Licensed to Mililani High School        HY-TEK's Meet Manager 4/1/2011 11:03 PM
            2011 JV Western Division Track Championship - 4/1/2011             
                              Host: Waialua Aiea                               
                             Mililani High School                              
                                    Results                                    
 
           Women - Junior Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Mililani High School        98        2) Pearl City High School     90   
    3) Leilehua High School        72        4) Radford High School        66   
    5) Campbell High School        60        6) Waipahu High School        49   
    7) Waianae High School         20        8) Nanakuli High School       14   
    9) Kapolei High School         13       10) Aiea High School            7   
 
            Men - Junior Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Waipahu High School         97.50     2) Radford High School        97   
    3) Mililani High School        56        4) Waianae High School        52   
    5) Campbell High School        51.50     6) Leilehua High School       48   
    7) Kapolei High School         39        8) Pearl City High School     38   
    9) Nanakuli High School        12       10) Aiea High School            5   
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
==========================================================================================
     Western:   16.7h  2007        Misha Jones, Waianae                        
                16.64  AUTO
                17.44  CONS
                20.24  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
Finals
  1 Kayla Mitchell      FR Leilehua                 15.89 AUTO              3  10   
  2 Alexia Blalock         Pearl City               17.51 JOIA              3   8   
  3 Alissa Uyeda           Pearl City               18.66 JOIA              3   6   
  4 Victoria Hartley    SO Radford                  18.67 JOIA              2   4   
  5 Jhenna-Rae Caldete     Pearl City               18.68 JOIA              3   2   
  6 Jodi Shibata        SO Aiea                     18.73 JOIA              3   1   
  7 Jaynaveb Arista     FR Waipahu                  18.80 JOIA              3 
  8 Lea Lacar           SO Aiea                     18.99 JOIA              2 
  9 Brooklin Jensen     FR Leilehua                 19.09 JOIA              3 
 10 Tristyn Wiehl       SO Mililani                 19.52 JOIA              3 
 11 Ashley Lott         SO Leilehua                 20.01 JOIA              2 
 12 Aleigha Criego      SO Radford                  20.82                   2 
 13 Abgail Granger      FR Radford                  21.01                   2 
 14 Samantha Patanapai  SO Campbell                 21.40                   1 
 15 Jennica Ramones     FR Waipahu                  21.63                   2 
 16 Dolly Ann Ricapor   FR Waipahu                  22.03                   1 
 17 Arissa Ramirez      SO Campbell                 22.38                   2 
 18 Pearl Tatekawa      SO Campbell                 22.52                   1 
 -- Madison Reed        SO Mililani                    FS                   2 
 -- Erin Gyotoku        SO Aiea                       SCR                     
 
Event 2  Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
==========================================================================================
     Western:   15.50  2002        Kyle Wade, Radford                          
                15.74  AUTO
                16.54  CONS
                20.44  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Jed Pagtulingan     SO Waipahu                  16.81 JOIA              2  10   
  2 Zachary Tinao-Rabe  SO Radford                  17.09 JOIA              2   8   
  3 Kenneth Tenoso      SO Waipahu                  17.10 JOIA              2   6   
  4 Bailey Grimes       FR Radford                  17.56 JOIA              2   4   
  5 Brannon Bantolina   SO Campbell                 17.61 JOIA              2   2   
  6 Andrew Tansiongco   SO Mililani                 17.86 JOIA              2   1   
  7 Jantzen Shinmoto    FR Aiea                     17.92 JOIA              2 
  8 Craig Woodward      FR Campbell                 19.65 JOIA              2 
  9 Juanito Moises      FR Waipahu                  20.13 JOIA              1 
 10 Dorian Trinidad     JR Waianae                  21.22                   1 
 11 Charles Sweeney     SO Leilehua                 21.82                   1 
 12 Nickolas De Coito      Pearl City               22.59                   1 
 13 Koali Opunui        FR Waianae                  22.86                   1 
 -- Chris Maafaula      SO Waianae                    SCR                     
 -- Milton Xavier Iber     Pearl City                 SCR                     
 -- Khalil Maynard      SO Radford                    SCR                     
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================================
     Western:   12.6h  2004        Britney Stephens, Mililani                  
                12.94  AUTO
                13.24  CONS
                14.24  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Diamond Briscoe        Pearl City               12.91 AUTO              4  10   
  2 Kayla Mitchell      FR Leilehua                 13.12 CONS              4   8   
  3 Shatres Ahnee       FR Campbell                 13.19 CONS              4   6   
  4 Mazi Lucas          FR Mililani                 13.28 JOIA              4   4   
  5 Aubrey Abraham      FR Nanakuli                 13.35 JOIA              4   2   
  6 Brittany Jackson    SO Radford                  13.36 JOIA              4   1   
  7 Alexia Blalock         Pearl City               13.49 JOIA              4 
  8 Felicia Vazquez     SO Radford                  13.59 JOIA              4 
  9 Sonest Furtado      FR Waianae                  13.72 JOIA              3 
 10 Zyriana Davies      FR Mililani                 13.81 JOIA              3 
 11 Alexzandria Mack    10 Kapolei                  14.02 JOIA              3 
 12 Tristyn Wiehl       SO Mililani                 14.03 JOIA              3 
 13 Kaleimakaonaona Ai  FR Campbell                 14.04 JOIA              3 
 14 Christyn Jenkins     9 Kapolei                  14.09 JOIA              3 
 15 Lauren Ku-Young     10 Nanakuli                 14.11 JOIA              3 
 16 Tionne Price        FR Radford                  14.24 JOIA              3 
 17 Mariah Ann Cabrero  SO Leilehua                 14.29                   2 
 18 Sasha Kapuras          Pearl City               14.53                   2 
 19 Jamie Hearn         FR Aiea                     14.66                   2 
 20 Mariah Santiago     SO Campbell                 14.74                   2 
 21 Kayla Obrero        FR Waipahu                  14.83                   2 
 22 Rayleen Bermudes    FR Waipahu                  14.91                   1 
 23 Sharee Lei Mamuad   SO Waipahu                  15.17                   1 
 24 Sydney Unciano      FR Aiea                     15.31                   1 
 25 Devin-Desha Vierra  SO Waianae                  15.81                   1 
 -- Jazlin Ching        SO Aiea                       SCR                     
 -- Jamie Wat           10 Kapolei                    SCR                     
 -- Brooklin Jensen     FR Leilehua                   SCR                     
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================================
     Western:   10.70  4/10/2010   Devin Jenkins, Kapolei                      
                11.24  AUTO
                11.44  CONS
                12.14  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Zachary Tinao-Rabe  SO Radford                  11.87 JOIA              4  10   
  2 Lance Loventhal     SO Mililani                 11.90 JOIA              4   8   
  3 Jaylen Mitchell     SO Waianae                  11.94 JOIA              4   6   
  4 Kulakomohana Seno   10 Kapolei                  11.97 JOIA              3   4   
  5 Triston Bega-Pebri  FR Campbell                 11.98 JOIA              4   2   
  6 DaiCorri Briscoe       Pearl City               12.01 JOIA              4   1   
  7 David Laronal          Pearl City               12.06 JOIA              3 
  8 Keanu Kaina         10 Kapolei                  12.11 JOIA              3 
  9 Norvin Gulmayo      SO Waipahu                  12.20                   3 
 10 Jamel Tyler         SO Campbell                 12.21                   4 
 11 Mason Manuma        SO Radford                  12.23                   4 
 12 Derek Chan          SO Waipahu                  12.35                   3 
 13 Chase Oliveira      SO Waianae                  12.35                   3 
 14 Donald Wright       FR Leilehua                 12.44                   3 
 15 Jayson Gonsalves    SO Waipahu                  12.51                   2 
 16 Joshua Nishimoto    SO Aiea                     12.60                   2 
 17 Charles Sweeney     SO Leilehua                 12.66                   2 
 18 Jemery Willes       FR Waianae                  12.66                   2 
 19 Jawan Hurst-McCull  SO Leilehua                 12.72                   2 
 20 Charles Garcia      10 Nanakuli                 12.80                   2 
 21 Kyle Ishikawa       SO Aiea                     12.99                   3 
 22 Justin Hara         FR Mililani                 13.11                   1 
 23 Daniel Schlief      10 Kapolei                  13.15                   1 
 24 Cameron Pettaway    10 Nanakuli                 13.26                   1 
 25 Gavin Takara           Pearl City               13.65                   1 
 -- Brant Cadelina      SO Campbell                    FS                   4 
 -- Kaleo Entendencia      Mililani                   SCR                     
 -- Chazz Troutman       9 Nanakuli                   SCR                     
 -- Blake Buzynski      SO Radford                    SCR                     
 
Event 5  Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
     Western:   5:11.02  2005        Kia Atkins, Radford                       
                5:08.54  AUTO
                5:24.24  CONS
                6:07.64  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Katelyn Lacamera    SO Leilehua               5:13.00 CONS              10   
  2 Brianna Collins     FR Radford                5:21.07 CONS               8   
  3 Aiza Valeriano      SO Campbell               5:21.76 CONS               6   
  4 Rhiannon Cleveland  SO Leilehua               5:26.59 JOIA               4   
  5 Maile Shigemasa        Pearl City             5:31.91 JOIA               2   
  6 Taylor Suwa         SO Mililani               5:35.83 JOIA               1   
  7 Ishly-Ann Agbayani  SO Waipahu                5:36.10 JOIA             
  8 Mija Kidder-Walls   FR Radford                5:40.84 JOIA             
  9 Alyssa Stiles       FR Mililani               5:41.13 JOIA             
 10 Tandeka Nunn        SO Radford                5:46.28 JOIA             
 11 Dina Ishihara       SO Mililani               5:51.99 JOIA             
 12 Sara Ng                Pearl City             5:55.99 JOIA             
 13 Mary Eccles         FR Leilehua               6:01.60 JOIA             
 14 Ariela Bali         FR Pearl City             6:07.21 JOIA             
 15 Shawntel Tangonan   SO Waipahu                6:07.21 JOIA             
 16 Sharmaine Aquino    10 Kapolei                6:33.05                  
 17 Malissa Sayre       10 Kapolei                6:33.06                  
 18 Fely Marie Magaoay  FR Waipahu                6:37.14                  
 
Event 6  Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
     Western:   4:18.67  2009        Margarito Martinez, Leilehua              
                4:19.64  AUTO
                4:27.94  CONS
                5:15.24  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Dylan Martinez      SO Leilehua               4:22.85 CONS              10   
  2 Cameron Dapkins     FR Radford                4:24.50 CONS               8   
  3 Joshua Castro       SO Leilehua               4:32.14 JOIA               6   
  4 Christopher Pidgeo  FR Radford                4:39.34 JOIA               4   
  5 Carson Garner       SO Mililani               4:42.48 JOIA               2   
  6 Eliser Paclob       SO Waipahu                4:43.49 JOIA               1   
  7 Reece Teramoto         Pearl City             4:44.53 JOIA             
  8 Lanson Kawaiaea     10 Nanakuli               4:50.08 JOIA             
  9 Paul Enriquez          Pearl City             4:54.48 JOIA             
 10 Isaiah Aribal       SO Pearl City             4:54.91 JOIA             
 11 John-Paul Putgenat  FR Campbell               4:56.90 JOIA             
 12 Naftali Tolibas     SO Waipahu                5:01.87 JOIA             
 13 Mark Inay           SO Campbell               5:04.23 JOIA             
 14 Uriah Hutchins      FR Campbell               5:06.63 JOIA             
 15 Paul Alambatin      SO Waipahu                5:10.39 JOIA             
 16 John Adams          FR Radford                5:22.67                  
 17 Micheal Graziano    FR Waianae                5:23.62                  
 18 Royce Ochimas       10 Nanakuli               5:26.22                  
 19 Talon Choy          FR Aiea                   5:33.86                  
 20 Aron Okamoto        SO Mililani               5:37.73                  
 -- Hunter Seech        FR Leilehua                   SCR                  
 -- Keanu Kau           FR Waianae                    SCR                  
 
Event 7  Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
==========================================================================================
     Western:   51.65  2009        , Radford                                   
                       A Hinkle, K. Patton, J. Aponte, M. Higley         
                51.94  AUTO
                54.94  CONS
              1:06.24  JOIA
    School                                         Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Radford High School  'A'                        52.91 CONS              2  10   
     1) Tionne Price FR                 2) Dierra Font SO                 
     3) Felicia Vazquez SO              4) Brittany Jackson SO            
  2 Mililani High School  'A'                       53.31 CONS              2   8   
     1) Zyriana Davies FR               2) Tristyn Wiehl SO               
     3) Geovahn Goya FR                 4) Mazi Lucas FR                  
  3 Pearl City High School  'A'                     53.88 CONS              2   6   
     1) Alexia Blalock                  2) Diamond Briscoe                
     3) Jhenna-Rae Caldetera            4) Robilyn Kami FR                
  4 Campbell High School  'A'                       54.90 CONS              2   4   
  5 Kapolei High School  'A'                        55.80 JOIA              2   2   
     1) Alexzandria Mack 10             2) Hillary Oki 9                  
     3) Dashia Carter 9                 4) Christyn Jenkins 9             
  6 Leilehua High School  'A'                       55.93 JOIA              1   1   
     1) Brooklin Jensen FR              2) Destiny Miller FR              
     3) Mariah Ann Cabreros SO          4) Kayla Mitchell FR              
  7 Waipahu High School  'A'                        56.99 JOIA              1 
     1) Kayla Obrero FR                 2) Sharee Lei Mamuad SO           
     3) Rayleen Bermudes FR             4) Nicole Puaa SO                 
  8 Aiea High School  'A'                           57.94 JOIA              1 
     1) Sydney Unciano FR               2) Jamie Hearn FR                 
     3) Tiara Navarro SO                4) Jodi Shibata SO                
  9 Waianae High School  'A'                      1:00.34 JOIA              2 
     1) Leilani Atuatasi SO             2) Sonest Furtado FR              
     3) Devin-Desha Vierra SO           4) Ana Richardson FR              
 -- Nanakuli High School  'A'                         SCR                     
 
Event 8  Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
==========================================================================================
     Western:   44.20  4/10/2010   Radford High School, Radford                
                       R Bacosa, K Acasio, D Kamaka, K Hughley           
                44.24  AUTO
                45.74  CONS
                56.04  JOIA
    School                                         Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Radford High School  'A'                        46.65 JOIA              2  10   
     1) Bailey Grimes FR                2) Blake Buzynski SO              
     3) Mason Manuma SO                 4) Zachary Tinao-Rabellizsa SO    
  2 Campbell High School  'A'                       46.67 JOIA              2   8   
     1) Jamel Tyler SO                  2) Malik Lockett FR               
     3) Brannon Bantolina SO            4) Triston Bega-Pebria FR         
  3 Pearl City High School  'A'                     46.99 JOIA              2   6   
     1) DaiCorri Briscoe                2) Justyn DelaCruz                
     3) JaJuan Ferdinand                4) David Laronal                  
  4 Waianae High School  'A'                        47.36 JOIA              2   4   
     1) Jemery Willes FR                2) Chase Oliveira SO              
     3) Jordan Hussey SO                4) Jaylen Mitchell SO             
  5 Waipahu High School  'A'                        47.78 JOIA              2   2   
     1) Wesley Nagaseu SO               2) Norvin Gulmayo SO              
     3) Jed Pagtulingan SO              4) Derek Chan SO                  
  6 Kapolei High School  'A'                        48.07 JOIA              1   1   
     1) Keanu Kaina 10                  2) Kulakomohana Seno 10           
     3) Daniel Schlief 10               4) Roy Akamine 10                 
  7 Mililani High School  'A'                       48.18 JOIA              2 
     1) Justin Hara FR                  2) Cheyne Shiroma SO              
     3) Dustin Camarillo SO             4) Lance Loventhal SO             
  8 Leilehua High School  'A'                       49.11 JOIA              1 
     1) Jawan Hurst-McCullough SO       2) Charles Sweeney SO             
     3) Donald Wright FR                4) Douglas Ganey FR               
 -- Aiea High School  'A'                             DNF                   1 
     1) Joshua Nishimoto SO             2) Jantzen Shinmoto FR            
     3) Jonathan Lonso SO               4) Kyle Ishikawa SO               
 -- Nanakuli High School  'A'                         DNF                   2 
     1) Keanu Mahyka 9                  2) Cameron Pettaway 10            
     3) Lanson Kawaiaea 10              4) Adrian Wilson 10               
 
Event 9  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================================
     Western:   1:01.5h  1999        Carmen Calpo, Pearl City                  
                1:01.64  AUTO
                1:03.84  CONS
                1:10.74  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Shatres Ahnee       FR Campbell               1:01.99 CONS              2  10   
  2 Diamond Briscoe        Pearl City             1:02.08 CONS              2   8   
  3 Brittany McClay     FR Mililani               1:04.15 JOIA              2   6   
  4 Sonest Furtado      FR Waianae                1:06.16 JOIA              2   4   
  5 Jazlyn Holloway     FR Radford                1:07.04 JOIA              1   2   
  6 Brianna Collins     FR Radford                1:07.56 JOIA              2   1   
  7 Xandria Ford           Pearl City             1:09.08 JOIA              1 
  8 Sydney Unciano      FR Aiea                   1:09.85 JOIA              1 
  9 Dierra Font         SO Radford                1:10.80                   2 
 10 Madalyn Moses       10 Kapolei                1:10.99                   2 
 11 Dashia Carter        9 Kapolei                1:11.68                   1 
 12 Samantha Patanapai  SO Campbell               1:14.23                   1 
 13 Sasha Kapuras          Pearl City             1:15.47                   1 
 14 Stacia-Al Mahoe      9 Kapolei                1:15.47                   1 
 15 Mariah Santiago     SO Campbell               1:17.48                   2 
 -- Mia Crail-Usif      SO Mililani                    DQ                   1 
 -- Brooklin Jensen     FR Leilehua                   SCR                     
 -- Justice Blackman       Leilehua                   SCR                     
 -- Destiny Miller      FR Leilehua                   SCR                     
 -- Kayla Obrero        FR Waipahu                    SCR                     
 -- Aubrey Abraham      FR Nanakuli                   SCR                     
 -- Taylor Cazimero-Bu  FR Aiea                       SCR                     
 
Event 10  Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================================
     Western:   51.84  2000        Ronald Strode, Nanakuli                     
                51.44  AUTO
                53.14  CONS
                58.74  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Lance Loventhal     SO Mililani                 52.68 CONS              3  10   
  2 Malik Lockett       FR Campbell                 53.28 JOIA              3   8   
  3 Jamel Tyler         SO Campbell                 55.56 JOIA              3   6   
  4 Obrinyahn Stonewal  FR Radford                  56.18 JOIA              3   4   
  5 Blake Buzynski      SO Radford                  56.43 JOIA              3   2   
  6 Derek Chan          SO Waipahu                  57.25 JOIA              3   1   
  7 Ryan Pazcoguin      SO Aiea                     58.72 JOIA              2 
  8 Daniel Schlief      10 Kapolei                  58.79                   3 
  9 Matthew Raab        SO Mililani                 59.56                   2 
 10 Joshua Williams     SO Aiea                     59.71                   2 
 11 Roy Akamine         10 Kapolei                  59.81                   3 
 12 Tyler Reynolds      FR Leilehua               1:00.53                   1 
 13 Kyle Ishikawa       SO Aiea                   1:00.83                   2 
 14 Amosa Amosa         FR Campbell               1:01.09                   2 
 15 Douglas Ganey       FR Leilehua               1:01.21                   2 
 16 Carl Cedric Balon   FR Waipahu                1:01.28                   1 
 17 Bennett Briones        Pearl City             1:01.64                   2 
 18 Dean Domingo        SO Waipahu                1:05.27                   1 
 -- Jordan Hussey       SO Waianae                    SCR                     
 -- Hunter Seech        FR Leilehua                   SCR                     
 -- Sean Griffin        SO Mililani                   SCR                     
 -- Melvin Schmidt IV      Pearl City                 SCR                     
 -- Mark Guevara        11 Kapolei                    SCR                     
 -- Charles Garcia      10 Nanakuli                   SCR                     
 -- Cameron Pettaway    10 Nanakuli                   SCR                     
 -- Mason Manuma        SO Radford                    SCR                     
 
Event 11  Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
==========================================================================================
     Western:   49.70  1985        Suzanne Burns, Mililani                     
                49.14  AUTO
                51.24  CONS
              1:01.34  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Kayla Mitchell      FR Leilehua                 49.35 CONS              3  10   
  2 Alexia Blalock         Pearl City               50.96 CONS              3   8   
  3 Brooklin Jensen     FR Leilehua                 51.07 CONS              3   6   
  4 Alissa Uyeda           Pearl City               52.96 JOIA              3   4   
  5 Victoria Hartley    SO Radford                  53.36 JOIA              3   2   
  6 Jhenna-Rae Caldete     Pearl City               53.80 JOIA              2   1   
  7 Tristyn Wiehl       SO Mililani                 54.01 JOIA              3 
  8 Madison Reed        SO Mililani                 54.78 JOIA              2 
  9 Aleigha Criego      SO Radford                  54.97 JOIA              3 
 10 Lea Lacar           SO Aiea                     56.02 JOIA              2 
 11 Kaleimakaonaona Ai  FR Campbell                 56.66 JOIA              1 
 12 Jodi Shibata        SO Aiea                     56.97 JOIA              2 
 13 Jaynaveb Arista     FR Waipahu                  57.11 JOIA              1 
 14 Kiana Jones         SO Radford                  57.30 JOIA              3 
 15 Nayla Long          SO Mililani                 57.59 JOIA              2 
 16 Zhani Dukes         10 Kapolei                  58.67 JOIA              2 
 17 Zoya Hartman        FR Waipahu                1:00.51 JOIA              1 
 18 Arissa Ramirez      SO Campbell               1:01.24 JOIA              2 
 19 Jennica Ramones     FR Waipahu                1:01.60                   1 
 20 Shaianne Yockman    10 Kapolei                1:01.63                   2 
 21 Pearl Tatekawa      SO Campbell               1:01.87                   1 
 22 Ashley Lott         SO Leilehua               1:02.17                   1 
 23 Devin-Desha Vierra  SO Waianae                1:03.06                   1 
 -- Daynolin Feliciano   9 Kapolei                    SCR                     
 
Event 12  Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
==========================================================================================
     Western:   41.04  2002        Kyle Wade, Radford                          
                41.64  AUTO
                43.24  CONS
                51.34  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Jed Pagtulingan     SO Waipahu                  43.73 JOIA              2  10   
  2 Bailey Grimes       FR Radford                  44.68 JOIA              2   8   
  3 Zachary Tinao-Rabe  SO Radford                  46.01 JOIA              2   6   
  4 Andrew Tansiongco   SO Mililani                 46.35 JOIA              2   4   
  5 Juanito Moises      FR Waipahu                  46.50 JOIA              1   2   
  6 Kenneth Tenoso      SO Waipahu                  46.77 JOIA              2   1   
  7 Dustin Camarillo    SO Mililani                 47.37 JOIA              2 
  8 Abraham Romero      SO Mililani                 47.74 JOIA              2 
  9 Jantzen Shinmoto    FR Aiea                     47.96 JOIA              2 
 10 Craig Woodward      FR Campbell                 48.76 JOIA              1 
 11 Charles Sweeney     SO Leilehua                 49.19 JOIA              1 
 12 Dorian Trinidad     JR Waianae                  50.86 JOIA              1 
 13 Koali Opunui        FR Waianae                  52.61                   1 
 14 Nickolas De Coito      Pearl City               53.06                   1 
 -- Khalil Maynard      SO Radford                    SCR                     
 -- Milton Xavier Iber     Pearl City                 SCR                     
 -- Chris Maafaula      SO Waianae                    SCR                     
 
Event 13  Girls 800 Meter Run Junior Varsity
==========================================================================================
     Western:   2:29.1h  1986        Fiona Glen, Moanalua                      
                2:28.14  AUTO
                2:34.54  CONS
                2:56.54  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Katelyn Lacamera    SO Leilehua               2:30.11 CONS              2  10   
  2 Shelby Parker       FR Mililani               2:36.43 JOIA              2   8   
  3 Rhiannon Cleveland  SO Leilehua               2:39.12 JOIA              2   6   
  4 Brianna Collins     FR Radford                2:39.32 JOIA              2   4   
  5 Mija Kidder-Walls   FR Radford                2:39.46 JOIA              2   2   
  6 Taylor Suwa         SO Mililani               2:40.42 JOIA              2   1   
  7 Dina Ishihara       SO Mililani               2:42.08 JOIA              2 
  8 Ishly-Ann Agbayani  SO Waipahu                2:44.84 JOIA              2 
  9 Tandeka Nunn        SO Radford                2:49.48 JOIA              1 
 10 Sara Ng                Pearl City             2:50.33 JOIA              1 
 11 Destiny Miller      FR Leilehua               2:57.47                   1 
 12 Chynna Taylor        9 Kapolei                3:01.76                   1 
 13 Kayla Cadiz            Pearl City             3:23.45                   1 
 -- Maile Shigemasa        Pearl City                 SCR                     
 
Event 14  Boys 800 Meter Run Junior Varsity
==========================================================================================
     Western:   2:05.5h  1986        Bill Sarnecky, Moanalua                   
                2:04.14  AUTO
                2:08.34  CONS
                2:24.24  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Cameron Dapkins     FR Radford                2:08.73 JOIA              2  10   
  2 Joshua Castro       SO Leilehua               2:11.23 JOIA              2   8   
  3 Roy Akamine         10 Kapolei                2:16.27 JOIA              2   6   
  4 Kainalu Gonsalves   SO Waianae                2:17.25 JOIA              2   4   
  5 Naftali Tolibas     SO Waipahu                2:21.03 JOIA              2   2   
  6 Christopher Mazza   SO Campbell               2:25.56                   1   1   
  7 Michael Bassett     FR Radford                2:26.70                   2 
  8 Matthew Mazza       FR Campbell               2:27.22                   2 
  9 JaJuan Ferdinand       Pearl City             2:28.24                   1 
 10 Latrell Scales      FR Campbell               2:28.96                   2 
 11 Aldrin Micua        FR Waipahu                2:29.96                   1 
 12 John Adams          FR Radford                2:34.49                   1 
 13 Carl Cedric Balon   FR Waipahu                2:35.57                   1 
 14 Royce Ochimas       10 Nanakuli               2:39.12                   1 
 15 Micheal Graziano    FR Waianae                2:41.21                   1 
 -- Hunter Seech        FR Leilehua                   SCR                     
 -- Reece Teramoto         Pearl City                 SCR                     
 -- Paul Enriquez          Pearl City                 SCR                     
 -- Lanson Kawaiaea     10 Nanakuli                   SCR                     
 
Event 15  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================================
     Western:   26.87  2004        Britney Stephens, Mililani                  
                26.74  AUTO
                27.64  CONS
                29.74  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Diamond Briscoe        Pearl City               26.50 AUTO              3  10   
  2 Shatres Ahnee       FR Campbell                 27.20 CONS              3   8   
  3 Mazi Lucas          FR Mililani                 27.40 CONS              3   6   
  4 Aubrey Abraham      FR Nanakuli                 27.75 JOIA              2   4   
  5 Kayla Mitchell      FR Leilehua                 27.79 JOIA              3   2   
  6 Zyriana Davies      FR Mililani                 28.33 JOIA              3   1   
  7 Kendra Brown        SO Radford                  28.75 JOIA              3 
  8 Sonest Furtado      FR Waianae                  28.91 JOIA              3 
  9 Alexzandria Mack    10 Kapolei                  29.26 JOIA              3 
 10 Kaleimakaonaona Ai  FR Campbell                 29.41 JOIA              2 
 11 Geovahn Goya        FR Mililani                 29.71 JOIA              2 
 12 Aleigha Criego      SO Radford                  29.92                   2 
 13 Christyn Jenkins     9 Kapolei                  30.05                   2 
 14 Robilyn Kami        FR Pearl City               30.46                   2 
 15 Madalyn Moses       10 Kapolei                  30.51                   1 
 16 Sasha Kapuras          Pearl City               30.56                   1 
 17 Tionne Price        FR Radford                  30.65                   2 
 18 Sydney Unciano      FR Aiea                     31.08                   1 
 19 Kayla Obrero        FR Waipahu                  31.32                   1 
 20 Sharee Lei Mamuad   SO Waipahu                  31.46                   1 
 21 Mariah Santiago     SO Campbell                 31.67                   2 
 22 Rayleen Bermudes    FR Waipahu                  32.75                   1 
 -- Destiny Miller      FR Leilehua                   SCR                     
 -- Lea Lacar           SO Aiea                       SCR                     
 -- Lauren Ku-Young     10 Nanakuli                   SCR                     
 -- Nikia James         FR Leilehua                   SCR                     
 
Event 16  Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================================
     Western:   22.6h  2006        Antoin Dewalt, Pearl City                   
                22.84  AUTO
                23.54  CONS
                24.74  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Lance Loventhal     SO Mililani                 24.19 JOIA              1  10   
  2 Malik Lockett       FR Campbell                 24.20 JOIA              3   8   
  3 Blake Buzynski      SO Radford                  24.23 JOIA              3   6   
  4 DaiCorri Briscoe       Pearl City               24.48 JOIA              3   4   
  5 Jaylen Mitchell     SO Waianae                  24.63 JOIA              3   2   
  6 Zachary Tinao-Rabe  SO Radford                  24.64 JOIA              3   1   
  7 Jayson Gonsalves    SO Waipahu                  25.43                   2 
  8 Bronsen Ader        FR Campbell                 25.46                   3 
  9 Jemery Willes       FR Waianae                  25.87                   2 
 10 Kyle Ishikawa       SO Aiea                     25.98                   2 
 11 Donald Wright       FR Leilehua                 26.02                   3 
 12 Aaron Pila          FR Mililani                 26.04                   2 
 13 Jawan Hurst-McCull  SO Leilehua                 26.41                   2 
 14 Cedric DeFrancia    SO Aiea                     26.62                   1 
 15 Dean Domingo        SO Waipahu                  27.55                   1 
 16 Roy Akamine         10 Kapolei                  27.57                   2 
 17 Wesley Nagaseu      SO Waipahu                  27.59                   2 
 18 Jonathan Lonso      SO Aiea                     28.19                   2 
 19 Gil Michael Castil     Pearl City               30.76                   1 
 20 Michael Kern           Pearl City               34.27                   1 
 -- Cameron Pettaway    10 Nanakuli                   SCR                   1 
 -- Kulakomohana Seno   10 Kapolei                    SCR                   3 
 -- Charles Sweeney     SO Leilehua                   SCR                     
 -- Khalil Maynard      SO Radford                    SCR                     
 -- Chazz Troutman       9 Nanakuli                   SCR                     
 -- Charles Garcia      10 Nanakuli                   SCR                     
 -- Triston Bega-Pebri  FR Campbell                   SCR                     
 -- Chase Oliveira      SO Waianae                    SCR                     
 -- Kaleo Entendencia      Mililani                   SCR                     
 
Event 17  Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
     Western:   11:10.9h  2009        Kimberly Pugliese, Mililani              
                11:26.14  AUTO
                12:11.94  CONS
                13:32.24  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Maile Shigemasa        Pearl City            11:51.70 CONS              10   
  2 Aiza Valeriano      SO Campbell              11:56.57 CONS               8   
  3 Taylor Suwa         SO Mililani              12:31.22 JOIA               6   
  4 Alyssa Stiles       FR Mililani              12:47.45 JOIA               4   
  5 Tandeka Nunn        SO Radford               12:57.24 JOIA               2   
  6 Mija Kidder-Walls   FR Radford               12:57.25 JOIA               1   
  7 Mary Eccles         FR Leilehua              13:14.34 JOIA             
  8 Cassandra Stetser   FR Mililani              13:23.25 JOIA             
  9 Shawntel Tangonan   SO Waipahu               14:18.88                  
 10 Fely Marie Magaoay  FR Waipahu               14:47.20                  
 -- Rhiannon Cleveland  SO Leilehua                   SCR                  
 -- Katelyn Lacamera    SO Leilehua                   SCR                  
 -- Sharmaine Aquino    10 Kapolei                    SCR                  
 -- Danielle Horne      SO Radford                    SCR                  
 
Event 18  Boys 3000 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
     Western:   9:38.4h  2009        Margarito Martinez, Leilehua              
                9:39.44  AUTO
               10:08.24  CONS
               11:30.04  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Dylan Martinez      SO Leilehua               9:40.76 CONS              10   
  2 Joshua Castro       SO Leilehua              10:19.97 JOIA               8   
  3 Eliser Paclob       SO Waipahu               10:27.38 JOIA               6   
  4 Reece Teramoto         Pearl City            10:31.65 JOIA               4   
  5 Paul Enriquez          Pearl City            10:44.53 JOIA               2   
  6 Mark Inay           SO Campbell              10:46.58 JOIA               1   
  7 Uriah Hutchins      FR Campbell              10:47.06 JOIA             
  8 Marcus Mateo        SO Waipahu               10:48.76 JOIA             
  9 Isaiah Aribal       SO Pearl City            10:50.44 JOIA             
 10 John-Paul Putgenat  FR Campbell              11:13.71 JOIA             
 11 Al-Jerome Leano     FR Waipahu               11:54.57                  
 12 Micheal Graziano    FR Waianae               12:06.26                  
 -- Conner Dooley       SO Radford                    SCR                  
 -- Cameron Dapkins     FR Radford                    SCR                  
 -- Christopher Pidgeo  FR Radford                    SCR                  
 -- Keanu Kau           FR Waianae                    SCR                  
 
Event 19  Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================================
     Western:   4:25.0h  2009        , Mililani                                
                         K. Tvelia, D. cobbs, J. Clark, T. Whitener        
                4:19.34  AUTO
                4:35.84  CONS
                5:12.24  JOIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Pearl City High School  'A'                   4:23.63 CONS              10   
     1) Diamond Briscoe                 2) Alexia Blalock                 
     3) Robilyn Kami FR                 4) Alissa Uyeda                   
  2 Mililani High School  'A'                     4:29.05 CONS               8   
     1) Madison Reed SO                 2) Tristyn Wiehl SO               
     3) Mia Crail-Usif SO               4) Brittany McClay FR             
  3 Radford High School  'A'                      4:35.27 CONS               6   
     1) Aleigha Criego SO               2) Jazlyn Holloway FR             
     3) Brittany Jackson SO             4) Brianna Collins FR             
  4 Campbell High School  'A'                     4:40.62 JOIA               4   
     1) Mariah Santiago SO              2) Samantha Patanapaiboon SO      
     3) Charlene Valeriano SR           4) Shatres Ahnee FR               
  5 Waipahu High School  'A'                      4:46.59 JOIA               2   
     1) Ishly-Ann Agbayani SO           2) Sharee Lei Mamuad SO           
     3) Rayleen Bermudes FR             4) Jaynaveb Arista FR             
  6 Kapolei High School  'A'                      4:51.17 JOIA               1   
     1) Stacia-Al Mahoe 9               2) Hillary Oki 9                  
     3) Chynna Taylor 9                 4) Madalyn Moses 10               
  7 Leilehua High School  'A'                     4:51.43 JOIA             
     1) Destiny Miller FR               2) Brooklin Jensen FR             
     3) Mariah Ann Cabreros SO          4) Sitinia Piutau                 
 -- Aiea High School  'A'                             SCR                  
 -- Waianae High School  'A'                          SCR                  
 
Event 20  Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
==========================================================================================
     Western:   3:39.56  4/10/2010   Radford High School, Radford              
                         K Acasio, D Kamaka, R Bacosa, K Hughley           
                3:34.14  AUTO
                3:41.84  CONS
                4:07.14  JOIA
    School                                         Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Radford High School  'A'                      3:42.47 JOIA              2  10   
     1) Obrinyahn Stonewall FR          2) Blake Buzynski SO              
     3) Bailey Grimes FR                4) Cameron Dapkins FR             
  2 Waipahu High School  'A'                      3:45.08 JOIA              2   8   
     1) Derek Chan SO                   2) Norvin Gulmayo SO              
     3) Jed Pagtulingan SO              4) Naftali Tolibas SO             
  3 Campbell High School  'A'                     3:48.44 JOIA              1   6   
     1) Malik Lockett FR                2) Jamel Tyler SO                 
     3) Amosa Amosa FR                  4) Alonzo Everett                 
  4 Mililani High School  'A'                     3:49.69 JOIA              2   4   
     1) Dustin Camarillo SO             2) Abraham Romero SO              
     3) Cheyne Shiroma SO               4) Lance Loventhal SO             
  5 Pearl City High School  'A'                   3:52.56 JOIA              2   2   
     1) Justyn DelaCruz                 2) JaJuan Ferdinand               
     3) David Laronal                   4) DaiCorri Briscoe               
  6 Aiea High School  'A'                         4:02.47 JOIA              2   1   
     1) Joshua Williams SO              2) Kyle Ishikawa SO               
     3) Cedric DeFrancia SO             4) Ryan Pazcoguin SO              
  7 Leilehua High School  'A'                     4:07.59                   1 
     1) Douglas Ganey FR                2) Donald Wright FR               
     3) Joshua Castro SO                4) Dylan Martinez SO              
  8 Nanakuli High School  'A'                     4:12.79                   1 
     1) Lanson Kawaiaea 10              2) Charles Garcia 10              
     3) Keanu Mahyka 9                  4) steven johnson                 
  9 Waianae High School  'A'                      4:14.76                   2 
     1) Kainalu Gonsalves SO            2) Jemery Willes FR               
     3) Jordan Hussey SO                4) Micheal Graziano FR            
 -- Kapolei High School  'A'                          SCR                     
 
Event 21  Girls High Jump Junior Varsity
=======================================================================================
     Western:    5-00  1985        Suzanne Burns, Mililani                     
              5-00.00  AUTO
              4-10.00  CONS
              4-00.00  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Felicia Vazquez     SO Radford                4-06.00 JOIA               9   
  1 Nayla Long          SO Mililani               4-06.00 JOIA               9   
  3 Kaylee Torres       SO Mililani              J4-06.00 JOIA               6   
  4 Alexia Blalock         Pearl City             4-04.00 JOIA               4   
  5 Nicole Puaa         SO Waipahu                4-02.00 JOIA               2   
  6 Mariecarl Baliscao  FR Waipahu                4-00.00 JOIA               1   
 -- Tiara Navarro       SO Aiea                        NH                  
 -- Dolly Ann Ricapor   FR Waipahu                    SCR                  
 -- Alissa Uyeda           Pearl City                 SCR                  
 -- Desiree Vega        10 Kapolei                    SCR                  
 -- Carrera Slocumb     FR Radford                    SCR                  
 
Event 22  Boys High Jump Junior Varsity
=======================================================================================
     Western:    6-01  1981        Derek Mahaula, Waianae                      
              6-00.00  AUTO
              5-08.00  CONS
              5-00.00  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Jaylen Mitchell     SO Waianae                6-00.00 AUTO              10   
  2 Jed Pagtulingan     SO Waipahu                5-04.00 JOIA               8   
  3 Joshua-Michael For  FR Campbell              J5-04.00 JOIA               6   
  4 Charles Garcia      10 Nanakuli               5-02.00 JOIA               4   
  5 Bailey Grimes       FR Radford               J5-02.00 JOIA               2   
  6 Obrinyahn Stonewal  FR Radford                5-00.00 JOIA               1   
 -- Dean Domingo        SO Waipahu                     NH                  
 -- JaJuan Ferdinand       Pearl City                 SCR                  
 -- Khalil Maynard      SO Radford                    SCR                  
 
Event 23  Girls Pole Vault Junior Varsity
=======================================================================================
     Western:    8-06  1998        Renee Nahina, Eugenie Pacopac, Moanalua     
              9-00.00  AUTO
              7-06.00  CONS
              6-00.00  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kassandra Green     FR Mililani               7-00.00 JOIA              10   
  2 Cassandra Stetser   FR Mililani               5-06.00                    8   
  3 Kayla Obrero        FR Waipahu               J5-06.00                    6   
 -- Gabrielle Reznik    SO Mililani                   SCR                  
 
Event 24  Boys Pole Vault Junior Varsity
=======================================================================================
     Western:   11-10  1974        R.Nii, Campbell                             
             13-00.00  AUTO
             12-00.00  CONS
              7-06.00  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Cheyne Shiroma      SO Mililani              10-06.00 JOIA              10   
  2 Kenneth Tenoso      SO Waipahu               10-00.00 JOIA               8   
  3 Marcus Mateo        SO Waipahu                9-06.00 JOIA               6   
  4 Eliser Paclob       SO Waipahu                9-00.00 JOIA               4   
  5 Michael Bassett     FR Radford                8-06.00 JOIA               2   
  6 Andrew Davis        FR Radford                8-00.00 JOIA               1   
  7 Micheal Graziano    FR Waianae                6-06.00                  
  8 Jami Kidder-Walls   FR Radford                6-00.00                  
 -- Dillon Ngyuen       FR Mililani                   SCR                  
 -- Kodey Gratz         SO Mililani                   SCR                  
 
Event 25  Girls Long Jump Junior Varsity
=======================================================================================
     Western:   16-04.50  1992        Megan Malloy, Moanalua                   
                16-04.25  AUTO
                15-04.00  CONS
                13-00.00  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Felicia Vazquez     SO Radford               15-07.25 CONS              10   
      15-07.25  FOUL  14-10  FOUL        
  2 Lauren Ku-Young     10 Nanakuli              14-08.75 JOIA               8   
      14-06.25  FOUL  14-06  14-08.75       
  3 Mazi Lucas          FR Mililani              14-04.00 JOIA               5   
      12-02  13-03.50  14-04  FOUL       
  3 Nicole Puaa         SO Waipahu               14-04.00 JOIA               5   
      14-04  13-09  12-07.25  13-05.50        
  5 Alexzandria Mack    10 Kapolei               14-02.50 JOIA               2   
      14-02.50  13-08.50  14-01  12-02       
  6 Mosher Mabry        FR Mililani              14-02.00 JOIA               1   
      FOUL  14-02  13-09  12-02.25       
  7 Tiara Navarro       SO Aiea                  13-07.00 JOIA             
      12-09.75  12-07.75  13-07  13-03        
  8 Christyn Jenkins     9 Kapolei               13-02.00 JOIA             
      13-02  FOUL  13-01.50  FOUL       
  8 Sitinia Piutau         Leilehua              13-02.00 JOIA             
      11-02  11-07.50  13-02           
 10 Sharee Lei Mamuad   SO Waipahu               13-00.50 JOIA             
      12-05  11-08  13-00.50           
 11 Lea Lacar           SO Aiea                  12-07.00                  
      FOUL  12-07  FOUL  FOUL        
 12 Sasha Kapuras          Pearl City            11-10.50                  
      11-10.50  FOUL  10-05           
 13 Marrisa Manzanalez  SO Leilehua              11-10.00                  
      11-07  11-10  11-04.75            
 14 Jennica Ramones     FR Waipahu               11-03.50                  
      10-05  11-03.50  10-06.75           
 15 Xandria Ford           Pearl City            10-11.50                  
      10-11.50  9-05.25  8-04.50            
 16 Kiana Jones         SO Radford               10-08.50                  
      1-07.25  10-05.25  10-08.50           
 -- Aubrey Abraham      FR Nanakuli                   DNS                  
 -- Jamie Wat           10 Kapolei                    DNS                  
 -- Devin-Desha Vierra  SO Waianae                    DNS                  
 -- Jazlin Ching        SO Aiea                       DNS                  
 -- Nikia James         FR Leilehua                   DNS                  
 -- Arissa Ramirez      SO Campbell                   DNS                  
 
Event 26  Boys Long Jump Junior Varsity
=======================================================================================
     Western:   22-08.50  1976        Dwayne Lara, Aiea                        
                21-01.25  AUTO
                19-10.50  CONS
                17-06.00  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Jaylen Mitchell     SO Waianae               19-09.25 JOIA              10   
  2 Kulakomohana Seno   10 Kapolei               19-09.00 JOIA               8   
  3 DaiCorri Briscoe       Pearl City            18-08.00 JOIA               6   
  4 Cheyne Shiroma      SO Mililani              18-02.50 JOIA               4   
  5 Brant Cadelina      SO Campbell              17-10.50 JOIA               1.50
  5 Jayson Gonsalves    SO Waipahu               17-10.50 JOIA               1.50
  7 Dustin Camarillo    SO Mililani              17-10.00 JOIA             
  7 Norvin Gulmayo      SO Waipahu               17-10.00 JOIA             
  9 Charles Garcia      10 Nanakuli              17-09.50 JOIA             
 10 Joshua-Michael For  FR Campbell              17-03.50                  
 11 Jantzen Shinmoto    FR Aiea                  17-02.75                  
 12 Derek Chan          SO Waipahu               17-00.00                  
 13 Jamel Tyler         SO Campbell              16-09.00                  
 14 JaJuan Ferdinand       Pearl City            16-06.00                  
 15 Jeremiah McKay      FR Radford               16-04.00                  
 16 Jonathan Lonso      SO Aiea                  15-11.00                  
 17 Donald Wright       FR Leilehua              15-00.25                  
 -- David Laronal          Pearl City                 SCR                  
 -- Sean Griffin        SO Mililani                   SCR                  
 -- Chazz Troutman       9 Nanakuli                   SCR                  
 -- Kamakana Apelu      SO Aiea                       SCR                  
 -- Charles Wong        FR Radford                    SCR                  
 -- Kevondre Hunt       SO Radford                    SCR                  
 
Event 27  Girls Triple Jump Junior Varsity
=======================================================================================
     Western:   36-09.75  1983        Nomia Briones, Radford                   
                34-05.75  AUTO
                32-06.75  CONS
                26-00.00  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Nicole Puaa         SO Waipahu               31-08.50 JOIA              10   
  2 Christyn Jenkins     9 Kapolei               30-00.50 JOIA               8   
  3 Tiara Navarro       SO Aiea                  29-07.00 JOIA               6   
  4 Kaleimakaonaona Ai  FR Campbell              28-09.00 JOIA               4   
  5 Jaynaveb Arista     FR Waipahu               27-10.00 JOIA               2   
  6 Sharee Lei Mamuad   SO Waipahu               27-09.00 JOIA               1   
  7 Abgail Granger      FR Radford               25-08.00                  
 -- Hillary Oki          9 Kapolei                    SCR                  
 -- Tristyn Wiehl       SO Mililani                   SCR                  
 -- Nikia James         FR Leilehua                   SCR                  
 -- Devin-Desha Vierra  SO Waianae                    SCR                  
 -- Jazlin Ching        SO Aiea                       SCR                  
 
Event 28  Boys Triple Jump Junior Varsity
=======================================================================================
     Western:   43-09  1984        Larry Kahn-Smith, Campbell                  
             42-06.25  AUTO
             40-05.50  CONS
             35-00.00  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kulakomohana Seno   10 Kapolei               40-06.00 CONS              10   
      39-08  38-10  40-06           
  2 Norvin Gulmayo      SO Waipahu               37-09.00 JOIA               8   
      37-05  37-04  37-08  37-09       
  3 David Laronal          Pearl City            37-04.00 JOIA               6   
      35-05  36-06  37-04  36-01       
  4 Jed Pagtulingan     SO Waipahu               36-05.00 JOIA               4   
      36-05  35-04.50  35-02  36-01        
  5 Dustin Camarillo    SO Mililani              35-10.50 JOIA               2   
      35-10.50  34-08.50  33-09.50           
  6 Cheyne Shiroma      SO Mililani              34-10.00                    1   
      34-10  33-02  FOUL           
  7 Brannon Bantolina   SO Campbell              34-09.00                  
      34-09  FOUL  FOUL  32-02        
  8 Jeremiah McKay      FR Radford               34-04.00                  
      32-02  33-11  34-04  33-03.50        
  9 JaJuan Ferdinand       Pearl City            33-08.00                  
      FOUL  FOUL  33-08            
 10 Jantzen Shinmoto    FR Aiea                  33-04.00                  
      33-04  32-09  33-04           
 11 Wesley Nagaseu      SO Waipahu               33-01.00                  
      33-01  31-01  32-06.50           
 12 Jonathan Lonso      SO Aiea                  32-01.00                  
      FOUL  32-01  FOUL           
 -- Brant Cadelina      SO Campbell                   DNS                  
 -- Kevondre Hunt       SO Radford                    DNS                  
 -- Sean Griffin        SO Mililani                   DNS                  
 -- Kamakana Apelu      SO Aiea                       DNS                  
 
Event 29  Girls Discus Throw Junior Varsity
=======================================================================================
     Western:   116-06  2004        Charmelle Ioane, Kapolei                   
                113-06  AUTO
                 94-04  CONS
                 74-03  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Nicole Puaa         SO Waipahu              106-07.00 CONS              10   
      FOUL  87-00.50  FOUL  106-07       
  2 Ana Richardson      FR Waianae              100-03.00 CONS               8   
      86-00  82-03  100-03  88-10        
  3 Jolinalynn Achiu    FR Campbell              93-05.00 JOIA               6   
      88-04  FOUL  82-03  93-05       
  4 Talea Alailima      FR Leilehua              87-02.00 JOIA               4   
      87-02  80-10  82-04  79-02       
  5 Malaeolevauvau Fia  SO Radford               81-01.00 JOIA               2   
      81-01  FOUL  76-03  FOUL       
  6 Elisha Sole         FR Leilehua              79-11.00 JOIA               1   
      79-11  70-09  FOUL  FOUL       
  7 Kayla Yin           SO Campbell              78-10.00 JOIA             
      59-08  71-06  75-11  78-10        
  8 Paige Moore         FR Radford               77-01.00 JOIA             
      77-01  66-03  75-02  77-01        
  9 Rebecca Horikawa       Pearl City            74-04.00 JOIA             
      69-05  65-04  74-04           
 10 Francis Penn        SO Radford               73-07.00                  
      73-01  73-07  FOUL           
 11 Frances Eves        FR Mililani              70-06.00                  
      54-11  70-06  66-03           
 12 Sitinia Piutau         Leilehua              68-05.00                  
      FOUL  FOUL  68-05           
 13 Danicia Honda          Pearl City            66-07.00                  
      FOUL  58-07  66-07           
 14 Mariecarl Baliscao  FR Waipahu               62-05.00                  
      59-07  57-02  62-05           
 15 Maheata King           Pearl City            59-08.00                  
      57-00  50-08  59-08           
 16 Renise La'a          9 Nanakuli              58-04.00                  
      58-04  52-05  44-01            
 17 Naomi Oshiro        FR Aiea                  56-00.00                  
      55-08  56-00  51-08           
 18 Donnette Tuisano    FR Waianae               55-01.00                  
      55-01  37-04  45-09           
 19 Kiana Keller        FR Mililani              54-00.00                  
      54-00  45-06  45-02            
 -- Tianna Elisara      10 Kapolei                    DNS                  
 -- Cheyenne Gishi      10 Kapolei                    DNS                  
 
Event 30  Boys Discus Throw Junior Varsity
=======================================================================================
     Western:   150-05  1987        Peter Viliamu, Waiphau                     
                148-05  AUTO
                136-01  CONS
                 90-00  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Andrew Julius       10 Kapolei              118-10.00 JOIA              10   
  2 Wesley Nagaseu      SO Waipahu              103-04.50 JOIA               8   
  3 Tyrin Besas            Pearl City            95-07.50 JOIA               6   
  4 Kela Grace          SO Aiea                  93-02.50 JOIA               4   
  5 Roger Luafalemana   SO Leilehua              91-02.50 JOIA               2   
  6 Elmo Sinclair Jr.      Pearl City            86-03.25                    1   
  7 Savili Bartley      SO Campbell              85-00.00                  
  8 Drew McDurmin       SO Aiea                  83-00.50                  
  9 Epeli Natoku        FR Leilehua              81-07.00                  
 10 Justice Kaseli      SO Waipahu               80-09.00                  
 11 Peter Afoa          FR Leilehua              80-04.00                  
 12 Adam Graves         FR Radford               79-06.00                  
 13 Kamalii Olayan-Kea  10 Kapolei               77-04.50                  
 14 Douglas Siaki       FR Radford               76-00.00                  
 15 David Sneed         SO Mililani              73-05.00                  
 16 Jacob Janssen       FR Radford               70-03.00                  
 17 Sean Lamorena          Pearl City            68-09.50                  
 -- Isaac Kaleopaa      SO Waianae                   FOUL                  
 -- Noaese Taeatafa     FR Campbell                   SCR                  
 -- Sam Bailey          SO Waianae                    SCR                  
 -- Patrick Eteuati     SO Campbell                   SCR                  
 
Event 31  Girls Shot Put Junior Varsity
=======================================================================================
     Western:   35-02.50  1987        Eseta Haunga, Leilehua                   
                35-05.75  AUTO
                32-00.25  CONS
                25-09.00  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Nicole Puaa         SO Waipahu               35-09.50 AUTO              10   
  2 Ana Richardson      FR Waianae               29-00.00 JOIA               8   
  3 Frances Eves        FR Mililani              26-02.00 JOIA               6   
  4 Jolinalynn Achiu    FR Campbell              26-01.50 JOIA               4   
  5 Paige Moore         FR Radford               26-00.00 JOIA               2   
  6 Rebecca Horikawa       Pearl City            25-10.50 JOIA               1   
  7 Elisha Sole         FR Leilehua              25-06.00                  
  8 Francis Penn        SO Radford               25-00.00                  
  9 Renise La'a          9 Nanakuli              24-00.00                  
 10 Danicia Honda          Pearl City            23-09.00                  
 11 Kayla Yin           SO Campbell              22-10.00                  
 12 Shelby Parker       FR Mililani              22-03.75                  
 13 Donnette Tuisano    FR Waianae               21-08.00                  
 14 Maheata King           Pearl City            20-02.00                  
 15 Laerica Lewis       SO Leilehua              20-01.00                  
 16 Naomi Oshiro        FR Aiea                  18-04.00                  
 -- Tianna Elisara      10 Kapolei                    SCR                  
 
Event 32  Boys Shot Put Junior Varsity
=======================================================================================
     Western:   49-10.50  2008        Lawerence Lagafuaina, Aiea               
                48-06.25  AUTO
                43-05.25  CONS
                34-00.00  JOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kennedy Tulimaseal  SO Waianae               45-04.50 CONS              10   
      44-09  43-03.50  41-07  45-04.50        
  2 Obed Kay             9 Nanakuli              40-10.00 JOIA               8   
      FOUL  36-00.50  35-09  40-10       
  3 Isaac Kaleopaa      SO Waianae               38-01.50 JOIA               6   
      36-06  38-01.50  36-03  36-01       
  4 Roger Luafalemana   SO Leilehua              37-07.00 JOIA               4   
      32-02  28-00  34-08.50  37-07       
  5 Paul-Andrew Rhoden  SO Campbell              34-03.50 JOIA               2   
      32-08.50  34-03.50  33-00  32-01       
  6 Wesley Nagaseu      SO Waipahu               34-02.00 JOIA               1   
      33-02.50  30-02  34-02  FOUL        
  7 Kela Grace          SO Aiea                  33-06.00                  
      FOUL  31-07  33-06  28-00       
  8 Andrew Julius       10 Kapolei               33-05.00                  
      30-10  33-05  33-05  33-03       
  9 Areta Faalogo       SO Waianae               32-10.00                  
      32-01  32-10  32-06           
 10 David Sneed         SO Mililani              32-08.00                  
      32-06  32-08  FOUL           
 11 Savili Bartley      SO Campbell              30-10.50                  
      29-06  29-06  30-10.50           
 12 Peter Afoa          FR Leilehua              29-05.00                  
      29-05  29-02.75  28-00            
 13 Tyrin Besas            Pearl City            27-05.00                  
      24-10  27-05  22-05           
 13 Elmo Sinclair Jr.      Pearl City            27-05.00                  
      27-05  26-08  22-08           
 15 Douglas Siaki       FR Radford               26-05.00                  
      26-05  22-10  FOUL           
 16 Drew McDurmin       SO Aiea                  26-03.00                  
      FOUL  26-03  FOUL           
 17 Sean Lamorena          Pearl City            25-06.00                  
      25-04  25-06  25-04           
 18 Adam Graves         FR Radford               22-08.00                  
      21-02  22-08  22-03.50           
 19 Jacob Janssen       FR Radford               18-09.00                  
      17-06  18-09  17-08            
 -- Noaese Taeatafa     FR Campbell                   DNS