Licensed to Mililani High School       HY-TEK's Meet Manager 3/29/2010 01:13 AM
                2010 Farrington PresasonTrack Meet - 3/27/2010                 
                          Host: Farrington L -Kalani                           
                      Farrington / Roosevelt High School                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================================
          17.14  AUTO
          18.04  CONS
          19.04  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
Finals
  1 Alexia Blalock            FR Pearl City               18.50 OIA               2 
  2 Adrienne Jean Sylva       SO Pearl City               19.25 JV                1 
  3 Alissa Uyeda              FR Pearl City               20.67 DIV               2 
  4 Diena Peterson            SO Farrington               21.00 DIV               1 
  5 Sara Ng                   FR Pearl City               21.43 DIV               2 
  6 Emily Chang               SO Roosevelt                22.74 DIV               2 
  7 Natalie Melendy           FR Kalani                   24.51 DIV               1 
  8 Chynna Nakasone           FR Moanalua                 32.57                   1 
 
Event 2  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
          17.14  AUTO
          18.04  CONS
          19.04  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Angie Argel               SR Farrington               17.68 CONS              1 
  2 Amanda Kobayashi          SR Kalani                   18.84 OIA               2 
  3 Kristen-Ann Wong          JR Kalani                   19.73 DIV               2 
  4 Corie Kuia                JR Kalani                   21.41 DIV               1 
  5 Cameo Tamala              JR Roosevelt                21.65 DIV               1 
  6 Kirby Eavey               JR Moanalua                 21.71 DIV               1 
 
Event 3  Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================================
          16.04  AUTO
          16.44  CONS
          17.64  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Elias Schuittger          SO Kalani                   19.58 JV                2 
  2 Semo Sila                 SO Farrington               19.65 JV                1 
  3 Kody Sumida               FR Roosevelt                21.69 DIV               1 
  4 Tyler Liana               FR Farrington               22.19 DIV               1 
  5 Travis Tamapua               Farrington               22.91 DIV               2 
  6 Travis Oshiro             FR Roosevelt                23.58                   2 
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
          16.04  AUTO
          16.44  CONS
          17.64  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Tayler Tanaka             JR Moanalua                 16.79 OIA              
  2 Anthony Lockett           JR Moanalua                 16.85 OIA              
  3 Tyler La'amea Martin      JR Moanalua                 19.98 DIV              
  4 Lance Williams            JR Farrington               22.69 DIV              
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          12.94  AUTO
          13.24  CONS
          13.74  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Alexia Blalock            FR Pearl City               13.75 JV                1 
  2 Victoria Prince           SO Kalani                   14.00 JV                1 
  3 Shana Kawakami            SO Roosevelt                14.05 JV                1 
  4 Taiza Kaluhiokalani       FR Roosevelt                14.18 JV                2 
  5 Rachael Hubbard           FR Moanalua                 14.58 DIV               1 
  6 Diena Peterson            SO Farrington               14.62 DIV               2 
  7 Yuna Martin               SO Kalani                   14.67 DIV               2 
  8 Alissa Uyeda              FR Pearl City               14.70 DIV               2 
  9 Chasity Scanlan-Sevao     10 Farrington               15.19 DIV               3 
 10 Kayleigh Conception       SO Pearl City               15.29 DIV               4 
 11 Jaime-Leigh Choy          FR Farrington               15.39 DIV               4 
 12 Tiffany Yamanouchi        10 Pearl City               15.43 DIV               2 
 13 Sara Ng                   FR Pearl City               15.54 DIV               4 
 14 Amy Lau                   SO Kalani                   15.63 DIV               3 
 15 Kaydee Yukawa             SO Roosevelt                15.74 DIV               3 
 16 Kelsey Ralar-Hetrick      SO Farrington               15.94 DIV               3 
 17 Erica Sagisi              10 Farrington               16.13 DIV               1 
 18 Ariel Ko                   9 Moanalua                 16.16 DIV               4 
 19 Jayna Ebisui              SO Pearl City               17.03                   3 
 20 Natalie Melendy           FR Kalani                   17.63                   4 
 
Event 6  Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          12.94  AUTO
          13.24  CONS
          13.74  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Abcde Furata-Harada       JR Roosevelt                13.37 OIA               2 
  2 Sharee Acosta             JR Moanalua                 13.46 OIA               2 
  3 Kara Fukushima            JR Roosevelt                14.04 DIV               2 
  4 Kristin Ho                JR Roosevelt                14.10 DIV               1 
  5 Angie Argel               SR Farrington               14.19 DIV               1 
  6 Hananiah Henry            JR Moanalua                 14.44 DIV               1 
  7 Chante Johnson            JR Moanalua                 15.04 DIV               3 
  8 April Arakaki             JR Roosevelt                15.15 DIV               3 
  9 Rayna Tia                 JR Farrington               15.32 DIV               2 
 10 Rovelyn Hermoso           JR Pearl City               15.74 DIV               1 
 11 Kristel Gabriel           JR Kalani                   16.59                   2 
 12 Misa Kawamoto             JR Roosevelt                17.32                   3 
 13 Makenzie Meikle           JR Kalani                   17.73                   1 
 
Event 7  Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          11.24  AUTO
          11.44  CONS
          11.54  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Drake Oshiro              SO Pearl City               12.30 DIV               3 
  2 Dashawn Harris            SO Pearl City               12.34 DIV               2 
  3 Toma Barrett              SO Farrington               12.37 DIV               3 
  4 DaiCorri Briscoe          FR Pearl City               12.57 DIV               1 
  5 Semo Sila                 SO Farrington               12.80 DIV               4 
  6 Aaron Kamau               SO Farrington               12.91 DIV               2 
  7 Dale Visitacion           SO Farrington               13.05 DIV               1 
  8 Kendo Pilor               SO Roosevelt                13.09 DIV               4 
  9 Leland Mitchell           SO Farrington               13.10 DIV               4 
 10 Jordan Mendiola           FR Pearl City               13.13 DIV               1 
 11 Brandon Wang              FR Kalani                   13.23 DIV               1 
 12 Jonah Wilmeth             SO Kalani                   13.26 DIV               3 
 13 Keanu Fase                SO Roosevelt                13.28 DIV               2 
 14 Ryan Arguelles            SO Pearl City               13.28 DIV               3 
 15 Ryan-Lloyd Nakasone       SO Pearl City               13.32 DIV               4 
 16 Arthur Suati              SO Roosevelt                13.49 DIV               3 
 17 Khahlil Lono              SO Roosevelt                13.61 DIV               3 
 18 Jarinn Settsu             SO Moanalua                 13.68                   1 
 19 Angel Aponte              SO Pearl City               13.70                   2 
 20 Phillip Baldori           FR Moanalua                 13.74                   2 
 21 Joseph Paaluhi            FR Roosevelt                13.75                   4 
 22 Kelsley Ogomori           SO Kalani                   14.13                   2 
 23 Miguel Medina             FR Pearl City               14.44                   4 
 -- Donnevon Ito              SO Roosevelt               X12.79                   1 
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          11.24  AUTO
          11.44  CONS
          11.54  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Essaye Villaver           SR Moanalua                 11.46 OIA               1 
  2 Scotland Smith            JR Farrington               11.58 DIV               1 
  3 Dwayne Iwamoto            JR Roosevelt                11.92 DIV               2 
  4 Tyler Yamanouchi          SR Pearl City               12.02 DIV               3 
  5 Cyrus Coen                JR Pearl City               12.08 DIV               1 
  6 Matthew Blakeley          SR Moanalua                 12.26 DIV               2 
  7 Paul Solomon              JR Farrington               12.28 DIV               2 
  8 Drayson Ito               JR Roosevelt                12.33 DIV               6 
  9 Naumu Gapusan-Young       SR Pearl City               12.33 DIV               2 
 10 Hyunjae Lim               SR Moanalua                 12.36 DIV               3 
 11 Dustin Ambrocio           SR Pearl City               12.37 DIV               5 
 12 Dansen Miller             JR Farrington               12.43 DIV               3 
 13 Alex Nakamoto             SR Pearl City               12.44 DIV               5 
 14 Schyler Lai Shinde        JR Roosevelt                12.58 DIV               2 
 15 Melvin Chan               JR Kalani                   12.63 DIV               1 
 16 Thaddeus Padua            JR Pearl City               12.69 DIV               4 
 17 Johnathan Lee             SR Kalani                   12.81 DIV               6 
 18 Evan Kau                  JR Kalani                   12.82 DIV               5 
 19 Lance Williams            JR Farrington               12.84 DIV               4 
 20 Joshua McShane            JR Roosevelt                12.86 DIV               1 
 21 Brian Lee                 JR Roosevelt                12.92 DIV               4 
 22 Orion Tom                 SR Roosevelt                12.93 DIV               1 
 23 Michael Kualii Moe        JR Roosevelt                12.99 DIV               3 
 24 Kodee Melendy             JR Kalani                   13.00 DIV               2 
 25 Kala'i Kalei              JR Roosevelt                13.01 DIV               4 
 26 Kyle Yamada               JR Kalani                   13.05                   6 
 27 Jared Odo                 JR Roosevelt                13.12                   3 
 28 Matthew Lono-Holani       JR Roosevelt                13.31                   5 
 29 Kevin Anderson            SR Moanalua                 13.43                   4 
 30 Jesse Enos                SR Pearl City               13.63                   6 
 31 Dillon Wang               JR Kalani                   13.97                   4 
 32 Elden Sano                JR Kalani                   14.14                   3 
 
Event 9  Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        5:13.24  AUTO
        5:29.44  CONS
        5:46.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Lindsey Moriyama          SO Kalani                 5:55.13 JV               
  2 Alix Suwa                 FR Pearl City             5:57.33 JV               
  3 Kana Morimoto             FR Roosevelt              6:31.15 DIV              
  4 Jerrisa Ching             FR Moanalua               6:32.80 DIV              
  5 Angela Yeung              SO Roosevelt              6:43.84 DIV              
  6 Kelsea Kim                FR Roosevelt              6:43.95 DIV              
  7 Reiah Tia                 FR Farrington             6:44.29 DIV              
  8 Alyssa Pybus              SO Moanalua               6:59.00 DIV              
  9 Nelanie Sato                 Farrington             7:08.46 DIV              
 10 Aya Bensing               SO Moanalua               7:10.02 DIV              
 11 Erica Sagisi              10 Farrington             8:02.43                  
 12 Rose-Marie Burdett           Farrington             8:11.97                  
 
Event 10  Girls 1500 Meter Run Varsity
================================================================================
        5:13.24  AUTO
        5:29.44  CONS
        5:46.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Linenea Tokushige         JR Kalani                 5:34.13 OIA              
  2 Lauren Watanabe           SR Roosevelt              5:37.56 OIA              
  3 Merrie Oshiro             JR Pearl City             5:48.78 DIV              
  4 Jessica Yukawa            JR Roosevelt              5:51.82 DIV              
  5 Sarah Nagamine            SR Moanalua               6:13.13 DIV              
  6 Lindsey Johnson           JR Moanalua               6:14.32 DIV              
  7 Alanna Genovia            JR Moanalua               7:24.67                  
  8 Rica Mae Ancheta          JR Moanalua               7:33.68                  
 
Event 11  Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        4:24.14  AUTO
        4:30.14  CONS
        4:42.74  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Phillip Newell            SO Moanalua               4:54.62 JV               
  2 Cedric Sarsfield Baring   SO Pearl City             4:58.58 JV               
  3 Cody Miyashiro            SO Pearl City             5:03.21 JV               
  4 Bryson Nakatani           SO Roosevelt              5:14.54 JV               
  5 Jadon Ahue                SO Kalani                 5:14.72 JV               
  6 Reece Teramoto            FR Pearl City             5:16.25 DIV              
  7 Ryan Matsumoto            FR Moanalua               5:16.29 DIV              
  8 Kelsley Ogomori           SO Kalani                 5:20.43 DIV              
  9 Eric Arzaga                  Farrington             5:25.24 DIV              
 10 Casey Torres              SO Roosevelt              5:30.54 DIV              
 11 Jacob Agena               FR Moanalua               5:31.68 DIV              
 12 James Gauer               SR Moanalua               5:32.18 DIV              
 13 Marc Nagai                FR Moanalua               5:38.53 DIV              
 14 Reid Kaneshiro            SO Moanalua               5:52.10 DIV              
 15 Scott Shelton             SO Moanalua               6:08.13                  
 16 Oscar Gomez                  Moanalua               6:18.02                  
 17 Sung Yan Chao             SO Roosevelt              6:38.50                  
 18 Eric Yi                   SO Moanalua               7:42.54                  
 
Event 12  Boys 1500 Meter Run Varsity
================================================================================
        4:24.14  AUTO
        4:30.14  CONS
        4:42.74  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Tyler Shiroma             JR Kalani                 4:47.00 DIV              
  2 Patrick Enriquez          SR Pearl City             4:48.00 DIV              
  3 Jerry Yu                  JR Roosevelt              4:52.70 DIV              
  4 Ryan Higa                 SR Moanalua               4:56.89 DIV              
  5 Jaymes Lonzanida          JR Pearl City             5:06.73 DIV              
  6 Shawn Tahata              SR Kalani                 5:09.83 DIV              
  7 Matthew Reichers          SR Moanalua               5:10.52 DIV              
  8 Anthony Davis             SR Moanalua               5:23.28 DIV              
  9 Sankalpa Marahatta        JR Roosevelt              5:26.03 DIV              
 10 Paul Martin               SR Moanalua               5:51.16                  
 11 Micah Sumida-Lee          JR Roosevelt              5:57.62                  
 12 Tyler Wong                JR Moanalua               6:07.02                  
 13 Anthony Ko                SR Roosevelt              6:17.25                  
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
          52.74  AUTO
          54.94  CONS
          58.24  OIA
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Pearl City High School  'A'                           56.42 OIA              
     3)                                 4) Alexia Blalock FR              
  2 Kalani High School  'A'                               58.25 DIV              
     3)                                 4) Yuna Martin SO                 
  3 Farrington High School  'A'                           60.37 DIV              
     3)                                 4) Nelanie Sato                   
 
Event 14  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
          52.74  AUTO
          54.94  CONS
          58.24  OIA
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Roosevelt High School  'A'                            53.14 CONS             
     3)                                 4) Abcde Furata-Harada JR         
  2 Moanalua High School  'A'                             55.66 OIA              
     3)                                 4) Sharee Acosta JR               
  3 Kalani High School  'A'                               57.08 OIA              
     3)                                 4) AiXiu Cooney SR                
 
Event 15  Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
          45.14  AUTO
          45.94  CONS
          47.24  OIA
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Pearl City High School  'A'                           48.18 JV               
     3)                                 4) DaiCorri Briscoe FR            
  2 Farrington High School  'A'                           48.45 JV               
     3)                                 4) Toma Barrett SO                
  3 Farrington High School  'B'                           50.88 JV               
     3)                                 4) Leland Mitchell SO             
  4 Kalani High School  'A'                               55.38 JV               
     3)                                 4) Brandon Wang FR                
 
Event 16  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
          45.14  AUTO
          45.94  CONS
          47.24  OIA
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Farrington High School  'A'                           46.71 OIA              
  2 Moanalua High School  'A'                             48.39 DIV              
  3 Kalani High School  'A'                               49.30 DIV              
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          62.74  AUTO
          63.84  CONS
          68.84  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Martika Evans                Moanalua                 66.55 OIA               1 
  2 Rachael Hubbard           FR Moanalua                 71.95 DIV               2 
  3 Kylie Yamamoto            FR Roosevelt                73.48 DIV               1 
  4 Kristen Mikami            SO Kalani                   74.23 DIV               2 
  5 Brynn Yorita              FR Kalani                   74.40 DIV               1 
  6 Johnette Baricuatro       FR Pearl City               74.78 DIV               2 
  7 Kelsey Ralar-Hetrick      SO Farrington             1:21.14 DIV               3 
  8 Jarica Ibana                 Farrington             1:22.43                   1 
  9 Reiah Tia                 FR Farrington             1:23.23                   2 
 10 Katelyn Wakuzawa          SO Moanalua               1:23.42                   3 
 11 Jayna Ebisui              SO Pearl City             1:26.92                   3 
 
Event 18  Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          62.74  AUTO
          63.84  CONS
          68.84  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Laura Kam                 JR Kalani                   65.33 OIA               1 
  2 Laura Essenberg           JR Moanalua                 69.81 DIV               1 
  3 Sophie Curatilo           JR Moanalua                 69.98 DIV               2 
  4 Hananiah Henry            JR Moanalua                 73.10 DIV               1 
  5 Chante Johnson            JR Moanalua                 76.34 DIV               1 
  6 Melanie Camat             JR Moanalua                 77.58 DIV               2 
  7 Sharee Acosta             JR Moanalua                 78.39 DIV               2 
  8 Mariah Torres             SR Moanalua                 78.86                   2 
 
Event 19  Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          52.14  AUTO
          53.14  CONS
          55.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Casey Ryan                SO Pearl City               58.53 JV                3 
  2 Leland Mitchell           SO Farrington               58.80 DIV               1 
  3 Justyn Dela Cruz          FR Pearl City               59.04 DIV               1 
  4 Anthony Luong             SO Moanalua                 59.20 DIV               1 
  5 George Bailey                Farrington               59.31 DIV               4 
  6 Aaron Kamau               SO Farrington               59.44 DIV               2 
  7 Gerald Yutob              SO Farrington               59.51 DIV               3 
  8 Drake Oshiro              SO Pearl City               60.20 DIV               4 
  9 Brandon Wang              FR Kalani                   60.79 DIV               3 
 10 Yuma Hostrop              SO Moanalua                 62.92 DIV               4 
 11 Amiel Ko                     Moanalua                 63.05 DIV               4 
 12 Ryan-Lloyd Nakasone       SO Pearl City               63.34 DIV               2 
 13 Miguel Medina             FR Pearl City               63.83 DIV               3 
 14 Eric Arzaga                  Farrington               64.13 DIV               2 
 15 Kelsley Ogomori           SO Kalani                   65.47 DIV               1 
 16 Terrence Yim              FR Roosevelt                66.52                   1 
 17 Cameron Lebato            FR Moanalua                 66.58                   2 
 18 Bryce Au                  FR Moanalua                 68.29                   3 
 19 Dylan Melendy             FR Kalani                   68.46                   2 
 20 Jake Levy                 FR Moanalua                 69.43                   4 
 
Event 20  Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          52.14  AUTO
          53.14  CONS
          55.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Essaye Villaver           SR Moanalua                 52.58 CONS              3 
  2 Naumu Gapusan-Young       SR Pearl City               54.20 OIA               1 
  3 Tyler Yamanouchi          SR Pearl City               55.73 DIV               3 
  4 Trenton Montgomery        SO Moanalua                 55.93 DIV               2 
  5 Cozia Chapman             JR Roosevelt                57.17 DIV               1 
  6 Keenan Ragragola          SR Moanalua                 57.17 DIV               1 
  7 Hyunjae Lim               SR Moanalua                 57.76 DIV               3 
  8 Kodee Melendy             JR Kalani                   58.56 DIV               1 
  9 Devin Sakamaki            JR Kalani                   59.53 DIV               2 
 10 Blake Johnson             SR Moanalua                 61.04 DIV               3 
 11 Tyler La'amea Martin      JR Moanalua                 61.51 DIV               2 
 12 Kendall Rucker            SR Moanalua                 61.86 DIV               1 
 13 Jesse Enos                SR Pearl City               63.70 DIV               2 
 14 Dillon Wang               JR Kalani                   68.33                   2 
 
Event 21  Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================================
          49.44  AUTO
          52.34  CONS
          56.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Adrienne Jean Sylva       SO Pearl City               57.75 JV                1 
  2 Alexia Blalock            FR Pearl City               57.87 JV                2 
  3 Alissa Uyeda              FR Pearl City               60.87 JV                2 
  4 Sara Ng                   FR Pearl City               62.75 DIV               2 
  5 Emily Chang               SO Roosevelt                63.90 DIV               1 
  6 Chynna Nakasone           FR Moanalua                 65.88 DIV               1 
  7 Jarica Ibana                 Farrington               65.98 DIV               2 
  8 Reiah Tia                 FR Farrington               68.44                   1 
 
Event 22  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
          49.44  AUTO
          52.34  CONS
          56.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Amanda Kobayashi          SR Kalani                   54.23 OIA              
  2 Angie Argel               SR Farrington               54.27 OIA              
  3 Corie Kuia                JR Kalani                   59.29 DIV              
  4 Cameo Tamala              JR Roosevelt                60.70 DIV              
  5 Jessica Li                JR Roosevelt                72.16                  
 
Event 23  Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================================
          42.04  AUTO
          42.94  CONS
          44.14  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Semo Sila                 SO Farrington               46.68 JV                1 
  2 Elias Schuittger          SO Kalani                   48.31 JV                1 
  3 Toma Barrett              SO Farrington               48.45 JV                1 
  4 Angel Aponte              SO Pearl City               50.66 JV                1 
  5 Kody Sumida               FR Roosevelt                50.94 JV                1 
  6 Travis Oshiro             FR Roosevelt                53.55 DIV               2 
  7 Travis Tamapua               Farrington               55.65 DIV               2 
  8 Kaluna Kamakawiwoole      FR Roosevelt                56.01 DIV               2 
  9 Tyler Liana               FR Farrington               56.94 DIV               2 
 
Event 24  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
          42.04  AUTO
          42.94  CONS
          44.14  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Tayler Tanaka             JR Moanalua                 42.45 CONS             
  2 Dustin Ambrocio           SR Pearl City               45.51 DIV              
  3 Tyler La'amea Martin      JR Moanalua                 52.49                  
  4 Justin Vele               FR Farrington               55.31                  
  5 Tyler Wong                JR Moanalua                 60.22                  
 
Event 25  Girls 800 Meter Run Junior Varsity
===================================================================================
        2:30.14  AUTO
        2:34.34  CONS
        2:48.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Isabelle Delgado          FR Moanalua               2:38.36 OIA               1 
  2 Martika Evans                Moanalua               2:53.99 JV                1 
  3 Brynn Yorita              FR Kalani                 2:56.23 JV                1 
  4 Tamako Delfino            FR Roosevelt              2:57.03 DIV               2 
  5 Jerrisa Ching             FR Moanalua               2:59.41 DIV               2 
  6 Alix Suwa                 FR Pearl City             3:00.66 DIV               1 
  7 Kelsea Kim                FR Roosevelt              3:21.26 DIV               2 
  8 Angela Yeung              SO Roosevelt              3:28.22 DIV               1 
  9 Diena Peterson            SO Farrington             3:34.81                   2 
 10 Alyssa Pybus              SO Moanalua               3:37.85                   2 
 11 Aya Bensing               SO Moanalua               3:42.91                   2 
 -- Jacquelyn Kamai           SO Farrington                 DNF                   1 
 
Event 26  Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================================
        2:30.14  AUTO
        2:34.34  CONS
        2:48.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Sophie Curatilo           JR Moanalua               2:46.41 OIA              
  2 Kelcie Namba              SR Roosevelt              2:49.08 DIV              
  3 Jessica Yukawa            JR Roosevelt              2:49.16 DIV              
  4 Lauren Watanabe           SR Roosevelt              2:49.17 DIV              
  5 Merrie Oshiro             JR Pearl City             2:50.79 DIV              
  6 Amanda Kobayashi          SR Kalani                 3:01.40 DIV              
  7 Lindsey Johnson           JR Moanalua               3:03.38 DIV              
  8 Rayna Tia                 JR Farrington             3:03.58 DIV              
  9 Melanie Camat             JR Moanalua               3:31.17                  
 10 Alanna Genovia            JR Moanalua               3:47.94                  
 
Event 27  Boys 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        2:04.54  AUTO
        2:06.24  CONS
        2:13.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Cody Miyashiro            SO Pearl City             2:12.50 OIA              
  2 Phillip Newell            SO Moanalua               2:23.48 JV               
  3 Tyler Yamamoto            SO Pearl City             2:23.97 JV               
  4 Anthony Luong             SO Moanalua               2:27.32 DIV              
  5 Reece Teramoto            FR Pearl City             2:32.02 DIV              
  6 Eric Arzaga                  Farrington             2:37.27 DIV              
  7 Dylan Melendy             FR Kalani                 2:39.89 DIV              
  8 Wyatt Bolton              SO Roosevelt              2:42.60 DIV              
  9 Marc Nagai                FR Moanalua               2:46.27                  
 10 Peter Tanaka              SO Pearl City             2:47.41                  
 
Event 28  Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================================
        2:04.54  AUTO
        2:06.24  CONS
        2:13.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Brent Ching               SR Roosevelt              2:14.45 DIV              
  2 Trenton Montgomery        SO Moanalua               2:14.76 DIV              
  3 Bryson Higa               SR Roosevelt              2:16.39 DIV              
  4 Brent Shigano             JR Roosevelt              2:19.47 DIV              
  5 Jaymes Lonzanida          JR Pearl City             2:20.43 DIV              
  6 Patrick Enriquez          SR Pearl City             2:20.88 DIV              
  7 Torey Oishi               JR Roosevelt              2:22.45 DIV              
  8 Thaddeus Padua            JR Pearl City             2:22.52 DIV              
  9 Shawn Tahata              SR Kalani                 2:23.34 DIV              
 10 Gavin Taketa              JR Kalani                 2:24.17 DIV              
 11 Jeremy Fermin             SR Pearl City             2:25.36 DIV              
 12 Sankalpa Marahatta        JR Roosevelt              2:26.74 DIV              
 13 Blake Johnson             SR Moanalua               2:27.71 DIV              
 14 Zach Tagaca               JR Roosevelt              2:28.61 DIV              
 15 Ryan Higa                 SR Moanalua               2:29.63 DIV              
 16 Keoni Williams            JR Roosevelt              2:30.63                  
 17 Tyler Kila                SR Roosevelt              2:34.67                  
 18 Anthony Davis             SR Moanalua               2:39.05                  
 19 Paul Martin               SR Moanalua               2:51.47                  
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          26.84  AUTO
          27.54  CONS
          29.44  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Victoria Prince           SO Kalani                   29.16 OIA               1 
  2 Shana Kawakami            SO Roosevelt                29.92 DIV               2 
  3 Yuna Martin               SO Kalani                   30.03 DIV               2 
  4 Taiza Kaluhiokalani       FR Roosevelt                31.68 DIV               1 
  5 Kayleigh Conception       SO Pearl City               31.87 DIV               2 
  6 Kelsey Ralar-Hetrick      SO Farrington               32.71 DIV               2 
  7 Amy Lau                   SO Kalani                   33.02 DIV               2 
  8 Kaydee Yukawa             SO Roosevelt                33.17 DIV               1 
  9 Reiah Tia                 FR Farrington               35.88                   1 
 10 Jayna Ebisui              SO Pearl City               36.87                   1 
 
Event 30  Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          26.84  AUTO
          27.54  CONS
          29.44  OIA
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Sharee Acosta             JR Moanalua                 28.21 OIA               2 
  2 Hananiah Henry            JR Moanalua                 29.95 DIV               1 
  3 Laura Kam                 JR Kalani                   30.15 DIV               2 
  4 Kara Fukushima            JR Roosevelt                30.20 DIV               1 
  5 Rayna Tia                 JR Farrington               31.67 DIV               1 
  6 Chante Johnson            JR Moanalua                 32.28 DIV               2 
  7 Rovelyn Hermoso           JR Pearl City               32.47 DIV               1 
  8 Kristel Gabriel           JR Kalani                   36.35                   1 
 
Event 31  Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
          23.04  AUTO
          24.24  OIA
          24.54  CONS
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 DaiCorri Briscoe          FR Pearl City               24.18 OIA               3 
  2 Keanu Fase                SO Roosevelt                25.01 DIV               2 
  3 Toma Barrett              SO Farrington               25.08 DIV               2 
  4 Jarinn Settsu             SO Moanalua                 25.12 DIV               3 
  5 Chayse Tagalog            SO Pearl City               25.49 DIV               1 
  6 Ryan-Lloyd Nakasone       SO Pearl City               25.66 DIV               3 
  7 Drake Oshiro              SO Pearl City               26.92 DIV               3 
  8 Semo Sila                 SO Farrington               26.96 DIV               1 
  9 Yuma Hostrop              SO Moanalua                 27.02 DIV               2 
 10 Jonah Wilmeth             SO Kalani                   27.15 DIV               1 
 11 Arthur Suati              SO Roosevelt                27.20 DIV               3 
 12 Kody Sumida               FR Roosevelt                27.63 DIV               1 
 13 Dashawn Harris            SO Pearl City               27.95 DIV               2 
 14 Jordan Mendiola           FR Pearl City               27.97 DIV               1 
 15 Joseph Paaluhi            FR Roosevelt                28.31                   2 
 16 Phillip Baldori           FR Moanalua                 29.12                   2 
 17 Scott Shelton             SO Moanalua                 32.12                   1 
 
Event 32  Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
          23.04  AUTO
          24.24  OIA
          24.54  CONS
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Essaye Villaver           SR Moanalua                 22.73 AUTO              1 
  2 Scotland Smith            JR Farrington               23.50 OIA               1 
  3 Agaese Tago               JR Roosevelt                24.18 OIA               3 
  4 Dwayne Iwamoto            JR Roosevelt                24.57 DIV               1 
  5 Paul Solomon              JR Farrington               24.70 DIV               2 
  6 Matthew Blakeley          SR Moanalua                 24.73 DIV               2 
  7 Hyunjae Lim               SR Moanalua                 25.12 DIV               3 
  8 Cyrus Coen                JR Pearl City               25.29 DIV               1 
  9 Schyler Lai Shinde        JR Roosevelt                25.65 DIV               3 
 10 Brian Lee                 JR Roosevelt                25.93 DIV               4 
 11 Kodee Melendy             JR Kalani                   25.99 DIV               1 
 12 Orion Tom                 SR Roosevelt                26.06 DIV               2 
 13 Kala'i Kalei              JR Roosevelt                26.40 DIV               4 
 14 Justin Vele               FR Farrington               26.92 DIV               3 
 15 Keenan Ragragola          SR Moanalua                 27.00 DIV               4 
 16 Lance Williams            JR Farrington               27.08                   2 
 17 Jared Odo                 JR Roosevelt                27.11                   2 
 18 Kendall Rucker            SR Moanalua                 27.20                   3 
 19 Richard Baez              JR Moanalua                 27.55                   1 
 20 Kevin Anderson            SR Moanalua                 28.66                   4 
 21 Jesse Enos                SR Pearl City               28.75                   2 
 
Event 33  Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
       11:49.84  AUTO
       12:16.84  CONS
       13:12.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kana Morimoto             FR Roosevelt             14:19.47 DIV              
  2 Alyssa Pybus              SO Moanalua              14:50.30 DIV              
 
Event 34  Girls 3000 Meter Run Varsity
================================================================================
       11:49.84  AUTO
       12:16.84  CONS
       13:12.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Sophie Curatilo           JR Moanalua              11:59.69 CONS             
  2 Lauren Watanabe           SR Roosevelt             12:00.90 CONS             
  3 Jessica Yukawa            JR Roosevelt             12:32.97 OIA              
  4 Lindsey Johnson           JR Moanalua              13:26.22 DIV              
  5 Joan Lee                  JR Roosevelt             14:53.84 DIV              
  6 Alanna Genovia            JR Moanalua              15:35.31 DIV              
  7 Rica Mae Ancheta          JR Moanalua              16:13.42                  
 
Event 35  Boys 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        9:42.24  AUTO
       10:02.24  CONS
       10:40.04  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Casey Ryan                SO Pearl City            10:44.57 JV               
  2 Ryan Matsumoto            FR Moanalua              10:47.66 JV               
  3 Tyler Yamamoto            SO Pearl City            11:39.62 DIV              
  4 Bryson Nakatani           SO Roosevelt             11:41.99 DIV              
  5 Jacob Agena               FR Moanalua              11:43.30 DIV              
  6 Casey Torres              SO Roosevelt             12:05.94 DIV              
  7 James Gauer               SR Moanalua              12:07.10 DIV              
  8 Bryce Au                  FR Moanalua              13:19.83                  
  9 Sung Yan Chao             SO Roosevelt             14:57.48                  
 10 Eric Yi                   SO Moanalua              15:32.98                  
 
Event 36  Boys 3000 Meter Run Varsity
================================================================================
        9:42.24  AUTO
       10:02.24  CONS
       10:40.04  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Gavin Taketa              JR Kalani                10:24.87 OIA              
  2 Kai Yoshioka              SR Roosevelt             10:32.32 OIA              
  3 Jerry Yu                  JR Roosevelt             10:35.73 OIA              
  4 Keoni Williams            JR Roosevelt             11:29.88 DIV              
  5 Micah Sumida-Lee          JR Roosevelt             12:46.13                  
  6 Paul Martin               SR Moanalua              12:47.00                  
  7 Tyler Wong                JR Moanalua              13:08.35                  
  8 Anthony Ko                SR Roosevelt             13:09.66                  
 
Event 37  Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
        4:21.44  AUTO
        4:29.84  CONS
        4:48.24  OIA
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Pearl City High School  'A'                         5:03.37 JV               
  2 Farrington High School  'A'                         5:04.00 JV               
  3 Roosevelt High School  'A'                          5:14.59 DIV              
 
Event 38  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
        4:21.44  AUTO
        4:29.84  CONS
        4:48.24  OIA
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Moanalua High School  'A'                           4:31.60 OIA              
  2 Kalani High School  'A'                             4:36.62 OIA              
  3 Roosevelt High School  'A'                          4:38.07 OIA              
 
Event 39  Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
        3:34.64  AUTO
        3:43.24  CONS
        3:45.24  OIA
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Pearl City High School  'A'                         4:00.15 JV               
  2 Farrington High School  'A'                         4:01.53 JV               
  3 Moanalua High School  'A'                           4:13.81 DIV              
  4 Kalani High School  'A'                             4:20.21 DIV              
  5 Roosevelt High School  'A'                          4:21.75 DIV              
 
Event 40  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
        3:34.64  AUTO
        3:43.24  CONS
        3:45.24  OIA
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Pearl City High School  'A'                         3:36.78 CONS             
  2 Moanalua High School  'A'                           3:41.90 CONS             
  3 Roosevelt High School  'A'                          3:42.36 CONS             
 
Event 41  Girls High Jump Junior Varsity
================================================================================
        4-10.00  AUTO
        4-08.00  CONS
        4-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Isabelle Delgado          FR Moanalua               4-08.00 CONS             
  2 Martika Evans                Moanalua               4-04.00 JV               
  3 Katelyn Wakuzawa          SO Moanalua               4-00.00 JV               
 -- Nicole Matsunami          SO Moanalua                    NH                  
 -- Kaydee Yukawa             SO Roosevelt                   NH                  
 
Event 42  Girls High Jump Varsity
================================================================================
        4-10.00  AUTO
        4-08.00  CONS
        4-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Laura Essenberg           JR Moanalua               4-06.00 OIA              
  2 Megan Oshiro              JR Moanalua               4-04.00 DIV              
  3 Cameo Tamala              JR Roosevelt              4-02.00 DIV              
  3 Kirby Eavey               JR Moanalua               4-02.00 DIV              
 -- Kaisha Chu                SO Moanalua                    NH                  
 
Event 43  Boys High Jump Junior Varsity
================================================================================
        6-00.00  AUTO
        5-10.00  CONS
        5-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jordan Mendiola           FR Pearl City             5-02.00 JV               
  1 Ryan Arguelles            SO Pearl City             5-02.00 JV               
  3 Kendo Pilor               SO Roosevelt              5-00.00 JV               
  4 Elias Schuittger          SO Kalani                 4-08.00 DIV              
  4 Chevy Coelho              SO Roosevelt              4-08.00 DIV              
 -- Thomas Cheong             FR Moanalua                    NH                  
 -- Tyler Liana               FR Farrington                  NH                  
 -- Cameron Lebato            FR Moanalua                    NH                  
 -- Amiel Ko                     Moanalua                    NH                  
 -- Wyatt Bolton              SO Roosevelt                   NH                  
 -- Arthur Suati              SO Roosevelt                   NH                  
 -- Travis Tamapua               Farrington                  NH                  
 -- Shea Namiki               SO Roosevelt                   NH                  
 
Event 44  Boys High Jump Varsity
================================================================================
        6-00.00  AUTO
        5-10.00  CONS
        5-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kaipo Pale                JR Roosevelt              6-00.00 AUTO             
  2 Cozia Chapman             JR Roosevelt              5-08.00 OIA              
  3 Ryand-Michael Cardona     SR Pearl City             5-04.00 DIV              
  3 Christian Aragosa         JR Pearl City             5-04.00 DIV              
  5 Lance Williams            JR Farrington             5-00.00 DIV              
  5 Kendall Rucker            SR Moanalua               5-00.00 DIV              
  7 Richard Baez              JR Moanalua               4-08.00                  
 -- Matthew Reichers          SR Moanalua                    NH                  
 -- Justin Vele               FR Farrington                  NH                  
 
Event 46  Girls Pole Vault Varsity
================================================================================
        9-00.00  AUTO
        8-00.00  CONS
        6-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kelcie Namba              SR Roosevelt              7-00.00 OIA              
  1 April Arakaki             JR Roosevelt              7-00.00 OIA              
  3 Misa Kawamoto             JR Roosevelt              5-06.00                  
  3 Jessica Li                JR Roosevelt              5-06.00                  
 -- Krista-Ann Lee            JR Roosevelt                   NH                  
 
Event 48  Boys Pole Vault Varsity
================================================================================
       12-06.00  AUTO
       12-00.00  CONS
        9-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Chaney Kohashi            SR Roosevelt              9-06.00 OIA              
  2 Keoni Williams            JR Roosevelt              9-00.00 DIV              
  3 Pono Heen                 JR Roosevelt              8-06.00 DIV              
  4 Zach Tagaca               JR Roosevelt              7-06.00                  
  5 TJ Sylva                  JR Roosevelt              7-00.00                  
 
Event 49  Girls Long Jump Junior Varsity
================================================================================
       15-11.75  AUTO
       15-04.50  CONS
       14-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Taiza Kaluhiokalani       FR Roosevelt             14-01.25 JV               
  2 Victoria Prince           SO Kalani                14-00.25 JV               
  3 Yuna Martin               SO Kalani                13-07.50 JV               
  4 Diena Peterson            SO Farrington            13-02.75 JV               
  5 Danielle Aragon           SO Moanalua              11-06.00                  
  6 Ashley Savusa             10 Farrington            11-05.00                  
  7 Nicole Matsunami          SO Moanalua              11-03.50                  
  8 Amy Lau                   SO Kalani                10-06.50                  
 
Event 50  Girls Long Jump Varsity
================================================================================
       15-11.75  AUTO
       15-04.50  CONS
       14-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Abcde Furata-Harada       JR Roosevelt             14-02.00 DIV              
  2 AiXiu Cooney              SR Kalani                13-06.25 DIV              
  3 Cameo Tamala              JR Roosevelt             13-02.75 DIV              
  4 Angie Argel               SR Farrington            13-01.00 DIV              
  5 Corie Kuia                JR Kalani                12-02.00                  
  6 Kasey Rieta               JR Moanalua              11-11.25                  
  7 Benita Incillio           JR Pearl City            11-09.00                  
 -- Rovelyn Hermoso           JR Pearl City                FOUL                  
 
Event 51  Boys Long Jump Junior Varsity
================================================================================
       20-10.25  AUTO
       20-06.25  CONS
       19-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Ryan Arguelles            SO Pearl City            18-07.50 JV               
  2 David Laronal             FR Pearl City            17-00.50 DIV              
  3 Jordan Mendiola           FR Pearl City            17-00.25 DIV              
  4 DaiCorri Briscoe          FR Pearl City            16-09.75 DIV              
  5 Brandon Wang              FR Kalani                15-11.25 DIV              
  6 Semo Sila                 SO Farrington            15-09.75 DIV              
  7 Titus Solmerin            FR Pearl City            15-07.50 DIV              
  8 Melvin Schmidt, IV        FR Pearl City            15-05.00 DIV              
  9 Jarinn Settsu             SO Moanalua              15-04.50 DIV              
 10 Dale Visitacion           SO Farrington            14-04.25                  
 -- Justyn Dela Cruz          FR Pearl City                FOUL                  
 
Event 52  Boys Long Jump Varsity
================================================================================
       20-10.25  AUTO
       20-06.25  CONS
       19-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Essaye Villaver           SR Moanalua              20-03.25 OIA              
  2 Agaese Tago               JR Roosevelt             19-04.50 DIV              
  3 Matthew Blakeley          SR Moanalua              19-03.00 DIV              
  4 Christian Aragosa         JR Pearl City            18-09.50 DIV              
  5 Cozia Chapman             JR Roosevelt             18-07.50 DIV              
  6 Ryand-Michael Cardona     SR Pearl City            18-06.50 DIV              
  7 Scotland Smith            JR Farrington            18-05.50 DIV              
  8 Paul Solomon              JR Farrington            17-11.50 DIV              
  9 Pono Heen                 JR Roosevelt             17-03.75 DIV              
 10 Kevin Anderson            SR Moanalua              16-01.50 DIV              
 11 Justin Vele               FR Farrington            15-03.25                  
 12 Dillon Wang               JR Kalani                12-11.00                  
 -- Anthony Lockett           JR Moanalua                  FOUL                  
 -- Shaine Empron             JR Pearl City                FOUL                  
 
Event 53  Girls Triple Jump Junior Varsity
================================================================================
       33-08.00  AUTO
       32-00.00  CONS
       30-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Isabelle Delgado          FR Moanalua              31-05.50 OIA              
  2 Taiza Kaluhiokalani       FR Roosevelt             29-09.25 JV               
  3 Katelyn Wakuzawa          SO Moanalua              28-04.50 JV               
  4 Chasity Scanlan-Sevao     10 Farrington            28-03.25 JV               
  5 Nicole Matsunami          SO Moanalua              25-00.00 DIV              
 
Event 54  Girls Triple Jump Varsity
================================================================================
       33-08.00  AUTO
       32-00.00  CONS
       30-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Abcde Furata-Harada       JR Roosevelt             31-01.75 OIA              
  2 Angie Argel               SR Farrington            29-07.00 DIV              
  3 AiXiu Cooney              SR Kalani                28-06.00 DIV              
  4 Kasey Rieta               JR Moanalua              25-07.25                  
  5 Corie Kuia                JR Kalani                25-04.75                  
 -- Laura Essenberg           JR Moanalua                  FOUL                  
 
Event 55  Boys Triple Jump Junior Varsity
================================================================================
       42-02.25  AUTO
       40-10.50  CONS
       39-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Thomas Cheong             FR Moanalua              37-04.50 JV               
  2 David Laronal             FR Pearl City            36-07.50 JV               
  3 DaiCorri Briscoe          FR Pearl City            35-11.00 JV               
  4 Dale Visitacion           SO Farrington            34-09.00 DIV              
  5 Jordan Mendiola           FR Pearl City            34-01.50 DIV              
  6 Justyn Dela Cruz          FR Pearl City            31-05.00 DIV              
  7 Titus Solmerin            FR Pearl City            30-08.75 DIV              
 -- Miguel Medina             FR Pearl City                FOUL                  
 -- Ryan Arguelles            SO Pearl City                FOUL                  
 -- Melvin Schmidt, IV        FR Pearl City                FOUL                  
 
Event 56  Boys Triple Jump Varsity
================================================================================
       42-02.25  AUTO
       40-10.50  CONS
       39-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Essaye Villaver           SR Moanalua              42-02.25 AUTO             
  2 Ryand-Michael Cardona     SR Pearl City            41-10.25 CONS             
  3 Christian Aragosa         JR Pearl City            39-04.25 OIA              
  4 Matthew Blakeley          SR Moanalua              39-03.50 OIA              
  5 Pono Heen                 JR Roosevelt             36-09.75 DIV              
  6 Brian Lee                 JR Roosevelt             34-09.25 DIV              
  7 Shaine Empron             JR Pearl City            33-09.25 DIV              
  8 Richard Baez              JR Moanalua              29-03.25                  
 
Event 57  Girls Discus Throw Junior Varsity
================================================================================
         112-05  AUTO
          99-07  CONS
          95-00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kyleigh Lilo              SO Farrington            84-10.50 JV               
      84-10.50  84-02  81-08.50           
  2 Alena-Kainoalani Gaea     SO Farrington            84-10.00 JV               
      66-00  FOUL  84-10           
  3 Leilani Mageo-Pacheco     SO Farrington            84-06.00 JV               
      FOUL  FOUL  84-06           
  4 Ashley Savusa             10 Farrington            78-07.00 JV               
      78-07  FOUL  76-08           
  5 Emilia Iopu                  Farrington            69-10.00 DIV              
      62-08.25  FOUL  69-10           
  6 Kaydee Yukawa             SO Roosevelt             58-10.00 DIV              
      57-06  FOUL  56-01.75  58-10       
  7 Kamalani Medeiros         SO Farrington            57-11.50 DIV              
      56-08  57-11.50  FOUL  56-09       
  8 Koleti Siliga             JV Farrington            57-11.00 DIV              
      57-11  FOUL  FOUL  FOUL       
  9 Lyndsey Tamai                Roosevelt             42-03.00                  
      41-02  39-00.75  42-03           
 
Event 58  Girls Discus Throw Varsity
================================================================================
         112-05  AUTO
          99-07  CONS
          95-00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Janelle Nance                Farrington            81-11.00 DIV              
      65-07.50  FOUL  64-04.50  81-11       
  2 Monlisa Mariko               Farrington            81-00.50 DIV              
      81-00.50  66-06.50  79-00.75           
 
Event 59  Boys Discus Throw Junior Varsity
================================================================================
         143-09  AUTO
         134-10  CONS
         123-00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jarome Faamata            SO Farrington           100-03.00 JV               
      100-03  FOUL  FOUL           
  2 Charles Sataraka          SR Farrington            86-08.00 DIV              
      FOUL  FOUL  74-08.75  86-08       
  3 Mitchell Boyd             FR Farrington            86-07.25 DIV              
      81-10  FOUL  78-10  86-07.25       
  4 Michael Boyd              FR Farrington            86-03.00 DIV              
      86-03  FOUL  75-03.75  84-10       
  5 Chevy Coelho              SO Roosevelt             76-09.50                  
      76-09.50  75-00.50  75-10           
  6 Troy Anderson             SO Roosevelt             74-00.75                  
      68-07.50  74-00.75  FOUL           
  7 Austen Koki               FR Roosevelt             72-03.00                  
      FOUL  65-00.50  72-03           
  8 Jonah Felipe              SO Roosevelt             71-00.00                  
      70-04  71-00  63-04           
  9 Tyler Liana               FR Farrington            69-08.50                  
      66-04.50  69-08.50  FOUL           
 10 Khahlil Lono              SO Roosevelt             66-08.75                  
      66-08.75  61-00.50  FOUL           
 
Event 60  Boys Discus Throw Varsity
================================================================================
         143-09  AUTO
         134-10  CONS
         123-00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Ioane Sagapolu            JR Farrington           111-11.00 DIV              
      111-11  109-04  109-09           
  2 Asten Koki                JR Roosevelt            105-02.00 DIV              
      FOUL  85-04  105-02           
  3 Mata Peapealalo           SR Roosevelt            102-08.50 DIV              
      99-02  102-08.50  FOUL            
  4 Lance Williams            JR Farrington            96-03.50 DIV              
      96-03.50  FOUL  89-03           
  5 Zach Mau                  JR Roosevelt             93-04.00 DIV              
      74-09  FOUL  93-04           
  6 Bryson Fanene                Farrington            88-03.50                  
      88-03.50  FOUL  FOUL            
  7 Garion Park               JR Roosevelt             74-08.00                  
      64-04.50  74-08  FOUL            
  8 Chase Bargamento          JR Roosevelt             70-00.00                  
      60-01.50  FOUL  70-00           
  9 Jeremy Okada              JR Roosevelt             68-08.25                  
      68-00  68-08.25  63-10.25           
 
Event 61  Girls Shot Put Junior Varsity
================================================================================
       33-09.25  AUTO
       31-07.50  CONS
       30-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Koleti Siliga             JV Farrington            31-07.00 OIA              
  2 Kyleigh Lilo              SO Farrington            30-11.25 OIA              
  3 Nauvoo Tasi Faualo           Farrington            27-08.00 JV               
  4 Leilani Mageo-Pacheco     SO Farrington            27-01.50 JV               
  5 Alena-Kainoalani Gaea     SO Farrington            25-02.50 DIV              
  6 Kamalani Medeiros         SO Farrington            24-07.25 DIV              
  7 Kaydee Yukawa             SO Roosevelt             23-03.00 DIV              
  8 Emilia Iopu                  Farrington            22-11.25 DIV              
 
Event 62  Girls Shot Put Varsity
================================================================================
       33-09.25  AUTO
       31-07.50  CONS
       30-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Monlisa Mariko               Farrington            38-03.00 AUTO             
  2 Janelle Nance                Farrington            28-02.75 DIV              
  3 Mariah Torres             SR Moanalua              20-01.75                  
  4 Alanna Genovia            JR Moanalua              15-09.00                  
 
Event 63  Boys Shot Put Junior Varsity
================================================================================
       48-01.00  AUTO
       44-00.50  CONS
       41-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Charles Sataraka          SR Farrington            37-00.25 JV               
  2 Michael Boyd              FR Farrington            35-11.00 JV               
  3 Troy Anderson             SO Roosevelt             34-05.75 JV               
  4 Jarome Faamata            SO Farrington            33-11.00 DIV              
  5 Mitchell Boyd             FR Farrington            33-04.50 DIV              
  6 Tyler Liana               FR Farrington            31-00.50 DIV              
  7 Jonah Felipe              SO Roosevelt             30-00.00 DIV              
  8 Austen Koki               FR Roosevelt             29-08.00 DIV              
  9 Chevy Coelho              SO Roosevelt             26-11.50 DIV              
 10 Khahlil Lono              SO Roosevelt             25-03.25                  
 
Event 64  Boys Shot Put Varsity
================================================================================
       48-01.00  AUTO
       44-00.50  CONS
       41-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Asten Koki                JR Roosevelt             40-10.00 DIV              
  2 Ioane Sagapolu            JR Farrington            37-08.00 DIV              
  3 Mata Peapealalo           SR Roosevelt             36-02.00 DIV              
  4 Bryson Fanene                Farrington            34-02.00 DIV              
  5 Zach Mau                  JR Roosevelt             33-06.50 DIV              
  6 Jeremy Okada              JR Roosevelt             31-11.75 DIV              
  7 Garion Park               JR Roosevelt             31-07.50 DIV              
  8 Chase Bargamento          JR Roosevelt             30-06.00 DIV