Licensed To: Mililani High School 
                               OIA Top Athletes                                
                2011 Velasco Invitational Track Meet  04-Mar-11                
 
  1  Girls   100m Hurdles
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
        15.2h F VARS    Santiago, Zhane           12 Kahuku             1     10
        16.9h F VARS    Hill, Erika               JR Radford            2      8
        17.5h F VARS    Hinkel, Rachael              Warriors           3      6
        19.1h F         Cobbs, Daphne             JR Radford            4      4
        19.5h F         Shibata, Jodi             SO Aiea               5      2
        19.8h F         Uyeda, Randi              SR Waianae            6      1
        19.9h F         Cabe, Devina              SR Radford            7       
        21.4h F         Arista, Jaynaveb          FR Waipahu            9       
        21.4h F         Vierra, Devin-Desha       SO Waianae            8       
        21.8h F         Faaifo, Vaiola            JR Waipahu           10       
        22.4h F         Aquino, Criselle          JR Waipahu           11       
        22.8h F         Criego, Aleigha           SO Radford           12       
        23.9h F         Lacar, Lea                SO Aiea              13       
        24.2h F         Russ, Roxanna             JR Waianae           14       
           DQ F         Santiago, Shanrae          9 Kahuku                     
           DQ F         Berard-Kamake'eaina, Mar   9 Kahuku                     
           DQ F         Au, Kaylee                12 Kahuku                     
           DQ F         Ramones, Jennica          FR Waipahu                    
 
  2  Boys   110m Hurdles
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
        15.0h F VARS    Cox, Aaron                JR Waipahu            1     10
        16.1h F VARS    Maynard, Khalil           SO Radford            2      8
        17.3h F VARS    McCorvey, Talane          SR Waianae            3      6
        17.58 F VARS    Falemalu, Rashaan         10 Kahuku             6      1
        17.4h F VARS    Tinao-Rabellizsa, Zachar  SO Radford            4      4
        17.6h F         Apostol, Jouvet           JR Waipahu            5      2
        18.44 F         Prescott, Taniela         JR Farrington         7       
        18.94 F         Shinmoto, Jantzen         FR Aiea               8       
        19.2h F         Doctolero, Loren          JR Waipahu            9       
        19.75 F         Kahakua-Teixeira, Joshua  SO Farrington        11       
        19.7h F         Kuwahara, Cody            SR Aiea              10       
        20.00 F         Ruiz, Ramon               JR Radford           12       
        20.62 F         Payne, Christopher        FR Waipahu           13       
        20.84 F         Refenes, Kyle             FR Radford           14       
        21.63 F         Liana, Tyler Milton       SO Farrington        15       
        21.66 F         Maafaula, Chris           SO Waianae           16       
        21.75 F         Opunui, Keaoli               Waianae           17       
           DQ F         Faumui, Austin            SO Farrington                 
           DQ F         Mohetau, Jayven           10 Kahuku                     
 
  3  Girls   100m Dash
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
        12.3h F VARS    Hinkle, Andrea            SR Radford            1     10
        12.6h F VARS    Whitener, Tyler           JR Radford            2      8
        12.9h F VARS    Mason, Samantha           SO Radford            3      6
        13.4h F VARS    Furtado, Sonest           FR Waianae            4      4
        13.8h F         Hinkel, Rachael              Warriors           6      1
        13.8h F         Abraham, Aubrey           FR Nanakuli           5      2
        14.0h F         Manu, Fuatino             FR Farrington         8       
        14.0h F         Ku-Young, lauren          10 Nanakuli           7       
        14.2h F         Dixon, Alyssa             SR Aiea               9       
        14.4h F         Dulan, Ashlee             JR Aiea              11       
        14.4h F         Rowe, Kaylee              SO Farrington        10       
        14.5h F         Vazquez, Felicia          SO Radford           12       
        14.5h F         Luz, Kimberly             SR Waipahu           12       
        14.9h F         Uyeda, Randi              SR Waianae           15       
        14.9h F         Cazimero-Bushaw, Taylor   FR Aiea              14       
        15.0h F         Ah Nee, Cristal           JR Waianae           17       
        15.0h F         Pelen, Alex-Alexandric    JR Waianae           16       
        15.2h F         Taulapapa, Kayla          10 Kahuku            18       
        15.2h F         Obrero, Kayla             FR Waipahu           19       
        15.3h F         Stant, Mi Nei             10 Kahuku            21       
        15.3h F         Ayala-Espinosa, Anisa     JR Nanakuli          20       
        15.3h F         Tia, Reiah                SO Farrington        22       
        15.5h F         Bermudes, Rayleen         FR Waipahu           23       
        15.8h F         Banks, Jahsana            11 Kahuku            24       
        15.9h F         Mamuad, Sharee Lei        SO Waipahu           25       
        16.0h F         Alualu, Sandy             FR Farrington        26       
 
  4  Boys   100m Dash
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
        11.0h F VARS    Smith, Scotland           SR Farrington         1     10
        11.2h F VARS    Taylor, Darren               Warriors           2      8
        11.2h F VARS    Love, William             SR Radford            3      6
        11.3h F VARS    Hughley, Krixtofer        JR Radford            4      4
        11.4h F         Hogan, Phillip            SR Radford            5      2
        11.5h F         Kaaaihue, Brady Kalah     11 Nanakuli           6      1
        11.8h F         Manuel, Brian Paul        SR Waianae            8       
        11.8h F         Wily, Aofaga              10 Kahuku             7       
        11.9h F         Mitchell, Jaylen          SO Waianae           11       
        11.9h F         Solomon, Paul             SR Farrington        10       
        11.9h F         Towne, Jason              JR Waianae            9       
        12.0h F         Ishikawa, Kyle            SO Aiea              13       
        12.0h F         Mariteragi, Mike          12 Kahuku            12       
        12.1h F         Kamaka, Devon             JR Waianae           14       
        12.3h F         Rodriquez, Zachary           Warriors          15       
        12.3h F         Morgan, Austin            11 Kahuku            16       
        12.3h F         Mitchell, Leland          JR Farrington        17       
        12.4h F         Sabado, Christian         SR Waipahu           18       
        12.4h F         Prescott, Taniela         JR Farrington        20       
        12.4h F         Aishimoto, Josh              Aiea              19       
        12.5h F         Manuma, Mason             SO Radford           21       
        12.5h F         Gonsalves, Jayson         SO Waipahu           22       
        12.7h F         Moananu, Victor           SR Waipahu           23       
        12.8h F         Mamuad, Walter            SO Waipahu           24       
        13.0h F         Wheeler, Brian            11 Kahuku            25       
        13.3h F         Lonso, Jonathan           SO Aiea              26       
        15.0h F         Manoa, Eola               FR Aiea              27       
           DQ F         Garcia, Charles           10 Nanakuli                   
           DQ F         Corn, Brenton             12 Nanakuli                   
 
  5  Girls   1500m Run
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
      5:22.0h F VARS    Fujiwara, Keri            JR Waipahu            1     10
      5:26.0h F VARS    Shipley, Samantha         11 Kahuku             2      8
      5:31.0h F VARS    Collins, Brianna          FR Radford            3      6
      5:42.0h F VARS    Grimmett, Kayla           SR Radford            4      4
      5:45.0h F VARS    Agbayani, Ishly-Ann       SO Waipahu            5      2
      5:52.0h F         Kidder-Walls, Mija        FR Radford            6      1
      6:22.0h F         Nunn, Tandeka             SO Radford            7       
      6:37.0h F         Tangonan, Shawntel        SO Waipahu            8       
      6:45.0h F         Magaoay, Fely Marie       FR Waipahu            9       
      7:18.0h F         Pero, Shirell                Aiea              10       
      7:24.0h F         Takahashi, Tracee            Aiea              11       
 
  6  Boys   1500m Run
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
      4:36.6h F VARS    Dapkins, Cameron          FR Radford            1     10
      4:37.8h F VARS    Baker, Matthew            JR Radford            2      8
      4:46.6h F         Pidgeon, Christopher      FR Radford            3      6
      4:47.6h F         Paclob, Eliser            SO Waipahu            4      4
      5:03.5h F         Bassett, Michael          FR Radford            5      2
      5:09.0h F         Perez, Julian             SR Aiea               6      1
      5:10.5h F         Perez, Zachary            JR Aiea               7       
      5:15.7h F         Mateo, Marcus             SO Waipahu            8       
      5:16.5h F         Naeole, Huleia             9 Kahuku             9       
      5:18.5h F         Alambatin, Paul           SO Waipahu           10       
      5:19.8h F         Graziano, Micheal         FR Waianae           11       
      5:24.9h F         Abell, Jacob              JR Waianae           12       
      5:40.9h F         Ochimas, Royce            10 Nanakuli          13       
      5:41.3h F         Fujimoto, Bronson         JR Waipahu           14       
      5:42.8h F         Aloua, Viliami            12 Kahuku            15       
 
  7  Girls   4x100m Relay
=====================================================================================
       Score  Rnd      Relay            Place    Pts
=====================================================================================
        50.6h F           A  'Radford'           1     10
        53.2h F           A  'Kapolei'           2      8
        54.5h F           A  'Kahuku'            3      6
             1) Jahsana Banks                   2) Kaylee Au                      
             3) Mi Nei Stant                    4) Mariah Berard-Kamake'eaina     
        55.0h F           A  'Waianae'           4      4
        55.2h F           A  'Aiea'              5      2
             1) Ashlie Liilii                   2) Heather Schulz                 
             3) Alyssa Dixon                    4) Amithyse Moore                 
        57.4h F           A  'Farrington'        6      1
             1) Fuatino Manu                    2) Kaylee Rowe                    
             3) Reiah Tia                       4) Sandy Alualu                   
        57.9h F           A  'Waipahu'           7       
 
  8  Boys   4x100m Relay
=====================================================================================
       Score  Rnd      Relay            Place    Pts
=====================================================================================
        44.1h F           A  'Radford'           1     10
        45.0h F           A  'Farrington'        2      8
        45.7h F           A  'Waianae'           3      6
        46.5h F           A  'Kahuku'            4      4
        47.0h F           A  'Waipahu'           5      2
        49.9h F           A  'Aiea'              6      1
             1) Phillip Madriaga                2) Kamakana Apelu                 
             3) Cedric De Francia               4) Josh Aishimoto                 
           DQ F           A  'Kapolei'                   
 
  9  Girls   400m Dash
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
      1:04.2h F VARS    Taulapapa, Kayla          10 Kahuku             1     10
      1:04.4h F VARS    Whitener, Tyler           JR Radford            2      8
      1:06.6h F VARS    Furtado, Sonest           FR Waianae            3      6
      1:07.8h F VARS    Wilson, Briyanna          JR Radford            4      4
      1:09.0h F         Criego, Aleigha           SO Radford            5      2
      1:09.1h F         Font, Dierra              SO Radford            6      1
      1:09.3h F         Unciano, Sydney              Aiea               7       
      1:10.5h F         Cazimero-Bushaw, Taylor   FR Aiea               8       
      1:14.3h F         Labrador, Melody          SR Waipahu            9       
      1:26.4h F         Felicitas, Feilanie       SR Waipahu           10       
      1:31.0h F         Machado, Natasha             Warriors          11       
           DQ F         Gantous, Malia            12 Kahuku                     
           DQ F         Vierra, Devin-Desha       SO Waianae                    
           DQ F         Abraham, Aubrey           FR Nanakuli                   
           DQ F         Pero, Shirell                Aiea                       
           DQ F         Mamuad, Sharee Lei        SO Waipahu                    
 
 10  Boys   400m Dash
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
        54.3h F VARS    Hughley, Krixtofer        JR Radford            1     10
        54.4h F VARS    Bacosa, Romar             JR Radford            2      8
        55.4h F         Cox, Aaron                JR Waipahu            3      6
        55.5h F         Lenover, Nicholas         SR Radford            4      4
        56.6h F         Brown, Logan              SR Waipahu            5      2
        57.0h F         Mitchell, Leland          JR Farrington         6      1
        57.2h F         Stonewall, Obrinyahn      FR Radford            7       
        57.3h F         Cravens, William           9 Kahuku             8       
        57.3h F         Beatty, Bronson           11 Kahuku             9       
        57.4h F         Seabrooks, Devon Tabrae   JR Waianae           10       
        58.0h F         Manufekai, Halaapiapi     SR Waianae           11       
        58.7h F         Wheeler, Brian            11 Kahuku            12       
        59.2h F         Silva, Abraham            SO Farrington        13       
        59.2h F         Kamaka, Devon             JR Waianae           14       
        59.3h F         Gulmayo, Norvin           SO Waipahu           16       
        59.3h F         Tapusoa, Johnny           10 Kahuku            15       
        59.5h F         Hussey, Jordan            JR Waianae           17       
        59.6h F         Garcia, Charles           10 Nanakuli          18       
        59.6h F         Prescott, Taniela         JR Farrington        18       
        59.6h F         Tougas, Dean              SO Aiea              18       
        59.9h F         Pazcoguin, Ryan           SO Aiea              21       
      1:01.4h F         Kaseli, Brysen            SR Waipahu           22       
      1:01.7h F         Williams, Joshua          SO Aiea              23       
      1:02.5h F         Pettaway, Cameron         10 Nanakuli          24       
      1:08.4h F         Pene-Maugaotega, Logan    JR Farrington        25       
           DQ F         Kamau, Aaron                 Farrington                 
 
 11  Girls   300m Hurdles
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
        50.9h F VARS    Santiago, Zhane           12 Kahuku             1     10
        51.9h F VARS    Hinkel, Rachael              Warriors           2      8
        53.2h F VARS    Cobbs, Daphne             JR Radford            3      6
        54.8h F VARS    Hartley, Victoria         SO Radford            4      4
        55.2h F VARS    Banks, Jahsana            11 Kahuku             5      2
        55.6h F VARS    Uyeda, Randi              SR Waianae            6      1
        56.1h F         Stant, Mi Nei             10 Kahuku             7       
        58.0h F         Brown, Kendra             SO Radford            8       
        58.3h F         Shibata, Jodi             SO Aiea               9       
        59.5h F         Manu, Fuatino             FR Farrington        10       
      1:00.9h F         Lacar, Lea                SO Aiea              11       
      1:02.4h F         Ramones, Jennica          FR Waipahu           12       
      1:04.5h F         Arista, Jaynaveb          FR Waipahu           13       
      1:04.8h F         Vierra, Devin-Desha       SO Waianae           14       
      1:05.3h F         Faaifo, Vaiola            JR Waipahu           15       
      1:08.0h F         Russ, Roxanna             JR Waianae           16       
      1:11.4h F         Aquino, Criselle          JR Waipahu           17       
           DQ F         Kamiya, Courtney          JR Aiea                       
           DQ F         La'a, Renise              12 Nanakuli                   
           DQ F         Gyotoku, Erin             SO Aiea                       
           DQ F         Au, Kaylee                12 Kahuku                     
           DQ F         Hill, Erika               JR Radford                    
 
 12  Boys   300m Hurdles
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
        42.8h F VARS    Maynard, Khalil           SO Radford            1     10
        43.1h F VARS    Pagtulingan, Jed          SO Waipahu            2      8
        44.7h F         Tinao-Rabellizsa, Zachar  SO Radford            3      6
        45.5h F         Mohetau, Jayven           10 Kahuku             4      4
        45.5h F         Ugalde, Richard           JR Waipahu            5      2
        45.9h F         Visitacion, Dale          JR Farrington         6      1
        46.0h F         Grimes, Bailey            FR Radford            7       
        47.1h F         Rodriquez, Zachary           Warriors           8       
        47.4h F         Kuwahara, Cody            SR Aiea               9       
        47.5h F         Tenoso, Kenneth           SO Waipahu           10       
        47.8h F         McCorvey, Talane          SR Waianae           11       
        48.5h F         Falemalu, Rashaan         10 Kahuku            12       
        49.1h F         Johnson, Kawehena         10 Kahuku            13       
        49.9h F         Boyd, Roger               FR Farrington        14       
        50.0h F         Refenes, Kyle             FR Radford           15       
        50.2h F         Shinmoto, Jantzen         FR Aiea              16       
        50.5h F         Maafaula, Chris           SO Waianae           17       
        51.0h F         Moises, Juanito           FR Waipahu           18       
        54.1h F         Trinidad, Dorian          JR Waianae           19       
        57.8h F         Liana, Tyler Milton       SO Farrington        20       
           DQ F         Edzcuquin, Ryan              Aiea                       
           DQ F         Opunui, Keaoli               Waianae                    
 
 13  Girls   800m Run
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
      2:41.8h F VARS    Collins, Brianna          FR Radford            1     10
      2:43.2h F VARS    Wilson, Briyanna          JR Radford            2      8
      2:44.1h F VARS    McAuthur, Maia            12 Kahuku             3      6
      2:44.5h F VARS    Grimmett, Kayla           SR Radford            4      4
      2:45.6h F VARS    Agbayani, Ishly-Ann       SO Waipahu            5      2
      2:56.5h F         Labrador, Melody          SR Waipahu            6      1
      3:00.1h F         Nunn, Tandeka             SO Radford            7       
      3:16.9h F         Felicitas, Feilanie       SR Waipahu            8       
      3:27.0h F         Jordan, Taylor            SR Waipahu            9       
      3:39.2h F         Takahashi, Tracee            Aiea              10       
           DQ F         Pero, Shirell                Aiea                       
           DQ F         Wudie, Nyangie            JR Waianae                    
           DQ F         Cabral, Chevy                Aiea                       
           DQ F         Anae, Adora                9 Kahuku                     
 
 14  Boys   800m Run
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
      2:13.1h F         Dapkins, Cameron          FR Radford            1     10
      2:14.1h F         Kawaiaea, Lanson          10 Nanakuli           2      8
      2:16.6h F         Baize, Kevin              11 Kahuku             3      6
      2:16.8h F         Pelzl, Zachary            SR Radford            4      4
      2:17.6h F         Baker, Matthew            JR Radford            5      2
      2:21.7h F         Brown, Logan              SR Waipahu            6      1
      2:28.6h F         Gonsalves, Kainalu        SO Waianae            7       
      2:28.8h F         Perez, Julian             SR Aiea               8       
      2:31.9h F         Perez, Zachary            JR Aiea               9       
      2:38.8h F         Kauwalu, Chavez           SR Waianae           10       
      2:39.0h F         Balon, Carl Cedric        FR Waipahu           11       
      2:39.1h F         Graziano, Micheal         FR Waianae           12       
      2:39.6h F         Ochimas, Royce            10 Nanakuli          13       
      2:40.9h F         Shin, Kenneth             JR Aiea              14       
      2:42.5h F         De Francia, Cedric           Aiea              15       
      2:42.7h F         Aloua, Viliami            12 Kahuku            16       
      2:43.1h F         Micua, Aldrin             FR Waipahu           17       
      2:44.9h F         Pene-Maugaotega, Logan    JR Farrington        18       
      2:45.6h F         Oshiro, Aaron                Waianae           19       
      2:58.1h F         Fujimoto, Bronson         JR Waipahu           20       
           DQ F         Bassett, Michael          FR Radford                    
           DQ F         Naeole, Huleia             9 Kahuku                     
           DQ F         Kekua, Judah              12 Kahuku                     
           DQ F         Pettaway, Cameron         10 Nanakuli                   
 
 15  Girls   200m Dash
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
        27.0h F VARS    Hinkle, Andrea            SR Radford            1     10
        27.5h F VARS    Taulapapa, Kayla          10 Kahuku             2      8
        28.6h F VARS    Mason, Samantha           SO Radford            3      6
        28.8h F VARS    Abraham, Aubrey           FR Nanakuli           4      4
        29.0h F VARS    Price, Tionne             FR Radford            6      1
        29.0h F VARS    Furtado, Sonest           FR Waianae            5      2
        29.0h F VARS    Hinkel, Rachael              Warriors           7       
        29.1h F VARS    Brown, Kendra             SO Radford            8       
        30.5h F         Rowe, Kaylee              SO Farrington         9       
        30.7h F         Unciano, Sydney              Aiea              11       
        30.7h F         Dulan, Ashlee             JR Aiea              10       
        31.2h F         Pelen, Alex-Alexandric    JR Waianae           13       
        31.2h F         Dixon, Alyssa             SR Aiea              12       
        31.3h F         Luz, Kimberly             SR Waipahu           14       
        31.7h F         Lacar, Lea                SO Aiea              15       
        32.2h F         Ayala-Espinosa, Anisa     JR Nanakuli          16       
        32.4h F         Obrero, Kayla             FR Waipahu           17       
        32.8h F         Tia, Reiah                SO Farrington        18       
        33.2h F         Alualu, Sandy             FR Farrington        19       
        33.7h F         Bermudes, Rayleen         FR Waipahu           20       
        35.0h F         Machado, Natasha             Warriors          21       
           DQ F         Fernandez, Noel           12 Nanakuli                   
 
 16  Boys   200m Dash
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
        23.10 F VARS    Hogan, Phillip            SR Radford            1     10
        23.33 F VARS    Smith, Scotland           SR Farrington         2      8
        23.63 F VARS    Bacosa, Romar             JR Radford            3      6
        24.17 F VARS    Manuel, Brian Paul        SR Waianae            4      4
        24.50 F         Love, William             SR Radford            5      2
        24.67 F         Taylor, Darren               Warriors           6      1
        24.85 F         Solomon, Paul             SR Farrington         7       
        25.04 F         Kaaaihue, Brady Kalah     11 Nanakuli           8       
        25.18 F         Rodriquez, Zachary           Warriors           9       
        25.23 F         Manuma, Mason             SO Radford           10       
        25.43 F         Towne, Jason              JR Waianae           11       
        25.73 F         Corpuz-Slade, Mason       JR Waipahu           12       
        25.86 F         Silva, Abraham            SO Farrington        13       
        25.92 F         Moananu, Victor           SR Waipahu           14       
        26.28 F         Panui, Leighton           JR Waianae           15       
        26.58 F         Keliiwaiwaiole, Norman    SR Aiea              16       
        26.59 F         Garcia, Charles           10 Nanakuli          17       
        26.63 F         Corn, Brenton             12 Nanakuli          18       
        26.67 F         Ishikawa, Kyle            SO Aiea              19       
        26.88 F         Wheeler, Brian            11 Kahuku            20       
        26.98 F         Gonsalves, Jayson         SO Waipahu           21       
        27.01 F         Apostol, Jouvet           JR Waipahu           22       
        27.61 F         De Francia, Cedric           Aiea              23       
        27.81 F         Adkisson, Kevin Marshall     Warriors          24       
        28.13 F         Salazar, Erven            SR Aiea              25       
        34.65 F         lum, Guy                  SO Aiea              26       
 
 17  Girls   3000m Run
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
     12:07.48 F VARS    Fujiwara, Keri            JR Waipahu            1     10
     13:16.65 F         Grimmett, Kayla           SR Radford            2      8
     13:30.40 F         Kidder-Walls, Mija        FR Radford            3      6
     14:54.69 F         Tangonan, Shawntel        SO Waipahu            4      4
     15:15.25 F         Magaoay, Fely Marie       FR Waipahu            5      2
     15:16.91 F         Jordan, Taylor            SR Waipahu            6      1
 
 18  Boys   3000m Run
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
     10:38.77 F VARS    Dapkins, Cameron          FR Radford            1     10
     10:39.31 F VARS    Paclob, Eliser            SO Waipahu            2      8
     10:57.66 F         Baker, Matthew            JR Radford            3      6
     11:00.50 F         Pidgeon, Christopher      FR Radford            4      4
     11:34.71 F         Mateo, Marcus             SO Waipahu            5      2
     11:40.00 F         Alambatin, Paul           SO Waipahu            6      1
     11:57.85 F         Graziano, Micheal         FR Waianae            7       
     11:58.85 F         Dooley, Conner            SO Radford            8       
     12:03.16 F         Abell, Jacob              JR Waianae            9       
     12:49.1h F         Basquez, Keanu               Waianae           10       
     12:49.56 F         Jansson, Zane             SO Aiea              11       
     13:44.46 F         Leano, Al-Jerome          FR Waipahu           12       
 
 19  Girls   4x400m Relay
=====================================================================================
       Score  Rnd      Relay            Place    Pts
=====================================================================================
      4:24.68 F           A  'Radford'           1     10
      4:36.60 F           A  'Kahuku'            2      8
             1) Jahsana Banks                   2) Maia McAuthur                  
             3) Kaylee Au                       4) Mi Nei Stant                   
      4:43.73 F           A  'Waianae'           3      6
      4:45.54 F           A  'Aiea'              4      4
             1) Heather Schulz                  2) Jodi Shibata                   
             3) Alyssa Dixon                    4) Amithyse Moore                 
      4:48.54 F           A  'Waipahu'           5      2
      5:10.51 F           A  'Farrington'        6      1
             1) Sandy Alualu                    2) Reiah Tia                      
             3) Kaylee Rowe                     4) Fuatino Manu                   
 
 20  Boys   4x400m Relay
=====================================================================================
       Score  Rnd      Relay            Place    Pts
=====================================================================================
      3:37.74 F           A  'Radford'           1     10
      3:42.08 F           A  'Waipahu'           2      8
      3:53.63 F           A  'Kahuku'            3      6
             1) Punga Vea                       2) Mike Mariteragi                
             3) Jayven B. Mohetau               4) Brian Wheeler                  
      3:57.15 F           A  'Waianae'           4      4
      4:03.15 F           A  'Farrington'        5      2
             1) Abraham Silva                   2) Austin Faumui                  
             3) Roger Boyd                      4) Joshua Kahakua-Teixeira        
      4:03.45 F           A  'Aiea'              6      1
             1) Phillip Madriaga                2) Kamakana Apelu                 
             3) Zachary Perez                   4) Joshua Williams                
      4:06.50 F           A  'Nanakuli'          7       
             1) Brenton Corn                    2) Kala Kaaihue                   
             3) Royce Ochimas                   4) Charles Garcia                 
 
 21  Girls    Discus
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
    109-03.00 F VARS    Ioane, Charlinda          11 Kapolei            1     10
    101-11.00 F VARS    Puaa, Nicole              SO Waipahu            2      8
     97-03.00 F VARS    Curlee, Ellena            JR Radford            3      6
     93-06.00 F         Mariko, Mona              12 Farrington         4      4
     92-04.00 F         Noga, Joshlyn             12 Kahuku             5      2
     91-02.00 F         Tailele, Tara             10 Kahuku             6      1
     88-07.00 F         Gishi, Cheyenne           10 Kapolei            7       
     83-03.00 F         Tito, Dorothy             10 Kahuku             8       
     80-04.00 F         Crichton, Hope            SR Aiea               9       
     80-02.00 F         Tei, Lorentina            12 Nanakuli          10       
     79-06.00 F         Lilo, Kyleigh             JR Farrington        11       
     76-05.00 F         Kamau, Mary               FR Farrington        12       
     75-05.00 F         Richardson, Ana           FR Waianae           13       
     75-01.00 F         Masaniai, Catrina         SR Waipahu           14       
     73-07.00 F         Fetui, Taylor                Aiea              15       
     70-11.00 F         Tanielu, Martha           JR Waianae           16       
     70-05.00 F         Fiaseu, Malaeolevauvau    SO Radford           17       
     68-00.00 F         Sale, Queen Emma             Nanakuli          18       
     67-06.00 F         Fernandez, Noel           12 Nanakuli          19       
     61-06.00 F         Campbell, TiAsia          SR Radford           20       
     58-08.00 F         Joseph, Taylor            JR Waianae           21       
     56-06.00 F         Yasuda, Tara              JR Kapolei           22       
     55-01.00 F         Vesi, Kayla               FR Waipahu           23       
     47-03.00 F         Machado, Natasha             Warriors          24       
     44-09.00 F         Oshiro, Naomi             FR Aiea              25       
 
 22  Boys    Discus
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
    153-03.00 F VARS    Adkisson, Kevin Marshall     Warriors           1     10
    122-03.00 F         Lono, Haoa                SR Waianae            2      8
    120-10.00 F         Seumalo, Vaioa            SR Radford            3      6
    118-02.00 F         Sio, Ilalio               SR Aiea               4      4
    117-02.00 F         Kaonohi, Vaihi            11 Kahuku             5      2
    115-00.00 F         Leong, Eugene             11 Kapolei            6      1
    111-01.00 F         Leong, Kainoa             11 Kapolei            7       
    107-04.00 F         Langenbelik, Aji          11 Kahuku             8       
    106-10.00 F         Sataraka, Charles         SO Farrington         9       
    103-03.00 F         Fernandez, Keaka             Kapolei           10       
    103-03.00 F         Faatoafe, Fale            JR Aiea              10       
    101-04.00 F         Boyd, Mitchell            SO Farrington        12       
    100-03.00 F         Roach, Keoni              SR Waipahu           13       
     97-05.00 F         Foki, Keanu               SO Farrington        14       
     97-05.00 F         Tanouye, Wyman            10 Kahuku            14       
     96-03.00 F         Leota, Tuli               JR Waianae           16       
     92-09.00 F         Rapozo, Jacpb                Warriors          17       
     87-01.00 F         Nagaseu, Wesley           SO Waipahu           18       
     83-05.00 F         Feleti, Matthew           JR Waianae           19       
     76-11.00 F         Sibayan, Roger            JR Radford           20       
     68-02.00 F         Ochimas, Terrell          12 Nanakuli          21       
     67-10.00 F         Graves, Adam              FR Radford           22       
     64-10.00 F         Lee, Jonathan             SR Waipahu           23       
     63-05.00 F         Anakalea, Ikema           12 Nanakuli          24       
     53-08.00 F         Grace, Kela               SO Aiea              25       
           DQ F         La'a, Waynard             11 Nanakuli                   
 
 23  Girls    Shot Put
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
     38-01.75 F VARS    Ioane, Charlinda          11 Kapolei            1     10
     36-05.50 F VARS    Mariko, Mona              12 Farrington         2      8
     36-03.75 F VARS    Noga, Joshlyn             12 Kahuku             3      6
     34-08.50 F VARS    Puaa, Nicole              SO Waipahu            4      4
     33-07.00 F VARS    Lilo, Kyleigh             JR Farrington         5      2
     30-04.50 F VARS    Mageo-Pacheco, Leilani    JR Farrington         6      1
     29-06.50 F         Masaniai, Catrina         SR Waipahu            7       
     29-06.25 F         Elisra, Tiana                Kapolei            8       
     29-03.25 F         Richardson, Ana           FR Waianae            9       
     28-08.75 F         Tailele, Tara             10 Kahuku            10       
     28-06.50 F         Tito, Dorothy             10 Kahuku            11       
     28-06.00 F         Tei, Lorentina            12 Nanakuli          12       
     28-05.50 F         Futaga, Kayla              F Kapolei           13       
     28-01.50 F         Curlee, Ellena            JR Radford           14       
     27-03.00 F         Niumata, Vanalyn          12 Nanakuli          15       
     26-01.00 F         Vager, Jayzlyn            SR Waipahu           16       
     25-09.50 F         Crichton, Hope            SR Aiea              17       
     25-07.00 F         Fetui, Taylor                Aiea              18       
     25-06.00 F         Sale, Queen Emma             Nanakuli          19       
     25-02.00 F         Page, Sherron             SR Radford           20       
     25-01.75 F         Moore, Paige              FR Radford           21       
     25-00.50 F         DeCambra, Jordan          JR Waianae           22       
     23-08.50 F         Talalotu, Kaylyn          JR Waianae           23       
     17-08.25 F         Oshiro, Naomi             FR Aiea              24       
 
 24  Boys    Shot Put
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
     46-09.50 F VARS    Faatoafe, Fale            JR Aiea               1     10
     41-08.50 F VARS    Sio, Ilalio               SR Aiea               2      8
     41-05.00 F         Foki, Keanu               SO Farrington         3      6
     40-09.00 F         Pakau, Ben                SR Waipahu            4      4
     39-10.00 F         Sataraka, Charles         SO Farrington         5      2
     39-08.50 F         Lopez, Darius             11 Kapolei            6      1
     38-08.00 F         Adkisson, Kevin Marshall     Warriors           7       
     38-07.50 F         Leong, Kainoa             11 Kapolei            8       
     38-07.25 F         Sifagaloa, Apoga          SR Waianae            9       
     38-05.50 F         Seumalo, Vaioa            SR Radford           10       
     37-04.50 F         Faleofa, Henry            11 Kahuku            11       
     37-02.00 F         Ortiz, Nathan             SO Waipahu           12       
     36-08.00 F         Leota, Tuli               JR Waianae           13       
     36-02.00 F         Kaonohi, Vaihi            11 Kahuku            14       
     36-00.00 F         Takemoto, Rebel           11 Kahuku            15       
     35-06.50 F         Fatu, Kendrick            JR Waipahu           16       
     35-01.50 F         Boyd, Michael             SO Farrington        17       
     34-06.50 F         Rapozo, Jacpb                Warriors          18       
     33-10.00 F         Ochimas, Terrell          12 Nanakuli          19       
     32-10.00 F         Grace, Kela               SO Aiea              20       
     30-03.00 F         Penitani, Fiamalu         JR Waianae           21       
     25-05.00 F         Anakalea, Ikema           12 Nanakuli          22       
     24-06.00 F         Siaki, Douglas            FR Radford           23       
     24-05.00 F         Sibayan, Roger            JR Radford           24       
           DQ F         Julius, Andrew            10 Kapolei                    
 
 25  Girls    Long Jump
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
     16-11.00 F VARS    Santiago, Zhane           12 Kahuku             1     10
     16-07.00 F VARS    Taulapapa, Kayla          10 Kahuku             2      8
     15-11.00 F VARS    Schulz, Heather           SR Aiea               3      6
     14-09.00 F VARS    Hagi, Kawehi              12 Kapolei            4      4
     14-07.75 F VARS    Kaea, Paige               11 Kapolei            5      2
     14-05.50 F         Hill, Erika               JR Radford            6    0.5
     14-05.50 F         Abraham, Aubrey           FR Nanakuli           6    0.5
     14-05.25 F         Anian, Angellica             Kapolei            8       
     13-01.25 F         Puaa, Nicole              SO Waipahu            9       
     12-08.50 F         Tia, Rayna                SR Farrington        10       
     12-07.00 F         Jones, Kiana              SO Radford           11       
     12-07.00 F         Valdez, Ajah              SR Waianae           11       
     12-04.00 F         Liilii, Ashlie            SR Aiea              13       
     12-00.00 F         Ayala-Espinosa, Anisa     JR Nanakuli          14       
     11-00.00 F         Hinton, Nevada            FR Radford           15       
     11-00.00 F         Ramones, Jennica          FR Waipahu           15       
     11-00.00 F         Vesi, Kayla               FR Waipahu           15       
           DQ F         Vierra, Devin-Desha       SO Waianae                    
           DQ F         Ching, Jazlin             SO Aiea                       
 
 26  Boys    Long Jump
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
     20-02.50 F VARS    Mitchell, Jaylen          SO Waianae            1      9
     20-02.50 F VARS    Reid, Tony                SR Radford            1      9
     19-04.00 F         Taylor, Darren               Warriors           3      6
     19-00.50 F         Manufekai, Halaapiapi     SR Waianae            4      4
     18-09.00 F         Vea, Punga                12 Kahuku             5      2
     18-04.00 F         Gulmayo, Norvin           SO Waipahu            6      1
     18-03.50 F         Mariteragi, Mike          12 Kahuku             7       
     18-00.00 F         Panui, Bryson             SR Waianae            8       
     17-09.00 F         Mohetau, Jayven           10 Kahuku             9       
     17-07.00 F         Kaaaihue, Brady Kalah     11 Nanakuli          10       
     17-04.50 F         Mendoza, Ryan             SO Waipahu           11       
     17-04.00 F         Miller, Dansen            SR Farrington        12       
     17-02.50 F         Madriaga, Phillip         SR Aiea              13       
     16-11.50 F         Visitacion, Dale          JR Farrington        14       
     16-04.00 F         Shinmoto, Jantzen         FR Aiea              15       
     16-04.00 F         Love, William             SR Radford           15       
     16-02.50 F         Nagaseu, Wesley           SO Waipahu           17       
     16-01.50 F         Garcia, Charles           10 Nanakuli          18       
     15-10.00 F         McKay, Jeremiah           FR Radford           19       
     15-04.00 F         Apelu, Kamakana              Aiea              20       
     15-02.00 F         Corn, Brenton             12 Nanakuli          21       
           DQ F         Pettaway, Cameron         10 Nanakuli                   
           DQ F         Solomon, Paul             SR Farrington                 
           DQ F         Smith, Scotland           SR Farrington                 
 
 27  Girls    Triple Jump
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
     34-02.50 F VARS    Santiago, Zhane           12 Kahuku             1     10
     33-11.50 F VARS    Schulz, Heather           SR Aiea               2      8
     31-05.50 F VARS    Hill, Erika               JR Radford            3      6
     31-02.00 F VARS    Cobbs, Daphne             JR Radford            4      4
     29-01.00 F         Page, Sherron             SR Radford            5      2
     28-01.00 F         Liilii, Ashlie            SR Aiea               6      1
     25-07.00 F         Mamuad, Sharee Lei        SO Waipahu            7       
     25-01.50 F         Vesi, Kayla               FR Waipahu            8       
     24-06.50 F         Arista, Jaynaveb          FR Waipahu            9       
     24-00.50 F         Valdez, Ajah              SR Waianae           10       
     22-09.00 F         Vierra, Devin-Desha       SO Waianae           11       
           DQ F         Ching, Jazlin             SO Aiea                       
 
 28  Boys    Triple Jump
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
     41-08.00 F VARS    Vea, Punga                12 Kahuku             1     10
     39-10.00 F VARS    Taylor, Darren               Warriors           2      8
     39-06.25 F VARS    Manufekai, Halaapiapi     SR Waianae            3      6
     37-04.25 F         Miller, Dansen            SR Farrington         4      4
     37-01.50 F         Reid, Tony                SR Radford            5      2
     36-07.00 F         Madriaga, Phillip         SR Aiea               6      1
     36-00.50 F         Visitacion, Dale          JR Farrington         7       
     35-07.00 F         Norris, Dorsey            JR Radford            8       
     35-01.00 F         Kaseli, Brysen            SR Waipahu            9       
     35-00.00 F         Moananu, Victor           SR Waipahu           10       
     33-11.00 F         Nagaseu, Wesley           SO Waipahu           11       
     33-04.50 F         McKay, Jeremiah           FR Radford           12       
     33-04.00 F         Apelu, Kamakana              Aiea              13       
           DQ F         Kapua, Simon              SR Waianae                    
           DQ F         Faumui, Austin            SO Farrington                 
           DQ F         Salazar, Ernesto          JR Aiea                       
           DQ F         Kamaka, Devon             JR Waianae                    
 
 29  Girls    High Jump
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
      4-04.00 F         Slocumb, Carrera          FR Radford            1      7
      4-04.00 F         Valdez, Ajah              SR Waianae            1      7
      4-04.00 F         Ishikawa, Sasha           JR Aiea               1      7
      4-04.00 F         Mason, Samantha           SO Radford            1      7
      4-02.00 F         Vazquez, Felicia          SO Radford            5      2
      4-00.00 F         Ricapor, Dolly Ann        FR Waipahu            6      1
      3-10.00 F         Pelen, Alex-Alexandric    JR Waianae            7       
           DQ F         Fetui, Taylor                Aiea                       
           DQ F         Arista, Jaynaveb          FR Waipahu                    
           DQ F         Vesi, Kayla               FR Waipahu                    
           DQ F         Navarro, Tiara               Aiea                       
           DQ F         Russ, Roxanna             JR Waianae                    
           DQ F         Sale, Queen Emma             Nanakuli                   
           DQ F         kelili, Stephanie         12 Nanakuli                   
 
 30  Boys    High Jump
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
      5-10.00 F VARS    Ugalde, Richard           JR Waipahu            1     10
      5-08.00 F VARS    Mitchell, Jaylen          SO Waianae            2      7
      5-08.00 F VARS    Reid, Tony                SR Radford            2      7
      5-04.00 F         Lenover, Nicholas         SR Radford            4      4
      5-02.00 F         Seabrooks, Devon Tabrae   JR Waianae            5   0.75
      5-02.00 F         Panui, Bryson             SR Waianae            5   0.75
      5-02.00 F         Pagtulingan, Jed          SO Waipahu            5   0.75
      5-02.00 F         Garcia, Charles           10 Nanakuli           5   0.75
      4-10.00 F         Corn, Brenton             12 Nanakuli           9       
           DQ F         Williams, Lancelot        SR Farrington                 
           DQ F         Ochimas, Terrell          12 Nanakuli                   
           DQ F         Mendoza, Ryan             SO Waipahu                    
           DQ F         Perez, Julian             SR Aiea                       
           DQ F         Perez, Zachary            JR Aiea                       
           DQ F         Manuma, Mason             SO Radford                    
           DQ F         Kahakua-Teixeira, Joshua  SO Farrington                 
           DQ F         Salazar, Erven            SR Aiea                       
 
 31  Girls    Pole Vault
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
      7-06.00 F VARS    Grimmett, Kayla           SR Radford            1     10
           DQ F         Obrero, Kayla             FR Waipahu                    
           DQ F         Luz, Kimberly             SR Waipahu                    
           DQ F         Macadamia, Abigail        JR Waipahu                    
 
 32  Boys    Pole Vault
=====================================================================================
       Score  Rnd       Name                     Age Team            Place    Pts
=====================================================================================
     10-06.00 F VARS    Apostol, Jouvet           JR Waipahu            1     10
      9-00.00 F         Tenoso, Kenneth           SO Waipahu            2      8
      8-00.00 F         Mateo, Marcus             SO Waipahu            3      5
      8-00.00 F         Bassett, Michael          FR Radford            3      5
      7-06.00 F         Davis, Andrew             FR Radford            5      2
      6-00.00 F         Anderson, Nathan          JR Radford            6      1
 
 33  Girls   4x100y Relay
=====================================================================================
       Score  Rnd      Relay            Place    Pts
=====================================================================================
        55.6h F           A  'Nanakuli'          1       
      1:01.0h F           A  'Aiea'              2       
      1:01.0h F           A  'Radford'           3       
      1:03.0h F           A  'Waipahu'           4       
      1:08.4h F           A  'Farrington'        5       
           DQ F           A  'Kahuku'                    
 
 34  Boys   4x100y Relay
=====================================================================================
       Score  Rnd      Relay            Place    Pts
=====================================================================================
        53.7h F           A  'Aiea'              1       
        54.0h F           A  'Waianae'           2       
        55.6h F           A  'Nanakuli'          3       
        56.8h F           A  'Waipahu'           4       
        58.9h F           A  'Farrington'        5       
             1) Paul Solomon                    2) Scotland Smith                 
             3) Leland Mitchell                 4) Dansen Miller                  
        59.3h F           A  'Radford'           6       
           DQ F           A  'Kahuku'                    
             1) Aofaga F. Wily                  2) Punga Vea                      
             3) Mike Mariteragi                 4) Austin Morgan