3rd Preseason Meet - 3/14/2003 Mililani High School
Girls Results
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Villegas, Amber           SO Kapolei                  19.2h  
  2 Markpol, Stefanie         SO Castle                   19.9h  
  3 Siu, Brandeelyn           10 Mililani                 20.7h  
  4 Knaus, Jamie              10 Mililani                 20.9h  
  5 Bass, Evette              SO Waianae                  21.0h  
  6 Guidry, Jessie               Roosevelt                21.2h  
  7 Huertas, Delilah             Waianae                  23.3h  
 
Event 3  Women 100 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nickels, Chun Mei         12 Mililani                 17.3h   1 
  2 Tsukamoto, Erin           SR Aiea                     17.6h   1 
  3 Ching, Cherie             SR Pearl City               18.9h   1 
  4 Arakaki, Shari            JR Aiea                     19.6h   1 
  5 Young, Aisha              SR Pearl City               20.3h   2 
  6 Teramae, Kaycee           SR Roosevelt                20.5h   1 
  7 Carriaga, Christina          Waipahu                  20.7h   2 
  8 Nakaishi, Lian            SR Pearl City               21.1h   1 
  9 Dar, Mariam               JR Aiea                     21.8h   1 
 10 Pantil, Crystal              Waianae                  23.1h   1 
 11 Kawamoto, Laurie             Roosevelt                23.5h   2 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Inouye, Rosalie              Aiea                     13.6h   1 
  1 Lane, Chana                  Leilehua                 13.6h   1 
  3 Tanimoto, Keilyn             Pearl City               13.9h   1 
  3 Senas, Ciera                 Mililani                 13.9h   1 
  3 Due, April                SO Kapolei                  13.9h   1 
  6 Couch, Latrice               Leilehua                 14.0h   3 
  7 Tibbits, Tatiana             Kapolei                  14.2h   3 
  8 Leong, Kourtnei           FR Kapolei                  14.4h   4 
  8 McClay, Rachel            SO Mililani                 14.4h   3 
  8 Bryndzia, Alexandra          Roosevelt                14.4h   1 
  8 Mitani, Nicole            FR Mililani                 14.4h   2 
  8 Baker, Leilani            SO Castle                   14.4h   1 
 13 Neason, Alex                 Leilehua                 14.5h   2 
 14 Hee, Christina               Pearl City               14.7h   3 
 15 Kanda, Lauren             FR Castle                   14.8h   3 
 15 Priester, Kenisha         SO Leilehua                 14.8h   3 
 15 Kiep, Stephanie              Kapolei                  14.8h   5 
 15 Maeshiro, Lauren             Pearl City               14.8h   3 
 19 Walker, Rachel            JR Castle                   14.9h   4 
 20 Wells, Cecilia               Leilehua                 15.1h   5 
 21 Dela Cruz, Chelsea        FR Kapolei                  15.2h   2 
 22 Senas, Chastity              Mililani                 15.3h   4 
 22 Kanda, Jaymie             FR Castle                   15.3h   4 
 22 Hori, Jessie              SO Castle                   15.3h   2 
 25 Abila, Alyssa             FR Kapolei                  15.4h   4 
 26 Wescott, Amy                 Kapolei                  15.5h   4 
 26 Cuban, Jenna              FR Mililani                 15.5h   5 
 26 Markpol, Stefanie         SO Castle                   15.5h   2 
 29 Yasumoto, Cheryl             Pearl City               15.6h   2 
 30 Alameda-Obrero, Jayna     FR Kapolei                  16.1h   4 
 30 Reidy, Clarissa           FR Kapolei                  16.1h   5 
 32 Mauricio, Tatiana            Waipahu                  16.3h   2 
 32 Dela Cruz, Jessica           Waipahu                  16.3h   3 
 34 DeLeon, Bernadette           Waipahu                  16.8h   1 
 35 Iida, Sarah                  Pearl City               17.0h   2 
 36 Tatsuyama, Christie       FR Mililani                 17.1h   5 
 37 Pho, Denise               SO Kapolei                  17.2h   5 
 38 Dahl, Anamaria            FR Mililani                 17.4h   4 
 
Event 7  Women 100 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Senas, Charity               Mililani                 13.5h   1 
  2 Shinnery, Monique         JR Kapolei                  13.6h   2 
  2 Wallace, April            SR Leilehua                 13.6h   2 
  4 Figueroa, Chante          JR Pearl City               13.7h   1 
  5 Boyd, Brittany            11 Roosevelt                13.9h   2 
  5 Deperalta, Lalaynnia         Waianae                  13.9h   2 
  7 Bell, Melody                 Leilehua                 14.1h   1 
  8 Rivera, Mishalei          SR Leilehua                 14.2h   2 
  9 Watanabe, Aimee           JR Castle                   14.5h   1 
 10 Ramos, Rosemary           11 Mililani                 14.7h   1 
 10 Furukawa, Alyssa             Roosevelt                14.7h   1 
 12 Shigeoka, Kimberly        SR Aiea                     14.8h   1 
 13 Perry, Nina                  Leilehua                 14.9h   3 
 13 Unten, Kim                   Pearl City               14.9h   2 
 15 Carriaga, Christina          Waipahu                  15.1h   2 
 16 Tadani, Lia                  Castle                   16.0h   2 
 17 Fukuda, Brandy            SR Pearl City               16.4h   1 
 18 Reyes, Kasey                 Roosevelt                17.0h   3 
 19 Ikehara, Jodi                Roosevelt                17.1h   3 
 -- Kiep, Stephanie              Kapolei                    SCR     
 
Event 9  Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Miranda, Ann              SO Castle                 5:34.4h  
  2 Walker, Lovey             SO Castle                 5:47.7h  
  2 Emery, Chanda             SO Castle                 5:47.7h  
  4 Ochiae, Annie                Pearl City             5:50.8h  
  5 Harris, Nicole               Leilehua               5:58.7h  
  6 Chun, Kelly               SO Castle                 6:00.1h  
  7 Ikuma, Katelind              Roosevelt              6:00.7h  
  8 Jungblut, Amanda          SO Aiea                   6:09.8h  
  9 Pascua, Cherae               Pearl City             6:25.8h  
 10 Hay, Christine               Leilehua               6:31.0h  
 11 Gorguilo, Cheri              Waianae                7:25.1h  
 12 Mitman, Sara              10 Mililani               7:28.70  
 13 Brunson, Ursula              Waianae                8:18.4h  
 13 Cruz, Kimberly               Waianae                8:18.4h  
 
Event 11  Women 1500 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tanimoto, Kari            JR Pearl City             5:14.9h  
  2 Sienkiewicz, Chimene      SO Pearl City             5:31.6h  
  3 Kanda, Megan              11 Mililani               5:53.9h  
  4 Reid, Tristan             SR Pearl City             5:55.7h  
  5 Moran, Samantha              Waipahu                5:56.5h  
  6 Yokoyama, Jenna              Waipahu                6:06.4h  
  7 Kawamoto, Laurie             Roosevelt              6:18.4h  
  8 Takahashi, Kristin        JR Castle                 6:18.6h  
  9 Young, Aisha              SR Pearl City             6:24.1h  
 10 Kenessey, Mauilani           Waianae                6:54.7h  
 11 Tanaka, Jodee                Castle                 7:06.5h  
 12 Hayashi, Kyra             SR Mililani               7:28.5h  
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mililani High School  'A'                             54.7h  
  1 Leilehua High School  'A'                             54.7h  
  3 Kapolei High School  'A'                              55.5h  
  4 Pearl City High School  'A'                           56.3h  
  5 Castle High School  'A'                               57.9h  
 
Event 15  Women 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Leilehua High School  'A'                             52.9h  
  2 Mililani High School  'A'                             53.4h  
  3 Pearl City High School  'A'                           55.8h  
  4 Roosevelt High School  'A'                            56.9h  
  5 Waianae High School  'A'                              58.7h  
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tanimoto, Keilyn             Pearl City             1:04.6h   1 
  2 Baker, Leilani            SO Castle                 1:07.0h   1 
  3 McClay, Rachel            SO Mililani               1:09.6h   2 
  4 Emery, Chanda             SO Castle                 1:10.0h   1 
  4 Walker, Lovey             SO Castle                 1:10.0h   1 
  6 Priester, Kenisha         SO Leilehua               1:12.7h   1 
  7 Yasumoto, Cheryl             Pearl City             1:13.5h   1 
  8 Abila, Alyssa             FR Kapolei                1:16.6h   1 
  9 Leong, Melanie               Roosevelt              1:21.5h   1 
 
Event 19  Women 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wallace, April            SR Leilehua               1:03.4h  
  2 Soon, Deanne              11 Mililani               1:04.0h  
  3 Fukuda, Aimee             JR Pearl City             1:07.8h  
  4 Unten, Kim                   Pearl City             1:10.6h  
  5 Genenger, Catherine          Waianae                1:13.1h  
  6 Fukuda, Brandy            SR Pearl City             1:21.2h  
  7 Leo, Penina               JR Waianae                1:29.1h  
 
Event 21  Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Villegas, Amber           SO Kapolei                  55.5h  
  2 Kanda, Jaymie             FR Castle                   59.3h  
  3 Bass, Evette              SO Waianae                1:00.2h  
  4 Huertas, Delilah             Waianae                1:05.6h  
  5 Guidry, Jessie               Roosevelt              1:06.8h  
  6 Dahl, Anamaria            FR Mililani               1:07.1h  
 
Event 23  Women 300 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Miranda, Ann              SO Castle                   52.7h   1 
  2 Deperalta, Lalaynnia         Waianae                  53.2h   1 
  3 Tsukamoto, Erin           SR Aiea                     53.8h   1 
  4 Arakaki, Shari            JR Aiea                     54.0h   1 
  5 Halbert, Kristin          11 Mililani                 55.7h   1 
  6 Ching, Cherie             SR Pearl City               56.1h   1 
  7 Nakaishi, Lian            SR Pearl City               58.0h   2 
  8 Teramae, Kaycee           SR Roosevelt              1:00.1h   2 
  9 Genenger, Catherine          Waianae                1:01.4h   2 
 10 Dar, Mariam               JR Aiea                   1:02.5h   2 
 11 Tanaka, Jodee                Castle                 1:02.6h   2 
 12 Carriaga, Christina          Waipahu                1:03.7h   1 
 13 Pantil, Crystal              Waianae                1:03.9h   2 
 14 Tadani, Lia                  Castle                 1:06.0h   2 
 15 Kawamoto, Laurie             Roosevelt              1:15.6h   1 
 
Event 25  Girls 800 Meter Run Junior Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mitman, Sara              10 Mililani               2:33.7h   1 
  2 Ochiae, Annie                Pearl City             2:48.8h   1 
  3 Black, Seneca              9 Mililani               2:53.8h   1 
  4 Chun, Kelly               SO Castle                 2:54.0h   1 
  5 Harris, Nicole               Leilehua               2:55.3h   1 
  6 Siu, Brandeelyn           10 Mililani               3:01.6h   1 
  7 Knaus, Jamie              10 Mililani               3:01.9h   1 
  8 Pascua, Cherae               Pearl City             3:07.3h   1 
  9 Wells, Cecilia               Leilehua               3:07.6h   2 
 10 Leong, Melanie               Roosevelt              3:17.6h   2 
 
Event 27  Women 800 Meter Run Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Soon, Deanne              11 Mililani               2:31.0h   1 
  2 Tanimoto, Kari            JR Pearl City             2:31.7h   1 
  3 Sienkiewicz, Chimene      SO Pearl City             2:33.2h   1 
  4 Moran, Samantha              Waipahu                2:44.0h   1 
  5 Yokoyama, Jenna              Waipahu                2:55.6h   1 
  6 Takahashi, Kristin        JR Castle                 3:01.6h   1 
  7 Young, Aisha              SR Pearl City             3:03.0h   1 
  8 Genenger, Catherine          Waianae                3:18.8h   1 
  9 Kenessey, Mauilani           Waianae                3:19.1h   2 
 10 Ramos, Shirley Ann           Leilehua               3:34.8h   2 
 11 Leo, Penina               JR Waianae                3:38.2h   2 
 12 Hayashi, Kyra             SR Mililani               3:38.8h   2 
 12 Kanda, Megan              11 Mililani               3:38.8h   2 
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Senas, Ciera                 Mililani                 28.7h   1 
  1 Tanimoto, Keilyn             Pearl City               28.7h   1 
  3 Tibbits, Tatiana             Kapolei                  29.0h   1 
  4 Couch, Latrice               Leilehua                 29.1h   1 
  5 Due, April                SO Kapolei                  29.5h   2 
  6 Leong, Kourtnei           FR Kapolei                  29.9h   3 
  7 Baker, Leilani            SO Castle                   30.1h   2 
  7 McClay, Rachel            SO Mililani                 30.1h   1 
  9 Neason, Alex                 Leilehua                 30.5h   2 
 10 Bryndzia, Alexandra          Roosevelt                30.6h   1 
 10 Priester, Kenisha         SO Leilehua                 30.6h   3 
 12 Kanda, Jaymie             FR Castle                   30.9h   2 
 13 Senas, Chastity              Mililani                 31.1h   2 
 14 Kanda, Lauren             FR Castle                   31.3h   1 
 14 Kiep, Stephanie              Kapolei                  31.3h   3 
 16 Walker, Rachel            JR Castle                   31.7h   3 
 17 Abila, Alyssa             FR Kapolei                  31.9h   3 
 18 Yasumoto, Cheryl             Pearl City               32.0h   2 
 19 Maeshiro, Lauren             Pearl City               32.4h   3 
 20 Cuban, Jenna              FR Mililani                 33.2h   2 
 21 Hori, Jessie              SO Castle                   33.4h   3 
 22 Dela Cruz, Jessica           Waipahu                  33.8h   1 
 23 DeLeon, Bernadette           Waipahu                  34.4h   3 
 24 Mauricio, Tatiana            Waipahu                  34.7h   2 
 25 Iida, Sarah                  Pearl City               35.7h   4 
 26 Tatsuyama, Christie       FR Mililani                 36.1h   4 
 
Event 31  Women 200 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Shinnery, Monique         JR Kapolei                  27.6h   1 
  2 Senas, Charity               Mililani                 27.8h   1 
  3 Wallace, April            SR Leilehua                 28.0h   1 
  4 Figueroa, Chante          JR Pearl City               28.4h   2 
  5 Boyd, Brittany            11 Roosevelt                28.9h   1 
  6 Watanabe, Aimee           JR Castle                   29.3h   2 
  7 Bell, Melody                 Leilehua                 29.5h   1 
  8 Fukuda, Aimee             JR Pearl City               30.3h   2 
  9 Perry, Nina                  Leilehua                 30.7h   2 
 10 Ramos, Rosemary           11 Mililani                 30.9h   2 
 11 Arakaki, Shari            JR Aiea                     31.3h   1 
 12 Shigeoka, Kimberly        SR Aiea                     32.8h   2 
 13 Carriaga, Christina          Waipahu                  34.3h   1 
 14 Tadani, Lia                  Castle                   34.8h   2 
 15 Fukuda, Brandy            SR Pearl City               34.9h   1 
 
Event 33  Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Miranda, Ann              SO Castle                13:05.1h  
  2 Ochiae, Annie                Pearl City            14:01.6h  
  3 Ikuma, Katelind              Roosevelt             14:06.4h  
  4 Chun, Kelly               SO Castle                15:20.6h  
 -- Brunson, Ursula              Waianae                     NT  
 -- Cruz, Kimberly               Waianae                     NT  
 -- Gorguilo, Cheri              Waianae                     NT  
 
Event 35  Women 3000 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tanimoto, Kari            JR Pearl City            11:40.2h  
  2 Sienkiewicz, Chimene      SO Pearl City            12:57.2h  
  3 Kanda, Megan              11 Mililani              13:30.1h  
  4 Reid, Tristan             SR Pearl City            13:39.8h  
  5 Maeda, Kara               11 Mililani              13:58.8h  
  6 Takahashi, Kristin        JR Castle                15:50.6h  
  7 Kawamoto, Laurie             Roosevelt             16:05.2h  
 -- Tanaka, Jodee                Castle                      NT  
 
Event 37  Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Castle High School  'A'                             4:39.6h  
  2 Mililani High School  'A'                           5:07.4h  
  3 Pearl City High School  'A'                         5:15.4h  
  4 Roosevelt High School  'A'                          5:30.4h  
 
Event 39  Women 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pearl City High School  'A'                         4:36.2h  
  2 Mililani High School  'A'                           4:39.8h  
  3 Mililani High School  'B'                           4:52.9h  
 
Event 41  Girls Long Jump Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McClay, Rachel            SO Mililani              13-08.00  
  2 Bell, Melody                 Leilehua              13-06.00  
  3 Markpol, Stefanie         SO Castle                13-01.00  
  4 Kanda, Lauren             FR Castle                12-11.50  
  5 Kanda, Ashley                Castle                11-04.50  
  6 Huertas, Delilah             Waianae               11-02.00  
  7 Pho, Denise               SO Kapolei               10-10.50  
  8 Wescott, Amy                 Kapolei               10-06.00  
  9 Bass, Evette              SO Waianae               10-01.00  
 10 Walker, Rachel            JR Castle                 9-07.00  
 -- Davis, Takeisha              Leilehua                   SCR  
 -- Kawamoto, Alyssa             Roosevelt                  SCR  
 -- Deperalta, Lalaynnia         Waianae                    SCR  
 
Event 43  Women Long Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Takeisha              Leilehua              15-08.00  
  2 Watanabe, Aimee           JR Castle                15-02.00  
  3 Shigeoka, Kimberly        SR Aiea                  12-09.00  
  4 Deperalta, Lalaynnia         Waianae               12-07.00  
  5 Tsukamoto, Erin           SR Aiea                  12-03.50  
  6 Genenger, Catherine          Waianae               11-09.00  
  7 Dar, Mariam               JR Aiea                  11-08.00  
  8 Kawamoto, Alyssa             Roosevelt             11-03.00  
  9 Leo, Penina               JR Waianae                7-06.00  
 
Event 45  Girls High Jump Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Markpol, Stefanie         SO Castle                 4-02.00  
  2 Huertas, Delilah             Waianae                4-00.00  
  2 Miranda, Ann              SO Castle                 4-00.00  
  4 Chun, Kelly               SO Castle                 3-10.00  
 -- Gorguilo, Cheri              Waianae                     NH  
 -- Kanda, Ashley                Castle                      NH  
 
Event 47  Women High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Deperalta, Lalaynnia         Waianae                4-04.00  
  2 Halbert, Kristin          11 Mililani               4-02.00  
  3 Perry, Nina                  Leilehua               4-00.00  
  4 Dar, Mariam               JR Aiea                   3-10.00  
  4 Kawamoto, Alyssa             Roosevelt              3-10.00  
  4 Shiroma, Diana            SR Aiea                   3-10.00  
 -- Furukawa, Alyssa             Roosevelt                   NH  
 -- Leo, Penina               JR Waianae                     NH  
 
Event 49  Girls Triple Jump Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Markpol, Stefanie         SO Castle                27-04.00  
  2 Kanda, Ashley                Castle                27-01.00  
  3 Kanda, Lauren             FR Castle                26-03.00  
 
Event 51  Women Triple Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Takeisha              Leilehua              31-03.00  
  2 Kawamoto, Alyssa             Roosevelt             28-08.00  
  3 Tsukamoto, Erin           SR Aiea                  28-02.50  
  4 Watanabe, Aimee           JR Castle                28-01.00  
  5 Shigeoka, Kimberly        SR Aiea                  27-09.00  
  6 Dar, Mariam               JR Aiea                  25-01.00  
 
Event 55  Women Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nickels, Chun Mei         12 Mililani              10-00.00  
  2 Teramae, Kaycee           SR Roosevelt              6-06.00  
  3 Furukawa, Alyssa             Roosevelt              6-00.00  
 
Event 57  Girls Shot Put Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Purcell, Konae            SO Aiea                  32-04.50  
  2 Sapolu, Leilani           JR Kapolei               22-10.00  
  3 Kolo, Tasha                  Roosevelt             20-08.00  
  3 Mendonza, Chelsea            Roosevelt             20-08.00  
  5 Perez, Whendy                Waipahu               19-09.50  
  6 Fong-Aiu, Shauna             Roosevelt             17-10.00  
  7 Senas, Ciera                 Mililani              17-07.00  
  8 Kuwamura, Kelli              Roosevelt             15-01.50  
  9 Wright, Whitney              Roosevelt             14-09.50  
 10 Dea, Charlene             JR Kapolei                8-10.00  
 
Event 59  Women Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Saia, Malia                  Waipahu               33-06.50  
  2 Senas, Charity               Mililani              30-09.00  
  3 Dumlao, Alana                Waipahu               26-09.00  
  4 Sopi, Lynelle             SR Waianae               25-05.00  
  5 Torricer, Dana               Waipahu               21-08.50  
  6 Sun, Barbara                 Mililani              21-08.00  
  7 Walker, Rachel            JR Castle                20-10.00  
 
Event 61  Girls Discus Throw Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Purcell, Konae            SO Aiea                  81-10.50  
  2 Senas, Chastity              Mililani                 72-05  
  3 Senas, Ciera                 Mililani                 64-08  
  4 Mendonza, Chelsea            Roosevelt                57-01  
  5 Kolo, Tasha                  Roosevelt                56-04  
  6 Kuwamura, Kelli              Roosevelt                54-01  
  7 Fong-Aiu, Shauna             Roosevelt                45-06  
  8 Perez, Whendy                Waipahu                  40-03  
  9 Wright, Whitney              Roosevelt                35-08  
 
Event 63  Women Discus Throw Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Saia, Malia                  Waipahu                  86-01  
  2 Senas, Charity               Mililani                 84-02  
  3 Walker, Rachel            JR Castle                   76-05  
  4 Sopi, Lynelle             SR Waianae                  71-01  
  5 Dumlao, Alana                Waipahu                  65-00  
  6 Torricer, Dana               Waipahu                  61-03  
  7 Watanabe, Aimee           JR Castle                   58-06  
  8 Ikehara, Jodi                Roosevelt                53-07  
  9 Reyes, Kasey                 Roosevelt                52-02  
 10 Sun, Barbara                 Mililani                 49-04  
 11 McKoy, Rachel                Mililani                 46-02  
 12 Teramae, Kaycee           SR Roosevelt                41-01  
Boys Results 
Event 2  Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fial, Joshua              JR Pearl City               16.3h   1 
  2 Kobashigawa, Brian           Castle                   18.3h   2 
  3 Kekaha, Kingsley          SO Waianae                  18.5h   1 
  4 Kekaha, Kingston             Waianae                  18.8h   2 
  5 Spore, David                 Leilehua                 19.1h   1 
  6 Awakuni, Mark             FR Roosevelt                19.7h   1 
  7 Takahashi, Edwin          10 Mililani                 19.9h   1 
  8 Ahn, Richard              FR Roosevelt                20.2h   2 
  9 Montoya, Matt                Mililani                 20.3h   2 
 10 Matsuzaki-Loui, Drake        Mililani                 20.8h   2 
 11 Lam, Steven               FR Roosevelt                20.9h   2 
 12 Neves, Carson             SO Castle                   21.0h   1 
 13 Clore, Victor C.             Castle                   21.5h   2 
 14 Flemming, Jack               Waipahu                  21.6h   3 
 14 Kalauokaaea, Bryce K.        Castle                   21.6h   2 
 16 Noble, Ricky                 Waipahu                  21.9h   1 
 17 Souza, Gilbert               Waipahu                  22.0h   1 
 18 Tanaka, Brian             SO Aiea                     28.2h   3 
 
Event 4  Men 110 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Smith, Nicholas           JR Waianae                  15.8h   1 
  2 Workman, Henry            11 Mililani                 16.0h   1 
  3 Bowman, Sirron            SR Leilehua                 16.3h   1 
  4 Nasca, Nathaniel          JR Pearl City               16.4h   1 
  5 Noa, Guy                  SR Aiea                     17.8h   1 
  6 Ryder, Brandon            JR Castle                   17.9h   1 
  7 Oania, Marcus             JR Aiea                     18.0h   1 
  8 Chun, Lawrence            JR Waianae                  18.8h   2 
  9 Torres, Jordan            SR Aiea                     19.4h   2 
 10 Cabanero, Jensen          JR Pearl City               19.5h   2 
 10 Hackler, Shawn               Waipahu                  19.5h   1 
 12 Wallace, Matt                Kapolei                  20.7h   2 
 13 Imoto, Jared              JR Roosevelt                20.8h   2 
 14 Rice, Derek                  Mililani                 23.7h   2 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Santos, Jonovan           10 Mililani                 11.9h   3 
  1 Johns, Joshua             SO Kapolei                  11.9h   1 
  3 Salvation, Ricky          SO Pearl City               12.0h   1 
  4 Kobashigawa, Blaine       FR Castle                   12.1h   4 
  4 Tan, Paul                 SO Kapolei                  12.1h   4 
  6 Richter, Tui                 Roosevelt                12.2h   3 
  7 Soares, Blaze             SO Castle                   12.3h   3 
  8 Perbera, Kekoa               Mililani                 12.4h   6 
  8 Palamares, Anthony           Leilehua                 12.4h   3 
 10 Rose, Paul                   Waianae                  12.5h   1 
 10 Davis, Brandon               Roosevelt                12.5h   1 
 10 Robinson, Javaris            Leilehua                 12.5h   1 
 10 Akana, Cody                  Roosevelt                12.5h   6 
 10 Dutro, Micah                 Roosevelt                12.5h   5 
 10 Ho, Samuel                SO Castle                   12.5h   1 
 16 Fial, Joshua              JR Pearl City               12.6h   3 
 16 Dela Cuesta, Collin          Leilehua                 12.6h   4 
 18 Olayan, Chaney            FR Kapolei                  12.7h   3 
 18 Takahashi, Edwin          10 Mililani                 12.7h   6 
 18 Lavarias, Kaniela            Mililani                 12.7h   2 
 21 Sosa, Makini                 Mililani                 12.8h   1 
 22 Morris, Justin               Mililani                 12.9h   4 
 22 Sosa, Domingo                Mililani                 12.9h   6 
 24 Howard, Sean              SO Roosevelt                13.0h   4 
 24 Raquedan, Radford         FR Kapolei                  13.0h   2 
 24 Matsuzaki-Loui, Drake        Mililani                 13.0h   5 
 27 Villamor, Chris              Mililani                 13.1h   5 
 28 Clore, Victor C.             Castle                   13.2h   5 
 28 Kekaha, Kingston             Waianae                  13.2h   3 
 28 Roman, Marc               SO Aiea                     13.2h   1 
 31 Pooloa, Aaron                Mililani                 13.3h   2 
 31 Ko, Vincent               FR Roosevelt                13.3h   6 
 31 Chae, Jameson                Kapolei                  13.3h   5 
 34 Neves, Carson             SO Castle                   13.4h   2 
 34 Seronio, Dominic          SO Kapolei                  13.4h   5 
 34 Kalauokaaea, Bryce K.        Castle                   13.4h   6 
 34 Salis, Maka                  Roosevelt                13.4h   2 
 34 Guieb, Kyle               FR Kapolei                  13.4h   6 
 39 Alcid, George             SO Kapolei                  13.5h   6 
 40 Cadirao, Bruce               Waianae                  13.6h   2 
 41 Fujihara, Mark               Pearl City               13.7h   2 
 42 Nicolas, Jed Frederick    FR Kapolei                  13.9h   5 
 43 Luis, Christian              Pearl City               14.1h   4 
 44 Flemming, Jack               Waipahu                  14.2h   3 
 44 Nguyen, John                 Mililani                 14.2h   5 
 44 Olsen-Kuroda, Lahaina        Aiea                     14.2h   4 
 47 Paaluhi, Chad                Waianae                  14.3h   4 
 48 Mosley, Kris                 Leilehua                 15.7h   2 
 
Event 8  Men 100 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Couch, Tyrell                Leilehua                 11.6h   4 
  1 Dickerson, Todd              Waipahu                  11.6h   4 
  3 Sato, Shane                  Waipahu                  11.7h   1 
  4 Munoz, Daniel             JR Kapolei                  11.8h   4 
  5 Workman, Henry            11 Mililani                 11.9h   2 
  5 Kalimoku, Brad               Roosevelt                11.9h   1 
  7 Barbour, Billy               Mililani                 12.0h   4 
  7 Perez, Yonni              SR Leilehua                 12.0h   1 
  9 Mason, Roland             JR Kapolei                  12.1h   5 
  9 Taituave, Justin             Waipahu                  12.1h   5 
  9 Nasca, Nathaniel          JR Pearl City               12.1h   4 
 12 Ryder, Brandon            JR Castle                   12.2h   5 
 12 Hicks, Joshua                Waipahu                  12.2h   2 
 12 Enhada, Kaipo             JR Kapolei                  12.2h   1 
 12 Saole, Rustin                Waipahu                  12.2h   6 
 12 Jimenez, Ronald              Waianae                  12.2h   4 
 12 Reams, Damon              JR Castle                   12.2h   4 
 12 Matsuda, Lerrick             Mililani                 12.2h   1 
 12 Green, Brandon               Pearl City               12.2h   1 
 20 Fredeluces, Matthew       JR Aiea                     12.3h   7 
 20 Mclain, Franklain            Pearl City               12.3h   3 
 20 Lopes, Jason              JR Pearl City               12.3h   7 
 20 Abregana, Alexander       JR Kapolei                  12.3h   7 
 24 Gamboa, Chaves            JR Kapolei                  12.4h   2 
 24 Burton, Travis            JR Aiea                     12.4h   7 
 24 Oania, Marcus             JR Aiea                     12.4h   4 
 24 Furtado, Bake                Leilehua                 12.4h   2 
 28 Egloria, Patrick             Mililani                 12.5h   5 
 28 Nededog, Joseph              Pearl City               12.5h   2 
 28 Borges, Bryson               Roosevelt                12.5h   5 
 28 Dela Rama, John JR        JR Kapolei                  12.5h   8 
 28 Yuen, Royce               JR Pearl City               12.5h   6 
 28 Tavares, Jared            11 Mililani                 12.5h   3 
 34 Stoffel, Joseph           JR Castle                   12.6h   2 
 35 Reis, Jonathan            JR Castle                   12.7h   1 
 36 Young, Justin             JR Aiea                     12.9h   3 
 36 Bulosan, Jonathan            Mililani                 12.9h   6 
 36 Cormier, Quentin          JR Leilehua                 12.9h   5 
 36 Rice, Derek                  Mililani                 12.9h   6 
 36 Perry, Jordan                Mililani                 12.9h   7 
 41 Roman, Gregg              SR Aiea                     13.0h   2 
 42 Sugawa, Kevin                Pearl City               13.1h   8 
 42 Machado, Brandon             Mililani                 13.1h   3 
 42 Tokuda, Kyle                 Aiea                     13.1h   3 
 45 Imoto, Jared              JR Roosevelt                13.2h   3 
 45 Tanaka, Brandis           JR Aiea                     13.2h   1 
 45 Fujimori, Michael            Pearl City               13.2h   5 
 48 Mahuka, Cranston             Waianae                  13.3h   2 
 49 Sarce, Justin                Kapolei                  13.4h   6 
 50 Nariyoshi, Erik           JR Roosevelt                13.5h   6 
 50 Armodia, Jabez            JR Aiea                     13.5h   6 
 50 Raneses, Peter               Mililani                 13.5h   7 
 50 Kikugawa, Tyson              Mililani                 13.5h   8 
 54 Magata, James                Mililani                 13.6h   8 
 55 Minatoya, James           11 Mililani                 13.7h   8 
 56 Lazaro, Shane             JR Roosevelt                13.9h   7 
 57 Robinol, Sean Christophe  JR Kapolei                  14.3h   3 
 57 Saltiban, Lloyd              Waianae                  14.3h   7 
 59 Smith, Brandon               Waianae                  14.7h   5 
 60 Samson, Norman               Waianae                  14.8h   6 
 60 Harrison, Duane              Waianae                  14.8h   3 
 62 O'Hopper, Anthony            Pearl City               15.8h   8 
 -- Barbor, Billy                Mililani                   SCR     
 
Event 10  Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pascua, Bryson            SO Pearl City             4:25.50  
  2 Felicitas, Mhar           SO Waipahu                4:44.8h  
  3 Montoya, Matt                Mililani               4:45.2h  
  4 Nakasaki, Trent           SO Castle                 4:45.6h  
  5 Richards, James              Mililani               4:46.8h  
  6 Kodama, Matt              FR Castle                 4:51.6h  
  7 Mesina, Luigui               Waipahu                5:05.5h  
  8 Fitzmaurice, Austin          Mililani               5:08.4h  
  9 Chik, Samson                 Roosevelt              5:08.5h  
 10 Cabagbag, Gabriel         SO Roosevelt              5:09.3h  
 11 Kila, Logan                  Castle                 5:11.6h  
 12 Gertin, Matt                 Leilehua               5:13.4h  
 13 Rodrigues, Patrick        SO Kapolei                5:16.8h  
 14 Kennessey, Chas              Waianae                5:18.7h  
 15 Maeda, Kelsey                Mililani               5:19.4h  
 16 Garcia, Nathaniel            Waipahu                5:22.0h  
 17 Tivera, Jared                Waipahu                5:22.4h  
 18 Tyler, Matt               FR Castle                 5:26.1h  
 18 Hill, David                  Leilehua               5:26.1h  
 20 Ching, Michael               Mililani               5:29.0h  
 21 Lapuente, Mitchell           Mililani               5:44.9h  
 22 Quebatay, Chanston           Waianae                5:56.6h  
 23 Okimoto, Laine               Mililani               5:59.1h  
 24 Takasaki, Sean            FR Kapolei                6:32.4h  
 25 Puha, Spencer                Waianae                6:35.6h  
 
Event 12  Men 1500 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ching, Ehren              11 Mililani               4:24.2h  
  2 Rivera Jr, Zacarias       SR Leilehua               4:28.6h  
  3 Asato, Brett              SR Aiea                   4:28.8h  
  4 Sabitou, Timur               Aiea                   4:29.2h  
  5 Gonzales, Joseph             Pearl City             4:30.5h  
  6 Orozco, Angel                Waipahu                4:35.6h  
  7 Simmons, Spencer             Mililani               4:42.4h  
  8 Young, Aaron              SR Castle                 4:43.3h  
  9 Hogan, John               SR Aiea                   4:45.4h  
 10 Kimura, Brandon           SR Roosevelt              4:47.6h  
 11 Izumi, Jordan             JR Castle                 4:49.5h  
 12 Castell, Chris            12 Mililani               4:54.5h  
 13 Low-Gallucci, Andrew      JR Castle                 4:55.2h  
 14 Busher, Jason             JR Waianae                4:56.8h  
 -- Samson, Norman               Waianae                     NT  
 -- Muyigama, John               Pearl City                  NT  
 -- Fearn, Will                  Aiea                        NT  
 -- Smith, Brandon               Waianae                     NT  
 -- Maruishi, Reid            SR Roosevelt                   NT  
 -- Keauli'i, Solomon            Waianae                     NT  
 -- Ryan, Jeremy              JR Kapolei                     NT  
 -- Angel, Patrick Kyle       SO Pearl City                  NT  
 
Event 14  Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kapolei High School  'A'                              45.9h   1 
  2 Leilehua High School  'A'                             47.9h   1 
  3 Roosevelt High School  'A'                            48.2h   1 
  4 Castle High School  'A'                               48.7h   1 
  5 Pearl City High School  'A'                           48.9h   1 
  5 Mililani High School  'A'                             48.9h   1 
  7 Waianae High School  'A'                              50.5h   1 
  8 Kapolei High School  'B'                              50.9h   2 
  9 Waipahu High School  'A'                              52.4h   1 
 10 Waianae High School  'B'                              54.5h   2 
 11 Waianae High School  'C'                              56.2h   2 
 12 Castle High School  'B'                               56.6h   2 
 
Event 16  Men 4x100 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Waipahu High School  'A'                              44.9h   1 
  1 Kapolei High School  'A'                              44.9h   1 
  3 Leilehua High School  'A'                             45.3h   1 
  4 Mililani High School  'A'                             45.7h   1 
  5 Castle High School  'A'                               46.5h   1 
  6 Roosevelt High School  'A'                            47.0h   1 
  7 Pearl City High School  'A'                           47.8h   1 
  8 Waianae High School  'A'                              48.0h   1 
  9 Kapolei High School  'B'                              48.1h   2 
 10 Aiea High School  'A'                                 49.0h   2 
 11 Roosevelt High School  'B'                            55.1h   2 
 
Event 18  Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Soares, Blaze             SO Castle                   53.9h   1 
  2 Medeiros, Jonathan        SO Kapolei                  54.5h   1 
  3 Perbera, Kekoa               Mililani                 57.9h   1 
  4 Mosley, Vincent           SO Leilehua                 58.1h   1 
  5 Tanaka, Brian             SO Aiea                     58.5h   2 
  6 Ahmad, Pookela            FR Kapolei                  59.7h   2 
  7 Sosa, Makini                 Mililani                 59.9h   2 
  8 Heanu, Russell               Waipahu                1:00.3h   1 
  9 Lavarias, Kaniela            Mililani               1:01.3h   2 
 10 Aguon, Ryan                  Mililani               1:02.1h   2 
 10 Bengal, Bernard              Waipahu                1:02.1h   2 
 12 Boyd, Chris                  Mililani               1:02.4h   2 
 13 Garcia, Deyhboy              Waipahu                1:03.0h   3 
 14 Flemming, Jack               Waipahu                1:03.2h   1 
 15 Tanam, Adam                  Waipahu                1:04.1h   3 
 16 Croley, Daniel               Waipahu                1:04.2h   3 
 17 Souza, Gilbert               Waipahu                1:04.7h   3 
 18 Gushi, Dylan              FR Roosevelt              1:05.5h   1 
 19 Mosley, Kris                 Leilehua               1:15.4h   2 
 20 Rodriguez, Micah             Aiea                   1:18.3h   1 
 
Event 20  Men 400 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Keomaka, Ryan             SR Roosevelt                51.9h   2 
  2 Grunewald, Christian      SR Leilehua                 53.9h   1 
  3 Howell, Howard               Waipahu                  54.0h   1 
  4 Egloria, Patrick             Mililani                 54.6h   1 
  5 Simeona, Lokahi           SR Roosevelt                55.0h   2 
  6 Meyers, Stephen           SR Aiea                     55.2h   1 
  7 Parel, Jason              SR Roosevelt                55.4h   1 
  8 Sabitou, Timur               Aiea                     57.2h   2 
  9 Esmeralda, Michael           Waipahu                  57.6h   2 
 10 White, William            JR Kapolei                  57.9h   1 
 11 Aikala, Ikaika               Waianae                  59.0h   3 
 12 Cavaretta, Nicholas       JR Kapolei                  59.5h   2 
 13 Pitolo, Mika              JR Waianae                1:00.0h   1 
 14 Tanaka, Brandis           JR Aiea                   1:00.3h   3 
 15 Varde, Braddon               Waipahu                1:01.2h   1 
 16 Perry, Jordan                Mililani               1:01.4h   3 
 17 Kikugawa, Tyson              Mililani               1:04.1h   2 
 18 Raneses, Peter               Mililani               1:04.3h   3 
 19 Fujimori, Michael            Pearl City             1:05.0h   2 
 20 Magata, James                Mililani               1:09.2h   2 
 21 Sua, Simon                   Waianae                1:09.7h   3 
 
Event 22  Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Spore, David                 Leilehua                 45.5h   2 
  2 Mosley, Vincent           SO Leilehua                 46.9h   1 
  2 Kekaha, Kingsley          SO Waianae                  46.9h   2 
  4 Montoya, Matt                Mililani                 47.0h   2 
  5 Awakuni, Mark             FR Roosevelt                47.8h   1 
  6 Ahn, Richard              FR Roosevelt                48.5h   2 
  7 Kekaha, Kingston             Waianae                  50.4h   1 
  8 Flemming, Jack               Waipahu                  52.0h   2 
  9 Takahashi, Edwin          10 Mililani                 52.2h   2 
 10 Rodrigues, Patrick        SO Kapolei                  52.4h   2 
 11 Souza, Gilbert               Waipahu                  53.0h   1 
 11 Lam, Steven               FR Roosevelt                53.0h   1 
 13 Matsuzaki-Loui, Drake        Mililani                 53.7h   1 
 14 Paaluhi, Chad                Waianae                  55.0h   1 
 15 Nguyen, John                 Mililani                 57.1h   1 
 
Event 24  Men 300 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bowman, Sirron            SR Leilehua                 41.9h   2 
  2 Smith, Nicholas           JR Waianae                  42.2h   1 
  3 Grunewald, Christian      SR Leilehua                 44.1h   1 
  4 Noa, Guy                  SR Aiea                     44.7h   1 
  5 Kalilimoku, Brad          SR Roosevelt                44.8h   1 
  5 Workman, Henry            11 Mililani                 44.8h   2 
  7 Hackler, Shawn               Waipahu                  46.9h   2 
  8 Rice, Derek                  Mililani                 47.2h   1 
  9 Holyfield, Anthony        SR Roosevelt                47.6h   2 
 10 Yates, Logan              JR Kapolei                  47.7h   2 
 11 Moikeha, Pomaikai         SR Roosevelt                49.2h   1 
 11 Chun, Lawrence            JR Waianae                  49.2h   1 
 13 Imoto, Jared              JR Roosevelt                49.8h   1 
 14 Torres, Jordan            SR Aiea                     51.3h   2 
 
Event 26  Boys 800 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pascua, Bryson            SO Pearl City             2:10.3h  
  2 Gonzales, Joseph             Pearl City             2:16.0h  
  3 Dela Cruz, Ryan           SO Kapolei                2:19.6h  
  4 Nakasaki, Trent           SO Castle                 2:20.4h  
  5 Felicitas, Mhar           SO Waipahu                2:20.7h  
  6 Kodama, Matt              FR Castle                 2:24.9h  
  7 Richards, James              Mililani               2:25.3h  
  8 Gertin, Matt                 Leilehua               2:27.2h  
  9 Kila, Logan                  Castle                 2:30.3h  
 10 Mesina, Luigui               Waipahu                2:32.5h  
 11 Lapuente, Mitchell           Mililani               2:35.2h  
 12 Hin, David                   Leilehua               2:35.9h  
 13 Boyd, Chris                  Mililani               2:36.1h  
 14 Tivera, Jared                Waipahu                2:38.6h  
 15 Aquino, Marc                 Roosevelt              2:39.4h  
 16 Tyler, Matt               FR Castle                 2:40.8h  
 17 Garcia, Deyhboy              Waipahu                2:42.2h  
 18 Kennessey, Chas              Waianae                2:43.6h  
 19 Rodriguez, Micah             Aiea                   3:05.9h  
 
Event 28  Men 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Asato, Brett              SR Aiea                   2:10.7h  
  2 Young, Aaron              SR Castle                 2:12.4h  
  3 Izumi, Jordan             JR Castle                 2:13.1h  
  4 Hogan, John               SR Aiea                   2:16.7h  
  5 Meyers, Stephen           SR Aiea                   2:18.2h  
  6 Mclain, Franklain            Pearl City             2:21.9h  
  7 Kimura, Brandon           SR Roosevelt              2:22.5h  
  8 Maruishi, Reid            SR Roosevelt              2:25.4h  
  9 Tokujo, Ryan                 Mililani               2:25.6h  
 10 Angel, Patrick Kyle       SO Pearl City             2:28.4h  
 11 Fau, Chris                   Pearl City             2:41.6h  
 12 Muyigama, John               Pearl City             2:45.7h  
 
Event 30  Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Santos, Jonovan           10 Mililani                 23.8h   4 
  2 Salvation, Ricky          SO Pearl City               24.2h   4 
  3 Soares, Blaze             SO Castle                   24.3h   4 
  4 Johns, Joshua             SO Kapolei                  24.4h   2 
  5 Medeiros, Jonathan        SO Kapolei                  24.6h   5 
  6 Ortez, Kennedy               Leilehua                 24.7h   5 
  6 Kobashigawa, Blaine       FR Castle                   24.7h   5 
  8 Robinson, Javaris            Leilehua                 25.0h   2 
  8 Palamares, Anthony           Leilehua                 25.0h   4 
  8 Richter, Kurt                Roosevelt                25.0h   3 
 11 Tan, Paul                 SO Kapolei                  25.2h   5 
 12 Rose, Paul                   Waianae                  25.3h   5 
 13 Fial, Joshua              JR Pearl City               25.5h   5 
 13 Lavarias, Kaniela            Mililani                 25.5h   1 
 15 Dutro, Micah                 Roosevelt                25.6h   1 
 16 Flemming, Jack               Waipahu                  25.8h   3 
 17 Luis, Christian              Pearl City               26.0h   3 
 17 Tanaka, Brian             SO Aiea                     26.0h   1 
 17 Sosa, Domingo                Mililani                 26.0h   2 
 20 Morris, Justin               Mililani                 26.1h   2 
 21 Sosa, Makini                 Mililani                 26.2h   6 
 21 Davis, Brandon               Roosevelt                26.2h   5 
 23 Olayan, Chaney            FR Kapolei                  26.3h   1 
 24 Ho, Samuel                SO Castle                   26.4h   2 
 24 Moikeha, La'akea          SO Roosevelt                26.4h   1 
 24 Ahn, Richard              FR Roosevelt                26.4h   6 
 24 Ko, Vincent               FR Roosevelt                26.4h   6 
 28 Kalauokaaea, Bryce K.        Castle                   26.5h   1 
 28 Akana, Cody                  Roosevelt                26.5h   6 
 30 Clore, Victor C.             Castle                   26.8h   4 
 30 Perbera, Kekoa               Mililani                 26.8h   3 
 30 Takahashi, Edwin          10 Mililani                 26.8h   3 
 33 Aguon, Ryan                  Mililani                 27.1h   6 
 33 Raquedan, Radford         FR Kapolei                  27.1h   4 
 33 Howard, Sean              SO Roosevelt                27.1h   3 
 33 Salis, Maka                  Roosevelt                27.1h   4 
 37 Bengal, Bernard              Waipahu                  27.4h   6 
 37 Guieb, Kyle               FR Kapolei                  27.4h   2 
 37 Matsuzaki-Loui, Drake        Mililani                 27.4h   6 
 40 Olsen-Kuroda, Lahaina        Aiea                     27.5h   6 
 41 Heanu, Russell               Waipahu                  27.7h   5 
 42 Nicolas, Jed Frederick    FR Kapolei                  28.1h   2 
 43 Alcid, George             SO Kapolei                  28.4h   2 
 44 Souza, Gilbert               Waipahu                  28.6h   1 
 45 Tanare, Adam                 Waipahu                  28.7h   4 
 46 Fujihara, Mark               Pearl City               28.8h   1 
 46 Roman, Marc               SO Aiea                     28.8h   3 
 48 Nguyen, John                 Mililani                 29.1h   7 
 49 Pooloa, Aaron                Mililani                 29.3h   3 
 
Event 32  Men 200 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Keomaka, Ryan             SR Roosevelt                22.8h   1 
  2 Couch, Tyrell                Leilehua                 23.5h   1 
  3 Sato, Shane                  Waipahu                  23.7h   3 
  4 Perez, Yonni              SR Leilehua                 23.8h   3 
  4 Dickerson, Todd              Waipahu                  23.8h   1 
  6 Ryder, Brandon            JR Castle                   24.2h   5 
  7 Pieper, Bronson           JR Kapolei                  24.3h   3 
  8 Workman, Henry            11 Mililani                 24.4h   5 
  9 Matsuda, Lerrick             Mililani                 24.5h   3 
 10 Simeona, Lokahi           SR Roosevelt                24.6h   4 
 10 Enhada, Kaipo             JR Kapolei                  24.6h   4 
 12 Saole, Rustin                Waipahu                  24.7h   6 
 13 Burton, Travis            JR Aiea                     24.8h   5 
 13 Parel, Jason              SR Roosevelt                24.8h   4 
 13 Borges, Bryson               Roosevelt                24.8h   4 
 16 Taituave, Justin             Waipahu                  25.1h   4 
 16 Arcangel, Lindsey         SR Waianae                  25.1h   5 
 16 Reams, Damon              JR Castle                   25.1h   4 
 16 Esmeralda, Michael           Waipahu                  25.1h   6 
 20 Barbour, Billy               Mililani                 25.2h   1 
 20 Abregana, Alexander       JR Kapolei                  25.2h   6 
 22 Furtado, Blake               Leilehua                 25.3h   5 
 22 Fredeluces, Matthew       JR Aiea                     25.3h   6 
 24 Rice, Derek                  Mililani                 25.7h   5 
 24 Egloria, Patrick             Mililani                 25.7h   1 
 24 Reis, Jonathan            JR Castle                   25.7h   4 
 27 Hicks, Joshua                Waipahu                  25.8h   5 
 28 Lopes, Jason              JR Pearl City               25.9h   1 
 29 Gamboa, Chaves            JR Kapolei                  26.1h   6 
 30 Pitolo, Mika              JR Waianae                  26.3h   7 
 31 Nededog, Joseph              Pearl City               26.4h   4 
 31 Perry, Jordan                Mililani                 26.4h   2 
 31 Young, Justin             JR Aiea                     26.4h   7 
 34 Bulosan, Jonathan            Mililani                 26.5h   7 
 34 Roman, Gregg              SR Aiea                     26.5h   2 
 34 Stoffel, Joseph           JR Castle                   26.5h   1 
 37 Tanaka, Brandis           JR Aiea                     26.6h   2 
 38 Baltero, Richard          11 Mililani                 26.8h   2 
 39 Sarce, Justin                Kapolei                  26.9h   1 
 39 Sugawa, Kevin                Pearl City               26.9h   6 
 41 Varde, Braddon               Waipahu                  27.1h   2 
 42 Kikugawa, Tyson              Mililani                 27.3h   2 
 42 Imoto, Jared              JR Roosevelt                27.3h   6 
 44 Raneses, Peter               Mililani                 27.5h   2 
 45 Mahuka, Cranston             Waianae                  27.6h   3 
 46 Cormier, Quentin          JR Leilehua                 28.4h   7 
 47 Smith, Brandon               Waianae                  29.6h   2 
 47 Magata, James                Mililani                 29.6h   3 
 49 Samson, Norman               Waianae                  30.0h   3 
 50 Saltiban, Lloyd              Waianae                  30.4h   6 
 51 Ohia, Sterling            JR Aiea                     32.7h   3 
 51 Needaname, Anthony           Pearl City               32.7h   5 
 -- O'Hopper, Anthony            Pearl City                 SCR     
 
Event 34  Boys 3000 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Montoya, Matt                Mililani              10:24.4h  
  2 Maeda, Kelsey                Mililani              11:26.2h  
  3 Ching, Michael               Mililani              12:04.4h  
  4 Lapuente, Mitchell           Mililani              12:27.0h  
 
Event 36  Men 3000 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ching, Ehren              11 Mililani              10:03.9h  
  2 Castell, Chris            12 Mililani              10:27.7h  
  3 Simmons, Spencer             Mililani              10:28.4h  
 
Event 38  Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pearl City High School  'A'                         3:49.0h  
  2 Mililani High School  'A'                           3:51.5h  
  3 Leilehua High School  'A'                           3:59.3h  
  4 Roosevelt High School  'A'                          4:06.5h  
  5 Waipahu High School  'A'                            4:10.2h  
  6 Mililani High School  'B'                           4:19.6h  
  7 Waianae High School  'A'                            4:20.2h  
  8 Waipahu High School  'B'                            4:20.3h  
 -- Castle High School  'A'                                 SCR  
 
Event 40  Men 4x400 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mililani High School  'A'                           3:37.8h   1 
  2 Aiea High School  'A'                               3:38.6h   1 
  3 Leilehua High School  'A'                           3:39.8h   1 
  4 Pearl City High School  'A'                         3:48.6h   1 
  5 Kapolei High School  'A'                            3:50.1h   1 
  6 Waianae High School  'A'                            3:54.1h   1 
  7 Pearl City High School  'B'                         3:55.7h   1 
  8 Aiea High School  'B'                               4:02.2h   1 
  9 Mililani High School  'B'                           4:09.5h   2 
 
Event 44  Men Long Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Keomaka, Ryan             SR Roosevelt             20-04.50  
  2 Jimenez, Ronald              Waianae               19-10.00  
  3 Couch, Tyrell                Leilehua              19-08.50  
  3 Santos, Jose              12 Mililani              19-08.50  
  5 Fagan, Tekoree            SR Leilehua              19-00.50  
  6 Kalilimoku, Brad          SR Roosevelt             18-07.00  
  7 Johns, Joshua             SO Kapolei               18-02.50  
  8 Richter, Tui                 Roosevelt             18-00.00  
  9 Cavaretta, Nicholas       JR Kapolei               17-11.00  
 10 Nasca, Nathaniel          JR Pearl City            17-09.50  
 11 Lum, Shane                JR Pearl City            17-06.50  
 12 Hardy, Michael            JR Pearl City            17-06.00  
 13 Smith, Nicholas           JR Waianae               17-05.00  
 14 Cormier, Quentin          JR Leilehua              17-00.50  
 15 Workman, Henry            11 Mililani              16-10.50  
 15 Fung, Alika               JR Roosevelt             16-10.50  
 17 Spore, David                 Leilehua              16-09.50  
 18 Tan, Paul                 SO Kapolei               16-09.00  
 18 Dela Rama, John JR        JR Kapolei               16-09.00  
 20 Fau, Chris                   Pearl City            16-06.50  
 20 Gamboa, Chaves            JR Kapolei               16-06.50  
 22 Aikala, Ikaika               Waianae               16-04.00  
 22 Ly, Alexander             JR Roosevelt             16-04.00  
 24 Ahmad, Pookela            FR Kapolei               16-00.00  
 25 Lopes, Jason              JR Pearl City            15-10.75  
 26 Odo-Chang, Chris             Roosevelt             15-08.50  
 27 Yates, Logan              JR Kapolei               15-08.00  
 27 Lacey-Nahale, Kaaina      SO Roosevelt             15-08.00  
 29 Kekaha, Kingston             Waianae               15-07.75  
 30 Noa, Guy                  SR Aiea                  15-07.00  
 31 Roman, Gregg              SR Aiea                  15-05.50  
 32 Moikeha, La'akea          SO Roosevelt             15-00.50  
 33 Chun, Lawrence            JR Waianae               14-11.50  
 34 Ko, Vincent               FR Roosevelt             14-10.50  
 35 Sua, Simon                   Waianae               14-08.00  
 36 Williams, Rob                Waianae               14-04.00  
 37 Suzuki, Reece             JR Roosevelt             14-01.00  
 38 Samson, Norman               Waianae               13-05.00  
 39 Kiyota, Dutch             SO Roosevelt             13-00.50  
 -- Oania, Marcus             JR Aiea                        ND  
 -- Wallace, Matthew          JR Kapolei                     ND  
 
Event 46  Boys High Jump Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Richter, Tui                 Roosevelt              5-03.00  
  1 Spore, David                 Leilehua               5-03.00  
  3 Kobashigawa, Blaine       FR Castle                 4-11.00  
  3 Clore, Victor C.             Castle                 4-11.00  
  3 Ho, Samuel                SO Castle                 4-11.00  
 -- Kalauokaaea, Bryce K.        Castle                      NH  
 -- Moikeha, La'akea          SO Roosevelt                   NH  
 -- Santos, Jonovan           10 Mililani                    NH  
 
Event 48  Men High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Holyfield, Anthony        SR Roosevelt              5-09.00  
  2 Hardy, Michael            JR Pearl City             5-07.00  
  3 Ingram, Jake                 Mililani               5-05.00  
  3 Smith, Nicholas           JR Waianae                5-05.00  
  5 Jimenez, Ronald              Waianae                5-03.00  
  5 Couch, Tyrell                Leilehua               5-03.00  
  5 Lafua, Justin             JR Waianae                5-03.00  
  8 Barbour, Billy               Mililani               5-01.00  
  9 Chun, Lawrence            JR Waianae                4-11.00  
 10 Low-Gallucci, Andrew      JR Castle                 4-09.00  
 11 Izumi, Jordan             JR Castle                 4-07.00  
 
Event 50  Boys Triple Jump Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Richter, Tui                 Roosevelt             39-01.00  
  2 Spore, David                 Leilehua              36-07.00  
  3 Tan, Paul                 SO Kapolei               36-00.00  
  4 Kobashigawa, Blaine       FR Castle                34-09.00  
  5 Kalauokaaea, Bryce K.        Castle                33-05.00  
  6 Ko, Vincent               FR Roosevelt             33-03.00  
  7 Kekaha, Kingston             Waianae               33-00.00  
  7 Clore, Victor C.             Castle                33-00.00  
  9 Lacey-Nahale, Kaaina      SO Roosevelt             30-06.00  
 
Event 52  Men Triple Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Holyfield, Anthony        SR Roosevelt             41-00.00  
  2 Hardy, Michael            JR Pearl City            39-04.00  
  3 Lum, Shane                JR Pearl City            38-10.00  
  4 Reams, Damon              JR Castle                38-05.00  
  5 Jimenez, Ronald              Waianae               37-04.00  
  6 Odo-Chang, Chris             Roosevelt             35-02.00  
  7 Fau, Christopher             Pearl City            35-00.00  
  8 Fung, Alika               JR Roosevelt             34-07.00  
  9 Lafua, Justin             JR Waianae               34-06.00  
 10 Lopes, Jason              JR Pearl City            34-05.00  
 11 Cavaretta, Nicholas       JR Kapolei               34-04.00  
 12 Aikala, Ikaika               Waianae               33-08.00  
 13 Yates, Logan              JR Kapolei               33-03.00  
 14 Stoffel, Joseph           JR Castle                31-08.00  
 15 Williams, Rob                Waianae               30-06.00  
 16 Roman, Gregg              SR Aiea                  30-04.00  
 16 Sua, Simon                   Waianae               30-04.00  
 18 Pitolo, Mika              JR Waianae               30-03.00  
 
Event 54  Boys Pole Vault Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Montoya, Matt                Mililani               7-00.00  
 
Event 56  Men Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Moikeha, Pomaikai         SR Roosevelt              9-00.00  
  1 Carvalho, Ryan            12 Mililani               9-00.00  
  3 Suzuki, Reece             JR Roosevelt              6-00.00  
 -- Tokujo, Ryan                 Mililani                    NH  
 
Event 58  Boys Shot Put Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Maafala, Sene                Mililani              39-04.00  
  2 Vaivao, Leni                 Waianae               37-00.00  
  3 Davis, Brandon               Roosevelt             36-04.50  
  4 Seronio, Nathaniel        FR Kapolei               35-06.50  
  5 Nuu, Frazer                  Waipahu               35-03.00  
  6 Kia, Aaron                   Mililani              34-02.50  
  7 Howard, Sean              SO Roosevelt             32-11.00  
  7 Fletcher, Nakana          FR Kapolei               32-11.00  
  9 Quitevis, Dustin             Mililani              31-07.00  
 10 Tamafuta, Vaima'a            Leilehua              31-06.00  
 11 Rose, Paul                   Waianae               30-04.50  
 12 Boyer, Thor               SO Castle                30-01.00  
 13 Hanakahi, Kaipo              Waipahu               29-01.00  
 14 Siaris, Jeff                 Waipahu               27-04.00  
 15 Ponce, Cirilo                Leilehua              26-10.00  
 16 Hooper, JD                   Castle                26-00.00  
 17 Martinez, Kali               Mililani              22-11.00  
 18 Ramirez, Michael          FR Roosevelt             22-01.50  
 19 Manu, Steven                 Waipahu               19-07.50  
 
Event 60  Men Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Feleti, Kelly             SR Waianae               40-06.00  
  2 Bannigan, Kavan              Leilehua              38-08.50  
  3 Pau'u, Gabriel               Leilehua              38-05.50  
  4 Williams, Rob                Waianae               37-03.50  
  5 Muafono, Gafatasi         JR Waianae               36-08.00  
  6 Kalilimoku, Kapu             Roosevelt             36-03.00  
  7 Daclison, Jordan             Waipahu               35-02.50  
  8 Kalilimoku, Bula             Roosevelt             35-01.00  
  9 Oania, Jon                12 Mililani              34-04.50  
 10 Ohia, Sterling            JR Aiea                  34-01.00  
 11 Vaitai, Kiwini            JR Waianae               33-08.50  
 12 Buchanan, Andy               Kapolei               33-07.50  
 13 Hernando, Nelson          JR Leilehua              33-07.00  
 13 Mason, Rob                   Mililani              33-07.00  
 15 Raneses, Carlo               Mililani              33-04.00  
 16 Lipano, Joseph            SO Leilehua              33-03.00  
 17 Navarro, Jonah            SR Castle                33-02.00  
 18 Fabrao, Tyler             JR Waianae               32-03.00  
 19 Morales, Solomon          JR Kapolei               32-02.00  
 20 Sopi, Justin                 Waianae               31-08.50  
 21 Saltiban, Lloyd              Waianae               31-08.00  
 22 Adam, Aaron               SR Roosevelt             31-06.00  
 23 Smith, Brandon               Waianae               29-06.00  
 24 Henmi, Drew               SR Roosevelt             28-09.50  
 25 Sueno, Keithen            JR Roosevelt             26-06.50  
 26 Howard, Timothy-James     JR Roosevelt             25-05.50  
 27 Sunia, Marcus                Roosevelt             24-07.00  
 28 Tam, Kaipo                JR Roosevelt             21-10.00  
 
Event 64  Men Discus Throw Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Naymon, Frank                Roosevelt               138-02  
  2 Muafono, Gafatasi         JR Waianae                 122-05  
  3 Williams, Rob                Waianae                 116-06  
  4 Howard, Sean              SO Roosevelt            110-01.50  
  5 Davis, Brandon               Roosevelt               110-01  
  6 Maafala, Sene                Mililani                110-00  
  7 Kalilimoku, Kapu             Roosevelt               109-00  
  8 Feleti, Kelly             SR Waianae                 107-09  
  9 Lipano, Joseph            SO Leilehua                106-00  
 10 Vaitai, Kiwini            JR Waianae                 105-08  
 11 Hernando, Nelson             Leilehua                103-07  
 12 Kalilimoku, Bula             Roosevelt               103-03  
 13 Renon, Delmar                Waianae                 102-01  
 14 Sopi, Justin                 Waianae                 100-10  
 15 Ohia, Sterling            JR Aiea                    100-08  
 16 Nakata, Gary              11 Mililani                 98-08  
 17 Chesnutt, Preston            Pearl City               96-08  
 18 Adam, Aaron               SR Roosevelt                96-07  
 19 Vaivao, Leni                 Waianae                  91-04  
 20 Saltiban, Lloyd              Waianae                  90-01  
 21 Oania, Jon                12 Mililani                 88-05  
 22 Navarro, Jonah            SR Castle                   88-01  
 23 Tamatuta, Kaima'auikana      Leilehua                 87-01  
 24 Nuu, Frazer                  Waipahu                  86-06  
 25 Daclison, Jordan             Waipahu                  86-05  
 26 Hanakahi, Kaipo              Waipahu                  85-06  
 27 Buchanan, Andy               Kapolei                  84-10  
 28 Howard, Timothy-James     JR Roosevelt                84-04  
 29 Richter, Tui                 Roosevelt                83-03  
 30 Parel, Jason              SR Roosevelt                83-00  
 31 Ponce, Cirilo                Leilehua              82-03.50  
 32 Mason, Rob                   Mililani                 82-01  
 33 Bannigan, Kavan              Leilehua                 82-00  
 34 Henmi, Drew               SR Roosevelt                80-05  
 35 Teixeira, Joseph          JR Castle                   78-09  
 35 Raneses, Carlo               Mililani                 78-09  
 37 Pauu, Gabe                   Leilehua                 78-04  
 38 Rose, Paul                   Waianae                  75-08  
 39 Sueno, Keithen            JR Roosevelt                75-07  
 40 Lafua, Justin             JR Waianae                  72-01  
 41 Sunia, Marcus                Roosevelt                68-09  
 42 Manu, Steven                 Waipahu               61-05.50  
 43 Martinez, Kali               Mililani                 59-08  
 44 Tam, Kaipo                JR Roosevelt                59-07  
 45 Ramirez, Michael          FR Roosevelt                57-06  
 -- Morales, Solomon          JR Kapolei                     ND  
 -- Sua, Simon                   Waianae                     ND  
 -- Roe, Wesley                  Waianae                     ND