O.I.A. Track & Field Championship Trials
                        Girls Results

Event 1  Women 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mei Li Nickles               Mililani                 15.78Q  2 
  2 Lorin Milotta                Waialua                  15.81Q  1 
  3 Kristin Halbert              Mililani                 17.06Q  1 
  4 Shantra McCoy                Radford                  17.46Q  2 
  5 Kharyse Price                Radford                  17.63Q  1 
  6 Andrea Young                 Radford                  17.96Q  2 
  7 Amber Villegas               Kapolei                  17.79q  1 
  8 Jannelyn Lat                 Farrington               18.24q  1 
  9 Taylor Williams              Kapolei                  18.44   2 
 10 Erin Fujimoto                Roosevelt                18.60   2 
 11 Shari Arakaki                Aiea                     18.76   2 
 12 Mariam Dar                   Aiea                     19.21   1 
 13 Crystal Josefovicz           Farrington               19.28   2 
 14 Johnna Frantzen              Kalaheo                  19.47   1 
 15 Jamie Knaus                  Mililani                 20.86   2 
 16 Christina Carriaga           Waipahu                  22.00   1 
 
Event 3  Women 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Marina Gusman-Brown          Pearl City               12.46Q  2 
  2 Taryn Kaanoi                 Kalaheo                  12.91Q  1 
  3 Britney Stephens             Mililani                 12.92Q  3 
  4 Monique Shinnery             Kapolei                  12.80Q  2 
  5 Elisabeth Ertl               Moanalua                 13.18Q  1 
  6 Keilyn Tanimoto              Pearl City               13.24Q  3 
  7 Jessika Ngriblekuu           Kalaheo                  13.29q  3 
  8 Ebone Jay                    Radford                  13.34q  3 
  9 Lalaynnia DePeralta          Waianae                  13.35   3 
 10 Ofa Tilini                   Kahuku                   13.39   1 
 11 Johnna Frantzen              Kalaheo                  13.46   2 
 12 Marjorie Jones               Radford                  13.54   2 
 13 Cheynah Farley               Castle                   13.55   3 
 14 Kourtnei Leong               Kapolei                  13.59   1 
 15 Jennifer Henna               Mililani                 13.70   2 
 16 Natasha Minor                Radford                  13.71   1 
 17 Jannelyn Lat                 Farrington               13.84   1 
 18 Raynelle M.A Sambrano        Moanalua                 14.03   2 
 19 Dawn     H K Hoshino         Moanalua                 14.14   3 
 20 Crystal Josefovicz           Farrington               14.21   2 
 21 Jaecie Kato                  Aiea                     14.32   1 
 
Event 7  Women 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
  1 Pearl City High School  'A'                           51.4hQ  2 
  2 Mililani High School  'A'                             52.3hQ  1 
  3 Kapolei High School  'A'                              51.7hQ  2 
  4 Moanalua High School  'A'                             53.6hQ  1 
  5 Radford High School  'A'                              52.4hQ  2 
  6 Leilehua High School  'A'                             56.2hQ  1 
  7 Kaiser High School  'A'                               53.6hq  2 
  8 Aiea High School  'A'                                 59.3hq  2 
  9 Waipahu High School  'A'                              61.1h   1 
 -- Kalaheo High School  'A'                                 FS   1 
 
Event 9  Women 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Elisabeth Ertl               Moanalua                 59.81Q  1 
  2 Keilyn Tanimoto              Pearl City               60.88Q  3 
  3 Monique Shinnery             Kapolei                  61.45Q  2 
  4 Taryn Kaanoi                 Kalaheo                  59.83Q  1 
  5 Jessika Ngriblekuu           Kalaheo                  61.75Q  3 
  6 Britney Stephens             Mililani                 62.38Q  2 
  7 Christina Hee                Pearl City               62.45q  2 
  8 Natasha Minor                Radford                  63.11q  1 
  9 Cheynah Farley               Castle                   63.81   3 
 10 Melissa Luko                 Moanalua                 65.03   2 
 11 Desiree Adolpho              Waipahu                  65.56   3 
 12 Anela Gonzales               Kalaheo                  66.91   2 
 13 Raynelle M.A Sambrano        Moanalua                 67.79   3 
 14 Brittany Velez               Campbell                 67.96   1 
 15 Corrie Nishikida             Pearl City               68.12   1 
 16 Shari Matsuda                Kaimuki                  69.04   3 
 17 Savannah Frank               Radford                  69.46   2 
 18 kaysie young                 falcons                  70.35   1 
 
Event 11  Women 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Lorin Milotta                Waialua                  50.10Q  1 
  2 Amber Villegas               Kapolei                  51.34Q  2 
  3 Johnna Frantzen              Kalaheo                  50.49Q  1 
  4 Shantra McCoy                Radford                  51.59Q  2 
  5 Kharyse Price                Radford                  51.56Q  1 
  6 Kristin Halbert              Mililani                 52.37Q  2 
  7 Abigail Tapawan              Mililani                 52.29q  1 
  8 Shari Arakaki                Aiea                     53.47q  2 
  9 Taylor Williams              Kapolei                  54.21   1 
 10 Alice Or                     Kaiser                   55.49   2 
 11 Shynequa Bell                Radford                  57.59   2 
 
Event 13  Women 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Deanne Soon                  Mililani               2:26.94Q  2 
  2 Michelle Lee                 Mililani               2:29.68Q  1 
  3 Leialoha Bratton             Kaiser                 2:28.31Q  2 
  4 Chimene Sienkiewicz          Pearl City             2:30.86Q  1 
  5 Kari Tanimoto                Pearl City             2:31.47Q  2 
  6 Lucille-Michi Takeda         Kapolei                2:31.98Q  1 
  7 Desiree Adolpho              Waipahu                2:33.05q  2 
  8 Rochele Lee                  Kaiser                 2:33.10q  2 
  9 Annzen Salvador              Campbell               2:33.42   2 
 10 Charae Pascua                Pearl City             2:37.88   1 
 11 Savannah Frank               Radford                2:40.03   1 
 12 Katherine Hoarn              Radford                2:41.57   2 
 13 Mary Shamblin                Kaiser                 2:44.44   1 
 14 Evelyn-Rose Hata             Moanalua               2:46.06   1 
 15 Katelind Ikuma               Roosevelt              2:47.96   2 
 16 Rachel McClay                Mililani               2:50.75   1 
 
Event 15  Women 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Marina Gusman-Brown          Pearl City               26.64Q  3 
  2 Britney Stephens             Mililani                 26.72Q  2 
  3 Elisabeth Ertl               Moanalua                 27.07Q  1 
  4 Taryn Kaanoi                 Kalaheo                  26.84Q  3 
  5 Ebone Jay                    Radford                  27.37Q  2 
  6 Keilyn Tanimoto              Pearl City               27.50Q  1 
  7 Jessika Ngriblekuu           Kalaheo                  27.62q  2 
  8 Marjorie Jones               Radford                  27.71q  3 
  9 Ofa Tilini                   Kahuku                   27.86   1 
 10 Cheynah Farley               Castle                   27.99   2 
 11 Lalaynnia DePeralta          Waianae                  28.32   1 
 12 Kourtnei Leong               Kapolei                  28.57   2 
 13 Raynelle M.A Sambrano        Moanalua                 28.91   3 
 14 Alice Or                     Kaiser                   29.10   2 
 15 Tatiana Tibbitts             Kapolei                  29.16   3 
 16 Brittany Velez               Campbell                 29.25   1 
 17 Nicole Mitani                Mililani                 29.64   3 
 18 Johnna Frantzen              Kalaheo                  29.73   1 
 19 kaysie young                 falcons                  30.37   2 
 -- Monique Shinnery             Kapolei                     FS   1 
 
Event 21  Women High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kahanu Ah Puck               Kahuku                 4-02.00  
  1 Cheynah Farley               Castle                 4-02.00  
  1 Lalaynnia DePeralta          Waianae                4-02.00  
  1 Tonya McBride                Kalaheo                4-02.00  
  1 Nina Perry                   Leilehua               4-02.00  
  1 Mei Li Nickles               Mililani               4-02.00  
  1 Kathleen Smyrski             Moanalua               4-02.00  
  1 Michele Ip                   Kaiser                 4-02.00  
  1 Alexandra Bryndzia           Roosevelt              4-02.00  
  1 Laura Buennemeyer            Moanalua               4-02.00  
 
Event 25  Women Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Marina Gusman-Brown          Pearl City            16-04.75  
  2 Mei Li Nickles               Mililani              16-00.25  
  3 Jannelyn Lat                 Farrington            15-04.00  
  4 Taryn Kaanoi                 Kalaheo               15-02.50  
  5 Jennifer Henna               Mililani              15-02.00  
  6 Brittany Velez               Campbell              14-09.00  
  7 Roxanne Lloyd                Waialua               14-08.25  
  7 Kimberly Matsunaga           Pearl City            14-08.25  
  9 Alyssa Kawamoto              Roosevelt             14-07.00  
 10 Anela Gonzales               Kalaheo               14-06.50  
 11 Ciera Senas                  Mililani              14-06.25  
 12 Crystal Josefovicz           Farrington            14-05.00  
 13 Tonya McBride                Kalaheo               13-09.75  
 14 Shanna Vierra                Pearl City            13-07.75  
 15 Aimee Watanabe               Castle                13-05.50  
 
Event 27  Women Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Marina Gusman-Brown          Pearl City            33-02.00  
  2 Kimberly Matsunaga           Pearl City            31-06.00  
  3 Alyssa Kawamoto              Roosevelt             31-05.50  
  4 Tonya McBride                Kalaheo               31-02.00  
  5 Leila Abuzalaf               Kaiser                30-06.50  
  6 Jennifer Henna               Mililani              30-05.50  
  7 Kahanu Ah Puck               Kahuku                30-04.00  
  8 Jannelyn Lat                 Farrington            29-09.00  
  9 Roxanne Lloyd                Waialua               29-03.00  
 10 Mariam Dar                   Aiea                  28-09.50  
 11 Kira Vercruyssen             Kaiser                28-09.00  
 11 Leilani Itano                Kaiser                28-09.00  
 -- Shanna Vierra                Pearl City                FOUL  
 
Event 29  Women Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rosela Faaiu                 Farrington              115-10  
  2 Konae Purcell                Aiea                    114-06  
  3 Charnelle Ioane              Kapolei                 113-07  
  4 Charity Senas                Mililani                104-06  
  5 Cheyenne Opiana              Waialua                 102-11  
  6 Soonafai Poasa               Farrington              101-11  
  7 Jolie Yoshino                Kaiser                   96-02  
  8 Alexis San Nicolas           Leilehua                 89-06  
  9 Chastity Senas               Mililani                 83-11  
 10 Lokelani Paia                Mililani                 83-09  
 11 Koreta Gali                  Campbell                 79-01  
 12 Limlau Tauasosi              Farrington               74-00  
 
Event 31  Women Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rosela Faaiu                 Farrington            35-00.00  
  2 Charity Senas                Mililani              34-11.50  
  3 Soonafai Poasa               Farrington            34-00.00  
  4 Konae Purcell                Aiea                  32-08.75  
  5 Cheyenne Opiana              Waialua               32-03.00  
  6 Lokelani Paia                Mililani              31-04.00  
  7 Limlau Tauasosi              Farrington            30-03.75  
  8 Koreta Gali                  Campbell              30-01.75  
  9 Charnelle Ioane              Kapolei               29-09.25  
 10 Ava Marie Cavaco             Mililani              28-05.00  
 11 Alexis San Nicolas           Leilehua              26-05.00  
O.I.A. Track & Field Championship Trials
                        Boys Results
Event 2  Men 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Nathaniel Nasca              Pearl City               15.04Q  1 
  2 Nicholas Smith               Waianae                  15.28Q  2 
  3 Spencer Hafoka               Kahuku                   15.52Q  1 
  4 Joshua Fial                  Pearl City               16.09Q  2 
  5 Henry Workman                Mililani                 15.96Q  1 
  6 Derrick Douglas              Radford                  16.23Q  2 
  7 Dennis Savelio               Kahuku                   16.25q  2 
  8 Marcus Oania                 Aiea                     16.27q  1 
  9 Tomasi Fuller                Kahuku                   16.62   2 
 10 Antonio Frantela             Waianae                  16.79   1 
 11 Isaac Gomes                  Roosevelt                17.02   2 
 12 Kenny Gibson                 Kailua                   17.11   2 
 13 Kingsley Kekaha              Waianae                  17.96   1 
 14 Jared Imoto                  Roosevelt                17.97   1 
 15 Allen Losbog                 Castle                   18.04   1 
 16 Aaron Arcala                 Castle                   19.01   2 
 
Event 4  Men 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Nathaniel Nasca              Pearl City               11.13Q  1 
  2 Frank Bracewell              Kahuku                   11.29Q  4 
  3 Joshua Villoria              Farrington               11.30Q  3 
  4 Isaac Laupola                Campbell                 11.39Q  2 
  5 Paul Tan                     Kapolei                  11.32q  4 
  6 Jeremy Wicker                Kailua                   11.53q  2 
  7 Anthony Palmares             Leilehua                 11.54q  3 
  8 Ahmad Upshaw                 Leilehua                 11.64q  1 
  9 Tyreese Brown                Kalaheo                  11.65   1 
 10 Willie Haile                 Kalaheo                  11.68   2 
 11 Christopher Assily           Kaiser                   11.69   3 
 12 Makini Sosa                  Mililani                 11.77   2 
 12 Jon Wells                    Kailua                   11.77   1 
 14 Chris Ganigan                Campbell                 11.80   3 
 15 Jacob Gibson                 Kailua                   11.88   4 
 16 Toriano Taulogo              Kahuku                   11.89   3 
 17 Beltshazzar Fruean           Leilehua                 11.92   2 
 18 Anthony Torio                Kaimuki                  11.94   1 
 19 Kaimanu Pine                 Waianae                  11.97   1 
 20 Paul Rose                    Waianae                  12.03   2 
 21 Kekoa Perbera                Mililani                 12.07   3 
 22 Dominic Simon                Kalaheo                  12.16   4 
 23 Kawika Kamkihano             Kaimuki                  12.24   4 
 24 Travis Burton                Aiea                     12.26   1 
 25 Travis Lau                   Waianae                  12.32   4 
 
Event 8  Men 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
  1 Kahuku High School  'A'                               43.8hq  2 
  2 Pearl City High School  'A'                           43.9hq  2 
  3 Kaiser High School  'A'                               44.1hq  1 
  4 Mililani High School  'A'                             44.2hq  1 
  5 Leilehua High School  'A'                             44.3hq  1 
  6 Kailua High School  'A'                               44.6hq  2 
  6 Nanakuli High School  'A'                             44.6hq  2 
  8 Waianae High School  'A'                              45.0hq  1 
  9 Kalaheo High School  'A'                              45.4h   2 
 10 Campbell High School  'A'                             45.9h   1 
 11 Moanalua High School  'A'                             46.0h   1 
 11 Waipahu High School  'A'                              46.0h   2 
 -- Roosevelt High School  'A'                              DNF   1 
 
Event 10  Men 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Redmond Tutor                Kahuku                   50.87Q  3 
  2 Ahmad Upshaw                 Leilehua                 52.07Q  1 
  3 Jonathan Medeiros            Kapolei                  52.63Q  2 
  4 Steven Nelson                Moanalua                 51.94Q  3 
  5 Travis Burton                Aiea                     52.36Q  1 
  6 Ronald Peneku                Nanakuli                 53.00Q  2 
  7 Patrick Egloria              Mililani                 53.18q  1 
  8 Ryan Winfree                 Waipahu                  53.74q  1 
  9 Franklin Mclain              Pearl City               53.93   2 
 10 John Weis                    Kalaheo                  53.97   3 
 11 Ricky Salvacion              Pearl City               54.71   3 
 12 Brandon Wagoner              Moanalua                 54.83   1 
 13 Tyreese Brown                Kalaheo                  54.96   1 
 14 Kennedy Orteza               Leilehua                 54.99   2 
 15 Justin Young                 Aiea                     55.40   3 
 16 Chad Nakamura                Moanalua                 55.44   2 
 17 Jacob Hill                   Radford                  55.73   3 
 18 Darren Keahi                 Kahuku                   55.79   1 
 19 Michael Tupas                Radford                  56.18   2 
 20 Aaron Gealon                 Campbell                 56.42   2 
 21 John Reeves                  Mililani                 56.46   2 
 22 Lael Westmoreland            Campbell                 57.87   3 
 
Event 12  Men 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Kyle Beck                    Nanakuli                 41.08Q  1 
  2 Tommy Owens                  Pearl City               41.57Q  3 
  3 Nicholas Smith               Waianae                  41.98Q  2 
  4 Derrick Douglas              Radford                  41.58Q  3 
  5 Dennis Savelio               Kahuku                   42.42Q  1 
  6 Joshua Fial                  Pearl City               42.61Q  2 
  7 Mark Wetter                  Mililani                 41.80q  3 
  8 Tomasi Fuller                Kahuku                   42.66q  2 
  9 Isaac Gomes                  Roosevelt                42.83   2 
 10 Kenny Gibson                 Kailua                   43.34   1 
 11 Edwin Takahashi              Mililani                 44.05   2 
 12 Joseph Brundidge             Radford                  44.28   2 
 13 Allen Losbog                 Castle                   44.56   1 
 14 David Monaghan               Mililani                 44.86   1 
 15 David Spore                  Leilehua                 45.30   1 
 16 Jack Flemming                Waipahu                  45.72   3 
 17 Jared Imoto                  Roosevelt                46.01   3 
 18 Michael Hardy                Pearl City               46.11   1 
 19 Logan Yates                  Kapolei                  46.50   3 
 
Event 14  Men 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Bryson Pascua                Pearl City             2:02.92Q  3 
  2 Joseph Gonzales              Pearl City             2:04.40Q  2 
  3 Ian Helms                    Mililani               2:04.91Q  1 
  4 Parris Heilman               Radford                2:04.01Q  3 
  5 Dennis Swart                 Kaiser                 2:05.09Q  1 
  6 Travis Burton                Aiea                   2:05.16Q  2 
  7 Erwin Esperon                Kalaheo                2:04.99q  3 
  8 Ryan Dela Cruz               Kapolei                2:05.60q  1 
  9 Mhar Felicitas               Waipahu                2:06.67   2 
 10 John Weis                    Kalaheo                2:07.66   1 
 11 John Otaguro                 Roosevelt              2:07.91   3 
 12 Valentine Roberts            Waianae                2:08.75   2 
 13 Orrys Williams               Kalaheo                2:10.55   2 
 14 Joshua Obena                 Pearl City             2:10.79   1 
 15 Jordan Izumi                 Castle                 2:10.83   1 
 16 Brandon Wagoner              Moanalua               2:11.36   3 
 17 Kelson Kong                  Mililani               2:14.58   2 
 18 Lael Westmoreland            Campbell               2:17.57   3 
 18 Ryan Winfree                 Waipahu                2:17.57   1 
 20 Antonio Frantela             Waianae                2:17.59   3 
 21 Eric Venglar                 Radford                2:20.31   2 
 
Event 16  Men 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Nathaniel Nasca              Pearl City               22.74Q  2 
  2 Frank Bracewell              Kahuku                   22.82Q  1 
  3 Isaac Laupola                Campbell                 22.93Q  3 
  4 Paul Tan                     Kapolei                  22.95Q  4 
  5 Jonovan Santos               Mililani                 22.85q  2 
  6 Saint Thompson               Mililani                 23.01q  3 
  7 Joshua Villoria              Farrington               23.20q  4 
  8 Ahmad Upshaw                 Leilehua                 23.34q  1 
  9 Jonathan Medeiros            Kapolei                  23.50   3 
 10 Jeremy Wicker                Kailua                   23.55   4 
 11 Kyle Beck                    Nanakuli                 23.58   3 
 12 Steven Nelson                Moanalua                 23.78   4 
 13 Tyreese Brown                Kalaheo                  23.79   1 
 14 Willie Haile                 Kalaheo                  23.79   2 
 15 Jacob Gibson                 Kailua                   23.91   2 
 16 Vincent Fong                 Kaiser                   24.13   4 
 17 Devon Williams               Kaiser                   24.14   1 
 18 Jon Wells                    Kailua                   24.33   1 
 19 Edwin Takahashi              Mililani                 24.35   1 
 20 Chris Ganigan                Campbell                 24.38   2 
 21 Matt Nakashima               Kalaheo                  24.48   3 
 22 Ronald Peneku                Nanakuli                 24.51   4 
 23 Glenn Rubio                  Waialua                  24.69   3 
 24 Toriano Taulogo              Kahuku                   24.73   2 
 25 Aaron Gealon                 Campbell                 24.82   1 
 26 Justin Young                 Aiea                     25.01   3 
 27 Albert Distajo               Nanakuli                 25.02   2 
 
Event 18  Men 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Ryan Shell                   Radford                9:28.87Q 
  2 Joseph Gonzales              Pearl City             9:39.38Q 
  3 Joshua Mitchell              Aiea                   9:30.76Q 
  4 Michael Dain                 Kapolei                9:46.05Q 
  5 Matt Montoya                 Mililani               9:55.65Q 
  6 Brian Tanaka                 Pearl City             9:57.70Q 
  7 Trent Nakasaki               Castle                 9:58.12q 
  8 Matt Kodama                  Castle                10:03.47q 
  9 Erwin Esperon                Kalaheo               10:05.26  
 10 Parris Heilman               Radford               10:16.03  
 11 Terrence Kawano              Aiea                  10:17.37  
 12 Andrew Low-Gallucci          Castle                10:21.49  
 13 Mhar Felicitas               Waipahu               10:24.70  
 14 Drew Broderick               Kalaheo               10:25.58  
 15 Patrick Nakagawa             Kalaheo               10:28.68  
 16 Gibbs     TJ Yim             Moanalua              10:28.70  
 17 Chas Kenessey                Waianae               10:35.83  
 18 Kelsey Maeda                 Mililani              10:43.85  
 19 Ian Helms                    Mililani              10:43.97  
 20 Giorgi Dvali                 Waianae               11:06.47  
 21 Alexander Crowell            Roosevelt             11:11.93  
 22 Nathaniel Garcia             Waipahu               11:12.93  
 23 Austin Buckley               Kapolei               11:15.42  
 24 Michael Cheng                McKinley              11:19.01  
 
Event 20  Men 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
  1 Mililani High School  'A'                           3:31.29q  1 
  2 Kahuku High School  'A'                             3:31.53q  1 
  3 Pearl City High School  'A'                         3:31.88q  2 
  4 Nanakuli High School  'A'                           3:35.30q  2 
  5 Kapolei High School  'A'                            3:36.31q  2 
  6 Kalaheo High School  'A'                            3:37.58q  2 
  7 Radford High School  'A'                            3:39.22q  1 
  8 Waianae High School  'A'                            3:40.09q  2 
  9 Moanalua High School  'A'                           3:40.44   1 
 10 Aiea High School  'A'                               3:43.33   1 
 11 Castle High  'A'                                    3:52.17   1 
 12 Roosevelt High School  'A'                          3:52.47   2 
 
Event 22  Men High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Spencer Hafoka               Kahuku                 5-06.00  
  1 Chad Brown                   Waianae                5-06.00  
  1 Tyreese Brown                Kalaheo                5-06.00  
  1 Michael Hardy                Pearl City             5-06.00  
  1 Darren Smith                 Mililani               5-06.00  
  1 Jonovan Santos               Mililani               5-06.00  
  1 Alika Fung                   Roosevelt              5-06.00  
 
Event 26  Men Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jonovan Santos               Mililani              20-11.75  
  2 Nathaniel Nasca              Pearl City            20-04.75  
  3 Jeremy Wicker                Kailua                20-04.00  
  4 Darren Smith                 Mililani              20-02.00  
  5 Alika Fung                   Roosevelt             19-08.50  
  6 Kennedy Orteza               Leilehua              19-07.00  
  7 Spencer Hafoka               Kahuku                19-06.25  
  8 Redmond Tutor                Kahuku                19-05.25  
  9 Chad Brown                   Waianae               19-04.75  
 10 Ricky Salvacion              Pearl City            19-02.50  
 11 Michael Hardy                Pearl City            19-02.00  
 12 Steven Hanuna                Kaimuki               18-10.50  
 13 Maika Manipon                Kahuku                18-09.00  
 14 Matt Nakashima               Kalaheo               18-06.25  
 15 Alexander Ly                 Roosevelt             18-04.25  
 16 Jon Wells                    Kailua                18-03.50  
 17 Willie Haile                 Kalaheo               18-01.25  
 18 Orrys Williams               Kalaheo               17-11.50  
 19 Dylan Kuratsu                Kaimuki               17-05.00  
 20 Patrick Sung                 Mililani              15-07.50  
 -- Dylan Linkner                Kailua                      ND  
 
Event 28  Men Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Michael Hardy                Pearl City            41-08.50  
  2 Saint Thompson               Mililani              41-05.50  
  3 Antonio Frantela             Waianae               40-05.50  
  4 Spencer Hafoka               Kahuku                39-03.50  
  5 Nicholas Smith               Waianae               39-02.50  
  6 Christopher Fau              Pearl City            39-00.00  
  6 Mark Wetter                  Mililani              39-00.00  
  8 Redmond Tutor                Kahuku                38-10.00  
  9 Elijah Bumanglag             Waipahu               38-09.00  
  9 Matt Nakashima               Kalaheo               38-09.00  
 11 Corey Slater                 Aiea                  38-06.00  
 12 David Spore                  Leilehua              38-03.00  
 13 Tomasi Fuller                Kahuku                37-10.00  
 14 Shane Lum                    Pearl City            37-09.50  
 15 Kala Honda                   Waianae               37-06.00  
 16 tony lau                     falcons               36-04.00  
 17 Willie Haile                 Kalaheo               35-05.50  
 
Event 30  Men Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kamuela Kapanui              Kaimuki                 151-07  
  2 Maifala Laa                  Waipahu                 144-00  
  3 Daniel Sei                   Waipahu                 137-03  
  4 Andrew Watson                Nanakuli                134-02  
  5 Kavan Bannigan               Leilehua                132-01  
  6 Quinton Beaver               Kahuku                  131-05  
  7 Corey Allen                  Mililani                129-11  
  8 Jordan Spencer               Roosevelt               127-10  
  9 Brandon Davis                Roosevelt               127-01  
 10 Jacob Achiu                  Campbell                125-03  
 11 Byron Beatty                 Kahuku                  124-02  
 12 Raphael Ieru                 McKinley                123-09  
 13 Sean Howard                  Roosevelt               123-04  
 14 Joseph Lipano                Leilehua                122-04  
 15 Stanley Tecson               Kaimuki                 121-05  
 16 Semi Qoro                    Kaimuki                 120-08  
 17 Sean Savini                  Waianae                 118-03  
 18 Sterling Ohia                Aiea                    115-04  
 19 Vuni Funaki                  McKinley                113-03  
 20 James Laa                    Waianae                 112-03  
 21 Saivalua Faliuga             Waianae                 108-00  
 22 Aaron Watson                 Nanakuli                104-07  
 
Event 32  Men Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Quinton Beaver               Kahuku                51-00.00  
  2 Andrew Watson                Nanakuli              46-03.50  
  3 Kavan Bannigan               Leilehua              45-05.25  
  4 Kingsley Lei                 Kailua                45-01.50  
  5 Kamuela Kapanui              Kaimuki               45-01.00  
  6 Wayne Crowell                Kailua                43-04.75  
  7 Justin Taituave              Kapolei               42-05.50  
  8 Lloyd Saltiban               Waianae               42-03.00  
  9 Rob Mason                    Mililani              40-09.25  
 10 Denello Solia                Mililani              39-06.00  
 11 Beltshazzar Fruean           Leilehua              39-04.75  
 12 Brandon Davis                Roosevelt             39-01.25  
 13 Aaron Watson                 Nanakuli              38-02.50