Licensed to Mililani High School       Hy-Tek's Meet Manager 3/31/2007 06:07 PM
           2007 Vernon Sakamoto Invitational Track Meet - 3/24/2007            
                              Kaiser High Stadium                              
 
                                Girls Results                                    
 
                              Female Team Scores                               
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Kaiser High School                 KAIS            110  
                2 Roosevelt High School              ROOS             95  
                3 Kaimuki High School                KAIM             70  
                4 Kalani High School                 KALN             65  
                4 Waipahu High School                WAIP             65  
                6 Kailua High School                 KAIL             30  
                7 Kalaheo High School                KALH             28.5
                8 McKinley High School               MCK              11.5
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Iha, Christine            JR Kalani                   17.0h  
  2 Roach, Noelani               Waipahu                  18.4h  
  3 Schiller, Jin-Ru          FR Kaiser                   18.9h  
  4 Umeda, Monica             11 Kaimuki                  20.4h  
  5 Gehlke, Sarah             SO Kalaheo                  22.6h  
  6 Byun, Jennifer            SR Roosevelt                23.0h  
 
Event 2  Girls 100 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Soto, Chanel              JR Roosevelt                17.8h  
  2 Matsuda, Dari-Ann         JR Kalani                   18.3h  
  3 Cheng, Alice              JR Roosevelt                20.5h  
  4 Soliven, Erika               Waipahu                  21.0h  
  4 Taketa, Sara              SO Roosevelt                21.0h  
  6 Villamor, Ashley             Waipahu                  21.9h  
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Taketa, Yasmina           JR Kalani                   12.4h  
  2 Siligo, Margaret             Waipahu                  13.3h  
  2 Borges, Julia             FR Kaiser                   13.3h  
  4 Gehlke, Sarah             SO Kalaheo                  13.5h  
  5 Groendyke, Jenna          SR Roosevelt                13.6h  
  6 Teanio, Raelynn           11 Kaimuki                  13.8h  
 
Event 6  Girls 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Makino, Cari                 Kaiser                   13.7h  
  2 Taketa, Minden            SR Roosevelt                13.8h  
  3 Yoshimoto, Demi           SO Roosevelt                13.9h  
  4 Manzano, Bryana              Waipahu                  14.1h  
  5 Cabigas, Tasia               Waipahu                  14.2h  
  6 Miller, Natasha            9 Kaimuki                  14.3h  
  6 Wadase, Emily             FR Kalaheo                  14.3h  
  8 Mier, Tatianna            FR Kalani                   15.0h  
  9 Underwood, Charna         FR Kalani                   15.9h  
 10 Miyashiro, Chalsea        FR Kaiser                   16.5h  
 11 Ho, Melanie               FR Kaiser                   16.9h  
 12 O'Donnell, Mary           FR Kalaheo                   18.6  
 
Event 9  Girls 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bratton, Leialoha         SR Kaiser                 5:42.4h  
  2 Bae, Nicole               JR Roosevelt              5:56.5h  
  3 Cregan, Candace              Waipahu                6:09.1h  
  4 Taylor, Reina             JR Kailua                 6:15.5h  
  5 Arao, MA Angelica         11 McKinley               6:29.1h  
  6 Reeder, Cassie            SO Kalaheo                7:37.3h  
 
Event 10  Girls 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tran, Pauline             SR Roosevelt              6:03.8h  
  2 Ho, Kelly                 JR Kaiser                 6:37.8h  
  3 Sagucio, Adrianna            Waipahu                6:52.0h  
  4 Ly, Michelle              SO Roosevelt              6:58.7h  
  5 Kaai, Laura                  Waipahu                7:58.6h  
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Roosevelt High School  'A'                            53.7h  
     1) Taketa, Minden SR               2) Groendyke, Jenna SR            
     3) Ferreira, Karmen JR             4) Balbas, Dezarae SO             
  2 Kaiser High School  'A'                               55.1h  
     1) Borges, Julia FR                2) Makino, Cari                   
     3) Lee, Rochele SR                 4) Schiller, Jin-Ru FR            
  3 Kalani High School  'A'                               55.7h  
     1) Iha, Christine JR               2) Mier, Tatianna FR              
     3) Lariosa, Leighna-Ann FR         4) Taketa, Yasmina JR             
  4 Kaimuki High School  'A'                              58.7h  
     1) Cinco, Elyssa 12                2) Teanio, Raelynn 11             
     3) Miller, Natasha 9               4) Umeda, Monica 11               
  5 Waipahu High School  'A'                              58.8h  
     1) Powell, Juliana                 2) Fujiwara, Dana                 
     3) Roach, Noelani                  4) Siligo, Margaret               
 
Event 15  Girls 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Elbourne, Renee           12 Kaimuki                1:03.0h  
  2 Dudoit, Tahnee            SR Roosevelt              1:06.5h  
  3 Fujiwara, Dana               Waipahu                1:08.8h  
  4 Wadase, Emily             FR Kalaheo                1:10.5h  
  5 Lee, Rochele              SR Kaiser                 1:14.6h  
  6 Chun, Katy                SO Kalani                 1:17.1h  
 
Event 16  Girls 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jackson, Katrina             Waipahu                1:11.1h  
  2 Yoshimoto, Demi           SO Roosevelt              1:12.5h  
  3 Cabigas, Tasia               Waipahu                1:13.0h  
  4 Rodriguez, Kimberly          Waipahu                1:14.6h  
  4 Cudiamat, Nympha          SO Roosevelt              1:14.6h  
  6 Kiczeck, Michelle         SR Roosevelt              1:19.8h  
  7 Murakami, Jaylen          FR Kaiser                 1:21.8h  
 
Event 19  Girls 300 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Iha, Christine            JR Kalani                   51.8h  
  2 Gehlke, Sarah             SO Kalaheo                  52.2h  
  3 Roach, Noelani               Waipahu                  53.2h  
  4 Schiller, Jin-Ru          FR Kaiser                   53.5h  
  5 Umeda, Monica             11 Kaimuki                  53.8h  
  6 Soto, Chanel              JR Roosevelt                54.3h  
 
Event 20  Girls 300 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Soliven, Erika               Waipahu                1:00.4h  
  2 Matsuda, Dari-Ann         JR Kalani                 1:00.5h  
  3 Villamor, Ashley             Waipahu                1:01.1h  
  4 Loo, Tori-Ann             SO Roosevelt              1:01.4h  
  5 Cheng, Alice              JR Roosevelt              1:02.4h  
  6 Torricer, Amber              Waipahu                1:03.3h  
  7 Takekawa, Lindsay         FR Roosevelt              1:05.8h  
  7 Reeder, Cassie            SO Kalaheo                1:05.8h  
 
Event 23  Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bratton, Leialoha         SR Kaiser                 2:42.7h  
  2 Casken, Elizabeth         FR Kalaheo                2:50.2h  
  3 Tran, Pauline             SR Roosevelt              2:50.9h  
  4 Powell, Juliana              Waipahu                2:52.2h  
  5 Arao, MA Angelica         11 McKinley               3:08.8h  
  6 Schalow, Emily            10 Kaimuki                3:42.4h  
 
Event 24  Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cregan, Candace              Waipahu                2:56.2h  
  2 Fujimoto, Crystal         SO Roosevelt              2:58.5h  
  3 Taga, Tamami              JR Roosevelt              3:05.2h  
 
Event 27  Girls 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Taketa, Yasmina           JR Kalani                   26.2h  
  2 Borges, Julia             FR Kaiser                   27.6h  
  3 Dudoit, Tahnee            SR Roosevelt                28.8h  
  4 Siligo, Margaret             Waipahu                  29.5h  
  5 Teanio, Raelynn           11 Kaimuki                  30.3h  
 
Event 28  Girls 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fujiwara, Dana               Waipahu                  28.6h  
  2 Lariosa, Leighna-Ann      FR Kalani                   29.1h  
  3 Taketa, Sara              SO Roosevelt                30.2h  
  4 Wadase, Emily             FR Kalaheo                  30.4h  
  5 Miller, Emily             JR Kaiser                   30.9h  
  6 Mier, Tatianna            FR Kalani                   31.2h  
  7 Miller, Natasha            9 Kaimuki                  31.8h  
  8 Teehera, Hayley              Waipahu                  34.4h  
  9 Underwood, Charna         FR Kalani                   36.3h  
 10 O'Donnell, Mary           FR Kalaheo                  42.5h  
 
Event 31  Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bae, Nicole               JR Roosevelt             12:52.9h  
  2 Mathewson, Kristyn        JR Kaiser                13:36.9h  
  3 Taylor, Reina             JR Kailua                14:09.8h  
  4 Torricer, Amber              Waipahu               14:18.6h  
  5 Uyehara, Lauren            9 McKinley              14:25.1h  
 
Event 32  Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fujimoto, Crystal         SO Roosevelt             14:03.0h  
  2 Ly, Michelle              SO Roosevelt             14:33.0h  
  3 Kaai, Laura                  Waipahu               16:49.0h  
 
Event 35  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Roosevelt High School  'A'                          4:32.7h  
     1) Ferreira, Karmen JR             2) Soto, Chanel JR                
     3) Cudiamat, Nympha SO             4) Dudoit, Tahnee SR              
  2 Kaiser High School  'A'                             4:34.1h  
     1) Borges, Julia FR                2) Schiller, Jin-Ru FR            
     3) Makino, Cari                    4) Bratton, Leialoha SR           
  3 Waipahu High School  'A'                            4:36.3h  
     1) Fujiwara, Dana                  2) Powell, Juliana                
     3) Roach, Noelani                  4) Siligo, Margaret               
  4 Kaimuki High School  'A'                            5:23.0h  
     1) Cinco, Elyssa 12                2) Umeda, Monica 11               
     3) Teanio, Raelynn 11              4) Miller, Natasha 9              
 
Event 37  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ip, Michelle              SR Kaiser                 4-08.00  
  2 Elbourne, Renee           12 Kaimuki               J4-08.00  
  3 Lee, Brittany             SR Roosevelt              4-04.00  
  4 Villamor, Ashley             Waipahu                3-10.00  
 
Event 38  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Roach, Noelani               Waipahu                4-06.00  
  2 Yeung, Amy                JR Roosevelt              4-02.00  
  3 Balbas, Dezarae           SO Roosevelt              3-10.00  
  4 Tuiolemotu, Shannon          Waipahu                3-08.00  
  5 Coloma, Zoe Anne          SO Roosevelt              3-06.00  
 
Event 41  Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ip, Michelle              SR Kaiser                 7-06.00  
  2 Lee, Brittany             SR Roosevelt             J7-06.00  
  3 Tuiolemotu, Shannon          Waipahu                6-06.00  
 
Event 42  Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lee, Rochele              SR Kaiser                 7-06.00  
  2 Tapiceria, Victoria          Waipahu                6-00.00  
  2 Yeung, Amy                JR Roosevelt              6-00.00  
  4 Mathewson, Kristyn        JR Kaiser                 5-06.00  
  4 Miller, Emily             JR Kaiser                 5-06.00  
  6 Soliven, Erika               Waipahu                5-00.00  
 -- Cheng, Alice              JR Roosevelt                   NH  
 
Event 45  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Taketa, Yasmina           JR Kalani                16-06.50  
  2 Elbourne, Renee           12 Kaimuki               15-11.75  
  3 Ip, Michelle              SR Kaiser                14-00.50  
  4 Groendyke, Jenna          SR Roosevelt             13-07.75  
  5 Cregan, Candace              Waipahu               10-01.25  
 
Event 46  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Whittaker, Megan          SR Kalani                13-09.00  
  2 Taketa, Sara              SO Roosevelt             13-05.50  
  3 Balbas, Dezarae           SO Roosevelt             10-04.50  
 
Event 49  Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Elbourne, Renee           12 Kaimuki               36-02.50  
  2 Whittaker, Megan          SR Kalani                30-09.00  
  3 Lee, Rochele              SR Kaiser                30-05.00  
  4 Lau, Leah                 SO Roosevelt             29-10.00  
 
Event 50  Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Taketa, Sara              SO Roosevelt             29-02.00  
  2 Lariosa, Leighna-Ann      FR Kalani                28-11.00  
 
Event 53  Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Faaleaoga-Maloata, Agnes  JR Kailua                  105-05  
  2 Mikaele, Vaioleti          9 Kaimuki                  71-01  
  3 Kolo, Natasha             FR Roosevelt                70-05  
  4 Fusi Kata, Shaunnette     12 McKinley              56-08.50  
  5 Ip, Michelle              SR Kaiser                   46-03  
 
Event 54  Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Crowell, Chevelle         JR Kailua                   79-08  
  2 Pea-uluganono, Neta       SR Kailua                77-01.50  
  3 Mikaele, Kolo             11 McKinley                 55-00  
  4 Tuisamatatele, Faimanifo  JR Roosevelt             47-04.50  
 
Event 57  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Faaleaoga-Maloata, Agnes  JR Kailua                30-06.00  
  2 Mikaele, Vaioleti          9 Kaimuki               29-03.00  
  3 Ip, Michelle              SR Kaiser                23-09.00  
  3 Tuisamatatele, Faimanifo  JR Roosevelt             23-09.00  
  5 Mikaele, Kolo             11 McKinley              23-02.00  
  5 Gehlke, Sarah             SO Kalaheo               23-02.00  
  7 Siligo, Margaret             Waipahu               22-01.00  
  8 Lam, Linda                JR Kalani                17-11.00  
 
Event 58  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Crowell, Chevelle         JR Kailua                28-07.00  
  2 Pea-uluganono, Neta       SR Kailua                26-09.00  
  3 Kolo, Natasha             FR Roosevelt             23-01.00  
 -- Tuiolemotu, Shannon          Waipahu                   FOUL  
                                                         
                                Boys Results                                    
 
                               Male Team Scores                                
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Kaiser High School                 KAIS            104  
                2 Roosevelt High School              ROOS             87  
                3 Waipahu High School                WAIP             72  
                4 Kailua High School                 KAIL             63  
                5 Kaimuki High School                KAIM             60  
                6 Kalaheo High School                KALH             40  
                7 McKinley High School               MCK              34  
                8 Kalani High School                 KALN             25  
 
Event 3  Boys 110 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Koelkebeck, Justin        JR Roosevelt                17.0h  
  2 Harris, Stephen           12 Kaimuki                  17.4h  
  3 Mamuad, Clarence             Waipahu                  18.2h  
  4 Ngirblekuu, Frankee       FR Kalaheo                  19.6h  
  5 Rong, Tony                SO Kalani                   20.7h  
 -- Cheng, Yun Heng           10 McKinley                    DQ  
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Murakami, Evan            SO Kalani                   20.4h  
  2 Filipo, Stanley           11 Kaimuki                  21.3h  
  3 Chen, Jia Hong            11 McKinley                 23.5h  
 
Event 7  Boys 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Noa, Kalua                JR Kaiser                   11.1h  
  2 Davis, Benjamin            9 McKinley                 11.2h  
  3 Salvador, Joshwa          12 Kaimuki                  11.3h  
  4 Trueman, Sammy            SR Kailua                   11.5h  
  5 Iervolino, Michael        FR Kalaheo                  11.6h  
  6 Kido, Arthur              SO Kalani                   11.7h  
  7 Tam, Chadwick             SR Roosevelt                11.8h  
  8 Aquiat, Mark                 Waipahu                  12.8h  
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Roberts, Tom              JR Kalaheo                  11.4h  
  2 Berndt, Steven               Waipahu                  11.5h  
  3 Esteban, Jake             SR Kaiser                   11.6h  
  3 Bastatas, Blaine          10 McKinley                 11.6h  
  5 Chan, Skylar              SR Kaiser                   11.7h  
  5 Mamuad, Florence             Waipahu                  11.7h  
  7 Saffery, Issac            SR Kaiser                   11.8h  
  7 Kikuyama, Kavin           SR Roosevelt                11.8h  
  9 Lacar, Joshua                Waipahu                  12.1h  
 10 Benito, Timothy           JR Kalani                   12.5h  
 10 Odrunia, Kilven           SO Kalaheo                  12.5h  
 10 Wong, Salvador            JR Kailua                   12.5h  
 10 Chan, Philip              11 McKinley                 12.5h  
 10 Siobal, Travis            SO Kailua                   12.5h  
 10 Shishido, Matt            SO Kalani                   12.5h  
 16 Clarke, Robert            10 Kaimuki                  12.6h  
 17 Lifa, Jed                    Kalaheo                  12.9h  
 18 Sarkission, Kanai         SO Kailua                   13.1h  
 18 Carnate, Patrick          12 Kaimuki                  13.1h  
 20 Chen, Jia Hong            11 McKinley                 13.4h  
 21 Nguyen, Alex               9 Kaimuki                  14.3h  
 
Event 11  Boys 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Taylor, Kensuke           JR Kailua                 4:34.7h  
  2 Wong, Trevor              SR Kaiser                 4:45.0h  
  3 Acacio, Kevin                Waipahu                4:49.5h  
  4 Taniguchi, Alex           JR Roosevelt              4:51.4h  
  5 Argov, Barak              FR Kalaheo                4:55.6h  
  6 Lonso, Devin              SO Kalani                 5:11.5h  
  7 Mount, Aaron              11 Kaimuki                5:21.8h  
  8 Hong, Daniel               9 McKinley               5:38.8h  
 
Event 12  Boys 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Miura, Tomoyuki           SO Roosevelt              5:07.3h  
  2 Taylor, Naoya             FR Kailua                 5:07.9h  
  3 Oishi, Mathew             SO Kalaheo                5:19.7h  
  4 Oishi, Max                SO Kalaheo                5:20.1h  
  5 Izumigawa, Devon          SO Kailua                 5:27.1h  
  6 Hee Wai, Thad             SO Kalani                 5:36.2h  
  7 Ramones, Kenneth             Waipahu                5:36.7h  
  8 Ho, Kai San               12 Kaimuki                5:44.1h  
  9 Nelson, Blace                Kalaheo                5:50.9h  
 10 Prakash, Jason            SO Roosevelt              5:51.2h  
 11 Vu, James                 SO Roosevelt              5:51.5h  
 12 Acosta, Kyle                 Waipahu                6:38.7h  
 
Event 14  Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Kaiser High School  'A'                               44.8h  
     1) Noa, Kalua JR                   2) Saffery, Issac SR              
     3) Saffery, James SR               4) Chan, Skylar SR                
  2 Kaimuki High School  'A'                              45.7h  
     1) Salvador, Joshwa 12             2) Rego, Charles 11               
     3) Cabudol, Craig 12               4) Muzzillo, Andrew 12            
  3 Kalaheo High School  'A'                              45.9h  
     1) Ancog, James JR                 2) Nessl, Brad SR                 
     3) Iervolino, Michael FR           4) Roberts, Tom JR                
  4 Waipahu High School  'A'                              46.5h  
     1) Lacar, Joshua                   2) Mamuad, Florence               
     3) Aquiat, Mark                    4) Berndt, Steven                 
  4 Roosevelt High School  'A'                            46.5h  
     1) Tam, Chadwick SR                2) Loseli, Rio JR                 
     3) Cagaoan, Randall JR             4) Fowler, Alexander SO           
  6 McKinley High School  'A'                             48.5h  
     1)                                 2) Togia, Tuimatagalu 12          
     3) Matsudo, Justin 10              4) Do, Kevin 9                    
  7 Kailua High School  'A'                               49.7h  
     1) Sarkission, Kanai SO            2) Wong, Salvador JR              
     3) Crowell, Jarad SO               4) Trueman, Sammy SR              
 
Event 17  Boys 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Miguel, Harrison             Waipahu                  54.4h  
  2 Nikou, Kaveh              SR Kaiser                   55.8h  
  2 Scott, Lawrance           FR Kalani                   55.8h  
  4 Nessl, Brad               SR Kalaheo                  56.5h  
  5 Aguon, Joseph             10 Kaimuki                1:01.1h  
  6 Okazaki, Jayson           JR Roosevelt              1:01.2h  
  7 Matsudo, Justin           10 McKinley               1:01.9h  
  8 Hussey, Troy              FR Kailua                 1:04.0h  
 
Event 18  Boys 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kobayashi, Christopher    SO Kaiser                   57.0h  
  2 Berndt, Steven               Waipahu                  57.5h  
  3 Pahia-Lewis, Courtney     10 McKinley                 59.5h  
  4 Crowell, Jarad            SO Kailua                 1:00.7h  
  5 Sato, Garrett             SO Kaiser                 1:01.4h  
  6 Siobal, Travis            SO Kailua                 1:03.1h  
  6 Maier, Scott              JR Kalani                 1:03.1h  
  8 Lifa, Jed                    Kalaheo                1:03.3h  
  9 Aiwohi-Kim, Phillip       10 Kaimuki                1:11.9h  
 10 Nguyen, Alex               9 Kaimuki                1:14.0h  
 
Event 21  Boys 300 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Trueman, Sammy            SR Kailua                   43.3h  
  2 Ancog, James              JR Kalaheo                  43.5h  
  3 Mamuad, Clarence             Waipahu                  46.0h  
  4 Murakami, Evan            SO Kalani                   49.8h  
  5 Inoue, Micah              SR Kaiser                   55.9h  
  6 Pahia-Lewis, Courtney     10 McKinley                 57.2h  
 -- Rego, Charles             11 Kaimuki                     DQ  
 
Event 22  Boys 300 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mamuad, Florence             Waipahu                  48.6h  
  1 Jose, Jarvis                 Waipahu                  48.6h  
  3 Rong, Tony                SO Kalani                   51.3h  
 
Event 25  Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kandler, Craig            SO Kaiser                 2:12.8h  
  2 Arceo, Elmer                 Waipahu                2:13.0h  
  3 Alombro, Carl             SR Roosevelt              2:17.2h  
  4 Taylor, Kensuke           JR Kailua                 2:21.0h  
  5 Leong, Kevin              FR Kalaheo                2:28.9h  
  6 Nguyen, Scott              9 Kaimuki                2:30.9h  
  7 Matsudo, Justin           10 McKinley               2:38.4h  
 
Event 26  Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nessl, Brad               SR Kalaheo                2:24.3h  
  2 Miura, Tomoyuki           SO Roosevelt              2:26.8h  
  3 Oishi, Mathew             SO Kalaheo                2:29.8h  
  4 Prakash, Isaiah           SR Roosevelt              2:36.0h  
  5 Ho, Kai San               12 Kaimuki                2:40.6h  
  6 Ramones, Kenneth             Waipahu                2:43.6h  
  7 Prakash, Jason            SO Roosevelt              2:57.8h  
 
Event 29  Boys 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Noa, Kalua                JR Kaiser                   22.6h  
  2 Salvador, Joshwa          12 Kaimuki                  23.3h  
  3 Do, Kevin                  9 McKinley                 23.5h  
  4 Roberts, Tom              JR Kalaheo                  23.7h  
  4 Fowler, Alexander         SO Roosevelt                23.7h  
  6 Trueman, Sammy            SR Kailua                   24.3h  
  7 Berndt, Steven               Waipahu                  24.7h  
  8 Scott, Lawrance           FR Kalani                   25.0h  
 
Event 30  Boys 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Muzzillo, Andrew          12 Kaimuki                  23.9h  
  1 Esteban, Jake             SR Kaiser                   23.9h  
  1 Bastatas, Blaine          10 McKinley                 23.9h  
  4 Miguel, Harrison             Waipahu                  24.3h  
  4 Kido, Arthur              SO Kalani                   24.3h  
  6 Tam, Chadwick             SR Roosevelt                24.6h  
  7 Aquiat, Mark                 Waipahu                  24.9h  
  8 Kikuyama, Kavin           SR Roosevelt                25.3h  
  9 Lacar, Joshua                Waipahu                  25.4h  
 10 Khamuongsa, Thomas           Kaiser                   25.8h  
 11 Odrunia, Kilven           SO Kalaheo                  26.1h  
 12 Lim, Oliver               SO Kaiser                   26.3h  
 12 Togia, Tuimatagalu        12 McKinley                 26.3h  
 14 Odrunia, Stefan           SO Kalaheo                  26.4h  
 14 Hussey, Troy              FR Kailua                   26.4h  
 16 Tanabe, Joshua Robert     SO Kalani                   26.5h  
 16 Siobal, Travis            SO Kailua                   26.5h  
 18 Wong, Salvador            JR Kailua                   26.7h  
 19 Napaepae, Travis          11 McKinley                 27.4h  
 20 Lifa, Jed                    Kalaheo                  27.5h  
 20 Rong, Tony                SO Kalani                   27.5h  
 22 Aiwohi-Kim, Phillip       10 Kaimuki                  30.8h  
 23 Hubbard, Kekoa            10 Kaimuki                  31.0h  
 
Event 33  Boys 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Vordebruegger, Dawson     JR Kaiser                 9:51.8h  
  2 Miura, Tomoyuki           SO Roosevelt             10:38.5h  
  3 Argov, Barak              FR Kalaheo               10:54.8h  
  4 Acacio, Kevin                Waipahu               10:55.3h  
  5 Lonso, Devin              SO Kalani                11:34.7h  
 
Event 34  Boys 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Taylor, Naoya             FR Kailua                11:11.0h  
  2 Prakash, Isaiah           SR Roosevelt             11:21.0h  
  3 Leong, Kevin              SO Roosevelt             11:51.0h  
  4 Izumigawa, Devon          SO Kailua                11:52.0h  
  5 Nelson, Blace                Kalaheo               12:40.0h  
  6 Acosta, Kyle                 Waipahu               12:53.0h  
  7 Takemoto, Eric            SO Roosevelt             13:20.0h  
 
Event 36  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Waipahu High School  'A'                            3:42.1h  
     1) Miguel, Harrison                2) Arceo, Elmer                   
     3) Mamuad, Florence                4) Berndt, Steven                 
  2 Roosevelt High School  'A'                          3:52.5h  
     1) Yokoyama, Zachary SR            2) Chianese, Vincent SR           
     3) Alombro, Carl SR                4) Loseli, Rio JR                 
  3 Kaiser High School  'A'                             3:55.2h  
     1) Saffery, James SR               2) Nikou, Kaveh SR                
     3) Chan, Skylar SR                 4) Kobayashi, Christopher SO      
  4 Kailua High School  'A'                             4:08.2h  
     1) Taylor, Naoya FR                2) Crowell, Jarad SO              
     3) Trueman, Rock SO                4) Trueman, Sammy SR              
  5 Kaimuki High School  'A'                            4:14.2h  
     1) Aguon, Joseph 10                2) Diep, Andrew 9                 
     3) Muzzillo, Andrew 12             4) Clarke, Robert 10              
 
Event 39  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Noa, Kalua                JR Kaiser                 5-06.00  
  2 Cagaoan, Randall          JR Roosevelt              5-04.00  
  3 Trueman, Rock             SO Kailua                 5-00.00  
  4 Cabudol, Craig            12 Kaimuki                4-10.00  
  4 Aquiat, Mark                 Waipahu                4-10.00  
 
Event 40  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Asing, Jerico             JR Roosevelt              5-00.00  
  1 Chianese, Vincent         SR Roosevelt              5-00.00  
  3 Okazaki, Jayson           JR Roosevelt              4-06.00  
 
Event 43  Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Yokoyama, Zachary         SR Roosevelt             11-06.00  
  2 Fukino, Makoto            SO Kaiser                 8-00.00  
  2 Acacio, Kevin                Waipahu                8-00.00  
 
Event 44  Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alombro, Carl             SR Roosevelt              9-06.00  
  2 Nguyen, Kenneth           SO Roosevelt              9-00.00  
  3 Prakash, Jason            SO Roosevelt              7-06.00  
  3 Fukino, Sean              JR Kaiser                 7-06.00  
  5 Isosaki, Matthew             Waipahu                6-06.00  
 
Event 47  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Noa, Kalua                JR Kaiser                20-08.75  
  2 Fowler, Alexander         SO Roosevelt             20-04.25  
  3 Bastatas, Blaine          10 McKinley              19-10.75  
  4 Cabudol, Craig            12 Kaimuki               18-05.00  
  5 Ancog, James              JR Kalaheo               17-11.75  
  6 Lacar, Joshua                Waipahu               17-05.00  
  7 Trueman, Rock             SO Kailua                17-02.50  
  8 Kido, Arthur              SO Kalani                16-03.00  
 
Event 48  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cagaoan, Randall          JR Roosevelt             18-03.25  
  2 Donley, Robert               Waipahu               17-00.00  
  3 Cabanting, Brandon           Waipahu               16-04.25  
  4 Diep, Andrew               9 Kaimuki               16-02.50  
  5 Crowell, Jarad            SO Kailua                16-01.00  
  6 Asing, Jerico             JR Roosevelt             15-10.50  
  7 Siobal, Travis            SO Kailua                15-09.50  
  8 Jose, Jarvis                 Waipahu               15-00.75  
  9 Aguon, Joseph             10 Kaimuki               14-04.00  
 10 Liang, Jiacheng           11 Kaimuki               13-07.50  
 11 Ngirblekuu, Frankee       FR Kalaheo               13-03.00  
 12 Leong, Kevin              FR Kalaheo               12-04.00  
 
Event 51  Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fowler, Alexander         SO Roosevelt             41-10.00  
  2 Donley, Robert               Waipahu               37-03.00  
  3 Kido, Arthur              SO Kalani                35-03.50  
  4 Trueman, Rock             SO Kailua                35-02.00  
  5 Diep, Andrew               9 Kaimuki               35-01.50  
  6 Ngirblekuu, Frankee       FR Kalaheo               29-01.00  
 
Event 52  Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chianese, Vincent         SR Roosevelt             39-06.00  
  2 Jose, Jarvis                 Waipahu               35-03.50  
  3 Crowell, Jarad            SO Kailua                33-03.50  
  4 Aguon, Joseph             10 Kaimuki               29-08.50  
  5 Leong, Kevin              FR Kalaheo               27-00.00  
 
Event 55  Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tuifua, Penisoni          JR Kailua                  145-03  
  2 Tafuna, Peni              12 Kaimuki              119-04.50  
  3 Lafaele, Lealofioa'ana    12 McKinley             111-06.50  
  4 Phouksouvath, Ronald      SO Roosevelt                83-08  
  5 Saffery, Issac            SR Kaiser                   82-03  
  6 Bennet, William           JR Kalani                78-07.50  
  7 Bays, Cristian               Waipahu                  70-09  
 
Event 56  Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Crowell, Dean             JR Kailua                  102-02  
  2 Togia, Tuimatagalu        12 McKinley             101-00.50  
  3 Tautevalu, Walter         SO Kailua                97-05.50  
  4 Makainai, Chauncy         SO Kailua                95-06.50  
  5 Miyamoto, Brian           12 Kaimuki               82-05.50  
  6 Isamo, Nicholas           12 Kaimuki                  78-11  
  7 Fernandez, Nelson         SR Roosevelt                70-03  
  8 McMoore, Bronson          JR Kaiser                   57-04  
  9 Damian, Jeremy            11 Kaimuki                  52-00  
 
Event 59  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Makainai, Chauncy         SO Kailua                43-04.00  
  2 Tafuna, Peni              12 Kaimuki               40-08.00  
  3 Togia, Tuimatagalu        12 McKinley              37-00.00  
  4 Fernandez, Nelson         SR Roosevelt             33-06.00  
  5 McMoore, Bronson          JR Kaiser                32-08.00  
  6 Bennet, William           JR Kalani                28-01.00  
  7 Bays, Cristian               Waipahu               24-05.00  
 
Event 60  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tuifua, Penisoni          JR Kailua                42-10.00  
  2 Finau, Kata               12 McKinley              36-10.00  
  3 Tuifaga, Andy             12 McKinley              36-05.00  
  4 Isamo, Nicholas           12 Kaimuki               36-04.00  
  5 Crowell, Dean             JR Kailua                36-00.00  
  6 Tautevalu, Walter         SO Kailua                33-05.00  
  7 Miyamoto, Brian           12 Kaimuki               30-09.00  
  8 Alombro, Carl             SR Roosevelt             25-01.00  
  9 Damian, Jeremy            11 Kaimuki               22-02.00