Licensed to Mililani High School                          Hy-Tek's Meet Manager
                2007 Last Chance OIA Qualifier Meet - 4/27/2007                
                             Mililani High School                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
          17.64  STAT
          19.24  VOIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jennifer Byun             SR Roosevelt                17.7h VOIA             
  2 Chanel Soto                  Kalani                   17.9h VOIA             
  2 Noelani Roach                WAIP                     17.9h VOIA             
  4 Tiffany Abe               SO Moanalua                 18.1h VOIA             
  5 Kahaionakolo Polvado      SO Kahuku                   18.5h VOIA             
  6 Shantay Sueoka            SR Roosevelt                18.9h VOIA             
  7 Toni Gonzales                WAIP                     19.3h                  
  8 Stephanie Hayama             Pearl City               19.7h                  
  9 Alice Cheng               JR Roosevelt                20.7h                  
 10 Ashley Villamor              WAIP                     21.3h                  
 
Event 2  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================================
          16.64  STAT
          17.24  VOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Nathan McCloud         Waianae                  16.2h STAT             
  2 Justin Koelkebeck      Roosevelt                16.8h VOIA             
  3 Jarvis Jose            WAIP                     16.9h VOIA             
  4 Bronson Panui          Waianae                  17.1h VOIA             
  5 Ronaldd Creig          Kapolei                  17.5h                  
  6 Brendan Aoki           Mililani                 17.9h                  
  7 Jiacheng Liang      11 Kaimuki                  18.0h                  
  8 Clarence Mamuad        WAIP                     18.1h                  
  9 Tony Rong           SO Kalani                   21.2h                  
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          13.24  STAT
          13.64  VOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Schnelle Smith      11 Campbell                 13.4h VOIA             
  1 Alexis Tamura       JR Moanalua                 13.4h VOIA             
  3 Megan Armstrong        Kapolei                  13.5h VOIA             
  4 Royesha Ayala          Moanalua                 13.9h                  
  5 Raelynn Teanio      11 Kaimuki                  14.0h                  
  5 Elyssa Cinco        12 Kaimuki                  14.0h                  
  7 Samantha Enlow      10 Campbell                 14.1h                  
  7 Tiffany Blake       12 Campbell                 14.1h                  
  9 Candace Hargrove       Leilehua                 14.3h                  
 10 Candace Ballejo        Farrington               14.4h                  
 11 Lacretia Blanding   JR Moanalua                 14.5h                  
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          11.44  STAT
          11.64  VOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Tom Roberts         JR Kalaheo                  11.7h                  
  2 William Lanestory   11 Leilehua                 11.8h                  
  2 Dominic Reece       SR Kalaheo                  11.8h                  
  2 Dayne Van Gieson       Nanakuli                 11.8h                  
  2 James Ancog         JR Kalaheo                  11.8h                  
  2 Trentt Kennard      12 Leilehua                 11.8h                  
  2 Kirk Hubbard        JR Moanalua                 11.8h                  
  8 Christopher Mikaso     Waianae                  11.9h                  
  8 Anthony Noga        SO Farrington               11.9h                  
  8 Ranson Ho              Campbell                 11.9h                  
  8 Bronson Pausa          Leilehua                 11.9h                  
 12 William Eli-Kido    FR Nanakuli                 12.0h                  
 12 Patrick Buckley     11 Campbell                 12.0h                  
 12 Aleck Alaimanu      11 Campbell                 12.0h                  
 12 Timothy Friend       9 Campbell                 12.0h                  
 16 Brandonm Marfil        Nanakuli                 12.2h                  
 16 Danilo Bantolino    11 Campbell                 12.2h                  
 18 Kalei Stevens       JR Farrington               12.5h                  
 19 Steven Kamano          Farrington               12.7h                  
 
Event 5  Girls 1500 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        5:20.24  STAT
        5:53.54  VOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Nicole Painter         Mililani               5:15.7h STAT             
  2 Kelli Ishihara         Mililani               5:16.3h STAT             
  3 Kasandra Wolf       11 Kapolei                5:46.0h VOIA             
  4 Kristy Nomura       SR Kalani                 5:55.8h                  
  5 Reyna Taylor           Kailua                 6:02.5h                  
  6 Amber Torricer         WAIP                   6:28.7h                  
 
Event 6  Boys 1500 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        4:32.24  STAT
        4:43.84  VOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kensuke Taylor         Kailua                 4:33.6h VOIA             
  2 Ramon Melendez         Mililani               4:35.9h VOIA             
  3 Jon Chun            11 Leilehua               4:39.8h VOIA             
  4 Rowan Gragas        SO Roosevelt              4:42.0h VOIA             
  5 Raymond Leinenbach  12 Aiea                   4:57.4h                  
  6 Andrew Cantero      10 Kapolei                5:15.2h                  
  7 Robert Molina          Farrington             5:37.9h                  
 
Event 7  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
          55.04  STAT
          58.24  VOIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Campbell High School                            53.3h STAT             
 
Event 8  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
          45.74  STAT
          47.24  VOIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Campbell High School                            45.9h VOIA             
  2 Kalaheo High School                             46.1h VOIA             
  3 Farrington High School                          47.4h                  
 
Event 9  Girls 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          64.94  STAT
          67.24  VOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Leilani Speer       JR Kahuku                   63.3h STAT             
  2 Dana Fujiwara          WAIP                     64.0h STAT             
  3 Tera Ali               Leilehua                 64.2h STAT             
  4 Juliana Powell         WAIP                     65.5h VOIA             
  5 Tami Hashimoto         Pearl City               66.5h VOIA             
  6 Dana Tamayo         11 Kapolei                  68.0h                  
 
Event 10  Boys 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          53.24  STAT
          55.74  VOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Xavier Herrera      12 Kapolei                  52.2h STAT             
  2 Austen Hagio           Pearl City               53.0h STAT             
  3 Kalai Parish        11 Kapolei                  53.1h STAT             
  4 Trentt Kennard      12 Leilehua                 53.5h VOIA             
  5 Alexander Cruz      11 Leilehua                 53.9h VOIA             
  6 Tavis Adkins-Caban     Kapolei                  54.1h VOIA             
  7 Sean Piano             Mililani                 54.2h VOIA             
  8 Alan Akagi          11 Leilehua                 54.6h VOIA             
  9 Jacob Plan             Pearl City               54.8h VOIA             
 10 Kyle Hungerford     JR Kahuku                   55.0h VOIA             
 11 Kenese Ola          SR Roosevelt                55.1h VOIA             
 11 Pukona Kahawai-Jav  JR Nanakuli                 55.1h VOIA             
 13 Jon Chun            11 Leilehua                 55.3h VOIA             
 13 Hansen Ho           10 Kapolei                  55.3h VOIA             
 15 Joshua Bay          10 Leilehua                 55.8h                  
 16 Matthew Alombro     SO Moanalua                 55.9h                  
 17 Brad Nessl          SR Kalaheo                  56.3h                  
 18 Christopher Mikaso     Waianae                  56.6h                  
 19 Dominic Reece       SR Kalaheo                  56.9h                  
 19 Elway Tautua        11 Campbell                 56.9h                  
 21 John Maldonado      SO Moanalua                 57.0h                  
 22 Rashaad Battle      12 Campbell                 57.8h                  
 23 Justin Matsudo      10 McKinley                 58.2h                  
 24 Roland Gaoiran         WAIP                     58.3h                  
 25 Ephrain Vita           Farrington               58.4h                  
 26 Roman Estaban       10 Kapolei                  58.6h                  
 27 Kyle Acosta            WAIP                     59.0h                  
 28 Davin Kim           12 Campbell                 59.2h                  
 29 Courtney Pahia-Lew  10 McKinley                 60.1h                  
 
Event 11  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================================
          51.84  STAT
          56.24  VOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Noelani Roach          WAIP                     50.4h STAT             
  2 Chanel Soto            Kalani                   54.7h VOIA             
  3 Kellie Ernestburg   JR Kahuku                   56.5h                  
  4 Vailima Walker      JR Kahuku                   56.6h                  
  5 Toni Gonzales          WAIP                     56.7h                  
  6 Ashley Villamor        WAIP                     57.9h                  
  7 Jonina Abell           Waianae                  68.5h                  
 
Event 12  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================================
          43.04  STAT
          45.24  VOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Stan Nakasone       JR Kahuku                   43.6h VOIA             
  2 Jarvis Jose            WAIP                     43.8h VOIA             
  3 Bronson Panui          Waianae                  44.1h VOIA             
  4 Florence Mamuad        WAIP                     44.4h VOIA             
  5 Nathan McCloud         Waianae                  45.5h                  
  6 Brendan Aoki           Mililani                 46.8h                  
  7 Kaulana Simeona     JR Roosevelt                47.0h                  
  8 Roy Matsunaga          Mililani                 49.3h                  
  9 Randall Cagaoan     JR Roosevelt                50.6h                  
 
Event 13  Girls 800 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        2:35.24  STAT
        2:45.24  VOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Noel Hakoda            Mililani               2:38.4h VOIA             
  2 Mary Rose De Vera      Leilehua               2:39.3h VOIA             
  3 Shelby Furtado         Castle                 2:40.0h VOIA             
  4 Danielle Painter       Mililani               2:45.5h                  
  5 Rachel Spain        SR Moanalua               2:49.2h                  
  6 Keyaira Morgan      SO Kapolei                2:51.9h                  
 
Event 14  Boys 800 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        2:08.74  STAT
        2:15.24  VOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Harrison Miguel        WAIP                   2:07.9h STAT             
  2 Jonathon Lee           Castle                 2:10.6h VOIA             
  3 Zachary Helms       SR Mililani               2:14.3h VOIA             
  4 Roland Batangan        WAIP                   2:18.3h                  
  5 Dominic Roos        10 Kapolei                2:19.9h                  
  6 Russell Ige         SO Castle                 2:21.4h                  
  7 Justin Matsudo      10 McKinley               2:29.1h                  
  8 Courtney Pahia-Lew  10 McKinley               2:32.3h                  
  9 Robert Molina          Farrington             2:46.8h                  
 
Event 15  Girls 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          27.74  STAT
          28.74  VOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Diana Malpas        SR Moanalua                 27.2h STAT             
  2 Alexis Tamura       JR Moanalua                 27.9h VOIA             
  3 Lacretia Blanding   JR Moanalua                 29.1h                  
  4 Royesha Ayala          Moanalua                 29.5h                  
  5 Samantha Enlow      10 Campbell                 29.6h                  
  6 Shantelle Wong      SR Moanalua                 30.0h                  
  7 Raelynn Teanio      11 Kaimuki                  30.4h                  
  8 Candace Ballejo        Farrington               30.5h                  
  9 Candace Hargrove       Leilehua                 30.9h                  
 10 Elyssa Cinco        12 Kaimuki                  31.7h                  
 
Event 16  Boys 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          23.44  STAT
          23.94  VOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kalai Parish        11 Kapolei                  23.5h VOIA             
  2 Gen Priest             Kapolei                  23.7h VOIA             
  3 Gary Nagy           SR Kahuku                   23.8h VOIA             
  3 Raymond Leinenbach  12 Aiea                     23.8h VOIA             
  5 Bryronn Waters         Campbell                 23.9h                  
  6 Anthony Noga        SO Farrington               24.8h                  
  7 Tony Cabalar        10 Aiea                     24.9h                  
  8 Timothy Friend       9 Campbell                 25.1h                  
  9 Patrick Buckley     11 Campbell                 25.2h                  
 10 Kyle Hungerford     JR Kahuku                   25.4h                  
 10 Matthew Alombro     SO Moanalua                 25.4h                  
 12 Kaneala Silva       SO Nanakuli                 25.5h                  
 13 Ephrain Vita           Farrington               25.6h                  
 13 Brandonm Marfil        Nanakuli                 25.6h                  
 13 Christopher Mikaso     Waianae                  25.6h                  
 16 John Maldonado      SO Moanalua                 25.8h                  
 17 Steven Kamano          Farrington               25.9h                  
 18 Kenton Kong            Mililani                 26.0h                  
 18 Kowin Dixon         11 Leilehua                 26.0h                  
 20 Tavana Alailima     11 Leilehua                 27.3h                  
 21 Robert Molina          Farrington               27.9h                  
 22 Bronson Pausa          Leilehua                 28.8h        
 
Event 17  Girls 3000 Meter Run Varsity
=======================================================================================
       12:05.24  STAT
       13:00.64  VOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kristin Ali Keith      Mililani              11:52.9h STAT             
  2 Nicole Bae          JR Roosevelt             12:02.0h STAT             
  3 Kawailelenani Carm  12 Kapolei               12:05.0h STAT             
  4 Kaualiiliimaikalan     Leilehua              12:07.7h VOIA             
  5 Lauren Crawford        Leilehua              12:23.9h VOIA             
  6 Megan Akamine          Castle                12:36.7h VOIA             
  7 Crystal Fujimoto    SO Roosevelt             12:39.4h VOIA             
  8 Arielle Uejo           Mililani              12:50.1h VOIA             
  9 Jennifer Lozano        WAIP                  12:53.5h VOIA             
 10 Shannon Johnson     10 Aiea                  12:57.8h VOIA             
 11 Melissa Kawana         Mililani              12:59.3h VOIA             
 12 Kelsie Sugahara        Roosevelt             14:01.4h                  
 
Event 18  Boys 3000 Meter Run Varsity
=======================================================================================
       10:05.24  STAT
       10:45.24  VOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Louis Torres        SR Moanalua               9:53.8h STAT             
  2 Tomoyuki Miura      SO Roosevelt              9:59.2h STAT             
  3 Matt Shanks            Mililani              10:03.5h STAT             
  4 Eric Pak            FR Castle                10:03.9h STAT             
  5 Kelsey Gratz           Mililani              10:09.3h VOIA             
  6 Brysen Calkins      SO Castle                10:10.5h VOIA             
  7 Jeremy Tadeo           Pearl City            10:20.1h VOIA             
  8 Nick Ogata             Mililani              10:24.4h VOIA             
  9 Kevin Acacio           WAIP                  10:32.9h VOIA             
 10 Dylan Lee              Castle                10:37.3h VOIA             
 11 Travis Hee Wai         Kalani                10:39.9h VOIA             
 12 Devon Izumigawa     SO Kailua                10:46.2h                  
 13 Isaiah Prakash      SR Roosevelt             10:52.3h                  
 14 Mohammed Mayyas        Waianae               10:57.5h                  
 15 Raymond Leinenbach  12 Aiea                  11:02.6h                  
 16 Husam Hafidh        12 Leilehua              11:07.9h                  
 17 Kevin Leong            Roosevelt             11:13.8h                  
 18 Alex Taniguchi      JR Roosevelt             11:14.7h                  
 19 Daryl Canaveral        WAIP                  11:17.2h                  
 20 Jeremy Honold       10 Kapolei               11:19.5h                  
 21 Talin Sokugawa      JR Roosevelt             11:25.2h                  
 22 Roland Batangan        WAIP                  12:12.9h                  
 -- Brian Miyamoto      12 Kaimuki                    SCR                  
 
Event 20  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
        3:41.24  STAT
        3:45.24  VOIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Aiea High School                              3:52.8h                  
 
Event 21  Girls High Jump Varsity
=======================================================================================
        4-08.00  STAT
        4-06.00  VOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Veronica Griffin       Mililani               4-08.00 STAT             
  1 Noelani Roach          WAIP                   4-08.00 STAT             
  3 Shantelle Wong      SR Moanalua               4-06.00 VOIA             
  4 Dana Tamayo         11 Kapolei                4-04.00                  
  4 Ara Dizon           JR Moanalua               4-04.00                  
 
Event 22  Boys High Jump Varsity
=======================================================================================
        5-10.00  STAT
        5-06.00  VOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Lawrence Britt      12 Campbell               5-10.00 STAT             
  1 Randall Cagaoan     JR Roosevelt              5-10.00 STAT             
  3 Alvin Fa'amausili   FR Farrington             5-06.00 VOIA             
  3 Trace Brown         JR Moanalua               5-06.00 VOIA             
  5 Tavana Alailima     11 Leilehua               5-04.00                  
  5 Tyler Kukahiko      11 Kapolei                5-04.00                  
  5 Kaulana Simeona     JR Roosevelt              5-04.00                  
  8 Kowin Dixon         11 Leilehua               5-02.00                  
  8 Rashaad Battle      12 Campbell               5-02.00                  
  8 Bernard Menor       SR Waialua                5-02.00                  
 -- Clinton Kanehailua     Waianae                     NH                  
 -- Stan Nakasone       JR Kahuku                      NH                  
 -- Andrew Cantero      10 Kapolei                     NH                  
 -- Stjohn Lessary      SO Kahuku                      NH                  
 -- Alexander Fowler    SO Roosevelt                  SCR                  
 
Event 23  Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================================
        8-00.00  STAT
        7-00.00  VOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Amy Yeung           JR Roosevelt              7-00.00 VOIA             
  1 Chiemi Tano         SR Moanalua               7-00.00 VOIA             
  1 Victoria Tapiceria     WAIP                   7-00.00 VOIA             
 
Event 24  Boys Pole Vault Varsity
=======================================================================================
       11-00.00  STAT
        9-06.00  VOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Carl Alombro        SR Roosevelt             11-00.00 STAT             
  2 Kenneth Nguyen      SO Roosevelt             10-00.00 VOIA             
  3 Kaleo Lucas            Mililani               9-06.00 VOIA             
  3 Kenton Kong            Mililani               9-06.00 VOIA             
  3 Kevin Acacio           WAIP                   9-06.00 VOIA             
  3 Raymond Mathewson      Waianae                9-06.00 VOIA             
 -- Tyler Diamond          Mililani                    NH                  
 
Event 25  Girls Long Jump Varsity
=======================================================================================
       15-03.00  STAT
       14-00.00  VOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Tobi Kaneshiro         Pearl City            15-04.00 STAT             
  2 Minden Taketa       SR Roosevelt             14-08.00 VOIA             
  3 Tiffany Abe         SO Moanalua              14-05.00 VOIA             
  3 Julie Ann Gonzales     Pearl City            14-05.00 VOIA             
  5 Samantha Enlow      10 Campbell              14-04.00 VOIA             
  6 Ashley Daida           Pearl City            13-01.00                  
 -- Darryl Soriano      SR Moanalua                    ND                  
 -- Cari Makino            Kaiser                      ND                  
 
Event 26  Boys Long Jump Varsity
=======================================================================================
       20-06.00  STAT
       19-00.00  VOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kaleo Kim              Mililani              20-03.00 VOIA             
  2 Ziggy Muramoto      SR Farrington            20-02.00 VOIA             
  3 Gordon Cox             WAIP                  19-09.50 VOIA             
  4 Jordan Torres          Mililani              19-07.75 VOIA             
  5 Bernard Menor       SR Waialua               19-07.50 VOIA             
  6 Marnick DeLaCruz    JR Waialua               19-02.50 VOIA             
  7 Gary Nagy           SR Kahuku                19-00.00 VOIA             
  8 Robert Donley          WAIP                  18-11.50                  
  9 Lawrence Britt      12 Campbell              18-10.50                  
 10 Kowin Dixon         11 Leilehua              18-05.50                  
 11 Hansen Ho           10 Kapolei               18-05.00                  
 12 Ronaldd Creig          Kapolei               17-04.00                  
 13 Tavana Alailima     11 Leilehua              16-10.50                  
 13 Elway Tautua        11 Campbell              16-10.50                  
 15 Tyler Kukahiko      11 Kapolei               14-03.00                  
 -- Robert Ragpala         Campbell                    ND                  
 -- Alvin Fa'amausili   FR Farrington                  ND                  
 -- Bronson Williams       Pearl City                  ND                  
 -- Davin Kim           12 Campbell                    ND                  
 -- Rashaad Battle      12 Campbell                    ND                  
 
Event 27  Girls Triple Jump Varsity
=======================================================================================
       32-00.00  STAT
       28-00.00  VOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Leilani Speer       JR Kahuku                33-03.00 STAT             
  2 Chiemi Tano         SR Moanalua              32-05.00 STAT             
  3 Tobi Kaneshiro         Pearl City            31-05.00 VOIA             
  4 Laurel Zheng        SO Moanalua              30-11.00 VOIA             
  5 Kanani Ducosin         Pearl City            30-09.00 VOIA             
  6 Darryl Soriano      SR Moanalua              27-10.00                  
  6 Kelly Sybrina          Kapolei               27-10.00                  
 -- Ara Dizon           JR Moanalua                    ND                  
 -- Julie Ann Gonzales     Pearl City                  ND                  
 -- Kelly Ho            JR Kaiser                      ND                  
 
Event 28  Boys Triple Jump Varsity
=======================================================================================
       41-00.00  STAT
       37-00.00  VOIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Robert Donley          WAIP                  42-08.00 STAT             
  2 Ziggy Muramoto      SR Farrington            41-04.00 STAT             
  3 Gordon Cox             WAIP                  40-10.00 VOIA             
  4 Rashaad Battle      12 Campbell              40-01.50 VOIA             
  5 Jray Galeai         SO Kahuku                40-00.50 VOIA             
  6 Kelemeke Maifea        Waianae               40-00.00 VOIA             
  7 Jordan Torres          Mililani              39-09.00 VOIA             
  8 Tyler Kukahiko      11 Kapolei               39-08.50 VOIA             
  9 Kaleo Kim              Mililani              39-04.00 VOIA             
 10 Ronaldd Creig          Kapolei               37-07.00 VOIA             
 -- Robert Ragpala         Campbell                    ND                  
 -- Clark Cagle         10 Kapolei                     ND                  
 -- Tavana Alailima     11 Leilehua                    ND                  
 -- Kowin Dixon         11 Leilehua                    ND                  
 
Event 29  Girls Discus Throw Varsity
================================================================================
         100-00  STAT
          83-00  VOIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Hilda Taulava                Nanakuli              98-11.00 VOIA             
  2 Jesslyn Fonoti               Waianae               98-00.00 VOIA             
  3 Kimberly Saramad          SO Kapolei               94-02.00 VOIA             
  4 Ashley Kaheaku            JR Farrington            92-10.00 VOIA             
  5 Junitta Fonoti            SO Farrington            91-04.00 VOIA             
  6 Fitimaleafa Nansen           Waianae               86-06.00 VOIA             
  7 Margaret Talaroc             Leilehua              81-05.00                  
  8 Geraldlynn Peterson        9 Aiea                  81-00.00                  
  9 Mary Talaroc                 Leilehua              76-06.00                  
 -- Mua Lavea Jennings           Leilehua                   SCR                  
 -- Chantel Peterson          12 Aiea                       SCR                  
 -- Sandra Waiamau               Leilehua                   SCR                  
 
Event 30  Boys Discus Throw Varsity
================================================================================
         133-00  STAT
         123-00  VOIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Richard Nansen               Waianae              142-04.00 STAT             
  2 Sunia Vaitai                 Waianae              135-03.00 STAT             
  3 Tonu Tuimalealiifane      SR Farrington           134-11.00 STAT             
  4 Wesley Touli              JR Kahuku               133-01.00 STAT             
  5 Aaron Dutton                 Mililani             128-03.00 VOIA             
  6 Bradley Iauulauio         10 Leilehua             125-07.00 VOIA             
  7 Sean Vinluan              12 Kapolei              123-04.00 VOIA             
  8 Clayson Sauni             JR Kahuku               122-00.00                  
  9 Kenese Ola                SR Roosevelt            117-05.00                  
 10 Peter Brainerd            SR Moanalua             117-02.00                  
 11 Daniel Kinikini           JR Kahuku               114-03.00                  
 12 Stanford Salevai          11 Leilehua             111-03.00                  
 13 Fautua Lefiti                Castle               108-04.00                  
 14 Sean Kenigton                Leilehua             102-06.00                  
 15 Michael Hoffman              Kapolei              102-02.00                  
 16 Douglas Delos-Santos         Leilehua             101-01.00                  
 17 Shawn Mahoe                  Leilehua              99-02.00                  
 18 Charles Tuaau                Leilehua              98-06.00                  
 19 Chris Atualevao           11 Leilehua              92-07.00                  
 -- Haani Aifaoto                Leilehua                    ND                  
 -- Joesph Ruane                 Leilehua                    ND                  
 
Event 31  Girls Shot Put Varsity
================================================================================
       30-00.00  STAT
       27-00.00  VOIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Junitta Fonoti            SO Farrington            33-04.75 STAT             
  2 Mua Lavea Jennings           Leilehua              29-09.75 VOIA             
  3 Alexis Mason              JR Kapolei               29-06.75 VOIA             
  4 Chanette Okumura          11 Campbell              28-02.50 VOIA             
  5 Ashley Kaheaku            JR Farrington            27-11.50 VOIA             
  6 Geraldlynn Peterson        9 Aiea                  27-08.75 VOIA             
 -- Margaret Talaroc             Leilehua                    ND                  
 -- Mary Talaroc                 Leilehua                    ND                  
 -- Sandra Waiamau               Leilehua                    ND                  
 -- Chantel Peterson          12 Aiea                        ND