Licensed to Mililani High School       Hy-Tek's Meet Manager 4/22/2007 11:32 AM
             2007 Honolulu Marathon Track & Field Meet - 4/20/2007             
                              Kaiser High School                               
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Hurdles High
================================================================================
          17.64  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Alana Durrett             SR Kamehameha Girls         16.40 STAT             
  2 Ili Wong                     Iolan School Gir         16.48 STAT             
  3 Jenna Matsumoto           JR P-5                      16.86 STAT             
  4 cordray Vorderbruegge     SO Kaiser                   17.23 STAT             
  5 Alana Meditz              JR Kamehameha Girls         17.41 STAT             
  6 Chanel Soto               JR Roosevelt                17.79                  
  7 Jerica Tani-Higa          SR Kamehameha Girls         18.06                  
  8 Courtney Tuvale           JR Waianae                  18.06                  
 
Girls 100 Meter Dash
================================================================================
          13.24  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Britney Stephens          SR Mililani                 12.17 STAT             
  2 Ciara Quarles             JR Mililani                 12.52 STAT             
  3 Hailey Kauhane            SO Kamehameha Girls         12.61 STAT             
  4 Samantha Cabreros         SR Punahou Girls            13.03 STAT             
  5 Kim Culver                SR Punahou Girls            13.05 STAT             
  6 Diana Malpas              SR Moanalua                 13.09 STAT             
  7 Megan Armstrong           12 Kapolei                  13.34                  
  8 Natasha-Marie Kamakeeain  SR Kamehameha Girls         13.79                  
 
Girls 1500 Meter Run
================================================================================
        5:20.24  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Dara Pagaduan             JR Kamehameha Girls       5:09.0h STAT             
  2 Haley Abing               SO P-5                    5:09.9h STAT             
  3 Chelsea Oda               JR Punahou Girls          5:10.2h STAT             
  4 Leialoha Bratton          SR Kaiser                 5:11.1h STAT             
  5 Julie Besenbruch          SO P-5                    5:11.5h STAT             
  6 Kristin Ali Keith         FR Mililani               5:14.5h STAT             
  7 Farrah Madanay            SO Punahou Girls          5:14.9h STAT             
  8 Mallory Kurosumi          SR Mid-Pac                5:15.2h STAT             
  9 Kelli Ishihara            SR Mililani               5:16.3h STAT             
 10 Amanda Tamanaha           SO P-5                    5:17.6h STAT             
 11 Nicole Painter            SO Mililani               5:21.0h                  
 12 Pua Chang                 SR Punahou Girls          5:37.9h                  
 13 Kawailelenani Carmack     12 Kapolei                5:44.8h                  
 14 Noel Hakoda               SR Mililani               5:45.2h                  
 15 Kasandra Wolf             11 Kapolei                5:45.5h                  
 16 Kristy Nomura             SR Kalani                 6:10.8h                  
 17 Reina Taylor              JR Kailua                 6:14.0h                  
 18 Stephanie Yamamoto           Mililani               6:18.5h                  
 19 Amber Torricer               Waipahu                6:33.3h                  
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
          55.04  STAT
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Kapolei High School  'A'                              52.26 STAT             
     1) Megan Armstrong 12              2) Brittney Ervin 11              
     3) Jara Leanio 12                  4) Tamara Mcgee 11                
  2 Kamehameha Schools Girls  'A'                         52.37 STAT             
  3 Moanalua High School  'A'                             52.44 STAT             
  4 Kaiser High School  'A'                               54.63 STAT             
     1) Julia Borges FR                 2) Rochele Lee SR                 
     3) Cari Makino                     4) Jin-Ru Schiller FR             
  5 Pearl City High School  'A'                           54.96 STAT             
  6 Sacred Hearts Academy  'A'                            55.10                  
     1) Korey Johnson                   2) Marnie Kazarian JR             
     3) Charnelle Pires JR              4) Sharlyne Solomon               
  7 Waipahu High School  'A'                              55.50                  
  8 Leilehua High School  'A'                             56.30                  
 
Girls 400 Meter Dash
================================================================================
        1:04.94  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Ciara Quarles             JR Mililani               1:02.07 STAT             
  2 Marisa Schoen             SR Punahou Girls          1:02.63 STAT             
  3 Tamara Mcgee              11 Kapolei                1:02.73 STAT             
  4 Courtney Honda            SO Kamehameha Girls       1:04.36 STAT             
  5 Tahnee Dudoit             SR Roosevelt              1:04.64 STAT             
  6 Juliana Brown             JR Punahou Girls          1:06.24                  
  7 Dana Fujiwara                Waipahu                1:08.72                  
  8 Marnie Kazarian           JR Sacred Hearts          1:11.88                  
 
Girls 300 Meter Hurdles Low
================================================================================
          51.84  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Alana Meditz              JR Kamehameha Girls         48.16 STAT             
  2 Alana Durrett             SR Kamehameha Girls         49.36 STAT             
  3 Jenna Matsumoto           JR P-5                      50.32 STAT             
  4 cordray Vorderbruegge     SO Kaiser                   51.61 STAT             
  5 Isabel Romero             SO Mililani                 52.31                  
  6 Courtney Tuvale           JR Waianae                  52.61                  
  7 Emily Latimer             SO P-5                      53.78                  
  8 Jin-Ru Schiller           FR Kaiser                   54.14                  
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
        2:35.24  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Leialoha Bratton          SR Kaiser                 2:31.60 STAT             
  2 Haley Abing               SO P-5                    2:34.11 STAT             
  3 Mallory Kurosumi          SR Mid-Pac                2:34.13 STAT             
  4 Brooke Brown              SR Mililani               2:35.60                  
  5 Taylor Chock                 Iolan School Gir       2:36.23                  
  6 Breehn Sasaki             JR Punahou Girls          2:37.16                  
  7 Nicolette Jordan          JR P-5                    2:39.06                  
  8 Dana Tamayo                  Kapolei                2:40.34                  
 
Girls 200 Meter Dash
================================================================================
          27.74  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Britney Stephens          SR Mililani                 25.0h STAT             
  2 Hailey Kauhane            SO Kamehameha Girls         26.0h STAT             
  3 Kim Culver                SR Punahou Girls            26.7h STAT             
  4 Alexis Tamura             JR Moanalua                 27.9h                  
  5 Darcy Shindo                 Iolan School Gir         27.9h                  
  6 Juliana Brown             JR Punahou Girls            28.0h                  
  7 Francene Batalon          JR P-5                      28.9h                  
  8 Megan Lipinski            JR P-5                      30.5h                  
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================================
       12:05.24  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kristin Ali Keith         FR Mililani              11:20.26 STAT             
  2 Chelsea Oda               JR Punahou Girls         11:21.96 STAT             
  3 Amanda Tamanaha           SO P-5                   11:30.96 STAT             
  4 Kelli Ishihara            SR Mililani              11:33.50 STAT             
  5 Nicole Painter            SO Mililani              11:40.91 STAT             
  6 Christina Wong            SR Punahou Girls         11:51.56 STAT             
  7 Kaualiiliimaikalani Sega     Leilehua              12:18.19                  
  8 Malia Kagawa              JR P-5                   12:19.08                  
  9 Nicole Bae                JR Roosevelt             12:26.01                  
 10 Lauren Crawford              Leilehua              12:29.80                  
 11 Malia Paresa              SR Kamehameha Girls      12:37.33                  
 12 Pohai Patterson           SR Kamehameha Girls      12:46.70                  
 13 Melissa Kawana            JR Mililani              13:03.45                  
 14 Stephanie Yamamoto           Mililani              13:58.16                  
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
        4:34.24  STAT
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Kamehameha Schools Girls  'A'                       4:18.90 STAT             
     1) Alana Durrett SR                2) Dara Pagaduan JR               
     3) Courtney Honda SO               4) Alana Meditz JR                
  2 Kaiser High School  'A'                             4:33.85 STAT             
  3 Nanakui High School  'A'                            4:46.08                  
  4 Sacred Hearts Academy  'A'                          4:52.27                  
 
Girls High Jump
================================================================================
        4-08.00  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Caroline Ritson           SR Punahou Girls          5-00.00 STAT             
  2 Ili Wong                     Iolan School Gir       4-10.00 STAT             
  3 Lisa Gulmon               SR Punahou Girls         J4-08.00 STAT             
  3 Michelle Ip               SR Kaiser                 4-08.00 STAT             
  3 Alexa Untermann           JR Punahou Girls         J4-08.00 STAT             
  3 Julia Tuinei              JR Waianae               J4-08.00 STAT             
  7 Veronica Griffin          JR Mililani               4-06.00                  
  7 Noelani Roach                Waipahu               J4-06.00                  
  9 Shantelle Wong            SR Moanalua               4-04.00                  
 10 Kara Kobayashi            SR Mililani               4-02.00                  
 11 Michelle Graves           SR Mililani               4-00.00                  
 
Girls Pole Vault
================================================================================
        8-00.00  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Brittany Lee              SR Roosevelt              8-06.00 STAT             
  2 Rochelle Lee              SR Kaiser                J8-00.00 STAT             
  2 Michelle Ip               SR Kaiser                 8-00.00 STAT             
  4 Kara Kobayashi            SR Mililani               7-06.00                  
  5 Amy Yeung                 JR Roosevelt              6-06.00                  
  5 Sarah Boyer               SO Kaiser                 6-06.00                  
 
Girls Long Jump
================================================================================
       15-03.00  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Samantha Cabreros         SR Punahou Girls         17-01.00 STAT             
  2 Courtney Senas            FR Mililani              15-05.50 STAT             
  3 Chanelle Senas            JR Mililani              15-03.50 STAT             
  4 Joy Piotrowski            SO Punahou Girls         15-01.75                  
  5 Kanani Ducosin               PCHS                  14-09.00                  
  6 Kristen Kauhane           JR Kamehameha Girls      14-08.00                  
  7 Isabel Romero             SO Mililani              14-04.50                  
  8 Julie Ann Gonzales           PCHS                  13-10.25                  
  8 Megan Whittaker           SR Kalani               J13-10.25                  
 10 Rachel Won                   Iolan School Gir      13-06.50                  
 11 Jenna Groendyke           SR Roosevelt             13-05.75                  
 12 Megan Yee                 SO Punahou Girls         13-05.00                  
 13 Rebecca Manliguis         JR Punahou Girls         13-01.00                  
 14 Erica Nakayama            JR P-5                   12-04.00                  
 15 Toni Gonzales                Waipahu               11-10.50                  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
       32-00.00  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Courtney Senas            FR Mililani              34-03.00 STAT             
  2 Raenaa Fukushima          JR Mililani              33-01.50 STAT             
  3 Lindsay Taira             JR Punahou Girls         32-06.50 STAT             
  4 Megan Whittaker           SR Kalani                32-05.75 STAT             
  5 Megan Yee                 SO Punahou Girls         32-04.50 STAT             
  6 Rochele Lee               SR Kaiser                31-11.25                  
  7 Jenna Kosaki              SR Punahou Girls         31-01.50                  
  8 Kanani Ducosin               PCHS                  30-11.00                  
  9 Michelle Yoshida          JR Punahou Girls         30-05.00                  
 10 Jerica Tani-Higa          SR Kamehameha Girls      30-02.00                  
 -- Chiemi Tano               SR Moanalua                   SCR                  
 
Girls Shot Put
================================================================================
       30-00.00  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
Flight  1  
  1 Charmaine Mokiao          JR Kamehameha Girls      37-05.00 STAT             
  2 Teisi Mohulamu            SR Waianae               35-08.50 STAT             
  3 Tianatamaitai Manuma      SR Radford               34-10.00 STAT             
  4 Fialani Vaiese            SR P-5                   32-03.00 STAT             
  5 Mua Lavea Jennings           Leilehua              29-06.50                  
                                Boys Results                                    
 
Boys 110 Meter Hurdles High
================================================================================
          16.64  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Mike Yee                  SR Punahou Boys             15.25 STAT             
  2 Javen Correia             JR P-5                      15.88 STAT             
  3 Pono Hanson               SR Kamehameha Boys          15.94 STAT             
  4 Kaneakua Friel            SR Kamehameha Boys          16.15 STAT             
  5 Christopher Smith         SR Radford                  16.17 STAT             
  6 Preston Ayala             SR Waianae                  16.20 STAT             
  7 Bronson Panui             JR Waianae                  17.22                  
  8 Jackie Uemoto             JR Kailua                   18.02                  
 
Boys 100 Meter Dash
================================================================================
          11.44  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kawika Ornellas           JR Mililani                 11.08 STAT             
  2 Kalua Noa                 JR Kaiser                   11.09 STAT             
  3 Billy Stutzmann              St. Louis                11.16 STAT             
  4 Matt Tsujimura            SR Punahou Boys            J11.29 STAT             
  4 James Saffery             SR Kaiser                   11.29 STAT             
  6 Demetrius Thomas          JR Mililani                 11.41 STAT             
  7 Gen Preist                11 Kapolei                  11.47                  
  8 Roberts Tom                  Kalaheo                  11.68                  
 
Boys 1500 Meter Run
================================================================================
        4:32.24  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Dawson Vordebruegger      JR Kaiser                 4:23.9h STAT             
  2 Kainoa Ho                 JR Kamehameha Boys        4:25.8h STAT             
  3 Everett Jellinek          SR Punahou Boys           4:34.5h                  
  4 Trevor Wong               SR Kaiser                 4:35.1h                  
  5 Jon Chun                  11 Leilehua               4:40.4h                  
  6 Ramon Melendez            SR Mililani               4:41.4h                  
  7 Cory Wong                 SR Punahou Boys           4:46.6h                  
  8 Matt Walker               SR Mililani               4:52.7h                  
  9 Forrest Ching                Kamehameha Boys        4:53.1h                  
 10 Zach Chung                SR Punahou Boys           4:56.8h                  
 11 Shaun Hirai               SR Punahou Boys           5:01.7h                  
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
          45.74  STAT
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Kaiser High School  'A'                               44.19 STAT             
     1) Kalua Noa JR                    2) James Saffery SR               
     3) Issac Saffery SR                4) Skylar Chan SR                 
  2 Kapolei High School  'A'                              45.05 STAT             
  3 Waianae High School  'A'                              45.88                  
     1) Preston Ayala SR                2) Joshua Iriarte JR              
     3) Kelemeke Maifea SR              4) Bronson Panui JR               
  4 Kaimuki High School  'A'                              45.92                  
  5 Waipahu High School  'A'                              45.96                  
  6 Roosevelt High School  'A'                            46.94                  
  7 Nanakui High School  'A'                              47.00                  
 
Boys 400 Meter Dash
================================================================================
          53.24  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Zach Coronas              JR Punahou Boys             51.06 STAT             
  2 Tobie Reeuwijk            JR Punahou Boys             51.92 STAT             
  3 Tyler Hee                    Iolani Boys              52.31 STAT             
  4 Ben Strand                JR Punahou Boys             52.68 STAT             
  5 Kalai Parish              11 Kapolei                  53.41                  
  6 Taylor Johnson               Moanalua                 53.54                  
  7 Blayne Asing              JR Kamehameha Boys          53.90                  
  8 Jeff Kahler                  St. Louis                54.76                  
 
Boys 300 Meter Hurdles Int
================================================================================
          43.24  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Pono Hanson               SR Kamehameha Boys          42.13 STAT             
  2 Kaneakua Friel            SR Kamehameha Boys          42.66 STAT             
  3 Kelemeke Maifea           SR Waianae                  43.09 STAT             
  4 Chris Wong                SR Punahou Boys             43.10 STAT             
  5 Mike Yee                  SR Punahou Boys             43.94                  
  6 Gordon Cox                   Waipahu                  44.44                  
  7 Christopher Smith         SR Radford                  45.27                  
  8 Sammy Trueman             SR Kailua                   45.38                  
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
        2:08.74  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kyle Pidot                SR Kamehameha Boys        2:05.18 STAT             
  2 Kainoa Ho                 JR Kamehameha Boys        2:06.98 STAT             
  3 Craig Kandler             SO Kaiser                 2:07.12 STAT             
  4 Nick Ogata                SR Mililani               2:07.40 STAT             
  5 Kenji Kadowaki            SR Punahou Boys           2:07.46 STAT             
  6 Rick Goto                 SR Mid-Pac                2:08.29 STAT             
  7 Charlton Hee              JR Kamehameha Boys        2:08.84                  
  8 Jonathan Lee              SR Castle                 2:11.17                  
 
Boys 200 Meter Dash
================================================================================
          23.44  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Zach Coronas              JR Punahou Boys             22.2h STAT             
  2 Billy Stutzmann              St. Louis                22.2h STAT             
  3 Kalua Noa                 JR Kaiser                   22.6h STAT             
  4 Matt Tsujimura            SR Punahou Boys             22.6h STAT             
  5 Antion Dewalt                PCHS                     22.7h STAT             
  6 Kawika Ornellas           JR Mililani                 22.7h STAT             
  7 Donniqtay Campbell        JR Radford                  23.0h STAT             
  8 Demetrius Thomas          JR Mililani                 24.6h                  
 
Boys 3000 Meter Run
================================================================================
       10:05.24  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kensuke Taylor            JR Kailua                10:00.98 STAT             
  2 Charles Gumm              SR Radford               10:13.12                  
  3 Jeremy Tadeo                 PCHS                  10:28.38                  
  4 Jon Chun                  11 Leilehua              10:32.30                  
  5 Nick Ogata                SR Mililani              10:37.97                  
  6 Matt Shanks               SR Mililani              10:41.28                  
  7 Ramon Melendez            SR Mililani              10:46.47                  
  8 Matt Walker               SR Mililani              10:58.11                  
  9 Jordan Wong               SR Punahou Boys          11:00.16                  
 10 Alex Taniguchi            JR Roosevelt             11:14.11                  
 11 Isaiah Prakash            SR Roosevelt             11:17.71                  
 12 Husam Hafidh              12 Leilehua              11:23.01                  
 13 Talin Sokugawa            JR Roosevelt             11:49.93                  
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
        3:41.24  STAT
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Punahou  School Boys  'A'                           3:36.15 STAT             
     1) Matt Tsujimura SR               2) Ben Strand JR                  
     3) Mike Yee SR                     4) Tobie Reeuwijk JR              
  2 Pearl City High School  'A'                         3:37.94 STAT             
  3 Moanalua High School  'A'                           3:42.70                  
  4 Kapolei High School  'A'                            3:43.89                  
  5 Waipahu High School  'A'                            3:45.28                  
  6 Kaiser High School  'A'                             3:48.39                  
  7 Nanakui High School  'A'                            4:03.89                  
 
Boys High Jump
================================================================================
        5-10.00  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kai Kahanamoku               Kaiser                J5-10.00 STAT             
  1 Hudson Taylor             SR Word of Life          J5-10.00 STAT             
  1 Sean Kenigton                Leilehua               5-10.00 STAT             
  1 John Hagar                JR Punahou Boys          J5-10.00 STAT             
  5 Max Nowicki               SR Punahou Boys           5-08.00                  
  5 Jordan Gomes              JR Kamehameha Boys        5-08.00                  
  5 Aaremy Palomares          11 Leilehua               5-08.00                  
  8 Randall Cagaoan           JR Roosevelt             J5-06.00                  
  8 Aldrin Valdez             SO Radford                5-06.00                  
  8 Trace Brown               JR Moanalua              J5-06.00                  
 11 Clinton Kanehailua-Ayau   JR Waianae                5-04.00                  
 11 Nick Sexton                  Punahou Boys           5-04.00                  
 11 Clifford Son                 Punahou Boys           5-04.00                  
 11 GeorgeAT Bugarin          SR Moanalua               5-04.00                  
 11 Ian Bernardino            SR Kamehameha Boys        5-04.00                  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
       11-00.00  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Cameron Daugherty         SR Mililani              14-00.00 STAT             
  2 Steven Bolosan-Shenn      SR Moanalua              13-06.00 STAT             
  3 Dave Walden               JR Punahou Boys          12-06.00 STAT             
  4 Zachary Yokoyama          SR Roosevelt            J12-00.00 STAT             
  4 Ryan Terao                JR Punahou Boys          12-00.00 STAT             
  6 Gordon Cox                   Waipahu               11-00.00 STAT             
  7 Kaleo Lucas               SR Mililani              10-06.00                  
  7 Carl Alombro              SR Roosevelt            J10-06.00                  
  9 Martin Santana            JR Radford               10-00.00                  
  9 Raymond Mathewson         JR Waianae               10-00.00                  
  9 Tyler Diamond             SR Mililani              10-00.00                  
 
Boys Long Jump
================================================================================
       20-06.00  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 GeorgeAT Bugarin          SR Moanalua              20-08.50 STAT             
  2 Peter Poentis             SR Mililani              20-05.75                  
  3 Donniqtay Campbell        JR Radford               20-00.25                  
  4 Jesse Bright              JR Kamehameha Boys       19-09.50                  
  5 Christian Vasconcellos    JR Damien Memorial       19-07.25                  
  6 Robert Donley                Waipahu               18-10.25                  
  7 Kaleo Kim                 JR Mililani              18-09.75                  
  8 Tyler Kukahiko            11 Kapolei               18-07.00                  
Flight  2  
  1 D'Andre Benjamin          SR Mililani              21-00.75 STAT             
  2 Jordan Gomes              JR Kamehameha Boys       20-09.75 STAT             
  3 Troy Toyama               JR P-5                   18-05.75                  
  4 Mark Aquiat                  Waipahu               17-10.75                  
  5 Chris Cross                  Damien Memorial       17-06.25                  
  6 Aminis Thompson           JR Damien Memorial       17-05.25                  
  7 Kowin Dixon               11 Leilehua              17-02.75                  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
       41-00.00  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
Flight  1  
  1 Gen Preist                11 Kapolei               43-04.25 STAT             
  2 David Yamane              SR Punahou Boys          42-11.25 STAT             
  3 Steven Bolosan-Shenn      SR Moanalua              41-09.75 STAT             
  4 Aaremy Palomares          11 Leilehua              41-06.00 STAT             
  5 Javen Correia             JR P-5                   40-10.75                  
  6 Vincent Chianese          SR Roosevelt             40-08.25                  
  7 Christian Vasconcellos    JR Damien Memorial       40-03.00                  
  8 Tyler Kukahiko            11 Kapolei               38-07.75                  
Flight  2  
  1 Randall Cagaoan           JR Roosevelt             40-03.00                  
  2 Kowin Dixon               11 Leilehua              38-08.25                  
  3 Ian Bernardino            SR Kamehameha Boys       38-04.50                  
  4 Troy Toyama               JR P-5                   38-00.00                  
  5 Ryan Louie                SR Punahou Boys          37-11.25                  
  6 Aminis Thompson           JR Damien Memorial       37-07.00                  
  7 Kaleo Kim                 JR Mililani              37-06.75                  
 
Boys Shot Put
================================================================================
       45-00.00  STAT
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
Flight  1  
  1 Drew Uperesa              SR Punahou Boys          50-08.00 STAT             
  2 Fetalaiga Fatu            SR Farrington            50-07.00 STAT             
  3 Sione Tau                 SR Damien Memorial       48-09.00 STAT             
  4 Sam Fehoko                SR Farrington            45-06.50 STAT             
  5 Alexander Tupulua         SR Waianae               45-01.50 STAT             
  6 Vince Tafolo              JR Punahou Boys          44-11.00                  
  7 Elisara Esera             SR Farrington            44-00.00                  
  8 Jeremiah Onosai-Taitaiau  SR Word of Life          42-06.50                  
  9 Kala Perbera                 Mililani              37-07.00                  
Flight  2  
  1 Sosaia Vaitai             SR Waianae               51-00.00 STAT             
  2 Haani Aifaoto             11 Leilehua              45-00.50 STAT             
  3 Michael Hoffman           11 Kapolei               44-00.00                  
  4 Aaron Tipoti              JR Word of Life          43-10.50                  
  5 Landon Satele             SR Word of Life          42-10.00                  
  6 Viliami Hunga             12 Leilehua              40-09.00                  
  7 Shane Um                  SR Mililani              40-06.50                  
  8 Adam Hom                  JR Word of Life          39-06.50                  
  9 Sunia Vaitai              JR Waianae               38-06.00