Licensed to Mililani High School       HY-TEK's Meet Manager 3/17/2010 12:36 AM
                 2010 Farrington PresasonTrack Meet - 3/6/2010                 
                           Host: Farrington L Kailua                           
                             Roosevelt High School                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
          17.24  AUTO
          18.54  CONS
          20.24  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
Finals
  1 Jaime-Leigh Choy             Farrington               20.1h JV               
  2 Abigayle Baldwin          SO Kailua                   20.7h                  
 
Event 2  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
          17.24  AUTO
          18.54  CONS
          19.04  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Angie Argel                  Farrington               18.2h CONS             
 
Event 3  Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
          16.24  AUTO
          16.54  CONS
          20.44  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Tyler Liana                  Farrington               24.3h                  
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
          16.24  AUTO
          16.54  CONS
          17.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Aiden Correira            JR Roosevelt                19.7h                  
  2 Titus Salter              JR Roosevelt                19.8h                  
  3 Lance Williams               Farrington               22.2h                  
  4 Justin Vele                  Farrington               24.6h                  
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
          13.34  AUTO
          13.84  CONS
          14.24  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Rhiana Beauregard         SO Kailua                   13.5h CONS             
  2 Sierra Kadooka            SO Kailua                   13.8h JV               
  3 Shana Kawakami            SO Roosevelt                14.0h JV               
  4 Jaime-Leigh Choy             Farrington               14.5h                  
  5 Jarica Ibana                 Farrington               15.5h                  
  5 Nelanie Sato                 Farrington               15.5h                  
  5 Kelsey Ralar-Hetrick         Farrington               15.5h                  
  8 Reiah Tia                    Farrington               15.6h                  
  9 Jacquelyn Kamai              Farrington               17.2h                  
 
Event 6  Girls 100 Meter Dash Varsity
================================================================================
          13.34  AUTO
          13.64  OIA
          13.84  CONS
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Abcde Furata-Harada       JR Roosevelt                13.4h OIA              
  2 Kristin Ho                JR Roosevelt                13.6h CONS             
  3 Kelcie Namba              SR Roosevelt                14.1h                  
  4 Kara Fukushima            JR Roosevelt                14.3h                  
  5 Malia Pearson             JR Kailua                   14.5h                  
  6 Cheyenne Tavares          JR Kailua                   14.6h                  
  7 April Arakaki             JR Roosevelt                15.2h                  
  8 Jessica Li                JR Roosevelt                15.3h                  
  9 Krista-Ann Lee            JR Roosevelt                16.6h                  
 10 Misa Kawamoto             JR Roosevelt                17.7h                  
 
Event 7  Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
          11.34  AUTO
          11.54  CONS
          12.14  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Toma Barrett                 Farrington               11.8h JV               
  2 Kala Kaaihue                 Nanakuli                 12.1h                  
  3 Benjamin Menashe          SO Roosevelt                12.2h                  
  4 Jacob Kamai                  Nanakuli                 12.4h                  
  5 Aaron Kamau                  Farrington               12.5h                  
  5 Duke Garcia                  Nanakuli                 12.5h                  
  7 Tyler Taumua                 Farrington               12.7h                  
  8 Dale Visitacion              Farrington               12.9h                  
  8 Josh Bailey                  Farrington               12.9h                  
 10 Kendo Pilor               SO Roosevelt                13.0h                  
 11 Leland Mitchell              Farrington               13.1h                  
 12 Kaluna Kamakawiwoole      FR Roosevelt                13.2h                  
 13 Khahlil Lono              SO Roosevelt                13.4h                  
 14 Keanu Fase                SO Roosevelt                13.5h                  
 15 Anuenue Tui               FR Roosevelt                13.6h                  
 16 Travis Tamapua               Farrington               15.4h                  
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Varsity
================================================================================
          11.34  AUTO
          11.54  CONS
          11.54  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Scotland Smith               Farrington               11.4h CONS             
  2 Dwayne Iwamoto            JR Roosevelt                11.5h                  
  2 Ryan Graves                  Nanakuli                 11.5h                  
  4 Steven Tran               SR Roosevelt                11.9h                  
  5 Schyler Lai Shinde        JR Roosevelt                12.2h                  
  6 Lance Williams               Farrington               12.5h                  
  6 Orion Tom                 SR Roosevelt                12.5h                  
  8 Brian Lee                 JR Roosevelt                12.6h                  
  8 Justin Vele                  Farrington               12.6h                  
 10 Aiden Correira            JR Roosevelt                12.7h                  
 10 Corey Kimura              SR Roosevelt                12.7h                  
 12 Pono Heen                 JR Roosevelt                13.1h                  
 13 Ashton Ramiscal           JR Kailua                   13.3h                  
 14 Bryson Perbera            SO Kailua                   13.8h                  
 15 Dustin Johnson            FR Kailua                   16.1h                  
 
Event 9  Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        5:20.24  AUTO
        5:31.24  CONS
        6:07.64  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Asia-Lynn Butin           FR Kailua                 6:34.7h                  
  2 Abigayle Baldwin          SO Kailua                 6:46.2h                  
  3 Kana Morimoto             FR Roosevelt              6:48.5h                  
  4 Caitlyn Bonilla           SO Roosevelt              6:52.4h                  
  5 Angela Yeung              SO Roosevelt              6:52.8h                  
  6 Kelsea Kim                FR Roosevelt              6:57.2h                  
  7 Noe Yoshioka              SO Roosevelt              6:58.2h                  
  8 Emily Chang               SO Roosevelt              7:47.6h                  
 
Event 10  Girls 1500 Meter Run Varsity
================================================================================
        5:20.24  AUTO
        5:31.24  CONS
        5:46.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Lauren Watanabe           SR Roosevelt              5:56.7h                  
  2 Jessica Yukawa            JR Roosevelt              6:03.3h                  
  3 Kelcie Namba              SR Roosevelt              6:16.6h                  
 
Event 11  Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        4:27.74  AUTO
        4:32.74  CONS
        5:15.24  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Nathan Underwood          SO Kailua                 4:56.8h JV               
  2 Casey Torres              SO Roosevelt              5:22.9h                  
  3 Bryson Nakatani           SO Roosevelt              5:24.7h                  
  4 Wyatt Bolton              FR Roosevelt              5:35.8h                  
  5 Eric Arzaga                  Farrington             5:53.9h                  
  6 Kody Sumida               FR Roosevelt              6:03.0h                  
  7 Ivan Xiao                 FR Roosevelt              6:22.9h                  
  8 Sunny Yang                SO Roosevelt              6:44.0h                  
  9 Sung Yan Chao             SO Roosevelt              6:51.9h                  
 
Event 12  Boys 1500 Meter Run Varsity
================================================================================
        4:27.74  AUTO
        4:32.74  CONS
        4:42.74  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Naoya Taylor              SR Kailua                 4:55.8h                  
  2 Jerry Yu                  JR Roosevelt              5:02.5h                  
  3 Sankalpa Marahatta        JR Roosevelt              5:33.4h                  
  4 Tony Carter                  Farrington             6:24.6h                  
  5 Anthony Ko                SR Roosevelt              6:53.7h                  
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
          53.54  AUTO
          55.74  CONS
        1:06.24  JV
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Farrington High School  'A'                           59.6h JV               
 
Event 15  Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
          45.24  AUTO
          45.94  CONS
          56.04  JV
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Farrington High School  'A'                           49.3h JV               
  2 Farrington High School  'B'                           53.6h JV               
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
        1:03.44  AUTO
        1:07.14  CONS
        1:10.74  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Rhiana Beauregard         SO Kailua                 1:02.9h AUTO             
  2 Jaime-Leigh Choy             Farrington             1:08.5h JV               
  3 Shana Kawakami            SO Roosevelt              1:09.4h JV               
  4 Sierra Kadooka            SO Kailua                 1:10.3h JV               
  5 Tamako Delfino            FR Roosevelt              1:11.5h                  
  6 Kelsey Ralar-Hetrick         Farrington             1:14.6h                  
  7 Kylie Yamamoto            FR Roosevelt              1:17.0h                  
  8 Cherry Yamane                Nanakuli               1:17.7h                  
  9 Nelanie Sato                 Farrington             1:22.8h                  
 10 Jarica Ibana                 Farrington             1:22.9h                  
 11 Reiah Tia                    Farrington             1:23.6h                  
 12 Jacquelyn Kamai              Farrington             1:26.3h                  
 13 Olivia Peterkin              Farrington             1:41.1h                  
 
Event 18  Girls 400 Meter Dash Varsity
================================================================================
        1:03.44  AUTO
        1:07.14  CONS
        1:07.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Abcde Furata-Harada       JR Roosevelt              1:07.4h                  
  2 Malia Pearson             JR Kailua                 1:09.7h                  
  3 Kara Fukushima            JR Roosevelt              1:10.9h                  
  4 Kristin Ho                JR Roosevelt              1:11.3h                  
  5 Cheyenne Tavares          JR Kailua                 1:15.0h                  
  6 April Arakaki             JR Roosevelt              1:16.8h                  
  7 Jessica Li                JR Roosevelt              1:21.8h                  
  8 Krista-Ann Lee            JR Roosevelt              1:23.5h                  
 
Event 19  Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
          52.74  AUTO
          54.24  CONS
          58.74  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Aaron Kamau                  Farrington               59.0h                  
  2 Lanson Kawaiea               Nanakuli                 59.7h                  
  3 Gerald Yutob                 Farrington             1:01.0h                  
  4 Kendo Pilor               SO Roosevelt              1:03.0h                  
  5 Joseph Kaliko                Nanakuli               1:03.3h                  
  6 Royce Ochimas                Nanakuli               1:04.3h                  
  6 Sean Ballesteros             Nanakuli               1:04.3h                  
  8 Tryson Vincent               Nanakuli               1:04.6h                  
  9 Kaluna Kamakawiwoole      FR Roosevelt              1:04.7h                  
 10 Eric Arzaga                  Farrington             1:07.1h                  
 11 Terrence Yim              FR Roosevelt              1:09.0h                  
 12 Tony Carter                  Farrington             1:16.2h                  
 
Event 20  Boys 400 Meter Dash Varsity
================================================================================
          52.74  AUTO
          54.24  CONS
          55.14  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Cassius Wood                 Nanakuli                 55.9h                  
  2 Torey Oishi               JR Roosevelt                56.6h                  
  3 Jarron Crowell            JR Kailua                   56.8h                  
  4 Steven Tran               SR Roosevelt                57.2h                  
  5 Nicholas Underwood        SO Kailua                   57.8h                  
  6 Melvin Ramento               Nanakuli                 57.9h                  
  7 Dwayne Iwamoto            JR Roosevelt                59.2h                  
  8 Schyler Lai Shinde        JR Roosevelt              1:00.1h                  
  9 Dustin Johnson            FR Kailua                 1:00.4h                  
 10 Dylan Kuewa                  Nanakuli               1:01.0h                  
 11 Brian Lee                 JR Roosevelt              1:01.2h                  
 12 Orion Tom                 SR Roosevelt              1:01.3h                  
 13 Keau-Mauloa Reis-Moniz    JR Kailua                 1:03.5h                  
 14 Ashton Ramiscal           JR Kailua                 1:03.7h                  
 15 Bryson Perbera            SO Kailua                 1:04.2h                  
 16 Mack Ocariza              JR Kailua                 1:05.1h                  
 17 Jared Odo                 JR Roosevelt              1:05.6h                  
 
Event 23  Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
          42.64  AUTO
          44.04  CONS
          51.34  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Toma Barrett                 Farrington               48.7h JV               
  2 Jacob Kamai                  Nanakuli                 52.8h                  
  3 Gerald Yutob                 Farrington               56.2h                  
  4 Tyler Liana                  Farrington             1:07.8h                  
  5 Travis Tamapua               Farrington             1:07.9h                  
  6 Josh Bailey                  Farrington             1:08.0h                  
 -- Khahlil Lono              SO Roosevelt                   NT                  
 
Event 24  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
          42.64  AUTO
          44.04  CONS
          44.14  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Ryan Graves                  Nanakuli                 45.4h                  
  2 Titus Salter              JR Roosevelt                48.5h                  
  3 Jarron Crowell            JR Kailua                   51.0h                  
  4 Terrell Ochimas              Nanakuli                 53.8h                  
 
Event 25  Girls 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        2:31.24  AUTO
        2:35.54  CONS
        2:56.54  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Asia-Lynn Butin           FR Kailua                 3:01.5h                  
  2 Kana Morimoto             FR Roosevelt              3:19.9h                  
 
Event 26  Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================================
        2:31.24  AUTO
        2:35.54  CONS
        2:47.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jessica Yukawa            JR Roosevelt              2:56.6h                  
 
Event 27  Boys 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        2:06.74  AUTO
        2:09.24  CONS
        2:24.24  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Nathan Underwood          SO Kailua                 2:18.2h JV               
  2 Bryson Nakatani           SO Roosevelt              2:30.6h                  
  3 Royce Ochimas                Nanakuli               2:34.3h                  
  4 Gerald Yutob                 Farrington             2:37.1h                  
  5 Casey Torres              SO Roosevelt              2:43.2h                  
  6 Sunny Yang                SO Roosevelt              3:04.2h                  
  7 Sung Yan Chao             SO Roosevelt              3:13.3h                  
 
Event 28  Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================================
        2:06.74  AUTO
        2:09.24  CONS
        2:13.64  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Naoya Taylor              SR Kailua                 2:13.3h OIA              
  2 Brent Ching               SR Roosevelt              2:14.0h                  
  3 Cassius Wood                 Nanakuli               2:15.2h                  
  4 Brent Shigano             JR Roosevelt              2:22.0h                  
  5 Nicholas Underwood        SO Kailua                 2:28.9h                  
  6 Dillan Johnson            FR Kailua                 2:32.3h                  
  7 Sankalpa Marahatta        JR Roosevelt              2:34.2h                  
  8 Keau-Mauloa Reis-Moniz    JR Kailua                 2:39.4h                  
  9 Anthony Ko                SR Roosevelt              3:09.3h                  
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
          27.84  AUTO
          29.24  CONS
          29.74  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Rhiana Beauregard         SO Kailua                   28.3h CONS             
  2 Sierra Kadooka            SO Kailua                   29.0h CONS             
  3 Shana Kawakami            SO Roosevelt                30.0h                  
 
Event 30  Girls 200 Meter Dash Varsity
================================================================================
          27.84  AUTO
          29.24  CONS
          29.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Abcde Furata-Harada       JR Roosevelt                28.9h CONS             
  2 Kristin Ho                JR Roosevelt                29.8h                  
  3 Kara Fukushima            JR Roosevelt                29.9h                  
  4 Malia Pearson             JR Kailua                   30.0h                  
  5 Kelcie Namba              SR Roosevelt                30.4h                  
  6 Cheyenne Tavares          JR Kailua                   31.8h                  
  7 April Arakaki             JR Roosevelt                31.9h                  
  8 Jessica Li                JR Roosevelt                32.7h                  
  9 Krista-Ann Lee            JR Roosevelt                35.6h                  
 
Event 31  Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
          23.24  AUTO
          24.04  CONS
          24.74  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Nicholas Underwood        SO Kailua                   25.1h                  
  1 Kala Kaaihue                 Nanakuli                 25.1h                  
  3 Jacob Kamai                  Nanakuli                 25.2h                  
  4 Duke Garcia                  Nanakuli                 25.5h                  
  5 Toma Barrett                 Farrington               25.7h                  
  6 Leland Mitchell              Farrington               26.2h                  
  6 Tyler Taumua                 Farrington               26.2h                  
  8 Dale Visitacion              Farrington               26.5h                  
  9 Dustin Johnson            FR Kailua                   26.7h                  
 10 Josh Bailey                  Farrington               27.1h                  
 11 Kendo Pilor               SO Roosevelt                27.5h                  
 12 Benjamin Menashe          SO Roosevelt                27.8h                  
 13 Bryson Perbera            SO Kailua                   27.9h                  
 14 Kaluna Kamakawiwoole      FR Roosevelt                28.0h                  
 15 Kody Sumida               FR Roosevelt                28.2h                  
 16 Terrence Yim              FR Roosevelt                30.9h                  
 17 Tyler Liana                  Farrington               31.7h                  
 18 Travis Tamapua               Farrington               34.3h                  
 
Event 32  Boys 200 Meter Dash Varsity
================================================================================
          23.24  AUTO
          24.04  CONS
          24.04  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Ryan Graves                  Nanakuli                 23.9h CONS             
  2 Dwayne Iwamoto            JR Roosevelt                24.5h                  
  3 Steven Tran               SR Roosevelt                24.8h                  
  4 Jarron Crowell            JR Kailua                   25.1h                  
  5 Melvin Ramento               Nanakuli                 25.8h                  
  6 Orion Tom                 SR Roosevelt                26.1h                  
  7 Brian Lee                 JR Roosevelt                26.2h                  
  7 Justin Vele                  Farrington               26.2h                  
  9 Lance Williams               Farrington               26.4h                  
 10 Schyler Lai Shinde        JR Roosevelt                27.1h                  
 11 Ashton Ramiscal           JR Kailua                   27.5h                  
 12 Jared Odo                 JR Roosevelt                27.6h                  
 13 Terrell Ochimas              Nanakuli                 27.9h                  
 14 Tony Carter                  Farrington               31.3h                  
 
Event 33  Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
       11:49.84  AUTO
       12:16.84  CONS
       13:32.24  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Asia-Lynn Butin           FR Kailua                15:31.9h                  
  2 Abigayle Baldwin          SO Kailua                16:32.4h                  
  3 Angela Yeung              SO Roosevelt             16:33.0h                  
  4 Kelsea Kim                FR Roosevelt             16:38.8h                  
 
Event 34  Girls 3000 Meter Run Varsity
================================================================================
       11:49.84  AUTO
       12:16.84  CONS
       13:12.24  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Lauren Watanabe           SR Roosevelt             12:28.6h OIA              
 
Event 35  Boys 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        9:50.84  AUTO
       10:02.24  CONS
       11:30.04  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Nathan Underwood          SO Kailua                11:04.7h JV               
  2 Bryson Nakatani           SO Roosevelt             12:26.8h                  
  3 Casey Torres              SO Roosevelt             12:34.8h                  
  4 Dillan Johnson            FR Kailua                12:38.1h                  
 
Event 36  Boys 3000 Meter Run Varsity
================================================================================
        9:50.84  AUTO
       10:02.24  CONS
       10:40.04  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Naoya Taylor              SR Kailua                11:08.4h                  
  2 Jerry Yu                  JR Roosevelt             11:09.3h                  
  3 Keoni Williams            JR Roosevelt             12:24.1h                  
 
Event 37  Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
        4:25.04  AUTO
        4:36.34  CONS
        5:12.24  JV
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Kailua High School  'A'                             4:41.7h JV               
 
Event 38  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
        4:25.04  AUTO
        4:36.34  CONS
        4:48.24  OIA
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Roosevelt High School  'A'                          4:55.0h                  
  2 Roosevelt High School  'B'                          5:01.1h                  
 
Event 39  Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
        3:38.14  AUTO
        3:43.24  CONS
        4:07.14  JV
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Farrington High School  'A'                         4:02.7h JV               
  2 Kailua High School  'A'                             4:04.7h JV               
  3 Nanakuli High School  'B'                           4:09.5h                  
  4 Nanakuli High School  'A'                           4:10.2h                  
 
Event 40  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
        3:38.14  AUTO
        3:43.24  CONS
        3:45.24  OIA
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Nanakuli High School  'A'                           3:57.1h                  
  2 Roosevelt High School  'A'                          3:59.0h                  
  3 Kailua High School  'A'                             4:03.0h                  
  4 Roosevelt High School  'B'                          4:13.0h                  
  5 Roosevelt High School  'C'                          4:19.9h                  
  6 Roosevelt High School  'D'                          4:28.1h                  
 
Event 41  Girls High Jump Junior Varsity
================================================================================
        4-10.00  AUTO
        4-08.00  CONS
        4-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kaydee Yukawa             SO Roosevelt              4-02.00 JV               
 
Event 42  Girls High Jump Varsity
================================================================================
        4-10.00  AUTO
        4-08.00  CONS
        4-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jessica Yukawa            JR Roosevelt              4-00.00                  
 
Event 43  Boys High Jump Junior Varsity
================================================================================
        6-00.00  AUTO
        5-10.00  CONS
        5-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kendo Pilor               SO Roosevelt              4-10.00                  
  2 Chevy Coelho              SO Roosevelt              4-08.00                  
  3 Wyatt Bolton              FR Roosevelt              4-06.00                  
  4 Sunny Yang                SO Roosevelt              4-00.00                  
 
Event 46  Girls Pole Vault Varsity
================================================================================
        8-06.00  AUTO
        8-00.00  CONS
        6-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 April Arakaki             JR Roosevelt              6-06.00 OIA              
  2 Kelcie Namba              SR Roosevelt              5-06.00                  
  3 Krista-Ann Lee            JR Roosevelt              5-00.00                  
  4 Jessica Li                JR Roosevelt              4-06.00                  
  4 Misa Kawamoto             JR Roosevelt              4-06.00                  
 
Event 48  Boys Pole Vault Varsity
================================================================================
       12-00.00  AUTO
       11-00.00  CONS
        9-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Titus Salter              JR Roosevelt              9-06.00 OIA              
  2 Pono Heen                 JR Roosevelt              8-00.00                  
  3 Keoni Williams            JR Roosevelt              7-06.00                  
  4 Zach Tagaca               JR Roosevelt              7-00.00                  
 
Event 50  Girls Long Jump Varsity
================================================================================
       15-09.50  AUTO
       15-02.75  CONS
       14-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Abcde Furata-Harada       JR Roosevelt             13-10.50                  
 
Event 51  Boys Long Jump Junior Varsity
================================================================================
       20-11.25  AUTO
       20-04.75  CONS
       17-06.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Benjamin Menashe          SO Roosevelt             16-00.75                  
  2 Dale Visitacion              Farrington            16-00.25                  
  3 Keanu Fase                SO Roosevelt             13-10.50                  
 
Event 52  Boys Long Jump Varsity
================================================================================
       20-11.25  AUTO
       20-04.75  CONS
       20-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Scotland Smith               Farrington            20-02.25 OIA              
  2 Pono Heen                 JR Roosevelt             17-00.50                  
  3 Brian Lee                 JR Roosevelt             16-01.25                  
 
Event 56  Boys Triple Jump Varsity
================================================================================
       41-05.25  AUTO
       40-06.75  CONS
       39-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Pono Heen                 JR Roosevelt             36-07.25                  
 
Event 61  Girls Shot Put Junior Varsity
================================================================================
       32-05.00  AUTO
       30-00.00  CONS
       25-09.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kyleigh Lilo                 Farrington            30-02.25 CONS             
  2 Gese Salanoa              SO Kailua                29-09.25 JV               
  3 Emilia Iopu                  Farrington            23-08.25                  
  4 Kaydee Yukawa             SO Roosevelt             23-02.75                  
  5 Kamalani Medeiros            Farrington            22-10.50                  
  6 Apolonia Fealofani        FR Kailua                22-02.00                  
  7 Chelsey Madrona           SO Roosevelt             20-09.00                  
  8 Lindsey Tamai             SO Roosevelt             17-07.50                  
 
Event 62  Girls Shot Put Varsity
================================================================================
       32-05.00  AUTO
       30-00.00  CONS
       30-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Monlisa Mariko               Farrington            39-06.25 AUTO             
  2 Nele Gaisoa               SR Kailua                29-08.75                  
  3 Jatheany Asosaoletoetu    JR Kailua                26-11.75                  
  4 JoDean Crowell            JR Kailua                25-06.50                  
  5 Lucretia Akau             SO Kailua                25-05.25                  
 
Event 63  Boys Shot Put Junior Varsity
================================================================================
       46-03.50  AUTO
       43-09.25  CONS
       34-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kenneth Tannon               Nanakuli              35-05.50 JV               
  2 Charles Sataraka             Farrington            34-05.75 JV               
  3 Gaisoa Gaisoa             SO Kailua                33-05.25                  
  4 Malakai Mikaele           SO Kailua                33-03.75                  
  5 Michael Boyd                 Farrington            33-01.25                  
  6 Jarome Faamata               Farrington            32-06.50                  
  7 Jeremiah Taleni           FR Kailua                32-01.00                  
  8 Justin Larobis            SO Kailua                30-11.25                  
  9 Troy Anderson             SO Roosevelt             30-01.50                  
 10 Tyler Liana                  Farrington            30-00.50                  
 11 Mitchell Boyd                Farrington            29-02.50                  
 12 Jonah Felipe              SO Roosevelt             27-01.00                  
 13 Blake Kainoa                 Nanakuli              26-01.25                  
 14 Chevy Coelho              SO Roosevelt             25-09.50                  
 15 Anuenue Tui               FR Roosevelt             24-09.25                  
 16 Khahlil Lono              SO Roosevelt             23-08.00                  
 
Event 64  Boys Shot Put Varsity
================================================================================
       46-03.50  AUTO
       43-09.25  CONS
       41-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Zach Mau                  JR Roosevelt             32-03.50                  
  2 Garion Park               JR Roosevelt             30-09.25                  
  3 Jeremy Okada              JR Roosevelt             29-03.00                  
  4 Chase Bargamento          JR Roosevelt             26-11.25