Licensed to Mililani High School       HY-TEK's Meet Manager 3/14/2010 09:21 AM
                  2010 Waianae PresasonTrack Meet - 3/6/2010                   
                      Host: Waianae L Leilehua - Campbell                      
                             Mililani High School                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================================
          17.24  AUTO
          18.54  CONS
          20.24  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
Finals
  1 Natasha Ogata       SO Mililani                 18.5h JV               
  2 Krystal Fernandez-     Campbell                 19.3h JV               
  3 Shelby Black        FR Radford                  21.3h                  
  4 Kendra Brown        FR Radford                  21.6h                  
  4 Mercedes Ruston     FR Radford                  21.6h                  
  6 Emmalani Movery     FR Radford                  21.8h                  
  7 Kyla Larson            Leilehua                 21.9h                  
  8 Malaeolevauvau Fia  FR Radford                  22.7h                  
  8 Victoria Hartley    FR Radford                  22.7h                  
 10 Imani Davis         SO Radford                  22.8h                  
 11 Kiana Jones         FR Radford                  23.5h                  
 12 Aneta Woods            Campbell                 24.9h                  
 
Event 2  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================================
          17.24  AUTO
          18.54  CONS
          19.04  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Zhane Santiago         Kahuku                   15.9h AUTO             
  2 Jonina Abell           Waianae                  16.9h AUTO             
  3 Jessica Aponte      JR Radford                  18.2h CONS             
  4 Sakura Coleman      SR Radford                  18.3h CONS             
  5 Abcde Paogofie         Waianae                  18.7h OIA              
  6 Monica Manuel       SR Radford                  18.8h OIA              
  7 Faith Calimlim      JR Radford                  19.2h                  
  8 Daphne Cobbs        SO Radford                  20.0h                  
  9 Devina Cabe         JR Radford                  20.4h                  
 10 Randi Uyeda            Waianae                  20.7h                  
 10 Maka Akagi             Leilehua                 20.7h                  
 12 Vielkis Alvarez        Leilehua                 21.7h                  
 13 Vanessa Bocobo         Leilehua                 21.9h                  
 14 Rachel Philpot      JR Radford                  22.2h                  
 15 Cheri Smith         SR Radford                  23.0h                  
 
Event 3  Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================================
          16.24  AUTO
          16.54  CONS
          20.44  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kevin Acasio        SO Radford                  17.0h JV               
  2 Branden Miya           Leilehua                 17.6h JV               
  3 David Peterson         Leilehua                 17.7h JV               
  3 Penetito Melei         Leilehua                 17.7h JV               
  5 William Rollman     10 McKinley                 18.7h JV               
  6 Eric Ma             FR Radford                  19.3h JV               
  7 Wily Aofaga            Kahuku                   19.6h JV               
  8 Cody Bantolina         Campbell                 19.7h JV               
  9 Ramon Ruiz          SO Radford                  19.8h JV               
 10 Keanu Ferreira-Kah     Leilehua                 20.0h JV               
 11 Taz Preston            Kahuku                   20.1h JV               
 12 Diante Miyagishima     Leilehua                 21.0h                  
 12 Dallas Hart         FR Radford                  21.0h                  
 14 Isaac Trevino          Leilehua                 21.2h                  
 14 Rashaan Falemalu       Kahuku                   21.2h                  
 16 Jayven Mohetau         Kahuku                   21.4h                  
 17 Devailo Motuga         Kahuku                   21.7h                  
 18 Kealii Punley          Leilehua                 22.9h                  
 19 Rayven Kinimaka     FR Radford                  23.7h                  
 20 Franklin Ilan       FR Radford                  26.6h                  
 21 Orlando Crisostomo     Leilehua                 29.9h                  
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================================
          16.24  AUTO
          16.54  CONS
          17.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Joshua Rodrigues       Leilehua                 16.8h OIA              
  2 David Peterson         Leilehua                 17.0h OIA              
  3 Kealii Punley          Leilehua                 17.4h                  
  4 Drea Horne          JR Radford                  17.5h                  
  5 Christian Pita         Campbell                 17.9h                  
  6 Brandon Butler      SR Radford                  18.1h                  
  7 Blaine Furtado         Leilehua                 18.3h                  
  8 Zac Marquart           Campbell                 18.5h                  
  9 Richard Ascencio       Leilehua                 19.4h                  
  9 Talane McCorvey        Waianae                  19.4h                  
 11 Trey-Allan Bantoli     Campbell                 19.6h                  
 12 Alakai Belisario       Leilehua                 19.7h                  
 12 Tolovae Tito           Kahuku                   19.7h                  
 14 Matthew Kitiona     SR Radford                  19.9h                  
 15 Aaron Saragena         Waianae                  20.0h                  
 16 Traysen Mederios       Kahuku                   20.4h                  
 17 Jeremy Santiago        Campbell                 20.9h                  
 18 Jason Guan          11 McKinley                 22.0h                  
 19 Chase Smith         SR Radford                  24.0h                  
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          13.34  AUTO
          13.84  CONS
          14.24  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kayla Taulapapa        Kahuku                   12.9h AUTO             
  2 Felicia Vazquez     FR Radford                  13.6h CONS             
  2 Aleigha Criego      FR Radford                  13.6h CONS             
  4 Leilani Atuatasi       Waianae                  14.0h JV               
  5 Mariah Ann Cabrero     Leilehua                 14.1h JV               
  6 Jaelisa Carino         Campbell                 14.2h                  
  7 Emmalani Movery     FR Radford                  14.3h                  
  7 Mi Nei Stant           Kahuku                   14.3h                  
  7 Alexa Sierra           Campbell                 14.3h                  
 10 Brittany Jackson    FR Radford                  14.4h                  
 10 Callie Fischer      FR Radford                  14.4h                  
 12 Briyanna Wilson     SO Radford                  14.5h                  
 13 Mercedes Ruston     FR Radford                  14.6h                  
 13 Ashley Nicholas     FR Radford                  14.6h                  
 15 Ashley Browder      SR Radford                  14.7h                  
 15 Kyla Larson            Leilehua                 14.7h                  
 17 Shelby Black        FR Radford                  14.8h                  
 17 Kiana Jones         FR Radford                  14.8h                  
 19 Dierra Font         FR Radford                  14.9h                  
 20 Angel Irorita          Campbell                 15.0h                  
 20 Gabrielle Reynolds  SO Radford                  15.0h                  
 22 Asia Smith             Campbell                 15.1h                  
 23 Tiffany Varga          Leilehua                 15.2h                  
 23 gia Awohi              Campbell                 15.2h                  
 25 Elizabeth Tuason    FR Radford                  15.3h                  
 26 Courtney Carullo    FR Radford                  15.4h                  
 26 Damisha Crews          Leilehua                 15.4h                  
 26 Paige Silva            Campbell                 15.4h                  
 29 Paige Soma             Campbell                 15.6h                  
 29 Jazyme Rivera-Taed     Campbell                 15.6h                  
 31 Michelle Manuel     FR Radford                  15.8h                  
 31 Ashlyn Rosa            Leilehua                 15.8h                  
 33 Nicole Sager        FR Radford                  16.0h                  
 33 Tandeka Nunn        FR Radford                  16.0h                  
 35 Aneta Woods            Campbell                 16.2h                  
 36 Angelica Africa        Campbell                 16.3h                  
 37 Melody Antonio         Campbell                 16.5h                  
 
Event 6  Girls 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          13.34  AUTO
          13.64  OIA
          13.84  CONS
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kaeli Patton        SR Radford                  12.5h AUTO             
  2 Tyler Whitener      SO Radford                  12.6h AUTO             
  3 Sade Myers          SR Radford                  12.9h AUTO             
  4 Kzykerria Menzie-R     Leilehua                 13.2h AUTO             
  5 Nicole Ursua           Campbell                 13.7h CONS             
  5 Synteria Evans      SR Radford                  13.7h CONS             
  7 Geri Dela-Cruz         Waianae                  13.9h                  
  8 Cindy Le            11 McKinley                 14.00                  
  9 Malia Talbert          Waianae                  14.1h                  
 10 Sherron Page        JR Radford                  14.2h                  
 11 Kara Tsugawa        11 McKinley                 14.4h                  
 12 Rachel Philpot      JR Radford                  14.5h                  
 13 Kamakohilani Gonsa     Waianae                  14.6h                  
 14 Hanna Yoo           11 McKinley                 14.7h                  
 15 America Garcia      11 McKinley                 14.9h                  
 16 Keyonna Manuel      JR Radford                  15.0h                  
 17 Shelby Hill            Leilehua                 15.1h                  
 18 Erica Lewis            Radford                  15.2h                  
 19 Ashley Browder      SR Radford                  15.4h                  
 20 Devina Cabe         JR Radford                  15.5h                  
 21 Adriana Villarreal  JR Radford                  15.6h                  
 22 Yasmine Grinston    SR Radford                  15.9h                  
 
Event 7  Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          11.34  AUTO
          11.54  CONS
          12.14  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Wily Aofaga            Kahuku                   11.6h JV               
  1 Franklin Ilan       FR Radford                  11.6h JV               
  3 Romar Bacosa        SO Radford                  11.7h JV               
  3 Jyrelle Umali          Campbell                 11.7h JV               
  3 Jace Bolosan        10 McKinley                 11.7h JV               
  6 Paul-Andrew Rhoden     Campbell                 11.8h JV               
  7 Aries Pihi             Campbell                 11.9h JV               
  7 Kevin Acasio        SO Radford                  11.9h JV               
  9 Javan Moss             Leilehua                 12.0h JV               
 10 Brant Cavelina         Campbell                 12.1h                  
 10 John Lai             9 McKinley                 12.1h                  
 10 Jaylen Mitchell        Waianae                  12.1h                  
 13 Dominic Heffernan      Kahuku                   12.2h                  
 13 Zachary Tinao-Rabe  FR Radford                  12.2h                  
 13 Anthony Torres       9 McKinley                 12.2h                  
 13 Mason Manuma           Radford                  12.2h                  
 17 Branden Miya           Leilehua                 12.3h                  
 17 Anthony Haina          Campbell                 12.3h                  
 19 Diante Miyagishima     Leilehua                 12.4h                  
 19 Devailo Motuga         Kahuku                   12.4h                  
 19 Rashaan Falemalu       Kahuku                   12.4h                  
 22 Jonathon Watkins       Leilehua                 12.5h                  
 23 William Rollman     10 McKinley                 12.6h                  
 23 Penetito Melei         Leilehua                 12.6h                  
 25 Jacob Titus            Leilehua                 12.7h                  
 26 Sunny Chuang        10 McKinley                 12.8h                  
 26 Josiah Yasuoka         Leilehua                 12.8h                  
 28 Dallas Hart         FR Radford                  12.9h                  
 29 Tristan Ramones     10 McKinley                 13.0h                  
 29 Kahilil McKinney       Leilehua                 13.0h                  
 29 Cody Bantolina         Campbell                 13.0h                  
 29 Leighton Panui         Waianae                  13.0h                  
 29 Keanu Ferreira-Kah     Leilehua                 13.0h                  
 29 Jayven Mohetau         Kahuku                   13.0h                  
 35 Isaac Tangonan         Leilehua                 13.1h                  
 36 Ben Wasden             Kahuku                   13.2h                  
 37 Hardy Tautolo       FR Radford                  13.3h                  
 38 Ryan Mun               Campbell                 13.5h                  
 38 Alec Lara            9 McKinley                 13.5h                  
 40 Maleak Yancey          Leilehua                 17.8h                  
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          11.34  AUTO
          11.54  CONS
          11.54  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Samson Anguay          Campbell                 11.1h AUTO             
  2 Solomon Dixon       12 McKinley                 11.2h AUTO             
  3 Brentavious Lemon      Leilehua                 11.4h CONS             
  4 Stockton Crowley       Leilehua                 11.5h                  
  4 Lerrion Jones          Leilehua                 11.5h                  
  6 Timothy Friend         Campbell                 11.6h                  
  6 Jordan Szadkowski      Campbell                 11.6h                  
  6 Warren Carter       SR Radford                  11.6h                  
  9 Phillip Hogan       JR Radford                  11.7h                  
  9 Derek Cunningham       Leilehua                 11.7h                  
 11 Tevita Baravilala   JR Radford                  11.9h                  
 11 Blaine Furtado         Leilehua                 11.9h                  
 11 Brian Manuel           Waianae                  11.9h                  
 11 Marc Sanders        SR Radford                  11.9h                  
 15 Joshua Rodrigues       Leilehua                 12.1h                  
 15 David Nicholas      SR Radford                  12.1h                  
 15 Trey-Allan Bantoli     Campbell                 12.1h                  
 18 Zachary Matthews       Kahuku                   12.2h                  
 18 Ryan Fagaragan         Campbell                 12.2h                  
 18 Joash Togiai        11 McKinley                 12.2h                  
 18 Brenden Saensombat     Waianae                  12.2h                  
 22 Traysen Mederios       Kahuku                   12.3h                  
 22 Michael Fletcher       Campbell                 12.3h                  
 22 James Cordeiro         Campbell                 12.3h                  
 25 Daniel Kobayashi    11 McKinley                 12.4h                  
 25 Chris Llantero      12 McKinley                 12.4h                  
 25 Dwayne Cabinatan       Waianae                  12.4h                  
 28 Pierre Verrett      SR Radford                  12.5h                  
 29 Christopher Parmer  SR Radford                  12.6h                  
 29 Jeremy Santiago        Campbell                 12.6h                  
 31 Drea Horne          JR Radford                  12.7h                  
 31 George Kaka            Kahuku                   12.7h                  
 31 Maverick Baradi     12 McKinley                 12.7h                  
 31 Mana Akagi             Leilehua                 12.7h                  
 31 Jason Guan          11 McKinley                 12.7h                  
 36 Alakai Belisario       Leilehua                 13.0h                  
 37 Jaren Morales          Campbell                 13.2h                  
 38 Jhonatan Nagasako   11 McKinley                 13.3h                  
 39 Jace Balmilero      11 McKinley                 13.50                  
 39 Honeybal Sosa          Leilehua                 13.5h                  
 
Event 9  Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
        5:20.24  AUTO
        5:31.24  CONS
        6:07.64  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Jessica Kafer       SO Radford                5:32.4h JV               
  2 Tiffany Tang        11 McKinley               5:41.5h JV               
  3 Charlene Valerino      Campbell               5:43.2h JV               
  4 Kayla Grimmett      JR Radford                5:44.7h JV               
  5 Samantha Shipley       Kahuku                 5:45.6h JV               
  6 Evelynn Aponte      SR Radford                6:38.1h                  
  7 Louisse Gayle Aque  SR Radford                6:44.2h                  
  8 Wyman Tanouye          Kahuku                 6:55.5h                  
  9 Kehau Batalona         Leilehua               7:08.1h                  
 10 Maila Gantous          Kahuku                 8:06.6h                  
 
Event 10  Girls 1500 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        5:20.24  AUTO
        5:31.24  CONS
        5:46.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Aiza Valeriano         Campbell               5:54.2h                  
  2 Taylor Black        SO Radford                6:17.9h                  
  3 Danielle Horne      FR Radford                6:23.8h                  
  4 Angelina Soh           Leilehua               6:31.7h                  
  5 Shawna Rose            Leilehua               6:34.4h                  
  6 Olivia Whitehurst      Leilehua               6:36.3h                  
  7 Alexa Quiroz           Campbell               6:47.4h                  
  8 Asami Kobayashi      9 McKinley               6:48.1h                  
  9 Drielle Belisario      Leilehua               7:26.5h                  
 10 Ashley Adriano         Campbell               7:28.1h                  
 
Event 11  Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
        4:27.74  AUTO
        4:32.74  CONS
        5:15.24  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Dillon Martinez        Leilehua               4:46.3h JV               
  2 Matthew Baker       SO Radford                4:46.9h JV               
  3 Julian Brown        FR Radford                4:48.7h JV               
  4 Johnny Vogt            Leilehua               5:01.1h JV               
  5 Sime Shen           10 McKinley               5:02.6h JV               
  6 Martin Cusatti         Leilehua               5:10.6h JV               
  7 Michael McCaffrey      Leilehua               5:17.5h                  
  8 Reagan Morgan          Leilehua               5:21.2h                  
  9 Meng Yuan Wu         9 McKinley               5:23.3h                  
 10 Conner Dooley       FR Radford                5:30.3h                  
 11 Alec Tamez             Leilehua               5:33.5h                  
 12 Nicholas Panaikas      Campbell               5:39.3h                  
 13 Mark Inay              Campbell               6:14.7h                  
 14 Mathew Kitagawa        Leilehua               6:31.9h                  
 15 Shane Pahulu           Kahuku                 6:42.7h                  
 16 Dylan Chang            Leilehua               7:04.5h                  
 
Event 12  Boys 1500 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        4:27.74  AUTO
        4:32.74  CONS
        4:42.74  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Tyler Beck          SR Radford                4:04.9h AUTO             
  2 Margarito Martinez     Leilehua               4:28.2h CONS             
  3 Quentin Penn        JR Radford                4:43.5h                  
  4 Kevin Do            12 McKinley               4:43.7h                  
  5 Aaron Beavers       SR Radford                4:54.6h                  
  6 Thomas Wasden          Kahuku                 5:17.0h                  
  7 Deanjenero Phelps   JR Radford                5:19.2h                  
  8 Jacquain Middleton     Campbell               5:23.7h                  
  9 Shawn Pahulu           Kahuku                 5:30.7h                  
 10 Raphael DeOliveira     Leilehua               5:37.4h                  
 11 Viliami Aloua          Kahuku                 5:40.8h                  
 12 Mark Anthony Cudal     Leilehua               5:41.1h                  
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================================
          53.54  AUTO
          55.74  CONS
        1:06.24  JV
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Campbell High School  'A'                       54.9h CONS             
  2 Radford High School  'A'                        55.4h CONS             
  3 Leilehua High School  'A'                       59.2h JV               
  4 Campbell High School  'B'                     1:01.5h JV               
 
Event 14  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
          53.54  AUTO
          55.74  CONS
          58.24  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Radford High School  'A'                        50.2h AUTO             
  2 Kahuku High School  'A'                         51.6h AUTO             
  3 Waianae High School  'A'                        54.8h CONS             
  4 Campbell High School  'A'                       55.3h CONS             
  5 Leilehua High School  'A'                       56.3h OIA              
  6 Radford High School  'B'                        56.7h OIA              
  7 Radford High School  'C'                        57.5h OIA              
  8 Leilehua High School  'B'                     1:00.1h                  
 
Event 15  Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================================
          45.24  AUTO
          45.94  CONS
          56.04  JV
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Radford High School  'A'                        46.3h JV               
  2 Campbell High School  'C'                       47.3h JV               
  3 Leilehua High School  'C'                       48.6h JV               
  4 Campbell High School  'A'                       48.8h JV               
  5 McKinley High School  'A'                       48.9h JV               
  6 Kahuku High School  'A'                         49.20 JV               
  7 Leilehua High School  'A'                       50.1h JV               
  8 Leilehua High School  'B'                       51.1h JV               
  9 Campbell High School  'B'                       53.8h JV               
 
Event 16  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
          45.24  AUTO
          45.94  CONS
          47.24  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Leilehua High School  'B'                       44.5h AUTO             
  2 Campbell High School  'A'                       45.0h AUTO             
  3 Leilehua High School  'A'                       47.0h OIA              
  4 McKinley High School  'A'                       48.2h                  
  5 Waianae High School  'A'                        48.5h                  
  6 Campbell High School  'B'                       49.8h                  
  7 Radford High School  'A'                        50.9h                  
  8 Leilehua High School  'C'                     1:00.40                  
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
        1:03.44  AUTO
        1:07.14  CONS
        1:10.74  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kayla Taulapapa        Kahuku                 1:02.9h AUTO             
  2 Aleigha Criego      FR Radford                1:06.9h CONS             
  3 Mi Nei Stant           Kahuku                 1:09.8h JV               
  4 Briyanna Wilson     SO Radford                1:10.6h JV               
  5 Miranda Schmillen    9 McKinley               1:12.3h                  
  6 Ashley McDonnell       Kahuku                 1:16.2h                  
  7 Krystal Fernandez-     Campbell               1:17.7h                  
  8 Jazyme Rivera-Taed     Campbell               1:27.0h                  
  9 Aneta Woods            Campbell               1:30.0h                  
 
Event 18  Girls 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
        1:03.44  AUTO
        1:07.14  CONS
        1:07.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Tyler Whitener      SO Radford                1:02.6h AUTO             
  2 Sade Myers          SR Radford                1:02.7h AUTO             
  3 Nicole Fiu             Kahuku                 1:05.4h CONS             
  4 Briana Dingle       SR Radford                1:05.7h CONS             
  5 Madison Higley      JR Radford                1:06.70 CONS             
  6 Cindy Le            11 McKinley               1:09.4h                  
  7 Kamakohilani Gonsa     Waianae                1:15.8h                  
  8 Kehau Batalona         Leilehua               1:23.7h                  
 
Event 19  Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          52.74  AUTO
          54.24  CONS
          58.74  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Franklin Ilan       FR Radford                  54.7h JV               
  2 Romar Bacosa        SO Radford                  55.7h JV               
  3 Kevin Baize            Kahuku                   56.8h JV               
  4 Devon Kamaka        SO Radford                  56.9h JV               
  5 John Lai             9 McKinley                 57.8h JV               
  6 Blake Buzynski      FR Radford                  58.5h JV               
  7 Romelo Wilson          Campbell               1:01.7h                  
  8 Ben Wasden             Kahuku                 1:02.7h                  
  9 Isaac Trevino          Leilehua               1:03.0h                  
 10 Jamel Tyler            Campbell               1:03.5h                  
 11 Meng Yuan Wu         9 McKinley               1:03.7h                  
 11 Zechariah Pama         Leilehua               1:03.7h                  
 13 Dominic Heffernan      Kahuku                 1:04.1h                  
 14 Alec Lara            9 McKinley               1:04.9h                  
 15 Taz Preston            Kahuku                 1:06.1h                  
 16 Tyler Mather           Leilehua               1:06.5h                  
 17 Leland Wong            Leilehua               1:09.6h                  
 18 Todd Lasater        FR Radford                1:10.2h                  
 19 Edward Jones        SO Radford                1:10.5h                  
 
Event 20  Boys 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          52.74  AUTO
          54.24  CONS
          55.14  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Solomon Dixon       12 McKinley                 51.2h AUTO             
  2 Phillip Hogan       JR Radford                  52.9h CONS             
  3 Stockton Crowley       Leilehua                 54.2h OIA              
  4 Blaine Furtado         Leilehua                 56.3h                  
  5 David Nicholas      SR Radford                  56.4h                  
  6 James Cordeiro         Campbell                 57.4h                  
  7 Zac Marquart           Campbell                 58.2h                  
  8 Micah Velasco          Leilehua                 58.8h                  
  9 Traysen Mederios       Kahuku                   59.8h                  
 10 Daniel Kobayashi    11 McKinley               1:00.2h                  
 11 Kanekapila Hussey      Waianae                1:00.4h                  
 12 George Kaka            Kahuku                 1:00.7h                  
 13 Jeremy Santiago        Campbell               1:00.8h                  
 14 Maverick Baradi     12 McKinley               1:01.3h                  
 15 Trey-Allan Bantoli     Campbell               1:01.8h                  
 16 Michael Fletcher       Campbell               1:02.6h                  
 17 Ryan Fagaragan         Campbell               1:03.5h                  
 18 Jacquain Middleton     Campbell               1:04.1h                  
 18 Tyrone Bellamy         Waianae                1:04.1h                  
 20 Jace Balmilero      11 McKinley               1:11.6h                  
 21 Zachary Matthews       Kahuku                 1:15.6h                  
 22 Ian Chun-Cambra        Campbell               1:23.0h                  
 
Event 21  Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================================
          50.14  AUTO
          55.14  CONS
        1:01.34  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Teri Kawasaki       FR Mililani                 54.9h CONS             
  2 Kyla Larson            Leilehua                 55.5h JV               
  3 Kendra Brown        FR Radford                  57.7h JV               
  4 Shelby Black        FR Radford                  59.6h JV               
  5 Emmalani Movery     FR Radford                  59.8h JV               
  6 Victoria Hartley    FR Radford                1:04.8h                  
  7 Malaeolevauvau Fia  FR Radford                1:05.3h                  
 
Event 22  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================================
          50.14  AUTO
          55.14  CONS
          56.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Zhane Santiago         Kahuku                   48.9h AUTO             
  2 Jessica Aponte      JR Radford                  54.7h CONS             
  3 Daphne Cobbs        SO Radford                  55.6h OIA              
  3 Monica Manuel       SR Radford                  55.6h OIA              
  5 Synteria Evans      SR Radford                  56.2h                  
  6 Sakura Coleman      SR Radford                  57.4h                  
  7 Maka Akagi             Leilehua                 59.5h                  
  8 Vielkis Alvarez        Leilehua               1:00.1h                  
  9 Hanna Yoo           11 McKinley               1:00.9h                  
 10 Rachel Philpot      JR Radford                1:07.9h                  
 
Event 23  Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================================
          42.64  AUTO
          44.04  CONS
          51.34  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kevin Acasio        SO Radford                  45.8h JV               
  2 Branden Miya           Leilehua                 46.1h JV               
  3 Penetito Melei         Leilehua                 48.6h JV               
  4 Rashaan Falemalu       Kahuku                   50.1h JV               
  5 Ramon Ruiz          SO Radford                  51.1h JV               
  6 Jayven Mohetau         Kahuku                   51.3h                  
  7 Eric Ma             FR Radford                  51.4h                  
  8 William Rollman     10 McKinley                 52.2h                  
  9 Keanu Ferreira-Kah     Leilehua                 52.6h                  
 10 Maleak Yancey          Leilehua                 53.8h                  
 11 Isaac Tangonan         Leilehua                 54.0h                  
 12 Rayven Kinimaka     FR Radford                  55.8h                  
 13 Ben Wasden             Kahuku                   58.8h                  
 
Event 24  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================================
          42.64  AUTO
          44.04  CONS
          44.14  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Matthew Kitiona     SR Radford                  46.5h                  
  2 Kealii Punley          Leilehua                 47.9h                  
  3 Tolovae Tito           Kahuku                   48.6h                  
  4 Drea Horne          JR Radford                  48.8h                  
  5 Christopher Parmer  SR Radford                  49.7h                  
  6 Jason Guan          11 McKinley                 50.0h                  
  7 Christian Pita         Campbell                 50.3h                  
  8 Chase Smith         SR Radford                  51.0h                  
  9 Jeremy Santiago        Campbell                 52.7h                  
 10 David Peterson         Leilehua                 54.0h                  
 10 Alakai Belisario       Leilehua                 54.0h                  
 12 Jaren Morales          Campbell                 55.1h                  
 
Event 25  Girls 800 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
        2:31.24  AUTO
        2:35.54  CONS
        2:56.54  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kayla Grimmett      JR Radford                2:49.5h JV               
  2 Evelynn Aponte      SR Radford                3:02.5h                  
 
Event 26  Girls 800 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        2:31.24  AUTO
        2:35.54  CONS
        2:47.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Briana Dingle       SR Radford                2:41.2h OIA              
  2 Aiza Valeriano         Campbell               2:43.7h OIA              
  3 Taylor Black        SO Radford                2:52.4h                  
  4 Evelynn Aponte      SR Radford                3:02.5h                  
  5 Asami Kobayashi      9 McKinley               3:05.5h                  
  6 Ashley Adriano         Campbell               3:16.2h                  
 
Event 27  Boys 800 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
        2:06.74  AUTO
        2:09.24  CONS
        2:24.24  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Matthew Baker       SO Radford                2:22.5h JV               
  2 Branden Miya           Leilehua               2:23.1h JV               
  3 Johnny Vogt            Leilehua               2:23.3h JV               
  4 Sime Shen           10 McKinley               2:23.8h JV               
  5 Julian Brown        FR Radford                2:25.6h                  
  6 Martin Cusatti         Leilehua               2:31.5h                  
  7 Zechariah Pama         Leilehua               2:33.40                  
  8 Romelo Wilson          Campbell               2:36.7h                  
  9 Meng Yuan Wu         9 McKinley               2:39.4h                  
 10 Jacob Titus            Leilehua               2:45.2h                  
 11 Conner Dooley       FR Radford                2:47.8h                  
 12 Todd Lasater        FR Radford                2:49.7h                  
 13 Tyler Mather           Leilehua               2:53.1h                  
 14 Joseph Duropan         Waianae                3:00.6h                  
 15 Dylan Chang            Leilehua               3:20.5h                  
 
Event 28  Boys 800 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        2:06.74  AUTO
        2:09.24  CONS
        2:13.64  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Margarito Martinez     Leilehua               2:12.7h OIA              
  2 Quentin Penn        JR Radford                2:13.6h                  
  3 Aaron Beavers       SR Radford                2:13.8h                  
  4 Micah Velasco          Leilehua               2:24.6h                  
  5 Joseph Cid             Waianae                2:25.3h                  
  5 Deanjenero Phelps   JR Radford                2:25.3h                  
  7 Tyrone Bellamy         Waianae                2:37.1h                  
  8 Mark Anthony Cudal     Leilehua               2:43.9h                  
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          27.84  AUTO
          29.24  CONS
          29.74  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kayla Taulapapa        Kahuku                   27.4h AUTO             
  2 Jaissa Cadelinia       Campbell                 27.8h CONS             
  3 Aleigha Criego      FR Radford                  29.2h JV               
  4 Mi Nei Stant           Kahuku                   29.8h                  
  5 Azaria Nofon           Campbell                 29.9h                  
  6 Brittany Jackson    FR Radford                  30.2h                  
  7 Briyanna Wilson     SO Radford                  30.9h                  
  8 Dierra Font         FR Radford                  31.0h                  
  9 Miranda Schmillen    9 McKinley                 31.3h                  
 10 Kiana Jones         FR Radford                  32.3h                  
 11 Emmalani Movery     FR Radford                  32.4h                  
 12 Shelby Black        FR Radford                  32.8h                  
 13 Mercedes Ruston     FR Radford                  32.9h                  
 14 Gabrielle Reynolds  SO Radford                  33.6h                  
 15 Michelle Manuel     FR Radford                  33.7h                  
 15 Elizabeth Tuason    FR Radford                  33.7h                  
 17 Nicole Sager        FR Radford                  33.8h                  
 18 Damisha Crews          Leilehua                 34.5h                  
 18 Tandeka Nunn        FR Radford                  34.5h                  
 20 Courtney Carullo    FR Radford                  35.8h                  
 
Event 30  Girls 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          27.84  AUTO
          29.24  CONS
          29.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Andrea Hinkle       JR Radford                  26.4h AUTO             
  2 Tyler Whitener      SO Radford                  27.3h AUTO             
  3 Sade Myers          SR Radford                  27.4h AUTO             
  4 Nicole Fiu             Kahuku                   28.6h CONS             
  4 Keani Sebala           Campbell                 28.6h CONS             
  6 Josianne Achiu         Campbell                 29.5h                  
  7 Cindy Le            11 McKinley                 29.9h                  
  8 Jesmyn Agustin         Leilehua                 30.2h                  
  9 Hanna Yoo           11 McKinley                 30.6h                  
 10 Shelby Hill            Leilehua                 31.5h                  
 11 Kara Tsugawa        11 McKinley                 31.7h                  
 12 Keyonna Manuel      JR Radford                  32.3h                  
 13 Adriana Villarreal  JR Radford                  33.7h                  
 14 Ashley Browder      SR Radford                  34.8h                  
 15 Porscha Dallas      SR Radford                  35.7h                  
 
Event 31  Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          23.24  AUTO
          24.04  CONS
          24.74  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Franklin Ilan       FR Radford                  23.1h AUTO             
  2 Jace Bolosan        10 McKinley                 24.3h JV               
  3 Jyrelle Umali          Campbell                 24.4h JV               
  4 Kevin Acasio        SO Radford                  24.6h JV               
  4 Romar Bacosa        SO Radford                  24.6h JV               
  6 John Lai             9 McKinley                 24.9h                  
  7 Javan Moss             Leilehua                 25.0h                  
  8 William Rollman     10 McKinley                 25.1h                  
  9 Devon Kamaka        SO Radford                  25.4h                  
 10 Blake Buzynski      FR Radford                  25.5h                  
 11 Kevin Baize            Kahuku                   25.6h                  
 12 Leighton Panui         Waianae                  25.8h                  
 13 Jaylen Mitchell        Waianae                  25.9h                  
 14 Anthony Haina          Campbell                 26.0h                  
 15 Theron Britt           Campbell                 26.4h                  
 15 Cody Bantolina         Campbell                 26.4h                  
 17 Paul-Andrew Rhoden     Campbell                 26.5h                  
 18 Ryan Mun               Campbell                 26.7h                  
 18 Penetito Melei         Leilehua                 26.7h                  
 20 Devailo Motuga         Kahuku                   26.8h                  
 21 Jonathon Watkins       Leilehua                 26.9h                  
 22 Dallas Hart         FR Radford                  27.2h                  
 23 Sunny Chuang        10 McKinley                 27.5h                  
 24 Dominic Heffernan      Kahuku                   27.6h                  
 25 Ben Wasden             Kahuku                   27.7h                  
 26 Tristan Ramones     10 McKinley                 28.2h                  
 26 Isaac Trevino          Leilehua                 28.2h                  
 28 Keanu Ferreira-Kah     Leilehua                 28.3h                  
 29 Alec Lara            9 McKinley                 29.2h                  
 30 Trey-Allan Bantoli     Campbell                 31.2h                  
 31 Shane Pahulu           Kahuku                   33.9h                  
 32 Brandon Ching          Kahuku                   35.5h                  
 
Event 32  Boys 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          23.24  AUTO
          24.04  CONS
          24.04  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Solomon Dixon       12 McKinley                 23.2h CONS             
  2 Brentavious Lemon      Leilehua                 24.0h                  
  3 Derek Cunningham       Leilehua                 24.2h                  
  3 Warren Carter       SR Radford                  24.2h                  
  5 Lerrion Jones          Leilehua                 24.3h                  
  6 Stockton Crowley       Leilehua                 24.8h                  
  7 James Cordeiro         Campbell                 25.1h                  
  7 Traysen Mederios       Kahuku                   25.1h                  
  7 Trey-Allan Bantoli     Campbell                 25.1h                  
 10 Haoa Lono              Waianae                  25.2h                  
 11 Daniel Kobayashi    11 McKinley                 26.5h                  
 11 Joash Togiai        11 McKinley                 26.5h                  
 13 Jeremy Santiago        Campbell                 26.8h                  
 14 Maverick Baradi     12 McKinley                 26.9h                  
 14 Penetito Melei         Leilehua                 26.9h                  
 16 Jace Balmilero      11 McKinley                 27.1h                  
 17 Rodale Tumbaga         Leilehua                 27.2h                  
 18 Chris Llantero      12 McKinley                 27.6h                  
 18 Jason Guan          11 McKinley                 27.6h                  
 20 Jhonatan Nagasako   11 McKinley                 28.1h                  
 21 Alakai Belisario       Leilehua                 28.4h                  
 22 Honeybal Sosa          Leilehua                 28.9h                  
 23 Zachary Matthews       Kahuku                   29.1h                  
 24 Ian Chun-Cambra        Campbell                 31.7h                  
 
Event 33  Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
       11:49.84  AUTO
       12:16.84  CONS
       13:32.24  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Jessica Piatt          Leilehua              12:58.9h JV               
 
Event 34  Girls 3000 Meter Run Varsity
=======================================================================================
       11:49.84  AUTO
       12:16.84  CONS
       13:12.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Tiffany Tang        11 McKinley              12:36.4h OIA              
  2 Samantha Shipley       Kahuku                12:58.3h OIA              
  3 Kayla Grimmett      JR Radford               13:10.1h OIA              
  4 Taylor Black        SO Radford               13:29.9h                  
  5 Louisse Gayle Aque  SR Radford               14:46.2h                  
 
Event 35  Boys 3000 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
        9:50.84  AUTO
       10:02.24  CONS
       11:30.04  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Dillon Martinez        Leilehua              10:34.9h JV               
  2 Martin Cusatti         Leilehua              11:41.4h                  
  3 Matthew Baker       SO Radford               11:44.4h                  
  4 Sime Shen           10 McKinley              11:45.0h                  
  5 Reagan Morgan          Leilehua              11:49.9h                  
  6 Cody Spraker        SO Radford               11:50.8h                  
  7 Michael McCaffrey      Leilehua              11:51.1h                  
  8 Johnny Vogt            Leilehua              11:51.4h                  
  9 Nicholas Panaikas      Campbell              12:20.7h                  
 10 Mark Inay              Campbell              13:33.6h                  
 11 Mathew Kitagawa        Leilehua              14:34.9h                  
 
Event 36  Boys 3000 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        9:50.84  AUTO
       10:02.24  CONS
       10:40.04  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kevin Do            12 McKinley              10:34.4h OIA              
  2 Tyler Beck          SR Radford               11:06.8h                  
  3 Viliami Aloua          Kahuku                13:27.5h                  
 
Event 37  Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================================
        4:25.04  AUTO
        4:36.34  CONS
        5:12.24  JV
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Campbell High School  'A'                     4:34.5h CONS             
 
Event 38  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
        4:25.04  AUTO
        4:36.34  CONS
        4:48.24  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Radford High School  'A'                      4:19.5h AUTO             
  2 Radford High School  'B'                      4:45.0h OIA              
  3 Leilehua High School  'A'                     4:59.1h                  
  4 Leilehua High School  'B'                     5:01.1h                  
  5 Campbell High School  'A'                     5:02.4h                  
 
Event 39  Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================================
        3:38.14  AUTO
        3:43.24  CONS
        4:07.14  JV
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Radford High School  'A'                      3:37.0h AUTO             
  2 Radford High School  'B'                      3:45.8h JV               
  3 Campbell High School  'A'                     3:51.4h JV               
  4 Leilehua High School  'A'                     3:55.9h JV               
  5 Leilehua High School  'B'                     4:06.1h JV               
 
Event 40  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
        3:38.14  AUTO
        3:43.24  CONS
        3:45.24  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Leilehua High School  'A'                     3:42.5h CONS             
  2 Campbell High School  'A'                     4:07.4h                  
  3 Leilehua High School  'B'                     4:09.7h                  
  4 Leilehua High School  'C'                     4:21.3h                  
  5 Waianae High School  'A'                      5:01.1h                  
 
Event 41  Girls High Jump Junior Varsity
=======================================================================================
        4-10.00  AUTO
        4-08.00  CONS
        4-00.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Samantha Mason      FR Radford                4-06.00 JV               
  2 Felicia Vazquez     FR Radford                4-02.00 JV               
 
Event 42  Girls High Jump Varsity
=======================================================================================
        4-10.00  AUTO
        4-08.00  CONS
        4-06.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kaeli Patton        SR Radford                5-00.00 AUTO             
  2 Ikoa Dias-Kekhuna      Campbell               4-06.00 OIA              
  3 Charlene Valerino      Campbell               4-04.00                  
  3 Keahi Braginsky-ah     Leilehua               4-04.00                  
  5 Marilyn Soa            Campbell               4-00.00                  
  5 Kara Tsugawa        11 McKinley               4-00.00                  
  5 Hanna Yoo           11 McKinley               4-00.00                  
 
Event 43  Boys High Jump Junior Varsity
=======================================================================================
        6-00.00  AUTO
        5-10.00  CONS
        5-00.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Jyrelle Umali          Campbell               5-04.00 JV               
  2 Brant Cavelina         Campbell               5-00.00 JV               
  3 Alec Lara            9 McKinley               4-10.00                  
  3 Mason Manuma           Radford                4-10.00                  
  3 Paul-Andrew Rhoden     Campbell               4-10.00                  
 
Event 44  Boys High Jump Varsity
=======================================================================================
        6-00.00  AUTO
        5-10.00  CONS
        5-06.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 David Peterson         Leilehua               5-06.00 OIA              
  2 Tevita Baravilala   JR Radford                5-02.00                  
  2 Carlton Whitley     SR Radford                5-02.00                  
  4 Marc Sanders        SR Radford                5-00.00                  
  4 Zachary Yabes          Kahuku                 5-00.00                  
 
Event 45  Girls Pole Vault Junior Varsity
=======================================================================================
        8-06.00  AUTO
        8-00.00  CONS
        6-00.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Nalia Tafua            Kahuku                13-02.75 AUTO             
  2 Taylor Black        SO Radford                7-00.00 JV               
 
Event 46  Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================================
        8-06.00  AUTO
        8-00.00  CONS
        6-06.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Jennifer Arao          Waianae                8-00.00 CONS             
  2 Kayla Grimmett      JR Radford                7-00.00 OIA              
  2 Keahi Braginsky-ah     Leilehua               7-00.00 OIA              
  4 Evelynn Aponte      SR Radford                5-06.00                  
 
Event 47  Boys Pole Vault Junior Varsity
=======================================================================================
       12-00.00  AUTO
       11-00.00  CONS
        7-06.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Cody Spraker        SO Radford                7-06.00 JV               
  1 Branden Miya           Leilehua               7-06.00 JV               
 
Event 48  Boys Pole Vault Varsity
=======================================================================================
       12-00.00  AUTO
       11-00.00  CONS
        9-06.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kealii Punley          Leilehua               9-06.00 OIA              
  2 Trevis Kawalaea        Waianae                8-06.00                  
  2 Rodale Tumbaga         Leilehua               8-06.00                  
  2 Elliott Peters         Waianae                8-06.00                  
  5 Stanley Mersburgh      Leilehua               6-06.00                  
  6 Mark Anthony Cudal     Leilehua               5-00.00                  
 
Event 49  Girls Long Jump Junior Varsity
=======================================================================================
       15-09.50  AUTO
       15-02.75  CONS
       13-00.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kayla Taulapapa        Kahuku                14-11.75 JV               
  2 Felicia Vazquez     FR Radford               14-05.50 JV               
  3 Leina Lunasco       SO Mililani              14-04.00 JV               
  4 Mi Nei Stant           Kahuku                13-02.75 JV               
  5 Shelby Black        FR Radford               12-03.25                  
  6 Jaylyn Buenconsejo  SO Mililani              12-01.00                  
  7 Kiana Jones         FR Radford                9-02.00                  
 -- Angel Irorita          Campbell                    ND                  
 -- Angelica Africa        Campbell                    ND                  
 
Event 50  Girls Long Jump Varsity
=======================================================================================
       15-09.50  AUTO
       15-02.75  CONS
       14-06.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Zhane Santiago         Kahuku                17-07.00 AUTO             
  2 Amber Camody        SO Mililani              15-09.00 CONS             
  3 Tyler Whitener      SO Radford               15-08.75 CONS             
  4 Jahndy Muliagatele     Waianae               15-01.50 OIA              
  5 Jonina Abell           Waianae               14-09.00 OIA              
  6 Rachel Philpot      JR Radford               13-05.75                  
  7 Sherron Page        JR Radford               12-10.00                  
  8 Yasmine Grinston    SR Radford               11-04.00                  
  9 Erica Lewis            Radford               10-09.75                  
 10 Keyonna Manuel      JR Radford                9-03.50                  
 
Event 51  Boys Long Jump Junior Varsity
=======================================================================================
       20-11.25  AUTO
       20-04.75  CONS
       17-06.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Jaylen Mitchell        Waianae               19-09.50 JV               
  2 Brant Cadelina         Campbell              17-07.50 JV               
  3 Wily Aofaga            Kahuku                17-05.25                  
  4 Romar Bacosa        SO Radford               17-01.50                  
  5 Julian Brown        FR Radford               15-09.25                  
  6 Jamel Tyler            Campbell              15-09.00                  
  7 Penetito Melei         Leilehua              15-07.50                  
  8 Eric Ma             FR Radford               15-06.75                  
  9 Devailo Motuga         Kahuku                15-06.00                  
 10 Travis Rosecrow        Campbell              15-01.50                  
 11 Shane Pahulu           Kahuku                13-01.50                  
 -- Conner Dooley       FR Radford                     ND                  
 -- Kevin Baize            Kahuku                      ND                  
 
Event 52  Boys Long Jump Varsity
=======================================================================================
       20-11.25  AUTO
       20-04.75  CONS
       20-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Mana Akagi             Leilehua              19-06.00                  
  2 David Peterson         Leilehua              17-00.75                  
  3 Marc Sanders        SR Radford               16-05.50                  
  4 Zachary Yabes          Kahuku                16-01.25                  
  5 Nathan Butler       SR Mililani              15-06.75                  
  6 Zachary Matthews       Kahuku                14-06.50                  
 -- Tevita Baravilala   JR Radford                     ND                  
 
Event 53  Girls Triple Jump Junior Varsity
=======================================================================================
       32-11.00  AUTO
       31-09.75  CONS
       26-00.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Zhane Santiago         Kahuku                36-06.00 AUTO             
  2 Kaeli Patton        SR Radford               34-09.00 AUTO             
  3 Jonina Abell           Waianae               32-07.00 CONS             
  4 Amber Camody        SO Mililani              32-04.00 CONS             
  5 Jahndy Muliagatele     Waianae               31-09.00 JV               
  6 Leina Lunasco       SO Mililani              31-03.00 JV               
  7 Keahi Braginsky-ah     Leilehua              30-07.00 JV               
  8 Maka Akagi             Leilehua              28-10.00 JV               
  9 Synteria Evans      SR Radford               27-01.00 JV               
 
Event 54  Girls Triple Jump Varsity
=======================================================================================
       32-11.00  AUTO
       31-09.75  CONS
       30-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Zhane Santiago         Kahuku                36-06.00 AUTO             
  2 Kaeli Patton        SR Radford               34-09.00 AUTO             
  3 Jonina Abell           Waianae               32-07.00 CONS             
  4 Amber Camody        SO Mililani              32-04.00 CONS             
  5 Jahndy Muliagatele     Waianae               31-09.00 OIA              
  6 Leina Lunasco       SO Mililani              31-04.00 OIA              
  7 Keahi Braginsky-ah     Leilehua              30-07.00 OIA              
  8 Maka Akagi             Leilehua              28-10.00                  
  9 Synteria Evans      SR Radford               27-01.00                  
 
Event 55  Boys Triple Jump Junior Varsity
=======================================================================================
       41-05.25  AUTO
       40-06.75  CONS
       35-00.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Eric Ma             FR Radford               33-01.00                  
  1 Jayven Mohetau         Kahuku                33-01.00                  
 
Event 56  Boys Triple Jump Varsity
=======================================================================================
       41-05.25  AUTO
       40-06.75  CONS
       39-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Mana Akagi             Leilehua              42-06.00 AUTO             
  2 Zachary Yabes          Kahuku                38-08.00                  
 
Event 57  Girls Discus Throw Junior Varsity
=======================================================================================
         105-08  AUTO
          99-02  CONS
          74-03  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Ellena Curlee       SO Radford               82-04.00 JV               
  2 Sherron Page        JR Radford               78-08.00 JV               
  3 Deborah Darlington  SR Radford               77-05.00 JV               
  4 Tara Tailele           Kahuku                77-00.00 JV               
  5 Kelsey Brantley        Waianae               74-01.00                  
  6 Maila Tafua            Kahuku                73-00.00                  
  7 Vaai Salanoa           Kailua                71-11.00                  
  8 Osana Fuiava        FR Radford               66-05.00                  
  9 Cassie Ernst           Campbell              65-10.00                  
 10 Penina Sapatu       SR Radford               65-03.00                  
 11 Jaelynn Kaio-Scott     Kahuku                61-10.00                  
 12 Tyler-Sue Kahala       Waianae               61-05.00                  
 13 Leilani Atuatasi       Waianae               59-03.00                  
 14 Ariana Maunakapu    FR Radford               55-05.00                  
 
Event 58  Girls Discus Throw Varsity
=======================================================================================
         105-08  AUTO
          99-02  CONS
          95-00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Paulina Sapatu      SR Radford              105-01.00 CONS             
  2 JoDean Crowell         Kailua                87-04.00                  
  3 Nele Gaisoa            Kailua                86-04.00                  
  4 Destinee Yorong        Campbell              71-09.00                  
  5 Melissa Pogia          Waianae               71-01.00                  
  6 Ikoa Dias-Kekhuna      Campbell              65-10.00                  
  7 Jordan DeCambra        Waianae               60-00.00                  
  8 Stephane`e Lauth       Campbell              55-04.00                  
  9 Marilyn Soa            Campbell              54-10.00                  
 10 Kuulei Quinones        Campbell              54-09.00                  
 11 Kelsey Brantley        Waianae               53-02.00                  
 12 Chelsy Tuiasosopo      Campbell              44-03.00                  
 13 Porscha Dallas      SR Radford               41-05.00                  
 14 Chantell Tyrell        Waianae               32-05.00                  
 
Event 59  Boys Discus Throw Junior Varsity
=======================================================================================
         141-10  AUTO
         134-05  CONS
          90-00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Malachi Mikaele        Kailua               114-05.00 JV               
  2 Vaihi Kaonohi          Kahuku               103-00.00 JV               
  3 Isaiah Thompson        Campbell             102-08.00 JV               
  4 Henry Faleofa          Kahuku                98-11.00 JV               
  5 Aji Langenbelik        Kahuku                98-07.00 JV               
  6 Gaisoa Gaisoa          Kailua                97-09.00 JV               
  7 Javen Burdett          Campbell              87-05.00                  
  8 Randy Ruiz          10 McKinley              86-08.00                  
  9 Semaia Salanoa      FR Radford               84-10.00                  
 10 Giovanni Stevenson     Campbell              83-02.00                  
 11 Jared Malaga         9 McKinley              79-06.00                  
 12 Jeremiah Taleni        Kailua                77-08.00                  
 13 Jeromy Castro       SO Radford               75-03.00                  
 14 Roger Sibayan       SO Radford               72-04.00                  
 15 Hardy Tautolo       FR Radford               68-11.00                  
 16 Justin Larobis         Kailua                64-05.00                  
 17 Jared Kaonohi          Campbell              64-00.00                  
 18 Vance Preston          Kahuku                63-03.00                  
 19 Ma`a Manu              Campbell              61-05.00                  
 20 Junjun Leybag          Campbell              61-04.00                  
 
Event 60  Boys Discus Throw Varsity
=======================================================================================
         141-10  AUTO
         134-05  CONS
         123-00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Charles Tuuau          Leilehua             140-06.00 CONS             
  2 Kaleo Crowell          Kailua               124-11.00 OIA              
  3 Keane Hosaka           Leilehua             121-02.00                  
  4 Tevita Baravilala   JR Radford              115-10.00                  
  5 Apoga Sifagoloa        Waianae              113-02.00                  
  6 Dillon Fihaki          Leilehua             110-03.00                  
  7 Haoa Lono              Waianae              109-08.00                  
  8 Vaioa Seumalo       JR Radford              108-10.00                  
  9 Benjamin Scheuring  SR Radford              108-00.00                  
 10 Tamaomitamitaga Fi  SR Radford              105-06.00                  
 11 Jordan Malaga       11 McKinley              99-06.00                  
 12 Tim Tili               Waianae               96-10.00                  
 13 Edward Tuvale          Campbell              94-10.00                  
 14 Piulu Kahapea          Kailua                94-07.00                  
 15 Josiah Bejer-Barro     Leilehua              94-03.00                  
 16 Tolovae Tito           Kahuku                90-04.00                  
 17 Togi Tupuola           Campbell              88-00.00                  
 18 Richard Ascencio       Leilehua              85-09.00                  
 19 Tyrone Britt           Campbell              81-04.00                  
 20 Jacky Chan          11 McKinley              80-07.00                  
 21 Davin Viernes          Campbell              73-08.00                  
 22 Bryson Kalahiki        Campbell              46-06.00                  
 
Event 61  Girls Shot Put Junior Varsity
=======================================================================================
       32-05.00  AUTO
       30-00.00  CONS
       25-09.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Nele Gaisoa            Kailua                32-06.00 AUTO             
  2 Paulina Sapatu      SR Radford               30-05.50 CONS             
  3 Deborah Darlington  SR Radford               29-05.75 JV               
  4 Jatheany Asosaolet     Kailua                26-09.50 JV               
  5 Kehau Achiu            Campbell              26-06.00 JV               
  6 Penina Sapatu       SR Radford               25-05.50                  
  7 JoDean Crowell         Kailua                24-10.00                  
  8 Kelsey Brantley        Waianae               24-06.25                  
  9 Marilyn Soa            Campbell              24-04.00                  
 10 Ikoa Dias-Kekhuna      Campbell              24-01.25                  
 11 Destinee Yorong        Campbell              24-00.50                  
 12 Melissa Pogia          Waianae               22-06.50                  
 13 Kuulei Quinones        Campbell              22-00.00                  
 14 Stephane`e Lauth       Campbell              20-02.25                  
 15 Chelsy Tuiasosopo      Campbell              19-11.25                  
 16 Chantell Tyrell        Waianae               19-11.00                  
 17 Elizabeth Sobrado      Waianae               19-00.50                  
 
Event 62  Girls Shot Put Varsity
=======================================================================================
       32-05.00  AUTO
       30-00.00  CONS
       30-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Vaai Salanoa           Kailua                32-08.25 AUTO             
  2 Cassie Ernst           Campbell              28-08.00                  
  3 Maila Tafua            Kahuku                25-04.50                  
  4 Leilani Atuatasi       Waianae               24-08.00                  
  5 Jordan DeCambra        Waianae               24-06.50                  
  6 Tara Tailele           Kahuku                24-00.00                  
  7 Ariana Maunakapu    FR Radford               23-10.75                  
  8 Ellena Curlee       SO Radford               22-06.75                  
  9 Jaelynn Kaio-Scott     Kahuku                22-03.00                  
 10 Mele Uta               Kailua                21-01.50                  
 11 Tyler-Sue Kahala       Waianae               20-03.00                  
 12 Osana Fuiava        FR Radford               18-07.50                  
 
Event 63  Boys Shot Put Junior Varsity
=======================================================================================
       46-03.50  AUTO
       43-09.25  CONS
       34-00.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Giovanni Stevenson     Campbell              37-02.00 JV               
  2 Isaiah Thompson        Campbell              36-09.00 JV               
  3 Javen Burdett          Campbell              34-04.50 JV               
  4 Gaisoa Gaisoa          Kailua                34-00.00 JV               
  5 Jeremiah Taleni        Kailua                32-09.25                  
  6 Jeromy Castro       SO Radford               31-09.75                  
  7 Malachi Mikaele        Kailua                31-00.25                  
  8 Justin Larobis         Kailua                30-09.00                  
  9 Aji Langenbelik        Kahuku                30-06.75                  
 10 Henry Faleofa          Kahuku                30-03.75                  
 11 Vance Preston          Kahuku                30-02.75                  
 12 Hardy Tautolo       FR Radford               30-00.50                  
 13 Jason Malaga        10 McKinley              29-07.50                  
 14 Randy Ruiz          10 McKinley              29-00.50                  
 15 Semaia Salanoa      FR Radford               26-09.25                  
 16 Junjun Leybag          Campbell              24-08.25                  
 17 Jared Kaonohi          Campbell              23-09.00                  
 18 Ma`a Manu              Campbell              23-05.00                  
 19 Roger Sibayan       SO Radford               22-10.75                  
 
Event 64  Boys Shot Put Varsity
=======================================================================================
       46-03.50  AUTO
       43-09.25  CONS
       41-06.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Charles Tuuau          Leilehua              44-05.75 CONS             
  2 Tim Tili               Waianae               40-02.00                  
  3 Leo`o Lanielu          Waianae               40-01.75                  
  4 Apoga Sifagoloa        Waianae               39-10.50                  
  5 Keane Hosaka           Leilehua              39-04.00                  
  6 Kaleo Crowell          Kailua                39-03.75                  
  7 Darien Shelly          Leilehua              37-07.00                  
  8 Piulu Kahapea          Kailua                36-09.75                  
  9 Haoa Lono              Waianae               36-04.75                  
 10 Vaioa Seumalo       JR Radford               35-09.50                  
 11 Dillon Fihaki          Leilehua              35-06.50                  
 12 Quentin Penn        JR Radford               35-01.00                  
 13 Laun John Isaako       Leilehua              33-09.75                  
 14 Josiah Bejer-Barro     Leilehua              33-08.50                  
 15 Richard Ascencio       Leilehua              32-01.50                  
 16 Tyrone Britt           Campbell              32-00.50                  
 17 Edward Tuvale          Campbell              30-06.50                  
 18 Jordan Malaga       11 McKinley              30-06.00                  
 19 Davin Viernes          Campbell              26-11.00                  
 20 Togi Tupuola           Campbell              26-06.25                  
 21 Bryson Kalahiki        Campbell              16-10.50