2004 O.I.A. Track & Field Championships
                         Girls Results
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Pearl City High School      98.50     2) Mililani High School       83   
    3) Kalaheo High School         60        4) Kapolei High School        54   
    5) Moanalua High School        37        6) Farrington High School     32   
    7) Radford High School         30.50     8) Kaiser High School         28   
    9) Waialua  High School        26       10) Roosevelt High School      10   
   10) Aiea High School            10       12) Castle High                 7   
   13) Kahuku High School           6       14) Campbell High School        5   
   15) Leilehua High School         1       15) Waianae High School         1   
 
Event 1  Women 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Lorin Milotta                Waialua                  15.46    10  
  2 Mei Li Nickles               Mililani                 15.84     8  
  3 Shantra McCoy                Radford                  17.57     6  
  4 Kharyse Price                Radford                  17.72     4  
  5 Amber Villegas               Kapolei                  17.90     2  
  6 Jannelyn Lat                 Farrington               17.91     1  
  7 Andrea Young                 Radford                  18.00  
  8 Kristin Halbert              Mililani                 18.59  
 
Event 3  Women 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Marina Gusman-Brown          Pearl City               12.74    10  
  2 Monique Shinnery             Kapolei                  13.09     8  
  3 Elisabeth Ertl               Moanalua                 13.23     6  
  4 Taryn Kaanoi                 Kalaheo                  13.25     4  
  5 Britney Stephens             Mililani                 13.32     2  
  6 Ebone Jay                    Radford                  13.68     0.5
  6 Keilyn Tanimoto              Pearl City               13.68     0.5
  8 Jessika Ngriblekuu           Kalaheo                  13.75  
 
Event 5  Women 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kari Tanimoto                Pearl City             5:07.1h    10  
  2 Sara Mitman                  Mililani               5:11.4h     8  
  3 Chimene Sienkiewicz          Pearl City             5:18.3h     6  
  4 Annzen Salvador              Campbell               5:19.1h     4  
  5 Lucille-Michi Takeda         Kapolei                5:19.4h     2  
  6 Emily King                   Moanalua               5:21.3h     1  
  7 Anne Ochiae                  Pearl City             5:34.1h  
  8 Kelli Murata                 Moanalua               5:37.8h  
  9 Katherine Hoarn              Radford                5:41.0h  
 10 Evelyn-Rose Hata             Moanalua               5:48.7h  
 11 Ami Wescott                  Kapolei                5:57.0h  
 12 Natalie Chang                Kaiser                 6:03.4h  
 
Event 7  Women 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Pearl City High School  'A'                           51.70    10  
     1) Shanna Vierra                   2) Christina Hee                  
     3) Keilyn Tanimoto                 4) Marina Gusman-Brown            
  2 Kapolei High School  'A'                              51.92     8  
     1) Monique Shinnery                2) Lucille-Michi Takeda           
     3) Kourtnei Leong                  4) Tatiana Tibbitts               
  3 Mililani High School  'A'                             51.99     6  
     1) Ciera Senas                     2) Charity Senas                  
     3) Britney Stephens                4) Jennifer Henna                 
  4 Moanalua High School  'A'                             52.89     4  
     1) Raynelle M.A Sambrano           2) Melissa Luko                   
     3) Dawn Hoshino                    4) Elisabeth Ertl                 
  5 Radford High School  'A'                              53.12     2  
     1) Kharyse Price                   2) Ebone Jay                      
     3) Mariama Cox                     4) Marjorie Jones                 
  6 Kaiser High School  'A'                               54.44     1  
     1) Leila Abuzalaf                  2) Ashley Polling                 
     3) Alice Or                        4) Amber Polling                  
  7 Leilehua High School  'A'                             55.44  
     1) Ada Higa                        2) Jennifer Isnec                 
     3) Nina Perry                      4) Paulina Racette                
  8 Aiea High School  'A'                                 59.20  
     1) Shari Arakaki                   2) Mariam Dar                     
     3) Jaecie Kato                     4) Kelly Kawachi                  
 
Event 9  Women 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Taryn Kaanoi                 Kalaheo                  59.01    10  
  2 Elisabeth Ertl               Moanalua                 59.35     8  
  3 Monique Shinnery             Kapolei                  61.01     6  
  4 Jessika Ngriblekuu           Kalaheo                  61.11     4  
  5 Keilyn Tanimoto              Pearl City               61.52     2  
  6 Natasha Minor                Radford                  62.52     1  
  7 Christina Hee                Pearl City               63.58  
 
Event 11  Women 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lorin Milotta                Waialua                  48.93    10  
  2 Amber Villegas               Kapolei                  49.98     8  
  3 Kharyse Price                Radford                  50.20     6  
  4 Johnna Frantzen              Kalaheo                  50.90     4  
  5 Shantra McCoy                Radford                  51.28     2  
  6 Kristin Halbert              Mililani                 52.26     1  
  7 Shari Arakaki                Aiea                     52.60  
  8 Abigail Tapawan              Mililani                 52.67  
                  
Event 13  Women 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Leialoha Bratton             Kaiser                 2:26.47    10  
  2 Michelle Lee                 Mililani               2:28.29     8  
  3 Lucille-Michi Takeda         Kapolei                2:32.08     6  
  4 Chimene Sienkiewicz          Pearl City             2:32.32     4  
  5 Rochele Lee                  Kaiser                 2:32.63     2  
  6 Kari Tanimoto                Pearl City             2:33.61     1  
  7 Desiree Adolpho              Waipahu                2:34.63  
  8 Annzen Salvador              Campbell               2:39.27  
 
Event 15  Women 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Marina Gusman-Brown          Pearl City               26.2h    10  
  2 Elisabeth Ertl               Moanalua                 26.5h     8  
  3 Britney Stephens             Mililani                J26.5h     6  
  4 Taryn Kaanoi                 Kalaheo                  27.5h     4  
  5 Ebone Jay                    Radford                  27.6h     2  
  6 Keilyn Tanimoto              Pearl City               27.8h     1  
  7 Jessika Ngriblekuu           Kalaheo                  27.9h  
  7 Marjorie Jones               Radford                  27.9h  
 
Event 17  Women 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kari Tanimoto                Pearl City            11:22.20    10  
  2 Sara Mitman                  Mililani              11:27.13     8  
  3 Ann Miranda                  Castle                11:46.62     6  
  4 Chimene Sienkiewicz          Pearl City            12:03.14     4  
  5 Rachel Sokugawa              Roosevelt             12:14.02     2  
  6 Katherine Hoarn              Radford               12:22.92     1  
  7 Kelli Murata                 Moanalua              12:37.75  
  8 Evelyn-Rose Hata             Moanalua              12:52.00  
  9 Cori Leon-Guerrero           Kaiser                12:58.28  
 10 Ami Wescott                  Kapolei               13:53.68  
 11 Jumy Tang                    McKinley              13:56.43  
 
Event 21  Women High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mei Li Nickles               Mililani               4-10.00    10  
  2 Tonya McBride                Kalaheo                4-08.00     8  
  3 Kahanu Ah Puck               Kahuku                 4-06.00     6  
  4 Alexandra Bryndzia           Roosevelt              4-04.00     4  
  5 Nina Perry                   Leilehua               4-02.00     1  
  5 Cheynah Farley               Castle                 4-02.00     1  
  5 Lalaynnia DePeralta          Waianae                4-02.00     1  
  6 Laura Buennemeyer            Moanalua              J4-02.00  
  7 Michele Ip                   Kaiser                J4-02.00  
  8 Kathleen Smyrski             Moanalua              J4-02.00  
 
Event 23  Women Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tonya McBride                Kalaheo                9-06.00    10  
  2 Leilani Itano                Kaiser                 9-00.00     8  
  3 Sarah Yuen                   Kaiser                 7-00.00     6  
 -- Brandeelin Siu               Mililani                    NH  
 -- Jamie Knaus                  Mililani                    NH  
 
Event 25  Women Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Marina Gusman-Brown          Pearl City            16-04.75    10  
  2 Mei Li Nickles               Mililani              16-00.25     8  
  3 Taryn Kaanoi                 Kalaheo               15-07.25     6  
  4 Jannelyn Lat                 Farrington            15-04.00     4  
  5 Jennifer Henna               Mililani              15-02.00     2  
  6 Brittany Velez               Campbell              14-09.00     1  
  7 Roxanne Lloyd                Waialua               14-08.25  
  7 Kimberly Matsunaga           Pearl City            14-08.25  
  9 Alyssa Kawamoto              Roosevelt             14-07.00  
 10 Anela Gonzales               Kalaheo               14-06.50  
 11 Ciera Senas                  Mililani              14-06.25  
 12 Crystal Josefovicz           Farrington            14-05.00  
 13 Tonya McBride                Kalaheo               13-09.75  
 14 Shanna Vierra                Pearl City            13-07.75  
 15 Aimee Watanabe               Castle                13-05.50  
 
Event 27  Women Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Marina Gusman-Brown          Pearl City            33-02.00    10  
  2 Kimberly Matsunaga           Pearl City            31-11.50     8  
  3 Tonya McBride                Kalaheo              J31-11.50     6  
  4 Alyssa Kawamoto              Roosevelt             31-05.50     4  
  5 Jennifer Henna               Mililani              31-01.00     2  
  6 Leila Abuzalaf               Kaiser                30-08.00     1  
  7 Kahanu Ah Puck               Kahuku                30-04.00  
  8 Jannelyn Lat                 Farrington            29-09.00  
  9 Roxanne Lloyd                Waialua               29-03.00  
 10 Mariam Dar                   Aiea                  28-09.50  
 11 Leilani Itano                Kaiser                28-09.00  
 11 Kira Vercruyssen             Kaiser                28-09.00  
 -- Shanna Vierra                Pearl City                FOUL  
 
Event 29  Women Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rosela Faaiu                 Farrington              115-10    10  
  2 Konae Purcell                Aiea                    114-06     8  
  3 Charnelle Ioane              Kapolei                 113-07     6  
  4 Charity Senas                Mililani                104-06     4  
  5 Cheyenne Opiana              Waialua                 102-11     2  
  6 Soonafai Poasa               Farrington              101-11     1  
  7 Jolie Yoshino                Kaiser                   96-02  
  8 Alexis San Nicolas           Leilehua                 93-10  
  9 Chastity Senas               Mililani                 83-11  
 10 Lokelani Paia                Mililani                 83-09  
 11 Koreta Gali                  Campbell                 79-01  
 12 Limlau Tauasosi              Farrington               74-00  
 
Event 31  Women Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rosela Faaiu                 Farrington            35-08.75    10  
  2 Charity Senas                Mililani              35-07.50     8  
  3 Soonafai Poasa               Farrington            35-02.50     6  
  4 Cheyenne Opiana              Waialua               34-05.75     4  
  5 Konae Purcell                Aiea                  33-05.25     2  
  6 Lokelani Paia                Mililani              32-09.25     1  
  7 Koreta Gali                  Campbell              30-08.00  
  8 Limlau Tauasosi              Farrington            30-03.75  
  9 Charnelle Ioane              Kapolei               29-09.25  
 10 Ava Marie Cavaco             Mililani              28-05.00  
 11 Alexis San Nicolas           Leilehua              26-05.00  
 
2004 O.I.A. Track & Field Championships
                          Boys Results
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Pearl City High School     104        2) Kahuku High School         99   
    3) Mililani High School        52        4) Moanalua High School       30   
    5) Radford High School         28        6) Kapolei High School        26   
    7) Nanakuli High School        25        8) Aiea High School           18   
    8) Kaiser High School          18       10) Leilehua High School       17   
   11) Waianae High School         16       12) Waipahu High School        15   
   13) Kaimuki High School         14       14) Campbell High School        8   
   14) Kailua High School           8       16) Kalaheo High School         7   
   17) Farrington High School       5       18) Roosevelt High School       2   
   19) Castle High                  1                                           
Event 2  Men 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nathaniel Nasca              Pearl City               15.05    10  
  2 Nicholas Smith               Waianae                  15.07     8  
  3 Spencer Hafoka               Kahuku                   15.62     6  
  4 Joshua Fial                  Pearl City               15.63     4  
  5 Henry Workman                Mililani                 15.99     2  
  6 Dennis Savelio               Kahuku                   16.05     1  
  7 Marcus Oania                 Aiea                     16.18  
  8 Derrick Douglas              Radford                  16.41  
 
Event 4  Men 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nathaniel Nasca              Pearl City               11.16    10  
  2 Frank Bracewell              Kahuku                   11.29     8  
  3 Paul Tan                     Kapolei                  11.37     6  
  4 Joshua Villoria              Farrington               11.39     4  
  5 Isaac Laupola                Campbell                 11.41     2  
  6 Jeremy Wicker                Kailua                   11.63     1  
  7 Anthony Palmares             Leilehua                 11.67  
  8 Ahmad Upshaw                 Leilehua                 11.73  
 
Event 6  Men 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Joshua Mitchell              Aiea                   4:16.46    10  
  2 Joseph Gonzales              Pearl City             4:19.98     8  
  3 Ian Helms                    Mililani               4:20.45     6  
  4 Ryan Shell                   Radford                4:21.49     4  
  5 Parris Heilman               Radford                4:23.32     2  
  6 Thomas Roten                 Kalaheo                4:27.81     1  
  7 Ryan Dela Cruz               Kapolei                4:30.30  
  8 Valentine Roberts            Waianae                4:30.87  
  9 Andrew Low-Gallucci          Castle                 4:33.59  
 10 Ryan Hodges                  Kalaheo                4:33.77  
 11 Michael Dain                 Kapolei                4:43.07  
 
Event 8  Men 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Kaiser High School  'A'                               43.30    10  
     1) Michael Alices                  2) Christopher Assily             
     3) Vincent Fong                    4) Ryan Paulo                     
  2 Kahuku High School  'A'                               43.71     8  
     1) Spencer Hafoka                  2) Frank Bracewell                
     3) Mau-he Moala                    4) Dennis Savelio                 
  3 Pearl City High School  'A'                           44.06     6  
     1) Nathaniel Nasca                 2) Ricky Salvacion                
     3) Michael Hardy                   4) Tommy Owens                    
  4 Leilehua High School  'A'                             44.14     4  
     1) Blake Furtado                   2) Anthony Palmares               
     3) Beltshazzar Fruean              4) Ahmad Upshaw                   
  5 Kailua High School  'A'                               44.41     2  
     1) Jacob Gibson                    2) Jon Wells                      
     3) Jeremy Wicker                   4) Dylan Linkner                  
  6 Nanakuli High School  'A'                             44.77     1  
     1) Jimmy Afamasaga                 2) Kyle Beck                      
     3) Albert Distajo                  4) Ronald Peneku                  
  7 Waianae High School  'A'                              45.01  
     1) Kala Honda                      2) Paul Rose                      
     3) Kaimanu Pine                    4) Nicholas Smith                 
  8 Mililani High School  'A'                             45.10  
     1) Patrick Sung                    2) Darren Smith                   
     3) Kekoa Perbera                   4) Jonovan Santos                 
 
Event 10  Men 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Redmond Tutor                Kahuku                   50.87    10  
  2 Steven Nelson                Moanalua                 51.65     8  
  3 Ahmad Upshaw                 Leilehua                 51.76     6  
  4 Jonathan Medeiros            Kapolei                  51.85     4  
  5 Travis Burton                Aiea                     52.52     2  
  6 Ryan Winfree                 Waipahu                  53.12     1  
  7 Patrick Egloria              Mililani                 53.14  
  8 Ronald Peneku                Nanakuli                 54.14  
 
Event 12  Men 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kyle Beck                    Nanakuli                 40.18    10  
  2 Derrick Douglas              Radford                  41.24     8  
  3 Dennis Savelio               Kahuku                   41.53     6  
  4 Nicholas Smith               Waianae                  41.74     4  
  5 Joshua Fial                  Pearl City               41.85     2  
  6 Mark Wetter                  Mililani                 42.21     1  
  7 Tomasi Fuller                Kahuku                   42.55  
  8 Isaac Gomes                  Roosevelt                43.32  
 
Event 14  Men 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bryson Pascua                Pearl City             2:00.68    10  
  2 Dennis Swart                 Kaiser                 2:01.34     8  
  3 Ian Helms                    Mililani               2:03.10     6  
  4 Parris Heilman               Radford                2:03.16     4  
  5 Ryan Dela Cruz               Kapolei                2:04.70     2  
  6 Erwin Esperon                Kalaheo                2:04.90     1  
  7 Joseph Gonzales              Pearl City             2:11.34  
  8 Mhar Felicitas               Waipahu                2:11.82  

Event 16  Men 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Frank Bracewell              Kahuku                   22.71    10  
  2 Nathaniel Nasca              Pearl City               22.87     8  
  3 Isaac Laupola                Campbell                 23.16     6  
  4 Paul Tan                     Kapolei                  23.27     4  
  5 Jonovan Santos               Mililani                 23.45     2  
  6 Joshua Villoria              Farrington               23.57     1  
  7 Jonathan Medeiros            Kapolei                  24.31  
 
Event 18  Men 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Ryan Shell                   Radford                9:34.20    10  
  2 Joseph Gonzales              Pearl City             9:44.21     8  
  3 Joshua Mitchell              Aiea                   9:47.95     6  
  4 Michael Dain                 Kapolei                9:50.57     4  
  5 Brian Tanaka                 Pearl City            10:01.49     2  
  6 Matt Kodama                  Castle                10:03.25     1  
  7 Matt Montoya                 Mililani              10:10.85  
  8 Trent Nakasaki               Castle                10:34.89  
 
Event 19  Women 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Moanalua High School  'A'                           4:14.60    10  
     1) Raynelle M.A Sambrano           2) Melissa Luko                   
     3) Jessica Bartolome               4) Elisabeth Ertl                 
  2 Kapolei High School  'A'                            4:14.77     8  
     1) Monique Shinnery                2) Amber Villegas                 
     3) Kourtnei Leong                  4) Lucille-Michi Takeda           
  3 Radford High School  'A'                            4:16.26     6  
     1) Kharyse Price                   2) Shantra McCoy                  
     3) Marjorie Jones                  4) Natasha Minor                  
  4 Kalaheo High School  'A'                            4:17.04     4  
     1) Johnna Frantzen                 2) Tonya McBride                  
     3) Taryn Kaanoi                    4) Jessika Ngriblekuu             
  5 Pearl City High School  'A'                         4:18.58     2  
     1) Kari Tanimoto                   2) Shanna Vierra                  
     3) Christina Hee                   4) Keilyn Tanimoto                
  6 Mililani High School  'A'                           4:22.48     1  
     1) Michelle Lee                    2) Rachel McClay                  
     3) Jennifer Henna                  4) Britney Stephens               
  7 Kaiser High School  'A'                             4:23.44  
     1) Amber Polling                   2) Leialoha Bratton               
     3) Rochele Lee                     4) Alice Or                       
 
Event 20  Men 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Kahuku High School  'A'                             3:29.04    10  
     1) Frank Bracewell                 2) Redmond Tutor                  
     3) Spencer Hafoka                  4) Darren Keahi                   
  2 Pearl City High School  'A'                         3:32.35     8  
     1) Nathaniel Nasca                 2) Ricky Salvacion                
     3) Franklin Mclain                 4) Bryson Pascua                  
  3 Kapolei High School  'A'                            3:34.48     6  
     1) Jonathan Medeiros               2) Paul Tan                       
     3) Justin Taituave                 4) Ryan Dela Cruz                 
  4 Nanakuli High School  'A'                           3:34.53     4  
     1) Jimmy Afamasaga                 2) Kyle Beck                      
     3) Albert Distajo                  4) Ronald Peneku                  
  5 Mililani High School  'A'                           3:35.71     2  
     1) John Reeves                     2) Mark Wetter                    
     3) Kekoa Perbera                   4) Jonovan Santos                 
  6 Kalaheo High School  'A'                            3:35.86     1  
     1) Tyreese Brown                   2) Dominic Simon                  
     3) John Weis                       4) Matt Nakashima                 
  7 Radford High School  'A'                            3:36.84  
     1) Joseph Brundidge                2) Derrick Douglas                
     3) Parris Heilman                  4) Jacob Hill                     
  8 Waianae High School  'A'                            3:40.19  
     1) Chad Brown                      2) Tony Hernandez                 
     3) Makaio Sitarek                  4) Paul Rose                      
 
Event 22  Men High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jonovan Santos               Mililani               5-10.00    10  
  2 Michael Hardy                Pearl City             5-08.00     8  
  3 Spencer Hafoka               Kahuku                J5-08.00     6  
  4 Tyreese Brown                Kalaheo               J5-08.00     4  
  5 Alika Fung                   Roosevelt              5-06.00     2  
  6 Darren Smith                 Mililani              J5-06.00     1  
  7 Chad Brown                   Waianae               J5-06.00  
 
Event 24  Men Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kurtis Nakamura              Moanalua              11-06.00    10  
  2 Joey Nakamura                Moanalua             J11-06.00     8  
  3 Matt Montoya                 Mililani              10-00.00     6  
  4 David    RK Hatada           Moanalua               9-06.00     4  
 
Event 26  Men Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nathaniel Nasca              Pearl City            21-03.25    10  
  2 Spencer Hafoka               Kahuku                21-00.00     8  
  3 Jonovan Santos               Mililani              20-11.75     6  
  4 Redmond Tutor                Kahuku                20-07.00     4  
  5 Jeremy Wicker                Kailua                20-04.00     2  
  6 Darren Smith                 Mililani              20-02.00     1  
  7 Alika Fung                   Roosevelt             19-08.50  
  8 Kennedy Orteza               Leilehua              19-07.00  
  9 Chad Brown                   Waianae               19-04.75  
 10 Ricky Salvacion              Pearl City            19-02.50  
 11 Michael Hardy                Pearl City            19-02.00  
 12 Steven Hanuna                Kaimuki               18-10.50  
 13 Maika Manipon                Kahuku                18-09.00  
 14 Matt Nakashima               Kalaheo               18-06.25  
 15 Alexander Ly                 Roosevelt             18-04.25  
 16 Jon Wells                    Kailua                18-03.50  
 17 Willie Haile                 Kalaheo               18-01.25  
 18 Orrys Williams               Kalaheo               17-11.50  
 19 Dylan Kuratsu                Kaimuki               17-05.00  
 20 Patrick Sung                 Mililani              15-07.50  
 -- Dylan Linkner                Kailua                      ND  
 
Event 28  Men Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Michael Hardy                Pearl City            42-03.25    10  
  2 Saint Thompson               Mililani              41-05.50     8  
  3 Redmond Tutor                Kahuku                41-03.50     6  
  4 Antonio Frantela             Waianae               40-05.50     4  
  5 Spencer Hafoka               Kahuku                40-03.75     2  
  6 Mark Wetter                  Mililani              39-03.25     1  
  7 Nicholas Smith               Waianae               39-02.50  
  8 Christopher Fau              Pearl City            39-00.00  
  9 Elijah Bumanglag             Waipahu               38-09.00  
  9 Matt Nakashima               Kalaheo               38-09.00  
 11 Corey Slater                 Aiea                  38-06.00  
 12 David Spore                  Leilehua              38-03.00  
 13 Tomasi Fuller                Kahuku                37-10.00  
 14 Shane Lum                    Pearl City            37-09.50  
 15 Kala Honda                   Waianae               37-06.00  
 16 tony lau                     falcons               36-04.00  
 17 Willie Haile                 Kalaheo               35-05.50  
 
Event 30  Men Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kamuela Kapanui              Kaimuki                 151-07    10  
  2 Maifala Laa                  Waipahu                 144-00     8  
  3 Daniel Sei                   Waipahu                 137-03     6  
  4 Quinton Beaver               Kahuku                  135-04     4  
  5 Andrew Watson                Nanakuli                134-02     2  
  6 Kavan Bannigan               Leilehua                132-01     1  
  7 Corey Allen                  Mililani                129-11  
  8 Jordan Spencer               Roosevelt               129-09  
  9 Brandon Davis                Roosevelt               127-01  
 10 Jacob Achiu                  Campbell                125-03  
 11 Byron Beatty                 Kahuku                  124-02  
 12 Raphael Ieru                 McKinley                123-09  
 13 Sean Howard                  Roosevelt               123-04  
 14 Joseph Lipano                Leilehua                122-04  
 15 Stanley Tecson               Kaimuki                 121-05  
 16 Semi Qoro                    Kaimuki                 120-08  
 17 Sean Savini                  Waianae                 118-03  
 18 Sterling Ohia                Aiea                    115-04  
 19 Vuni Funaki                  McKinley                113-03  
 20 James Laa                    Waianae                 112-03  
 21 Saivalua Faliuga             Waianae                 108-00  
 22 Aaron Watson                 Nanakuli                104-07  
 
Event 32  Men Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Quinton Beaver               Kahuku                51-08.00    10  
  2 Andrew Watson                Nanakuli              48-10.00     8  
  3 Kavan Bannigan               Leilehua              45-05.25     6  
  4 Kamuela Kapanui              Kaimuki               45-04.00     4  
  5 Kingsley Lei                 Kailua                45-01.75     2  
  6 Wayne Crowell                Kailua                43-04.75     1  
  7 Justin Taituave              Kapolei               42-05.50  
  8 Lloyd Saltiban               Waianae               42-03.00  
  9 Rob Mason                    Mililani              40-09.25  
 10 Denello Solia                Mililani              39-06.00  
 11 Beltshazzar Fruean           Leilehua              39-04.75  
 12 Brandon Davis                Roosevelt             39-01.25  
 13 Aaron Watson                 Nanakuli              38-02.50