Licensed to Mililani High School                          Hy-Tek's Meet Manager
      ILH JV and Varsity Meet - 4/10/2004                      
                               Kamehameha School                               
                                                   Results                                    
 
Event 1  Girls Discus Throw Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Marisa Torigoe               Iolani                   98-00  
  2 Charnelle Ione               Kapolei                  90-09  
  3 Chastity Senas               Mililani                 89-08  
  4 Alicia Wailehua-Hansen       Kamehameha               88-08  
  5 Allyson Kaneko               Kamehameha               87-02  
  6 Keahiahi Long                Kamehameha               84-11  
  7 Brianne Galapia              Waialua                  73-00  
  8 Limlau Tauasosi              Farrington               72-11  
  9 Lokelani Paia                Mililani                 70-11  
 10 Shoshana Robello             Sacred Heart             70-09  
 11 Suzanne Lee                  Punahou                  67-10  
 12 Kari Sakuda                  Sacred Heart             66-09  
 13 Brandy Lee                   Kamehameha               65-08  
 14 Katie Steele                 P-5                      61-03  
 15 Jaime Taketa                 Punahou                  59-09  
 16 Lorraine White               Punahou                  55-11  
 17 Amy Chun                     P-5                      53-08  
 18 Marissa Lubong               Punahou                  51-01  
 19 Nicole Staunton              Sacred Heart             48-07  
 
Event 2  Girls Discus Throw Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Monique Obra                 Iolani                  119-07  
  2 Careena Onosai               Word of Life            114-10  
  3 Alexis San Nicolas           Leilehua                106-01  
  4 Nanea Ocasek                 Iolani                  104-08  
  5 Kaha Weir                    Punahou                  91-10  
  6 Emoani Snow                  Kamehameha               81-08  
  7 Michelle Ane                 Punahou                  81-05  
  8 Paige Olmstead               Waipahu                  78-09  
  9 Chelsey Ueno                 Kamehameha               75-04  
 10 Jacquelyn Low                Iolani                   68-06  
 11 Amelia Abbett                Kalaheo                  66-03  
 12 Alexandria-Paul Naki         Kapolei                  61-03  
 13 Ava Marie Cavaco             Mililani                 56-04  
 14 Kelsey Pavlosky              Kamehameha               54-11  
 
Event 3  Boys Discus Throw Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Akalifa Tau                  Damien                  138-06  
  2 Sonny Recca                  Kamehameha              134-06  
  3 Lolomana Mikaele             Damien                  133-05  
  4 Eddie Williams               Damien                  115-11  
  5 Keolanuiomakana Tom          Kapolei                 111-00  
  6 Nathaniel Seronio            Kapolei                 110-00  
  7 Mike Sipili                  Damien                  104-01  
  8 Anthony Sexton               Waianae                 101-03  
  9 Junior Faliuga               Waianae                  97-00  
 10 Matt Kohatsu                 Iolani                   91-10  
 11 Aaron Watson                 Nanakuli                 91-02  
 12 Robin Maynes                 Waianae                  90-03  
 13 Brenton Bowyer               Iolani                   87-04  
 14 Vernel Nicholas              Nanakuli                 87-01  
 15 Drew Uperesa                 Punahou                  86-03  
 16 Christian Va'a               Punahou                  80-07  
 17 Ward Smith                   Word of Life             77-10  
 18 Casey Purdy                  Word of Life             76-09  
 19 Jacob Perez                  Waianae                  75-10  
 20 Nicholas Lum                 Waialua                  74-03  
 21 Shane Um                     Mililani                 74-02  
 22 Jeffery James                Chargers                 68-07  
 23 Reese Matsuno                Moanalua                 46-04  
 -- Ryan Oda                     Iolani                    FOUL  
 
Event 4  Boys Discus Throw Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brashton Satele              Word of Life            176-02  
  2 Daniel Sei                   Waipahu                 140-04  
  3 Elwen Freitas                Kamehameha              139-09  
  4 Keone Nakoa                  Iolani                  134-04  
  5 James Laa                    Waianae                 125-01  
  6 Sean Savini                  Waianae                 122-06  
  7 Cody Kekipi                  Punahou                 121-03  
  8 Kavan Bannigan               Leilehua                120-07  
  9 Samson Shigetomi             Iolani                  119-03  
 10 Corey Allen                  Mililani                118-09  
 11 Justin Taituave              Kapolei                 113-04  
 12 Trask Iosefa                 Punahou                 109-07  
 13 Dennis Habacker              Punahou                 109-05  
 14 Michael Spencer              Waianae                 108-10  
 15 Peter Beamer                 Kalaheo                 106-07  
 16 Kea Smith                    Kamehameha              106-03  
 17 Cameron Silva                Damien                  106-00  
 18 Mike Larsen                  P-5                     102-01  
 19 John Buchanan                Kapolei                 101-07  
 20 Braddon Varde                Waipahu                 100-10  
 21 Stanley Tecson               Kaimuki                  98-11  
 22 Denello Solia                Mililani                 97-07  
 23 Fraizer Kamahele             Kalaheo                  90-05  
 24 Christopher Fau              Chargers                 81-05  
 25 Peter Chung                  Moanalua                 80-07  
 26 Jeremy Pahukoa-Malia         Chargers                 76-08  
 27 Shane Masunaga               Moanalua                 75-06  
 28 Kirk Inman                   Moanalua                 71-11  
 29 Ken Hamamoto                 Moanalua                 70-07  
 30 Steven Tester                Kalaheo                  69-01  
 31 Anthony Hollinrake           Moanalua                 63-01  
 32 Kurtis Ishikawa              Kalaheo                  47-10  
 
Event 5  Boys Shot Put Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lolomana Mikaele             Damien                45-07.00  
  2 Mike Sipili                  Damien                41-04.25  
  3 Aaron Watson                 Nanakuli              41-02.00  
  4 Chris St. Sure               Iolani                39-05.00  
  5 Junior Faliuga               Waianae               39-00.75  
  6 Akalifa Tau                  Damien                38-00.00  
  7 Lucas Kennard                Iolani                37-09.00  
  8 Anthony Sexton               Waianae               34-03.75  
  9 Nakana Fletcher              Kapolei               34-02.00  
 10 Nathaniel Seronio            Kapolei               33-07.50  
 11 Casey Purdy                  Word of Life          32-05.00  
 12 Paul-Lawrence Rose           Waianae               32-00.50  
 13 Drew Uperesa                 Punahou               31-03.00  
 14 Christian Va'a               Punahou               31-02.00  
 15 Vernel Nicholas              Nanakuli              30-07.50  
 16 Shane Um                     Mililani              29-04.00  
 17 Nicholas Lum                 Waialua               29-00.00  
 18 Robin Maynes                 Waianae               26-09.50  
 19 Joey Cadiz                   Mililani              26-05.50  
 20 Jacob Perez                  Waianae               24-04.50  
 
Event 6  Boys Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Elwen Freitas                Kamehameha            47-05.25  
  2 Brashton Satele              Word of Life          45-02.50  
  3 Aaron Watson                 Nanakuli              44-02.25  
  4 Soane Sevelo                 Damien                44-02.00  
  5 Keone Nakoa                  Iolani                43-03.50  
  6 Kamuela Kapanui              Kaimuki               42-03.50  
  7 Dylsn Moss                   St. Louis             42-00.50  
  8 Cody Kekipi                  Punahou               41-06.00  
  9 Rob Mason                    Mililani              41-04.00  
 10 Kavan Bannigan               Leilehua              41-03.75  
 11 Trask Iosefa                 Punahou               41-03.50  
 12 Denello Solia                Mililani              41-01.00  
 13 Samson Shigetomi             Iolani                40-00.25  
 14 Dennis Habacker              Punahou               39-07.75  
 15 Corey Allen                  Mililani              39-05.00  
 16 Fred Schilla                 Punahou               38-08.00  
 17 Justin Taituave              Kapolei               38-07.00  
 18 Kea Smith                    Kamehameha            38-04.50  
 19 Lloyd Saltiban               Waianae               37-11.00  
 20 Stanley Tecson               Kaimuki               37-07.00  
 21 Sean Savini                  Waianae               37-05.50  
 22 Tyler Fabrao                 Waianae               37-05.00  
 23 Mike Larsen                  P-5                   37-04.25  
 24 Tommy Satele                 Mililani              36-08.00  
 25 John Buchanan                Kapolei               36-02.00  
 26 Braddon Varde                Waipahu               35-07.00  
 27 Joseph Lipano                Leilehua              34-09.00  
 28 Peter Beamer                 Kalaheo               33-00.50  
 29 Micah    RK Bagor            Moanalua              32-05.50  
 30 Etisone Tuvale               Waianae               31-09.00  
 31 Kirk Inman                   Moanalua              31-08.25  
 32 Fraizer Kamahele             Kalaheo               30-11.00  
 33 Matthew Oishi                Iolani                29-10.50  
 34 Peter Chung                  Moanalua              29-01.50  
 35 Scott Fukuhara               P-5                   28-08.00  
 36 Steven Tester                Kalaheo               27-00.00  
 37 Kurtis Ishikawa              Kalaheo               26-06.50  
 38 Shane Masunaga               Moanalua              26-01.00  
 39 Kiethan Spencer              Waianae               25-09.00  
 40 Ken Hamamoto                 Moanalua              25-07.25  
 41 Anthony Hollinrake           Moanalua              23-01.00  
 
Event 7  Girls Shot Put Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Limlau Tauasosi              Farrington            31-00.00  
  2 Keahiahi Long                Kamehameha            30-11.00  
  3 Charnelle Ione               Kapolei               29-08.00  
  4 Lokelani Paia                Mililani              26-11.00  
  5 Alicia Wailehua-Hansen       Kamehameha            25-06.00  
  6 Brianne Galapia              Waialua               24-03.00  
  7 Amy Chun                     P-5                   23-02.50  
  8 Jasmine Eugenio              Kamehameha            21-01.00  
  9 Stephanie Petrus             Punahou               20-11.50  
 10 Brandy Lee                   Kamehameha            20-02.00  
 11 Marisa Borreca               Punahou               19-09.50  
 12 Katie Steele                 P-5                   18-10.50  
 
Event 8  Girls Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Careena Onosai               Word of Life          38-03.75  
  2 Charity Senas                Mililani              33-03.75  
  3 Emoani Snow                  Kamehameha            33-03.50  
  4 Kaha Weir                    Punahou               33-02.50  
  5 Nanea Ocasek                 Iolani                29-04.25  
  6 Michelle Ane                 Punahou               29-01.00  
  7 Chelsey Ueno                 Kamehameha            28-09.25  
  8 Tiffany Tse                  Punahou               28-02.00  
  9 Andrea Decoite               Punahou               27-08.00  
 10 Monique Obra                 Iolani                27-02.75  
 11 Theona Kapoi                 Kamehameha            26-09.50  
 12 Jacquelyn Low                Iolani                26-07.25  
 13 Paige Olmstead               Waipahu               25-02.75  
 14 Alexandria-Paul Naki         Kapolei               25-01.00  
 15 Alexis San Nicolas           Leilehua              24-05.50  
 16 Ava Marie Cavaco             Mililani              23-11.00  
 
Event 10  Girls Long Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mei Li Nickles               Mililani              18-01.00  
  2 Catherine Greenlee           Iolani                16-06.25  
  3 Chantelle Franco             P-5                   16-01.50  
  4 Kari Chong                   Punahou               16-00.25  
  5 Charity Senas                Mililani              15-02.50  
  6 Ciera Senas                  Mililani              15-02.00  
  7 Jennifer Henna               Mililani              15-01.00  
  8 Theona Kapoi                 Kamehameha            15-00.00  
  9 Kimberly Matsunaga           Chargers              14-10.00  
 10 Samantha Bledsoe             P-5                   14-07.50  
 11 Erina Matsumoto              Iolani                14-04.50  
 12 Alice Or                     Kaiser                14-00.00  
 13 Kaulana Gould                Kamehameha            13-03.00  
 14 Britt Takushi                Punahou               11-02.50  
 15 Maureen Mae Dito             Moanalua              11-02.00  
 16 Tracie Togami                Iolani                10-04.50  
 17 Nicole Robello               Punahou                9-03.00  
 -- Kerrie Lee                   Sacred Heart              FOUL  
 
Event 11  Boys Long Jump Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mark Wetter                  Mililani              20-06.00  
  2 Joshua Obena                 Chargers              20-00.00  
  3 Aaron Mun                    Punahou               19-09.75  
  4 Mana Lolotai                 Kamehameha            18-07.75  
  5 Peter Poentis                Mililani              18-06.50  
  6 Deryk Lim                    Punahou               18-05.75  
  7 Vinnie Nip                   Iolani                18-05.25  
  8 Dru Mizuguchi                Iolani                18-04.00  
  9 Eric Saito                   Punahou               18-01.50  
 10 Alexander Kinney             Waialua               17-07.25  
 11 Ikaika Payamo                Mililani              17-01.00  
 12 Chris Santiago-Yoshioka      Waianae               16-07.75  
 13 Marcus Choy                  Iolani                16-06.75  
 13 Daniel Solomon               Chargers              16-06.75  
 15 Jacob Belen-Wides            Kamehameha            16-01.75  
 15 Lyle Brake                   Kamehameha            16-01.75  
 17 Jacob Tamaalemalo            Waipahu               16-01.00  
 18 Anthony Sexton               Waianae               15-06.75  
 19 Riley Castillo               Kamehameha            15-06.50  
 20 Deyh Boy Garcia              Waipahu               15-02.25  
 21 Chris Andres                 Waipahu               14-10.00  
 22 Gilchrist Fernandez          Waipahu               14-08.50  
 23 Tony   Y W Yip               Moanalua              14-07.75  
 24 Reese Matsuno                Moanalua              11-09.50  
 
Event 12  Boys Long Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jonovan Santos               Mililani              21-06.25  
  2 Nathaniel Nasca              Chargers              21-01.75  
  3 Ricky Salvacion              Chargers              20-09.00  
  4 Patrick Sung                 Mililani              20-05.00  
  5 Derek Hinkley                Punahou               20-03.50  
  6 Saint Thompson               Mililani              20-02.75  
  7 AJ Clark                     P-5                   20-02.00  
  8 Paul Bennett                 Iolani                19-10.50  
  9 Quincy Crowell               Kamehameha            19-08.75  
 10 Kuu Whittle                  Damien                19-05.00  
 11 Gabriel Spencer              Kamehameha            19-04.00  
 11 Koa Duncan                   Punahou               19-04.00  
 13 Ronald Kwok                  Iolani                19-02.75  
 14 Reyn Wicklund                Punahou               19-01.75  
 15 Steven Donohue               St. Louis             19-01.00  
 16 Akil Tymes                   Damien                18-11.00  
 17 Kamuela Kapanui              Kaimuki               18-07.50  
 18 Alexander Ly                 Roosevelt             18-06.00  
 19 Shane Perry                  St. Louis             18-04.00  
 20 Antonio Frantela             Waianae               18-03.50  
 21 Jordan Moss                  Punahou               18-03.25  
 22 Christopher Fau              Chargers              18-02.50  
 23 Matt Nakashima               Kalaheo               17-11.25  
 24 Chad Brown                   Waianae               17-10.50  
 25 Fehi Sevelo                  Damien                17-10.00  
 26 Nicholas Smith               Waianae               17-06.50  
 27 Kekoa Faurot                 Kapolei               17-04.75  
 28 Kory Matsukado               Kamehameha            17-01.00  
 -- Ben Ameperosa                Waipahu                   FOUL  
 
Event 13  Girls Triple Jump Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kristen Ota                  Iolani                32-11.00  
  2 Marina Gusman-Brown          Chargers              32-09.00  
  3 Corilei Makishi              P-5                   31-00.00  
  4 Charina Summer               Kamehameha            30-10.00  
  5 Jennalynn Paragoso           Sacred Heart          30-07.00  
  6 Danielle Gosiaco             Sacred Heart          29-11.00  
  7 Kanoe Robinson               Chargers              29-08.50  
  8 Janna Adaniya                P-5                   29-07.50  
  9 Roberta Wong                 Iolani                29-07.00  
 10 Yuko Hara                    Punahou               29-06.00  
 11 Jenna Kosaki                 Punahou               28-06.50  
 12 Amber Kuitunen               Iolani                28-02.75  
 13 Alyson Omori                 Punahou               27-08.50  
 14 Michelle Graves              Mililani              27-05.50  
 15 Pauline Dorsey               Mililani              27-03.00  
 16 Mary Schroth                 Mililani              27-01.00  
 17 Ashley Morris                Mililani              26-02.00  
 
Event 16  Boys Triple Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Saint Thompson               Mililani              43-01.75  
  2 Michael Hardy                Chargers              41-07.75  
  3 Gabriel Spencer              Kamehameha            41-00.50  
  4 Koa Duncan                   Punahou               40-10.25  
  5 Tevita Williams              Damien               J40-10.25  
  6 Brian Matsumoto              Punahou               40-00.50  
  7 Nicholas Smith               Waianae               39-09.50  
  8 Nick Akamu                   Iolani                38-10.75  
  9 Antonio Frantela             Waianae               38-05.00  
 10 Karl Motoyama                Iolani                38-01.00  
 11 Chad Brown                   Waianae               37-10.25  
 12 Matt Nakashima               Kalaheo               37-02.00  
 12 Shane Perry                  St. Louis             37-02.00  
 14 Kory Matsukado               Kamehameha            37-01.50  
 15 Kekoa Faurot                 Kapolei               36-08.00  
 16 AJ Clark                     P-5                   36-06.00  
 17 Christopher Fau              Chargers              36-01.75  
 18 Kalahoikeola Honda           Waianae               34-09.50  
 19 David Stanton                Iolani                33-10.50  
 20 Ronald Kwok                  Iolani                33-04.75  
 21 Jesus Osorio                 Farrington            32-10.25  
 -- Stanley Nihipali             St. Louis                 FOUL  
 -- Patrick Sung                 Mililani                  FOUL  
 
Event 17  Girls High Jump Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Maya Coelho                  Kamehameha             4-09.00  
  2 Larissa Nordyke              Punahou               J4-09.00  
  3 Shelby Mizumoto              Iolani                 4-07.00  
  4 Jamie Souza                  Iolani                J4-07.00  
  5 Alexandra Bryndzia           Roosevelt              4-05.00  
  5 Debra Frascarelli            Punahou                4-05.00  
  7 Jasmine Knight               Kamehameha             4-03.00  
  7 Charina Summer               Kamehameha             4-03.00  
  7 Michele Ip                   Kaiser                 4-03.00  
 10 Lei Evenson                  Punahou                4-01.00  
 10 Mary Schroth                 Mililani               4-01.00  
 10 Hannah Vallejo               Farrington             4-01.00  
 10 Danielle Machado             Moanalua               4-01.00  
 14 Lindsey Kuroda               Iolani                 3-11.00  
 14 Kara Kobayashi               Mililani               3-11.00  
 14 Lindsey Machado              Moanalua               3-11.00  
 14 Michelle Graves              Mililani               3-11.00  
 14 Kelli Murata                 Moanalua               3-11.00  
 14 Ashley   NM Dolan            Moanalua               3-11.00  
 -- Paige Libadisos              Moanalua                    NH  
 
Event 18  Girls High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jenna Cross                  Punahou                4-11.00  
  2 Kathleen Smyrski             Moanalua               4-09.00  
  3 Tracey Goo                   Punahou                4-07.00  
  4 Alana Pahayhay               Sacred Heart          J4-07.00  
  5 Ashley Polling               Kaiser                 4-05.00  
 -- Jennifer Anderson            Moanalua                    NH  
 
Event 19  Boys High Jump Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacob Belen-Wides            Kamehameha             5-06.00  
  2 Bryce Walsh                  Punahou               J5-06.00  
  3 Joshua Yamaguchi             Iolani                 5-04.00  
  4 Micah Miyaki                 Iolani                J5-04.00  
  5 Riley Sanders                Punahou               J5-04.00  
  6 Tete Tahauri                 Kamehameha            J5-04.00  
  7 Riley Castillo               Kamehameha             5-02.00  
  7 Brockton Kodama              Iolani                 5-02.00  
  9 Randy Dollente               Iolani                J5-02.00  
 10 David Rivers                 Roosevelt              5-00.00  
 10 Shane Makanui-Lopes          Kamehameha             5-00.00  
 10 Kyle Singson                 Iolani                 5-00.00  
 13 Kekoa Perbera                Mililani               4-10.00  
 13 Justin Ching                 P-5                    4-10.00  
 13 Jack Flemming                Waipahu                4-10.00  
 -- Lyle Brake                   Kamehameha                  NH  
 -- Jacob Jenkins                Kamehameha                  NH  
 -- Nathan Hitchcock             Waianae                     NH  
 
Event 20  Boys High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Donavan Lim                  Punahou                6-00.00  
  2 Michael Alices               Kaiser                J6-00.00  
  2 Todd Blankenship             Iolani                J6-00.00  
  4 Nihipali Stanley             St. Louis              5-10.00  
  5 Chad Brown                   Waianae                5-06.00  
  6 Nicholas Smith               Waianae               J5-06.00  
  7 Chad Nakamura                Moanalua              J5-06.00  
  8 Fehi Sevelo                  Damien                 5-04.00  
  8 Tevita Williams              Damien                 5-04.00  
  8 Beau Sumile                  Punahou                5-04.00  
 11 Antonio Frantela             Waianae                5-00.00  
 -- Ryan Winfree                 Waipahu                     NH  
 -- Kuu Whittle                  Damien                      NH  
 -- Ben Ameperosa                Waipahu                     NH  
 -- Jason Busher                 Waianae                     NH  
 -- Anthony Ulu                  Waianae                     NH  
 -- Jesus Osorio                 Farrington                  NH  
 
Event 21  Girls Pole Vault Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Charina Summer               Kamehameha             9-00.00  
  2 Jasmine Knight               Kamehameha             7-06.00  
  3 Dana Harada                  Punahou               J7-06.00  
  4 Meghann Lau                  Punahou               J7-06.00  
  4 Anh Tran                     Punahou               J7-06.00  
  6 Mai Tsukikawa                Iolani                 7-00.00  
  6 Ashley Williamson            Iolani                 7-00.00  
  8 Laura Nicholson              Punahou               J7-00.00  
 -- Michele Ip                   Kaiser                      NH  
 -- Sara Wynhoff                 Iolani                      NH  
 -- Tonya Slavens                Iolani                      NH  
 
Event 22  Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anna Hildebrand              Punahou                9-03.00  
  2 Krystal Ching                Iolani                 9-00.00  
  3 Claire Schiff                Punahou                8-06.00  
  3 Tonya Mcbride                Kalaheo                8-06.00  
  5 Leilani Itano                Kaiser                J8-06.00  
  6 Jessica Leong                Iolani                J8-06.00  
  7 Tiffany Wakayama             Iolani                J8-06.00  
  8 Kira Vercruyssen             Kaiser                 7-06.00  
  8 Lauren Pochereva             Punahou                7-06.00  
  8 Sarah Yuen                   Kaiser                 7-06.00  
 11 Tiana Hertel                 Punahou                7-00.00  
 
Event 23  Boys Pole Vault Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Evan Killips                 Iolani                12-06.00  
  2 Kendall Grimes               Punahou               11-06.00  
  3 Steven Bolosan               Moanalua              10-00.00  
  4 Mark Johnson                 Punahou                9-06.00  
  5 Shaun Forges                 Kalaheo                9-00.00  
  5 Joey Nakamura                Moanalua               9-00.00  
  7 Tyler Diamond                Mililani               8-06.00  
  7 Roy       SC Shin            Moanalua               8-06.00  
  9 Egan Kobayashi               Moanalua               8-00.00  
 -- Kaleo Lucas                  Mililani                    NH  
 -- Russell Kelly                Mililani                    NH  
 
Event 24  Boys Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kaniela Lyman-Mersereau      Punahou               13-06.00  
  2 Dane Lee                     Punahou               12-06.00  
  3 Jeff Casebier                Punahou               12-00.00  
  4 Kurtis Nakamura              Moanalua              11-06.00  
  5 Robert Wai                   Kamehameha            11-00.00  
  6 Lee Korenaga                 Iolani                10-00.00  
  6 Cullen O'Neill               Iolani                10-00.00  
 -- Kamuela Lacerdo              Kamehameha                  NH  
 -- Ian Nagata                   Iolani                      NH  
 -- Otis    AS Loo               Moanalua                    NH  
 
Event 25  Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Shoshana Robello             Sacred Heart             18.5h   1 
  2 Lianna Ng                    Iolani                   18.6h   1 
  3 Jennifer Tanaka              P-5                      18.6h   1 
  4 Maggie Cannel                Iolani                   19.2h   2 
  5 Ili Wong                     Iolani                   19.5h   2 
  6 Janna Adaniya                P-5                      19.7h   2 
  7 Ashley Morris                Mililani                 20.9h   2 
  8 Naomi Yamaguchi              P-5                      20.9h   2 
  9 Jazmin Numata                Chargers                 21.3h   1 
 10 Sabrina Kawana               Mililani                 21.3h   1 
 11 Jessie Guidry                Roosevelt                21.3h   1 
 12 Kara Kobayashi               Mililani                 21.7h   2 
 13 Pauline Dorsey               Mililani                 29.9h   1 
 
Event 26  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lorin Milotta                Waialua                  15.6h   2 
  2 Jen Lau                      Punahou                  16.3h   2 
  3 Whitney Torigoe              Iolani                   16.8h   2 
  4 Marisa Schoen                Punahou                  18.8h   1 
  5 Erin Fujimoto                Roosevelt                19.2h   2 
  6 Christina Carriaga           Waipahu                  19.6h   2 
  7 Evette Bass                  Waianae                  21.0h   1 
  8 Natasha Wedge                Kalaheo                  21.0h   1 
  9 Stephanie Colley             Roosevelt                21.7h   1 
 10 Audenne Valdez               Waipahu                  21.9h   1 
 
Event 27  Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Deryk Lim                    Punahou                  16.6h   1 
  2 Michael Hanakahi             Word of Life             16.9h   2 
  3 Isaac Gomes                  Roosevelt                17.2h   1 
  4 Mark Wetter                  Mililani                 17.9h   1 
  5 Robert Cannell               Iolani                   18.0h   3 
  6 Braden Storaasli             Damien                   18.0h   2 
  7 Jack Flemming                Waipahu                 J18.1h   3 
  8 Chris Santiago-Yoshioka      Waianae                 J18.1h   2 
  9 Drake Matsuzaki-Loui         Mililani                 18.2h   3 
 10 Daniel Tortuga               Punahou                  20.1h   2 
 11 Ian Domingo                  Waipahu                  20.3h   1 
 12 Kyle Chee                    P-5                      20.4h   1 
 13 Jarret Questal               Chargers                 20.5h   2 
 14 Brent Baumann                Waianae                  20.8h   1 
 15 Pono Frank                   Kamehameha               20.8h   1 
 16 Joshua Bounds                Mililani                 21.1h   3 
 17 Michael Tiragardoon          P-5                      23.5h   3 
 -- Zachary Helms                Mililani                    DQ   2 
 
Event 28  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Logan Taylor                 Word of Life             14.4h   1 
  2 Nathaniel Nasca              Chargers                 15.1h   1 
  3 Manuel Benitez               Damien                   15.7h   1 
  4 Nicholas Smith               Waianae                  16.5h   1 
  5 Matt Coelho                  Kamehameha               16.6h   2 
  6 Gabriel Spencer              Kamehameha               16.6h   1 
  7 Kingsley Kekaha              Waianae                  17.3h   2 
  8 Billy Cannell                Iolani                   17.6h   1 
  9 Derek Rice                   Mililani                 17.6h   2 
 10 Antonio Frantela             Waianae                  17.9h   2 
 11 Jared Imoto                  Roosevelt                18.0h   1 
 12 Luke Miller                  Iolani                   18.1h   2 
 13 Kalahoikeola Honda           Waianae                  18.2h   2 
 14 Tommy Owens                  Chargers                 18.2h   2 
 15 David Neptune                P-5                      19.4h   2 
 16 Lyle Perez                   Waipahu                  19.5h   1 
 
Event 29  Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Taryn Kaanoi                 Kalaheo                  13.0h   2 
  2 Johnna Frantzen              Kalaheo                  13.1h   3 
  3 Lucelle-Michi Takeda         Kapolei                  13.2h   4 
  4 Alyssa Chun                  Kamehameha               13.3h   2 
  5 Lucy Dolly Caires            Iolani                   13.3h   2 
  6 Kourtnei Leong               Kapolei                  13.4h   3 
  7 Kelcie Ama                   Mililani                 13.5h   4 
  8 Kauiilikea Kahanaoi          Kamehameha               13.5h   1 
  9 Nicki Ha                     Iolani                   13.6h   3 
 10 Christina Hee                Chargers                 13.8h   2 
 11 Lindsey Tom                  Kamehameha               13.8h   3 
 12 Abigail Tapawan              Mililani                 13.8h   2 
 13 Raechelle Pereira            Waialua                  13.8h   1 
 14 Shantelle Wong               Moanalua                 14.0h   3 
 15 Roxanne Winfree              Waipahu                  14.0h   1 
 16 Jazmin Numata                Chargers                 14.1h   4 
 17 Ashley Johnson               Sacred Heart             14.1h   2 
 18 Brianna Goo                  P-5                      14.2h   4 
 19 Johnnel Johnson              Kamehameha               14.3h   4 
 20 Jaimie Taketa                Punahou                  14.3h   3 
 21 Desiree Adolpho              Waipahu                  14.3h   2 
 22 Wendie Tsukada               Punahou                  14.4h   4 
 23 Laure ST Georges             P-5                      14.5h   2 
 24 Lauren Yee                   P-5                      14.7h   1 
 25 Mahina Mai'i                 Sacred Heart             14.7h   1 
 26 Lalita Cunningham            Chargers                 14.8h   1 
 27 Shannon Brown                Punahou                  14.8h   1 
 28 Colene Pekelo                Sacred Heart             14.9h   4 
 29 Kimberly Brown               Unattached               15.2h   1 
 30 Lindley Hickox               Sacred Heart             15.6h   3 
 31 Iris Domingo                 Waipahu                  16.3h   3 
 32 Amber Torricer               Waipahu                  16.4h   4 
 
Event 30  Girls 100 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Andrea Andrews               Kamehameha               13.1h   1 
  2 Talitha Liu                  Punahou                  13.1h   2 
  2 Susan Mukai                  Iolani                   13.1h   1 
  4 Anna Hildebrand              Punahou                  13.3h   1 
  5 Malia Anderson               Iolani                   13.5h   2 
  6 Celina Chun                  Punahou                  13.5h   2 
  7 Samantha Bledsoe             P-5                      13.8h   1 
  7 Anela Gonzales               Kalaheo                  13.8h   1 
  9 Raynelle M.A Sambrano        Moanalua                 13.9h   1 
 10 Ashley Polling               Kaiser                   13.9h   1 
 11 Whitney Torigoe              Iolani                   14.2h   2 
 12 Erica Kamalu                 Kamehameha               14.2h   2 
 13 Natasha Wedge                Kalaheo                  14.7h   2 
 
Event 31  Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Neil Onizuka                 Punahou                  11.3h   2 
  2 Dave Lopez                   Waialua                  11.5h   1 
  3 Mana Lolotai                 Kamehameha               11.5h   1 
  4 Va'a Faualo                  Damien                   11.6h   2 
  5 Kekoa Perbera                Mililani                 11.7h   4 
  6 Justin Silva                 Word of Life             11.8h   3 
  7 Peter Poentis                Mililani                 11.8h   1 
  8 Gagamoe Manuma Jr            Kamehameha               11.8h   4 
  9 Garrett Kam                  Punahou                  11.8h   3 
 10 Isaac Gomes                  Roosevelt                11.9h   2 
 11 Mark Wetter                  Mililani                 11.9h   3 
 12 Shane Perry                  St. Louis                12.0h   4 
 13 Ryan Hlivak                  Iolani                   12.0h   3 
 14 Royce Alvarado               Word of Life             12.1h   1 
 14 Kevin Ige                    Iolani                   12.1h   6 
 16 Brockton Kodama              Iolani                   12.2h   4 
 17 Jonathan Takamura            Iolani                   12.2h   1 
 18 Joey Silva                   Waialua                  12.2h   4 
 19 Edwin Rubio                  Waialua                  12.2h   3 
 20 Stanley Nihipali             St. Louis                12.2h   5 
 21 Ikaika Payamo                Mililani                 12.3h   6 
 22 Paul Samiano                 P-5                      12.3h   1 
 23 Elijah Bumanglag             Waipahu                  12.3h   1 
 24 Zach Santos                  St. Louis                12.3h   2 
 25 Kurtis Ishikawa              Kalaheo                  12.4h   2 
 25 Chris Andres                 Waipahu                  12.4h   2 
 27 Anthony Sexton               Waianae                  12.35   2 
 28 Dane Pascoe                  Word of Life             12.4h   5 
 29 Marcus Choy                  Iolani                   12.4h   5 
 30 Kevin Sullivan               St. Louis                12.4h   6 
 31 Ryan Jung                    Kamehameha               12.5h   5 
 32 1casey Nishimura             P-5                      12.6h   6 
 33 Daniel Soliven               Chargers                 12.8h   1 
 34 Robert Kroger                Waialua                  12.8h   6 
 34 Francis Hewlett              Chargers                 12.8h   3 
 36 Steven Berndt                Waipahu                  12.8h   4 
 37 Matthew Chong                Damien                   12.9h   4 
 38 Nick Yamamoto                P-5                      13.0h   6 
 39 Keoki Kaeha                  Nanakuli                 13.0h   2 
 40 Roland Gaoiran               Waipahu                  13.0h   3 
 41 Joshua Acosta                Waialua                  13.1h   5 
 42 Gilchrist Fernandez          Waipahu                  13.2h   5 
 43 Gysen Garcia                 Nanakuli                 13.4h   5 
 44 Bradley Fernando             Waipahu                  13.8h   6 
 
Event 32  Boys 100 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nathaniel Nasca              Chargers                 11.0h   4 
  2 Derek Hinkley                Punahou                  11.0h   2 
  3 Paul Tan                     Kapolei                  11.1h   3 
  3 Jonovan Santos               Mililani                 11.1h   4 
  5 Saint Thompson               Mililani                 11.2h   3 
  6 Travis Lau                   Waianae                  11.2h   1 
  7 Daniel Munoz                 Kapolei                  11.3h   5 
  8 Jordan Moss                  Punahou                  11.3h   3 
  9 Michael Alices               Kaiser                   11.4h   2 
 10 Andrew Canoy                 Damien                   11.4h   1 
 11 Kyle Beck                    Nanakuli                 11.5h   1 
 12 AJ Clark                     P-5                      11.6h   4 
 13 Makini Sosa                  Mililani                 11.6h   1 
 14 Vincent Fong                 Kaiser                   11.8h   5 
 15 Jared Ferrer                 P-5                      11.8h   2 
 16 Ricky Salvacion              Chargers                 11.8h   1 
 17 Donald Fialkowski            St. Louis                11.8h   1 
 18 Patrick Egloria              Mililani                 11.9h   2 
 19 Braden Iwani                 St. Louis                11.9h   5 
 20 Michael Esmeralda            Waipahu                  12.0h   4 
 21 Tommy Owens                  Chargers                 11.95   5 
 21 Shane Sato                   Waipahu                  12.0h   2 
 23 None Texeira                 Kamehameha               12.0h   2 
 24 Chad Puha                    Waianae                  12.0h   2 
 25 Kalahoikeola Honda           Waianae                  12.1h   3 
 26 Reyn Wicklund                Punahou                  12.1h   4 
 27 Chad Nakamura                Moanalua                 12.1h   4 
 28 Julio Jesus                  Nanakuli                 12.2h   4 
 29 Ben Ameperosa                Waipahu                  12.2h   5 
 30 Kawika Kamkihano             Kaimuki                  12.2h   1 
 31 William Kane                 Kamehameha               12.3h   3 
 32 Aaron Bain                   St. Louis                12.3h   3 
 33 Micha Stewart                Moanalua                 12.4h   3 
 34 Sy Cullen                    Kamehameha               12.5h   4 
 35 Edmund Ybarra                Nanakuli                 12.6h   5 
 36 Richard Dupont               Damien                   12.7h   5 
 
Event 33  Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Leialoha Bratton             Kaiser                 5:39.16  
  2 Kelli Murata                 Moanalua               5:45.31  
  3 Rochele Lee                  Kaiser                 5:46.39  
  4 Nicole Leong                 Iolani                 5:51.93  
  5 Lizzie Fink                  Punahou                5:56.04  
  6 Heather Masters              Moanalua               5:56.49  
  7 Raquel Guss                  Punahou                6:02.78  
  8 Carissa Goto                 Iolani                 6:11.16  
  9 Kendra Hanagami              Punahou                6:14.60  
 10 Stephanie Yamamoto           Mililani               6:17.86  
 11 Hillary Chun                 Kaiser                 6:20.06  
 12 BrittanyTJ Salclausa         Moanalua               6:20.99  
 13 Charae Pascua                Chargers               6:26.93  
 14 Tiffany Armstrong            Kalaheo                6:27.24  
 15 Christina Nakano             Punahou                6:32.82  
 16 Shyrah Estaban               Farrington             7:24.33  
 17 Kris Yee                     Waipahu                7:33.31  
 18 Hazel Agpaoa                 Waipahu                7:37.64  
 19 Donna Kim                    Waipahu                7:57.00  
 
Event 34  Girls 1500 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Emily King                   Moanalua               5:02.38  
  2 Danica Olaso                 Kamehameha             5:12.01  
  3 Joleen Oshiro                Iolani                 5:12.48  
  4 Sara Mitman                  Mililani               5:14.68  
  5 Haunani Kane                 Kamehameha             5:22.98  
  6 Liat Portner                 Punahou                5:35.29  
  7 Piper Marshall               Punahou                5:41.08  
  8 Shauna Zane                  P-5                    5:42.11  
  9 Becky Mangrobang             P-5                    5:50.59  
 10 Evelyn-rose Hata             Moanalua               5:50.61  
 11 Tiffany Ching                Punahou                5:53.40  
 12 Rachel McClay                Mililani               5:53.95  
 13 Amelia Abbett                Kalaheo                7:07.42  
 
Event 35  Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jesse Moniz                  Kamehameha             4:35.12  
  2 Harold Palma                 Damien                 4:53.37  
  3 David Prigge                 Kamehameha             4:53.81  
  4 Austin Barnes                Iolani                 4:57.67  
  5 Jonathan Goto                Iolani                 4:58.11  
  6 David King                   Nanakuli               5:02.06  
  7 Michael Wong                 Punahou                5:02.24  
  8 Doug Lau                     P-5                    5:02.34  
  9 Ramon Melendez               Mililani               5:05.60  
 10 Chas Kenessey                Waianae                5:05.79  
 11 Alan Akagi                   Leilehua               5:07.34  
 12 Sam Besenbruch               P-5                    5:07.94  
 13 Mitchell Lapuente            Mililani               5:10.68  
 14 G Sagum                      Kamehameha             5:10.78  
 15 Antonio Figueroa             Moanalua               5:12.67  
 16 Kelsey Maeda                 Mililani               5:13.00  
 17 Chaz Umamoto                 Moanalua               5:13.08  
 18 Trevor Wong                  Kaiser                 5:15.11  
 19 Nathaniel Garcia             Waipahu                5:15.14  
 20 Kevin Sin                    Iolani                 5:16.01  
 21 James Dean                   Kaiser                 5:18.08  
 22 Logan Lee                    Moanalua               5:24.02  
 23 Austin Buckley               Kapolei                5:25.99  
 24 Sean Moore                   Moanalua               5:26.48  
 25 Charles McCaffery            Waialua                5:29.37  
 26 Shane Makanui-Lopes          Kamehameha             5:32.95  
 27 Aaron Takadena               Damien                 5:35.58  
 28 Brian Kunimoto               P-5                    5:38.93  
 29 Jared Tivera                 Waipahu                5:39.29  
 30 Jason Young                  P-5                    5:40.68  
 31 Roland Batangan              Waipahu                5:44.02  
 32 Peterson Purdy               Waianae                5:49.61  
 33 Thomas Oshiro                Chargers               5:49.94  
 34 Clint Cheng                  Kaiser                 6:37.98  
 
Event 36  Boys 1500 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Joseph Gonzales              Chargers               4:20.74  
  2 Ian Helms                    Mililani               4:24.42  
  3 Jeremy Kamakaala             Kamehameha             4:24.97  
  4 Alexander Stephenson         Iolani                 4:25.78  
  5 Mykah Norville               Ho'Ala                 4:28.47  
  6 Peter Deptula                Punahou                4:29.08  
  7 Matthew Ching                Kamehameha             4:29.71  
  8 Cameron VanDerKamp           Iolani                 4:32.18  
  9 Jon Yasuda                   Iolani                 4:34.21  
 10 Samuel Belen-Wides           Kamehameha             4:35.03  
 11 Jacob Bode                   Kamehameha             4:37.11  
 12 Valentine Roberts            Waianae                4:38.07  
 13 Owen Martel                  Punahou                4:38.87  
 14 Ryan Harada                  Iolani                 4:40.76  
 15 Aaron Yee                    P-5                    4:41.45  
 16 2casey Nishimura             P-5                    4:41.47  
 17 James Schulemeister          Punahou                4:43.56  
 18 Brian Tanaka                 Chargers               4:45.71  
 19 Mhar Felicitas               Waipahu                4:48.62  
 20 Matt Montoya                 Mililani               4:52.18  
 21 Alejandro Cowie              Waialua                5:01.24  
 22 Bryant Mijares               Moanalua               5:20.52  
 23 Jaxon Shigemasa              Chargers               5:46.79  
 24 Stuart Pascua                Waipahu                5:53.97  
 25 Danilo Almazan               Waipahu                6:16.92  
 
Event 37  Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Punahou School  'A'                                   53.71  
  2 Waipahu High School  'A'                              56.56  
  3 Pac-5  'A'                                            56.99  
  4 Pac-5  'B'                                          1:03.02  
 
Event 38  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mililani High School  'A'                             51.93  
  2 Moanalua High School  'A'                             55.04  
  3 Kaiser High School  'A'                               55.11  
  4 Punahou School  'A'                                   55.26  
  5 Sacred Hearts Academy  'A'                            55.92  
 
Event 39  Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Iolani School  'A'                                    47.45  
  2 Punahou High School  'A'                              47.93  
  3 Word of Life Academy  'A'                             48.15  
  4 Waialua High School  'A'                              48.94  
  5 Waipahu High School  'A'                              49.38  
  6 Waianae High School  'A'                              49.79  
  7 Pac5  'A'                                             50.58  
  8 Nanakuli  'A'                                         51.90  
 
Event 40  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Punahou High School  'A'                              44.64   2 
  2 Damien Memorial High Scho  'A'                        45.04   1 
  3 Mililani High School  'A'                             45.12   2 
  4 Nanakuli  'A'                                         45.16   1 
  5 St. Louis High School  'A'                            46.69   1 
  6 Waianae High School  'A'                              46.78   1 
  7 Waipahu High School  'A'                              46.78   2 
  8 Iolani School  'A'                                    47.55   2 
  9 Kaimuki High School  'A'                              47.60   1 
 10 St. Louis High School  'B'                            47.71   2 
 11 Kamehameha Schools  'A'                               48.59   1 
 12 Moanalua High School  'A'                             53.74   2 
 
Event 41  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Taryn Kaanoi                 Kalaheo                1:00.01   1 
  2 Maya Coelho                  Kamehameha             1:02.48   1 
  3 Christina Hee                Chargers               1:04.42   2 
  4 Stephanie Ratte              Punahou                1:04.72   2 
  5 Samantha Cabreros            Punahou                1:04.77   3 
  6 Desiree Adolpho              Waipahu                1:06.84   3 
  7 Kourtnei Leong               Kapolei                1:08.41   2 
  8 Mollie Scheib                Moanalua               1:08.64   3 
  9 Corrie Nishikida             Chargers               1:09.84   3 
 10 Danielle Painter             Mililani               1:11.19   3 
 11 Kelcie Ama                   Mililani               1:13.17   1 
 12 Johnnel Johnson              Kamehameha             1:15.16   2 
 13 Raquel Gvron                 Farrington             1:16.99   1 
 14 Tanya Schaffer               P-5                    1:17.41   3 
 15 Heather Masters              Moanalua               1:20.50   2 
 16 Amber Torricer               Waipahu                1:21.93   1 
 17 Emily Sato                   P-5                    1:21.96   1 
 18 Iris Domingo                 Waipahu                1:23.22   2 
 
Event 42  Girls 400 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Monique Shinnery             Kapolei                1:02.17   1 
  2 Elisabeth Ertl               Moanalua               1:03.00   1 
  3 Lauren Ho                    P-5                    1:03.60   1 
  4 Keilyn Tanimoto              Chargers               1:03.85   2 
  5 Susan Mukai                  Iolani                 1:04.42   1 
  6 Marisa Schoen                Punahou                1:05.48   1 
  7 Melissa Luko                 Moanalua               1:06.53   2 
  8 Raynelle M.A Sambrano        Moanalua               1:07.60   1 
  9 Suzanne Sorensen             Iolani                 1:08.01   2 
 10 Joy Yamamoto                 P-5                    1:09.77   2 
 11 Eryn Johnston                Punahou                1:11.84   2 
 12 Aimee Fukuda                 Chargers               1:13.91   1 
 13 Sarah Low                    P-5                    1:19.91   2 
 
Event 43  Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kinohi Warrington            Kamehameha               54.24   1 
  2 John William Chang           Iolani                   55.24   2 
  3 Justin Iwasaki               Iolani                   55.87   4 
  4 Tory Shimabukuro             Punahou                  56.38   4 
  5 Jordan Hurst                 Moanalua                 56.69   1 
  6 Steve Robinson               Punahou                  56.94   1 
  7 John Reeves                  Mililani                 57.11   3 
  8 Edwin Rubio                  Waialua                  57.56   3 
  9 Landen DelaCruz              Damien                   57.66   1 
 10 John Otaguro                 Roosevelt                58.05   2 
 11 Josh Brown                   Waipahu                  58.21   1 
 12 Lancel Lavarias              McKinley                 58.35   1 
 13 Kirk Fong                    Kamehameha               59.62   4 
 14 Charlton Taitin              Waianae                  59.94   1 
 15 David White                  Punahou                1:00.20   2 
 16 Jonathan McWayne             Word of Life           1:00.23   2 
 17 Sean Moore                   Moanalua               1:00.64   3 
 18 Joey Cadiz                   Mililani               1:00.88   2 
 19 Daniel Croley                Waipahu                1:01.10   2 
 20 Roland Gaoiran               Waipahu                1:01.47   4 
 21 Joey Silva                   Waialua                1:01.64   2 
 22 1casey Nishimura             P-5                    1:02.08   2 
 23 Justin Ching                 P-5                    1:02.76   3 
 24 Robert Kroger                Waialua                1:02.98   4 
 25 Scott Zane                   P-5                    1:03.17   4 
 26 Jacob Ishibashi              Punahou                1:03.27   4 
 27 Steven Berndt                Waipahu                1:03.27   3 
 28 Bradley Fernando             Waipahu                1:03.41   3 
 29 Henry Wassman                Kaiser                 1:04.01   1 
 30 Jacob Tamaalemalo            Waipahu                1:04.29   4 
 31 Charlie Field                Punahou                1:05.42   3 
 32 Blair Cabaluna               Word of Life           1:10.68   3 
 
Event 44  Boys 400 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Franklyn Lau                 Iolani                   53.33   1 
  2 William Cooper               Kalaheo                  53.47   3 
  3 Ryan Winfree                 Waipahu                  54.25   1 
  4 Patrick Egloria              Mililani                 54.73   3 
  5 Gabriel Nojadera             P-5                      54.75   1 
  6 Scott Robinson               Iolani                   54.94   2 
  7 Teal Cross                   Kamehameha               55.04   1 
  8 Bryscen Prothero             Kamehameha               55.31   3 
  9 Brent Watanabe               P-5                      55.86   3 
 10 Jason Busher                 Waianae                  55.98   1 
 11 Tony Hernandez               Waianae                  56.00   2 
 12 Michael Esmeralda            Waipahu                  56.73   3 
 13 Domingo Sosa                 Mililani                 57.29   1 
 14 Tyson Marks                  St. Louis                57.41   3 
 15 Joseph Harris                McKinley                 57.76   2 
 16 Chad Puha                    Waianae                  59.52   2 
 17 Russell Heanu                Waipahu                1:00.41   2 
 18 Travis Lau                   Waianae                1:00.58   3 
 19 James Magata                 Mililani               1:02.01   3 
 20 Chris Boyd                   Mililani               1:05.14   2 
 -- Brandon Wagmer               Moanalua                    FS   1 
 -- Jesse Brown                  Punahou                    DNF   2 
 
Event 45  Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rachel Won                   Iolani                   49.68   1 
  2 Lianna Ng                    Iolani                   52.94   2 
  3 Jennifer Tanaka              Pac5                     53.04   2 
  4 Janna Adaniya                P-5                      53.89   1 
  5 Abigail Tapawan              Mililani                 55.90   1 
  6 Ashley Morris                Mililani                 57.77   2 
  7 Jessica Dela Cruz            Waipahu                  58.08   1 
  8 Pauline Dorsey               Mililani                 58.39   2 
  9 Naomi Yamaguchi              P-5                      59.01   2 
 10 Shoshana Robello             Sacred Heart             59.43   1 
 11 Jazmin Numata                Chargers                 59.99   1 
 12 Sabrina Kawana               Mililani               1:05.60   2 
 13 Jessie Guidry                Roosevelt              1:19.28   1 
 
Event 46  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jen Lau                      Punahou                  50.65   2 
  2 Lorin Milotta                Waialua                  50.69   1 
  3 Malia Anderson               Iolani                   53.45   1 
  4 Erin Fujimoto                Roosevelt                54.67   1 
  5 Erica Kamalu                 Kamehameha               55.88   1 
  6 Christina Carriaga           Waipahu                  59.77   2 
  7 Kathleen Smyrski             Moanalua                 59.99   1 
  8 Stephanie Colley             Roosevelt              1:00.86   2 
  9 Natasha Wedge                Kalaheo                1:01.77   2 
 10 Evette Bass                  Waianae                1:01.82   2 
 11 Meaghan Shanahan             Moanalua               1:04.83   2 
 12 Audenne Valdez               Waipahu                1:07.76   1 
 
Event 47  Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Chris Wong                   Punahou                  44.62   1 
  2 Michael Hanakahi             Word of Life             44.79   2 
  3 Braden Storaasli             Damien                   44.89   2 
  4 Isaac Gomes                  Roosevelt                45.35   1 
  5 Jack Flemming                Waipahu                  46.36   3 
  6 Robert Cannell               Iolani                   46.60   1 
  7 Ikaika Payamo                Mililani                 47.11   3 
  8 Mana Lolotai                 Kamehameha               47.54   2 
  9 Chris Santiago-Yoshioka      Waianae                  47.86   1 
 10 Daniel Tortuga               Punahou                  49.35   3 
 11 Daniel Soliven               Chargers                 50.60   2 
 12 Kyle Chee                    P-5                      50.80   2 
 13 Joshua Bounds                Mililani                 50.90   1 
 14 Chad Paaluhi                 Waianae                  51.45   3 
 15 Jarret Questal               Chargers                 52.09   3 
 16 Ian Domingo                  Waipahu                  54.48   1 
 17 Michael Tiragardoon          P-5                      59.98   3 
 
Event 48  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Logan Taylor                 Word of Life             42.60   3 
  2 Gabriel Spencer              Kamehameha               43.27   3 
  3 Manuel Benitez               Damien                   43.72   2 
  4 Donald Fialkowski            St. Louis                44.22   1 
  5 Tommy Owens                  Chargers                 44.54   3 
  6 Matt Coelho                  Kamehameha               45.50   1 
  7 Billy Cannell                Iolani                   45.78   2 
  8 Kingsley Kekaha              Waianae                  46.03   2 
  9 Robert Wada                  Iolani                   46.57   1 
 10 Derek Rice                   Mililani                 46.84   2 
 11 Luke Miller                  Iolani                   46.94   3 
 12 Edwin Takahashi              Mililani                 47.19   1 
 13 Kawika Kamkihano             Kaimuki                  47.48   2 
 14 David Neptune                P-5                      48.66   3 
 15 Lyle Perez                   Waipahu                  49.88   2 
 16 Albert Chan                  Punahou                  50.09   1 
 17 Alexander Ratte              Iolani                   50.23   3 
 18 Jared Imoto                  Roosevelt                53.38   1 
 
Event 49  Girls 800 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Maya Coelho                  Kamehameha             2:30.88  
  2 Lucelle-Michi Takeda         Kapolei                2:36.24  
  3 Becky Dang                   Punahou                2:43.81  
  4 Laure ST Georges             P-5                    2:45.79  
  5 Jessica Bartolome            Moanalua               2:47.89  
  6 Mary Shamblin                Kaiser                 2:50.54  
  7 Heather Arakaki              Punahou                2:52.11  
  8 Desiree Adolpho              Waipahu                2:52.43  
  9 Mele Meyer                   Sacred Heart           2:52.84  
 10 Danielle Machado             Moanalua               2:53.89  
 11 Jessica Gima                 Punahou                2:54.14  
 12 Heather Masters              Moanalua               2:54.81  
 13 Charae Pascua                Chargers               2:55.05  
 14 Kelsey Han                   Punahou                2:56.54  
 15 Weixin Matsuoka              Punahou                2:57.41  
 16 Michelle Tsou                Punahou                2:57.59  
 17 Joanna Savio                 Sacred Heart           2:57.63  
 18 Tiffany Armstrong            Kalaheo                2:58.12  
 19 Sarah Hammond                Punahou                2:58.57  
 20 Karri Simao                  Kaiser                 2:59.10  
 21 Lindley Hickox               Sacred Heart           3:02.11  
 22 Keolalani Johnson            Kamehameha             3:13.33  
 23 Lindsey Machado              Moanalua               3:13.95  
 
Event 50  Girls 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lauren Ho                    P-5                    2:26.75  
  2 Chantelle Franco             P-5                    2:31.25  
  3 Michelle Lee                 Mililani               2:31.36  
  4 Taylour Chang                Punahou                2:33.88  
  5 Katie Craigie                Punahou                2:34.32  
  6 Lara Malins                  Iolani                 2:40.02  
  7 Christina Wong               Punahou                2:40.63  
  8 Sara Harris                  Punahou                2:41.23  
  9 Amara Humphry                Punahou                2:42.60  
 10 Joy Yamamoto                 P-5                    2:42.79  
 11 Jena Sasaki                  Punahou                2:43.96  
 12 Evelyn-rose Hata             Moanalua               2:44.96  
 13 Katelind Ikuma               Roosevelt              2:46.75  
 14 Natalie Chang                Kaiser                 2:51.22  
 15 Rachel McClay                Mililani               2:54.95  
 16 Crystal Mishina              Moanalua               3:03.30  
 17 Amelia Abbett                Kalaheo                3:11.25  
 18 Bernadette DeLeon            Waipahu                3:33.30  
 
Event 51  Boys 800 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jordan Hurst                 Moanalua               2:10.61  
  2 Joshua Obena                 Chargers               2:11.45  
  3 Mathew Imada                 Iolani                 2:14.52  
  4 Cyrus Schultz                Kamehameha             2:17.57  
  5 Asa Locklear                 P-5                    2:18.09  
  6 John Otaguro                 Roosevelt              2:19.64  
  7 Anthony Kazama               Punahou                2:23.26  
  8 Russell Kelly                Mililani               2:23.50  
  9 Harold Palma                 Damien                 2:24.17  
 10 Michael Gill                 Punahou                2:25.30  
 11 Jonathan Lau                 P-5                    2:25.62  
 12 Scott Zane                   P-5                    2:25.72  
 13 Gibbs     TJ Yim             Moanalua               2:26.75  
 14 Chaz Umamoto                 Moanalua               2:28.21  
 15 Kanichiro Ito                Punahou                2:30.94  
 16 Mitchell Lapuente            Mililani               2:30.95  
 17 Matthew Nakatsuka            Iolani                 2:32.71  
 18 Christian Taum               Roosevelt              2:35.82  
 19 Sean Chu                     Punahou                2:36.53  
 20 Matt Ezer                    Punahou                2:39.23  
 21 Nathan Hitchcock             Waianae                2:39.67  
 22 Chase Morrill                P-5                    2:40.06  
 23 Jon Wong                     Punahou                2:40.81  
 24 Brent Baumann                Waianae                2:42.75  
 25 Peterson Purdy               Waianae                2:43.22  
 26 Charles McCaffery            Waialua                2:45.17  
 27 Kasey Self-Gomes             Nanakuli               2:45.53  
 28 Thomas Oshiro                Chargers               2:58.78  
 
Event 52  Boys 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Nelson                  Punahou                2:03.80  
  2 Dennis Swart                 Kaiser                 2:08.16  
  3 Erwin Esperon                Kalaheo                2:08.83  
  4 Thomas Raymond               Iolani                 2:11.30  
  5 Ryan Winfree                 Waipahu                2:11.74  
  6 Brandon Wagmer               Moanalua               2:12.34  
  7 Bryson Pascua                Chargers               2:14.71  
  8 Brent Watanabe               P-5                    2:15.36  
  9 Samuel Belen-Wides           Kamehameha             2:15.39  
 10 Tommy Gill                   Punahou                2:15.57  
 11 AJ Clark                     P-5                    2:16.27  
 12 Will Jacobson                Punahou                2:16.56  
 13 Joel Change                  Punahou                2:16.58  
 14 Antonio Frantela             Waianae                2:17.92  
 15 Landon Storaasli             Kamehameha             2:18.47  
 16 Yudal Sumiyoshi              St. Louis              2:18.78  
 17 Mhar Felicitas               Waipahu                2:19.32  
 18 Brian Tanaka                 Chargers               2:21.01  
 19 David Stanton                Iolani                 2:22.20  
 20 Mac Sandison                 Punahou                2:23.45  
 21 Jack Kuo                     Iolani                 2:25.80  
 22 S Jantoc                     Kamehameha             2:27.95  
 23 Ryan Luerson                 Punahou                2:32.61  
 24 Laine Okimoto                Mililani               2:36.17  
 25 Jaxon Shigemasa              Chargers               2:36.30  
 26 Anthony Ulu                  Waianae                3:00.25  
 
Event 53  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Taryn Kaanoi                 Kalaheo                  27.47   2 
  2 Britney Stephens             Mililani                 27.81   2 
  3 Stephanie Ratte              Punahou                  28.88   4 
  4 Johnna Frantzen              Kalaheo                  29.03   3 
  5 Nicki Ha                     Iolani                   29.20   1 
  6 Ashley Johnson               Sacred Heart             29.62   1 
  7 Vanessa Butin                Moanalua                 29.73   2 
  8 Roxanne Winfree              Waipahu                  29.76   1 
  9 Raechelle Pereira            Waialua                  30.01   1 
 10 Dawn     H K Hoshino         Moanalua                 30.07   1 
 11 Shantelle Wong               Moanalua                 30.74   3 
 12 Desiree Adolpho              Waipahu                  31.13   2 
 13 Lauren Yee                   P-5                      31.16   3 
 14 Veronica Porter              Mililani                 31.18   3 
 15 Renee Shirakawa              Pac5                     31.64   4 
 16 Kimberleigh Robinson         Chargers                 31.71   3 
 17 Shannon Brown                Punahou                  31.81   2 
 18 Johnnel Johnson              Kamehameha               31.93   1 
 19 BrittanyTJ Salclausa         Moanalua                 32.05   4 
 20 Lalita Cunningham            Chargers                 32.19   1 
 21 Danielle Painter             Mililani                 32.25   4 
 22 Brianna Goo                  P-5                      32.26   2 
 23 Samantha Jones               Moanalua                 32.53   4 
 24 Kimberly Brown               Unattached               32.63   3 
 25 Jessica Dela Cruz            Waipahu                  32.76   2 
 26 Julie Yamashita              Punahou                  33.36   2 
 27 Tiffany Tsark                P-5                      35.07   4 
 28 Amber Torricer               Waipahu                  35.38   3 
 29 Iris Domingo                 Waipahu                  36.07   4 
 
Event 54  Girls 200 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Monique Shinnery             Kapolei                  26.83   1 
  2 Susan Mukai                  Iolani                   27.72   1 
  3 Lorin Milotta                Waialua                  28.46   2 
  4 Keilyn Tanimoto              Chargers                 28.89   2 
  5 Celina Chun                  Punahou                  29.73   1 
  6 Suzanne Sorensen             Iolani                   30.62   2 
  7 Christina Carriaga           Waipahu                  30.95   1 
  8 Eryn Johnston                Punahou                  31.57   2 
  9 MingNgar Lo                  Moanalua                 32.20   1 
 10 Meaghan Shanahan             Moanalua                 34.53   2 
 11 Sarah Low                    P-5                      34.77   1 
 
Event 55  Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gagamoe Manuma Jr            Kamehameha               24.84   1 
  2 Paul-Lawrence Rose           Waianae                  24.91   1 
  3 Braden Storaasli             Damien                   25.35   3 
  4 Garrett Kam                  Punahou                  25.45   1 
  5 Ikaika Payamo                Mililani                 25.55   4 
  6 Peter Poentis                Mililani                 25.59   2 
  7 Va'a Faualo                  Damien                   26.05   1 
  8 Paul Samiano                 P-5                      26.25   1 
  9 Edwin Rubio                  Waialua                  26.41   3 
 10 Landen DelaCruz              Damien                   26.48   4 
 11 Zach Santos                  St. Louis                26.50   2 
 12 Royce Alvarado               Word of Life             26.73   1 
 13 Ryan Jung                    Kamehameha               26.76   3 
 14 Chris Andres                 Waipahu                  26.79   4 
 15 Kirk Fong                    Kamehameha               26.95   2 
 16 Alexander Kinney             Waialua                  26.95   1 
 17 Tony   Y W Yip               Moanalua                 26.96   5 
 18 Deyh Boy Garcia              Waipahu                  27.22   3 
 19 David White                  Punahou                  27.30   2 
 20 Jacob Tamaalemalo            Waipahu                  27.59   4 
 21 Joey Silva                   Waialua                  27.71   3 
 22 Francis Hewlett              Chargers                 27.74   3 
 23 Roland Gaoiran               Waipahu                  27.84   5 
 24 Robert Kroger                Waialua                  27.86   4 
 25 Keoki Kaeha                  Nanakuli                 27.96   4 
 26 Steven Berndt                Waipahu                  28.40   3 
 27 Matthew Chong                Damien                   28.41   2 
 28 Gysen Garcia                 Nanakuli                 28.69   5 
 29 Joshua Acosta                Waialua                  28.80   2 
 30 Jarret Questal               Chargers                 29.02   4 
 31 Ian Domingo                  Waipahu                  29.44   2 
 32 Darryl Kila                  Nanakuli                 29.58   3 
 33 Charlie Field                Punahou                  29.90   5 
 34 Bradley Fernando             Waipahu                  29.98   5 
 
Event 56  Boys 200 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Derek Hinkley                Punahou                  23.84   1 
  2 Cameron Grace                Punahou                  23.94   2 
  3 Jordan Moss                  Punahou                  24.48   3 
  4 Ron (Ili) Peneku             Nanakuli                 24.53   2 
  5 Jimmy Afamasaga              Nanakuli                 24.71   1 
  6 Albert Distajo               Nanakuli                 24.82   4 
  7 Jared Ferrer                 Pac5                     24.96   4 
  8 Makini Sosa                  Mililani                 25.15   3 
  9 Scott Robinson               Iolani                   25.19   3 
 10 Shane Sato                   Waipahu                  25.24   2 
 11 Patrick Egloria              Mililani                 25.35   1 
 12 Braden Iwani                 St. Louis                25.37   2 
 13 Chad Puha                    Waianae                  25.54   4 
 14 Lorenzo Abernathy            Mililani                 25.69   2 
 15 Ben Ameperosa                Waipahu                  26.03   3 
 16 Michael Esmeralda            Waipahu                  26.07   1 
 17 Lyle Perez                   Waipahu                  26.17   4 
 18 Travis Lau                   Waianae                  26.21   2 
 19 Julio Jesus                  Nanakuli                 26.33   1 
 20 Alex Distajo                 Nanakuli                 26.54   3 
 21 Ryan Bustea                  Waianae                  26.59   1 
 22 Richard Dupont               Damien                   27.12   4 
 23 Edmund Ybarra                Nanakuli                 27.13   4 
 24 Russell Heanu                Waipahu                  27.19   3 
 25 Jeremy Pahukoa-Malia         Chargers                 28.07   4 
 
Event 57  Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nicole Leong                 Iolani                12:39.42  
  2 Claire Geilfuss              Punahou               13:21.25  
  3 Stephanie Yamamoto           Mililani              13:43.65  
  4 Melanie Leong                Roosevelt             13:48.26  
  5 Stephanie Ko                 Mililani              13:54.95  
 
Event 58  Girls 3000 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Emily King                   Moanalua              10:51.56  
  2 Joleen Oshiro                Iolani                11:01.20  
  3 Nicole Anderson              Iolani                11:04.62  
  4 Sara Mitman                  Mililani              11:24.31  
  5 Kari Tanimoto                Chargers              11:29.62  
  6 Shauna Zane                  P-5                   11:59.18  
  7 Chimene Sienkiewicz          Chargers              12:07.24  
  8 Katie Craigie                Punahou               12:11.37  
  9 Becky Mangrobang             P-5                   12:11.97  
 10 Caitlin Killam               Punahou               12:15.64  
 11 Rachel Sokugawa              Roosevelt             12:16.26  
 12 Kelli Murata                 Moanalua              12:26.41  
 13 Evelyn-rose Hata             Moanalua              12:44.07  
 14 Suzi Pratt                   P-5                   12:48.79  
 15 Lauren Ho                    P-5                   12:49.21  
 16 Ami Wescott                  Kapolei               12:51.45  
 17 Kassia Salazar               Kaiser                13:00.29  
 18 Laurie Kawamoto              Roosevelt             13:05.55  
 19 Darien Batzer                Punahou               13:49.00  
 20 Amara Humphry                Punahou               14:00.88  
 21 Liat Portner                 Punahou               14:00.90  
 
Event 59  Boys 3000 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Drew Broderick               Kalaheo               10:39.99  
  2 David King                   Nanakuli              10:44.93  
  3 Simon Miller                 Kamehameha            10:46.52  
  4 Gibbs     TJ Yim             Moanalua              10:48.22  
  5 Austin Barnes                Iolani                10:50.59  
  6 Chas Kenessey                Waianae               10:56.30  
  7 Kevin Krupp                  Pac5                  10:58.79  
  8 Ramon Melendez               Mililani              11:05.36  
  9 Kelsey Maeda                 Mililani              11:07.96  
 10 Nathaniel Garcia             Waipahu               11:10.65  
 11 Logan Lee                    Moanalua              11:38.92  
 12 Jared Tivera                 Waipahu               11:46.37  
 13 Austin Buckley               Kapolei               11:52.69  
 
Event 60  Boys 3000 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jeremy Kamakaala             Kamehameha             9:43.07  
  2 Joseph Gonzales              Chargers               9:43.46  
  3 Cameron VanDerKamp           Iolani                 9:51.78  
  4 Alexander Stephenson         Iolani                 9:53.02  
  5 Ian Helms                    Mililani               9:58.66  
  6 Matt Montoya                 Mililani              10:01.80  
  7 Aaron Domingo                Kamehameha            10:11.07  
  8 Tyler Tajima                 P-5                   10:16.29  
  9 Brent Nakano                 Punahou               10:27.60  
 10 Brian Tanaka                 Chargers              10:30.07  
 11 Tyler Chun                   Iolani                10:33.14  
 12 Ryan Harada                  Iolani                10:33.54  
 13 Valentine Roberts            Waianae               10:41.75  
 14 Ryan Chun                    Iolani                10:44.62  
 15 Mhar Felicitas               Waipahu               10:46.97  
 16 Chris Magliulo               Punahou               10:50.59  
 17 Ryan Bustea                  Waianae               11:10.59  
 18 Patrick Nakagawa             Kalaheo               11:21.19  
 19 Adam Tanare                  Waipahu               11:30.06  
 20 Giorgi Puali                 Waianae               12:11.68  
 
Event 61  Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Moanalua High School  'A'                           4:37.45  
  2 Mililani High School  'A'                           4:45.42  
  3 Pac-5  'A'                                          4:50.49  
  4 Waipahu High School  'A'                            5:10.42  
  5 Pac-5  'B'                                          5:20.28  
 
Event 62  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mililani High School  'A'                           4:24.98  
  2 Moanalua High School  'A'                           4:29.23  
 
Event 63  Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Iolani School  'A'                                  3:45.47  
  2 Mililani High School  'A'                           3:47.38  
  3 Word of Life Academy  'A'                           3:54.70  
  4 Waipahu High School  'A'                            3:56.47  
  5 Pac-5  'A'                                          4:02.65  
  6 Punahou High School  'A'                            4:04.73  
  7 Pac-5  'B'                                          4:14.42  
  8 Waianae High School  'A'                            4:17.09  
 
Event 64  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Iolani School  'A'                                  3:37.78  
  2 Moanalua High School  'A'                           3:39.72  
  3 Pac-5  'A'                                          3:43.79  
  4 Waianae High School  'A'                            3:44.87  
  5 Punahou High School  'A'                            3:44.88  
  6 Punahou High School  'B'                            3:56.91