Licensed to Mililani High School       Hy-Tek's Meet Manager 3/31/2007 04:07 PM
                   2007 Campbell Preseason Meet - 3/30/2007                    
                             Mililani High School                             
 
                               Girls Results
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
          17.60  STATE
          20.00  OIA
          22.50  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jessica Hamada            FR Radford                  18.3h OIA              
  2 Tiffany Abe               SO Moanalua                 20.0h JV               
  2 Monica Manuel             FR Radford                  20.0h JV               
  4 Cullen Bushnell           SO Radford                  20.5h JV               
  5 Marion-Ashly Jones        SO Radford                  21.1h JV               
  6 Heather Tetreault         FR Radford                  22.8h                  
  7 Louisse Gayle Aque        FR Radford                  23.4h                  
  8 Leiandra Esclito          SO Radford                  24.2h                  
  9 Chanel Anderson           SO Radford                  24.3h                  
 
Event 2  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
          17.60  STATE
          20.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Shynequa Bell             SR Radford                  17.2h STATE             
  2 Alyssa Joy Miyat          JR Radford                  18.5h OIA              
  3 Jaelyn Mison              JR Radford                  20.7h                  
  4 Brianne Huddy                Kahuku                   20.8h                  
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
          13.00  STATE
          14.00  OIA
          15.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Tajana Santiago           SO Kahuku                   13.5h OIA              
  2 Celeste Bell              SO Radford                  14.0h JV               
  3 Monica Manuel             FR Radford                  14.1h JV               
  3 Tereza Palmer             SO Radford                  14.1h JV               
  5 Alexandria Cox               Leilehua                 14.3h JV               
  5 Karly Fulton              FR Radford                  14.3h JV               
  7 Patiola Thompson          SO Kahuku                   14.4h JV               
  7 Jessica Hamada            FR Radford                  14.4h JV               
  9 Chanelle Crank            FR Radford                  14.7h JV               
 10 Princess Cobbs            FR Radford                  14.8h JV               
 11 Porscha Dallas            FR Radford                  14.9h JV               
 12 Candace Hargrove             Leilehua                 15.0h                  
 13 Camay Tabisola            FR Kapolei                  15.3h                  
 14 Allyssa Mark              SO Radford                  15.5h                  
 15 Kimberly Saramad          SO Kapolei                  16.5h                  
 15 Kassandra Levasseur       SO Radford                  16.5h                  
 
Event 6  Girls 100 Meter Dash Varsity
================================================================================
          13.00  STATE
          14.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Brittini Fuller           JR Radford                  12.8h STATE             
  1 Tamara Mcgee              11 Kapolei                  12.8h STATE             
  3 Charre' Williams          SR Radford                  13.1h OIA              
  3 Helanica Nautu            JR Kahuku                   13.1h OIA              
  5 Ashley Burt               JR Kahuku                   13.2h OIA              
  5 Megan Armstrong           12 Kapolei                  13.2h OIA              
  7 Diana Malpas              SR Moanalua                 13.4h OIA              
  8 Leilani Speer             JR Kahuku                   13.6h OIA              
  9 Alexis Tamura             JR Moanalua                 13.8h OIA              
 10 Francesca Gingras         11 Campbell                 14.0h                  
 11 Brianne Huddy                Kahuku                   14.2h                  
 11 Vailima Walker               Kahuku                   14.2h                  
 13 Lacretia Blanding         JR Moanalua                 14.3h                  
 
Event 9  Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        5:24.80  STATE
        5:53.30  OIA
        6:35.20  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Savannah Lowrie              Leilehua               5:21.6h STATE             
  2 Sarah Ann Nagamine        FR Moanalua               5:42.0h OIA              
  3 Sarah Sanders             FR Radford                5:55.2h JV               
  4 Megan Commander           FR Radford                6:01.7h JV               
  5 Katelyn Tamashiro         10 Campbell               6:32.9h JV               
  6 Crystal Jager             FR Radford                6:49.8h                  
  7 Louisse Gayle Aque        FR Radford                7:00.6h                  
 
Event 10  Girls 1500 Meter Run Varsity
================================================================================
        5:24.80  STATE
        5:53.30  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Keilani Wasson            JR Kahuku                 5:22.3h STATE             
  2 Kawailelenani Carmack     12 Kapolei                5:43.1h OIA              
  3 Kasandra Wolf             11 Kapolei                5:47.2h OIA              
  4 Joilynn Hollies           11 Campbell               5:48.1h OIA              
  5 Antonina Kurashina        JR Radford                5:48.4h OIA              
  6 Kaualiiliimaikalani Sega     Leilehua               5:53.0h OIA              
  7 Lauren Crawford              Leilehua               5:53.7h                  
  8 Lyndsey Akamine           JR Moanalua               5:59.2h                  
  9 Dana Tamayo               11 Kapolei                6:04.8h                  
 10 Brittany Venneman         SR Radford                7:16.8h                  
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
          53.80  STATE
          55.00  JV
          58.00  OIA
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Campbell High School  'A'                             55.7h OIA              
     1) Angela Rose Bimbo 10            2) Josianne Achiu 9               
     3)                                 4) Samantha Enlow 10              
  2 Radford High School  'A'                              55.9h OIA              
     1) Princess Cobbs FR               2) Chanelle Crank FR              
     3) Karly Fulton FR                 4) Tereza Palmer SO               
 
Event 14  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
          53.80  STATE
          58.00  OIA
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Moanalua High School  'A'                             53.5h STATE             
     1) Shantelle Wong SR               2) Lacretia Blanding JR           
     3) Alexis Tamura JR                4) Diana Malpas SR                
  2 Leilehua High School  'A'                             56.5h OIA              
     1) Alexandria Cox                  2) Mary Rose De Vera              
     3) Candace Hargrove                4) Gabriella Pascual              
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
          64.90  STATE
          69.00  OIA
          78.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Demetria Woods            SO Radford                  63.5h STATE             
  2 Chanel Anderson           SO Radford                  64.5h STATE             
  3 Charmaine Tomlinson       SO Radford                  66.5h OIA              
  4 Mariama Lane                 Leilehua                 67.2h OIA              
  5 Tera Ali                     Leilehua                 69.0h JV               
  6 Keyaira Morgan            SO Kapolei                  69.4h JV               
  7 Allyssa Mark              SO Radford                  74.8h JV               
  8 Kassandra Levasseur       SO Radford                  75.0h JV               
 
Event 18  Girls 400 Meter Dash Varsity
================================================================================
          64.90  STATE
          69.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Tamara Mcgee              11 Kapolei                  62.9h STATE             
  2 Ashley Burt               JR Kahuku                   66.5h OIA              
  3 Mary Rose De Vera            Leilehua                 68.7h OIA              
  4 Francesca Gingras         11 Campbell                 68.8h OIA              
  5 Jara Leanio               12 Kapolei                  69.7h                  
  6 Diana Malpas              SR Moanalua                 71.2h                  
  7 Shannon Wicks             12 Kapolei                  71.3h                  
  8 Vailima Walker               Kahuku                   71.5h                  
  9 Shantelle Wong            SR Moanalua                 73.8h                  
 10 Lacretia Blanding         JR Moanalua                 76.8h                  
 11 Christina Reichers        JR Moanalua               1:31.6h                  
 
Event 21  Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
          51.80  STATE
          56.00  OIA
          62.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jessica Hamada            FR Radford                  52.3h OIA              
  2 Tajana Santiago           SO Kahuku                   54.6h OIA              
  3 Monica Manuel             FR Radford                  55.6h OIA              
  4 Marion-Ashly Jones        SO Radford                  55.8h OIA              
  5 Cullen Bushnell           SO Radford                  56.9h JV               
  6 Jennifer Matusiak          9 Campbell                 65.0h                  
  7 Angela Rose Bimbo         10 Campbell                 69.5h                  
 
Event 22  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
          51.80  STATE
          56.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Alyssa Joy Miyat          JR Radford                  54.9h OIA              
  2 Jaelyn Mison              JR Radford                  62.8h                  
  3 Eva Suga                     Leilehua                 66.2h                  
 
Event 25  Girls 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        2:30.00  STATE
        2:50.00  OIA
        3:15.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Mariama Lane                 Leilehua               2:40.6h OIA              
  2 Keyaira Morgan            SO Kapolei                2:48.5h OIA              
 
Event 26  Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================================
        2:30.00  STATE
        2:50.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kia Atkins                SR Radford                2:35.1h OIA              
  2 Keilani Wasson            JR Kahuku                 2:42.3h OIA              
  3 Dacia McKinnon            12 Campbell               2:45.0h OIA              
  4 Dana Tamayo               11 Kapolei                2:47.1h OIA              
  5 Joilynn Hollies           11 Campbell               2:49.0h OIA              
  6 Lee Cabrinha                 Kahuku                 2:49.5h OIA              
  7 Rachel Spain              SR Moanalua               2:49.9h OIA              
  8 Noel Hakoda                  Mililani               2:51.7h                  
  9 Christina Reichers        JR Moanalua               3:37.0h                  
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
          27.40  STATE
          29.50  OIA
          32.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Demetria Woods            SO Radford                  28.1h OIA              
  2 Chanel Anderson           SO Radford                  28.3h OIA              
  3 Josianne Achiu             9 Campbell                 28.7h OIA              
  4 Samantha Enlow            10 Campbell                 29.0h OIA              
  5 Alexandria Cox               Leilehua                 29.5h JV               
  5 Monica Manuel             FR Radford                  29.5h JV               
  7 Charmaine Tomlinson       SO Radford                  29.6h JV               
  7 Celeste Bell              SO Radford                  29.6h JV               
  9 Marlene Angenvine          9 Campbell                 29.7h JV               
 10 Tereza Palmer             SO Radford                  29.9h JV               
 11 Princess Cobbs            FR Radford                  30.4h JV               
 12 Karly Fulton              FR Radford                  30.6h JV               
 13 Marion-Ashly Jones        SO Radford                  30.9h JV               
 14 Candace Hargrove             Leilehua                 31.9h JV               
 15 Camay Tabisola            FR Kapolei                  32.3h                  
 16 Charmaine Naanos           9 Campbell                 32.7h                  
 17 Allyssa Mark              SO Radford                  33.5h                  
 18 Halia Parish              FR Kapolei                  33.9h                  
 19 Kassandra Levasseur       SO Radford                  34.6h                  
 
Event 30  Girls 200 Meter Dash Varsity
================================================================================
          27.40  STATE
          29.50  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Tamara Mcgee              11 Kapolei                  26.3h STATE             
  2 Helanica Nautu            JR Kahuku                   27.3h STATE             
  3 Alexis Tamura             JR Moanalua                 27.9h OIA              
  4 Charre' Williams          SR Radford                  28.3h OIA              
  5 Diana Malpas              SR Moanalua                 28.9h OIA              
  6 Shantelle Wong            SR Moanalua                 29.2h OIA              
  7 Jara Leanio               12 Kapolei                  29.6h                  
  7 Lacretia Blanding         JR Moanalua                 29.6h                  
 
Event 33  Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
       12:05.00  STATE
       13:00.40  OIA
       13:56.20  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Savannah Lowrie              Leilehua              11:58.3h STATE             
  2 Sarah Ann Nagamine        FR Moanalua              12:59.9h OIA              
  3 Megan Commander           FR Radford               13:20.9h JV               
  4 Sarah Sanders             FR Radford               13:52.0h JV               
  5 Alexandria Cox               Leilehua              14:29.5h                  
  6 Crystal Jager             FR Radford               15:02.2h                  
  7 Louisse Gayle Aque        FR Radford               15:26.0h                  
 
Event 34  Girls 3000 Meter Run Varsity
================================================================================
       12:05.00  STATE
       13:00.40  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Keilani Wasson            JR Kahuku                11:59.1h STATE             
  2 Kawailelenani Carmack     12 Kapolei               12:25.3h OIA              
  3 Kaualiiliimaikalani Sega     Leilehua              12:32.7h OIA              
  4 Lauren Crawford              Leilehua              12:50.9h OIA              
  5 Antonina Kurashina        JR Radford               12:58.4h OIA              
  6 Lyndsey Akamine           JR Moanalua              13:00.5h                  
  7 Kasandra Wolf             11 Kapolei               13:03.6h                  
  8 Rachel Spain              SR Moanalua              13:23.0h                  
  9 Brittany Venneman         SR Radford               15:40.0h                  
 
Event 37  Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
        4:32.00  STATE
        4:48.00  OIA
        5:12.00  JV
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Campbell High School  'A'                           4:43.1h OIA              
     1) Allxzandra Pasion 9             2) Samantha Enlow 10              
     3) Josianne Achiu 9                4) Marlene Angenvine 9            
 
Event 38  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
        4:32.00  STATE
        4:48.00  OIA
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Leilehua High School  'A'                           4:31.2h STATE             
     1) Gabriella Pascual               2) Mary Rose De Vera              
     3) Tera Ali                        4) Mariama Lane                   
  2 Kahuku High School  'A'                             4:32.0h OIA              
     1) Ashley Burt JR                  2) Lee Cabrinha                   
     3) Helanica Nautu JR               4) Vailima Walker                 
  3 Campbell High School  'A'                           4:48.0h                  
     1) Charmaine Naanos 9              2) Dacia McKinnon 12              
     3) Francesca Gingras 11            4) Joilynn Hollies 11             
 
Event 41  Girls High Jump Junior Varsity
================================================================================
        4-08.00  STATE
        4-04.00  OIA
        4-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jessica Hamada            FR Radford                4-02.00 JV               
 -- Cullen Bushnell           SO Radford                     NH                  
 
Event 42  Girls High Jump Varsity
================================================================================
        4-08.00  STATE
        4-04.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Shantelle Wong            SR Moanalua               4-06.00 OIA              
  2 Ashley Burt               JR Kahuku                 4-04.00 OIA              
  2 Charmaine Tomlinson       SO Radford                4-04.00 OIA              
  2 Antonina Kurashina        JR Radford                4-04.00 OIA              
  2 Ara Dizon                 JR Moanalua               4-04.00 OIA              
  6 Dana Tamayo               11 Kapolei                4-02.00                  
 -- Sheila Marie Rivera       SR Moanalua                    NH                  
 
Event 45  Girls Pole Vault Junior Varsity
================================================================================
        8-06.00  STATE
        7-00.00  OIA
        6-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Charmaine Tomlinson       SO Radford                7-00.00 OIA              
  2 Karly Fulton              FR Radford                5-06.00                  
  3 Leiandra Esclito          SO Radford                5-00.00                  
 
Event 49  Girls Long Jump Junior Varsity
================================================================================
       15-03.00  STATE
       14-00.00  OIA
       13-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Tajana Santiago           SO Kahuku                14-09.00 OIA              
  2 Courtney Senas               Mililani              14-01.50 OIA              
  3 Samantha Enlow            10 Campbell              13-00.00 JV               
  4 Tiffany Abe               SO Moanalua              12-01.50                  
  5 Halia Parish              FR Kapolei               10-11.00                  
  6 Kassandra Levasseur       SO Radford               10-00.00                  
  7 Allyssa Mark              SO Radford                9-06.00                  
 
Event 50  Girls Long Jump Varsity
================================================================================
       15-03.00  STATE
       14-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Sybrina Kelly                Kapolei               13-00.50                  
 
Event 53  Girls Triple Jump Junior Varsity
================================================================================
       32-00.00  STATE
       28-00.00  OIA
       26-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Tajana Santiago           SO Kahuku                33-02.50 STATE             
  2 Courtney Senas               Mililani              32-03.50 STATE             
  3 Charmaine Tomlinson       SO Radford               29-05.00 OIA              
  4 Laurel Zheng              SO Moanalua              28-05.00 OIA              
  5 Halia Parish              FR Kapolei               26-06.00 JV               
 
Event 54  Girls Triple Jump Varsity
================================================================================
       32-00.00  STATE
       28-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Raenaa Fukushima             Mililani              31-04.25 OIA              
  2 Ara Dizon                 JR Moanalua              26-05.00                  
 
Event 57  Girls Discus Throw Junior Varsity
================================================================================
         100-00  STATE
          80-00  OIA
          60-00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Charlee Ioane              9 Kapolei               79-09.00 JV               
  2 Nalia Tafua               SO Kahuku                75-05.00 JV               
  3 Kiana Jerimaih            FR Kahuku                72-02.00 JV               
  4 Patiola Thompson          SO Kahuku                60-03.00 JV               
  5 Kamahanalani Beck         SO Radford               52-09.00                  
  6 Christine Stansbery       SO Radford               47-04.00                  
 
Event 58  Girls Discus Throw Varsity
================================================================================
         100-00  STATE
          80-00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jasmine Taele             JR Kahuku               104-07.00 STATE             
  2 Saleia Mataafa               Kahuku               101-04.00 STATE             
  3 Juleesa Kawaauhau         JR Kahuku               100-03.00 STATE             
  4 Tianatamaitai Manuma      SR Radford               99-09.00 OIA              
  5 Courtne Nozawa               Kahuku                94-11.00 OIA              
  6 Margaret Talaroc             Leilehua              85-11.00 OIA              
  7 Christina Malupo          JR Kahuku                79-10.00                  
  8 Sandra Waiamau               Leilehua              75-00.00                  
  9 Zena Matthews             JR Kahuku                73-08.00                  
 10 Tabitha Leiataua          JR Kahuku                68-08.00                  
 11 Marie-Jeanne Napaa        JR Kahuku                67-06.00                  
 12 Mary Talaroc                 Leilehua              65-09.00                  
 13 Kaycha Teriipaia          JR Kahuku                57-09.50                  
 14 Christina Reichers        JR Moanalua              42-00.50                  
 -- Ilissa Aalona             SR Kahuku                      ND                  
 
Event 61  Girls Shot Put Junior Varsity
================================================================================
       30-00.00  STATE
       26-00.00  OIA
       23-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Nalia Tafua               SO Kahuku                27-04.00 OIA              
  2 Kiana Jerimaih            FR Kahuku                23-04.00 JV               
  3 Charlee Ioane              9 Kapolei               20-06.00                  
  4 Christine Stansbery       SO Radford               16-06.00                  
 
Event 62  Girls Shot Put Varsity
================================================================================
       30-00.00  STATE
       26-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Juleesa Kawaauhau         JR Kahuku                35-04.00 STATE             
  2 Saleia Mataafa               Kahuku                32-07.00 STATE             
  3 Christina Malupo          JR Kahuku                31-07.50 STATE             
  3 Ilissa Aalona             SR Kahuku                31-07.50 STATE             
  5 Jasmine Taele             JR Kahuku                29-08.50 OIA              
  6 Tianatamaitai Manuma      SR Radford               29-01.00 OIA              
  7 Tabitha Leiataua          JR Kahuku                28-04.00 OIA              
  8 Zena Matthews             JR Kahuku                27-05.00 OIA              
  9 Marie-Jeanne Napaa        JR Kahuku                25-00.00                  
 10 Kaycha Teriipaia          JR Kahuku                24-00.00                  
 11 Courtne Nozawa               Kahuku                23-04.00                  
 12 Sandra Waiamau               Leilehua              23-00.00                  
 13 Margaret Talaroc             Leilehua              21-11.00                  
 14 Mary Talaroc                 Leilehua              17-03.00                  
 15 Christina Reichers        JR Moanalua              14-02.00                                              
 
                              Boys Results
 
Event 3  Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
          16.40  STATE
          17.00  OIA
          21.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Christopher Correa        FR Radford                  17.5h JV               
  2 Taylor Elsenheimer        SO Radford                  18.0h JV               
  3 Christopher Gacusan       SO Radford                  18.9h JV               
  4 Nicholas Paluba           FR Radford                  19.8h JV               
  5 Ace Tufu                  SO Radford                  20.0h JV               
  6 Mosiah Manuma             SO Radford                  20.2h JV               
  7 Kamalani Alo              SO Kahuku                   21.1h                  
  8 Cristorey Lapitan         SO Radford                  24.5h                  
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
          16.40  STATE
          17.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Paipai Falemalu JR        JR Kahuku                   15.9h STATE             
  2 Austin Healy              12 Kapolei                  16.4h OIA              
  3 Florimar Miyat            SR Radford                  16.5h OIA              
  4 Nathan Blue               SO Radford                  16.8h OIA              
  4 William Johnson           JR Radford                  16.8h OIA              
  6 Stan Nakasone                Kahuku                   17.1h                  
  7 Christopher Smith         SR Radford                  17.2h                  
  8 Ronaldd Creig                Kapolei                  18.2h                  
  9 Kurtis Pinkney            JR Moanalua                 19.9h                  
 10 Charles Carter            JR Radford                  21.0h                  
 
Event 7  Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
          11.20  STATE
          11.80  OIA
          12.80  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Stjohn Lessary            SO Kahuku                   11.7h OIA              
  1 Christian Nichols         SO Radford                  11.7h OIA              
  3 Cheves Aberilla-Rament    10 Leilehua                 12.1h JV               
  3 Arthur Aiwohi             10 Campbell                 12.1h JV               
  5 Anthony Demello           10 Leilehua                 12.2h JV               
  6 Kamalani Alo              SO Kahuku                   12.3h JV               
  6 Joash Pangilinan          SO Radford                  12.3h JV               
  6 Ikaika Kamaka             FR Radford                  12.3h JV               
  9 Micah Pascua              10 Kapolei                  12.4h JV               
 10 Terrell Gary              10 Kapolei                  12.5h JV               
 11 Christopher Correa        FR Radford                  12.6h JV               
 11 Leon Hazley               SO Radford                  12.6h JV               
 11 Rylan Oei                 SO Kahuku                   12.6h JV               
 11 Hansen Ho                 10 Kapolei                  12.6h JV               
 11 Pololu Silva              SO Kahuku                   12.6h JV               
 16 Shawn Putman-Curry        SO Radford                  12.7h JV               
 16 Kahoku Kama               10 Leilehua                 12.7h JV               
 18 Joseph Graham                Kahuku                   12.8h                  
 18 George Powell             FR Radford                  12.8h                  
 18 Joshua Veronese-Telles    10 Kapolei                  12.8h                  
 18 Keala Aiwohi                 Kahuku                   12.8h                  
 18 Raymond Mangosong         SO Radford                  12.8h                  
 23 Kohl Nauahi               SO Kahuku                   12.9h                  
 23 Martin Miller             SO Kahuku                   12.9h                  
 25 Charles Reed              SO Kahuku                   13.0h                  
 25 Nicholas Root             10 Kapolei                  13.0h                  
 25 Noah Pascua                9 Kapolei                  13.0h                  
 28 Brian Kahele-Umiamaka     FR Radford                  13.2h                  
 28 Christopher Gacusan       SO Radford                  13.2h                  
 30 Cristorey Lapitan         SO Radford                  13.4h                  
 30 Nicholas Paluba           FR Radford                  13.4h                  
 30 Noel Cabota               10 Leilehua                 13.4h                  
 33 Matt Matau                JR Kahuku                   13.5h                  
 34 Clark Cagle               10 Kapolei                  13.6h                  
 34 Dustin Akiyama               Kahuku                   13.6h                  
 34 Skye Eng                  SO Moanalua                 13.6h                  
 37 Robson AH Puck            SO Kahuku                   13.7h                  
 37 Tyler Groce               FR Radford                  13.7h                  
 39 Derek Aiwohi              SO Kahuku                   13.8h                  
 39 Yauson Kahawaii           FR Kahuku                   13.8h                  
 39 Blaine Edra                  Leilehua                 13.8h                  
 42 Mikeli Damuni             FR Kahuku                   14.2h                  
 42 Siamtima Tapusoa          SO Kahuku                   14.2h                  
 44 Kanaauao Naeole           SO Kahuku                   14.5h                  
 45 Nakapoiahu Nae'ole           Kahuku                   16.2h                  
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Varsity
================================================================================
          11.20  STATE
          11.80  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jonathan Atangan          JR Radford                  11.2h OIA              
  2 Paipai Falemalu JR        JR Kahuku                   11.3h OIA              
  3 Micah Abru-Laybon         12 Leilehua                 11.4h OIA              
  4 Isaac Aken                11 Kapolei                  11.5h OIA              
  4 Kirk Hubbard              JR Moanalua                 11.5h OIA              
  4 Alexander Cruz            11 Leilehua                 11.5h OIA              
  4 Alema Tachibana           JR Kahuku                   11.5h OIA              
  4 Donniqtay Campbell        JR Radford                  11.5h OIA              
  9 Trentt Kennard            12 Leilehua                 11.7h OIA              
  9 Mason Koa                 11 Kapolei                  11.7h OIA              
  9 Travis Daniels            SR Radford                  11.7h OIA              
 12 Kalai Parish              11 Kapolei                  11.8h                  
 12 Daniel James              JR Kahuku                   11.8h                  
 12 Aleck Alaimanu            11 Campbell                 11.8h                  
 15 Toagaifasa Mataafa           Kahuku                   11.9h                  
 16 Christopher Smith         SR Radford                  12.0h                  
 16 William Lanestory         11 Leilehua                 12.0h                  
 16 Patrick Buckley           11 Campbell                 12.0h                  
 16 Kyle Hungerford           JR Kahuku                   12.0h                  
 16 William Johnson           JR Radford                  12.0h                  
 16 Kamuela Foki              12 Kapolei                  12.0h                  
 22 Jordan Kamae                 Kahuku                   12.1h                  
 22 Aaremy Palomares          11 Leilehua                 12.1h                  
 24 Stan Nakasone                Kahuku                   12.2h                  
 24 Auna Drake                   Kahuku                   12.2h                  
 26 Maiola Vivas              JR Kahuku                   12.3h                  
 26 Ian Rigterink             JR Kahuku                   12.3h                  
 28 Leroy Reed                   Kahuku                   12.4h                  
 28 Charles Carter            JR Radford                  12.4h                  
 28 Triton Oto                SO Kahuku                   12.4h                  
 31 Ronaldd Creig                Kapolei                  12.5h                  
 31 Nalu Carvalho                Kahuku                   12.5h                  
 33 Greg Nautu                JR Kahuku                   12.6h                  
 34 Alii Pukahi                  Kahuku                   12.7h                  
 35 Jack Damuni               JR Kahuku                   12.8h                  
 35 Avery Thompson            SR Kahuku                   12.8h                  
 35 Ofeina Unga                  Kahuku                   12.8h                  
 38 Mark Maneha               JR Kahuku                   12.9h                  
 39 Justen Keanu              JR Kahuku                   13.0h                  
 39 Brent Kulia Pickard       JR Kahuku                   13.0h                  
 41 Justyn Kaka                  Kahuku                   13.1h                  
 42 Jerrik Akina                 Kahuku                   13.2h                  
 42 Michael Pulu              JR Kahuku                   13.2h                  
 44 Joshua Pukahi             JR Kahuku                   13.3h                  
 45 Kyle Vreeken                 Kahuku                   13.4h                  
 46 Wilford Ching             JR Kahuku                   13.5h                  
 47 Keena Adolpho             JR Kahuku                   13.6h                  
 48 Jaren Manumaleuna         JR Kahuku                   13.7h                  
 49 Matt Matau                JR Kahuku                   13.8h                  
 50 Bronson Pausa                Leilehua                 14.1h                  
 51 Anthony Siilata              Kahuku                   15.6h                  
 
Event 11  Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        4:30.00  STATE
        4:43.60  OIA
        5:15.10  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Gregory Sikes-Mitchell    FR Radford                4:49.6h JV               
  2 Robert Woodruff           10 Leilehua               4:50.1h JV               
  3 Julian Turner             10 Leilehua               5:04.2h JV               
  4 Dominic Roos              10 Kapolei                5:10.6h JV               
  5 Matthew Weber                Kahuku                 5:11.8h JV               
  6 Jeremy Honold             10 Kapolei                5:20.0h                  
  7 Ronald Pablo              10 Campbell               5:22.3h                  
  8 Richard Robinson          10 Campbell               5:24.4h                  
  9 Christopher Webb          SO Moanalua               5:26.3h                  
 10 Ramon Barcenas            FR Moanalua               5:42.8h                  
 11 Jacob Smith               10 Campbell               6:05.2h                  
 12 Keane Tamimoto            SO Moanalua               6:11.0h                  
 13 Mikeli Damuni             FR Kahuku                 6:25.1h                  
 14 Charles Reed              SO Kahuku                 6:25.6h                  
 15 Kanaauao Naeole           SO Kahuku                 6:26.6h                  
 16 Nico DE Jesus             10 Campbell               6:33.5h                  
 
Event 12  Boys 1500 Meter Run Varsity
================================================================================
        4:30.00  STATE
        4:43.60  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Paul Williams             11 Leilehua               4:22.6h STATE             
  2 Louis Torres              SR Moanalua               4:35.8h OIA              
  3 Jon Chun                  11 Leilehua               4:39.5h OIA              
  4 Christian Putegnat        10 Campbell               4:39.7h OIA              
  5 Aaron Haque               JR Moanalua               4:40.0h OIA              
  6 Tyler Orme                   Kahuku                 4:45.1h                  
  7 Charles Gumm              SR Radford                4:50.4h                  
  8 Kurtis Pinkney            JR Moanalua               5:44.7h                  
 
Event 15  Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
          46.00  STATE
          47.00  OIA
          55.80  JV
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Radford High School  'A'                              46.7h OIA              
     1) Christian Nichols SO            2) Shawn Putman-Curry SO          
     3) Joash Pangilinan SO             4) Ikaika Kamaka FR               
  2 Kahuku High School  'A'                               47.9h JV               
     1) Kamalani Alo SO                 2) Kohl Nauahi SO                 
     3) Stjohn Lessary SO               4) Martin Miller SO               
  3 Kapolei High School  'A'                              49.7h JV               
     1) Hansen Ho 10                    2) Micah Pascua 10                
     3) Noah Pascua 9                   4) Clark Cagle 10                 
  4 Leilehua High School  'A'                             51.2h JV               
     1) Noel Cabota 10                  2) Blaine Edra                    
     3) Cheves Aberilla-Rament 10       4) Anthony Demello 10             
  5 Campbell High School  'A'                             51.3h JV               
     1) Jonah Hamada 9                  2) Arthur Aiwohi 10               
     3) Shannon Maria 9                 4) Sheldon Eltagonde 11           
  6 Radford High School  'C'                              53.0h JV               
     1) Randolph Gavino SO              2) Tyler Griffin SO               
     3) Kerry Patton FR                 4) Abraham Seei SO                
  7 Radford High School  'B'                              55.0h JV               
     1) Taylor Elsenheimer SO           2) Raymond Mangosong SO           
     3) Cristorey Lapitan SO            4) Le'andre Ingram SO             
 
Event 16  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
          46.00  STATE
          47.00  OIA
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Leilehua High School  'A'                             45.1h STATE             
     1) William Lanestory 11            2) Micah Abru-Laybon 12           
     3) Trentt Kennard 12               4) Alexander Cruz 11              
  2 Kahuku High School  'A'                               45.4h STATE             
     1) Jonathan Cummings               2) Alema Tachibana JR             
     3) Paipai Falemalu JR JR           4) Toagaifasa Mataafa             
  3 Kapolei High School  'A'                              46.9h OIA              
     1) Ronaldd Creig                   2) Kamuela Foki 12                
     3) Kalai Parish 11                 4) Isaac Aken 11                  
  4 Moanalua High School  'A'                             47.2h                  
     1) Trace Brown JR                  2) GeorgeAT Bugarin SR            
     3) Hieu Nguyen SR                  4) Kirk Hubbard JR                
 
Event 19  Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
          53.00  STATE
          56.00  OIA
          64.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Donzel Scott              10 Leilehua                 53.5h OIA              
  2 Ikaika Kamaka             FR Radford                  55.5h OIA              
  3 Cheves Aberilla-Rament    10 Leilehua                 56.1h JV               
  4 Robert Woodruff           10 Leilehua                 56.6h JV               
  5 Pololu Silva              SO Kahuku                   57.6h JV               
  6 Darien Crank              FR Radford                  58.3h JV               
  7 Matthew Alombro           SO Moanalua                 58.5h JV               
  8 Adrian Acasio             SO Radford                  58.9h JV               
  9 Rylan Oei                 SO Kahuku                   59.5h JV               
 10 Ryan Barrett              FR Radford                  59.9h JV               
 11 Keala Aiwohi                 Kahuku                   60.2h JV               
 12 John Ortile               SO Radford                  61.3h JV               
 12 Leon Hazley               SO Radford                  61.3h JV               
 14 Le'andre Ingram           SO Radford                  61.6h JV               
 15 Taylor Elsenheimer        SO Radford                  62.7h JV               
 16 Tyler Groce               FR Radford                  62.8h JV               
 17 Blaine Edra                  Leilehua                 64.6h                  
 18 Raymond Mangosong         SO Radford                  64.7h                  
 19 Dustin Akiyama               Kahuku                   70.1h                  
 20 Siamtima Tapusoa          SO Kahuku                   73.2h                  
 
Event 20  Boys 400 Meter Dash Varsity
================================================================================
          53.00  STATE
          56.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Jonathan Cummings            Kahuku                   54.0h OIA              
  2 Travis Daniels            SR Radford                  55.3h OIA              
  3 Gen Preist                11 Kapolei                  55.7h OIA              
  4 Kalai Parish              11 Kapolei                  56.1h                  
  5 Bryronn Waters            12 Campbell                 56.5h                  
  6 Xavier Herrera            12 Kapolei                  56.8h                  
  7 Trace Brown               JR Moanalua                 56.9h                  
  7 Kyle Hungerford           JR Kahuku                   56.9h                  
  9 Tavis Adkins-Cabana       12 Kapolei                  57.2h                  
 10 Stan Nakasone                Kahuku                   57.6h                  
 11 Ian Rigterink             JR Kahuku                   58.6h                  
 12 Aleck Alaimanu            11 Campbell                 58.8h                  
 13 Mason Koa                 11 Kapolei                  59.7h                  
 14 Mark Maneha               JR Kahuku                   60.5h                  
 15 Patrick Buckley           11 Campbell                 63.1h                  
 16 Avery Thompson            SR Kahuku                   67.1h                  
 17 Leroy Reed                   Kahuku                   67.3h                  
 18 Brent Kulia Pickard       JR Kahuku                   69.1h                  
 19 Joshua Pukahi             JR Kahuku                   71.2h                  
 20 Michael Pulu              JR Kahuku                   72.1h                  
 21 Matt Matau                JR Kahuku                   73.4h                  
 22 Keena Adolpho             JR Kahuku                   75.2h                  
 23 Jordan Kamae                 Kahuku                   75.3h                  
 -- Trentt Kennard            12 Leilehua                 DQ.00                  
 
Event 23  Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
          42.80  STATE
          45.00  OIA
          55.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Donzel Scott              10 Leilehua                 44.0h OIA              
  2 Hansen Ho                 10 Kapolei                  46.3h JV               
  3 Kahoku Kama               10 Leilehua                 47.6h JV               
  4 Christopher Correa        FR Radford                  47.7h JV               
  5 Nicholas Paluba           FR Radford                  48.7h JV               
  6 Ace Tufu                  SO Radford                  50.9h JV               
  7 Christopher Gacusan       SO Radford                  52.3h JV               
  8 Skye Eng                  SO Moanalua                 53.3h JV               
  9 Chase Smith               FR Radford                  53.7h JV               
 
Event 24  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
          42.80  STATE
          45.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Austin Healy              12 Kapolei                  43.6h OIA              
  2 Nathan Blue               SO Radford                  43.8h OIA              
  3 Florimar Miyat            SR Radford                  45.1h                  
  4 Tyler Kukahiko            11 Kapolei                  45.6h                  
  5 Justin Harkins            SR Radford                  45.8h                  
  6 Stan Nakasone                Kahuku                   46.4h                  
  7 Christopher Smith         SR Radford                  46.6h                  
  8 Ronaldd Creig                Kapolei                  47.7h                  
  9 Kurtis Pinkney            JR Moanalua                 50.7h                  
 10 Martin Santana            JR Radford                  50.9h                  
 11 Ethan Hubbard             JR Moanalua                 51.8h                  
 
Event 27  Boys 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
        2:06.80  STATE
        2:16.00  OIA
        2:24.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Joshua Bay                10 Leilehua               2:06.3h STATE             
  2 Kevin Pascual             10 Leilehua               2:15.4h OIA              
  3 Andrew Atangan            FR Radford                2:16.1h JV               
  4 Robert Woodruff           10 Leilehua               2:20.0h JV               
  5 Adrian Acasio             SO Radford                2:23.1h JV               
  6 Jayson Dumaoal            10 Leilehua               2:23.7h JV               
  7 Matthew Weber                Kahuku                 2:24.3h                  
  8 Dominic Roos              10 Kapolei                2:24.9h                  
  9 Gregory Sikes-Mitchell    FR Radford                2:25.5h                  
 10 Brandon Mageary           FR Radford                2:26.3h                  
 11 Raymond Gethers            9 Campbell               2:27.4h                  
 12 Tyler Beck                FR Radford                2:30.9h                  
 13 Brian Kahele-Umiamaka     FR Radford                2:31.4h                  
 14 Richard Robinson          10 Campbell               2:31.9h                  
 15 Ronald Pablo              10 Campbell               2:33.4h                  
 16 Christopher Monroe        SO Moanalua               2:34.8h                  
 17 Shannon Maria              9 Campbell               2:37.9h                  
 18 Ramon Barcenas            FR Moanalua               2:47.0h                  
 19 Christopher Webb          SO Moanalua               2:47.3h                  
 20 Jacob Smith               10 Campbell               2:58.9h                  
 21 Kanaauao Naeole           SO Kahuku                 2:59.1h                  
 
Event 28  Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================================
        2:06.80  STATE
        2:16.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Louis Torres              SR Moanalua               2:12.3h OIA              
  2 Jon Chun                  11 Leilehua               2:13.6h OIA              
  3 Alexander Johnson         11 Leilehua               2:16.3h                  
  4 Christian Putegnat        10 Campbell               2:16.7h                  
  5 Auna Drake                   Kahuku                 2:17.4h                  
  6 Maiola Vivas              JR Kahuku                 2:19.1h                  
  7 Tyler Orme                   Kahuku                 2:20.5h                  
  8 Wade Edra                    Leilehua               2:22.4h                  
  9 Charles Gumm              SR Radford                2:24.3h                  
 10 Jarvis Losbog             JR Radford                2:31.1h                  
 11 Mark Maneha               JR Kahuku                 2:40.3h                  
 12 Leroy Reed                   Kahuku                 3:06.1h                  
 13 Mikeli Damuni             FR Kahuku                 3:06.4h                  
 
Event 31  Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
          23.10  STATE
          24.80  OIA
          26.50  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Anthony Demello           10 Leilehua                 24.7h OIA              
  2 Ikaika Kamaka             FR Radford                  24.8h JV               
  3 Jonah Hamada               9 Campbell                 24.9h JV               
  4 Christopher Nichols       SO Radford                  25.1h JV               
  5 Sheldon Eltagonde         11 Campbell                 25.3h JV               
  6 Cheves Aberilla-Rament    10 Leilehua                 25.60 JV               
  7 Rylan Oei                 SO Kahuku                   26.0h JV               
  7 Pololu Silva              SO Kahuku                   26.0h JV               
  9 Kahoku Kama               10 Leilehua                 26.1h JV               
 10 Leon Hazley               SO Radford                  26.2h JV               
 11 Matthew Alombro           SO Moanalua                 26.3h JV               
 12 Nicholas Root             10 Kapolei                  26.4h JV               
 12 Roman Estaban             10 Kapolei                  26.4h JV               
 14 Keala Aiwohi                 Kahuku                   26.7h                  
 15 John Ortile               SO Radford                  26.8h                  
 16 Noel Cabota               10 Leilehua                 27.2h                  
 17 Le'andre Ingram           SO Radford                  27.4h                  
 18 Robson AH Puck            SO Kahuku                   27.9h                  
 18 Charles Reed              SO Kahuku                   27.9h                  
 20 Derek Aiwohi              SO Kahuku                   28.5h                  
 21 Elliot Mauai              SO Kahuku                   29.3h                  
 22 Dustin Akiyama               Kahuku                   29.5h                  
 22 Micah Pascua              10 Kapolei                  29.5h                  
 24 Siamtima Tapusoa          SO Kahuku                   29.7h                  
 24 Yauson Kahawaii           FR Kahuku                   29.7h                  
 26 Shannon Maria              9 Campbell                 30.0h                  
 
Event 32  Boys 200 Meter Dash Varsity
================================================================================
          23.10  STATE
          24.80  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Isaac Aken                11 Kapolei                  22.8h STATE             
  2 Jonathan Atangan          JR Radford                  23.2h OIA              
  3 Xavier Herrera            12 Kapolei                  23.4h OIA              
  4 Micah Abru-Laybon         12 Leilehua                 23.5h OIA              
  5 Kirk Hubbard              JR Moanalua                 23.8h OIA              
  5 Donniqtay Campbell        JR Radford                  23.8h OIA              
  7 Trentt Kennard            12 Leilehua                 23.9h OIA              
  7 Paipai Falemalu JR        JR Kahuku                   23.9h OIA              
  9 Kalai Parish              11 Kapolei                  24.0h OIA              
 10 Bryronn Waters            12 Campbell                 24.2h OIA              
 10 Gen Preist                11 Kapolei                  24.2h OIA              
 12 Aleck Alaimanu            11 Campbell                 24.5h OIA              
 12 Mason Koa                 11 Kapolei                  24.5h OIA              
 14 William Lanestory         11 Leilehua                 24.9h                  
 15 Kamuela Foki              12 Kapolei                  25.2h                  
 15 Kyle Hungerford           JR Kahuku                   25.2h                  
 17 Jordan Kamae                 Kahuku                   25.3h                  
 18 Daniel James              JR Kahuku                   25.4h                  
 18 Ian Rigterink             JR Kahuku                   25.4h                  
 20 Christopher Smith         SR Radford                  25.8h                  
 21 Davin Okochi              SO Kahuku                   26.1h                  
 22 Shiloa Teo                JR Kahuku                   26.2h                  
 22 Avery Thompson            SR Kahuku                   26.2h                  
 24 Jack Damuni               JR Kahuku                   26.4h                  
 24 Wilford Ching             JR Kahuku                   26.4h                  
 26 Michael Wolthuis          12 Kapolei                  26.5h                  
 26 Greg Nautu                JR Kahuku                   26.5h                  
 28 Justyn Kaka                  Kahuku                   26.6h                  
 29 Justen Keanu              JR Kahuku                   26.9h                  
 30 Ofeina Unga                  Kahuku                   27.4h                  
 31 Alii Pukahi                  Kahuku                   27.5h                  
 32 Joshua Pukahi             JR Kahuku                   27.6h                  
 33 Jerrik Akina                 Kahuku                   27.9h                  
 34 Michael Pulu              JR Kahuku                   28.4h                  
 35 Bronson Pausa                Leilehua                 29.0h                  
 36 Keena Adolpho             JR Kahuku                   30.4h                  
 37 Matt Matau                JR Kahuku                   31.5h                  
 38 William Johnson           JR Radford                  31.8h                  
 
Event 35  Boys 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
       10:00.00  STATE
       11:18.20  OIA
       11:46.10  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Bryce Jenkins             10 Leilehua               9:38.7h STATE             
  2 Jayson Dumaoal            10 Leilehua              10:44.0h OIA              
  3 Tyler Beck                FR Radford               10:58.1h OIA              
  4 Carlos Beatty Jr          SO Radford               11:06.2h OIA              
  5 Julian Turner             10 Leilehua              11:28.5h JV               
  6 Kevin Pascual             10 Leilehua              11:30.4h JV               
  7 Jeremy Honold             10 Kapolei               11:44.5h JV               
  8 Keane Tamimoto            SO Moanalua              13:16.4h                  
  9 Jacob Smith               10 Campbell              13:27.4h                  
 
Event 36  Boys 3000 Meter Run Varsity
================================================================================
       10:00.00  STATE
       11:18.20  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Paul Williams             11 Leilehua               9:39.1h STATE             
  2 Charles Gumm              SR Radford               10:13.8h OIA              
  3 Louis Torres              SR Moanalua              10:19.4h OIA              
  4 Jon Chun                  11 Leilehua              10:27.1h OIA              
  5 Husam Hafidh              12 Leilehua              11:22.0h                  
  6 Tyler Orme                   Kahuku                11:28.3h                  
 
Event 39  Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
        3:39.00  STATE
        3:45.00  OIA
        4:06.90  JV
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Radford High School  'B'                            4:01.6h JV               
     1) Darien Crank FR                 2) Christopher Nichols SO         
     3) Christopher Correa FR           4) Ikaika Kamaka FR               
  2 Kapolei High School  'A'                            4:03.2h JV               
     1) Hansen Ho 10                    2) Micah Pascua 10                
     3) Clark Cagle 10                  4) Dominic Roos 10                
  3 Radford High School  'A'                            4:10.4h                  
     1) Adrian Acasio SO                2) Taylor Elsenheimer SO          
     3) Raymond Mangosong SO            4) Tyler Groce FR                 
 
Event 40  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
        3:39.00  STATE
        3:45.00  OIA
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Leilehua High School  'A'                           3:42.8h OIA              
     1) Jon Chun 11                     2) Trentt Kennard 12              
     3) Donzel Scott 10                 4) Alexander Cruz 11              
  2 Kapolei High School  'A'                            3:47.2h                  
     1) Xavier Herrera 12               2) Austin Healy 12                
     3) Kalai Parish 11                 4) Gen Preist 11                  
  3 Moanalua High School  'A'                           3:49.3h                  
     1) Trace Brown JR                  2) GeorgeAT Bugarin SR            
     3) Hieu Nguyen SR                  4) Kirk Hubbard JR                
  4 Kahuku High School  'A'                             3:50.3h                  
     1) Kyle Hungerford JR              2) Auna Drake                     
     3) Paipai Falemalu JR JR           4) Stan Nakasone                  
  5 Campbell High School  'A'                           3:54.2h                  
     1) Arthur Aiwohi 10                2) Sheldon Eltagonde 11           
     3) Jonah Hamada 9                  4) Bryronn Waters 12              
 
Event 43  Boys High Jump Junior Varsity
================================================================================
        5-10.00  STATE
        5-06.00  OIA
        5-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Pololu Silva              SO Kahuku                 5-00.00 JV               
  1 Mosiah Manuma             SO Radford                5-00.00 JV               
  1 Darien Crank              FR Radford                5-00.00 JV               
  1 George Powell             FR Radford                5-00.00 JV               
  1 Joash Pangilinan          SO Radford                5-00.00 JV               
  1 Ian Butler                FR Moanalua               5-00.00 JV               
  7 Ryan Barrett              FR Radford                4-08.00                  
  7 Kahoku Kama               10 Leilehua               4-08.00                  
  7 Andrew Cantero            10 Kapolei                4-08.00                  
 
Event 44  Boys High Jump Varsity
================================================================================
        5-10.00  STATE
        5-06.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Aldrin Valdez             SO Radford                5-08.00 OIA              
  1 Sean Kenigton                Leilehua               5-08.00 OIA              
  3 GeorgeAT Bugarin          SR Moanalua               5-06.00 OIA              
  3 Aaremy Palomares          11 Leilehua               5-06.00 OIA              
  5 Trace Brown               JR Moanalua               5-04.00                  
  5 Alema Tachibana           JR Kahuku                 5-04.00                  
  5 Stan Nakasone                Kahuku                 5-04.00                  
  8 Alexander Cruz            11 Leilehua               5-02.00                  
  8 Tavana Alailima           11 Leilehua               5-02.00                  
 10 Hieu Nguyen               SR Moanalua               5-00.00                  
 10 Kowin Dixon               11 Leilehua               5-00.00                  
 -- Joseph Carothers          JR Moanalua                    NH                  
 -- Terrence Duarte           JR Radford                     NH                  
 -- Wilford Ching             JR Kahuku                      NH                  
 -- Justyn Kaka                  Kahuku                      NH                  
 -- Justen Keanu              JR Kahuku                      NH                  
 -- Shiloa Teo                JR Kahuku                      NH                  
 -- Alii Pukahi                  Kahuku                      NH                  
 -- Jerrik Akina                 Kahuku                      NH                  
 -- Jack Damuni               JR Kahuku                      NH                  
 -- Travis Daniels            SR Radford                     NH                  
 -- Ofeina Unga                  Kahuku                      NH                  
 -- Greg Nautu                JR Kahuku                      NH                  
 
Event 47  Boys Pole Vault Junior Varsity
================================================================================
       11-06.00  STATE
        9-00.00  OIA
        8-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Brian Kahele-Umiamaka     FR Radford                9-06.00 OIA              
  2 Le'andre Ingram           SO Radford                9-00.00 OIA              
  3 Ikaika Kamaka             FR Radford                8-00.00 JV               
  4 Skye Eng                  SO Moanalua               7-06.00                  
  4 Raymond Mangosong         SO Radford                7-06.00                  
  6 Keane Tamimoto            SO Moanalua               7-00.00                  
 
Event 48  Boys Pole Vault Varsity
================================================================================
       11-06.00  STATE
        9-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Steven Bolosan-Shenn      SR Moanalua              13-00.00 STATE             
  2 GeorgeAT Bugarin          SR Moanalua              12-00.00 STATE             
  3 Hieu Nguyen               SR Moanalua               9-06.00 OIA              
  3 Justin Harkins            SR Radford                9-06.00 OIA              
  5 Martin Santana            JR Radford                9-00.00 OIA              
  5 Kirk Hubbard              JR Moanalua               9-00.00 OIA              
 -- Ethan Hubbard             JR Moanalua                    NH                  
 
Event 51  Boys Long Jump Junior Varsity
================================================================================
       20-00.00  STATE
       19-00.00  OIA
       16-09.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Joash Pangilinan          SO Radford               18-00.00 JV               
  2 Arthur Aiwohi             10 Campbell              17-09.50 JV               
  3 Pololu Silva              SO Kahuku                17-08.00 JV               
  4 Kahoku Kama               10 Leilehua              17-04.00 JV               
  5 Stjohn Lessary            SO Kahuku                17-02.00 JV               
  6 Terrell Gary              10 Kapolei               16-08.50                  
  7 Andrew Cantero            10 Kapolei               16-02.50                  
  8 Taylor Elsenheimer        SO Radford               16-02.00                  
  9 Kohl Nauahi               SO Kahuku                15-11.00                  
 10 Joshua Veronese-Telles    10 Kapolei               15-07.00                  
 11 George Powell             FR Radford               14-08.00                  
 12 Roman Estaban             10 Kapolei               14-05.00                  
 13 Christopher Gacusan       SO Radford               14-03.00                  
 14 Nicholas Root             10 Kapolei               13-09.00                  
 15 Ryan Barrett              FR Radford               13-02.50                  
 16 Matt Matau                JR Kahuku                12-00.50                  
 
Event 52  Boys Long Jump Varsity
================================================================================
       20-00.00  STATE
       19-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 GeorgeAT Bugarin          SR Moanalua              19-10.00 OIA              
  2 Gen Preist                11 Kapolei               18-08.00                  
  3 Aaremy Palomares          11 Leilehua              18-06.00                  
  4 Alexander Cruz            11 Leilehua              18-05.50                  
  5 Kowin Dixon               11 Leilehua              17-09.50                  
  6 Donniqtay Campbell        JR Radford               17-04.50                  
  7 Aaron Logan               JR Radford               17-03.00                  
  8 Micah Abru-Laybon         12 Leilehua              17-02.00                  
  9 Aldrin Valdez             SO Radford               16-04.50                  
 10 Xavier Herrera            12 Kapolei               15-11.00                  
 10 Sean Kenigton                Leilehua              15-11.00                  
 12 Tavana Alailima           11 Leilehua              15-09.00                  
 13 Trace Brown               JR Moanalua              15-05.50                  
 14 Jarvis Losbog             JR Radford               12-04.00                  
 15 Terrence Duarte           JR Radford               11-00.00                  
 
Event 55  Boys Triple Jump Junior Varsity
================================================================================
       40-00.00  STATE
       33-00.00  JV
           3.50  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Joash Pangilinan          SO Radford               38-00.00 JV               
  2 Kahoku Kama               10 Leilehua              36-10.00 JV               
  3 Pololu Silva              SO Kahuku                36-00.00 JV               
  4 Stjohn Lessary            SO Kahuku                35-05.00 JV               
  5 Terrell Gary              10 Kapolei               35-03.50 JV               
  6 Clark Cagle               10 Kapolei               35-01.00 JV               
  7 Martin Miller             SO Kahuku                33-07.00 JV               
  8 Joshua Veronese-Telles    10 Kapolei               32-07.00 OIA              
  9 George Powell             FR Radford               32-03.50 OIA              
 10 Roman Estaban             10 Kapolei               31-03.50 OIA              
 11 Nicholas Root             10 Kapolei               31-02.00 OIA              
 12 Robson AH Puck            SO Kahuku                30-08.50 OIA              
 13 Yauson Kahawaii           FR Kahuku                28-11.00 OIA              
 
Event 56  Boys Triple Jump Varsity
================================================================================
       40-00.00  STATE
       37-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Steven Bolosan-Shenn      SR Moanalua              40-04.50 STATE             
  2 Tyler Kukahiko            11 Kapolei               38-11.50 OIA              
  3 Gen Preist                11 Kapolei               38-09.00 OIA              
  4 Sean Kenigton                Leilehua              37-07.00 OIA              
  5 Aldrin Valdez             SO Radford               36-07.25                  
  6 Kowin Dixon               11 Leilehua              36-00.00                  
  7 Ronaldd Creig                Kapolei               35-01.00                  
  8 Nalu Carvalho                Kahuku                34-08.00                  
  9 Tavana Alailima           11 Leilehua              34-00.50                  
 
Event 59  Boys Discus Throw Junior Varsity
================================================================================
         135-00  STATE
         120-00  OIA
          85-00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Bradley Iauulauio         10 Leilehua             114-11.00 JV               
  2 Marcus Malepeai           SO Radford              111-02.00 JV               
  3 Christian Kelii           10 Campbell             107-08.50 JV               
  4 Luke Spencer              10 Kapolei              107-01.00 JV               
  5 Gafatasi Veu              10 Campbell             106-07.00 JV               
  6 Kevin Kennedy             SO Radford              103-03.00 JV               
  7 Tyler Griffin             SO Radford              101-08.00 JV               
  8 Mosiah Manuma             SO Radford              100-10.00 JV               
  9 Ransen Feagai             SO Radford               97-04.00 JV               
 10 Tootoo Atimua             SO Kahuku                93-03.00 JV               
 11 Thorne Lavatai            SO Radford               92-01.00 JV               
 12 Allimatai Tuitoelau          Leilehua              91-10.00 JV               
 13 Tamaomitamitaga Fiaseu    FR Radford               90-06.50 JV               
 14 Christopher Reed             Kahuku                87-07.00 JV               
 15 Brodric Tavui             SO Radford               86-06.00 JV               
 16 Ian Butler                FR Moanalua              84-10.00                  
 17 Ace Tufu                  SO Radford               82-09.00                  
 18 Christian Feagai             Kahuku                81-05.00                  
 19 Mikulu Keliikuli          SO Kahuku                81-04.00                  
 20 Randolph Gavino           SO Radford               80-04.50                  
 21 Bryson Mau                   Kahuku                75-04.00                  
 22 Benjamin Scheuring        FR Radford               73-02.00                  
 23 Travis Teriipaia          SO Kahuku                67-06.00                  
 24 Mason Golden              FR Kahuku                64-09.50                  
 25 Jase Toomalatai           SO Kahuku                63-09.00                  
 26 Mathew Reichers           FR Moanalua              59-09.00                  
 27 Justin Navarette           9 Campbell              50-06.00                  
 28 Ryan Wilkinson            FR Moanalua              49-04.00                  
 
Event 60  Boys Discus Throw Varsity
================================================================================
         135-00  STATE
         120-00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Paipai Falemalu JR        JR Kahuku               137-04.00 STATE             
  2 Matthew Masifilo          12 Campbell             134-08.00 OIA              
  3 Ethan Golden                 Kahuku               128-07.00 OIA              
  4 Peter Brainerd            SR Moanalua             122-10.00 OIA              
  5 Sean Vinluan              12 Kapolei              116-04.00                  
  6 Neal Lokotui              JR Kahuku               115-00.00                  
  7 Patrick AU                JR Kahuku               111-10.00                  
  8 Daniel Kinikini           JR Kahuku               111-06.00                  
  9 Viliami Hunga             12 Leilehua             111-00.00                  
 10 Chris Atualevao           11 Leilehua             109-04.00                  
 11 Kealoilani Misipeka       JR Radford              107-04.00                  
 12 Jermane Schuster             Leilehua             105-05.00                  
 13 Stanford Salevai          11 Leilehua             103-09.00                  
 14 Jerome Acoba              JR Kahuku               102-05.00                  
 15 Kamuela Foki              12 Kapolei              101-03.00                  
 16 Douglas Delos-Santos         Leilehua              94-06.00                  
 17 Eddie Bernard             12 Kapolei               94-00.00                  
 18 Arona Tufaga              JR Kahuku                89-04.00                  
 19 Michael Wolthuis          12 Kapolei               87-05.00                  
 20 Joseph Ruane              11 Leilehua              86-00.00                  
 21 Shawn Mahoe                  Leilehua              84-01.00                  
 22 Justin Kia-Naole          12 Kapolei               77-06.00                  
 23 Mark Palting              SR Kapolei               74-09.00                  
 
Event 63  Boys Shot Put Junior Varsity
================================================================================
       46-00.00  STATE
       41-00.00  OIA
       30-00.00  JV
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Bradley Iauulauio         10 Leilehua              39-03.00 JV               
  2 Marcus Malepeai           SO Radford               36-04.00 JV               
  3 Luke Spencer              10 Kapolei               35-11.00 JV               
  4 Kevin Kennedy             SO Radford               35-05.00 JV               
  5 Mosiah Manuma             SO Radford               35-02.00 JV               
  6 Tootoo Atimua             SO Kahuku                34-00.00 JV               
  7 Tamaomitamitaga Fiaseu    FR Radford               33-11.00 JV               
  8 Allimatai Tuitoelau          Leilehua              32-00.00 JV               
  9 Ransen Feagai             SO Radford               31-09.00 JV               
 10 Christopher Reed             Kahuku                30-05.00 JV               
 11 Mikulu Keliikuli          SO Kahuku                29-03.00                  
 12 Tyler Griffin             SO Radford               29-00.00                  
 13 Brodric Tavui             SO Radford               28-06.00                  
 14 Kerry Patton              FR Radford               27-05.00                  
 15 Christian Feagai             Kahuku                27-00.00                  
 16 Abraham Seei              SO Radford               26-05.00                  
 17 Bryson Mau                   Kahuku                25-04.00                  
 17 Randolph Gavino           SO Radford               25-04.00                  
 19 Mason Golden              FR Kahuku                25-03.00                  
 20 Jase Toomalatai           SO Kahuku                24-09.00                  
 21 Benjamin Scheuring        FR Radford               24-06.00                  
 22 Travis Teriipaia          SO Kahuku                23-01.00                  
 23 Ryan Wilkinson            FR Moanalua              20-01.00                  
 24 Mathew Reichers           FR Moanalua              19-04.00                  
 -- Ian Butler                FR Moanalua                  FOUL                  
 
Event 64  Boys Shot Put Varsity
================================================================================
       46-00.00  STATE
       41-00.00  OIA
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Patrick AU                JR Kahuku                47-01.00 STATE             
  2 Paipai Falemalu JR        JR Kahuku                43-03.00 OIA              
  3 Ethan Golden                 Kahuku                41-09.00 OIA              
  4 Husam Hafidh              12 Leilehua              40-06.00                  
  5 Kamuela Foki              12 Kapolei               40-00.00                  
  6 Stanford Salevai          11 Leilehua              38-10.00                  
  7 Kealoilani Misipeka       JR Radford               38-03.00                  
  8 Daniel Kinikini           JR Kahuku                38-00.00                  
  9 Chris Atualevao           11 Leilehua              37-08.00                  
 10 Hansen Ho                 10 Kapolei               37-04.00                  
 11 Jerome Acoba              JR Kahuku                36-03.50                  
 12 Neal Lokotui              JR Kahuku                35-10.00                  
 13 Douglas Delos-Santos         Leilehua              35-05.00                  
 13 Sean Vinluan              12 Kapolei               35-05.00                  
 15 Jermane Schuster             Leilehua              35-04.00                  
 15 Brennan Boudrea           11 Kapolei               35-04.00                  
 17 Sean Kenigton                Leilehua              35-03.00                  
 18 Lance Defiesta            11 Kapolei               32-11.00                  
 18 Zachary Ganibe            12 Kapolei               32-11.00                  
 18 Tavis Adkins-Cabana       12 Kapolei               32-11.00                  
 21 Arona Tufaga              JR Kahuku                32-09.00                  
 22 Justin Kia-Naole          12 Kapolei               31-04.00                  
 23 Dominic Roos              10 Kapolei               31-01.50                  
 24 Shawn Mahoe                  Leilehua              28-11.00                  
 25 Joseph Ruane              11 Leilehua              28-03.00