Licensed to Mililani High School       Hy-Tek's Meet Manager 3/19/2008 12:48 AM
            2008 Kalani Waialua Campbell Preseason Meet - 3/14/2008            
                             Mililani High School                              
                                              Printable Results
 
                           Girls Results 
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
          17.40  STAT
          22.60  OIA
          25.00  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
Finals
  1 Erika Soliven                Waipahu                  19.1h OIA              
  2 Tiffany Caday                Waipahu                  22.5h OIA              
 
Event 2  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
          17.40  STAT
          19.00  OIA
          23.50  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Christine Iha             SR Kalani                   17.1h STAT             
  2 Dari Ann Matsuda          SR Kalani                   18.1h OIA              
  3 Jamie Lee                 JR Kalani                   18.9h OIA              
  4 LeiAnn Chun               JR Mililani                 19.1h DIV              
  5 Nikki Tunstall            SR Mililani                 22.1h DIV              
  6 Adriama Lui               11 Campbell                 23.1h DIV              
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
          13.00  STAT
          15.00  OIA
          16.60  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Allxzandra Pasion         10 Campbell                 13.9h OIA              
  1 Kristin Dela Cruz          9 Kapolei                  13.9h OIA              
  3 Josianne Achiu            10 Campbell                 14.0h OIA              
  4 Tasia Cabigas                Waipahu                  14.1h OIA              
  5 Tatianna Meir             SO Kalani                   14.2h OIA              
  6 Leighna Lariosa           SO Kalani                   14.3h OIA              
  7 Amanda Kobayashi          SO Kalani                   14.4h OIA              
  8 Kiana Kaiwi                9 Kapolei                  14.5h OIA              
  8 Chastilynn Tittle         FR Mililani                 14.5h OIA              
 10 Jessica Lozano               Waipahu                  15.0h DIV              
 11 Melissa Bumanglag         FR Mililani                 15.1h DIV              
 11 Korie Sasano              FR Kalani                   15.1h DIV              
 11 Delilah Fuataga              Waipahu                  15.1h DIV              
 14 Bailey Randall            SO Kalani                   15.2h DIV              
 15 Krisha Zane               FR Mililani                 15.3h DIV              
 16 Maegan Chang              FR Kalani                   15.5h DIV              
 16 Johanna Rose Mindo        10 Campbell                 15.5h DIV              
 16 Stephanie Iha             FR Kalani                   15.5h DIV              
 19 Kristel Gabriel              Waipahu                  15.7h DIV              
 20 Stephanie Iwasaki         SO Mililani                 15.9h DIV              
 21 Allison Hazlett           FR Mililani                 16.0h DIV              
 22 Dana King                 FR Mililani                 16.0h DIV              
 22 Ashlee Tadeo               9 Campbell                 16.0h DIV              
 24 Stacy Sivas               FR Mililani                 16.2h DIV              
 25 Reiko Hayashi-Billena     SO Mililani                 16.3h DIV              
 25 Aubree Tabisola            9 Kapolei                  16.3h DIV              
 27 Charna Underwood          SO Kalani                   16.9h                  
 28 Beverly Funestas           9 Kapolei                  17.8h                  
 
Event 6  Girls 100 Meter Dash Varsity
================================================================================
          13.00  STAT
          13.40  OIA
          16.00  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Schnelle Smith            12 Campbell                 13.1h OIA              
  2 Jamie Lee                 JR Kalani                   13.2h OIA              
  3 Brittney Ervin            12 Kapolei                  13.6h DIV              
  4 Dana Fujiwara                Waipahu                  13.8h DIV              
  5 Paige Carter              11 Kapolei                  14.0h DIV              
  6 Jaydene-Kailin Curran     11 Campbell                 14.2h DIV              
  7 Kaleikaumaka Silva        11 Campbell                 14.4h DIV              
  8 Dari Ann Matsuda          SR Kalani                   14.5h DIV              
  9 Christine Iha             SR Kalani                   14.6h DIV              
  9 Serena Carlos             11 Campbell                 14.6h DIV              
 11 Crystal McCladdie         11 Campbell                 14.7h DIV              
 12 Amber Javier                 Waipahu                  15.0h DIV              
 13 Reena Rivera                 Waipahu                  15.1h DIV              
 13 Brendalyn Brub               Waipahu                  15.1h DIV              
 15 Olafou Pelupelu              Waipahu                  15.2h DIV              
 15 Angela Rose Bimbo         11 Campbell                 15.2h DIV              
 17 Tiffany Kasoga               Kapolei                  15.4h DIV              
 18 Shauna Birt               11 Campbell                 15.8h DIV              
 19 Sylvia Lee                JR Kalani                   15.9h DIV              
 20 Joy Ignacio               11 Campbell                 16.2h                  
 20 Anjelica Arevalo          11 Campbell                 16.2h                  
 
Event 9  Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        5:20.00  STAT
        6:35.20  OIA
        7:26.30  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Arielle Uejo              SO Mililani               5:44.0h OIA              
  2 Charlene Valeriano         9 Campbell               5:46.0h OIA              
  3 Tyler Yonemura            SO Mililani               5:51.0h OIA              
  4 Kasandra Wolf             12 Kapolei                6:15.0h OIA              
  5 Taylor Sinn               FR Mililani               6:17.0h OIA              
  6 Jessica Matsuda           SO Mililani               6:25.0h OIA              
  7 Raquel Morales               Waipahu                6:40.0h DIV              
  8 Lauren Degollado           9 Campbell               6:46.0h DIV              
  9 Kristen Fernandez-Kong     9 Campbell               6:51.0h DIV              
 10 Laura Kaai                   Waipahu                6:54.0h DIV              
 10 Taylor Jordan                Waipahu                6:54.0h DIV              
 12 Hayley Teehera               Waipahu                6:55.0h DIV              
 13 Jacklyn Plan                 Waipahu                7:04.0h DIV              
 14 Merrie Agag                  Waipahu                8:01.0h                  
 
Event 10  Girls 1500 Meter Run Varsity
================================================================================
        5:20.00  STAT
        5:53.30  OIA
        6:35.20  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kristin Ali Keith         SO Mililani               5:26.0h OIA              
  2 Nicole Painter            JR Mililani               5:33.0h OIA              
  3 Theresa Svrcina           FR Mililani               5:36.0h OIA              
  4 Adrianna Sagucio             Waipahu                6:48.0h                  
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
          54.80  STAT
          66.00  OIA
          66.00  DIV
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Kalani High School  'A'                               58.3h OIA              
  2 Campbell High School  'A'                             60.1h OIA              
 
Event 14  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
          54.80  STAT
          58.00  OIA
          63.00  DIV
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Campbell High School  'B'                            x54.9h OIA              
  2 Waipahu High School  'C'                             x55.0h OIA              
  3 Campbell High School  'A'                             57.5h OIA              
  4 Waipahu High School  'B'                             x57.8h OIA              
  5 Kapolei High School  'A'                              58.2h DIV              
  6 Waipahu High School  'A'                              60.1h DIV              
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
          64.70  STAT
          78.00  OIA
        1:22.00  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Noura Takeda               9 Kapolei                  65.0h OIA              
  2 Johanna Rose Mindo        10 Campbell                 65.8h OIA              
  3 Amanda Kobayashi          SO Kalani                   66.4h OIA              
  4 Jaclyn Knaus              FR Mililani                 68.0h OIA              
  5 Katrina Jackson              Waipahu                  69.0h OIA              
  6 Taylor Dela Cruz           9 Kapolei                  70.5h OIA              
  7 Linnea Tokushige          FR Kalani                   70.9h OIA              
  8 Tasia Cabigas                Waipahu                  72.0h OIA              
  8 Janee Lee                 SO Waianae                  72.0h OIA              
 10 Kimberly Mae Rodriguez       Waipahu                  72.9h OIA              
 11 Kelli-Anne Ho             SO Mililani                 74.4h OIA              
 12 Latashia Kamalani          9 Campbell                 76.0h OIA              
 13 Ariana Yanagihara         FR Mililani                 76.2h OIA              
 14 Jessica Lozano               Waipahu                  79.0h DIV              
 15 Jennifer Arao             SO Waianae                1:20.4h DIV              
 16 Delilah Fuataga              Waipahu                1:20.6h DIV              
 17 Reiko Hayashi-Billena     SO Mililani               1:40.0h                  
 
Event 18  Girls 400 Meter Dash Varsity
================================================================================
          64.70  STAT
          67.00  OIA
          78.24  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Dana Fujiwara                Waipahu                  67.5h DIV              
  2 Juliana Powell               Waipahu                  68.9h DIV              
  3 Geraldine Solia           SR Mililani                 69.2h DIV              
  4 Laura Bunner              JR Mililani                 70.0h DIV              
  5 Keyaira Morgan            11 Kapolei                  71.7h DIV              
  6 Amber Javier                 Waipahu                  79.1h                  
  7 Olafou Pelupelu              Waipahu                1:28.1h                  
 
Event 21  Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
          51.60  STAT
          62.00  OIA
          67.00  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Erika Soliven                Waipahu                  57.4h OIA              
  2 Tiffany Caday                Waipahu                  60.0h OIA              
  3 Amanda Kobayashi          SO Kalani                   61.1h OIA              
 
Event 22  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
          51.60  STAT
          56.00  OIA
          63.00  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Isabel Romero             JR Mililani                 51.1h STAT             
  2 Adriama Lui               11 Campbell                 52.4h OIA              
  3 LeiAnn Chun               JR Mililani                 53.9h OIA              
  4 Jaydene-Kailin Curran     11 Campbell                 55.5h OIA              
 
Event 25  Girls 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        2:35.00  STAT
        3:15.00  OIA
        3:30.00  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Theresa Svrcina           FR Mililani               2:44.1h OIA              
  2 Arielle Uejo              SO Mililani               2:46.4h OIA              
  3 Charlene Valeriano         9 Campbell               2:48.6h OIA              
  4 Tyler Yonemura            SO Mililani               2:53.1h OIA              
  5 Taylor Dela Cruz           9 Kapolei                2:58.0h OIA              
  6 Noura Takeda               9 Kapolei                2:58.5h OIA              
  7 Janee Lee                 SO Waianae                3:00.2h OIA              
  8 Amanda Kobayashi          SO Kalani                 3:01.4h OIA              
  9 Jessica Matsuda           SO Mililani               3:02.8h OIA              
 10 Raquel Morales               Waipahu                3:06.7h OIA              
 11 Taylor Sinn               FR Mililani               3:11.0h OIA              
 12 Kristen Fernandez-Kong     9 Campbell               3:14.5h OIA              
 13 Lauren Degollado           9 Campbell               3:16.4h DIV              
 14 Hayley Teehera               Waipahu                3:16.5h DIV              
 15 Jennifer Arao             SO Waianae                3:22.5h DIV              
 16 Taylor Jordan                Waipahu                3:24.5h DIV              
 17 Merrie Agag                  Waipahu                4:00.0h                  
 
Event 26  Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================================
        2:35.00  STAT
        2:50.00  OIA
        3:15.00  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Juliana Powell               Waipahu                2:48.3h OIA              
  2 Keyaira Morgan            11 Kapolei                3:04.6h DIV              
  3 Adrianna Sagucio             Waipahu                3:13.4h DIV              
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
          27.50  STAT
          32.00  OIA
          35.00  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Leighna Lariosa           SO Kalani                   29.3h OIA              
  2 Kawehi Delmar                Kapolei                  29.4h OIA              
  3 Josianne Achiu            10 Campbell                 29.5h OIA              
  4 Jaclyn Knaus              FR Mililani                 29.8h OIA              
  5 Chastilynn Tittle         FR Mililani                 30.0h OIA              
  6 Kiana Kaiwi                9 Kapolei                  30.3h OIA              
  7 Tatianna Meir             SO Kalani                   30.4h OIA              
  8 Amanda Kobayashi          SO Kalani                   30.5h OIA              
  9 Kimberly Mae Rodriguez       Waipahu                  30.8h OIA              
  9 Tasia Cabigas                Waipahu                  30.8h OIA              
 11 Kristin Dela Cruz          9 Kapolei                  31.0h OIA              
 12 Aja Blanco                FR Mililani                 31.6h OIA              
 12 Melissa Bumanglag         FR Mililani                 31.6h OIA              
 14 Katrina Jackson              Waipahu                  31.8h OIA              
 15 Ariana Yanagihara         FR Mililani                 31.9h OIA              
 16 Korie Sasano              FR Kalani                   32.4h DIV              
 17 Delilah Fuataga              Waipahu                  32.6h DIV              
 18 Jessica Lozano               Waipahu                  33.2h DIV              
 19 Dana King                 FR Mililani                 33.5h DIV              
 19 Bailey Randall            SO Kalani                   33.5h DIV              
 21 Allison Hazlett           FR Mililani                 34.2h DIV              
 21 Aubree Tabisola            9 Kapolei                  34.2h DIV              
 23 Reiko Hayashi-Billena     SO Mililani                 37.1h                  
 24 Beverly Funestas           9 Kapolei                  38.2h                  
 
Event 30  Girls 200 Meter Dash Varsity
================================================================================
          27.50  STAT
          28.50  OIA
          34.50  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jamie Lee                 JR Kalani                   28.2h OIA              
  2 Brittney Ervin            12 Kapolei                  28.3h OIA              
  3 Dana Fujiwara                Waipahu                  28.6h DIV              
  4 Paige Carter              11 Kapolei                  29.8h DIV              
  5 Adriama Lui               11 Campbell                 30.0h DIV              
  6 Emily Cadiz                  Mililani                 30.2h DIV              
  7 Laura Bunner              SO Mililani                 30.4h DIV              
  8 Dari Ann Matsuda          SR Kalani                   31.5h DIV              
  9 Tiffany Kasoga               Kapolei                  31.9h DIV              
 10 Amber Javier                 Waipahu                  32.1h DIV              
 11 Brendalyn Brub               Waipahu                  32.5h DIV              
 11 Olafou Pelupelu              Waipahu                  32.5h DIV              
 
Event 33  Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
       12:05.00  STAT
       13:56.20  OIA
       16:15.60  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Theresa Svrcina           FR Mililani              12:21.0h OIA              
  2 Charlene Valeriano         9 Campbell              12:33.0h OIA              
  3 Linnea Tokushige          FR Kalani                12:36.0h OIA              
  4 Jacklyn Plan                 Waipahu               15:19.0h DIV              
  5 Laura Kaai                   Waipahu               15:43.0h DIV              
  6 Merrie Agag                  Waipahu               17:13.0h                  
 
Event 34  Girls 3000 Meter Run Varsity
================================================================================
       12:05.00  STAT
       13:00.40  OIA
       15:47.70  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kristin Ali Keith         SO Mililani              11:33.0h STAT             
  2 Nicole Painter            JR Mililani              12:07.0h OIA              
  3 Kasandra Wolf             12 Kapolei               14:26.0h DIV              
 
Event 37  Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
        4:34.00  STAT
        5:12.00  OIA
        6:00.00  DIV
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Mililani High School  'A'                           4:49.2h OIA              
  2 Mililani High School  'B'                          x5:05.9h OIA              
  3 Campbell High School  'A'                           5:08.7h OIA              
  4 Mililani High School  'C'                          x5:09.0h OIA              
  5 Mililani High School  'D'                          x5:09.6h OIA              
  6 Waipahu High School  'A'                            5:14.4h DIV              
 
Event 38  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
        4:34.00  STAT
        4:48.00  OIA
        5:50.00  DIV
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Mililani High School  'A'                           4:26.2h STAT             
  2 Waipahu High School  'A'                            4:37.8h OIA              
  3 Mililani High School  'B'                          x4:53.1h DIV              
  4 Waipahu High School  'B'                           x5:36.8h DIV              
 
Event 41  Girls High Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Abigail McKoy             SO Mililani               5-00.00  
  2 Janee Lee                 SO Waianae                4-04.00  
  3 Krisha Zane               FR Mililani               4-02.00  
  3 Aja Blanco                FR Mililani               4-02.00  
 
Event 42  Girls High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ashlee Fronda             JR Mililani               4-06.00  
  1 Adriama Lui               11 Campbell               4-06.00  
  1 Dana Tamayo               12 Kapolei                4-06.00  
 -- Tiffany Kasoga               Kapolei                     NH  
 
Event 45  Girls Pole Vault Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Erika Soliven                Waipahu                7-00.00  
  1 Kylie Tao                 SO Mililani               7-00.00  
  3 Tiffany Caday                Waipahu                6-00.00  
  3 Jennifer Arao             SO Waianae                6-00.00  
  3 Janee Lee                 SO Waianae                6-00.00  
 
Event 49  Girls Long Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cory Lee Ramos            SO Mililani              14-00.75  
  2 Leighna Lariosa           SO Kalani                13-11.75  
  3 Abigail McKoy             SO Mililani              13-11.50  
  4 Melissa Hrysyzen          SO Mililani              12-10.00  
  4 Allxzandra Pasion         10 Campbell              12-10.00  
  6 Bre'Ana Tubbs              9 Campbell              12-07.75  
  7 Bailey Randall            SO Kalani                12-02.00  
  8 Tatianna Meir             SO Kalani                12-01.75  
  9 Kristel Gabriel              Waipahu               12-00.25  
 10 Korie Sasano              FR Kalani                11-02.75  
 
Event 50  Girls Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jaydene-Kailin Curran     11 Campbell              14-08.00  
  2 Adriama Lui               11 Campbell              14-03.00  
  3 Brittney Ervin            12 Kapolei               14-01.75  
  4 Amber Javier                 Waipahu               11-09.75  
  5 Kelly Ann Wong            SR Kalani                10-09.50  
  6 Sylvia Lee                JR Kalani                10-03.25  
 
Event 54  Girls Triple Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Courtney Senas            SO Mililani              33-11.50  
  2 Leighna Lariosa           SO Kalani                29-09.00  
  3 Abigail McKoy             SO Mililani              29-00.00  
  4 Cory Lee Ramos            SO Mililani              27-07.00  
  5 Kelly Ann Wong            SR Kalani                26-05.50  
 -- Kristel Gabriel              Waipahu                     ND  
 
Event 57  Girls Discus Throw Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Charlee Ioane             10 Kapolei                  85-03  
  2 June Fanene                  Waipahu                  81-05  
  3 Jacelynmarie Achiu         9 Campbell                 76-09  
  4 Destinee Yorong-Kawamura  10 Campbell                 71-06  
  5 Beinana Reiher               Waipahu                  68-02  
  6 Chanel Derego              9 Campbell                 64-06  
  7 Ciera Ravilla                Mililani                 61-02  
  8 Tiquanisha Guy            10 Kapolei                  55-01  
  9 Taiulagi Asuega           SO Mililani                 54-06  
 
Event 58  Girls Discus Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Vaiolagi Confer           12 Campbell                100-02  
  2 Geraldine Solia           SR Mililani                 83-05  
  3 Shenna Cabasag-Funaki     SR Mililani                 75-09  
  4 Pearl Matautia            12 Campbell                 74-01  
  5 Alyssa Jasso              12 Kapolei                  58-00  
  6 Cammie Kaaukai            SR Mililani                 56-02  
 
Event 61  Girls Shot Put Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 June Fanene                  Waipahu               31-07.00  
  2 Jacelynmarie Achiu         9 Campbell              25-10.00  
  3 Beinana Reiher               Waipahu               24-11.00  
  4 Chanel Derego              9 Campbell              24-08.00  
  5 Ciera Ravilla                Mililani              23-06.00  
  6 Charlee Ioane             10 Kapolei               22-10.00  
  7 Tiquanisha Guy            10 Kapolei               22-06.00  
  8 Taiulagi Asuega           SO Mililani              21-07.00  
  9 Destinee Yorong-Kawamura  10 Campbell              20-11.00  
 
Event 62  Girls Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Vaiolagi Confer           12 Campbell              29-10.00  
  2 Olafou Pelupelu              Waipahu               29-00.00  
  3 Pearl Matautia            12 Campbell              26-06.00  
  4 Geraldine Solia           SR Mililani              26-05.00  
  5 Cammie Kaaukai            SR Mililani              24-11.00  
  6 Kalae Santiago            SR Mililani              23-09.00  
  7 Shenna Cabasag-Funaki     SR Mililani              23-03.00  
  8 Alyssa Jasso              12 Kapolei               21-01.00   
 
                           Boys Results 
 
Event 3  Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
          16.40  STAT
          21.00  OIA
          23.00  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
Finals
  1 Deron Brown               10 Kapolei                  18.4h OIA              
  2 Victor Moananu               Waipahu                  19.2h OIA              
  3 Sebastian Kim                Waipahu                  20.4h OIA              
  4 Mark Tiburcio                Waipahu                  21.1h DIV              
  5 Jeremy Valdez-Ballestero   9 Kapolei                  21.8h DIV              
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
          16.40  STAT
          17.00  OIA
          22.60  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Gordon Cox                   Waipahu                  16.2h STAT             
  2 Shenon Moore              12 Kapolei                  16.8h OIA              
  3 Tyler Kukahiko            12 Kapolei                  17.0h DIV              
  4 Jarvis Jose                  Waipahu                  17.1h DIV              
  5 Hansen Ho                 11 Kapolei                  17.4h DIV              
  6 Ronald Greig              12 Kapolei                  17.5h DIV              
  7 Ryutaro Matsushita        JR Mililani                 18.3h DIV              
  8 Evan Murakami             JR Kalani                   18.8h DIV              
  9 Dominick Parks            JR Mililani                 19.0h DIV              
 10 Ikaika Scheer             11 Kapolei                  19.2h DIV              
 10 Travis Soares-White       11 Kapolei                  19.2h DIV              
 12 Creighton Siania             Waipahu                  19.7h DIV              
 13 Zack Goya                 SR Kalani                   20.6h DIV              
 
Event 7  Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
          11.20  STAT
          12.80  OIA
          13.40  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Noah Pascua               10 Kapolei                  11.8h OIA              
  2 Willie Willis             FR Mililani                 11.9h OIA              
  2 Joshua Lacar                 Waipahu                  11.9h OIA              
  2 Timothy Friend            10 Campbell                 11.9h OIA              
  5 Jonah Hamada              10 Campbell                 12.0h OIA              
  6 Trent Alcott               9 Kapolei                  12.1h OIA              
  6 Randy Keanu Sapla         10 Kapolei                  12.1h OIA              
  8 Bryson Calma              FR Mililani                 12.2h OIA              
  8 Jordan Keanu Solidum      10 Kapolei                  12.2h OIA              
 10 John Lee                  SO Kalani                   12.3h OIA              
 10 Cory Shigeta              SO Mililani                 12.3h OIA              
 12 Landon Lum                SO Mililani                 12.4h OIA              
 12 Jason Buccat                 Waipahu                  12.4h OIA              
 12 Justin Acoba              SO Mililani                 12.4h OIA              
 15 Christopher Cortes        SO Mililani                 12.5h OIA              
 15 Melvin Chan                  Kalani                   12.5h OIA              
 15 Ethan Cook                FR Mililani                 12.5h OIA              
 18 Christian Keliihoomalu-A   9 Campbell                 12.6h OIA              
 19 Ryan Momohara             FR Mililani                 12.9h DIV              
 19 Shane Hosokawa            FR Mililani                 12.9h DIV              
 21 Jeremy Valdez-Ballestero   9 Kapolei                  13.1h DIV              
 22 Aven Santiago             FR Mililani                 13.1h DIV              
 23 Darrell Swayne            10 Campbell                 13.2h DIV              
 24 Evan Kau                  FR Kalani                   13.3h DIV              
 25 Shannon Maria             10 Campbell                 13.5h                  
 26 Keith Migita              FR Mililani                 13.8h                  
 27 Dustin Hamada              9 Campbell                 13.9h                  
 27 Edward Cassidy            FR Mililani                 13.9h                  
 29 Seth Iereno               SO Mililani                 14.0h                  
 30 Edward Agag                  Waipahu                  14.2h                  
 31 Philip Kekuewa             9 Campbell                 14.6h                  
 32 Scott Tatsuno             SO Mililani                 15.4h                  
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Varsity
================================================================================
          11.20  STAT
          11.40  OIA
          12.08  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kawika Ornellas           SR Mililani                 10.9h STAT             
  2 Elway Tautua              12 Campbell                 11.2h OIA              
  3 Gen Priest                12 Kapolei                  11.4h DIV              
  4 Isaac Aken                12 Kapolei                  11.5h DIV              
  5 Harvard Kim               SR Mililani                 11.7h DIV              
  6 Jeremiah Cole             SR Mililani                 11.7h DIV              
  6 Shenon Moore              12 Kapolei                  11.7h DIV              
  8 Redentor Rosal            JR Mililani                 11.8h DIV              
  8 Florence Mamuad              Waipahu                  11.8h DIV              
  8 Dequaris Robinson         12 Kapolei                  11.8h DIV              
 11 Nathaniel Dixon           12 Kapolei                  11.9h DIV              
 11 Fredrick Culp             JR Mililani                 11.9h DIV              
 11 Arthur Aiwohi             11 Campbell                 11.9h DIV              
 14 Adrian Seymour            SR Mililani                 12.0h                  
 15 Cody Pierce               SR Mililani                 12.1h                  
 16 Brian Reeves              SR Mililani                 12.3h                  
 16 Daniel Tasato                Kalani                   12.3h                  
 16 Lalo Respicio             11 Campbell                 12.3h                  
 19 Darren Johnson            SR Mililani                 12.4h                  
 19 Patrick Buckley           12 Campbell                 12.4h                  
 19 Aleck Alaimanu            11 Campbell                 12.4h                  
 19 Andrew Camara             12 Kapolei                  12.4h                  
 19 Matthew Shishido          JR Kalani                   12.4h                  
 24 Kahiauikealoha Perbera    JR Mililani                 12.5h                  
 24 Lio Soa                   11 Campbell                 12.5h                  
 24 Ikaika Scheer             11 Kapolei                  12.5h                  
 27 Issac Torres              11 Campbell                 12.6h                  
 27 Layne Nakano              JR Kalani                   12.6h                  
 29 Derrick Santiago          11 Campbell                 12.7h                  
 30 Timothy Hurd              11 Campbell                 12.8h                  
 30 Aaron Kamiya              SR Mililani                 12.8h                  
 30 Evan Murakami             JR Kalani                   12.8h                  
 33 Dominick Parks            JR Mililani                 13.0h                  
 33 Freemont Aguinaldo           Waipahu                  13.0h                  
 35 Cris Khan                 JR Kalani                   13.1h                  
 35 Iolani Pancho                Waipahu                  13.1h                  
 37 Patrick Bool              12 Kapolei                  13.8h                  
 
Event 11  Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        4:32.00  STAT
        5:16.10  OIA
        6:02.60  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 William Wren              10 Kapolei                4:52.0h OIA              
  2 Matthew Dodge              9 Campbell               5:00.0h OIA              
  3 Jason Okamoto             SO Mililani               5:06.0h OIA              
  4 Dale Flowers                 Waipahu                5:17.0h DIV              
  4 Michael Perry             10 Campbell               5:17.0h DIV              
  6 Alexander Ortega-Reyes    SO Mililani               5:27.0h DIV              
  7 Christopher Towner        FR Mililani               5:33.0h DIV              
  8 Logan Brown                  Waipahu                5:35.0h DIV              
  9 Trey-Alan Bantolina       10 Campbell               5:45.0h DIV              
 10 John Acio                    Waipahu                5:50.0h DIV              
 11 LJ Galvan                    Waipahu                6:18.0h                  
 11 Sydney Awid                  Waipahu                6:18.0h                  
 
Event 12  Boys 1500 Meter Run Varsity
================================================================================
        4:32.00  STAT
        4:43.60  OIA
        5:34.70  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Christian Putegnat        11 Campbell               4:33.0h OIA              
  2 Elmer Arceo                  Waipahu                4:39.0h OIA              
  3 Kelsey Gratz              SR Mililani               4:48.0h DIV              
  4 Devin Lonso               JR Kalani                 4:52.0h DIV              
  5 Dominic Roos              11 Kapolei                4:54.0h DIV              
  6 Shane Gamez               JR Mililani               5:01.0h DIV              
  7 Jeremy Honold             11 Kapolei                5:06.0h DIV              
  8 Ronald Pablo              11 Campbell               5:09.0h DIV              
  8 Daniel Gomez              11 Campbell               5:09.0h DIV              
 10 Mathew Chang              JR Kalani                 5:24.0h DIV              
 11 Trelaine Ito              SR Mililani               5:27.0h DIV              
 12 Jimmy Yokoyama            JR Kalani                 5:32.0h DIV              
 13 John Sy                   SR Mililani               5:34.0h DIV              
 14 Jason Kahananui-Colipano  11 Campbell               6:10.0h                  
 15 Iolani Pancho                Waipahu                6:14.0h                  
 16 Nico DE Jesus             11 Campbell               7:53.0h                  
 
Event 15  Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
          46.00  STAT
          55.80  OIA
          58.00  DIV
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Kapolei High School  'A'                              46.9h OIA              
  2 Waipahu High School  'B'                             x48.1h OIA              
  3 Campbell High School  'A'                             48.2h OIA              
  4 Waipahu High School  'A'                              52.0h OIA              
  5 Waipahu High School  'C'                             x54.3h OIA              
 
Event 16  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
          46.00  STAT
          47.00  OIA
          52.00  DIV
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Waipahu High School  'C'                             x45.5h STAT             
  2 Kapolei High School  'A'                              45.6h STAT             
  2 Campbell High School  'A'                             45.6h STAT             
  4 Campbell High School  'B'                            x50.0h DIV              
  5 Waipahu High School  'B'                             x52.3h                  
  6 Waipahu High School  'A'                              60.1h                  
 
Event 19  Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
          53.00  STAT
          64.00  OIA
          66.00  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Keenan Ragragola          SO Mililani                 58.0h OIA              
  2 Jonah Bryant-Carvalho        Waipahu                  58.4h OIA              
  3 Elijah Tagura             10 Kapolei                  61.0h OIA              
  4 Aven Santiago             FR Mililani                 62.5h OIA              
  5 Ryan Fronda               SO Mililani                 62.9h OIA              
  6 Shane Hosokawa            FR Mililani                 63.0h OIA              
  7 Ryan Momohara             FR Mililani                 63.9h OIA              
  8 Jeremy Valdez-Ballestero   9 Kapolei                  64.0h DIV              
  9 Elliot Peters             FR Waianae                  65.9h DIV              
 10 Bryson Kaseli                Waipahu                  70.0h                  
 11 Crisanto Redoble             Waipahu                  70.5h                  
 12 Keith Migita              FR Mililani                 72.0h                  
 13 Derick Oliveros              Waipahu                  75.0h                  
 
Event 20  Boys 400 Meter Dash Varsity
================================================================================
          53.00  STAT
          55.50  OIA
          64.60  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Harrison Miguel              Waipahu                  53.0h OIA              
  2 Florence Mamuad              Waipahu                  56.1h DIV              
  3 Ikaika Scheer             11 Kapolei                  56.2h DIV              
  3 Lalo Respicio             11 Campbell                 56.2h DIV              
  5 Arthur Kido               JR Kalani                   56.5h DIV              
  6 JiSoo Ahn                 SR Kalani                   58.6h DIV              
  7 Anthony Veu                  Waipahu                  59.5h DIV              
  8 Randall Daniels           12 Kapolei                  59.7h DIV              
  9 Andrew Camara             12 Kapolei                  61.1h DIV              
 10 Patrick Bool              12 Kapolei                  64.5h DIV              
 11 Jimmy Yokoyama            JR Kalani                   64.9h                  
 12 Mathew Chang              JR Kalani                   66.1h                  
 13 Ryan Mitani               SR Mililani                 66.2h                  
 14 Richard Risati               Waipahu                  66.3h                  
 15 Bradley Agaran               Waipahu                  69.9h                  
 
Event 23  Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
          43.00  STAT
          55.00  OIA
          57.00  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Creighton Siania             Waipahu                  50.3h OIA              
  2 Victor Moananu               Waipahu                  50.6h OIA              
  3 Sebastian Kim                Waipahu                  51.1h OIA              
  4 Daniel Omuro              SO Mililani                 52.3h OIA              
  5 Mark Tiburcio                Waipahu                  54.3h OIA              
 
Event 24  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
          43.00  STAT
          45.00  OIA
          49.08  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Shenon Moore              12 Kapolei                  42.2h STAT             
  2 Ryutaro Matsushita        JR Mililani                 42.9h STAT             
  3 Hansen Ho                 11 Kapolei                  43.5h OIA              
  4 Jarvis Jose                  Waipahu                  44.1h OIA              
  5 Tyler Kukahiko            12 Kapolei                  45.2h DIV              
  6 Zachary Manuel            11 Campbell                 46.3h DIV              
  7 Adrian Seymour            SR Mililani                 47.2h DIV              
  8 Dominick Parks            JR Mililani                 47.6h DIV              
  9 Evan Murakami             JR Kalani                   47.7h DIV              
 10 Travis Soares-White       11 Kapolei                  48.0h DIV              
 11 Ronald Greig              12 Kapolei                  49.2h                  
 12 Zack Goya                 SR Kalani                   49.7h                  
 13 Lio Soa                   11 Campbell                 50.9h                  
 14 Issac Torres              11 Campbell                 52.7h                  
 
Event 27  Boys 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        2:08.50  STAT
        2:24.00  OIA
        2:45.00  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jason Okamoto             SO Mililani               2:24.3h DIV              
  2 Logan Brown                  Waipahu                2:32.7h DIV              
  3 Gavin Taketa              FR Kalani                 2:33.5h DIV              
  4 Dale Flowers                 Waipahu                2:34.9h DIV              
  5 Michael Perry             10 Campbell               2:35.6h DIV              
  6 Alexander Ortega-Reyes    SO Mililani               2:35.9h DIV              
  7 Trey-Alan Bantolina       10 Campbell               2:36.9h DIV              
  8 Christopher Towner        FR Mililani               2:43.5h DIV              
  9 Crisanto Redoble             Waipahu                2:49.7h                  
 10 Derick Oliveros              Waipahu                2:56.7h                  
 11 Elliot Peters             FR Waianae                2:59.1h                  
 
Event 28  Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================================
        2:08.50  STAT
        2:15.00  OIA
        2:30.00  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Elmer Arceo                  Waipahu                2:10.0h OIA              
  1 Christian Putegnat        11 Campbell               2:10.0h OIA              
  3 Shane Gamez               JR Mililani               2:17.4h DIV              
  4 Arthur Kido               JR Kalani                 2:18.8h DIV              
  5 Nolan Yasuhara            JR Kalani                 2:30.5h                  
  6 Daniel Gomez              11 Campbell               2:31.7h                  
  7 Mathew Chang              JR Kalani                 2:39.1h                  
  8 Bradley Agaran               Waipahu                2:40.8h                  
  9 Jason Kahananui-Colipano  11 Campbell               2:55.1h                  
 
Event 31  Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
          23.20  STAT
          26.50  OIA
          28.00  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Noah Pascua               10 Kapolei                  24.2h OIA              
  2 Joshua Lacar                 Waipahu                  24.4h OIA              
  3 Willie Willis             FR Mililani                 24.5h OIA              
  4 Bryson Calma              FR Mililani                 24.7h OIA              
  4 Timothy Friend            10 Campbell                 24.7h OIA              
  6 Ryan Momohara             FR Mililani                 24.9h OIA              
  6 Jonah Hamada              10 Campbell                 24.9h OIA              
  8 Jordan Keanu Solidum      10 Kapolei                  25.0h OIA              
  9 Justin Acoba              SO Mililani                 25.1h OIA              
  9 Trent Alcott               9 Kapolei                  25.1h OIA              
 11 Randy Keanu Sapla         10 Kapolei                  25.3h OIA              
 12 Cory Shigeta              SO Mililani                 25.4h OIA              
 13 John Lee                  SO Kalani                   25.5h OIA              
 14 Dominick Parks            JR Mililani                 25.8h OIA              
 14 Jonah Bryant-Carvalho        Waipahu                  25.8h OIA              
 16 Landon Lum                SO Mililani                 25.9h OIA              
 17 Christopher Cortes        SO Mililani                 26.0h OIA              
 18 Christian Keliihoomalu-A   9 Campbell                 26.1h OIA              
 19 Cody Castro               SO Mililani                 26.5h DIV              
 20 Asalemo Fruean               Waipahu                  26.7h DIV              
 21 Ryan Fronda               SO Mililani                 26.8h DIV              
 22 Enrico Cortez                Mililani                 26.9h DIV              
 23 Shane Hosokawa            FR Mililani                 27.6h DIV              
 24 Evan Kau                  FR Kalani                   27.7h DIV              
 25 Richard Risati               Waipahu                  27.9h DIV              
 26 Seth Iereno               SO Mililani                 28.2h                  
 27 Angel Figueroa            10 Campbell                 28.5h                  
 28 Edward Cassidy            FR Mililani                 29.0h                  
 29 Edward Agag                  Waipahu                  29.5h                  
 30 Bryson Kaseli                Waipahu                  29.6h                  
 31 Keith Migita              FR Mililani                 30.0h                  
 32 Davin Paahana                Waipahu                  31.1h                  
 
Event 32  Boys 200 Meter Dash Varsity
================================================================================
          23.20  STAT
          23.70  OIA
          26.80  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Gen Priest                12 Kapolei                  23.4h OIA              
  2 Fredrick Culp             JR Mililani                 23.8h DIV              
  3 Isaac Aken                12 Kapolei                  24.0h DIV              
  3 Cody Pierce               SR Mililani                 24.0h DIV              
  5 Dequaris Robinson         12 Kapolei                  24.1h DIV              
  6 Hansen Ho                 11 Kapolei                  24.5h DIV              
  6 Florence Mamuad              Waipahu                  24.5h DIV              
  6 Shenon Moore              12 Kapolei                  24.5h DIV              
  9 Brian Reeves              SR Mililani                 24.6h DIV              
 10 Jeremiah Cole             SR Mililani                 24.7h DIV              
 11 Harrison Miguel              Waipahu                  24.8h DIV              
 12 Aleck Alaimanu            11 Campbell                 25.3h DIV              
 13 Matthew Shishido          JR Kalani                   25.5h DIV              
 13 Darren Johnson            SR Mililani                 25.5h DIV              
 15 Patrick Buckley           12 Campbell                 25.6h DIV              
 16 Anthony Veu                  Waipahu                  25.7h DIV              
 17 Randall Daniels           12 Kapolei                  25.8h DIV              
 18 Layne Nakano              JR Kalani                   26.1h DIV              
 19 Andrew Camara             12 Kapolei                  26.5h DIV              
 19 Aaron Kamiya              SR Mililani                 26.5h DIV              
 21 Lio Soa                   11 Campbell                 26.6h DIV              
 22 Cris Khan                 JR Kalani                   26.9h                  
 23 Issac Torres              11 Campbell                 27.4h                  
 24 Apuauro Turano            12 Campbell                 27.5h                  
 25 Freemont Aguinaldo           Waipahu                  27.7h                  
 26 Iolani Pancho                Waipahu                  28.0h                  
 27 Patrick Bool              12 Kapolei                  28.2h                  
 28 Koroseta Leauma           12 Campbell                 29.9h                  
 29 Terence Tafai             12 Campbell                 31.1h                  
 
Event 35  Boys 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
       10:05.00  STAT
       11:46.10  OIA
       12:32.60  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 William Wren              10 Kapolei               10:37.2h OIA              
  2 John Acio                    Waipahu               13:08.7h                  
  3 LJ Galvan                    Waipahu               14:00.0h                  
  4 Sydney Awid                  Waipahu               14:19.9h                  
 
Event 36  Boys 3000 Meter Run Varsity
================================================================================
       10:05.00  STAT
       10:45.00  OIA
       11:50.80  DIV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Christian Putegnat        11 Campbell              10:03.2h STAT             
  2 Kelsey Gratz              SR Mililani              10:32.3h OIA              
  3 Jeremy Honold             11 Kapolei               11:06.9h DIV              
  4 Daniel Gomez              11 Campbell              11:17.5h DIV              
  5 Dominic Roos              11 Kapolei               11:40.9h DIV              
  6 John Sy                   SR Mililani              11:47.9h DIV              
  7 Ronald Pablo              11 Campbell              11:48.8h DIV              
  8 Trelaine Ito              SR Mililani              11:49.8h DIV              
 
Event 39  Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
        3:41.00  STAT
        4:07.00  OIA
        4:30.00  DIV
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Kapolei High School  'A'                            4:01.2h OIA              
  2 Waipahu High School  'A'                            4:06.7h OIA              
  3 Mililani High School  'B'                          x4:08.8h DIV              
  4 Waipahu High School  'B'                           x4:16.3h DIV              
  5 Mililani High School  'C'                          x4:19.1h DIV              
  6 Mililani High School  'D'                          x4:25.8h DIV              
  7 Waipahu High School  'C'                           x4:35.4h                  
 
Event 40  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
        3:41.00  STAT
        3:45.00  OIA
        4:20.00  DIV
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Mililani High School  'A'                           3:37.3h STAT             
  2 Waipahu High School  'A'                            3:38.5h STAT             
  3 Kapolei High School  'A'                            3:45.9h DIV              
  4 Mililani High School  'E'                          x3:50.7h DIV              
  5 Mililani High School  'D'                          x3:51.1h DIV              
  6 Campbell High School  'A'                           3:58.9h DIV              
  7 Mililani High School  'B'                          x3:59.0h DIV              
  8 Mililani High School  'F'                          x4:06.9h DIV              
  9 Waipahu High School  'B'                           x4:14.3h DIV              
 10 Mililani High School  'C'                          x4:23.5h                  
 11 Kapolei High School  'B'                           x5:11.6h                  
 
Event 43  Boys High Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Asalemo Fruean               Waipahu                5-00.00  
  1 Nehoa Akina               SO Mililani               5-00.00  
  1 Jonah Bryant-Carvalho        Waipahu                5-00.00  
  4 Jason Buccat                 Waipahu                4-10.00  
  5 Simon Kapuwai                Waipahu                4-08.00  
 -- Shannon Maria             10 Campbell                    NH  
 
Event 44  Boys High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Andrew Longboy            SO Mililani               6-00.00  
  2 Dequaris Robinson         12 Kapolei                5-06.00  
  2 Darren Johnson            SR Mililani               5-06.00  
  4 Dominick Parks            JR Mililani               5-02.00  
  5 Jordan Kahai-Kim          11 Campbell               5-00.00  
  5 Zachary Manuel            11 Campbell               5-00.00  
  7 Anthony Veu                  Waipahu                4-10.00  
  8 Timothy Hurd              11 Campbell               4-08.00  
  8 Lio Soa                   11 Campbell               4-08.00  
  8 Elway Tautua              12 Campbell               4-08.00  
 -- Robert Regpala            11 Campbell                    NH  
 -- JiSoo Ahn                 SR Kalani                      NH  
 -- Apuauro Turano            12 Campbell                    NH  
 -- Issac Torres              11 Campbell                    NH  
 
Event 47  Boys Pole Vault Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Justyn Houser             SO Mililani               9-00.00  
  2 Elijah Lagafuaina         FR Mililani               8-00.00  
  3 Elliot Peters             FR Waianae                6-06.00  
  3 Bryson Kaseli                Waipahu                6-06.00  
  3 Jordan Bean                  Mililani               6-06.00  
 
Event 48  Boys Pole Vault Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cameron Daugherty         SR Mililani              13-00.00  
  2 Gordon Cox                   Waipahu               10-06.00  
  3 Ryan Camody               SR Mililani              10-00.00  
  4 Kenton Kong               JR Mililani               9-06.00  
  4 Kaohu Detwiler            JR Mililani               9-06.00  
  6 Gerald Mance              SR Mililani               8-06.00  
 
Event 51  Boys Long Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Elijah Tagura             10 Kapolei               17-08.75  
  2 Asalemo Fruean               Waipahu               17-00.00  
  3 Bryson Calma              FR Mililani              16-03.50  
  4 Simon Kapuwai                Waipahu               16-01.00  
  5 Evan Kau                  FR Kalani                15-11.50  
  6 Christian Keliihoomalu-A   9 Campbell              15-09.00  
  7 Jeremy Valdez-Ballestero   9 Kapolei               15-07.50  
  8 Jason Buccat                 Waipahu               15-04.50  
  9 Shannon Maria             10 Campbell              15-03.25  
 10 Creighton Siania             Waipahu               14-04.50  
 11 Melvin Duldulao              Waipahu               13-11.75  
 12 Davin Paahana                Waipahu               13-05.50  
 13 Angel Figueroa            10 Campbell              12-03.50  
 -- Deron Brown               10 Kapolei                     ND  
 
Event 52  Boys Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nehoa Akina               SO Mililani              20-10.00  
  2 Cameron Daugherty         SR Mililani              20-04.75  
  3 Gen Priest                12 Kapolei               20-02.75  
  4 Tyler Kukahiko            12 Kapolei               20-00.75  
  5 Cody Pierce               SR Mililani              19-06.75  
  6 Zachary Manuel            11 Campbell              19-02.00  
  7 Jarvis Jose                  Waipahu               19-00.50  
  8 Elway Tautua              12 Campbell              18-10.00  
  9 Jeremiah Cole             SR Mililani              18-07.75  
 10 Harvard Kim               SR Mililani              18-03.75  
 11 Aaron Ibrao               JR Mililani              18-02.50  
 12 Ronald Greig              12 Kapolei               18-01.00  
 13 Derrick Santiago          11 Campbell              17-07.00  
 14 Arthur Aiwohi             11 Campbell              17-06.25  
 15 Robert Regpala            11 Campbell              17-00.00  
 16 Apuauro Turano            12 Campbell              16-10.75  
 17 Brian Makaiau             JR Mililani              16-09.25  
 18 Lio Soa                   11 Campbell              16-08.75  
 19 Freemont Aguinaldo           Waipahu               16-04.00  
 20 Travis Soares-White       11 Kapolei               16-00.50  
 21 Jordan Kahai-Kim          11 Campbell              15-03.00  
 22 Jordan Ocol                  Waipahu               15-01.75  
 -- Kenton Kong               JR Mililani                    ND  
 
Event 56  Boys Triple Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gordon Cox                   Waipahu               39-04.50  
  2 Tyler Kukahiko            12 Kapolei               39-00.00  
  2 Isaac Aken                12 Kapolei               39-00.00  
  4 Jarvis Jose                  Waipahu               38-06.50  
  5 Harvard Kim               SR Mililani              37-05.00  
  6 Andrew Longboy            SO Mililani              37-02.00  
  6 Robert Regpala            11 Campbell              37-02.00  
  8 Aaron Ibrao               JR Mililani              37-01.00  
  9 Zachary Manuel            11 Campbell              36-04.00  
 10 Ronald Greig              12 Kapolei               36-02.50  
 11 Elijah Tagura             10 Kapolei               35-08.50  
 12 Brian Makaiau             JR Mililani              34-07.00  
 13 Travis Soares-White       11 Kapolei               33-04.50  
 14 Kenton Kong               JR Mililani              33-03.00  
 15 Simon Kapuwai                Waipahu               30-04.50  
 16 Gerald Mance              SR Mililani              29-00.00  
 17 Melvin Duldulao              Waipahu               28-11.00  
 -- Freemont Aguinaldo           Waipahu                     ND  
 -- James Rose                SR Mililani                    ND  
 
Event 59  Boys Discus Throw Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zachariah Pascua          SO Mililani                108-04  
  2 Richard Risati               Waipahu                 104-09  
  3 Junior Sione                 Waipahu                  89-10  
  4 Spencer Sword             SO Mililani                 85-09  
  4 Michael Canavati          10 Kapolei                  85-09  
  6 Edward Parish              9 Campbell                 84-02  
  7 Soane Posoa                  Waipahu                  83-07  
  8 Aukisitino Maogaotega        Waipahu                  77-02  
  9 Keoni Roach                  Waipahu                  75-10  
 10 Victor Moananu               Waipahu                  73-08  
 11 Buddy Mero                10 Kapolei                  69-02  
 12 Preston Guevara              Waipahu                  65-04  
 13 John Olandy                9 Campbell                 63-03  
 14 Faa Risati                   Waipahu                  58-07  
 15 Chase Akasaki             FR Mililani                 55-04  
 -- Asalemo Fruean               Waipahu                     ND  
 
Event 60  Boys Discus Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Terence Tafai             12 Campbell                120-02  
  2 Stanley Hasiak III        11 Kapolei                 119-09  
  3 Sam Loa                      Waipahu                 118-07  
  4 Brahmin Kelekolio            Waipahu                 114-06  
  5 Koroseta Leauma           12 Campbell                108-11  
  6 Jordan Ocol                  Waipahu                  94-01  
  7 Kalei Awong               12 Kapolei                  93-03  
  8 Craig Masanai                Waipahu                  89-10  
  9 Daven Arce                12 Campbell                 88-07  
 10 Nick Yuson                12 Kapolei                  88-03  
 11 Dalaunte Stevenson        SO Mililani                 87-04  
 12 Aaron Anderson            JR Mililani                 83-03  
 13 Arllen Laufasa               Waipahu                  83-00  
 14 Soane Posoa                  Waipahu                  81-08  
 15 Zane Ganabe               12 Kapolei                  78-06  
 16 Christian Palaita            Waipahu                  76-10  
 17 Sebastian Kim                Waipahu                  75-05  
 18 Sean Nakamura             JR Kalani                   74-03  
 19 Jordan Patterson          11 Kapolei                  73-06  
 20 Vaughn Koprowski          11 Kapolei                  73-04  
 21 Matthew O'Brien              Waipahu                  70-08  
 22 Jason Trankel             SR Mililani                 66-07  
 23 John Shiraki              JR Kalani                   48-02  
 -- Roland Amistad               Waipahu                     ND  
 -- Nicolas Maafala           JR Mililani                    ND  
 
Event 63  Boys Shot Put Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dominick Parks            JR Mililani              34-04.00  
  2 Junior Sione                 Waipahu               30-09.00  
  3 Keoni Roach                  Waipahu               30-06.00  
  4 Buddy Mero                10 Kapolei               29-02.00  
  5 Edward Parish              9 Campbell              27-04.00  
  6 Aukisitino Maogaotega        Waipahu               26-11.00  
  7 Preston Guevara              Waipahu               26-09.00  
  8 Faa Risati                   Waipahu               25-04.00  
  9 Michael Canavati          10 Kapolei               24-05.00  
 10 Soane Posoa                  Waipahu               22-00.00  
 11 John Olandy                9 Campbell              20-10.00  
 
Event 64  Boys Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Koroseta Leauma           12 Campbell              40-06.00  
  2 James Ane                 SR Kalani                39-05.00  
  3 Stanley Hasiak III        11 Kapolei               38-02.00  
  4 Sam Loa                      Waipahu               37-11.00  
  5 Cody Pierce               SR Mililani              37-06.00  
  6 Terence Tafai             12 Campbell              36-10.00  
  7 Vaughn Koprowski          11 Kapolei               36-08.00  
  8 Joseph Ma'u                  Waipahu               34-10.00  
  9 Dalaunte Stevenson        SO Mililani              34-04.00  
 10 Matthew O'Brien              Waipahu               33-00.00  
 11 Kahiauikealoha Perbera    JR Mililani              32-09.00  
 12 Nick Yuson                12 Kapolei               32-06.00  
 13 Arllen Laufasa               Waipahu               32-02.00  
 14 Daven Arce                12 Campbell              32-00.00  
 15 Jordan Patterson          11 Kapolei               31-06.00  
 15 Kalei Awong               12 Kapolei               31-06.00  
 15 Christian Palaita            Waipahu               31-06.00  
 18 Iolani Pancho                Waipahu               31-01.00  
 19 Jason Trankel             SR Mililani              31-00.00  
 20 Troy Egloria              SR Mililani              29-07.00  
 21 Brahmin Kelekolio            Waipahu               29-03.00  
 22 Aaron Anderson            JR Mililani              28-11.00  
 23 Roland Amistad               Waipahu               27-08.00  
 24 Craig Masanai                Waipahu               27-07.00  
 25 Zane Ganabe               12 Kapolei               26-07.00  
 -- Preston Guevara              Waipahu                     ND