Licensed to Mililani High School       Hy-Tek's Meet Manager 3/10/2007 10:07 PM
           2007 Kapolei - Moanalua Preseason Track Meet - 3/10/2007            
                             Mililani High School                              
                                    Results                                    
                     Varsity Girls  
Event 2  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kharyse Thompson          SR Radford                  17.4h  
  2 Liane Chang-Remular       11 Aiea                     18.7h  
  3 Alyssa Joy Miyat          JR Radford                  18.8h  
  4 Jaelyn Mison              JR Radford                  19.0h  
  5 Jacqueline Wijaya         JR Moanalua                 23.9h  
 
Event 6  Girls 100 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tamara Mcgee              11 Kapolei                  13.4h  
  2 Charre' Williams          SR Radford                  13.8h  
  3 Jara Leanio               12 Kapolei                  14.0h  
  4 Kharyse Thompson          SR Radford                  14.2h  
  5 Gabriella Pascual            Leilehua                 14.3h  
  6 Alexis Tamura             JR Moanalua                 14.7h  
  7 Lacretia Blanding         JR Moanalua                 15.3h  
  8 Jessica Flores            11 Aiea                     16.8h  
 
Event 10  Girls 1500 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Shannon Johnson           10 Aiea                   5:43.9h  
  2 Kaualiiliimaikalani Sega     Leilehua               5:50.9h  
  3 Antonina Kurashina        JR Radford                5:57.8h  
  4 Dana Tamayo               11 Kapolei                5:58.8h  
  5 Kawailelenani Carmack     12 Kapolei                6:00.1h  
  6 Lyndsey Akamine           JR Moanalua               6:01.4h  
  7 Kasandra Wolf             11 Kapolei                6:02.8h  
  8 Rachel Spain              SR Moanalua               6:07.5h  
  9 Lauren Crawford              Leilehua               6:09.9h  
 10 kelli Rice                   Leilehua               6:14.9h  
 11 Brittany Venneman         SR Radford                7:22.0h  
 
Event 14  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Moanalua High School                                  53.8h  
     1) Shantelle Wong SR               2) Lacretia Blanding JR           
     3) Alexis Tamura JR                4) Diana Malpas SR                
 
Event 18  Girls 400 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Victoria Black            11 Kapolei                  67.9h  
  2 Diana Malpas              SR Moanalua                 68.9h  
  3 Shannon Wicks             12 Kapolei                  70.6h  
  4 Shantelle Wong            SR Moanalua                 72.8h  
  5 Jena Roman                11 Aiea                     75.1h  
 
Event 22  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kharyse Thompson          SR Radford                  53.2h  
  2 Liane Chang-Remular       11 Aiea                     55.2h  
  3 Alyssa Joy Miyat          JR Radford                  57.4h  
  4 Jaelyn Mison              JR Radford                  65.1h  
  5 Jacqueline Wijaya         JR Moanalua                 67.8h  
  6 Eva Suga                     Leilehua                 69.1h  
 
Event 26  Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dana Tamayo               11 Kapolei                2:46.5h  
  2 Rachel Spain              SR Moanalua               2:51.1h  
  3 Lyndsey Akamine           JR Moanalua               2:53.9h  
  4 Mary Rose De Vera            Leilehua               2:56.4h  
  5 Christina Reichers        JR Moanalua               3:45.8h  
 
Event 30  Girls 200 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tamara Mcgee              11 Kapolei                  27.3h  
  2 Charre' Williams          SR Radford                  28.5h  
  3 Diana Malpas              SR Moanalua                 29.3h  
  4 Gabriella Pascual            Leilehua                 29.9h  
  5 Shantelle Wong            SR Moanalua                  30.3  
  6 Victoria Black            11 Kapolei                  30.6h  
  7 Lacretia Blanding         JR Moanalua                 30.8h  
  8 Shannon Wicks             12 Kapolei                  32.1h  
  9 Jena Roman                11 Aiea                     32.8h  
 10 Jessica Flores            11 Aiea                     35.8h  
 
Event 34  Girls 3000 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kaualiiliimaikalani Sega     Leilehua              12:44.7h  
  2 Kawailelenani Carmack     12 Kapolei               13:01.2h  
  3 Shannon Johnson           10 Aiea                  13:08.9h  
  4 Lauren Crawford              Leilehua              13:16.1h  
  5 kelli Rice                   Leilehua              13:31.0h  
  6 Kasandra Wolf             11 Kapolei               13:45.5h  
  7 Brittany Venneman         SR Radford               15:42.4h  
 
Event 38  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Moanalua High School                                4:42.4h  
     1) Shantelle Wong SR               2) Alexis Tamura JR               
     3) Royesha Sandiford SO            4) Diana Malpas SR                
  2 Leilehua High School                                4:43.1h  
     1) Tera Ali                        2) Savannah Lowrie                
     3) Mary Rose De Vera               4) Gabriella Pascual              
  3 Kapolei High School                                 4:44.7h  
     1) Victoria Black 11               2) Dana Tamayo 11                 
     3) Shannon Wicks 12                4) Maria Williams SO              
 
Event 42  Girls High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Shantelle Wong            SR Moanalua               4-06.00  
  2 Ara Dizon                 JR Moanalua               4-02.00  
  3 Sheila Marie Rivera       SR Moanalua               3-09.00  
  3 Darryl Soriano            SR Moanalua               3-09.00  
 
Event 46  Girls Pole Vault Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jacqueline Wijaya         JR Moanalua               5-06.00  
 
Event 50  Girls Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jasmine Pratt                Mililani              15-07.00  
  2 Liane Chang-Remular       11 Aiea                  13-01.75  
  3 Lacretia Blanding         JR Moanalua              12-11.00  
  4 Ashylnn Ashby             11 Kapolei               11-08.50  
  5 Darryl Soriano            SR Moanalua              10-09.50  
 
Event 54  Girls Triple Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jasmine Pratt                Mililani              31-09.50  
 -- Darryl Soriano            SR Moanalua                  FOUL  
 
Event 58  Girls Discus Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chantel Peterson          12 Aiea                     80-03  
  2 Margaret Talaroc             Leilehua                 79-03  
  3 Rachel Purcell            12 Aiea                     74-00  
  4 Mareta Nuusolia           12 Aiea                     72-05  
  5 Tianatamaitai Manuma      SR Radford                  70-06  
  6 Mary Talaroc                 Leilehua                 66-05  
  7 Sandra Waiamau               Leilehua                 57-05  
  8 Daphne Tauanuu            11 Aiea                     54-07  
  9 Mua Lavea Jennings           Leilehua                 52-00  
 10 Sarina Faumuina           12 Aiea                     47-00  
 11 Christina Reichers        JR Moanalua                 39-00  
 
Event 62  Girls Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mareta Nuusolia           12 Aiea                  33-01.50  
  2 Tianatamaitai Manuma      SR Radford               29-05.00  
  3 Mua Lavea Jennings           Leilehua              26-00.00  
  4 Diana Malpas              SR Moanalua              25-01.00  
  5 Sarina Faumuina           12 Aiea                  22-07.00  
  6 Margaret Talaroc             Leilehua              22-06.50  
  7 Chantel Peterson          12 Aiea                  22-05.00  
  8 Sandra Waiamau               Leilehua              22-04.00  
  9 Daphne Tauanuu            11 Aiea                  20-10.00  
 10 Mary Talaroc                 Leilehua              17-05.50  
 11 Christina Reichers        JR Moanalua              13-06.00  
            Junior Varsity Girls
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chanel Anderson           SO Radford                  17.9h  
  2 Jessica Hamada            FR Radford                  19.1h  
  3 Marion-Ashly Jones        SO Radford                  20.8h  
  4 Tiffany Abe               SO Moanalua                 21.7h  
  5 Cullen Bushnell           SO Radford                  22.6h  
  6 Monica Manuel             FR Radford                  24.5h  
  7 Heather Tetreault         FR Radford                  25.0h  
  8 Louisse Gayle Aque        FR Radford                  27.1h  
  9 Leiandra Esclito          SO Radford                  30.7h  
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sade Myers                 9 Aiea                     13.9h  
  2 Celeste Bell              SO Radford                  14.3h  
  3 Tereza Palmer             SO Radford                  14.4h  
  4 Jessica Hamada            FR Radford                  14.5h  
  5 Alexandria Cox               Leilehua                 14.5h  
  6 Royesha Sandiford         SO Moanalua                 14.6h  
  7 Candace Hargrove             Leilehua                 14.8h  
  8 Monica Manuel             FR Radford                  14.8h  
  9 Kristin Munar              9 Aiea                     15.1h  
 10 Karly Fulton              FR Radford                  15.1h  
 11 Orrie Kim                 10 Aiea                     15.2h  
 12 Allyssa Mark              SO Radford                  15.3h  
 13 Chanelle Crank            FR Radford                  15.4h  
 14 Heather Diehl             10 Aiea                     15.7h  
 14 Porscha Dallas            FR Radford                  15.7h  
 16 Kierstyn Ines-Noguchi     10 Aiea                     15.9h  
 17 Sheleah Truong             9 Aiea                      16.0  
 18 Erin Lau                   9 Aiea                     16.2h  
 19 Geraldlynn Peterson        9 Aiea                     16.4h  
 20 Halia Parish              FR Kapolei                  16.5h  
 21 Kassandra Levasseur       SO Radford                  16.9h  
 22 Dinea Kane                 9 Aiea                     17.1h  
 22 Rachel Gima                9 Aiea                     17.1h  
 24 Heather Tetreault         FR Radford                  19.6h  
 -- Chelsea Kewley            SO Kapolei                     NT  
 
Event 9  Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chanel Anderson           SO Radford                5:30.9h  
  2 Savannah Lowrie              Leilehua               5:31.8h  
  3 Maria Williams            SO Kapolei                5:36.1h  
  4 Sarah Ann Nagamine        FR Moanalua               5:50.1h  
  5 Sarah Sanders             FR Radford                5:51.7h  
  6 Crystal Jager             FR Radford                6:54.9h  
  7 Louisse Gayle Aque        FR Radford                7:09.3h  
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Aiea High School                                      56.5h  
     1) Kristin Munar 9                 2) Orrie Kim 10                   
     3) Kierstyn Ines-Noguchi 10        4) Sade Myers 9                   
  2 Radford High School                                   56.7h  
     1) Karly Fulton FR                 2) Chanelle Crank FR              
     3) Celeste Bell SO                 4) Tereza Palmer SO               
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Demetria Woods            SO Radford                  65.9h  
  2 Royesha Sandiford         SO Moanalua                 72.0h  
  3 Tera Ali                     Leilehua                 73.3h  
  4 Tereza Palmer             SO Radford                  73.6h  
  5 Jessica Tukes             FR Radford                  76.5h  
  6 Allyssa Mark              SO Radford                  77.4h  
  7 Tiffany Abe               SO Moanalua                 78.7h  
  8 Kassandra Levasseur       SO Radford                  79.3h  
  9 Celeste Bell              SO Radford                1:25.2h  
 10 Porscha Dallas            FR Radford                1:28.6h  
 
Event 21  Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jessica Hamada            FR Radford                  55.0h  
  2 Marion-Ashly Jones        SO Radford                  60.2h  
  3 Cullen Bushnell           SO Radford                  61.5h  
  4 Monica Manuel             FR Radford                  63.2h  
  5 Erin Lau                   9 Aiea                     65.8h  
  6 Heather Tetreault         FR Radford                  71.1h  
  7 Rachel Gima                9 Aiea                     71.4h  
  8 Leiandra Esclito          SO Radford                  73.3h  
 
Event 25  Girls 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chanel Anderson           SO Radford                2:41.9h  
  2 Demetria Woods            SO Radford                2:42.2h  
  3 Charmaine Tomlinson       SO Radford                2:45.2h  
  4 Sarah Sanders             FR Radford                2:50.7h  
  5 Maria Williams            SO Kapolei                2:51.9h  
  6 Sarah Ann Nagamine        FR Moanalua               2:53.1h  
  7 Keyaira Morgan            SO Kapolei                2:54.8h  
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sade Myers                 9 Aiea                     29.2h  
  2 Alexandria Cox               Leilehua                 30.4h  
  3 Tereza Palmer             SO Radford                  30.4h  
  4 Celeste Bell              SO Radford                  30.4h  
  5 Royesha Sandiford         SO Moanalua                 30.5h  
  6 Karly Fulton              FR Radford                  30.9h  
  6 Orrie Kim                 10 Aiea                     30.9h  
  8 Tera Ali                     Leilehua                 31.7h  
  9 Kristin Munar              9 Aiea                     31.9h  
 10 Candace Hargrove             Leilehua                 32.3h  
 11 Heather Diehl             10 Aiea                     32.7h  
 12 Chanelle Crank            FR Radford                  33.0h  
 13 Sheleah Truong             9 Aiea                     33.2h  
 14 Cullen Bushnell           SO Radford                  33.4h  
 15 Jessica Tukes             FR Radford                  33.4h  
 16 Allyssa Mark              SO Radford                  34.0h  
 17 Kassandra Levasseur       SO Radford                  34.1h  
 18 Erin Lau                   9 Aiea                     34.2h  
 19 Porscha Dallas            FR Radford                  34.6h  
 20 Halia Parish              FR Kapolei                  34.6h  
 21 Geraldlynn Peterson        9 Aiea                     35.4h  
 22 Dinea Kane                 9 Aiea                     35.7h  
 
Event 33  Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Savannah Lowrie              Leilehua              12:17.8h  
  2 Sarah Sanders             FR Radford               13:20.8h  
  3 Crystal Jager             FR Radford               14:49.1h  
 
Event 37  Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Radford High School                                 4:30.5h  
     1) Chanel Anderson SO              2) Charmaine Tomlinson SO         
     3) Jessica Hamada FR               4) Demetria Woods SO              
 
Event 41  Girls High Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Shannon Johnson           10 Aiea                   4-06.00  
  1 Charmaine Tomlinson       SO Radford                4-06.00  
 
Event 45  Girls Pole Vault Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Charmaine Tomlinson       SO Radford                6-00.00  
  2 Sarah Sanders             FR Radford                5-00.00  
  3 Leiandra Esclito          SO Radford                4-06.00  
 
Event 49  Girls Long Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Courtney Senas               Mililani              14-03.50  
  2 Charmaine Tomlinson       SO Radford               13-00.00  
  3 Tiffany Abe               SO Moanalua              11-05.00  
  4 Halia Parish              FR Kapolei               10-08.00  
  5 Allyssa Mark              SO Radford               10-04.75  
  6 Kassandra Levasseur       SO Radford               10-02.50  
 
Event 53  Girls Triple Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Charmaine Tomlinson       SO Radford               28-09.00  
 -- Halia Parish              FR Kapolei                   FOUL  
 -- Laurel Zheng              SO Moanalua                  FOUL  
 
Event 57  Girls Discus Throw Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Charlee Ioane              9 Kapolei                  82-03  
  2 Bwilelik Lani             10 Aiea                     49-07  
  3 Tafailani Leung Wai        9 Aiea                     47-03  
  4 Leazanne Lagmay            9 Aiea                     46-08  
  5 Christine Stansbery       SO Radford                  24-00  
 
Event 61  Girls Shot Put Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bwilelik Lani             10 Aiea                  23-08.00  
  2 Tafailani Leung Wai        9 Aiea                  23-07.00  
  3 Leazanne Lagmay            9 Aiea                  17-07.00  
  4 Royesha Sandiford         SO Moanalua              17-04.00  
  5 Christine Stansbery       SO Radford               16-05.00  
                  Varsity Boys
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nathan Blue               SO Radford                  16.7h  
  2 Austin Healy              12 Kapolei                  16.8h  
  3 Florimar Miyat            SR Radford                  17.3h  
  4 Kaleo Cajigal             12 Kapolei                  18.7h  
  5 Tyler Kukahiko            11 Kapolei                  19.0h  
  6 Ezekiel Pulou             JR Radford                  19.7h  
  7 Martin Santana            JR Radford                  20.2h  
  8 Christopher Correa        FR Radford                  20.4h  
  9 Joseph Carothers          JR Moanalua                 21.6h  
 10 Kurtis Pinkney            JR Moanalua                 22.3h  
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Eric James                12 Aiea                     11.6h  
  2 Jonathan Atangan          JR Radford                  11.7h  
  3 Micah Abru-Laybon         12 Leilehua                 11.8h  
  4 Isaac Aken                11 Kapolei                  11.8h  
  5 Donniqtay Campbell        JR Radford                  11.9h  
  6 Alexander Cruz            11 Leilehua                 12.0h  
  7 Kamuela Foki              12 Kapolei                  12.2h  
  8 Aaron Logan               JR Radford                  12.2h  
  9 Kalai Parish              11 Kapolei                  12.3h  
 10 William Lanestory         11 Leilehua                 12.3h  
 11 Trentt Kennard            12 Leilehua                 12.5h  
 12 Travis Daniels            SR Radford                  12.5h  
 13 Alex Biggs                11 Aiea                     12.6h  
 14 Christopher Correa        FR Radford                  12.7h  
 15 Ezekiel Pulou             JR Radford                  12.8h  
 16 Martin Santana            JR Radford                  12.9h  
 17 Kaleo Cajigal             12 Kapolei                  12.9h  
 18 Kealoilani Misipeka       JR Radford                  13.0h  
 19 Antoine Day               SR Radford                  13.0h  
 20 Trace Brown               JR Moanalua                 13.4h  
 21 Zach Arreola-Chun         11 Aiea                     14.1h  
 22 Bronson Pausa                Leilehua                 14.3h  
 23 Hubert Kan                12 Aiea                     15.7h  
 24 Dustin Ramelb             JR Radford                  15.9h  
 
Event 12  Boys 1500 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Paul Williams             11 Leilehua               4:31.2h  
  2 Dexter Monroe             SR Moanalua               4:32.8h  
  3 Alan Akagi                11 Leilehua               4:34.3h  
  4 Michael Pagdilao          12 Aiea                   4:36.5h  
  5 Louis Torres              SO Moanalua               4:38.7h  
  6 Jon Chun                  11 Leilehua               4:42.2h  
  7 Dale Bacani               12 Aiea                   4:49.9h  
  8 Charles Gumm              SR Radford                4:52.4h  
  9 Alexander Johnson         11 Leilehua               4:54.0h  
 10 Raymond Leinenbach        12 Aiea                   4:58.7h  
 11 Husam Hafidh              12 Leilehua               5:07.4h  
 
Event 16  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Leilehua High School                                  45.2h  
  2 Radford High School                                   45.4h  
  3 Kapolei High School                                   46.8h  
  4 Moanalua High School                                  46.9h  
  5 Aiea High School                                      48.3h  
  6 Kapolei High School  'B'                              58.0h  
 
Event 20  Boys 400 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Eric James                12 Aiea                     53.8h  
  2 Jonathan Atangan          JR Radford                  53.9h  
  3 Kyle Blair                SR Radford                  54.6h  
  4 Donniqtay Campbell        JR Radford                  56.0h  
  5 Aaron Logan               JR Radford                  56.4h  
  6 Kirk Hubbard              SO Moanalua                 56.6h  
  7 Trace Brown               JR Moanalua                 57.6h  
  8 Justin Harkins            SR Radford                  60.3h  
  9 Forrest McGarvey          12 Kapolei                  62.2h  
 10 Kurtis Pinkney            JR Moanalua                 63.4h  
 
Event 24  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nathan Blue               SO Radford                  42.9h  
  2 Aaremy Palomares          11 Leilehua                 43.6h  
  3 Austin Healy              12 Kapolei                  45.1h  
  4 Florimar Miyat            SR Radford                  47.3h  
  5 Christopher Correa        FR Radford                  48.2h  
  6 Tyler Kukahiko            11 Kapolei                  48.3h  
  7 Ezekiel Pulou             JR Radford                  49.1h  
  8 Joseph Carothers          JR Moanalua                 52.9h  
  9 Kurtis Pinkney            JR Moanalua                 54.7h  
 
Event 28  Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alan Akagi                11 Leilehua               2:10.8h  
  2 Paul Williams             11 Leilehua               2:11.1h  
  3 Dexter Monroe             SR Moanalua               2:11.2h  
  4 Jon Chun                  11 Leilehua               2:12.9h  
  5 Michael Pagdilao          12 Aiea                   2:14.5h  
  6 Jarvis Losbog             JR Radford                2:40.1h  
 
Event 32  Boys 200 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Eric James                12 Aiea                     23.8h  
  2 Micah Abru-Laybon         12 Leilehua                 24.3h  
  3 Alexander Cruz            11 Leilehua                 24.3h  
  4 Trentt Kennard            12 Leilehua                 24.6h  
  5 William Lanestory         11 Leilehua                 25.3h  
  6 Trace Brown               JR Moanalua                 25.7h  
  7 GeorgeAT Bugarin          SR Moanalua                 25.9h  
  8 Steven Bolosan-Shenn      SR Moanalua                 26.1h  
  9 Antoine Day               SR Radford                  28.5h  
 10 Bronson Pausa                Leilehua                 30.1h  
 11 Terrence Duartte          JR Radford                  32.8h  
 12 Hubert Kan                12 Aiea                     33.1h  
 
Event 36  Boys 3000 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Charles Gumm              SR Radford                10:17.3  
  2 Louis Torres              SO Moanalua              10:35.5h  
  3 Michael Pagdilao          12 Aiea                  10:41.9h  
  4 Raymond Leinenbach        12 Aiea                  11:00.3h  
  5 Husam Hafidh              12 Leilehua              11:17.4h  
  6 Alexander Johnson         11 Leilehua              12:32.0h  
 
Event 40  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Radford High School                                 3:40.6h  
     1) Donniqtay Campbell JR           2) Aaron Logan JR                 
     3) Kyle Blair SR                   4) Jonathan Atangan JR            
  2 Leilehua High School                                3:42.7h  
     1) Jon Chun 11                     2) Trentt Kennard 12              
     3) Alan Akagi 11                   4) Alexander Cruz 11              
  3 Moanalua High School                                3:50.7h  
     1) Trace Brown JR                  2) Hieu Nguyen SR                 
     3) GeorgeAT Bugarin SR             4) Kirk Hubbard SO                
 
Event 44  Boys High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Aldrin Valdez             SO Radford                5-08.00  
  2 Travis Daniels            SR Radford                5-06.00  
  3 Hieu Nguyen               SR Moanalua               5-04.00  
  3 Aaremy Palomares          11 Leilehua               5-04.00  
  3 Kowin Dixon               11 Leilehua               5-04.00  
  3 Tavana Alailima           11 Leilehua               5-04.00  
  3 Joseph Carothers          JR Moanalua               5-04.00  
  8 GeorgeAT Bugarin          SR Moanalua               5-02.00  
  9 Terrence Duartte          JR Radford                4-06.00  
 -- Trace Brown               JR Moanalua                    NH  
 
Event 48  Boys Pole Vault Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Steven Bolosan-Shenn      SR Moanalua              12-06.00  
  2 GeorgeAT Bugarin          SR Moanalua              10-06.00  
  3 Hieu Nguyen               SR Moanalua               8-06.00  
  4 Martin Santana            JR Radford                8-00.00  
  4 Justin Harkins            SR Radford                8-00.00  
  4 Kirk Hubbard              SO Moanalua               8-00.00  
  7 Ethan Hubberd             JR Moanalua               7-00.00  
 
Event 52  Boys Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Donniqtay Campbell        JR Radford               19-07.00  
  2 Eric James                12 Aiea                  19-05.00  
  3 Aaron Logan               JR Radford               19-01.00  
  4 Hieu Nguyen               SR Moanalua              18-11.00  
  5 Kirk Hubbard              SO Moanalua              18-06.00  
  6 Dustin Pauu               12 Leilehua              18-05.00  
  7 Aaremy Palomares          11 Leilehua              18-01.25  
  8 Aldrin Valdez             SO Radford               17-04.00  
  9 Kowin Dixon               11 Leilehua              16-11.00  
 10 Tavana Alailima           11 Leilehua              15-08.50  
 11 Ethan Hubberd             JR Moanalua              14-09.75  
 -- Terrence Duartte          JR Radford                   FOUL  
 -- GeorgeAT Bugarin          SR Moanalua                  FOUL  
 
Event 56  Boys Triple Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hieu Nguyen               SR Moanalua              40-11.50  
  2 Aaremy Palomares          11 Leilehua              40-06.50  
  3 Tyler Kukahiko            11 Kapolei               37-04.00  
  4 Dustin Pauu               12 Leilehua              36-07.00  
  5 Kowin Dixon               11 Leilehua              35-06.00  
  6 Joseph Carothers          JR Moanalua              35-03.50  
  7 Kurtis Pinkney            JR Moanalua              34-07.50  
  8 Tavana Alailima           11 Leilehua              34-07.00  
 
Event 60  Boys Discus Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sean Kenigton                Leilehua                115-00  
  2 Stanford Salevai          11 Leilehua                110-02  
  3 Peter Brainerd            SR Moanalua                108-02  
  4 Viliami Hunga             12 Leilehua                106-04  
  5 Sean Vinluan              12 Kapolei                 105-05  
  6 Kealoilani Misipeka       JR Radford                 100-06  
  7 Douglas Delos-Santos         Leilehua                 99-04  
  8 Chris Atualevao           11 Leilehua                 96-00  
  9 Dustin Kula               11 Kapolei                  95-04  
 10 Michael Wolthuis          12 Kapolei                  95-00  
 11 Jermane Schuster             Leilehua                 93-04  
 12 Justin Kia-Naole          12 Kapolei                  92-00  
 13 Haani Aifaoto             11 Leilehua                 91-07  
 14 Justin Sagon                 Leilehua                 85-05  
 15 Emani Vaimasanuu          11 Aiea                     83-00  
 16 Jordan Gibson             12 Kapolei                  77-02  
 17 Mark Palting              SR Kapolei                  74-05  
 18 Shawn Mahoe                  Leilehua                 68-03  
 19 Lance Defiesta            11 Kapolei                  52-00  
 20 Dustin Ramelb             JR Radford                  50-03  
 
Event 64  Boys Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Haani Aifaoto             11 Leilehua              43-03.00  
  2 Viliami Hunga             12 Leilehua              40-02.00  
  3 Kamuela Foki              12 Kapolei               39-05.50  
  4 Sean Kenigton                Leilehua              36-07.00  
  5 Sean Vinluan              12 Kapolei               36-02.00  
  6 Michael Wolthuis          12 Kapolei               35-07.00  
  7 Stanford Salevai          11 Leilehua              35-04.50  
  8 Emani Vaimasanuu          11 Aiea                  35-02.00  
  9 Jermane Schuster             Leilehua              34-04.00  
 10 Kealoilani Misipeka       JR Radford               34-01.00  
 10 Chris Atualevao           11 Leilehua              34-01.00  
 12 Justin Kia-Naole          12 Kapolei               32-04.50  
 13 Dustin Kula               11 Kapolei               32-03.00  
 14 Douglas Delos-Santos         Leilehua              31-04.00  
 15 Mark Palting              SR Kapolei               30-08.00  
 16 Tyler Kukahiko            11 Kapolei               30-07.00  
 17 Justin Sagon                 Leilehua              29-06.00  
 18 Jordan Gibson             12 Kapolei               29-03.50  
 19 Shawn Mahoe                  Leilehua              28-03.00  
 20 Dustin Ramelb             JR Radford               21-02.00  
            Junior Varsity Boys
Event 3  Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Christopher Correa        FR Radford                  17.9h  
  2 Taylor Elsenheimer        SO Radford                  18.8h  
  3 Frankie Kwong             SO Moanalua                 19.4h  
  4 Mosiah Manuma             SO Radford                  19.4h  
  5 Chase Smith               FR Radford                  21.7h  
  6 Ace Tufu                  SO Radford                  22.3h  
  7 Nicholas Paluba           FR Radford                  22.7h  
  8 Brandon Butler            FR Radford                  22.9h  
  9 Christorey Lapitan        SO Radford                  23.7h  
 
Event 7  Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anthony Demello           10 Leilehua                 12.1h  
  2 Shawn Putman-Curry        SO Radford                  12.2h  
  3 Joash Pangilinan          SO Radford                  12.2h  
  4 Ikaika Kamaka             FR Radford                  12.3h  
  5 Cody Dela Questa          10 Leilehua                 12.3h  
  6 Tony Cabalar              10 Aiea                     12.4h  
  7 Christopher Nichols       SO Radford                  12.6h  
  8 Cheves Aberilla-Rament    10 Leilehua                 12.6h  
  9 Micah Pascua              10 Kapolei                  12.6h  
 10 Darien Crank              FR Radford                  12.8h  
 11 Christopher Correa        FR Radford                  12.9h  
 12 Leon Hazley               SO Radford                  12.9h  
 13 Hansen Ho                 10 Kapolei                  13.0h  
 14 Kione Holi                10 Aiea                     13.1h  
 15 Le'andre Ingram           SO Radford                  13.1h  
 16 Matthew Alombro           SO Moanalua                 13.1h  
 17 Ben Rooker                10 Aiea                     13.1h  
 18 Mosiah Manuma             SO Radford                  13.2h  
 19 Ejay Tumacder             10 Aiea                     13.2h  
 20 Noah Pascua                9 Kapolei                  13.3h  
 21 Latupo Faumuina           10 Aiea                     13.3h  
 22 Alden Rivera              10 Aiea                     13.3h  
 22 Nicholas Paluba           FR Radford                  13.3h  
 24 Clark Cagle               10 Kapolei                  13.4h  
 25 John Ortile               SO Radford                  13.4h  
 26 Christorey Lapitan        SO Radford                  13.4h  
 27 Joshua Veronese-Telles    10 Kapolei                  13.4h  
 27 Raymond Mangosong         SO Radford                  13.4h  
 29 Evan Takemoto              9 Aiea                     13.5h  
 30 Noel Cabota               10 Leilehua                 13.6h  
 31 Kerry Patton              FR Radford                  13.8h  
 32 Skye Eng                  SO Moanalua                 13.9h  
 33 Tamaomitamitaga Fiaseu    FR Radford                  14.0h  
 34 George Oliveros           10 Aiea                     14.0h  
 35 Marcus Malepeai           SO Radford                  14.1h  
 36 Tyler Groce               FR Radford                  14.2h  
 37 Thorne Lavatai            SO Radford                  14.5h  
 38 Brodric Tavui             SO Radford                  14.7h  
 39 Brandon Butler            FR Radford                  14.8h  
 40 Kaleilikolehuaokealo Say  10 Aiea                     14.9h  
 41 Thomas Nguyen              9 Aiea                     15.5h  
 42 Monty Wright              FR Radford                  17.5h  
 
Event 11  Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bryce Jenkins             10 Leilehua               4:35.1h  
  2 Donzel Scott              10 Leilehua               4:36.6h  
  3 Andrew Atangan            FR Radford                4:41.7h  
  4 Joshua Bay                10 Leilehua               4:41.9h  
  5 Ezra Kamoe                 9 Aiea                   4:56.0h  
  6 Gregory Sikes-Mitchell    FR Radford                4:57.3h  
  7 Julian Turner             10 Leilehua               4:58.1h  
  8 Kevin Pascual             10 Leilehua               4:59.8h  
  9 Robert Woodruff           10 Leilehua               5:02.3h  
 10 Tyler Beck                FR Radford                5:03.2h  
 11 Dominic Roos              10 Kapolei                5:03.8h  
 12 Jeremy Honold             10 Kapolei                5:12.6h  
 13 Excel Barayuga            SO Radford                5:17.9h  
 14 Christopher Webb          SO Moanalua               5:21.6h  
 15 Rico Razon                10 Aiea                   5:28.5h  
 15 Derek Ross                10 Leilehua               5:28.5h  
 17 Ramon Barcenas            FR Moanalua               5:50.2h  
 18 Keane Tamimoto            SO Moanalua               5:53.5h  
 
Event 15  Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Kapolei High School                                   46.7h  
  2 Leilehua High School                                  47.0h  
  3 Radford High School                                   47.3h  
  4 Radford High School  'B'                              48.0h  
  5 Aiea High School                                      49.5h  
 -- Moanalua High School                                    DNF  
 
Event 19  Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Justin Adams              10 Leilehua                 55.0h  
  2 Ikaika Kamaka             FR Radford                  55.4h  
  3 Christian Nichols         SO Radford                  56.5h  
  4 Shawn Putman-Curry        SO Radford                  57.3h  
  5 Julio Kepwe               FR Radford                  58.0h  
  6 John Maldonado            SO Moanalua                 59.8h  
  7 Matthew Alombro           SO Moanalua                 60.0h  
  8 Darien Crank              FR Radford                  60.2h  
  9 Ian Butler                FR Moanalua                 60.6h  
 10 Leon Hazley               SO Radford                  61.1h  
 11 Brian Kahele-Umiamaka     FR Radford                  61.4h  
 12 Tyler Groce               FR Radford                  63.1h  
 13 John Ortile               SO Radford                  63.5h  
 14 Brandon Taira              9 Aiea                     63.5h  
 15 Cardia Summers            10 Leilehua                 64.8h  
 16 Ben Rooker                10 Aiea                     70.6h  
 17 Christoher Dominguez       9 Aiea                     72.0h  
 
Event 23  Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Christopher Correa        FR Radford                  48.0h  
  2 Taylor Elsenheimer        SO Radford                  48.6h  
  3 Frankie Kwong             SO Moanalua                 50.0h  
  3 Mosiah Manuma             SO Radford                  50.0h  
  5 Ian Butler                FR Moanalua                 50.5h  
  6 Ace Tufu                  SO Radford                  53.9h  
  7 Chase Smith               FR Radford                  54.1h  
  8 Gregory Sikes-Mitchell    FR Radford                  55.8h  
  9 Brandon Butler            FR Radford                  57.5h  
 10 Skye Eng                  SO Moanalua                 62.8h  
 11 Excel Barayuga            SO Radford                  65.1h  
 -- Nicholas Paluba           FR Radford                     NT  
 
Event 27  Boys 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Donzel Scott              10 Leilehua               2:11.6h  
  2 Joshua Bay                10 Leilehua               2:12.5h  
  3 Andrew Atangan            FR Radford                2:16.8h  
  4 Robert Woodruff           10 Leilehua               2:20.8h  
  5 Dominic Roos              10 Kapolei                2:21.1h  
  6 Kevin Pascual             10 Leilehua               2:25.2h  
  7 Jayson Dumaoal            10 Leilehua               2:25.4h  
  8 Brian Kahele-Umiamaka     FR Radford                2:30.1h  
  9 Cardia Summers            10 Leilehua               2:34.8h  
 10 Christoher Dominguez       9 Aiea                   2:41.6h  
 11 Christopher Webb          SO Moanalua               2:44.8h  
 12 Keane Tamimoto            SO Moanalua               2:55.4h  
 
Event 31  Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Shawn Putman-Curry        SO Radford                  25.0h  
  2 Ikaika Kamaka             FR Radford                  25.1h  
  3 Cody Dela Questa          10 Leilehua                 25.2h  
  3 Tony Cabalar              10 Aiea                     25.2h  
  5 Justin Adams              10 Leilehua                 25.4h  
  6 Christopher Nichols       SO Radford                  25.4h  
  6 Cheves Aberilla-Rament    10 Leilehua                 25.4h  
  8 Anthony Demello           10 Leilehua                 25.6h  
  9 Hansen Ho                 10 Kapolei                  25.9h  
 10 Julio Kepwe               FR Radford                  26.1h  
 11 Micah Pascua              10 Kapolei                  26.2h  
 12 Leon Hazley               SO Radford                  26.6h  
 13 Matthew Alombro           SO Moanalua                 26.7h  
 14 George Powell             FR Radford                  26.8h  
 15 Alden Rivera              10 Aiea                     26.9h  
 16 John Ortile               SO Radford                  27.3h  
 17 Shane Michael Tom         SO Moanalua                 27.3h  
 18 Le'andre Ingram           SO Radford                  27.3h  
 19 Ben Rooker                10 Aiea                     27.4h  
 20 Raymond Mangosong         SO Radford                  27.5h  
 21 Ejay Tumacder             10 Aiea                     27.5h  
 22 Noel Cabota               10 Leilehua                 27.7h  
 23 Kione Holi                10 Aiea                     27.7h  
 24 Ryan Barrett              FR Radford                  27.9h  
 25 Latupo Faumuina           10 Aiea                     28.0h  
 26 Evan Takemoto              9 Aiea                     28.3h  
 27 Nicholas Paluba           FR Radford                  28.3h  
 28 George Oliveros           10 Aiea                     28.6h  
 29 Tyler Groce               FR Radford                  29.4h  
 30 Kaleilikolehuaokealo Say  10 Aiea                     31.0h  
 31 Thomas Nguyen              9 Aiea                     32.3h  
 
Event 35  Boys 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bryce Jenkins             10 Leilehua               9:46.9h  
  2 Ezra Kamoe                 9 Aiea                  10:47.7h  
  3 Jayson Dumaoal            10 Leilehua              10:55.6h  
  4 Derek Ross                10 Leilehua               10:59.9  
  5 Tyler Beck                FR Radford               11:00.5h  
  6 Julian Turner             10 Leilehua              11:11.0h  
  7 Jeremy Honold             10 Kapolei               11:49.6h  
  8 Rico Razon                10 Aiea                  12:18.7h  
  9 Ramon Barcenas            FR Moanalua              13:07.5h  
 
Event 39  Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Leilehua High School                                3:42.7h  
     1) Donzel Scott 10                 2) Anthony Demello 10             
     3) Justin Adams 10                 4) Joshua Bay 10                  
  2 Radford High School                                 4:03.1h  
     1) Darien Crank FR                 2) Christian Nichols SO           
     3) Christopher Nichols SO          4) Christopher Correa FR          
  3 Moanalua High School                                4:08.4h  
     1) Skye Eng SO                     2) Frankie Kwong SO               
     3) John Maldonado SO               4) Matthew Alombro SO             
  4 Aiea High School                                    4:18.5h  
     1) Ejay Tumacder 10                2) Brandon Taira 9                
     3) Dylan Daguay 9                  4) Tony Cabalar 10                
 
Event 43  Boys High Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mosiah Manuma             SO Radford                5-06.00  
  2 Andrew Cantero            10 Kapolei                5-04.00  
  3 Ryan Barrett              FR Radford                4-08.00  
  4 George Powell             FR Radford                4-06.00  
  4 Ian Butler                FR Moanalua               4-06.00  
  6 Roman Estaban             10 Kapolei                4-04.00  
  6 Joash Pangilinan          SO Radford                4-04.00  
 -- Isaac Duhaylonsod          9 Kapolei                     NH  
 
Event 47  Boys Pole Vault Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brian Kahele-Umiamaka     FR Radford                8-00.00  
  2 Le'andre Ingram           SO Radford                7-06.00  
  2 Ikaika Kamaka             FR Radford                7-06.00  
  4 Raymond Mangosong         SO Radford                7-00.00  
  5 Skye Eng                  SO Moanalua               6-06.00  
  5 Shane Michael Tom         SO Moanalua               6-06.00  
 
Event 51  Boys Long Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Joash Pangilinan          SO Radford               17-08.00  
  2 Ryan Barrett              FR Radford               16-05.00  
  3 Kahoku Kama               10 Leilehua              16-04.75  
  4 Andrew Cantero            10 Kapolei               16-03.00  
  5 Roman Estaban             10 Kapolei               15-01.75  
  6 John Maldonado            SO Moanalua              14-04.00  
  7 Isaac Duhaylonsod          9 Kapolei               12-06.50  
  8 Clark Cagle               10 Kapolei               11-04.00  
 -- George Powell             FR Radford                   FOUL  
 
Event 55  Boys Triple Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kahoku Kama               10 Leilehua              35-06.00  
  2 Hansen Ho                 10 Kapolei               34-04.50  
  3 Clark Cagle               10 Kapolei               32-11.00  
  4 Andrew Cantero            10 Kapolei               31-09.50  
  5 Roman Estaban             10 Kapolei               29-05.00  
 
Event 59  Boys Discus Throw Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mosiah Manuma             SO Radford                 110-00  
  2 Tuulauena Lolohea         FR Radford                 105-03  
  3 Kevin Kennedy             SO Radford                  98-08  
  4 Stephen Jenkins           SR Radford                  97-07  
  5 Allimatai Tuitoelau          Leilehua                 97-05  
  6 Ezekiel Pulou             JR Radford                  96-00  
  7 Charles Tuaau                Leilehua                 94-00  
  8 Tamaomitamitaga Fiaseu    FR Radford                  92-06  
  9 Ace Tufu                  SO Radford                  91-04  
 10 Thorne Lavatai            SO Radford                  86-05  
 11 Ransen Feagai             SO Radford                  84-08  
 12 Brodric Tavui             SO Radford                  82-07  
 13 Marcus Malepeai           SO Radford                  80-08  
 14 Buddy Mero                 9 Kapolei                  75-00  
 15 Nathan Schuster              Leilehua                 71-09  
 16 Benjamin Scheuring        FR Radford                  67-05  
 17 Roelle Torres             10 Aiea                     67-02  
 -- Bradley Iauulauio         10 Leilehua                  FOUL  
 
Event 63  Boys Shot Put Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bradley Iauulauio         10 Leilehua              40-02.00  
  2 Charles Tuaau                Leilehua              40-00.00  
  3 Monty Wright              FR Radford               35-04.00  
  4 Thorne Lavatai            SO Radford               35-03.00  
  4 Kevin Kennedy             SO Radford               35-03.00  
  6 Allimatai Tuitoelau          Leilehua              31-05.00  
  7 Marcus Malepeai           SO Radford               31-01.50  
  8 Nathan Schuster              Leilehua              30-04.00  
  9 Tamaomitamitaga Fiaseu    FR Radford               29-07.00  
 10 Roelle Torres             10 Aiea                  29-05.00  
 10 Ransen Feagai             SO Radford               29-05.00  
 12 Brodric Tavui             SO Radford               28-04.50  
 13 Kerry Patton              FR Radford               26-03.50  
 14 Buddy Mero                 9 Kapolei               25-11.50  
 15 Ian Butler                FR Moanalua              24-03.50  
 16 Benjamin Scheuring        FR Radford               23-09.50