Licensed To: Mililani High School 
         Velasco Invitational Track Meet  13-Mar-10 [Ageup: 3/5/2004]          
 
  1  Girls   100m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 Santiago, Zhane              Kahuku               14.9h F      
  2 Scheer, Luana             11 Kapolei              16.5h F      
  3 Aponte, Jessica           SO Radford              17.5h F      
  3 Au, Kaylee                   Kahuku               17.5h F      
  5 Argel, Angie              JR Farrington           17.6h F      
  5 Evans, Synteria           SR Radford              17.6h F      
  7 Kaawaloa, Lindsey         JR Waianae              17.6h F      
  8 Manuel, Monica            JR Radford              18.2h F      
  9 Paogofie, Abcde           SO Waianae              18.3h F      
 10 Coleman, Sakura           JR Radford              18.7h F      
 11 Fukuhara, Natalie         SR Aiea                 18.9h F      
 12 Uyeda, Randi              SO Waianae              19.5h F      
 13 Vidal, Olivia             10 Kapolei              19.5h F      
 14 Hill, Erika                  Aiea                 19.6h F      
 15 Sakamoto, Angi               Waipahu              19.6h F      
 16 Hughes, Brandi            10 Kapolei              19.9h F      
 17 Choy, Jaime-Leigh            Farrington           19.9h F      
 18 Misiafa, Vycenthia           Waipahu              21.2h F      
 19 Tiburcio, Sharmaine          Waipahu              21.3h F      
 20 Iaea, Lea                 10 Kapolei              21.5h F      
 21 Lau, Erin                 11 Aiea                 21.6h F      
 22 Almogela, Alyssa             Waipahu              22.4h F      
 
  2  Boys   110m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Kitiona, Matthew          JR Radford              15.9h F      
  2 Dinong, Jonathan          JR Waianae              16.3h F      
  3 Saragena, Aaron           JR Waianae              16.3h F      
  4 Acasio, Kevin                Radford              16.4h F      
  5 Cox, Aaron                   Waipahu              16.5h F      
  6 Brown, Deron              11 Kapolei              17.6h F      
  8 Butler, Brandon           JR Radford              17.88 F      
  7 Ugalde, Richard              Waipahu              17.9h F      
  9 Horne, Drea               JR Radford              18.0h F      
 10 McCorvey, Talane          SO Waianae              18.2h F      
 11 Apostol, Jouvet              Waipahu              18.6h F      
 12 Tito, Tolovae                Kahuku               18.7h F      
 14 Sila, Semo                   Farrington           19.8h F      
 13 Kim, Sebastian               Waipahu              19.8h F      
 15 Falemalu, Roshaan            Kahuku               20.2h F      
 16 Takemoto, Evan            11 Aiea                 20.3h F      
 17 Mohetau, Jayven              Kahuku               20.5h F      
 18 Preston, Taz                 Kahuku               20.6h F      
 19 Iaea, Tyler               10 Kapolei              21.6h F      
 20 Kiyabu, Daniel            10 Kapolei              22.1h F      
 
  3  Girls   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 Patton, Kaeli             JR Radford              12.5h F      
  1 Whitener, Tyler           FR Radford              12.5h F      
  2 Taulapapa, Kayla           9 Kahuku               12.5h F      
  4 Myers, Sade               SR Radford              12.8h F      
  4 Mason, Samantha           FR Radford              12.8h F      
  6 Yago, Chermayne            9 Kapolei              13.3h F      
  7 Fukuhara, Natalie         SR Aiea                 13.6h F      
  7 Bourgon, Summer              St. Joseph'sHig      13.6h F      
 12 Perez, Gabriella          10 Kapolei              13.8h F      
 12 Sakamoto, Angi               Waipahu              13.8h F      
 10 Stant, Mi Nei             10 Kahuku               13.8h F      
 11 Lee, Janee                JR Waianae              13.8h F      
  9 Hagi, Kawehi                 Kapolei              13.8h F      
 14 Amian, Anjellica          10 Kapolei              13.9h F      
 14 Ypil, Noelle Nicole          Waipahu              13.9h F      
 16 Almogela, Alyssa             Waipahu              14.1h F      
 18 Dixon, Alyssa             10 Aiea                 14.2h F      
 17 Atuatasi, Leilani            Waianae              14.2h F      
 20 Batan, Ana Marie             Waipahu              14.3h F      
 19 Noga, Alana                  Farrington           14.3h F      
 21 Gonsalves, Kamaka            Waianae              14.5h F      
 22 Savusa, Ashley               Nanakuli             14.7h F      
 23 Tia, Rayna                SO Farrington           15.0h F      
 24 Rotor, Brittany              St. Joseph'sHig      15.1h F      
 25 Santiago, Jaysha             Nanakuli             15.5h F      
 26 Ching, Jazlin             FR Aiea                 15.7h F      
 27 Lacar, Lea                FR Aiea                 15.9h F      
 28 Ralar-Hetrick, Kelsey        Farrington           16.0h F      
 
  4  Boys   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Jankins, Devin               Kapolei              10.9h F      
  2 Graves, Ryan                 Nanakuli             11.1h F      
  2 Carter, Warren            SR Radford              11.1h F      
  4 Taylor, Darren               Warriors             11.2h F      
  5 Smith, Scotland           SO Farrington           11.2h F      
  6 Hughley, Krixtofer        FR Radford              11.3h F      
  7 Manuel, Brian             SO Waianae              11.6h F      
  8 Johnson, Isaac               St. Joseph'sHig      11.7h F      
 13 Hiraoka, Nicholas            Aiea                 11.8h F      
 10 Shirey, Nathan            10 Kapolei              11.8h F      
  9 Bacosa, Romar             FR Radford              11.8h F      
 11 Kamaka, Devon             FR Radford              11.8h F      
 11 Wily, aofaga                 Kahuku               11.8h F      
 14 Mederios, Traysen            Kahuku               11.9h F      
 15 Zachery, Kiatrell          9 Kapolei              11.9h F      
 16 Solomon, Paul             SO Farrington           11.9h F      
 17 Nang'oma, Innocent           St. Joseph'sHig      12.0h F      
 20 Kaaihue, Kala                Nanakuli             12.0h F      
 19 Saensonbat, Brendon          Waianae              12.0h F      
 18 Santiago, Lonnie          10 Kapolei              12.0h F      
 21 Mendoza, Ryan                Waipahu              12.0h F      
 22 Kamai, Jacob                 Nanakuli             12.1h F      
 22 Rodriguez, Zachary           Warriors             12.1h F      
 25 Finn, Jordan                 St. Joseph'sHig      12.2h F      
 24 Gonzaga, Christian           Waipahu              12.2h F      
 26 Cabinatan, Dwayne         JR Waianae              12.3h F      
 28 Taumua, Tyler                Farrington           12.3h F      
 27 Cadiente, Jayvee             Waipahu              12.3h F      
 29 Panui, Leighton              Waianae              12.5h F      
 32 Mamuad, Walter               Waipahu              12.7h F      
 31 Kuwahara, Cody             9 Aiea                 12.7h F      
 30 Ishikawa, Kyle               Aiea                 12.7h F      
 33 Miller, Dansen            SO Farrington           13.9h F      
 34 Salazar, Erven            JR Aiea                 14.1h F      
 
  5  Girls   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Kafer, Jessica            FR Radford            5:15.4h F      
  2 Berg, Hailey              10 Kapolei            5:16.3h F      
  3 Long, Brittany             9 Kapolei            5:20.4h F      
  4 Fujiwara, Keri               Waipahu            5:31.4h F      
  5 Shipley, Samantha            Kahuku             5:34.5h F      
  6 Grimmett, Kayla           SO Radford            5:43.2h F      
  7 Black, Taylor             FR Radford            6:05.9h F      
  8 Labrador, Melody             Waipahu            6:12.6h F      
  9 Arrington, Monique        11 Aiea               6:21.6h F      
 10 Agbayani, Ishly-Ann          Waipahu            6:23.3h F      
 11 Jordan, Taylor               Waipahu            6:40.2h F      
 12 Aponte, Evelynn           JR Radford            6:42.0h F      
 13 Tanouye, Winema           11 Kahuku             6:53.4h F      
 14 Garrett, Colleen          11 Kapolei            7:22.0h F      
 15 Kapuaala, Trinita            Waianae            7:26.7h F      
 16 Gantous, Maila            11 Kahuku             7:41.2h F      
 17 Salts, Jennifer           11 Kahuku             8:25.7h F      
 18 Leota, Esther                Waianae            8:35.6h F      
 
  6  Boys   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Honeker, Collin              Aiea               4:25.2h F      
  2 Gianni, Cuadrado             Kapolei            4:38.8h F      
  3 Beavers, Aaron            JR Radford            4:39.7h F      
  4 Baker, Matthew            FR Radford            4:49.4h F      
  5 Kawaiea, Lanson              Nanakuli           4:56.5h F      
  6 Brown, Logan                 Waipahu            4:57.2h F      
  7 Paakaula, Aaron           SO Waianae            4:58.6h F      
  8 Beck, Tyler               JR Radford            4:59.9h F      
  9 Wasden, Thomas               Kahuku             5:02.8h F      
 10 Brown, Julian             FR Radford            5:05.3h F      
 11 Tolibas, Naftali             Waipahu            5:07.8h F      
 12 Jansson, Zane             FR Aiea               5:15.2h F      
 14 Kau, Cody                 SO Waianae            5:16.0h F      
 13 Williams, Joshua          FR Aiea               5:16.0h F      
 15 Cid, Joseph                  Waianae            5:17.5h F      
 16 Ochimas, Royce               Nanakuli           5:20.5h F      
 17 Arzaga, Eric                 Farrington         5:28.4h F      
 18 Kaneao, Karl                 Nanakuli           6:06.9h F      
 19 Aloua, Viliami               Kahuku             6:09.3h F      
 20 K, Matthew                   Waianae            6:28.3h F      
 
  7  Girls   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Radford'                                         48.7h F      
     1) Malaeolevauvau Fiaseu           2) Deborah Darlington             
     3) Paulina Sapatu                  4) Sherron Page                   
  2 A  'Kapolei'                                         53.5h F      
     1) Chermayne Yago                  2) Anjellica Amian                
     3) Gabriella Perez                 4) Diamond Carter                 
  3 A  'Aiea'                                            55.4h F      
     1) Erika Hill                      2) Alyssa Dixon                   
     3) Amithyse Moore                  4) Heather Schultz                
  4 A  'Waianae'                                         55.4h F      
     1) Janee Lee                       2) Jahndy Marinas                 
     3) Geri Dela Cruz                  4) Abcde Paogofie                 
  5 A  'Waipahu'                                         55.6h F      
     1) Tasia Cabigas                   2) Kiara Quitugua                 
     3) Angi Sakamoto                   4) Noelle Nicole Ypil             
  6 A  'Farrington'                                      58.9h F      
  7 A  'Nanakuli'                                      1:02.9h F      
     1) Cherry Yamane                   2) Marciellina Kauhola            
     3) Kiyana Weiss                    4) Jaysha Santiago                
    A  'Kahuku'                                             DQ F      
 
  8  Boys   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Radford'                                         44.4h F      
  2 A  'Nanakuli'                                        45.9h F      
     1) Ryan Graves                     2) Jacob Kamai                    
     3) Kala Kaaihue                    4) Charles Garcia                 
  3 A  'Farrington'                                      46.6h F      
  4 A  'Waipahu'                                         46.6h F      
     1) Jouvet Apostol                  2) Mason Corpuz-Slade             
     3) Aaron Cox                       4)                                
  5 A  'Kapolei'                                         46.7h F      
     1) Lonnie Santiago                 2) Joshua Taylor                  
     3) Nathan Shirey                   4) Kiatrell Zachery               
  6 A  'Waianae'                                         46.8h F      
     1) Jaylen Mitchell                 2) Henry M. Medeiros              
     3) Jonathan Dinong                 4) Brian P. Manuel                
  7 A  'Kahuku'                                          47.4h F      
  8 A  'Aiea'                                            47.5h F      
     1) Nicholas Hiraoka                2) Cody Kuwahara                  
     3) Phillip Madriaga                4) Alex Mone                      
    A  'St. Joseph'sHig'                                    DQ F      
     1) Jordan Finn                     2) Isaac Johnson                  
     3) Bukhosi Mabaleka                4) Innocent Nang'oma              
 
  9  Girls   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Taulapapa, Kayla           9 Kahuku             1:00.1h F      
  2 Whitener, Tyler           FR Radford            1:00.9h F      
  3 Myers, Sade               SR Radford            1:02.4h F      
  4 Dingle, Briana            JR Radford            1:05.0h F      
  5 Fiu, Nicole                  Kahuku             1:05.3h F      
  6 Perez, Gabriella          10 Kapolei            1:06.1h F      
  7 Higley, Madison           JR Radford            1:06.2h F      
  8 Banks, Jahsana               Kahuku             1:06.3h F      
  9 Auna, Darian              12 Kahuku             1:06.9h F      
 10 Choy, Jaime-Leigh            Farrington         1:08.0h F      
 10 Batan, Ana Marie             Waipahu            1:08.0h F      
 12 Felicltas, Phil-Joyce        Waipahu            1:09.7h F      
 13 Takeda, Noura             10 Kapolei            1:10.1h F      
 14 Vega, Desiree              9 Kapolei            1:10.9h F      
 15 Aquino, Mia Sharmaine        Waipahu            1:11.7h F      
 16 Schultz, Heather          10 Aiea               1:12.3h F      
 17 Yamane, Cherry               Nanakuli           1:13.1h F      
 18 Gonsalves, Kamaka            Waianae            1:13.3h F      
 19 Agbayani, Martina            Waipahu            1:13.5h F      
 20 Ralar-Hetrick, Kelsey        Farrington         1:13.9h F      
 21 Tia, Rayna                SO Farrington         1:14.4h F      
 22 Newcombe, Chelsea            St. Joseph'sHig    1:14.6h F      
 23 Rotor, Brittany              St. Joseph'sHig    1:15.4h F      
 24 Lacar, Lea                FR Aiea               1:18.9h F      
 25 Sato, Nelanie                Farrington         1:20.7h F      
 
 10  Boys   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Kamaka, Ikaika            JR Radford              51.7h F      
  2 Hogan, Phillip            SO Radford              52.3h F      
  3 Shirey, Nathan            10 Kapolei              53.4h F      
  4 Honeker, Collin              Aiea                 55.2h F      
  5 Lockett, Malik             9 Kapolei              55.3h F      
  6 Nicholas, David           SR Radford              55.3h F      
  7 Wood, Cassius                Nanakuli             55.3h F      
  8 Ramento, Melvin              Nanakuli             56.4h F      
  9 Deams, Matthew               Kapolei              56.9h F      
 10 Rodriguez, Zachary           Warriors             57.0h F      
 11 Baize, Kevin                 Kahuku               57.3h F      
 12 Andres-Tabora, Derek         Waipahu              57.6h F      
 13 Buzynski, Blake           FR Radford              57.8h F      
 14 Clegg, Matthew            12 Kapolei              58.1h F      
 15 Bailey, Josh                 Farrington           58.4h F      
 16 Yutob, Gerald                Farrington           58.5h F      
 17 Ugalde, Richard              Waipahu              58.7h F      
 18 Corpuz-Slade, Mason          Waipahu              59.0h F      
 19 Kamau, Aaron              FR Farrington           59.9h F      
 20 Bellamy, Tyrone              Waianae            1:00.6h F      
 21 Wasden, Ben                  Kahuku             1:00.7h F      
 22 Hussey, Kanekapila           Waianae            1:00.8h F      
 23 Heffernan, dominic           Kahuku             1:00.8h F      
 24 Cabinatan, Dwayne         JR Waianae            1:01.4h F      
 25 Cadiente, Jayvee             Waipahu            1:01.7h F      
 26 Mitchell, Leland             Farrington         1:01.8h F      
 27 Ishikawa, Kyle               Aiea               1:02.5h F      
 28 Kuewa, Dylan                 Nanakuli           1:03.1h F      
 29 Kaliko, Joseph               Nanakuli           1:04.3h F      
 30 Tuisano, Dylan            JR Waianae            1:06.5h F      
 31 Truong, Alexander         11 Aiea               1:07.7h F      
 32 Pazcoguin, Ryan           FR Aiea               1:08.9h F      
 
 11  Girls   300m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Santiago, Zhane              Kahuku               47.0h F      
  2 Au, Kaylee                   Kahuku               51.7h F      
  3 Aponte, Jessica           SO Radford              51.9h F      
  4 Evans, Synteria           SR Radford              52.0h F      
  5 Manuel, Monica            JR Radford              53.6h F      
  6 Hughes, Brandi            10 Kapolei              55.7h F      
  7 Kaawaloa, Lindsey         JR Waianae              56.6h F      
  8 Cobbs, Daphne             FR Radford              56.7h F      
  9 Cabigas, Tasia               Waipahu              59.0h F      
 10 Quitugua, Kiara              Waipahu              59.2h F      
 12 Uyeda, Randi              SO Waianae              59.5h F      
 11 Vidal, Olivia             10 Kapolei              59.5h F      
 13 Sakamoto, Angi               Waipahu            1:00.3h F      
 14 Rotor, Brittany              St. Joseph'sHig    1:02.8h F      
 15 Savusa, Ashley               Nanakuli           1:03.5h F      
 16 Ibana, Jarica                Farrington         1:05.4h F      
 17 Lau, Erin                 11 Aiea               1:08.4h F      
 18 Dukes, Zhane                 Waipahu            1:10.0h F      
 19 Sato, Nelanie                Farrington         1:14.3h F      
 
 12  Boys   300m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Acasio, Kevin                Radford              43.4h F      
  2 Cox, Aaron                   Waipahu              43.8h F      
  3 Dinong, Jonathan          JR Waianae              44.2h F      
  4 Graves, Ryan                 Nanakuli             44.7h F      
  5 Kitiona, Matthew          JR Radford              44.8h F      
  6 Sila, Semo                   Farrington           45.0h F      
  7 Takemoto, Evan            11 Aiea                 45.6h F      
  7 Mederios, Traysen            Kahuku               45.6h F      
  9 Pagtulingan, Jed             Waipahu              45.8h F      
 10 Mohetau, Jayven              Kahuku               46.7h F      
 11 Horne, Drea               JR Radford              46.8h F      
 12 Tito, Tolovae                Kahuku               46.9h F      
 13 Parmer, Christopher       SR Radford              47.3h F      
 14 Kim, Sebastian               Waipahu              47.9h F      
 15 Brown, Deron              11 Kapolei              48.1h F      
 16 Falemalu, Roshaan            Kahuku               48.3h F      
 17 Kamai, Jacob                 Nanakuli             48.4h F      
 18 Tenoso, Kenneth              Waipahu              48.8h F      
 19 McCorvey, Talane          SO Waianae              49.6h F      
 20 Kiyabu, Daniel            10 Kapolei              53.6h F      
 21 Iaea, Tyler               10 Kapolei              53.8h F      
 22 Vele, Justin                 Farrington           58.5h F      
 23 Liana, Tyler                 Farrington         1:02.0h F      
 
 13  Girls   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Berg, Hailey              10 Kapolei            2:33.9h F      
  2 Dingle, Briana            JR Radford            2:36.9h F      
  3 Grimmett, Kayla           SO Radford            2:41.1h F      
  4 Batan, Ana Marie             Waipahu            2:45.1h F      
  5 Black, Taylor             FR Radford            2:46.8h F      
  6 McArthur, Maia               Kahuku             2:52.2h F      
  7 Labrador, Melody             Waipahu            2:55.1h F      
  8 Kamauoha, Chelsie            Kahuku             2:55.73 F      
  9 Lamoreaux, Christolyn     10 Kapolei            2:59.1h F      
 10 Vega, Desiree              9 Kapolei            2:59.3h F      
 11 Agbayani, Ishly-Ann          Waipahu            2:59.6h F      
 12 Burt, Christy             12 Kahuku             3:01.6h F      
 13 Aponte, Evelynn           JR Radford            3:06.0h F      
 14 Santos, Joyleanne         SO Aiea               3:06.6h F      
 15 Jordan, Taylor               Waipahu            3:18.1h F      
 16 Kapuaala, Trinita            Waianae            3:21.8h F      
 17 Ramos-Sheldon, Randon     JR Waianae            3:36.2h F      
 18 Lorenzo, Evalani             Waianae            3:59.6h F      
 19 Leota, Esther                Waianae            4:19.4h F      
 
 14  Boys   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Beavers, Aaron            JR Radford            2:06.8h F      
  2 Honeker, Collin              Aiea               2:07.3h F      
  3 Penn, Quentin             SO Radford            2:07.9h F      
  4 Newcombe, Rodney             St. Joseph'sHig    2:12.5h F      
  5 Wood, Cassius                Nanakuli           2:17.0h F      
  6 Brown, Logan                 Waipahu            2:18.3h F      
  7 Gulmayo, Norvin              Waipahu            2:20.3h F      
  8 Kawaiea, Lanson              Nanakuli           2:20.9h F      
  9 Baize, Kevin                 Kahuku             2:21.6h F      
 10 Tolibas, Naftali             Waipahu            2:23.2h F      
 11 Clegg, Matthew            12 Kapolei            2:24.3h F      
 12 Apostol, Jouvet              Waipahu            2:26.3h F      
 13 Baker, Matthew            FR Radford            2:27.7h F      
 14 Deams, Matthew               Kapolei            2:28.0h F      
 15 Bellamy, Tyrone              Waianae            2:31.5h F      
 16 Spencer, Shaughn             Waianae            2:31.9h F      
 17 Williams, Joshua          FR Aiea               2:32.7h F      
 18 Ochimas, Royce               Nanakuli           2:35.0h F      
 19 Jansson, Zane             FR Aiea               2:35.5h F      
 20 Santos, Aaron             SR Aiea               2:36.0h F      
 21 Arzaga, Eric                 Farrington         2:38.2h F      
 22 Aloua, Viliami               Kahuku             2:41.8h F      
 23 Paelma, Lawrence             Waianae            2:42.0h F      
 24 Duropan, Joseph              Waianae            2:43.8h F      
 
 15  Girls   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Hinkle, Andrea            SO Radford              26.0h F      
  2 Yago, Chermayne            9 Kapolei              27.8h F      
  3 Scheer, Luana             11 Kapolei              28.2h F      
  4 Criego, Aleigha           FR Radford              28.4h F      
  5 Jackson, Brittany         FR Radford              28.5h F      
  6 Stant, Mi Nei             10 Kahuku               28.8h F      
  7 Bourgon, Summer              St. Joseph'sHig      28.9h F      
  9 Fukuhara, Natalie         SR Aiea                 29.7h F      
  8 Ypil, Noelle Nicole          Waipahu              29.7h F      
 11 Almogela, Alyssa             Waipahu              30.0h F      
 12 Wilson, Briyanna          SO Radford              30.0h F      
 10 Newcombe, Chelsea            St. Joseph'sHig      30.0h F      
 13 Choy, Jaime-Leigh            Farrington           30.1h F      
 14 Gonsalves, Kamaka            Waianae              30.6h F      
 15 Noga, Alana                  Farrington           30.7h F      
 16 Aquino, Mia Sharmaine        Waipahu              30.8h F      
 17 Aken-Pagdilao, Kourtni     9 Kapolei              31.1h F      
 18 Felicltas, Phil-Joyce        Waipahu              31.4h F      
 19 Yamane, Cherry               Nanakuli             31.5h F      
 20 Tia, Rayna                SO Farrington           32.3h F      
 21 Wright, Kelsey             9 Kapolei              32.4h F      
 22 Kamiya, Courtney           9 Aiea                 32.5h F      
 23 Navarro, Tiara            FR Aiea                 32.9h F      
 25 Ching, Jazlin             FR Aiea                 33.1h F      
 24 Tia, Reiah                   Farrington           33.1h F      
 
 16  Boys   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Graves, Ryan                 Nanakuli             22.9h F      
  2 Hogan, Phillip            SO Radford              23.0h F      
  3 Carter, Warren            SR Radford              23.3h F      
  4 Hughley, Krixtofer        FR Radford              23.4h F      
  5 Taylor, Darren               Warriors             23.5h F      
  6 Smith, Scotland           SO Farrington           23.9h F      
  7 Shirey, Nathan            10 Kapolei              24.0h F      
  8 Saensonbat, Brendon          Waianae              24.1h F      
  9 Manuel, Brian             SO Waianae              24.2h F      
 11 Johnson, Isaac               St. Joseph'sHig      24.3h F      
 10 Kamaka, Devon             FR Radford              24.3h F      
 12 Hiraoka, Nicholas            Aiea                 24.8h F      
 13 Solomon, Paul             SO Farrington           24.8h F      
 14 Kaaihue, Kala                Nanakuli             25.1h F      
 15 Mendoza, Ryan                Waipahu              25.2h F      
 16 Andres-Tabora, Derek         Waipahu              25.3h F      
 17 Rodriguez, Zachary           Warriors             25.3h F      
 18 Garcia, Charles              Nanakuli             25.4h F      
 19 Corpuz-Slade, Mason          Waipahu              25.5h F      
 19 Seno, Kulakomohana         9 Kapolei              25.5h F      
 21 Williams, Lent               Farrington           25.6h F      
 23 Finn, Jordan                 St. Joseph'sHig      26.0h F      
 22 Noa, Kaiminaoau           10 Kapolei              26.0h F      
 24 Navor, Austin             10 Kapolei              26.2h F      
 25 Wasden, Ben                  Kahuku               26.5h F      
 26 Nang'oma, Innocent           St. Joseph'sHig      26.6h F      
 27 Mamuad, Walter               Waipahu              26.8h F      
 28 Heffernan, dominic           Kahuku               26.9h F      
 30 Kauwalu, Chavez              Waianae              27.5h F      
 29 Vele, Justin                 Farrington           27.5h F      
 31 Taliula, Freddy           JR Aiea                 27.8h F      
 32 Adkisson, Kevin Marshall     Warriors             28.0h F      
 33 Salazar, Erven            JR Aiea                 29.2h F      
 
 17  Girls   3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Long, Brittany             9 Kapolei           11:40.0h F      
  2 Fujiwara, Keri               Waipahu           11:47.1h F      
  3 Grimmett, Kayla           SO Radford           12:46.0h F      
  4 Shipley, Samantha            Kahuku            12:49.6h F      
  5 Black, Taylor             FR Radford           13:24.3h F      
  6 Labrador, Melody             Waipahu           13:53.5h F      
  7 Aque, Louisse Gayle       JR Radford           14:15.6h F      
  8 Jordan, Taylor               Waipahu           15:10.8h F      
 
 18  Boys   3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Gianni, Cuadrado             Kapolei           10:23.2h F      
  2 Newcombe, Rodney             St. Joseph'sHig   10:36.4h F      
  3 Beck, Tyler               JR Radford           10:45.8h F      
  4 Paakaula, Aaron           SO Waianae           11:00.7h F      
  5 Spraker, Cody             SO Radford           11:07.1h F      
  6 Kau, Cody                 SO Waianae           11:58.7h F      
  7 Gulmayo, Norvin              Waipahu           12:37.3h F      
  8 Inouye, Danten               Waipahu           12:54.0h F      
  9 Paelma, Lawrence             Waianae           14:26.5h F      
 10 Duropan, Joseph              Waianae           15:04.4h F      
 
 19  Girls   4x400m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Radford'                                       4:13.2h F      
     1) Tyler Whitener                  2) Andrea Hinkle                  
     3) Sade Myers                      4) Briana Dingle                  
  2 A  'Kahuku'                                        4:22.2h F      
  3 A  'Kapolei'                                       4:26.3h F      
     1) Carmen-Safotu Lalau             2) Chermayne Yago                 
     3) Gabriella Perez                 4) Hailey Berg                    
  4 A  'Waipahu'                                       4:44.8h F      
  5 A  'Aiea'                                          5:19.0h F      
     1) Jazlin Ching                    2) Jamie Fujino                   
     3) Kamele Manoa                    4) Tiara Navarro                  
  6 A  'Waianae'                                       5:25.6h F      
     1) Janee Lee                       2) Kamaka Gonsalves               
     3) Abcde Paogofie                  4) Jasarae Pelen                  
  7 A  'Farrington'                                    5:27.4h F      
 
 20  Boys   4x400m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Radford'                                       3:37.3h F      
     1) Phillip Hogan                   2) Ikaika Kamaka                  
     3) Krixtofer Hughley               4) Romar Bacosa                   
  2 A  'Waipahu'                                       3:45.6h F      
     1) Derek Andres-Tabora             2) Logan Brown                    
     3) Aaron Cox                       4) Jonathan Galang                
  3 A  'Aiea'                                          3:50.5h F      
     1) Nicholas Hiraoka                2) Cody Kuwahara                  
     3) Phillip Madriaga                4) Collin Honeker                 
  4 A  'Kapolei'                                       3:51.1h F      
     1) Joshua Taylor                   2) Nathan Shirey                  
     3) Malik Lockett                   4) Matthew Deams                  
  5 A  'Nanakuli'                                      3:52.3h F      
     1) Joseph Kaliko                   2) Melvin Ramento                 
     3) Lanson Kawaiea                  4) Cassius Wood                   
  6 A  'Kahuku'                                        3:54.9h F      
  7 A  'Waianae'                                       3:57.2h F      
     1) Jonathan Dinong                 2) Aaron Saragena                 
     3) Dwayne Cabinatan                4) Kanekapila Hussey              
  8 A  'Farrington'                                    3:57.5h F      
 
 21  Girls    Discus
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Ioane, Charlinda           9 Kapolei          116-06.00 F      
  2 Sapatu, Paulina           JR Radford          108-08.00 F      
  3 Ioane, Charlee            11 Kapolei           96-08.00 F      
  4 Nansen, Faa               SO Waianae           94-08.00 F      
  5 Mariko, Monlisa              Farrington        92-04.00 F      
  6 Darlington, Deborah       SR Radford           88-09.00 F      
  7 Masaniai, Catrina            Waipahu           88-06.00 F      
  8 Gishi, Cheyenne            9 Kapolei           85-01.00 F      
  9 Puaa, Nicole                 Waipahu           85-00.00 F      
 10 Tailele, Tara              9 Kahuku            83-09.00 F      
 11 Pogia, Melissa            SO Waianae           83-04.00 F      
 12 Gaea, Alena-Kainoalani       Farrington        83-03.00 F      
 13 Julio, Shanice               Waipahu           82-11.00 F      
 14 Barnes, Brandy               Nanakuli          81-03.00 F      
 15 Lilo, Kyleigh             FR Farrington        80-10.00 F      
 16 Kaio-Scott, Jaelynn        9 Kahuku            80-01.00 F      
 17 Curlee, Ellena            SO Radford           76-08.00 F      
 18 Noga, Joshlyn             11 Kahuku            76-00.00 F      
 19 Atuatasi, Leilani            Waianae           70-08.00 F      
 20 Bourgon, Summer              St. Joseph'sHig   68-06.00 F      
 21 Chan, Kelsey                 Moanalua          66-07.00 F      
 22 Crichton, Hope             V Aiea              63-04.00 F      
 23 Keliikipi, Tasha             Nanakuli          53-04.00 F      
 
 22  Boys    Discus
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Lagafuaina, Lawrence      11 Aiea             156-10.00 F      
  2 Adkisson, Kevin Marshall     Warriors         152-05.00 F      
  3 Tanielu, Leo o            JR Waianae          130-01.00 F      
  4 Sagapolu, Ioane           SO Farrington       123-05.00 F      
  5 Sio, Ilalio               10 Aiea             122-08.00 F      
  6 Pacheco, Jovenn           JR Moanalua         118-03.00 F      
  7 Leong Jr., Eugene            Kapolei          113-05.00 F      
  8 Fiaseu, Tamaomitamitaga   JR Radford          110-06.00 F      
  9 Maugaotega, Aukusitino       Waipahu          110-05.00 F      
 10 Sifagaloa, AJ                Waianae          109-07.00 F      
 11 Langen, Belik                Kahuku           109-00.00 F      
 11 Lono, Haoa                   Waianae          109-00.00 F      
 13 Tito, Tolovae                Kahuku           108-11.00 F      
 14 Lopez, Darius             10 Kapolei          106-07.00 F      
 15 Shearing, Benjamin        SR Radford          106-04.00 F      
 16 Faatoafe, Fale            SO Aiea             104-06.00 F      
 17 Ortiz, Nathan                Waipahu          102-01.00 F      
 18 Baravilala, Tevita        SO Radford           95-04.00 F      
 19 Leong, Kainoa              9 Kapolei           86-01.00 F      
 20 Tuimaunei, Talae             Kahuku            82-00.00 F      
 21 Soriano, Roger               Moanalua          77-06.00 F      
 22 Boyd, Mitchell               Farrington        69-09.00 F      
 23 Rotor, Bryan                 St. Joseph'sHig   68-05.00 F      
 24 Taaga, Filemoni              Waipahu            8-06.00 F      
 25 Liana, Tyler                 Farrington         7-07.00 F      
 
 23  Girls    Shot Put
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Mariko, Monlisa              Farrington        36-10.00 F      
  2 Sagapolu, Fraustina          Farrington        36-05.50 F      
  3 Ioane, Charlinda           9 Kapolei           35-10.75 F      
  4 Noga, Joshlyn             11 Kahuku            35-04.50 F      
  5 Lilo, Kyleigh             FR Farrington        35-01.00 F      
  6 Sapatu, Paulina           JR Radford           32-03.25 F      
  7 Darlington, Deborah       SR Radford           30-04.00 F      
  8 Masaniai, Catrina            Waipahu           29-05.00 F      
  9 Barnes, Brandy               Nanakuli          28-08.50 F      
 10 Bourgon, Summer              St. Joseph'sHig   28-01.00 F      
 11 Navarro, Kacee             9 Kapolei           27-04.00 F      
 12 Tafua, Maila              10 Kahuku            27-02.75 F      
 13 Sapatu, Penina            JR Radford           26-10.75 F      
 14 Vager, Jayzlyn               Waipahu           26-04.75 F      
 15 DeCambra, Jordan             Waianae           25-05.50 F      
 16 Crichton, Hope             V Aiea              25-03.00 F      
 17 Smith, Shay               10 Kapolei           25-02.00 F      
 18 Julio, Shanice               Waipahu           24-10.50 F      
 19 Tailele, Tara              9 Kahuku            24-07.00 F      
 20 Keliikipi, Tasha             Nanakuli          21-02.75 F      
 21 Tyrell, Chantell             Waianae           20-02.00 F      
 22 Tanielu, Martha              Waianae           17-10.50 F      
 
 24  Boys    Shot Put
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Lagafuaina, Lawrence      11 Aiea              52-06.00 F      
  2 Togiailua, Poaesi            Kapolei           47-04.75 F      
  3 Sio, Ilalio               10 Aiea              44-05.50 F      
  4 Ortiz, Nathan                Waipahu           41-08.75 F      
  5 Tili, Tim                    Waianae           41-07.00 F      
  6 Faatoafe, Fale            SO Aiea              40-10.00 F      
  7 Tanielu, Handsome            Waianae           40-00.50 F      
  8 Adkisson, Kevin Marshall     Warriors          37-11.00 F      
  9 Taaga, Filemoni              Waipahu           35-05.50 F      
 10 Carroll, Delano              Waianae           35-04.50 F      
 11 Patton, Kerry             JR Radford           35-00.00 F      
 12 Langen, Belik                Kahuku            34-11.50 F      
 13 Sataraka, Charles            Farrington        34-09.75 F      
 14 Leong, Kainoa              9 Kapolei           34-07.00 F      
 15 Boyd, Michael                Farrington        34-00.50 F      
 16 Faamata, Jarome              Farrington        33-08.00 F      
 17 Seumalo, Vaioa               Radford           33-06.50 F      
 18 Tuimaunei, Talae             Kahuku            32-08.50 F      
 19 Rotor, Bryan                 St. Joseph'sHig   32-07.50 F      
 20 Castro, Jeromy            SO Radford           32-06.00 F      
 21 Silva, Savaiinaea         JR Waipahu           32-03.50 F      
 22 Souza, Owen                9 Kapolei           31-11.75 F      
 23 Preston, Vance               Kahuku            31-02.00 F      
 24 Ochimas, Terrell             Nanakuli          29-08.50 F      
 25 Kainoa, Blake                Nanakuli          25-02.50 F      
 
 25  Girls    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Santiago, Zhane              Kahuku            17-03.00 F      
  2 Cummings, Alyshia            Kahuku            16-10.00 F      
  3 Taulapapa, Kayla           9 Kahuku            16-03.75 F      
  4 Amian, Anjellica          10 Kapolei           15-04.25 F      
  5 Vazquez, Felicia          FR Radford           15-03.50 F      
  6 Schultz, Heather          10 Aiea              15-00.00 F      
  7 Marinas, Jahndy           JR Waianae           14-11.50 F      
  8 Higa, Kavehi                 Kapolei           14-08.75 F      
  9 Au, Kaylee                   Kahuku            14-05.00 F      
 10 Philpot, Rachel           JR Radford           13-10.00 F      
 11 Kaea, Paige               10 Kapolei           13-09.25 F      
 12 Puaa, Nicole                 Waipahu           13-08.75 F      
 13 Page, Sherron             JR Radford           13-07.00 F      
 14 Ypil, Noelle Nicole          Waipahu           13-01.00 F      
 15 Argel, Angie              JR Farrington        12-11.75 F      
 16 Pajas, Mika                  Waipahu           12-03.75 F      
 
 26  Boys    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Taylor, Darren               Warriors          19-08.75 F      
  2 Smith, Scotland           SO Farrington        19-06.00 F      
  3 Mitchell, Jaylen             Waianae           19-01.50 F      
  4 Tagura, Elijah            12 Kapolei           18-11.75 F      
  5 Manufekai, Halaapiapi     SO Waianae           18-09.50 F      
  6 Vea, Punga                   Kahuku            18-07.75 F      
  7 Sanders, Marc             SR Radford           18-04.25 F      
  8 Santiago, Lonnie          10 Kapolei           18-03.50 F      
  9 Silva, Pololu                Kahuku            18-01.50 F      
 10 Madriaga, Phillip         JR Aiea              17-11.75 F      
 11 Ching, Gregory            11 Kapolei           17-11.25 F      
 12 Visitacion, Dale             Farrington        17-04.50 F      
 13 Bacosa, Romar             FR Radford           17-03.25 F      
 14 Solomon, Paul             SO Farrington        17-02.50 F      
 15 Sila, Semo                   Farrington        17-02.25 F      
 16 Gonzaga, Christian           Waipahu           16-11.75 F      
 17 Wily, aofaga                 Kahuku            16-10.50 F      
 18 Mamuad, Walter               Waipahu           16-01.25 F      
 19 Corpuz-Slade, Mason          Waipahu           16-01.00 F      
 20 Brown, Julian             FR Radford           16-00.00 F      
 21 Dela Cruz, Charvin           Aiea              15-09.00 F      
 22 Noga, Alapati             JR Aiea              15-07.25 F      
 23 Kauwalu, Chavez              Waianae           15-06.75 F      
 
 27  Girls    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Santiago, Zhane              Kahuku            37-01.50 F      
  2 Patton, Kaeli             JR Radford           35-08.00 F      
  3 Cummings, Alyshia            Kahuku            33-10.50 F      
  4 Marinas, Jahndy           JR Waianae           32-11.25 F      
  5 Schultz, Heather          10 Aiea              32-03.50 F      
  7 Carter, Diamond            9 Kapolei           31-05.50 F      
  6 Hagi, Kawehi                 Kapolei           31-05.75 F      
  8 Cobbs, Daphne             FR Radford           29-07.25 F      
  9 Evans, Synteria           SR Radford           29-06.75 F      
 10 Misiafa, Vycenthia           Waipahu           29-04.00 F      
 11 Argel, Angie              JR Farrington        29-03.75 F      
 12 Pajas, Mika                  Waipahu           27-11.50 F      
 13 Navarro, Tiara            FR Aiea              25-09.25 F      
 14 Mamuad, Sharee Lei           Waipahu           25-07.25 F      
 14 Ching, Jazlin             FR Aiea              25-07.25 F      
 
 28  Boys    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Manufekai, Halaapiapi     SO Waianae           42-00.00 F      
  2 Vea, Punga                   Kahuku            41-11.75 F      
  3 Tagura, Elijah            12 Kapolei           41-04.75 F      
  4 Zachery, Kiatrell          9 Kapolei           38-05.50 F      
  5 Sanders, Marc             SR Radford           38-05.00 F      
  6 Yabes, Zachary               Kahuku            37-08.75 F      
  7 Ching, Gregory            11 Kapolei           36-06.00 F      
  8 Madriaga, Phillip         JR Aiea              35-04.50 F      
  9 Kim, Sebastian               Waipahu           35-03.00 F      
 10 Taliula, Freddy           JR Aiea              35-00.75 F      
 10 Visitacion, Dale             Farrington        35-00.75 F      
 12 Dela Cruz, Charvin           Aiea              34-07.00 F      
 13 Ma, Eric                  FR Radford           31-11.00 F      
 14 Mamuad, Walter               Waipahu           31-06.50 F      
 15 Florenco, Roy                Waipahu           30-09.50 F      
 16 Watson, Owen              JR Waianae           30-05.00 F      
 
 29  Girls    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Patton, Kaeli             JR Radford            5-00.00 F      
  2 Amian, Anjellica          10 Kapolei            4-06.00 F      
  2 Ishikawa, Sasha            9 Aiea               4-06.00 F      
  2 Mason, Samantha           FR Radford            4-06.00 F      
  5 Carter, Diamond            9 Kapolei            4-04.00 F      
  6 Marinas, Jahndy           JR Waianae            4-02.00 F      
  6 Vazquez, Felicia          FR Radford            4-02.00 F      
  6 McQuown, Nicole           SO Waianae            4-02.00 F      
  9 Jacobs, Krystal              Kapolei            4-00.00 F      
  9 Navarro, Tiara            FR Aiea               4-00.00 F      
  9 Batan, Ana Marie             Waipahu            4-00.00 F      
    Pajas, Mika                  Waipahu                 NH F      
    Kapuaala, Trinita            Waianae                 NH F      
    Misiafa, Vycenthia           Waipahu                 NH F      
 
 30  Boys    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Mitchell, Jaylen             Waianae            5-08.00 F      
  2 Baravilala, Tevita        SO Radford            5-04.00 F      
  3 Vea, Punga                   Kahuku             5-02.00 F      
  3 Kiatrel, Zachery             Kapolei            5-02.00 F      
  3 Silva, Pololu                Kahuku             5-02.00 F      
  6 Manufekai, Halaapiapi     SO Waianae            5-00.00 F      
  6 Seno, Kulakomohana         9 Kapolei            5-00.00 F      
  6 Panui, Bryson                Waianae            5-00.00 F      
  6 Ugalde, Richard              Waipahu            5-00.00 F      
  6 Taliula, Freddy           JR Aiea               5-00.00 F      
  6 Whitley, Carlton          SR Radford            5-00.00 F      
  6 Yabes, Zachary               Kahuku             5-00.00 F      
 13 Noga, Alapati             JR Aiea               4-10.00 F      
 13 Dela Cruz, Charvin           Aiea               4-10.00 F      
 13 Williams, Lance              Farrington         4-10.00 F      
 16 Sanders, Marc             SR Radford            4-08.00 F      
 16 Mendoza, Ryan                Waipahu            4-08.00 F      
 16 Cadiente, Jayvee             Waipahu            4-08.00 F      
    Taumua, Tyler                Farrington              NH F      
    (blank), Herman              Waianae                 NH F      
 
 31  Girls    Pole Vault
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Arao, Jennifer            JR Waianae            8-00.00 F      
  2 Cabigas, Tasia               Waipahu            7-06.00 F      
  2 Grimmett, Kayla           SO Radford            7-06.00 F      
  4 Black, Taylor             FR Radford            7-00.00 F      
  4 Lee, Janee                JR Waianae            7-00.00 F      
  6 Agbayani, Martina            Waipahu            6-06.00 F      
  7 Fiu, Nicole                  Kahuku             6-00.00 F      
  8 Banks, Jahsana               Kahuku             5-00.00 F      
  8 Felicltas, Phil-Joyce        Waipahu            5-00.00 F      
  8 Aponte, Evelynn           JR Radford            5-00.00 F      
 
 32  Boys    Pole Vault
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Kawaiea, Travis              Waianae            9-00.00 F      
  2 Peters, Elliot            SO Waianae            8-00.00 F      
  2 Estabillo, Franco            Waipahu            8-00.00 F      
  2 Tenoso, Kenneth              Waipahu            8-00.00 F      
  5 Andres-Paguirigan, Colin     Waipahu            7-06.00 F      
  5 Spraker, Cody             SO Radford            7-06.00 F      
  5 Sugui, Ikaika             JR Waianae            7-06.00 F      
 
 33  Girls   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Waianae'                                         59.4h P      
  2 A  'Kapolei'                                         59.9h P      
  3 A  'Radford'                                       1:00.6h P      
  4 A  'Waipahu'                                       1:01.8h P      
  5 A  'Farrington'                                    1:05.2h P      
 
 33  Girls   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  6 B  'Waianae'                                       1:06.0h P      
 
 34  Boys   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Radford'                                         49.7h P      
     1) Tamaomitamitaga Fiaseu          2) Kerry Patton                   
     3) Benjamin Shearing               4) Jeromy Castro                  
  2 A  'Kahuku'                                          51.6h P      
  3 A  'Waianae'                                         52.2h P      
  4 A  'Farrington'                                      53.5h P      
  5 A  'Aiea'                                            53.6h P      
  6 A  'Kapolei'                                         53.8h P      
  7 A  'Nanakuli'                                        56.1h P      
  8 A  'Waipahu'                                       1:06.7h P