O.I.A. Junior Varsity Championships
                    Girls Results
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Mililani High School        84        1) Radford High School        84   
    3) Kalaheo High School         70        4) Kapolei High School        60   
    5) Pearl City High School      52        6) Moanalua High School       36   
    7) Kahuku High School          26        8) Roosevelt High School      19   
    9) Castle High                 15       10) Kaiser High School         14   
   11) Aiea High School            12       12) Campbell High School        8   
   13) Farrington High School       6       14) Waipahu High School         2   
   15) Waialua  High School         1                                          
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Shantra McCoy                Radford                  17.54    10  
  2 Kharyse Price                Radford                  17.88     8  
  3 Shynequa Bell                Radford                  18.52     6  
  4 Johnna Frantzen              Kalaheo                  19.19     4  
  5 Pauline Dorsey               Mililani                 19.45     2  
  6 Jennifer Byun                Roosevelt                19.48     1  
  7 Christina Oh                 Roosevelt                19.62  
  8 Ashley Morris                Mililani                 19.88  
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Britney Stephens             Mililani                 13.31    10  
  2 Taryn Kaanoi                 Kalaheo                  13.36     8  
  3 Helanica Nautu               Kahuku                   13.62     6  
  4 Johnna Frantzen              Kalaheo                  13.65     4  
  5 Cheynah Farley               Castle                   13.72     2  
  6 Marjorie Jones               Radford                  13.76     1  
  7 Tahnee Dudoit                Roosevelt                13.77  
  8 Kelsey Whitman               Kalaheo                  14.03  
 
Event 5  Girls 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Kawailelenani Carmack        Kapolei                5:27.75    10  
  2 Crystal Woodard              Campbell               5:30.73     8  
  3 Kelli Murata                 Moanalua               5:33.69     6  
  4 Ami Wescott                  Kapolei                5:35.35     4  
  5 Anne Ochiae                  Pearl City             5:36.70     2  
  6 Katherine Hoarn              Radford                5:41.29     1  
  7 alyson suehiro               Kalani                 5:50.41  
  8 Kelsey Whitman               Kalaheo                6:07.16  
 
Event 7  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Pearl City High School  'A'                           52.26    10  
     1) Lauren Maeshiro                 2) Cheryl Yasumoto                
     3) Christina Hee                   4) Shanna Vierra                  
  2 Mililani High School  'A'                             53.16     8  
     1) Kelcie Ama                      2) Nicole Mitani                  
     3) Abigail Tapawan                 4) Britney Stephens               
  3 Kalaheo High School  'A'                              53.80     6  
     1) Taryn Kaanoi                    2) Johnna Frantzen                
     3) Tiffany Armstrong               4) Kelsey Whitman                 
  4 Radford High School  'A'                              53.98     4  
     1) Mariama Cox                     2) Marjorie Jones                 
     3) Kaila Lord                      4) Kharyse Price                  
  5 Kapolei High School  'B'                              54.83     2  
     1) Kourtnei Leong                  2) Ami Wescott                    
     3) Lucille-Michi Takeda            4) Tatiana Tibbitts               
  6 Kahuku High School  'A'                               55.49     1  
     1) Ilissa Aalona                   2) Helanica Nautu                 
     3) Scarlet Marqardsen              4) Vailima Walker                 
  7 Moanalua High School  'A'                             56.33  
     1) Dawn Hoshino                    2) Ashley   NM Dolan              
     3) Jessica Bartolome               4) Naomi Shimabuku                
  8 Leilehua High School  'A'                             58.49  
     1) Paulina Racette                 2) Jennifer Isnec                 
     3) Christiana Chandler             4) Keri Stenerson                 
 
Event 9  Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Taryn Kaanoi                 Kalaheo                  60.37    10  
  2 Natasha Minor                Radford                  62.65     8  
  3 Christina Hee                Pearl City               62.96     6  
  4 Cheynah Farley               Castle                   63.76     4  
  5 Kelsey Whitman               Kalaheo                  65.69     2  
  6 Desiree Adolpho              Waipahu                  66.16     1  
  7 Chelsea Wolke                McKinley                 69.34           
 
Event 11  Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Johnna Frantzen              Kalaheo                  51.15    10  
  2 Kharyse Price                Radford                  51.37     8  
  3 Shantra McCoy                Radford                  51.75     6  
  4 Abigail Tapawan              Mililani                 52.53     4  
  5 Ashley Morris                Mililani                 54.72     2  
  6 Kelly Settergren             Kapolei                  55.30     1  
  7 Mollie Scheib                Moanalua                 55.58  
  8 Shynequa Bell                Radford                  55.96  
Event 13  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Lucille-Michi Takeda         Kapolei                2:32.11    10  
  2 Charae Pascua                Pearl City             2:37.85     8  
  3 Danielle Painter             Mililani               2:39.72     6  
  4 Jessica Bartolome            Moanalua               2:40.34     4  
  5 Kia Atkins                   Radford                2:41.11     2  
  6 Savannah Frank               Radford                2:42.42     1  
  7 Desiree Adolpho              Waipahu                2:45.10  
  8 Crystal Woodard              Campbell               2:46.61   
Event 15  Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Britney Stephens             Mililani                 26.79    10  
  2 Taryn Kaanoi                 Kalaheo                  27.56     8  
  3 Marjorie Jones               Radford                  27.91     6  
  4 Cheynah Farley               Castle                   28.13     4  
  5 Helanica Nautu               Kahuku                   28.28     2  
  6 Natasha Minor                Radford                  28.37     1  
  7 Nicole Mitani                Mililani                 28.98  
 
Event 17  Girls 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kelli Murata                 Moanalua              12:11.25    10  
  2 Lucille-Michi Takeda         Kapolei               12:15.30     8  
  3 Kawailelenani Carmack        Kapolei               12:28.08     6  
  4 Katherine Hoarn              Radford               12:31.66     4  
  5 Raeanna Des-Brisay           Aiea                  12:36.51     2  
  6 Ami Wescott                  Kapolei               12:58.20     1  
  7 Jumy Tang                    McKinley              13:00.39  
  8 Melanie Leong                Roosevelt             13:03.05  
  9 Anne Ochiae                  Pearl City            13:12.45  
 10 Agnes Wang                   McKinley              13:14.41  
 11 Stephanie Yamamoto           Mililani              13:14.41  
 12 alyson suehiro               Kalani                13:30.57  
 13 Samantha Gingras             Campbell              13:33.06  
 14 Stephanie Ko                 Mililani              13:52.11  
  
Event 19  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Pearl City High School  'A'                         4:20.78    10  
     1) Charae Pascua                   2) Marina Gusman-Brown            
     3) Christina Hee                   4) Shanna Vierra                  
  2 Radford High School  'A'                            4:25.30     8  
     1) Kaitlin Bornes                  2) Savannah Frank                 
     3) Natasha Minor                   4) Shantra McCoy                  
  3 Mililani High School  'A'                           4:26.56     6  
     1) Kelcie Ama                      2) Pauline Dorsey                 
     3) Ashley Morris                   4) Britney Stephens               
  4 Moanalua High School  'A'                           4:34.99     4  
     1) Jessica Bartolome               2) Mollie Scheib                  
     3) Dawn Hoshino                    4) Naomi Shimabuku                
  5 Aiea High School  'A'                               4:48.53     2  
     1) Raeanna Des-Brisay              2) Jaecie Kato                    
     3) Whitney Neill                   4) Amanda Tanhchaleun             
  6 Waipahu High School  'A'                            4:53.67     1  
     1) Tiffany Salondaka               2) Jessica Dela Cruz              
     3) Roxanne Winfree                 4) Leslie Juliano                 
  7 Leilehua High School  'A'                           4:57.86  
     1) Keri Stenerson                  2) Melissa Shima                  
     3) Kaualiiliimaikalani Segawa      4) Christiana Chandler        
 
Event 21  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alexandra Bryndzia           Roosevelt              4-05.00    10  
  2 Michele Ip                   Kaiser                J4-05.00     8  
  3 Laura Buennemeyer            Moanalua               4-03.00     6  
  4 Ashley   NM Dolan            Moanalua              J4-03.00     4  
  5 Danielle Machado             Moanalua              J4-03.00     2  
  6 Cheynah Farley               Castle                J4-03.00     1  
  7 Mary Schroth                 Mililani               4-01.00  
  8 Ashley Morris                Mililani              J4-01.00  
  9 Michelle Graves              Mililani              J4-01.00  
 
Event 23  Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Savannah Frank               Radford                6-03.00    10  
  2 Caitlin Conley               Roosevelt              5-09.00     8  
  3 Michele Ip                   Kaiser                J5-09.00     6  
 
Event 25  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Taryn Kaanoi                 Kalaheo               15-04.00    10  
  2 Johnna Frantzen              Kalaheo               14-11.00     8  
  3 Veronica Porter              Mililani              14-10.00     6  
  4 Shanna Vierra                Pearl City            14-00.00     4  
  5 Kimberleigh Robinson         Pearl City            13-11.50     2  
  6 Chastity Senas               Mililani              13-09.50     1  
  7 Mollie Scheib                Moanalua              13-06.50  
  7 Ashley Morris                Mililani              13-06.50  
  9 Marjorie Jones               Radford               13-05.00  
 10 Natasha Minor                Radford               13-03.00  
 10 Ashley Kanda                 Castle                13-03.00  
 12 Lucille-Michi Takeda         Kapolei               13-02.00  
 13 Amanda Tanhchaleun           Aiea                  12-08.00  
 
Event 27  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shanna Vierra                Pearl City            32-05.00    10  
  2 Amanda Tanhchaleun           Aiea                  29-08.00     8  
  3 Pauline Dorsey               Mililani              29-05.00     6  
  4 Lauren Kanda                 Castle                28-10.00     4  
  5 Michelle Graves              Mililani              28-09.00     2  
  6 Mary Schroth                 Mililani              28-05.00     1  
  7 Ashley Kanda                 Castle                28-04.50  
  8 Hannah Vallejo               Farrington            27-03.00  
 
Event 29  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Charnelle Ioane              Kapolei                 112-09    10  
  2 Ilissa Aalona                Kahuku                   93-11     8  
  3 Chastity Senas               Mililani                 89-11     6  
  4 Lokelani Paia                Mililani              85-07.50     4  
  5 Kenra Moe                    Kahuku                   80-09     2  
  6 Brianne Galapia              Waialua                  72-02     1  
  7 Sky Parker                   Aiea                     71-05  
  8 Rachel Purcell               Aiea                     68-11  
  9 Stephanie Sanders            Farrington               62-10  
 
Event 31  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lokelani Paia                Mililani              32-09.00    10  
  2 Charnelle Ioane              Kapolei               30-10.00     8  
  3 Limlau Tauasosi              Farrington            29-09.00     6  
  4 Ilissa Aalona                Kahuku                29-02.00     4  
  5 Zena Matthews                Kahuku                28-00.50     2  
  6 Jasmine Taele                Kahuku                27-10.50     1  
  7 Rachel Purcell               Aiea                  25-02.50  
  8 Brianne Galapia              Waialua               24-05.50  
  9 Whitney Neill                Aiea                  22-07.50  
 10 Sky Parker                   Aiea                  22-01.50     
 

O.I.A. Junior Varsity Championships
                       Boys Results
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Kahuku High School          66.33     2) Radford High School        52   
    3) Roosevelt High School       50.33     4) Kailua High School         50   
    5) Mililani High School        41        6) Kalaheo High School        35   
    7) Moanalua High School        30        8) Waialua  High School       24   
    9) Castle High                 21.50    10) Campbell High School       18   
   10) Leilehua High School        18       12) Kapolei High School        16   
   13) Nanakuli High School        14       14) Aiea High School           13   
   15) Waianae High School         10.50    16) Waipahu High School        10.33
   17) McKinley High School        10       18) Kalani High School          8   
   18) Pearl City High School       8                                    
Event 2  Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Arthur Bredinstien           Kahuku                   16.47    10  
  2 Kenny Gibson                 Kailua                   16.53     8  
  3 Isaac Gomes                  Roosevelt                16.97     6  
  4 Joseph Brundidge             Radford                  16.99     4  
  5 Ethan Rista                  Castle                   17.01     2  
  6 Mark Wetter                  Mililani                 17.95     1  
  7 Jack Flemming                Waipahu                  18.05  
  8 Christohper Santiago-Yos     Waia                     18.18  
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jeremy Wicker                Kailua                   11.58    10  
  2 Dave Lopez                   Waialua                  11.73     8  
  3 Willie Haile                 Kalaheo                  11.84     6  
  4 Jacob Gibson                 Kailua                   11.85     4  
  5 Kennedy Orteza               Leilehua                 11.97     2  
  6 Kaleo Spallone               Kahuku                   12.07     1  
  7 Chaney Olayan                Kapolei                  12.11  
  8 Paul Rose                    Waia                     12.27  
 
Event 6  Boys 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Parris Heilman               Radford                4:29.67    10  
  2 Michael Dain                 Kapolei                4:31.80     8  
  3 Roy Hawkins                  Aiea                   4:39.72     6  
  4 Matt Kodama                  Castle                 4:40.36     4  
  5 David King                   Nanakuli               4:40.53     2  
  6 Michael Pagdilao             Aiea                   4:43.50     1  
  7 Dale Bacani                  Aiea                   4:45.10  
  8 Drew Broderick               Kalaheo                4:46.88  
 
Event 8  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Kalaheo High School  'A'                              47.27    10  
     1) Willie Haile                    2) Jerome Lucena                  
     3) Curtis Ishikawa                 4) Orrys Williams                 
  2 Waialua  High School  'A'                             47.46     8  
     1) Dave Lopez                      2) Edwin Rubio                    
     3) Joey Silva                      4) Alexander Kinney               
  3 Roosevelt High School  'A'                            47.53     6  
     1) Norman Artuyo                   2) Mark Awakuni                   
     3) Isaac Gomes                     4) Robert Fukuhara                
  4 Waipahu High School  'A'                              47.55     4  
     1) Chris Andres                    2) Josh Brown                     
     3) Elijah Bumanglag                4) Daniel Croley                  
  5 Radford High School  'A'                              48.03     2  
     1) Christian Smith                 2) Jacob Hill                     
     3) Joseph Brundidge                4) Anthony Babas                  
  6 Castle High  'A'                                      48.39     1  
     1) Aaron Miyashiro                 2) Seth Nitta                     
     3) Scott Keiter-Charles            4) Dane Kalopodes                 
 
Event 10  Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Redmond Tutor                Kahuku                   50.93    10  
  2 jeremy soares                Kalani                   53.72     8  
  3 Kennedy Orteza               Leilehua                 53.84     6  
  4 Ethan Rista                  Castle                   53.84     4  
  5 Jacob Hill                   Radford                  55.03     2  
  6 Sauesi Tuimaunei             Kahuku                   55.17     1  
  7 Orrys Williams               Kalaheo                  55.32  
  8 Makaio Sitarek               Waia                     56.24  
 
Event 12  Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Mark Wetter                  Mililani                 42.34    10  
  2 Isaac Gomes                  Roosevelt                42.82     8  
  3 Joseph Brundidge             Radford                  42.99     6  
  4 Kenny Gibson                 Kailua                   43.01     4  
  5 Arthur Bredinstien           Kahuku                   43.64     2  
  6 David Monaghan               Mililani                 44.33     1  
  7 Jack Flemming                Waipahu                  44.89  
 
Event 14  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Parris Heilman               Radford                2:05.67    10  
  2 John Otaguro                 Roosevelt              2:08.15     8  
  3 Jordan Hurst                 Moanalua               2:09.23     6  
  4 Orrys Williams               Kalaheo                2:11.82     4  
  5 Lance Lavarias               McKinley               2:12.18     2  
  6 Kelson Kong                  Mililani               2:13.70     1  
  7 Joshua Obena                 Pearl City             2:16.18  
  8 Dale Bacani                  Aiea                   2:19.10  
 
Event 16  Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jeremy Wicker                Kailua                   23.28    10  
  2 Dave Lopez                   Waialua                  23.73     8  
  3 Willie Haile                 Kalaheo                  23.87     6  
  4 Jacob Gibson                 Kailua                   24.26     4  
  5 Paul Rose                    Waia                     24.55     2  
  6 Kaleo Spallone               Kahuku                   24.98     1  
  7 Ikaika Payamo                Mililani                 25.63  
 
Event 18  Boys 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Parris Heilman               Radford               10:07.19    10  
  2 Michael Dain                 Kapolei               10:07.45     8  
  3 Roy Hawkins                  Aiea                  10:11.39     6  
  4 Matt Kodama                  Castle                10:13.45     4  
  5 David King                   Nanakuli              10:13.64     2  
  6 Drew Broderick               Kalaheo               10:29.32     1  
  7 Gibbs     TJ Yim             Moanalua              10:33.56  
  8 Kelsey Maeda                 Mililani              10:59.03   
  
Event 20  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Kahuku High School  'A'                             3:37.57    10  
     1) Jason Evans                     2) Sauesi Tuimaunei               
     3) Redmond Tutor                   4) Arthur Bredinstien             
  2 Radford High School  'A'                            3:40.43     8  
     1) Joseph Brundidge                2) Anthony Babas                  
     3) Parris Heilman                  4) Jacob Hill                     
  3 Mililani High School  'A'                           3:41.55     6  
     1) John Reeves                     2) Ikaika Payamo                  
     3) David Monaghan                  4) Kekoa Perbera                  
  4 Roosevelt High School  'A'                          3:44.60     4  
     1) Vincent Ko                      2) David Rivers                   
     3) Isaac Gomes                     4) John Otaguro                   
  5 Waianae High School  'A'                            3:46.93     1.5
     1) Paul Rose                       2) Christohper Santiago-Yoshioka  
     3) Makaio Sitarek                  4) Charlton Taitin                
  5 Castle High  'A'                                    3:46.93     1.5
     1) Seth Nitta                      2) Aaron Miyashiro                
     3) Sioeli Naufahu                  4) Bronson Tanaka                 
  7 Waipahu High School  'A'                            3:48.00  
     1) Clarence Mamuad                 2) Elijah Bumanglag               
     3) Jack Flemming                   4) Josh Brown                     
  8 Campbell High School  'A'                           3:53.66  
     1) Anthony Hall                    2) Joshua Ward                    
     3) Kevin Aguigui                   4) Kepa Basham                    
 
Event 22  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kekoa Perbera                Mililani               5-05.00    10  
  2 David Rivers                 Roosevelt             J5-05.00     8  
  3 Scott Keiter-Charles         Castle                 5-03.00     5  
  3 Joshua Obena                 Pearl City             5-03.00     5  
  5 Jacob Kahawaii               Kahuku                 5-01.00     2  
  6 Jack Flemming                Waipahu                4-11.00 .333333
  6 Norman Artuyo                Roosevelt              4-11.00 .333333
  6 Redmond Tutor                Kahuku                 4-11.00 .333333
 
Event 24  Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Joey Nakamura                Moanalua              11-06.00    10  
  2 Steven Bolosan               Moanalua              10-03.00     8  
  3 Roy       SC Shin            Moanalua               9-09.00     6  
  4 Shaun Forges                 Kalaheo                8-09.00     4  
  5 Kaleo Lucas                  Mililani               8-03.00     2  
  6 David Monaghan               Mililani              J8-03.00     1  
 
Event 26  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jeremy Wicker                Kailua                20-04.25    10  
  2 Kennedy Orteza               Leilehua              20-03.00     8  
  3 Redmond Tutor                Kahuku                20-00.00     6  
  4 Orrys Williams               Kalaheo               19-08.00     4  
  5 Robert Fukuhara              Roosevelt             19-03.50     2  
  6 Joshua Obena                 Pearl City            19-03.00     1  
  7 Maika Manipon                Kahuku                19-02.00  
  8 Willie Haile                 Kalaheo               19-00.50  
  9 Jerome Lucena                Kalaheo               18-06.00  
 10 Mark Wetter                  Mililani              18-00.50  
 11 Paul Rose                    Waia                  18-00.00  
 12 Seth Nelson                  Aiea                  17-11.25  
 13 Jacob Hill                   Radford               17-09.25  
 14 Peter Poentis                Mililani              17-09.00  
 15 Jacob Gibson                 Kailua                17-07.25  
 16 Dustin Pau'u                 Leilehua              17-07.00  
 17 Makaio Sitarek               Waia                  16-05.00  
 18 Anthony Hall                 Campbell              16-03.00  
 19 Christohper Santiago-Yos     Waia                  15-07.00  
 20 Kalei Byers                  Kailua                15-01.00  
 21 Ikaika Payamo                Mililani              14-11.00  
 
Event 28  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Redmond Tutor                Kahuku                41-04.50    10  
  2 Mark Wetter                  Mililani              39-06.00     8  
  3 Elijah Bumanglag             Waipahu              J39-06.00     6  
  4 Robert Fukuhara              Roosevelt             37-11.00     4  
  5 Joshua Obena                 Pearl City            37-10.00     2  
  6 Kekoa Perbera                Mililani              37-09.00     1  
  7 Norman Artuyo                Roosevelt             37-06.50  
  8 Drake Matsuzaki-Loui         Mililani              36-03.50  
  9 Willie Haile                 Kalaheo               36-02.00  
 10 Aaron Miyashiro              Castle                35-07.00  
 11 Dane Kalopodes               Castle                35-01.00  
 12 Chris Andres                 Waipahu               34-09.00  
 13 Dustin Pau'u                 Leilehua              34-04.00  
 14 Vincent Ko                   Roosevelt             34-03.00  
 15 karson kim                   Kalani                34-02.00  
 16 Saivalua Faliuga             Waia                  34-00.00  
 17 Makaio Sitarek               Waia                  31-07.00  
 
Event 30  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacob Achiu                  Campbell                122-03    10  
  2 Vuni Funaki                  McKinley                117-10     8  
  3 Byron Beatty                 Kahuku                  117-04     6  
  4 Jordan Spencer               Roosevelt               112-07     4  
  5 Saivalua Faliuga             Waia                    112-03     2  
  6 Malone Fiso                  Kahuku                  109-06     1  
  7 Sosaia Vaitai                Waia                    106-01  
  8 Aaron Watson                 Nanakuli                103-00  
  9 Jordan Lindberg              Leilehua                 98-00  
 10 Chad Cruz                    Campbell                 95-10  
 11 Dane Kalopodes               Castle                   93-07  
 12 Robin Maynes                 Waia                     93-04  
 13 Vernel Nicholas              Nanakuli                 90-03  
 14 kamuela wassman              Kalani                90-02.50  
 15 Cirilo Ponce                 Leilehua                 88-02  
 16 Sioeli Naufahu               Castle                   88-00  
 17 Jarmmar Malepeai             Aiea                     86-08  
 18 Lolegi Maae                  Castle                83-03.50  
 19 james miyashiro              Kalani                   77-04  
 
Event 32  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Aaron Watson                 Nanakuli              41-07.00    10  
  2 Jacob Achiu                  Campbell              40-03.50     8  
  3 Byron Beatty                 Kahuku                37-07.00     6  
  4 Saivalua Faliuga             Waia                  37-03.25     4  
  5 Jordan Lindberg              Leilehua              36-11.00     2  
  6 Paul Rose                    Waia                  36-05.50     1  
  7 Ethan Golden                 Kahuku                35-09.00  
  8 Jarmmar Malepeai             Aiea                  34-04.00  
  9 Malone Fiso                  Kahuku                33-11.50  
 10 kamuela wassman              Kalani                33-06.50  
 11 Chad Cruz                    Campbell              33-03.00  
 12 Sioeli Naufahu               Castle                32-10.50  
 13 Cirilo Ponce                 Leilehua              32-01.00  
 14 Lolegi Maae                  Castle                31-10.50  
 15 Vernel Nicholas              Nanakuli              31-01.50  
 16 Jordan Spencer               Roosevelt             30-08.00  
 17 Shane Um                     Mililani              29-05.00