Licensed to Mililani High School       Hy-Tek's Meet Manager 4/20/2007 11:28 PM
             2007 Honolulu Marathon Track & Field Meet - 4/20/2007             
                              Kaiser High School                               
                             Girls Results 
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles High
===================================================================================
          17.64  STATE
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Rachel Won                   Iolan School Gir         16.16 STATE              2 
  2 Alana Durrett             SR Kamehameha Girls         16.40 STATE              3 
  3 Ili Wong                     Iolan School Gir         16.48 STATE              3 
  4 Jenna Matsumoto           JR P-5                      16.86 STATE              3 
  5 cordray Vorderbruegge     SO Kaiser                   17.23 STATE              3 
  6 Alana Meditz              JR Kamehameha Girls         17.41 STATE              3 
  7 Chanel Soto               JR Roosevelt                17.79                   3 
  8 Francene Batalon          JR P-5                      17.95                   2 
  9 Jerica Tani-Higa          SR Kamehameha Girls         18.06                   3 
 10 Courtney Tuvale           JR Waianae                  18.06                   3 
 11 Maggie Cannel                Iolan School Gir         18.11                   1 
 12 Jennifer Byun             SR Roosevelt                18.13                   2 
 13 Jin-Ru Schiller           FR Kaiser                   18.14                   2 
 14 Ihilani Haru              SR Castle                   18.67                   2 
 15 Sabrina Kawana            SR Mililani                 19.25                   1 
 16 Ashley Villamor              Waipahu                  20.62                   1 
 17 Erica Okimura             SR P-5                      27.67                   2 
 -- Shantay Sueoka            SR Roosevelt                  DNS                   1 
 -- Schnelle Smith            11 Campbell                   DNS                   1 
 -- Zsaleh Zamansani             Word of Life               SCR                     
 -- Shynequa Bell             SR Radford                    SCR                     
 -- Christine Chee               Word of Life               SCR                     
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
          13.24  STATE
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Britney Stephens          SR Mililani                 12.17 STATE              4 
  2 Ciara Quarles             JR Mililani                 12.52 STATE              4 
  3 Hailey Kauhane            SO Kamehameha Girls         12.61 STATE              4 
  4 Samantha Cabreros         SR Punahou Girls            13.03 STATE              4 
  5 Kim Culver                SR Punahou Girls            13.05 STATE              4 
  6 Diana Malpas              SR Moanalua                 13.09 STATE              4 
  7 Darcy Shindo                 Iolan School Gir         13.16 STATE              1 
  8 Megan Armstrong           12 Kapolei                  13.34                   4 
  9 Alexis Tamura             JR Moanalua                 13.36                   3 
 10 Charnallelynn Naone          Nanakuli                 13.50                   2 
 11 Kylee Ann Ah Choy         SR Kamehameha Girls         13.51                   3 
 12 Lacretia Blanding         JR Moanalua                 13.52                   2 
 13 Taylor Chock                 Iolan School Gir         13.57                   1 
 14 Korey Johnson                Sacred Hearts            13.66                   2 
 15 Marnie Kazarian           JR Sacred Hearts            13.73                   3 
 16 Natasha-Marie Kamakeeain  SR Kamehameha Girls         13.79                   4 
 17 Francene Batalon          JR P-5                      13.94                   1 
 18 Cari Makino                  Kaiser                   13.96                   3 
 19 Gabriella Pascual            Leilehua                 13.96                   3 
 20 Charnelle Pires           JR Sacred Hearts            14.14                   2 
 -- Tiffany Blake             12 Campbell                   DNS                   1 
 -- Francesca Gingras         11 Campbell                   DNS                   3 
 -- Schnelle Smith            11 Campbell                   DNS                   3 
 -- Erica Okimura             SR P-5                        DNS                   1 
 -- Candace Vallejo           JR Farrington                 DNS                   2 
 -- Shaunalyn Masuda          SR P-5                        DNS                   1 
 -- Jara Leanio               12 Kapolei                    DNS                   2 
 -- Sharlyne Solomon             Sacred Hearts              DNS                   1 
 -- Charre' Williams          SR Radford                    SCR                     
 -- Margaret Siligo              Waipahu                    SCR                     
 -- Brittini Fuller           JR Radford                    SCR                     
 -- Laura Vitale              SR Punahou Girls              SCR                     
 -- Lela Joseph               SR Punahou Girls              SCR                     
 
Event 5  Girls 1500 Meter Run
================================================================================
        5:20.24  STATE
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Dara Pagaduan             JR Kamehameha Girls       5:09.0h STATE             
  2 Haley Abing               SO P-5                    5:09.9h STATE             
  3 Chelsea Oda               JR Punahou Girls          5:10.2h STATE             
  4 Leialoha Bratton          SR Kaiser                 5:11.1h STATE             
  5 Julie Besenbruch          SO P-5                    5:11.5h STATE             
  6 Kristin Ali Keith         FR Mililani               5:14.5h STATE             
  7 Farrah Madanay            SO Punahou Girls          5:14.9h STATE             
  8 Mallory Kurosumi          SR Mid-Pac                5:15.2h STATE             
  9 Kelli Ishihara            SR Mililani               5:16.3h STATE             
 10 Amanda Tamanaha           SO P-5                    5:17.6h STATE             
 11 Nicole Painter            SO Mililani               5:21.0h                  
 12 Pua Chang                 SR Punahou Girls          5:37.9h                  
 13 Kawailelenani Carmack     12 Kapolei                5:44.8h                  
 14 Noel Hakoda               SR Mililani               5:45.2h                  
 15 Kasandra Wolf             11 Kapolei                5:45.5h                  
 16 Kristy Nomura             SR Kalani                 6:10.8h                  
 17 Reina Taylor              JR Kailua                 6:14.0h                  
 18 Stephanie Yamamoto           Mililani               6:18.5h                  
 19 Amber Torricer               Waipahu                6:33.3h                  
 -- Kristyn Mathewson         JR Kaiser                     SCR                  
 -- Arielle Uejo              SO Mililani                   SCR                  
 -- Kaualiiliimaikalani Sega     Leilehua                   SCR                  
 -- Natalie Kurashima         SR Kamehameha Girls           SCR                  
 -- Joilynn Hollies           11 Campbell                   SCR                  
 -- Lauren Crawford              Leilehua                   SCR                  
 -- Kristi Torkildson         JR Punahou Girls              SCR                  
 -- Christina Wong            SR Punahou Girls              SCR                  
 -- Pohai Patterson           SR Kamehameha Girls           SCR                  
 -- Malia Paresa              SR Kamehameha Girls           SCR                  
 
Event 7  Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
          55.04  STATE
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Kapolei High School  'A'                              52.26 STATE             
     1) Megan Armstrong 12              2) Brittney Ervin 11              
     3) Jara Leanio 12                  4) Tamara Mcgee 11                
  2 Kamehameha Schools Girls  'A'                         52.37 STATE             
  3 Moanalua High School  'A'                             52.44 STATE             
  4 Kaiser High School  'A'                               54.63 STATE             
     1) Julia Borges FR                 2) Rochele Lee SR                 
     3) Cari Makino                     4) Jin-Ru Schiller FR             
  5 Pearl City High School  'A'                           54.96 STATE             
  6 Sacred Hearts Academy  'A'                            55.10                  
     1) Korey Johnson                   2) Marnie Kazarian JR             
     3) Charnelle Pires JR              4) Sharlyne Solomon               
  7 Waipahu High School  'A'                              55.50                  
  8 Leilehua High School  'A'                             56.30                  
 -- Campbell High School  'A'                               SCR                  
 -- Nanakui High School  'A'                                SCR                  
 
Event 9  Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
        1:04.94  STATE
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Ciara Quarles             JR Mililani               1:02.07 STATE              2 
  2 Marisa Schoen             SR Punahou Girls          1:02.63 STATE              2 
  3 Tamara Mcgee              11 Kapolei                1:02.73 STATE              2 
  4 Courtney Honda            SO Kamehameha Girls       1:04.36 STATE              2 
  5 Tahnee Dudoit             SR Roosevelt              1:04.64 STATE              2 
  6 Juliana Brown             JR Punahou Girls          1:06.24                   2 
  7 Dana Fujiwara                Waipahu                1:08.72                   2 
  8 Mary Rose De Vera            Leilehua               1:09.29                   1 
  9 Shannon Wicks             12 Kapolei                1:09.34                   1 
 10 Marnie Kazarian           JR Sacred Hearts          1:11.88                   2 
 11 Tiffany DeSilva              Sacred Hearts          1:13.58                   1 
 12 Maya Clark                JR Sacred Hearts          1:13.80                   1 
 13 Erica Nakayama            JR P-5                    1:15.11                   1 
 -- Julia Borges              FR Kaiser                     SCR                     
 -- Tami Hashimoto               PCHS                       SCR                     
 -- Malie Monteilh            SR Castle                     SCR                     
 -- Emily Latimer             SO P-5                        SCR                     
 -- Francesca Gingras         11 Campbell                   SCR                     
 -- Dacia McKinnon            12 Campbell                   SCR                     
 -- Noelani Roach                Waipahu                    SCR                     
 -- Alexa Untermann           JR Punahou Girls              SCR                     
 -- Chelsy Okuma              SO Kaiser                     SCR                     
 -- Chardynae Morgan          FR Nanakuli                   SCR                     
 
Event 11  Girls 300 Meter Hurdles Low
===================================================================================
          51.84  STATE
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Alana Meditz              JR Kamehameha Girls         48.16 STATE              2 
  2 Alana Durrett             SR Kamehameha Girls         49.36 STATE              2 
  3 Jenna Matsumoto           JR P-5                      50.32 STATE              2 
  4 cordray Vorderbruegge     SO Kaiser                   51.61 STATE              2 
  5 Isabel Romero             SO Mililani                 52.31                   2 
  6 Courtney Tuvale           JR Waianae                  52.61                   2 
  7 Emily Latimer             SO P-5                      53.78                   2 
  8 Jin-Ru Schiller           FR Kaiser                   54.14                   2 
  9 Christine Chee               Word of Life             54.49                   1 
 10 Zsaleh Zamansani             Word of Life             55.12                   1 
 11 Chanel Soto               JR Roosevelt                55.71                   1 
 12 Toni Gonzales                Waipahu                  56.34                   1 
 13 Ashley Villamor              Waipahu                  58.20                   1 
 -- Francene Batalon          JR P-5                        SCR                     
 -- Shantay Sueoka            SR Roosevelt                  SCR                     
 -- Ihilani Haru              SR Castle                     SCR                     
 
Event 13  Girls 800 Meter Run
===================================================================================
        2:35.24  STATE
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Leialoha Bratton          SR Kaiser                 2:31.60 STATE              2 
  2 Haley Abing               SO P-5                    2:34.11 STATE              2 
  3 Mallory Kurosumi          SR Mid-Pac                2:34.13 STATE              2 
  4 Brooke Brown              SR Mililani               2:35.60                   2 
  5 Taylor Chock                 Iolan School Gir       2:36.23                   2 
  6 Breehn Sasaki             JR Punahou Girls          2:37.16                   2 
  7 Nicolette Jordan          JR P-5                    2:39.06                   2 
  8 Julie Besenbruch          SO P-5                    2:40.21                   1 
  9 Dana Tamayo                  Kapolei                2:40.34                   2 
 10 Danielle Painter          SR Mililani               2:47.71                   1 
 11 Hillary Chun              SR Kaiser                 2:48.72                   1 
 12 Grace Brack-Werner        JR Nanakuli               2:49.46                   1 
 13 Rachel Spain              SR Moanalua               2:49.64                   1 
 -- Joilynn Hollies           11 Campbell                   SCR                     
 -- Dara Pagaduan             JR Kamehameha Girls           SCR                     
 -- Dacia McKinnon            12 Campbell                   SCR                     
 -- Kia Atkins                SR Radford                    SCR                     
 -- Arielle Uejo              SO Mililani                   SCR                     
 -- Mary Rose De Vera            Leilehua                   SCR                     
 -- Marisa Schoen             SR Punahou Girls              SCR                     
 -- Courtney Honda            SO Kamehameha Girls           SCR                     
 -- Pua Chang                 SR Punahou Girls              SCR                     
 
Event 15  Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
          27.74  STATE
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Britney Stephens          SR Mililani                 25.0h STATE              3 
  2 Hailey Kauhane            SO Kamehameha Girls         26.0h STATE              3 
  3 Kim Culver                SR Punahou Girls            26.7h STATE              3 
  4 Charre' Williams          SR Radford                  27.3h STATE              2 
  5 Kylee Ann Ah Choy         SR Kamehameha Girls         27.6h STATE              2 
  6 Diana Malpas              SR Moanalua                 27.7h                   2 
  7 Alexis Tamura             JR Moanalua                 27.9h                   3 
  8 Darcy Shindo                 Iolan School Gir         27.9h                   3 
  9 Juliana Brown             JR Punahou Girls            28.0h                   3 
 10 Dana Fujiwara                Waipahu                  28.1h                   2 
 11 Shantelle Wong            SR Moanalua                 28.3h                   1 
 12 Pauline Paia              JR Mililani                 28.3h                   1 
 13 Korey Johnson                Sacred Hearts            28.4h                   1 
 14 Francene Batalon          JR P-5                      28.9h                   3 
 15 Megan Lipinski            JR P-5                      30.5h                   3 
 -- Lacretia Blanding         JR Moanalua                   DNS                   2 
 -- Candace Vallejo           JR Farrington                 SCR                     
 -- Margaret Siligo              Waipahu                    SCR                     
 -- Francesca Gingras         11 Campbell                   SCR                     
 -- Jara Leanio               12 Kapolei                    SCR                     
 -- Charnallelynn Naone          Nanakuli                   SCR                     
 -- Marnie Kazarian           JR Sacred Hearts              SCR                     
 -- Brianna Woolsey           FR Nanakuli                   SCR                     
 
Event 17  Girls 3000 Meter Run
================================================================================
       12:05.24  STATE
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kristin Ali Keith         FR Mililani              11:20.26 STATE             
  2 Chelsea Oda               JR Punahou Girls         11:21.96 STATE             
  3 Amanda Tamanaha           SO P-5                   11:30.96 STATE             
  4 Kelli Ishihara            SR Mililani              11:33.50 STATE             
  5 Nicole Painter            SO Mililani              11:40.91 STATE             
  6 Christina Wong            SR Punahou Girls         11:51.56 STATE             
  7 Kaualiiliimaikalani Sega     Leilehua              12:18.19                  
  8 Malia Kagawa              JR P-5                   12:19.08                  
  9 Nicole Bae                JR Roosevelt             12:26.01                  
 10 Lauren Crawford              Leilehua              12:29.80                  
 11 Malia Paresa              SR Kamehameha Girls      12:37.33                  
 12 Pohai Patterson           SR Kamehameha Girls      12:46.70                  
 13 Melissa Kawana            JR Mililani              13:03.45                  
 14 Stephanie Yamamoto           Mililani              13:58.16                  
 -- Rachel Spain              SR Moanalua                   SCR                  
 -- Pauline Tran              SR Roosevelt                  SCR                  
 -- Kasandra Wolf             11 Kapolei                    SCR                  
 -- Kawailelenani Carmack     12 Kapolei                    SCR                  
 -- Jennifer Lozano              Waipahu                    SCR                  
 -- Reina Taylor              JR Kailua                     SCR                  
 -- Natalie Kurashima         SR Kamehameha Girls           SCR                  
 -- Farrah Madanay            SO Punahou Girls              SCR                  
 -- kelli Rice                   Leilehua                   SCR                  
 -- Noel Hakoda               SR Mililani                   SCR                  
 
Event 19  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
        4:34.24  STATE
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Kamehameha Schools Girls  'A'                       4:18.90 STATE             
     1) Alana Durrett SR                2) Dara Pagaduan JR               
     3) Courtney Honda SO               4) Alana Meditz JR                
  2 Kaiser High School  'A'                             4:33.85 STATE             
  3 Nanakui High School  'A'                            4:46.08                  
  4 Sacred Hearts Academy  'A'                          4:52.27                  
 -- Waipahu High School  'A'                                SCR                  
 -- Kapolei High School  'A'                                SCR                  
 -- Punahou School Girls  'A'                               SCR                  
     1) Samantha Cabreros SR            2) Juliana Brown JR               
     3) Marisa Schoen SR                4) Kim Culver SR                  
 
Event 21  Girls High Jump
================================================================================
        4-08.00  STATE
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Caroline Ritson           SR Punahou Girls          5-00.00 STATE             
  2 Ili Wong                     Iolan School Gir       4-10.00 STATE             
  3 Michelle Ip               SR Kaiser                 4-08.00 STATE             
  4 Alexa Untermann           JR Punahou Girls         J4-08.00 STATE             
  5 Lisa Gulmon               SR Punahou Girls         J4-08.00 STATE             
  5 Julia Tuinei              JR Waianae               J4-08.00 STATE             
  7 Veronica Griffin          JR Mililani               4-06.00                  
  8 Noelani Roach                Waipahu               J4-06.00                  
  9 Shantelle Wong            SR Moanalua               4-04.00                  
 10 Kara Kobayashi            SR Mililani               4-02.00                  
 11 Michelle Graves           SR Mililani               4-00.00                  
 -- Ara Dizon                 JR Moanalua                    NH                  
 -- Nalani Ravelo             SR Kalaheo                    SCR                  
 
Event 23  Girls Pole Vault
================================================================================
        8-00.00  STATE
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Brittany Lee              SR Roosevelt              8-06.00 STATE             
  2 Michelle Ip               SR Kaiser                 8-00.00 STATE             
  3 Rochelle Lee              SR Kaiser                J8-00.00 STATE             
  4 Kara Kobayashi            SR Mililani               7-06.00                  
  5 Amy Yeung                 JR Roosevelt              6-06.00                  
  5 Sarah Boyer               SO Kaiser                 6-06.00                  
 -- Leigh Martel              JR Punahou Girls              SCR                  
 -- Dana Harada               SR Punahou Girls              SCR                  
 -- Amanda Yee                   Punahou Girls              SCR                  
 
Event 25  Girls Long Jump
================================================================================
       15-03.00  STATE
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Samantha Cabreros         SR Punahou Girls         17-01.00 STATE             
  2 Courtney Senas            FR Mililani              15-05.50 STATE             
  3 Chanelle Senas            JR Mililani              15-03.50 STATE             
  4 Joy Piotrowski            SO Punahou Girls         15-01.75                  
  5 Kanani Ducosin               PCHS                  14-09.00                  
  6 Kristen Kauhane           JR Kamehameha Girls      14-08.00                  
  7 Isabel Romero             SO Mililani              14-04.50                  
  8 Julie Ann Gonzales           PCHS                  13-10.25                  
  9 Megan Whittaker           SR Kalani               J13-10.25                  
 10 Rachel Won                   Iolan School Gir      13-06.50                  
 11 Jenna Groendyke           SR Roosevelt             13-05.75                  
 12 Megan Yee                 SO Punahou Girls         13-05.00                  
 13 Rebecca Manliguis         JR Punahou Girls         13-01.00                  
 14 Erica Nakayama            JR P-5                   12-04.00                  
 15 Toni Gonzales                Waipahu               11-10.50                  
 -- Chiemi Tano               SR Moanalua                   SCR                  
 -- Yasmina Taketa            JR Kalani                     SCR                  
 
Event 27  Girls Triple Jump
================================================================================
       32-00.00  STATE
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Courtney Senas            FR Mililani              34-03.00 STATE             
  2 Raenaa Fukushima          JR Mililani              33-01.50 STATE             
  3 Lindsay Taira             JR Punahou Girls         32-06.50 STATE             
  4 Megan Whittaker           SR Kalani                32-05.75 STATE             
  5 Megan Yee                 SO Punahou Girls         32-04.50 STATE             
  6 Rochele Lee               SR Kaiser                31-11.25                  
  7 Jenna Kosaki              SR Punahou Girls         31-01.50                  
  8 Kanani Ducosin               PCHS                  30-11.00                  
  9 Michelle Yoshida          JR Punahou Girls         30-05.00                  
 10 Jerica Tani-Higa          SR Kamehameha Girls      30-02.00                  
 11 Kristen Kauhane           JR Kamehameha Girls      30-00.75                  
 12 Julie Ann Gonzales           PCHS                  30-00.25                  
 13 Erica Nakayama            JR P-5                   29-09.75                  
 14 Ara Dizon                 JR Moanalua              28-10.75                  
 15 Darryl Soriano            SR Moanalua              28-04.00                  
 16 Sybrina Kelly             11 Kapolei               27-07.25                  
 -- Kelly Ho                  JR Kaiser                    FOUL                  
 -- Amy Chun                  SR P-5                        SCR                  
 -- Rita Aiona                JR Kamehameha Girls           SCR                  
 -- Chiemi Tano               SR Moanalua                   SCR                  
 -- Chanelle Senas            JR Mililani                   SCR                  
 
Event 31  Girls Shot Put
================================================================================
       30-00.00  STATE
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Charmaine Mokiao          JR Kamehameha Girls      37-05.00 STATE             
  2 Teisi Mohulamu            SR Waianae               35-08.50 STATE             
  3 Tianatamaitai Manuma      SR Radford               34-10.00 STATE             
  4 Fialani Vaiese            SR P-5                   32-03.00 STATE             
  5 Mua Lavea Jennings           Leilehua              29-06.50                  
 -- Jesslyn Fonoti            JR Waianae                   FOUL                  
 -- Alexis Mason              11 Kapolei                   FOUL                  
 -- Chanel Honda              SR Punahou Girls              SCR                  
 -- Kiana Parilla             SR Kamehameha Girls           SCR                  
 -- Michelle Ane              SR Punahou Girls              SCR                  
 -- Amy Chun                  SR P-5                        SCR                  
 -- Hilda Taulava                Nanakuli                   SCR                  
 -- Noel Soma                 JR Sacred Hearts              SCR                  
 -- Shayna Onosai             SR Word of Life               SCR                  
 -- Agnes Faaleaoga-Maloata   JR Kailua                     SCR                  
 -- Ashley Kaheaku            JR Farrington                 SCR                  
 -- Ashlyn Andres                Waianae                    SCR                  
 -- Chevelle Crowell          JR Kailua                     SCR                  
 -- Kellie Canida             SR Kamehameha Girls           SCR                  
 -- Sophia Carba              SO Nanakuli                   SCR                  
 -- Sandra Waiamau               Leilehua                   SCR                  
 -- Geraldine Solia           JR Mililani                   SCR                  
 
                              Boys Results 
 
Event 2  Boys 110 Meter Hurdles High
===================================================================================
          16.64  STATE
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Mike Yee                  SR Punahou Boys             15.25 STATE              2 
  2 Javen Correia             JR P-5                      15.88 STATE              2 
  3 Pono Hanson               SR Kamehameha Boys          15.94 STATE              2 
  4 Kaneakua Friel            SR Kamehameha Boys          16.15 STATE              2 
  5 Christopher Smith         SR Radford                  16.17 STATE              2 
  6 Preston Ayala             SR Waianae                  16.20 STATE              2 
  7 Justin Koelkebeck         JR Roosevelt                16.68                   1 
  8 Bronson Panui             JR Waianae                  17.22                   2 
  9 Chris Wong                SR Punahou Boys             17.50                   1 
 10 Jarvis Jose                  Waipahu                  18.01                   1 
 11 Jackie Uemoto             JR Kailua                   18.02                   2 
 12 Brendan Aoki              SR Mililani                 18.11                   1 
 13 Ronald Greg                  Kapolei                  18.29                   1 
 14 Clarence Mamuad              Waipahu                  18.33                   1 
 -- Kelemeke Maifea           SR Waianae                     DQ                   1 
 -- Ryan Terao                JR Punahou Boys               SCR                     
 -- Deryck Lim                SR Punahou Boys               SCR                     
 -- Ethan Rista               SR Castle                     SCR                     
 -- Nathan Blue               SO Radford                    SCR                     
 -- James Ancog               JR Kalaheo                    SCR                     
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
          11.44  STATE
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Kawika Ornellas           JR Mililani                 11.08 STATE              5 
  2 Kalua Noa                 JR Kaiser                   11.09 STATE              5 
  3 Billy Stutzmann              St. Louis                11.16 STATE              5 
  4 James Saffery             SR Kaiser                   11.29 STATE              5 
  5 Matt Tsujimura            SR Punahou Boys            J11.29 STATE              5 
  6 Isaac Aken                11 Kapolei                  11.32 STATE              4 
  7 Demetrius Thomas          JR Mililani                 11.41 STATE              5 
  8 Micah Abru-Laybon         12 Leilehua                 11.44 STATE              4 
  9 Gen Preist                11 Kapolei                  11.47                   5 
 10 Kyle Whitford             SR Punahou Boys             11.60                   2 
 11 Blayne Asing              JR Kamehameha Boys          11.61                   3 
 12 Justin Saniatan           SR Kamehameha Boys          11.62                   4 
 13 Rein Ota                  SR Damien Memorial          11.62                   2 
 14 Kyle Blair                SR Radford                  11.67                   2 
 15 Roberts Tom                  Kalaheo                  11.68                   5 
 16 David Saito                  Iolani Boys              11.71                   1 
 17 Alexander Cruz            11 Leilehua                 11.74                   4 
 18 Devan Essner                 St. Louis                11.77                   2 
 19 Issac Saffery             SR Kaiser                   11.78                   4 
 20 Joshua Iriarte            JR Waianae                  11.80                   3 
 21 Christian Vasconcellos    JR Damien Memorial          11.80                   1 
 22 Skylar Chan               SR Kaiser                   11.91                   3 
 23 Javen Correia             JR P-5                      11.91                   3 
 24 Dominic Reece             SR Kalaheo                  11.94                   1 
 25 Troy Toyama               JR P-5                      12.01                   1 
 26 Jake Esteban              SR Kaiser                   12.03                   3 
 27 Samuel Lee                SR Damien Memorial          12.04                   1 
 28 Brandon Kamanawa          JR Nanakuli                 12.07                   3 
 29 William Lanestory         11 Leilehua                 12.13                   2 
 30 Mark Aquiat                  Waipahu                  12.17                   1 
 31 Austin Wakinekona            St. Louis                12.31                   3 
 -- Sheldon Eltagonde         11 Campbell                   DNS                   1 
 -- Aleck Alaimanu            11 Campbell                   DNS                   1 
 -- Nainoa Kam                JR Kaiser                     DNS                   2 
 -- Patrick Buckley           11 Campbell                   SCR                     
 -- Delton Moku               12 Campbell                   SCR                     
 -- Reece Dominic                Kalaheo                    SCR                     
 -- Mike Yee                  SR Punahou Boys               SCR                     
 -- Chris Wong                SR Punahou Boys               SCR                     
 -- Christopher Morgan        11 Campbell                   SCR                     
 -- Ranson Ho                 12 Campbell                   SCR                     
 -- Jimmy Robinson            JR Farrington                 SCR                     
 -- Jordan Ibana              JR Farrington                 SCR                     
 -- Bryronn Waters            12 Campbell                   SCR                     
 -- Kyle Higa                    Word of Life               SCR                     
 -- Antion Dewalt                PCHS                       SCR                     
 -- Bronson Tanaka            SR Castle                     SCR                     
 
Event 6  Boys 1500 Meter Run
================================================================================
        4:32.24  STATE
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Dawson Vordebruegger      JR Kaiser                 4:23.9h STATE             
  2 Kainoa Ho                 JR Kamehameha Boys        4:25.8h STATE             
  3 Everett Jellinek          SR Punahou Boys           4:34.5h                  
  4 Trevor Wong               SR Kaiser                 4:35.1h                  
  5 Jon Chun                  11 Leilehua               4:40.4h                  
  6 Ramon Melendez            SR Mililani               4:41.4h                  
  7 Cory Wong                 SR Punahou Boys           4:46.6h                  
  8 Matt Walker               SR Mililani               4:52.7h                  
  9 Forrest Ching                Kamehameha Boys        4:53.1h                  
 10 Zach Chung                SR Punahou Boys           4:56.8h                  
 11 Shaun Hirai               SR Punahou Boys           5:01.7h                  
 -- Paul Williams             11 Leilehua                   SCR                  
 -- Alexander Johnson         11 Leilehua                   SCR                  
 -- Ryan Taber                SR Punahou Boys               SCR                  
 -- Michael Young             SR Mililani                   SCR                  
 -- Alan Akagi                11 Leilehua                   SCR                  
 -- Matt Shanks               SR Mililani                   SCR                  
 -- Chris Burniske            JR Punahou Boys               SCR                  
 -- Kelsey Gratz              JR Mililani                   SCR                  
 
Event 8  Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
          45.74  STATE
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Kaiser High School  'A'                               44.19 STATE             
     1) Kalua Noa JR                    2) James Saffery SR               
     3) Issac Saffery SR                4) Skylar Chan SR                 
  2 Kapolei High School  'A'                              45.05 STATE             
  3 Waianae High School  'A'                              45.88                  
     1) Preston Ayala SR                2) Joshua Iriarte JR              
     3) Kelemeke Maifea SR              4) Bronson Panui JR               
  4 Kaimuki High School  'A'                              45.92                  
  5 Waipahu High School  'A'                              45.96                  
  6 Roosevelt High School  'A'                            46.94                  
  7 Nanakui High School  'A'                              47.00                  
 -- Iolani School Boys  'A'                                 SCR                  
 -- Pearl City High School  'A'                             SCR                  
 -- Farrington High School  'A'                             SCR                  
 -- Campbell High School  'A'                               SCR                  
 -- Punahou  School Boys  'A'                               SCR                  
 -- Kailua High School  'A'                                 SCR                  
     1) James Crowell JR                2) Maika Iha JR                   
     3) Sammy Trueman SR                4) Jackie Uemoto JR               
 
Event 10  Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
          53.24  STATE
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Zach Coronas              JR Punahou Boys             51.06 STATE              3 
  2 Tobie Reeuwijk            JR Punahou Boys             51.92 STATE              3 
  3 Tyler Hee                    Iolani Boys              52.31 STATE              3 
  4 Ben Strand                JR Punahou Boys             52.68 STATE              3 
  5 Kalai Parish              11 Kapolei                  53.41                   3 
  6 Taylor Johnson               Moanalua                 53.54                   3 
  7 Blayne Asing              JR Kamehameha Boys          53.90                   3 
  8 Brad Nessl                SR Kalaheo                  54.57                   1 
  9 Xavier Herrera            12 Kapolei                  54.71                   2 
 10 Jeff Kahler                  St. Louis                54.76                   3 
 11 Devan Essner                 St. Louis                55.06                   2 
 12 Travis Daniels            SR Radford                  55.23                   2 
 13 Trentt Kennard            12 Leilehua                 55.26                   2 
 14 Florence Mamuad              Waipahu                  55.42                   1 
 15 Steven Berndt                Waipahu                  55.53                   1 
 16 Ji Soo Ahn                JR Kalani                   57.42                   1 
 17 Matthew Chun              SR P-5                      59.93                   1 
 -- Curran Aquino             JR Castle                     SCR                     
 -- Austen Hagio                 PCHS                       SCR                     
 -- Christian Bueno-Kanei     JR P-5                        SCR                     
 -- Rick Goto                 SR Mid-Pac                    SCR                     
 -- Bronson Sai                  Word of Life               SCR                     
 -- Davin Kim                 12 Campbell                   SCR                     
 -- Adrian de Silva           JR Kalani                     SCR                     
 -- Jimmy Robinson            JR Farrington                 SCR                     
 -- Bryronn Waters            12 Campbell                   SCR                     
 -- Tonio Irvin               SO Nanakuli                   SCR                     
 -- Tommy Toiva                  Nanakuli                   SCR                     
 -- Jonathan Atangan          JR Radford                    SCR                     
 -- Rein Ota                  SR Damien Memorial            SCR                     
 -- Sean Piano                SR Mililani                   SCR                     
 -- Trace Brown               JR Moanalua                   SCR                     
 -- Aminis Thompson           JR Damien Memorial            SCR                     
 -- Albert Lewellen           SO Farrington                 SCR                     
 -- Ephraim Vita              JR Farrington                 SCR                     
 -- Zachary Helms             SR Mililani                   SCR                     
 
Event 12  Boys 300 Meter Hurdles Int
===================================================================================
          43.24  STATE
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Pono Hanson               SR Kamehameha Boys          42.13 STATE              3 
  2 Kaneakua Friel            SR Kamehameha Boys          42.66 STATE              3 
  3 Kelemeke Maifea           SR Waianae                  43.09 STATE              3 
  4 Chris Wong                SR Punahou Boys             43.10 STATE              3 
  5 Mike Yee                  SR Punahou Boys             43.94                   3 
  6 Gordon Cox                   Waipahu                  44.44                   3 
  7 Javen Correia             JR P-5                      44.50                   2 
  8 Jarvis Jose                  Waipahu                  44.99                   1 
  9 Christopher Smith         SR Radford                  45.27                   3 
 10 Sammy Trueman             SR Kailua                   45.38                   3 
 11 Clarence Mamuad              Waipahu                  45.80                   2 
 12 Troy Toyama               JR P-5                      47.03                   1 
 13 Ronaldd Creig                Kapolei                  47.70                   2 
 14 Roy Matsunaga             SR Mililani                 48.83                   1 
 15 Samuel Lee                SR Damien Memorial          48.99                   2 
 16 Chris Yamane              JR Punahou Boys             49.31                   1 
 -- James Ancog               JR Kalaheo                    SCR                     
 -- Ryan Terao                JR Punahou Boys               SCR                     
 -- Deryck Lim                SR Punahou Boys               SCR                     
 -- Nathan Blue               SO Radford                    SCR                     
 -- Jackie Uemoto             JR Kailua                     SCR                     
 -- Bronson Panui             JR Waianae                    SCR                     
 -- Preston Ayala             SR Waianae                    SCR                     
 -- Vance Yamamoto            JR Roosevelt                  SCR                     
 -- Ethan Rista               SR Castle                     SCR                     
 -- Tyler Kukahiko            11 Kapolei                    SCR                     
 -- Mitzka Sueoka             JR Roosevelt                  SCR                     
 
Event 14  Boys 800 Meter Run
===================================================================================
        2:08.74  STATE
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Kyle Pidot                SR Kamehameha Boys        2:05.18 STATE              3 
  2 Kainoa Ho                 JR Kamehameha Boys        2:06.98 STATE              3 
  3 Craig Kandler             SO Kaiser                 2:07.12 STATE              3 
  4 Nick Ogata                SR Mililani               2:07.40 STATE              3 
  5 Kenji Kadowaki            SR Punahou Boys           2:07.46 STATE              3 
  6 Rick Goto                 SR Mid-Pac                2:08.29 STATE              3 
  7 Charlton Hee              JR Kamehameha Boys        2:08.84                   3 
  8 Kaveh Nikou               SR Kaiser                 2:09.88                   2 
  9 Mike Han                     P-5                    2:10.61                   1 
 10 Jonathan Lee              SR Castle                 2:11.17                   3 
 11 Zachary Helms             SR Mililani               2:13.82                   2 
 12 Robert Donley                Waipahu                2:15.07                   1 
 13 Justin Harkins            SR Radford                2:16.20                   2 
 14 Carl Alombro              SR Roosevelt              2:16.62                   2 
 15 Roland Batangan              Waipahu                2:17.53                   2 
 16 Alexander Johnson         11 Leilehua               2:19.54                   2 
 17 Aukai Tirrell             SR P-5                    2:20.59                   1 
 18 Jonathan Lau              SR P-5                    2:44.12                   1 
 -- Wade Edra                    Leilehua                   SCR                     
 -- Troy Toyama               JR P-5                        SCR                     
 -- Alan Akagi                11 Leilehua                   SCR                     
 
Event 16  Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
          23.44  STATE
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Zach Coronas              JR Punahou Boys             22.2h STATE              5 
  2 Billy Stutzmann              St. Louis                22.2h STATE              5 
  3 Kalua Noa                 JR Kaiser                   22.6h STATE              5 
  4 Matt Tsujimura            SR Punahou Boys             22.6h STATE              5 
  5 Antion Dewalt                PCHS                     22.7h STATE              5 
  6 Kawika Ornellas           JR Mililani                 22.7h STATE              5 
  7 Micah Abru-Laybon         12 Leilehua                 22.7h STATE              1 
  8 Donniqtay Campbell        JR Radford                  23.0h STATE              5 
  9 Tyler Hee                    Iolani Boys              23.2h STATE              4 
 10 Kalai Parish              11 Kapolei                  23.4h                   4 
 11 Alexander Cruz            11 Leilehua                 23.5h                   4 
 12 Hudson Taylor             SR Word of Life             23.5h                   3 
 13 Sammy Trueman             SR Kailua                   23.5h                   3 
 14 David Saito                  Iolani Boys              23.5h                   1 
 15 Christian Bueno-Kanei     JR P-5                      23.5h                   1 
 16 Xavier Herrera            12 Kapolei                  23.6h                   2 
 17 Chris Cross                  Damien Memorial          23.6h                   2 
 18 Joshua Iriarte            JR Waianae                  23.7h                   2 
 19 Tobie Reeuwijk            JR Punahou Boys             23.7h                   3 
 20 Trentt Kennard            12 Leilehua                 23.8h                   4 
 21 Jeff Kahler                  St. Louis                23.8h                   1 
 22 Kyle Blair                SR Radford                  23.9h                   2 
 23 Travis Daniels            SR Radford                  24.2h                   2 
 24 Christian Vasconcellos    JR Damien Memorial          24.2h                   2 
 25 William Lanestory         11 Leilehua                 24.5h                   1 
 26 Demetrius Thomas          JR Mililani                 24.6h                   5 
 27 Jake Esteban              SR Kaiser                   24.6h                   3 
 -- Brad Nessl                SR Kalaheo                    SCR                     
 -- Tom Roberts               JR Kalaheo                    SCR                     
 -- James Ancog               JR Kalaheo                    SCR                     
 -- Kyle Higa                    Word of Life               SCR                     
 -- William Kaio              FR Nanakuli                   SCR                     
 -- Aleck Alaimanu            11 Campbell                   SCR                     
 -- Florence Mamuad              Waipahu                    SCR                     
 -- Gilchrist Fernandez          Waipahu                    SCR                     
 -- Sateki Toli               SR Nanakuli                   SCR                     
 -- Kyle Whitford             SR Punahou Boys               SCR                     
 -- James Crowell             JR Kailua                     SCR                     
 -- Jonathan Atangan          JR Radford                    SCR                     
 -- Issac Saffery             SR Kaiser                     SCR                     
 -- Ephraim Vita              JR Farrington                 SCR                     
 -- James Saffery             SR Kaiser                     SCR                     
 -- Skylar Chan               SR Kaiser                     SCR                     
 -- Rein Ota                  SR Damien Memorial            SCR                     
 -- Nainoa Kam                JR Kaiser                     SCR                     
 -- Bryronn Waters            12 Campbell                   SCR                     
 -- Austin Wakinekona            St. Louis                  SCR                     
 -- Bronson Sai                  Word of Life               SCR                     
 -- Jordan Ibana              JR Farrington                 SCR                     
 -- Gen Preist                11 Kapolei                    SCR                     
 
Event 18  Boys 3000 Meter Run
================================================================================
       10:05.24  STATE
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kensuke Taylor            JR Kailua                10:00.98 STATE             
  2 Charles Gumm              SR Radford               10:13.12                  
  3 Jeremy Tadeo                 PCHS                  10:28.38                  
  4 Jon Chun                  11 Leilehua              10:32.30                  
  5 Nick Ogata                SR Mililani              10:37.97                  
  6 Matt Shanks               SR Mililani              10:41.28                  
  7 Ramon Melendez            SR Mililani              10:46.47                  
  8 Matt Walker               SR Mililani              10:58.11                  
  9 Jordan Wong               SR Punahou Boys          11:00.16                  
 10 Alex Taniguchi            JR Roosevelt             11:14.11                  
 11 Isaiah Prakash            SR Roosevelt             11:17.71                  
 12 Husam Hafidh              12 Leilehua              11:23.01                  
 13 Talin Sokugawa            JR Roosevelt             11:49.93                  
 -- Shaun Hirai               SR Punahou Boys               SCR                  
 -- Trevor Wong               SR Kaiser                     SCR                  
 -- Mohammed Mayyas           SO Waianae                    SCR                  
 -- Paul Williams             11 Leilehua                   SCR                  
 -- Kelsey Gratz              JR Mililani                   SCR                  
 -- Roland Batangan              Waipahu                    SCR                  
 -- Dawson Vordebruegger      JR Kaiser                     SCR                  
 -- Aaron Haque               JR Moanalua                   SCR                  
 
Event 20  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
        3:41.24  STATE
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Punahou  School Boys  'A'                           3:36.15 STATE             
     1) Matt Tsujimura SR               2) Ben Strand JR                  
     3) Mike Yee SR                     4) Tobie Reeuwijk JR              
  2 Pearl City High School  'A'                         3:37.94 STATE             
  3 Moanalua High School  'A'                           3:42.70                  
  4 Kapolei High School  'A'                            3:43.89                  
  5 Waipahu High School  'A'                            3:45.28                  
  6 Kaiser High School  'A'                             3:48.39                  
  7 Nanakui High School  'A'                            4:03.89                  
 -- Pac-5  'A'                                              SCR                  
 -- Campbell High School  'A'                               SCR                  
 -- Farrington High School  'A'                             SCR                  
 -- Waianae High School  'A'                                SCR                  
     1) Joshua Iriarte JR               2) Kelemeke Maifea SR             
     3) Preston Ayala SR                4) Bronson Panui JR               
 -- Roosevelt High School  'A'                              SCR                  
 -- St. Louis  'A'                                          SCR                  
 
Event 22  Boys High Jump
================================================================================
        5-10.00  STATE
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Sean Kenigton                Leilehua               5-10.00 STATE             
  2 Hudson Taylor             SR Word of Life          J5-10.00 STATE             
  2 Kai Kahanamoku               Kaiser                J5-10.00 STATE             
  4 John Hagar                JR Punahou Boys          J5-10.00 STATE             
  5 Max Nowicki               SR Punahou Boys           5-08.00                  
  5 Jordan Gomes              JR Kamehameha Boys        5-08.00                  
  5 Aaremy Palomares          11 Leilehua               5-08.00                  
  8 Aldrin Valdez             SO Radford                5-06.00                  
  9 Randall Cagaoan           JR Roosevelt             J5-06.00                  
  9 Trace Brown               JR Moanalua              J5-06.00                  
 11 GeorgeAT Bugarin          SR Moanalua               5-04.00                  
 11 Clifford Son                 Punahou Boys           5-04.00                  
 11 Clinton Kanehailua-Ayau   JR Waianae                5-04.00                  
 11 Nick Sexton                  Punahou Boys           5-04.00                  
 11 Ian Bernardino            SR Kamehameha Boys        5-04.00                  
 -- Kelemeke Maifea           SR Waianae                     NH                  
 -- Tavana Alailima           11 Leilehua                   DNS                  
 -- Rashaad Battle            12 Campbell                   DNS                  
 -- Eugene Naeole                Kamehameha Boys            DNS                  
 -- Joseph Carothers          JR Moanalua                   DNS                  
 -- Lawrence Britt            12 Campbell                   DNS                  
 -- Ji Soo Ahn                JR Kalani                     DNS                  
 -- Hieu Nguyen               SR Moanalua                   DNS                  
 
Event 24  Boys Pole Vault
================================================================================
       11-00.00  STATE
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Cameron Daugherty         SR Mililani              14-00.00 STATE             
  2 Steven Bolosan-Shenn      SR Moanalua              13-06.00 STATE             
  3 Dave Walden               JR Punahou Boys          12-06.00 STATE             
  4 Ryan Terao                JR Punahou Boys          12-00.00 STATE             
  5 Zachary Yokoyama          SR Roosevelt            J12-00.00 STATE             
  6 Gordon Cox                   Waipahu               11-00.00 STATE             
  7 Kaleo Lucas               SR Mililani              10-06.00                  
  8 Carl Alombro              SR Roosevelt            J10-06.00                  
  9 Martin Santana            JR Radford               10-00.00                  
  9 Raymond Mathewson         JR Waianae               10-00.00                  
  9 Tyler Diamond             SR Mililani              10-00.00                  
 -- Colby Takeda                 Iolani Boys                 NH                  
 -- Chris Lau                 JR Punahou Boys                NH                  
 -- Joe Abell                 SR Waianae                    SCR                  
 -- Justin Harkins            SR Radford                    SCR                  
 -- Shane Viernes             SO Waianae                    SCR                  
 
Event 26  Boys Long Jump
================================================================================
       20-06.00  STATE
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 D'Andre Benjamin          SR Mililani              21-00.75 STATE             
  2 Jordan Gomes              JR Kamehameha Boys       20-09.75 STATE             
  3 GeorgeAT Bugarin          SR Moanalua              20-08.50 STATE             
  4 Peter Poentis             SR Mililani              20-05.75                  
  5 Donniqtay Campbell        JR Radford               20-00.25                  
  6 Jesse Bright              JR Kamehameha Boys       19-09.50                  
  7 Christian Vasconcellos    JR Damien Memorial       19-07.25                  
  8 Robert Donley                Waipahu               18-10.25                  
  9 Kaleo Kim                 JR Mililani              18-09.75                  
 10 Tyler Kukahiko            11 Kapolei               18-07.00                  
 11 Troy Toyama               JR P-5                   18-05.75                  
 12 Mark Aquiat                  Waipahu               17-10.75                  
 13 Chris Cross                  Damien Memorial       17-06.25                  
 14 Aminis Thompson           JR Damien Memorial       17-05.25                  
 15 Kowin Dixon               11 Leilehua              17-02.75                  
 -- Hudson Taylor             SR Word of Life               SCR                  
 -- Kenton Chun                  St. Louis                  SCR                  
 -- Javen Correia             JR P-5                        SCR                  
 -- Kurtlin Robinson             Word of Life               SCR                  
 -- Matt Tsujimura            SR Punahou Boys               SCR                  
 -- Gilchrist Fernandez          Waipahu                    SCR                  
 -- Deryck Lim                SR Punahou Boys               SCR                  
 -- Jordan Torres             SR Mililani                   SCR                  
 -- Mark Stowers              JR Farrington                 SCR                  
 -- Kirk Hubbard              JR Moanalua                   SCR                  
 -- Eugene Naeole                Kamehameha Boys            SCR                  
 -- Ziggy Muramoto            SR Farrington                 SCR                  
 -- Micah Ray Dela Cruz          PCHS                       SCR                  
 -- Jonathan Fukui               PCHS                       SCR                  
 -- Hieu Nguyen               SR Moanalua                   SCR                  
 -- Kai Kahanamoku               Kaiser                     SCR                  
 -- Gen Preist                11 Kapolei                    SCR                  
 
Event 28  Boys Triple Jump
================================================================================
       41-00.00  STATE
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Gen Preist                11 Kapolei               43-04.25 STATE             
  2 David Yamane              SR Punahou Boys          42-11.25 STATE             
  3 Steven Bolosan-Shenn      SR Moanalua              41-09.75 STATE             
  4 Aaremy Palomares          11 Leilehua              41-06.00 STATE             
  5 Javen Correia             JR P-5                   40-10.75                  
  6 Vincent Chianese          SR Roosevelt             40-08.25                  
  7 Christian Vasconcellos    JR Damien Memorial       40-03.00                  
  7 Randall Cagaoan           JR Roosevelt             40-03.00                  
  9 Kowin Dixon               11 Leilehua              38-08.25                  
 10 Tyler Kukahiko            11 Kapolei               38-07.75                  
 11 Ian Bernardino            SR Kamehameha Boys       38-04.50                  
 12 Troy Toyama               JR P-5                   38-00.00                  
 13 Ryan Louie                SR Punahou Boys          37-11.25                  
 14 Aminis Thompson           JR Damien Memorial       37-07.00                  
 15 Kaleo Kim                 JR Mililani              37-06.75                  
 -- Kenton Chun                  St. Louis                  SCR                  
 -- John Hagar                JR Punahou Boys               SCR                  
 -- Mark Stowers              JR Farrington                 SCR                  
 -- Jonathan Fukui               PCHS                       SCR                  
 -- Jordan Torres             SR Mililani                   SCR                  
 -- Jesse Bright              JR Kamehameha Boys            SCR                  
 -- Kurtlin Robinson             Word of Life               SCR                  
 
Event 32  Boys Shot Put
================================================================================
       45-00.00  STATE
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Sosaia Vaitai             SR Waianae               51-00.00 STATE             
  2 Drew Uperesa              SR Punahou Boys          50-08.00 STATE             
  3 Fetalaiga Fatu            SR Farrington            50-07.00 STATE             
  4 Sione Tau                 SR Damien Memorial       48-09.00 STATE             
  5 Sam Fehoko                SR Farrington            45-06.50 STATE             
  6 Alexander Tupulua         SR Waianae               45-01.50 STATE             
  7 Haani Aifaoto             11 Leilehua              45-00.50 STATE             
  8 Vince Tafolo              JR Punahou Boys          44-11.00                  
  9 Michael Hoffman           11 Kapolei               44-00.00                  
  9 Elisara Esera             SR Farrington            44-00.00                  
 11 Aaron Tipoti              JR Word of Life          43-10.50                  
 12 Landon Satele             SR Word of Life          42-10.00                  
 13 Jeremiah Onosai-Taitaiau  SR Word of Life          42-06.50                  
 14 Viliami Hunga             12 Leilehua              40-09.00                  
 15 Shane Um                  SR Mililani              40-06.50                  
 16 Adam Hom                  JR Word of Life          39-06.50                  
 17 Sunia Vaitai              JR Waianae               38-06.00                  
 18 Kala Perbera                 Mililani              37-07.00                  
 -- Vincent Mao               SR Nanakuli                   SCR                  
 -- Tonu Tuimalealiifane      SR Farrington                 SCR                  
 -- Kamakana Tataipu          JR Damien Memorial            SCR                  
 -- Penisoni Tuifua           JR Kailua                     SCR