2010 Brown & Gold Meet
Saturday Feb. 26, 2010

Brown & Gold Meet Records

Brown and Gold Meet - Team Results

Results (Gold)

Points


 

Results (Brown)

Points

Running Events Girls

91


 

Running Events Girls

124

Running Events Boys

95


 

Running Events Boys

122

Total Running Events

186


 

Total Running Events

246


 


 


 


 


 

Field Events Girls

48


 

Field Events Girls

60

Field Events Boys

72


 

Field Events Boys

52

Total Field Events

120


 

Total Field Events

112


 


 


 


 


 

4x400 Girls

18


 

4x400 Girls

12

4x400 Boys

22


 

4x400 Boys

9


 


 


 


 


 

Total Points (Gold)

346


 

Total Points (Gold)

379

 

Brown and Gold Meet - Individual Results

High Jump (Girls)

Team

Ht.

Pl.

Pts.


 

High Jump (Boys)

Team

Ht.

Pl.

Pts.

Krisha Zane

Brown

48

1

10


 

Andrew Longboy

Gold

64

1

10

Precious Kaffo

Brown

46

2

8


 

Elijah Lagafuina

Brown

56

2

8

Beverly Alexander

Gold

44

3

6


 

Jonathan Makaiau

Gold

56

3

6

Natasha Ogata

Gold

44

4

4


 

Ervan Jean Pierre

Gold

54

4

4

Leina Lunasco

Gold

42

5

2


 

Cilvin Steward

Gold

54

5

2

Samantha Fischer

Gold

40

6

1


 

Jonathan Carpenter

Gold

52

6

1

Zora Ha

Brown

310


 


 


 

Kaimi Wilson

Brown

52


 


 


 


 


 


 


 


 

Isaiah Markus

Brown

410


 


 


 


 


 


 


 


 

Chris Colescott

Gold

NH


 


 


 


 


 


 


 


 

Mason Torres

Brown

NH


 


 


 


 


 


 


 


 

Coty Johnson

Gold

NH


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Long Jump (Girls)

Team

Dist.

Pl.

Pts.


 

Long Jump (Boys)

Team

Dist.

Pl.

Pts.

Leina Lunasco

Gold

146

1

10


 

Andrew Longboy

Gold

193

1

10

Amber Camody

Brown

144

2

8


 

Jonathan Carpenter

Gold

191

2

8

Courtney Terashima

Brown

1210

3

6


 

Jayson Naki

Gold

182

3

6

Jaylyn Buenconsejo

Brown

122

4

4


 

Kaimi Wilson

Brown

178

4

4

Taylor Reed

Brown

1110

5

2


 

Cilvin Steward

Gold

171

5

2

Samantha Fischer

Gold

114

6

1


 

Coty Johnson

Gold

170

6

1

Precious Kaffo

Brown

107


 


 


 

Ervan Jean Pierre

Gold

170


 


 


 


 


 


 


 


 

Christian Kurch

Brown

1610


 


 


 


 


 


 


 


 

Jonathan Makaiau

Gold

166


 


 


 


 


 


 


 


 

Tyler Cain

Brown

157


 


 


 


 


 


 


 


 

Wade Krause

Brown

138


 


 


 


 


 


 


 


 

Ryan Thomas

Gold

1210


 


 


 


 


 


 


 


 

Chris Colescott

Gold

124


 


 


 


 


 


 


 


 

Mason Torres

Brown

910


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Shot Put (Girls)

Team

Dist.

Pl.

Pts.


 

Shot Put (Boys)

Team

Dist.

Pl.

Pts.

Amber Maluenda

Brown

237

1

10


 

Christian Welch

Brown

3510

1

10

Amy Rohr

Gold

217

2

8


 

Elijah Lagafuina

Brown

348

2

8

Taylor Abel

Gold

190

3

6


 

Isaiah Fagarang

Gold

345

3

6

Chas Tittle

Brown

162

4

4


 

Seth Iereno

Gold

344

4

4


 


 


 


 


 


 

Keoni Chun

Gold

320

5

2


 


 


 


 


 


 

David Robert

Brown

316

6

1


 


 


 


 


 


 

Aleni Aiono

Brown

314


 


 


 


 


 


 


 


 

Zach Bond

Gold

310


 


 


 


 


 


 


 


 

Shonn Daite

Brown

310


 


 


 


 


 


 


 


 

Marcus Beamon

Brown

294


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Discus (Girls)

Team

Dist.

Pl.

Pts.


 

Discus (Boys)

Team

Dist.

Pl.

Pts.

Amy Rohr

Gold

464

1

10


 

Aleni Aiono

Brown

1100

1

10

Taylor Abel

Brown

336

2

8


 

Shayne Tanabe

Gold

9911

2

8


 


 


 

3

6


 

Christian Welch

Brown

932

3

6


 


 


 

4

4


 

David Robert

Brown

917

4

4


 


 


 

5

2


 

Isaiah Fagarang

Gold

905

5

2


 


 


 

6

1


 

Elijah Lagafuina

Brown

792

6

1


 


 


 


 


 


 

Keoni Chun

Gold

741


 


 


 


 


 


 


 


 

Marcus Beamon

Brown

594


 


 


 


 


 


 


 


 

Zach Bond

Gold

584


 


 


 


 


 


 


 


 

Shonn Daite

Brown

554


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

60m Hurdles (Girls)

Team

Time

Pl.

Pts.


 

60m Hurdles (Boys)

Team

Time

Pl.

Pts.

Kylie Sakamoto

Brown

9.2

1

10


 

Daniel Omuro

Gold

9.1

1

10

Natasha Ogata

Gold

10.1

2

8


 

Shane Hosokawa

Brown

9.9

2

8

Leina Lunasco

Gold

10.4

3

6


 

Jayson Naki

Gold

10.1

3

6

Beverly Alexander

Gold

12.1

4

4


 

Cory Shigeta

Brown

10.3

4

4

Kelcee Fujimoto

Brown

12.3

5

2


 

Andrew Tansiongco

Gold

10.8

5

2

Talyia Furuta

Gold

14.81

6

1


 

Dionte White

Brown

11.2

6

1


 


 


 


 


 


 

Spencer Serrao

Brown

11.3


 


 


 


 


 


 


 


 

Matt Raab

Gold

16.0


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

100m Dash (Girls)

Team

Time

Pl.

Pts.


 

100m Dash (Boys)

Team

Time

Pl.

Pts.

Amber Maluenda

Brown

13.3

1

10


 

Elijah Lagafuina

Brown

11.2

1

10

Tristyn Wiehl

Brown

13.6

2

8


 

Jonathan Carpenter

Gold

11.8

2

8

Precious Kaffo

Brown

14.1

3

6


 

Cory Shigeta

Brown

12.0

3

6

Kristi Murakami

Gold

14.9

4

4


 

Isaiah Markus

Brown

12.1

4

4

Ariel Beaudoin

Brown

15.0

5

2


 

Cilvin Steward

Gold

12.1

5

2

Claire Okazaki

Brown

15.3

6

1


 

Dionte White

Brown

12.2

6

1

Shayna Shon

Gold

15.5


 


 


 

Zach Payomo

Gold

12.2


 


 

Giselle Rambaud

Brown

15.7


 


 


 

Lance Loventhal

Gold

12.3


 


 

Kerri Niino

Brown

16.1


 


 


 

Darius Calma

Gold

12.3


 


 

Teri Kawasaki

Brown

16.5


 


 


 

Enrico Cortez

Brown

12.3


 


 

Jordan Oliveros

Gold

16.6


 


 


 

Shane Hosokawa

Brown

12.5


 


 

Amanda Bejerana

Gold

16.7


 


 


 

Eric Roth

Gold

12.7


 


 

Kiana Norville

Gold

17.0


 


 


 

Ervan Jean Pierre

Gold

12.7


 


 

Angelyn Sacoco

Brown

18.1


 


 


 

Jayson Naki

Gold

12.7


 


 


 


 


 


 


 


 

Aleni Aiono

Brown

12.7


 


 


 


 


 


 


 


 

Isaiah Fagarang

Gold

12.7


 


 


 


 


 


 


 


 

Cheyne Shiroma

Gold

12.8


 


 


 


 


 


 


 


 

Kaimi Wilson

Brown

12.9


 


 


 


 


 


 


 


 

Rudy Amezquita

Gold

12.9


 


 


 


 


 


 


 


 

Coty Johnson

Gold

12.9


 


 


 


 


 


 


 


 

Tyler Cain

Brown

13.2


 


 


 


 


 


 


 


 

Evan Young

Brown

13.3


 


 


 


 


 


 


 


 

Christian Ogasawara

Gold

13.4


 


 


 


 


 


 


 


 

Shane Anguay

Brown

13.4


 


 


 


 


 


 


 


 

Jordan Quiocho

Gold

13.6


 


 


 


 


 


 


 


 

Marc Siler

Gold

14.3


 


 


 


 


 


 


 


 

Court Pierce

Brown

14.7


 


 


 


 


 


 


 


 

Sammy Landingin

Brown

14.9


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

1600m Run (Girls)

Team

Time

Pl.

Pts.


 

1600m Run (Boys)

Team

Time

Pl.

Pts.

Kim Pugliese

Gold

5:40

1

10


 

Royce Yamane

Gold

5:11

1

10

Kristin Ali Keith

Brown

5:55

2

8


 

Zach Carvalho

Brown

5:13

2

8

Taylor Suwa

Brown

6:11

3

6


 

Kayden Iwasaki

Gold

5:25

3

6

Courtney Garner

Gold

6:15

4

4


 

Ryan Mayeda

Brown

5:26

4

4

Jaki Knaus

Gold

6:24

5

2


 

Marcus Beamon

Brown

5:54

5

2

Taylor Sinn

Brown

6:27

6

1


 

Nathan Butler

Brown

6:06

6

1

Kelsey Painter

Gold

6:27


 


 


 

Joey Butindaro

Gold

6:10


 


 

Jessica Kawana

Gold

6:38


 


 


 

Kyle Yamada

Gold

6:15


 


 

Erin Ohira

Brown

6:57


 


 


 

Sean Nakayama

Brown

6:43


 


 

Jelicia Johnson

Gold

6:59


 


 


 

Anthony Kuloloia

Brown

7:00


 


 

Kailee Yogi

Brown

7:23


 


 


 

Brandon Quon

Gold

7:10


 


 

Gabby Gregorio

Gold

7:33


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

400m Dash (Girls)

Team

Time

Pl.

Pts.


 

400m Dash (Boys)

Team

Time

Pl.

Pts.

Taylor Reed

Brown

68.5

1

10


 

Isaiah Markus

Brown

57.0

1

10

Courtney Terashima

Brown

72.7

2

8


 

Jake Helms

Brown

58.2

2

8

Zora Ha

Brown

75.0

3

6


 

Lance Loventhal

Gold

58.4

3

6

Grace Hayashi

Gold

78.3

4

4


 

Aleni Aiono

Brown

59.0

4

4

Jenay Tamashiro

Gold

86.7

5

2


 

Sean Griffin

Gold

61.4

5

2


 


 


 


 


 


 

Jordan Quiocho

Gold

62.5

6

1


 


 


 


 


 


 

Isaiah Fagarang

Gold

62.5


 


 


 


 


 


 


 


 

Christian Welch

Brown

62.8


 


 


 


 


 


 


 


 

Evan Young

Brown

63.5


 


 


 


 


 


 


 


 

Shane Hosokawa

Brown

64.5


 


 


 


 


 


 


 


 

Wade Krause

Brown

70.7


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

150m Hurdles (Girls)

Team

Time

Pl.

Pts.


 

150m Hurdles (Boys)

Team

Time

Pl.

Pts.

Natasha Ogata

Gold

23.2

1

10


 

Daniel Omuro

Gold

19.8

1

10

Kylie Sakamoto

Brown

24.0

2

8


 

Jeff Havelock

Brown

20.6

2

8

Beverly Alexander

Gold

26.2

3

6


 

Jonathan Carpenter

Gold

21.0

3

6

Kelcee Fujimoto

Brown

26.4

4

4


 

Cory Shigeta

Brown

21.4

4

4

Talyia Furuta

Gold

26.8

5

2


 

Shane Hosokawa

Brown

21.5

5

2


 


 


 


 


 


 

Dionte White

Brown

21.6

6

1


 


 


 


 


 


 

Andrew Tansiongco

Brown

22.8


 


 


 


 


 


 


 


 

Spencer Serrao

Brown

22.9


 


 


 


 


 


 


 


 

Jayson Naki

Gold

23.2


 


 


 


 


 


 


 


 

Matt Raab

Gold

24.2


 


 


 


 


 


 


 


 

Chris Colescott

Gold

26.7


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

800m Run (Girls)

Team

Time

Pl.

Pts.


 

800m Run (Boys)

Team

Time

Pl.

Pts.

Kim Pugliese

Gold

2:41

1

10


 

Jake Helms

Brown

2:17

1

10

Taylor Suwa

Brown

2:47

2

8


 

Royce Yamane

Gold

2:20

2

8

Melissa Bumanglag

Gold

2:47

3

6


 

Kayden Iwasaki

Gold

2:22

3

6

Courtney Garner

Gold

2:50

4

4


 

Ryan Mayeda

Brown

2:23

4

4

Kelsey Painter

Gold

2:59

5

2


 

Marcus Beamon

Brown

2:23

5

2

Erin Ohira

Brown

3:10

6

1


 

Zach Carvalho

Brown

2:24

6

1

Jelicia Johnson

Gold

3:11


 


 


 

Andrew Tansiongco

Brown

2:36


 


 

Kailee Yogi

Brown

3:19


 


 


 

Nathan Butler

Brown

2:43


 


 

Gabby Gregorio

Gold

3:20


 


 


 

Joey Butindaro

Gold

2:45


 


 


 


 


 


 


 


 

Kyle Yamada

Gold

2:45


 


 


 


 


 


 


 


 

Sean Nakayama

Brown

2:54


 


 


 


 


 


 


 


 

Brandon Quon

Gold

3:05


 


 


 


 


 


 


 


 

Anthony Kuloloia

Brown

3:12


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

200m Dash (Girls)

Team

Time

Pl.

Pts.


 

200m Dash (Boys)

Team

Time

Pl.

Pts.

Amber Maluenda

Brown

28.4

1

10


 

Daniel Omuro

Gold

24.3

1

10

Tristyn Wiehl

Brown

29.9

2

8


 

Isaiah Markus

Brown

24.9

2

8

Ariel Beaudoin

Brown

31.7

3

6


 

Aleni Aiono

Brown

25.6

3

6

Kristi Murakami

Gold

32.2

4

4


 

Cory Shigeta

Brown

25.6

4

4

Shayna Shon

Gold

32.3

5

2


 

Darius Calma

Gold

25.6

5

2

Claire Okazaki

Brown

33.2

6

1


 

Dionte White

Brown

26.1

6

1

Giselle Rambaud

Brown

33.3


 


 


 

Enrico Cortez

Brown

26.1


 


 

Kerri Niino

Brown

34.5


 


 


 

Cheyne Shiroma

Gold

26.4


 


 

Teri Kawasaki

Brown

34.6


 


 


 

Shane Hosokawa

Brown

26.8


 


 

Angelyn Sacoco

Brown

35.9


 


 


 

Jayson Naki

Gold

26.9


 


 

Amanda Bejerana

Gold

36.8


 


 


 

Evan Young

Brown

28.1


 


 

Jordan Oliveros

Gold

39.2


 


 


 

Jordan Quiocho

Gold

28.1


 


 


 


 


 


 


 


 

Rudy Amezquita

Gold

28.4


 


 


 


 


 


 


 


 

Shane Anguay

Brown

29.3


 


 


 


 


 


 


 


 

Sammy Landingin

Brown

30.5


 


 


 


 


 


 


 


 

Chris Colescott

Gold

33.2


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

4 x 400 (Girls)

Team

Splits

Pl.

Pts.


 

4 x 400 (Boys)

Team

Splits

Pl.

Pts.

Samantha Fischer

Gold

74.9

1

10


 

Jonathan Carpenter

Gold

54.8

1

10

Natasha Ogata

Gold

69.6


 


 


 

Lance Loventhal

Gold

58.8


 


 

Melissa Bumanglag

Gold

70.5


 


 


 

Royce Yamane

Gold

60.5


 


 

Jaki Knaus

Gold

75.1


 


 


 

Daniel Omuro

Gold

56.1


 


 


 


 

4:50.1


 


 


 


 


 

3:50


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Courtney Terashima

Brown

75.6

2

8


 

Jake Helms

Brown

57.3

2

8

Kylie Sakamoto

Brown

70.2


 


 


 

Marcus Beamon

Brown

65.7


 


 

Erin Ohira

Brown

82.1


 


 


 

Jeff Havelock

Brown

57.6


 


 

Taylor Reed

Brown

71.0


 


 


 

Isaiah Markus

Brown

57.7


 


 


 


 

4:58.9


 


 


 


 


 

3:58.2


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Courtney Garner

Gold

75.1

3

6


 

Kayden Iwasaki

Gold

59.9

3

6

Jelicia Johnson

Gold

82.3


 


 


 

Zach Payomo

Gold

63.8


 


 

Kim Pugliese

Gold

73.4


 


 


 

Sean Griffin

Gold

60.4


 


 

Kelsey Painter

Gold

77.5


 


 


 

Cheyne Shiroma

Gold

62.8


 


 


 


 

5:08.3


 


 


 


 


 

4:06.7


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Zora Ha

Brown

75.7

4

4


 

Coty Johnson

Gold

60.6

4

4

Keri Niino

Brown

80.3


 


 


 

Ervan Jean Pierre

Gold

63.8


 


 

Giselle Rambaud

Brown

85.9


 


 


 

Jonathan Makaiau

Gold

63.1


 


 

Kailee Yogi

Brown

87.8


 


 


 

Cilvin Steward

Gold

60.3


 


 


 


 

5:29.7


 


 


 


 


 

4:07.7


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Talyia Furuta

Gold

71.9

5

2


 

Darius Calma

Gold

60.0

5

2

Gabby Gregorio

Gold

84.4


 


 


 

Isaiah Fagarang

Gold

63.0


 


 

Amanda Bejerana

Gold

92.3


 


 


 

Seth Iereno

Gold

61.6


 


 

Kiana Norville

Gold

90.7


 


 


 

Jason Maki

Gold

65.0


 


 


 


 

5:39.3


 


 


 


 


 

4:10


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Tyler Cain

Brown

64.1

6

1


 


 


 


 


 


 

Sammy Landingin

Brown

71.5


 


 


 


 


 


 


 


 

Shane Anguay

Brown

66.0


 


 


 


 


 


 


 


 

Dionte White

Brown

61.9


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

4:23.3


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Evan Young

Brown

63.4


 


 


 


 


 


 


 


 

Mason Torres

Brown

74.0


 


 


 


 


 


 


 


 

Zach Carvalho

Brown

65.4


 


 


 


 


 


 


 


 

Ryan Mayeda

Brown

61.3


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

4:24


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Jordan Quiocho

Gold

64.2


 


 


 


 


 


 


 


 

Zach Bond

Gold

70.7


 


 


 


 


 


 


 


 

Ryan Thomas

Gold

67.6


 


 


 


 


 


 


 


 

Rudy Amezquita

Gold

63.1


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

4:25.4


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Kyle Yamada

Gold

68.5


 


 


 


 


 


 


 


 

Brandon Quon

Gold

72.3


 


 


 


 


 


 


 


 

Matt Raab

Gold

67.1


 


 


 


 


 


 


 


 

Andrew Tansiongco

Gold

69.6


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

4:37.4