campbell               1:06.61                   2 
 
Event 23  Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
          41.64  AUTO
          43.24  CONS
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Nainoa-Kaukahi Soto-Thom  10 Campbell                 46.88                  
  2 Bradley Padama            SO Aiea                     49.38                  
  3 Jeremiah Tuiolemotu       SO Leilehua                 52.21                  
  4 Filipo Filisi              9 Mililani                 54.01                  
  5 Logan Mortin              SO Aiea                     55.18                  
 
Event 24  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          41.64  AUTO
          43.24  CONS
          44.14  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Zachary Bastatas          SR KAIM                     46.67                   2 
  2 Kristjann Hisolle         SO Leilehua                 47.73                   1 
  3 Ryan Swinehart            JR KAIM                     47.86                   2 
  4 Cedric De Francia         SR Aiea                     48.22                   2 
  5 Corey Cooper               9 Campbell                 48.72                   1 
  6 Mahvan Tau                JR Waianae                  48.88                   2 
  7 Brandon Dundar            FR Leilehua                 48.91                   1 
  8 Roy Akamine               SR Kapolei                  48.96                   2 
  9 Jetro Butac               FR Aiea                     50.37                   1 
 10 Charles Ombao             FR Aiea                     51.77                   1 
 
Event 25  Girls 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        2:28.14  AUTO
        2:34.54  CONS
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Cody Ching                 9 Mililani               2:36.51                  
  2 Nanea Nomura              FR Kapolei                2:46.48                  
  3 Jayla Harris              FR Kapolei                2:47.02                  
  4 Malia Brittain            SO Leilehua               2:47.97                  
  5 Amber Miya                FR Leilehua               2:48.25                  
  6 Meagan Coogan              9 Mililani               3:00.91                  
  7 Kailey Carlin             10 Campbell               3:08.24                  
  8 Luse Lumas                 9 Campbell               3:09.92                  
  9 Sharyse Nadamoto          11 Mililani               3:15.15                  
 10 Abigail Lamug              9 Campbell               3:15.83                  
 
Event 26  Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================================
        2:28.14  AUTO
        2:34.54  CONS
        2:48.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Aiza Valeriano            12 Campbell               2:33.93 CONS             
  2 Skyler Carlin             12 Campbell               2:39.76 OIA              
  3 Dina Ishihara             12 Mililani               2:47.52 OIA              
  4 Sydney Unciano            JR Aiea                   2:47.79 OIA              
  5 Jamie Fujino              SR Aiea                   3:01.44                  
 
Event 27  Boys 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        2:04.14  AUTO
        2:08.34  CONS
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jordan Castro             SO Leilehua               2:05.49 CONS             
  2 Jacob Chang                9 Mililani               2:16.49                  
  3 Jeremy Ephriam            10 Campbell               2:17.38                  
  4 Micah Rutledge            FR Leilehua               2:19.17                  
  5 Kody Wakumoto             SO Aiea                   2:23.00                  
  6 Ryan Ohira                 9 Mililani               2:23.44                  
  7 Brandon Silbanuz          SO Waianae                2:26.56                  
  8 Reese Echavaria            9 Mililani               2:30.04                  
  9 Malik Sneed               10 Campbell               2:35.72                  
 10 Corey Cooper               9 Campbell               2:41.08                  
 11 Rachmat Effendy           10 Campbell               2:45.96                  
 12 Silverius Alcaide          9 Mililani               2:48.20                  
 13 Isaias Barrios            SO Waianae                2:50.07                  
 14 Lester Aquino             FR Waianae                2:51.56                  
 15 Marion Manuma             FR Waianae                2:52.40                  
 16 Michael Corotan           FR KAIM                   2:53.55                  
 17 Fabian Watanabe           FR Waianae                4:15.56                  
 
Event 28  Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================================
        2:04.14  AUTO
        2:08.34  CONS
        2:13.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Christopher Olverson      SR Leilehua               2:03.82 AUTO             
  2 John-Paul Putegnat        11 Campbell               2:09.13 OIA              
  3 Nicolas Edwards           SR Kapolei                2:10.10 OIA              
  4 Romnick Sarte             12 Campbell               2:16.76                  
  5 Daniel Schleif            SR Kapolei                2:22.67                  
  6 Jason Park-Serrao         JR KAIM                   2:23.31                  
  7 William Perdido           12 Campbell               2:33.40                  
  8 Kerwinn Mendoza           JR KAIM                   2:39.92                  
  9 Evgeny Artsibasov         JR Waianae                2:42.23                  
 10 James Pacio               JR KAIM                   2:44.36                  
 11 William Domen                Waianae                2:47.45                  
 12 Briant Pham               SR KAIM                   3:01.25                  
 13 Kaulumano Basso              Waianae                3:22.17                  
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          26.74  AUTO
          27.64  CONS
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Tristen Dulay              9 Campbell                 27.43 CONS              2 
  2 Anessa Turner             FR Leilehua                 27.58 CONS              2 
  3 Kiley Haraguchi           10 Campbell                 28.14                   1 
  4 Jozette Cortez            SO Kapolei                  29.15                   3 
  5 Leah Keller                9 Mililani                 29.36                   3 
  6 Samantha Sherman          SO Waianae                  29.82                   1 
  7 Kristen Ishii              9 Mililani                 30.15                   1 
  8 Brooke Yasuda              9 Mililani                 30.45                   2 
  9 Monique Pilcher           SO Leilehua                 30.76                   1 
 10 Natoria Wilson            SO Leilehua                 30.78                   4 
 11 Abigail Lariba            SO Kapolei                  31.17                   4 
 12 Elika Simmons             FR Kapolei                  31.37                   1 
 13 Ashelyn Jones             JR Aiea                     31.54                   1 
 14 Brandy-Lynn Agcaoili      SO Kapolei                  31.58                   4 
 15 Imani Johnson             10 Campbell                 31.94                   4 
 16 Shannon Cavarocchi        SO Kapolei                  32.32                   2 
 17 Desiree Warren            10 Campbell                 32.41                   3 
 18 Cathrine Hall             FR Leilehua                 32.94                   3 
 19 Rosario Star-Hargrove     FR Leilehua                 33.18                   2 
 20 Alexandria Burton         FR Leilehua                 33.45                   3 
 21 Kyle Johnson              FR Aiea                     33.60                   4 
 22 Emi Christine Bentosino   10 Campbell                 33.61                   2 
 23 Kaliyah Goodwin           SO Leilehua                 34.02                   2 
 24 Ziyann Duke               SO Kapolei                  34.19                   1 
 25 Jade Wong                 FR Leilehua                 34.39                   3 
 26 Yuki Hardman              FR Kapolei                  35.44                   4 
 
Event 30  Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          26.74  AUTO
          27.64  CONS
          29.44  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Shatres Ah Nee            11 Campbell                 27.78 OIA               2 
  2 Diane Iosua               10 Campbell                 28.72 OIA               1 
  3 Gabrielle Reznik          12 Mililani                 29.39 OIA               2 
  4 Kaleimakaonaona Aiwohi    11 Campbell                 29.40 OIA               1 
  5 Christyn Jenkins          JR Kapolei                  29.53                   1 
  6 Shyani Terukina           12 Mililani                 29.89                   2 
  7 Jamie Wat                 SR Kapolei                  30.14                   2 
  8 Nakia James               JR Leilehua                 30.68                   1 
  9 Sierra Sherman            JR Waianae                  30.88                   1 
 10 Kiare Reis                SR KAIM                     32.69                   1 
 11 Shomari Gadsden           11 Campbell                 35.58                   2 
 
Event 31  Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          22.84  AUTO
          23.54  CONS
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Anothony Pablo            10 Campbell                 24.47                   1 
  2 Michael Jones-Quering     SO Aiea                     24.85                   1 
  3 Corey Cooper               9 Campbell                 25.25                   5 
  4 Nainoa-Kaukahi Soto-Thom  10 Campbell                 25.27                   2 
  5 Trenston Spragling        SO Waianae                  25.28                   1 
  6 Kameron Carino            10 Campbell                 25.45                   3 
  7 Luis Ortiz                SO KAIM                     25.57                   1 
  8 Derreyl Ogawa             SO Aiea                     25.66                   2 
  9 Abiel Taito               10 Campbell                 25.71                   4 
 10 Johnny Barbieto           SO Waianae                  25.73                   5 
 11 Benjamin Patterson        SO Aiea                     26.12                   5 
 12 Joshua Nakamatsu             Mililani                 26.31                   3 
 13 John Colburn              10 Mililani                 26.36                   1 
 14 Nainoa Malaki             SO Waianae                  26.44                   4 
 15 Kaimana Souza Pa'aluhi     9 Mililani                 26.45                   4 
 16 Bradley Padama            SO Aiea                     26.46                   4 
 17 Salamanesa Taufi          SO Waianae                  26.53                   3 
 18 Micah Tumpap               9 Campbell                 26.61                   4 
 19 Jurick Valdez             FR Waianae                  26.67                   2 
 20 J-Ron Irons               10 Campbell                 26.80                   4 
 21 Lincoln Tappe             SO Aiea                     26.81                   3 
 22 Tanner Todd               10 Mililani                 26.86                   2 
 23 Noah Esprecion             9 Campbell                 26.87                   3 
 24 DaJohn Harbin             10 Campbell                 27.17                   5 
 25 Lopaka Lono               SO Leilehua                 27.24                   3 
 26 Malik Sneed               10 Campbell                 27.30                   5 
 27 Khang Nguyen              FR Kapolei                  27.49                   3 
 28 Darwin Jensen             FR Leilehua                 27.90                   1 
 29 Richard Correa            FR Leilehua                 28.34                   2 
 30 Jeffery Cu                FR KAIM                     29.19                   2 
 31 Christian Farinas         SO Aiea                     29.22                   5 
 32 Prestyn Timas             FR Leilehua                 30.58                   4 
 33 Jeremiah Leovao           SO Aiea                     31.51                   1 
 34 Kolby Castillo            SO Aiea                     31.75                   2 
 
Event 32  Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          22.84  AUTO
          23.54  CONS
          24.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Travis Rosenow            12 Campbell                 23.44 CONS              4 
  2 Sidney Austin             10 Campbell                 23.76 OIA               1 
  3 Lance Loventhal           12 Mililani                 24.03 OIA               2 
  4 Tyler Uratsuka            11 Mililani                 24.04 OIA               3 
  5 Kainoa Souza Pa'aluhi     11 Mililani                 24.09 OIA               1 
  6 Quentin Chandler          12 Campbell                 24.37                   4 
  7 Jawan Hurst-McCullough    SR Leilehua                 24.47                   3 
  8 Corian Reyes-Thomas       12 Campbell                 24.51                   2 
  9 Joshua Williams           SR Aiea                     24.75                   1 
 10 Derrick Ogawa             SR Aiea                     24.83                   4 
 11 Kanoa Halemano            SR Kapolei                  25.09                   4 
 12 Kyle Ishikawa             SR Aiea                     25.29                   3 
 13 Jeffrey Baluyot           SR Kapolei                  25.31                   1 
 14 Joseph Lopes-Carter       SR Kapolei                  25.34                   3 
 15 Brandon Johnston          JR Waianae                  25.53                   4 
 16 Ryan Swinehart            JR KAIM                     25.77                   1 
 17 Latrell Scales            11 Campbell                 25.88                   4 
 18 Johnothon Napierala-Rose  JR Waianae                  26.07                   2 
 19 Elijah Newton             11 Campbell                 26.74                   3 
 20 Jason Park-Serrao         JR KAIM                     26.83                   3 
 21 William Balfour           JR Leilehua                 26.95                   1 
 22 Dat Nguyen                JR Kapolei                  26.99                   2 
 23 Marshall Fletcher         11 Campbell                 27.16                   4 
 24 Dexter Manglicmot         11 Campbell                 27.44                   4 
 25 Kevin Nguyen              SR KAIM                     27.74                   2 
 26 Nainoa Kauwe-Lau          JR Aiea                     27.91                   2 
 27 Sausau Foumai             JR Aiea                     31.44                   5 
 28 Drew Mcdurmin             SR Aiea                     32.52                   5 
 29 Kela Grace                SR Aiea                     35.13                   5 
 30 Alexander Santos          JR Aiea                     39.80                   5 
 
Event 33  Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
       11:26.14  AUTO
       12:11.94  CONS
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Vanessa Roybal             9 Mililani              11:38.96 CONS             
  2 Nikki Uehara               9 Mililani              13:00.14                  
  3 Ashley Joy Gascon         10 Campbell              13:53.70                  
  4 Diamond Tuisano           FR Waianae               15:04.20                  
 
Event 34  Girls 3000 Meter Run Varsity
================================================================================
       11:26.14  AUTO
       12:11.94  CONS
       13:12.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Katelin Coogan            12 Mililani              11:51.21 CONS             
  2 Mary Eccles               JR Leilehua              12:06.94 CONS             
  3 Vanessa Mercado           12 Campbell              12:45.45 OIA              
  4 Michaela Ross             SR Leilehua              13:20.91                  
  5 Jenevahlynn Wilson        12 Campbell              15:29.08                  
 
Event 35  Boys 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        9:39.44  AUTO
       10:08.24  CONS
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jakob Dewald              10 Mililani              10:15.70                  
  2 Alec Bell                 10 Campbell              10:42.93                  
  3 David Schmidt             FR Leilehua              11:01.50                  
  4 Ryan Ohira                 9 Mililani              11:05.98                  
  5 Turner Dailey              9 Mililani              11:06.75                  
  6 Trighton Mulleitner        9 Campbell              11:47.80                  
  7 Joshua Kaahanui           SO Kapolei               12:24.64                  
  8 Brandon Silbanuz          SO Waianae               12:45.81                  
  9 Logan Mortin              SO Aiea                  13:05.33                  
 10 Marion Manuma             FR Waianae               14:15.32                  
 
Event 36  Boys 3000 Meter Run Varsity
================================================================================
        9:39.44  AUTO
       10:08.24  CONS
       10:40.04  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Zachary Carvalho          12 Mililani               9:42.00 CONS             
  2 Dylan Martinez            SR Leilehua               9:47.77 CONS             
  3 Mark Inay                 12 Campbell               9:49.40 CONS             
  4 Justin Leninigton         SR Leilehua              10:32.10 OIA              
  5 Aaron Berrigan            11 Campbell              11:37.22                  
  6 Tristan Hans Natividad    11 Campbell              11:43.23                  
  7 Nicholas Panaikas         12 Campbell              11:47.74                  
  8 William Perdido           12 Campbell              12:27.49                  
  9 Evgeny Artsibasov         JR Waianae               12:43.87                  
 
Event 37  Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
        4:19.34  AUTO
        4:35.84  CONS
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Leilehua High School  'A'                           4:46.15                  
  2 Mililani High School  'A'                           5:04.13                  
  3 Campbell High School  'A'                           5:14.63                  
 
Event 38  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
        4:19.34  AUTO
        4:35.84  CONS
        4:48.24  OIA
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Mililani High School  'A'                           4:22.42 CONS             
  2 Campbell High School  'A'                           4:32.46 CONS             
  3 Leilehua High School  'A'                           4:49.09                  
 
Event 39  Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
        3:34.14  AUTO
        3:41.84  CONS
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Campbell High School  'A'                           3:48.68                  
  2 Leilehua High School  'A'                           3:55.65                  
  3 Campbell High School  'B'                           4:00.46                  
  4 Aiea High School  'A'                               4:06.23                  
  5 Mililani High School  'A'                           4:09.37                  
 
Event 40  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
        3:34.14  AUTO
        3:41.84  CONS
        3:45.24  OIA
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Mililani High School  'A'                           3:33.50 AUTO             
  2 Campbell High School  'A'                           3:40.93 CONS             
  3 Leilehua High School  'A'                           3:42.63 OIA              
  4 Leilehua High School  'B'                           3:51.18                  
  5 Kapolei High School  'A'                            3:52.96                  
  6 Waianae High School  'A'                            4:00.00                  
 
Event 41  Girls High Jump Junior Varsity
================================================================================
        5-00.00  AUTO
        4-10.00  CONS
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Sarah Patanapaiboon       10 Campbell               4-06.00                  
  2 Nyquolle Van DeGrift      10 Mililani               4-04.00                  
  3 Ariel Cabello             SO Leilehua               4-02.00                  
  3 Kiley Haraguchi           10 Campbell               4-02.00                  
  5 Tiari Iha                 10 Mililani               4-00.00                  
  5 Dream Gonzales            FR Leilehua               4-00.00                  
  7 Kelsea Jones              10 Mililani               3-10.00                  
  7 Kaliyah Goodwin           SO Leilehua               3-10.00                  
  7 Caitlin Mason             FR Leilehua               3-10.00                  
  7 Kyle Johnson              FR Aiea                   3-10.00                  
  7 Ashelyn Jones             JR Aiea                   3-10.00                  
 
Event 42  Girls High Jump Varsity
================================================================================
        5-00.00  AUTO
        4-10.00  CONS
        4-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jade Savaiigaea           10 Campbell               4-10.00 CONS             
  2 Inoa Fields               12 Mililani               4-08.00 OIA              
  3 Madison Richardson        12 Mililani               4-06.00 OIA              
  4 Chelsea Fagaragan         11 Campbell               4-02.00                  
  5 Tiara Navaro              SR Aiea                   4-00.00                  
  6 Shatres Ah Nee            11 Campbell               3-10.00                  
  6 Raywyne Atiga             JR Waianae                3-10.00                  
  8 Shomari Gadsden           11 Campbell               3-08.00                  
 
Event 43  Boys High Jump Junior Varsity
================================================================================
        6-00.00  AUTO
        5-08.00  CONS
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Juan-Paulo Felizardo      11 Campbell               5-06.00                  
  2 Mike Yomes                SO Waianae                5-04.00                  
  3 Salamanesa Taufi          SO Waianae                5-02.00                  
  3 Nainoa Malaki             SO Waianae                5-02.00                  
  5 Abiel Taito               10 Campbell               5-00.00                  
  6 Kristjann Hisolle         SO Leilehua               4-10.00                  
  7 Jeremiah Tuiolemotu       SO Leilehua               4-08.00                  
 -- Prestyn Timas             FR Leilehua                    NH                  
 
Event 44  Boys High Jump Varsity
================================================================================
        6-00.00  AUTO
        5-08.00  CONS
        5-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Khalil Stevens            11 Mililani               6-06.00 AUTO             
  2 Joshua Forte              11 Campbell               5-08.00 CONS             
  2 Troy Ross                 SR Leilehua               5-08.00 CONS             
  4 Erren Jean Pierre         12 Mililani               5-06.00 OIA              
  5 Quignon Lechamp           11 Campbell               5-04.00                  
  5 Keanu Ferreira-Kahele     SR Leilehua               5-04.00                  
  7 Po'okela Noah Nakamoto    JR Waianae                5-02.00                  
  8 Marshall Fletcher         11 Campbell               5-00.00                  
 
Event 45  Girls Pole Vault Junior Varsity
================================================================================
        9-00.00  AUTO
        7-06.00  CONS
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Mari Domingo              10 Mililani               6-06.00                  
  2 Amber Miya                FR Leilehua               6-00.00                  
  3 Alyssa Jimenez            10 Mililani               5-00.00                  
 -- Joelyn Dunn               FR Leilehua                    NH                  
 
Event 46  Girls Pole Vault Varsity
================================================================================
        9-00.00  AUTO
        7-06.00  CONS
        6-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kassandra Green           10 Mililani               7-06.00 CONS             
  2 Elizabeth Johnson         11 Mililani               6-00.00                  
 
Event 47  Boys Pole Vault Junior Varsity
================================================================================
       13-00.00  AUTO
       12-00.00  CONS
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Aukahi Nolan              10 Mililani              10-00.00                  
  2 John Colburn              10 Mililani               9-00.00                  
  2 Dakota Mengel             10 Mililani               9-00.00                  
  4 Lynol Kaawaloa            FR Waianae                8-00.00                  
  5 Mike Yomes                SO Waianae                7-00.00                  
  6 David Schmidt             FR Leilehua               6-06.00                  
  6 Darwin Jensen             FR Leilehua               6-06.00                  
 -- Lattner Delos Santos      10 Mililani                    NH                  
 
Event 48  Boys Pole Vault Varsity
================================================================================
       13-00.00  AUTO
       11-06.00  CONS
        9-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Cheyne Shiroma            12 Mililani              11-06.00 CONS             
  2 Dillon Nguyen             10 Mililani              11-00.00 OIA              
  3 Kodey Gratz               12 Mililani               9-06.00 OIA              
  4 William Balfour           JR Leilehua               7-06.00                  
 -- Michael Svrcina           12 Mililani                    NH                  
 
Event 49  Girls Long Jump Junior Varsity
================================================================================
       16-04.25  AUTO
       15-04.00  CONS
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Samantha Sherman          SO Waianae               14-06.75                  
  2 Imani Johnson             10 Campbell              13-11.00                  
  3 Jeanette Corpuz            9 Campbell              13-06.50                  
  4 Brooke Yasuda              9 Mililani              13-03.00                  
  5 Abigail Lariba            SO Kapolei               12-10.00                  
  6 Katelyn Nakasone          SO Aiea                  12-09.00                  
  7 Lole Liulama              SO Aiea                  12-02.00                  
  8 Dream Gonzales            FR Leilehua              11-09.00                  
  9 Mizuki Wiseman            FR Kapolei               11-08.00                  
 
Event 50  Girls Long Jump Varsity
================================================================================
       16-04.25  AUTO
       15-04.00  CONS
       14-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jakeera Garret            12 Mililani              15-09.50 CONS             
  2 Briana Crawley            SR Leilehua              15-06.00 CONS             
  3 Nakia James               JR Leilehua              15-04.00 CONS             
  4 Christyn Jenkins          JR Kapolei               15-01.00 OIA              
  5 Latrena Jackson           11 Mililani              14-01.00                  
  6 Inoa Fields               12 Mililani              14-00.50                  
  7 Alex Linares              JR Aiea                  13-03.50                  
  8 Sierra Tokunaga Williams  JR Waianae               13-01.50                  
  9 Tiara Navaro              SR Aiea                  13-00.50                  
 10 Chelsea Fagaragan         11 Campbell              12-08.00                  
 11 Ku'ulei Bailey            JR Waianae               12-07.50                  
 12 Kalena Rodriguez          11 Campbell              12-04.00                  
 13 Leiona Verece                Waianae                9-08.50                  
 
Event 51  Boys Long Jump Junior Varsity
================================================================================
       21-01.25  AUTO
       19-10.50  CONS
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Michael Jones-Quering     SO Aiea                  20-02.50 CONS             
  2 John Colburn              10 Mililani              18-04.50                  
  3 Abiel Taito               10 Campbell              18-00.00                  
  4 Delando Fears             10 Campbell              17-10.00                  
  5 Jensen Cassium            SO Leilehua              17-06.50                  
  6 Richard Correa            FR Leilehua              17-04.00                  
  7 Deshaun Osborne           SO Leilehua              16-05.00                  
  8 Joe Reiny-Aloy               Campbell              16-02.00                  
  9 Avery Kealoha             SR Waianae               16-01.00                  
 10 Asher Ray Palomares       FR Leilehua              15-10.50                  
 11 Ian Boggs                 FR Kapolei               15-06.50                  
 12 David Zerba               FR Kapolei               15-04.50                  
 13 Khang Nguyen              FR Kapolei               15-00.00                  
 14 Prestyn Timas             FR Leilehua              14-01.50                  
 15 Mosiah Brame               9 Waianae               13-10.00                  
 -- Micah Tumpap               9 Campbell                  FOUL                  
 -- Mark Yonashiro            SO KAIM                      FOUL                  
 -- Lawrence Nino                Leilehua                  FOUL                  
 -- Kameron Carino            10 Campbell                  FOUL                  
 
Event 52  Boys Long Jump Varsity
================================================================================
       21-01.25  AUTO
       19-10.50  CONS
       19-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Erren Jean Pierre         12 Mililani              21-00.00 CONS             
  2 Jeffrey Baluyot           SR Kapolei               20-06.00 CONS             
  3 Brant Basil Cadelina      12 Campbell              20-02.50 CONS             
  4 Khalil Stevens            11 Mililani              19-11.00 CONS             
  5 Po'okela Noah Nakamoto    JR Waianae               19-10.75 CONS             
  6 Dustin Camarillo          12 Mililani              19-10.00 OIA              
  7 Quentin Chandler          12 Campbell              19-02.50                  
  8 Latrell Scales            11 Campbell              19-01.50                  
  9 Randon Tuitama            JR KAIM                  19-01.00                  
 10 Joshua Forte              11 Campbell              18-11.00                  
 11 Sean Griffin              12 Mililani              18-07.00                  
 12 Abel Miller               12 Campbell              18-06.50                  
 13 Khalil Shepherd           SR KAIM                  18-05.00                  
 14 Cheyne Shiroma            12 Mililani              18-04.50                  
 15 Vic-Mathew Pasaylo        11 Campbell              17-11.50                  
 16 Juan-Paulo Felizardo      11 Campbell              17-07.00                  
 16 Zachary Bastatas          SR KAIM                  17-07.00                  
 18 Emil Muraoka III          JR Waianae               17-06.50                  
 19 Dat Nguyen                JR Kapolei               17-05.00                  
 20 Michael Chapman           JR Leilehua              17-02.50                  
 21 Justin Shounk             SO Leilehua              16-08.00                  
 22 Roy Akamine               SR Kapolei               16-07.00                  
 23 Nicholas Rodrigues        JR Leilehua              16-03.50                  
 -- Stanton Kama              SR Waianae                   FOUL                  
 -- Jared Thomas              12 Campbell                  FOUL                  
 
Event 53  Girls Triple Jump Junior Varsity
================================================================================
       34-05.75  AUTO
       32-06.75  CONS
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jeanette Corpuz            9 Campbell              29-06.50                  
 -- Katelyn Nakasone          SO Aiea                      FOUL                  
 -- Imani Johnson             10 Campbell                  FOUL                  
 
Event 54  Girls Triple Jump Varsity
================================================================================
       34-05.75  AUTO
       32-06.75  CONS
       30-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Briana Crawley            SR Leilehua              32-08.00 CONS             
  2 Latrena Jackson           11 Mililani              32-06.00 OIA              
  3 Christyn Jenkins          JR Kapolei               31-05.50 OIA              
  4 Gabrielle Reznik          12 Mililani              29-11.00                  
  5 Sierra Tokunaga Williams  JR Waianae               29-05.50                  
  6 Kaleimakaonaona Aiwohi    11 Campbell              29-05.00                  
  7 Tiara Navaro              SR Aiea                  27-09.00                  
  8 Alex Linares              JR Aiea                  27-00.00                  
 
Event 55  Boys Triple Jump Junior Varsity
================================================================================
       42-06.25  AUTO
       40-05.50  CONS
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kaimana Souza Pa'aluhi     9 Mililani              37-06.50                  
  2 Jensen Cassium            SO Leilehua              36-00.00                  
  3 Kameron Carino            10 Campbell              35-10.50                  
  4 Abiel Taito               10 Campbell              35-06.00                  
  4 Niko Kala-Mahiai          SO Waianae               35-06.00                  
  6 Mark Yonashiro            SO KAIM                  35-00.00                  
  7 Joe Kona                     Campbell              34-08.00                  
  8 Asher Ray Palomares       FR Leilehua              34-01.00                  
  9 Mosiah Brame               9 Waianae               33-06.00                  
 10 Ian Kapolei                  Kapolei               31-07.00                  
 10 Glenn Chan                FR Aiea                  31-07.00                  
 12 David Zerba               FR Kapolei               31-05.00                  
 -- Michael Jones-Quering     SO Aiea                      FOUL                  
 
Event 56  Boys Triple Jump Varsity
================================================================================
       42-06.25  AUTO
       40-05.50  CONS
       39-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Brant Basil Cadelina      12 Campbell              42-02.00 CONS             
  2 Randon Tuitama            JR KAIM                  41-06.50 CONS             
  3 Jeffrey Baluyot           SR Kapolei               40-11.50 CONS             
  4 Brannon Bantolina         12 Campbell              39-10.00 OIA              
  5 Khalil Shepherd           SR KAIM                  39-03.00 OIA              
  6 Dustin Camarillo          12 Mililani              39-00.00 OIA              
  7 Keanu Ferreira-Kahele     SR Leilehua              38-09.50                  
  8 Abel Miller               12 Campbell              38-06.50                  
  9 Joshua Forte              11 Campbell              38-04.00                  
 10 Erren Jean Pierre         12 Mililani              38-02.50                  
 11 Sean Griffin              12 Mililani              37-11.00                  
 11 Cheyne Shiroma            12 Mililani              37-11.00                  
 13 Emil Muraoka III          JR Waianae               36-02.50                  
 14 Dat Nguyen                JR Kapolei               35-05.00                  
 15 Michael Chapman           JR Leilehua              34-05.00                  
 
Event 57  Girls Discus Throw Junior Varsity
================================================================================
         113-06  AUTO
          94-04  CONS
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kato Leha                 FR KAIM                  86-08.00                  
  2 Skyena Antolin            SO Moanalua              71-08.00                  
  3 Marleyn Maifea               Waianae               70-05.00                  
  3 Chelsea Lautaha           10 Campbell              70-05.00                  
  5 Justice Dewey             11 Mililani              69-00.00                  
  6 Brittney Ann Copp         10 Campbell              67-07.00                  
  7 Shania Kapua              SO Waianae               67-02.00                  
  8 Kyle Johnson              FR Aiea                  66-04.00                  
  9 Vanessa Masitalo          10 Campbell              66-00.00                  
 10 Alisha Yanos              SO Moanalua              64-07.00                  
 11 Stephany Peavy            10 Campbell              63-01.00                  
 12 Evelynn Matautia          10 Campbell              59-04.00                  
 13 Kierstin Niedershmidt     SO Waianae               55-02.00                  
 14 Mackenzie DeLauer         11 Mililani              54-04.00                  
 
Event 58  Girls Discus Throw Varsity
================================================================================
         113-06  AUTO
          95-00  OIA
          94-04  CONS
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Chantell Taito            12 Campbell             124-06.00 AUTO             
  2 Frances Heath             SR Leilehua              93-09.00                  
  3 Aaliyah Tovi              JR Aiea                  89-09.00                  
  4 Leilani Atuatasi          SR Waianae               89-06.00                  
  5 Talea Alailima            JR Leilehua              88-07.00                  
  6 Megan Ma'afala-Miava      JR Aiea                  87-02.00                  
  7 Amber Hutton              SR Leilehua              80-05.00                  
  8 Natasha Maroney           JR Aiea                  77-06.00                  
  9 Alexa Miller              SR KAIM                  73-03.00                  
 10 Tifanie Muagutuia         JR Aiea                  72-03.00                  
 11 Tangi Cook                   Waianae               71-01.00                  
 12 Donnette Tuisano          JR Waianae               71-00.00                  
 13 Fiatasi Mulu              11 Campbell              67-09.00                  
 14 Faith Crichton            JR Aiea                  67-01.00                  
 15 Fusipala Funaki           JR Waianae               64-09.00                  
 16 Ku'ulei Bailey            JR Waianae               62-03.00                  
 17 Raywyne Atiga             JR Waianae               59-04.00                  
 18 Milika Falemaka           11 Campbell              58-00.00                  
 19 Lokelani Keli'i           SR Waianae               53-02.00                  
 20 Valerie Lane              SR Aiea                  50-07.00                  
 
Event 59  Boys Discus Throw Junior Varsity
================================================================================
         148-05  AUTO
         136-01  CONS
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Shiloh Tapasa             FR Aiea                 111-02.00                  
  2 Kolby Castillo            SO Aiea                 111-00.00                  
  3 Nayton Kuresa             SO Waianae              103-08.00                  
  4 Bronson Moala             SO Leilehua              98-06.00                  
  5 Abiel Taito               10 Campbell              94-07.00                  
  6 Jeremiah Leovao           SO Aiea                  94-02.00                  
  7 Timalii Liulamaga         10 Campbell              80-09.00                  
  8 Losi Mauga                SO Waianae               78-04.00                  
  9 Soga Eli                  SO Leilehua              76-05.00                  
 10 Isaac Hoyohoy             10 Campbell              72-02.00                  
 11 Sione Taukolo             10 Waianae               70-06.00                  
 12 David Ishii               10 Mililani              69-02.00                  
 13 Hunter Flores             SO Moanalua              68-07.00                  
 14 Akila Kekoa               SO Leilehua              63-08.00                  
 15 Curtis Bruce              10 Campbell              61-03.00                  
 16 Oliver Corpuz             10 Campbell              59-04.00                  
 17 Benjamin Ulep             FR Aiea                  44-03.00                  
 
Event 60  Boys Discus Throw Varsity
================================================================================
         148-05  AUTO
         136-01  CONS
         123-00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Maxwell Fiatoa            JR Moanalua             134-05.00 OIA              
  2 Chevez Moala              SR Leilehua             124-09.00 OIA              
  3 Drew Mcdurmin             SR Aiea                 122-06.00                  
  4 Matthew Harrison          SO Moanalua             120-06.00                  
  5 Kennedy Tulimasealii      SR Waianae              118-00.00                  
  6 Kanoa Halemano            SR Kapolei              114-02.00                  
  7 Andrew Julius             SR Kapolei              114-01.00                  
  8 Johnathan Harling Gray    11 Mililani             112-09.00                  
  9 Vaaitino Atuatasi            Waianae              104-03.00                  
 10 Miki Fifta                10 Campbell             101-05.00                  
 11 Maake Muti                SO Leilehua              99-07.00                  
 12 Deyvon Lee                11 Campbell              96-04.00                  
 13 Saumi Faliuga             JR Waianae               95-06.00                  
 14 Nohea Vaitai              SR Waianae               94-08.00                  
 14 Micah Kapoi               JR Kapolei               94-08.00                  
 16 Sausau Foumai             JR Aiea                  92-04.00                  
 17 Joshua Young              SR Moanalua              91-00.00                  
 18 Chapman Aliksa            SR KAIM                  88-05.00                  
 19 Jason Althouse            SR Kapolei               87-04.00                  
 20 Paulo Honrales            SR Kapolei               84-08.00                  
 21 Deon Carroll              JR Waianae               84-05.00                  
 22 Dareon Gill               SR Moanalua              79-08.00                  
 23 Alexander Santos          JR Aiea                  79-07.00                  
 24 Christian Ahana           JR Kapolei               79-06.00                  
 25 Stansen Fonoti            JR Waianae               79-03.00                  
 26 Melvin Bergado            11 Campbell              75-06.00                  
 27 Jerney Tago               11 Campbell              66-08.00                  
 28 Jase Hamamura             SR Moanalua              65-09.00                  
 29 Brandon Lapitan           11 Mililani              51-05.00                  
 30 Austin Dailey             11 Mililani              30-08.00                  
 
Event 61  Girls Shot Put Junior Varsity
================================================================================
       35-05.75  AUTO
       32-00.25  CONS
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kato Leha                 FR KAIM                  26-00.00                  
  2 Alisha Yanos              SO Moanalua              24-10.00                  
  3 Shania Kapua              SO Waianae               24-09.00                  
  4 Kyle Johnson              FR Aiea                  24-08.50                  
  5 Marleyn Maifea               Waianae               23-06.50                  
  6 Evelynn Matautia          10 Campbell              23-01.00                  
  7 Mackenzie DeLauer         11 Mililani              22-04.00                  
  8 Skyena Antolin            SO Moanalua              22-03.00                  
  9 Justice Dewey             11 Mililani              21-11.50                  
 10 Vanessa Masitalo          10 Campbell              21-10.00                  
 11 Stephany Peavy            10 Campbell              21-00.00                  
 12 Kierstin Niedershmidt     SO Waianae               20-11.00                  
 13 Chelsea Lautaha           10 Campbell              18-05.50                  
 
Event 62  Girls Shot Put Varsity
================================================================================
       35-05.75  AUTO
       32-00.25  CONS
       30-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Chantell Taito            12 Campbell              34-10.00 CONS             
  2 Leilani Atuatasi          SR Waianae               33-02.00 CONS             
  3 Kieran Rowan-Choy         SR Leilehua              30-02.00 OIA              
  4 Megan Ma'afala-Miava      JR Aiea                  29-09.50                  
  5 Natasha Maroney           JR Aiea                  28-07.50                  
  6 Frances Heath             SR Leilehua              28-03.00                  
  7 Faith Crichton            JR Aiea                  27-10.00                  
  8 Lokelani Keli'i           SR Waianae               27-06.50                  
  9 Aaliyah Tovi              JR Aiea                  26-11.00                  
 10 Tangi Cook                   Waianae               26-04.00                  
 11 Donnette Tuisano          JR Waianae               25-11.00                  
 12 Amber Hutton              SR Leilehua              25-07.00                  
 13 Ku'ulei Bailey            JR Waianae               25-01.50                  
 14 Fusipala Funaki           JR Waianae               24-09.50                  
 15 Raywyne Atiga             JR Waianae               24-00.50                  
 16 Alexa Miller              SR KAIM                  23-06.00                  
 17 Tifanie Muagutuia         JR Aiea                  23-05.00                  
 18 Milika Falemaka           11 Campbell              23-04.00                  
 19 Fiatasi Mulu              11 Campbell              20-11.00                  
 20 Valerie Lane              SR Aiea                  20-03.00                  
 
Event 63  Boys Shot Put Junior Varsity
================================================================================
       48-06.25  AUTO
       43-05.25  CONS
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kolby Castillo            SO Aiea                  40-10.50                  
  2 Abiel Taito               10 Campbell              38-06.00                  
  3 Losi Mauga                SO Waianae               37-08.50                  
  4 Shiloh Tapasa             FR Aiea                  37-07.50                  
  5 Nayton Kuresa             SO Waianae               34-06.00                  
  6 Jeremiah Leovao           SO Aiea                  33-07.00                  
  7 Soga Eli                  SO Leilehua              30-07.00                  
  8 Akila Kekoa               SO Leilehua              30-06.00                  
  9 Sione Taukolo             10 Waianae               28-07.00                  
 10 Hunter Flores             SO Moanalua              28-06.00                  
 11 David Ishii               10 Mililani              27-00.50                  
 12 Timalii Liulamaga         10 Campbell              27-00.00                  
 13 Isaac Hoyohoy             10 Campbell              26-07.00                  
 14 Curtis Bruce              10 Campbell              25-08.00                  
 15 Oliver Corpuz             10 Campbell              24-05.50                  
 16 Benjamin Ulep             FR Aiea                  17-07.50                  
 
Event 64  Boys Shot Put Varsity
================================================================================
       48-06.25  AUTO
       43-05.25  CONS
       41-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Albert Crichton           SR Aiea                  48-10.00 AUTO             
  2 Kennedy Tulimasealii      SR Waianae               47-02.00 CONS             
  3 Matthew Harrison          SO Moanalua              44-07.00 CONS             
  4 Kela Grace                SR Aiea                  41-00.00                  
  5 Maake Muti                SO Leilehua              40-07.00                  
  6 Andrew Julius             SR Kapolei               40-01.00                  
  7 Miki Fifta                10 Campbell              37-06.00                  
  8 Sausau Foumai             JR Aiea                  37-02.00                  
  9 Micah Kapoi               JR Kapolei               36-11.00                  
 10 Johnathan Harling Gray    11 Mililani              35-09.00                  
 11 Vaaitino Atuatasi            Waianae               35-05.50                  
 12 Deyvon Lee                11 Campbell              34-02.00                  
 13 Joshua Young              SR Moanalua              34-01.00                  
 14 Christian Ahana           JR Kapolei               33-05.50                  
 15 Dareon Gill               SR Moanalua              31-09.00                  
 15 Jason Althouse            SR Kapolei               31-09.00                  
 17 Stansen Fonoti            JR Waianae               31-04.00                  
 18 Chapman Aliksa            SR KAIM                  31-02.00                  
 19 Paulo Honrales            SR Kapolei               30-06.50                  
 20 Saumi Faliuga             JR Waianae               29-05.00                  
 21 Deon Carroll              JR Waianae               29-04.50                  
 22 Nohea Vaitai              SR Waianae               29-04.00                  
 23 Melvin Bergado            11 Campbell              28-04.00                  
 24 Jase Hamamura             SR Moanalua              28-00.50                  
 25 Alexander Santos          JR Aiea                  27-10.00                  
 26 Jerney Tago               11 Campbell              25-03.00                  
 27 Austin Dailey             11 Mililani              21-05.00                  
 28 Brandon Lapitan           11 Mililani              19-07.00