Licensed to Mililani High School       Hy-Tek's Meet Manager 3/31/2007 06:11 PM
             2007 Anuenue-Kaiser Preseason Track Meet - 3/10/2007              
                              Kaiser High School                               
                                 Girls Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Schiller, Jin-Ru          FR Kaiser                   18.8h  
  2 Gehlke, Sarah             SO Kalaheo                  21.0h  
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Borges, Julia             FR Kaiser                   13.4h  
  2 Gehlke, Sarah             SO Kalaheo                  13.5h  
  3 Wadase, Emily             FR Kalaheo                  14.2h  
  4 Papalii, Melody           FR Kaiser                   14.7h  
  5 Togia, Talamanu'a         10 McKinley                 14.9h  
  6 Jaeger, Allison           FR Kaiser                   15.5h  
  7 Casken, Elizabeth         FR Kalaheo                  15.8h  
  8 Vea, Leinette             SO Anuenue                  16.1h  
  9 Ho, Melanie               FR Kaiser                   16.3h  
 10 Miyashiro, Chalsea        FR Kaiser                   16.5h  
 11 Murakami, Jaylen          FR Kaiser                   17.1h  
 12 Graham, Windy             SO Kaiser                   18.1h  
 13 O'Donnell, Mary           FR Kalaheo                  18.2h  
 
Event 9  Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Reeder, Cassie            SO Kalaheo                6:41.8h  
 
Event 10  Girls 1500 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bratton, Leialoha         SR Kaiser                 5:37.5h  
  2 Mathewson, Kristyn        JR Kaiser                 6:01.0h  
  3 Chun, Hillary             SR Kaiser                 6:08.0h  
  4 Sano, Marina              11 McKinley               6:18.9h  
  5 Ho, Kelly                 JR Kaiser                 6:24.9h  
  6 Arao, MA Angelica         11 McKinley               6:40.0h  
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Kaiser High School                                    57.7h  
  2 Kalaheo High School                                   60.3h  
  3 Kaiser High School  'B'                               67.4h  
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Borges, Julia             FR Kaiser                   66.8h  
  2 Wadase, Emily             FR Kalaheo                  67.0h  
  3 Gehlke, Sarah             SO Kalaheo                  78.1h  
 
Event 18  Girls 400 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kandler, Courtney         SR Kaiser                   70.3h  
 
Event 21  Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Schiller, Jin-Ru          FR Kaiser                   56.5h  
 -- Reeder, Cassie            SO Kalaheo                     DQ  
 
Event 26  Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bratton, Leialoha         SR Kaiser                 2:42.9h  
  2 Lee, Rochele              SR Kaiser                 2:46.6h  
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gehlke, Sarah             SO Kalaheo                  29.4h  
  2 Schiller, Jin-Ru          FR Kaiser                   30.2h  
  3 Wadase, Emily             FR Kalaheo                  30.8h  
  4 Boyer, Sarah              SO Kaiser                   33.1h  
  5 Casken, Elizabeth         FR Kalaheo                  33.3h  
  6 Vea, Leinette             SO Anuenue                  34.9h  
  7 Togia, Talamanu'a         10 McKinley                 35.2h  
  8 Murakami, Jaylen          FR Kaiser                   36.0h  
  9 O'Donnell, Mary           FR Kalaheo                  43.7h  
 
Event 34  Girls 3000 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sano, Marina              11 McKinley              13:38.7h  
 
Event 37  Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Kaiser High School                                  4:51.8h  
 
Event 38  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Kaiser High School                                  4:34.3h  
 
Event 42  Girls High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ravelo, Nalani            SR Kalaheo                4-10.00  
  2 Ip, Michelle              SR Kaiser                 4-06.00  
 
Event 45  Girls Pole Vault Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Boyer, Sarah              SO Kaiser                 7-00.00  
  2 Yamashita, Annie          SO Kaiser                 5-06.00  
 
Event 46  Girls Pole Vault Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lee, Rochele              SR Kaiser                 7-06.00  
  2 Ip, Michelle              SR Kaiser                 7-00.00  
  3 Miller, Emily             JR Kaiser                 6-06.00  
  4 Tsuchiya, Nicole          SR Kaiser                 5-00.00  
  4 Mathewson, Kristyn        JR Kaiser                 5-00.00  
 
Event 50  Girls Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ip, Michelle              SR Kaiser                13-06.00  
  2 Miller, Emily             JR Kaiser                10-10.00  
  3 Tsuchiya, Nicole          SR Kaiser                10-02.00  
 
Event 54  Girls Triple Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lee, Rochele              SR Kaiser                29-02.50  
 
Event 57  Girls Discus Throw Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Yamashita, Annie          SO Kaiser                   45-04  
 
Event 61  Girls Shot Put Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gehlke, Sarah             SO Kalaheo               20-09.00  
  2 Reeder, Cassie            SO Kalaheo               18-03.00 
 
                               Boys Results                                    
 
Event 3  Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Odrunia, Stefan           SO Kalaheo                  20.5h  
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ancog, James              JR Kalaheo                  18.6h  
 
Event 7  Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Iervolino, Michael        FR Kalaheo                  11.7h  
  2 Lopianetzky, Brent        SO Kaiser                   11.9h  
  3 Lim, Oliver               SO Kaiser                   12.1h  
  4 Wong, Kumuhonuaikaueokal  SO Anuenue                  12.5h  
  5 Sato, Garrett             SO Kaiser                   12.5h  
  6 Guillaume, Alexander      SO Kalaheo                  12.8h  
  7 Chee, Justin              SO Kaiser                   12.9h  
  8 Odrunia, Kilven           SO Kalaheo                  13.2h  
  9 Odrunia, Stefan           SO Kalaheo                  13.2h  
 10 Cheng, Yun Heng           10 McKinley                 14.3h  
 11 Takamiya, Taylor          SO Anuenue                  14.4h  
 12 Yu, Edward                FR Kaiser                   14.5h  
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Noa, Kalua                JR Kaiser                   11.0h  
  2 Davis, Benjamin           12 McKinley                 11.3h  
  3 Saffery, James            SR Kaiser                   11.6h  
  4 Ancog, James              JR Kalaheo                  11.7h  
  5 Roberts, Tom              JR Kalaheo                  11.9h  
  6 Esteban, Jake             SR Kaiser                   12.0h  
  7 Chan, Skylar              SR Kaiser                   12.1h  
  8 Lopez, Jericho            11 McKinley                 12.1h  
  9 Saffery, Issac            SR Kaiser                   12.2h  
 10 Loli, Bruce               11 McKinley                 12.2h  
 11 Lazo, Jared               SR Kaiser                   12.2h  
 12 Reece, Dominic            SR Kalaheo                  12.3h  
 13 Nessl, Brad               SR Kalaheo                  12.3h  
 14 Nihei, Jourdan            SR Kaiser                   12.4h  
 15 Kam, Nainoa               JR Kaiser                   12.4h  
 16 Khamuongsa, Thomas           Kaiser                   12.6h  
 17 Napaepae, Travis          11 McKinley                 12.8h  
 18 Liua, Julian-Matthew      JR Anuenue                  12.8h  
 19 Chan, Philip              11 McKinley                 12.8h  
 20 Song, Andy                SR Kaiser                   13.1h  
 21 Cullen, Robert            JR Anuenue                  13.3h  
 22 Chen, Jeffery             12 McKinley                 13.4h  
 23 McMoore, Bronson          JR Kaiser                   13.5h  
 24 Chen, Jia Hong            11 McKinley                 14.4h  
 
Event 11  Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kandler, Craig            SO Kaiser                 4:42.3h  
  2 Argov, Barak              FR Kalaheo                4:56.9h  
  3 Leong, Kevin              FR Kalaheo                4:58.0h  
  4 Demarco, Victor           SO Kalaheo                5:28.0h  
  5 Oishi, Max                SO Kalaheo                5:34.0h  
  6 Oishi, Mathew             SO Kalaheo                5:34.8h  
  7 Hong, Daniel               9 McKinley               5:50.2h  
 
Event 12  Boys 1500 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Vordebruegger, Dawson     JR Kaiser                 4:40.0h  
  2 Wong, Trevor              SR Kaiser                 4:41.4h  
  3 Ferguson, Garrett         JR Kalaheo                4:57.9h  
  4 Tang, Jimmy               12 McKinley               5:30.0h  
 
Event 15  Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Kaiser High School                                    49.1h  
  2 Kalaheo High School                                   53.2h  
 
Event 16  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Kaiser High School  'B'                               46.2h  
  2 Kalaheo High School                                   47.3h  
  3 McKinley High School                                  47.9h  
  4 Kaiser High School                                    49.3h  
 
Event 20  Boys 400 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nikou, Kaveh              SR Kaiser                   56.5h  
  2 Lazo, Jared               SR Kaiser                   59.5h  
 
Event 23  Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ngirblekuu, Frankee       FR Kalaheo                  51.5h  
 
Event 24  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ancog, James              JR Kalaheo                  45.6h  
 
Event 27  Boys 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kandler, Craig            SO Kaiser                 2:18.4h  
  2 Argov, Barak              FR Kalaheo                2:25.1h  
  3 Demarco, Victor           SO Kalaheo                2:29.7h  
  4 Leong, Kevin              FR Kalaheo                2:30.4h  
  5 Oishi, Mathew             SO Kalaheo                2:32.6h  
 
Event 28  Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nikou, Kaveh              SR Kaiser                 2:24.1h  
 
Event 31  Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Iervolino, Michael        FR Kalaheo                  25.1h  
  2 Wong, Kumuhonuaikaueokal  SO Anuenue                  26.1h  
  3 Kobayashi, Christopher    SO Kaiser                   26.5h  
  4 Lopianetzky, Brent        SO Kaiser                   27.5h  
  5 Lim, Oliver               SO Kaiser                   27.5h  
  6 Sato, Garrett             SO Kaiser                   27.9h  
  7 Massoufi, Bijan           SO Kaiser                   28.6h  
 
Event 32  Boys 200 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Noa, Kalua                JR Kaiser                   23.3h  
  2 Davis, Benjamin           12 McKinley                 23.9h  
  3 Roberts, Tom              JR Kalaheo                  25.0h  
  4 Chan, Skylar              SR Kaiser                   25.8h  
  5 Lopez, Jericho            11 McKinley                 26.1h  
  6 Nessl, Brad               SR Kalaheo                  26.1h  
  7 Reece, Dominic            SR Kalaheo                  26.2h  
  8 Khamuongsa, Thomas           Kaiser                   27.1h  
  9 Song, Andy                SR Kaiser                   27.3h  
  9 Liua, Julian-Matthew      JR Anuenue                  27.3h  
 11 McMoore, Bronson          JR Kaiser                   27.8h  
 12 Chan, Philip              11 McKinley                 27.9h  
 13 Napaepae, Travis          11 McKinley                 28.5h  
 14 Cullen, Robert            JR Anuenue                  28.6h  
 15 Chen, Jeffery             12 McKinley                 29.4h  
 
Event 35  Boys 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Argov, Barak              FR Kalaheo               11:15.2h  
 
Event 36  Boys 3000 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Vordebruegger, Dawson     JR Kaiser                10:52.2h  
  2 Wong, Trevor              SR Kaiser                10:59.4h  
  3 Ferguson, Garrett         JR Kalaheo               12:29.2h  
 
Event 51  Boys Long Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bastatas, Blaine          10 McKinley              19-00.00  
  2 Iervolino, Michael        FR Kalaheo               17-06.50  
  3 Ngirblekuu, Frankee       FR Kalaheo               14-05.50  
  4 Takamiya, Taylor          SO Anuenue               13-08.00  
  5 Leong, Kevin              FR Kalaheo               12-11.50  
 
Event 52  Boys Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ancog, James              JR Kalaheo               18-01.50  
  2 Liua, Julian-Matthew      JR Anuenue               17-06.00  
  3 Roberts, Tom              JR Kalaheo               16-09.50  
  4 Reece, Dominic            SR Kalaheo               16-09.00  
  5 Cullen, Robert            JR Anuenue               13-08.00  
 
Event 55  Boys Triple Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ngirblekuu, Frankee       FR Kalaheo               28-04.00  
  2 Leong, Kevin              FR Kalaheo               27-05.50  
 
Event 56  Boys Triple Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cullen, Robert            JR Anuenue               27-10.50  
 
Event 59  Boys Discus Throw Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Benjamin IV, Daniel       SO Anuenue                  61-01  
 
Event 60  Boys Discus Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Leakona, Maikolo          12 McKinley                112-07  
  2 Togia, Tuimatagalu        12 McKinley                 68-05  
 
Event 63  Boys Shot Put Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Benjamin IV, Daniel       SO Anuenue               28-08.00